Kappes geniet van wederdienst Zwemtop gaat ten onder in troebel water Leven buiten kernploeg bevalt Marieke Stam goed CcidócSomtmt Jans Koerts wint openingsklassieker Nieuwe perspectieven Yvonne van Gennip landstra kitembaar Broer en zus Velzeboer dulden geen concurrentie 3ORT MAANDAG 4 MAART 1991 PAGINA 13 [peratie voor vuy Nulens CNT Guy Nulens is enkele maan- fi uitgeschakeld. De wielrenner van hasonie werd gisteren in het Acade- sch Ziekenhuis van Gent geopereerd i een elleboog- en heupfractuur. De •jarige Belg was zaterdag tijdens de ploop Het Volk (winnaar Andreas Ippes) op vijftig kilometer van de fi- |h in Gent betrokken bij een massale [partij. Hij werd gewond naar het tkenhuis vervoerd waar later opera- f werd ingegrepen. Hoe lang Nulens >t in actie kan komen is niet bekend. I moet voorlopig enkele weken in het Kenhuis van Gent blijven voordat hij Br zijn woonplaats Hasselt overge- Jcht kan worden. ZWOLLE Jans Koerts uit Eefde heeft zaterdag de openingsklassieker van het Nederlandse amateur wielerseizoen gewonnen. Koerts, voor het eerst aan de start in de Ster van Zwolle, was de snelste sprinter na de 158 kilometer. Na hem gingen Marcel Remijn en Erik van der Heide over de streep. De kopgroep maakte een tijd van 3 uur 32 minuten en 30 secon den, een gemiddelde dus van bijna 45 kilometer per uur. De ritwinnaar, vorig seizoen goed voor twaalf overwinnin gen waarbij het Gelders kam pioenschap, had het tot nu niet zo begrepen op de eerste klas sieker van het seizoen. „In mijn gedachten was het een zenuwenwedstrijd, met veel valpartijen en niet zelden een massale aankomst. Nu echter had ik het gevoel deze wed strijd aan te kunnen. Ik heb in de winter hard gewerkt om mijn goede vorm uit eind vo rig seizoen vast te houden, de ploeg heeft vóór en tijdens De Ster ook niets half gedaan". De Ster van Zwolle is volledig vlak. Zaterdag in alle opzich ten. Met nog een uur te rijden, Een aantal van hen, zoals Van Veenendaal, Hofmann, Go- sink, Ottevanger en Den Bra- ber, wilden in de slotfase een vrij massale sprint voorkomen. Hun aanvallen waren bij de snelheid in de finale een vorm van zelfvernietiging, waaraan Koerts met al zijn ploeggeno ten om zich en Remijn zich niet echt waagden. Het debu tantenbal van die twee werd het enige echte gevecht in de Ster. Jans Koerts leidde die dans op de Zwartewaterallee in Zwolle. Blomdahl wint weer driebanden BACKNANG Torbjörn Blomdahl heeft gisteren in Backnang het BWA Grand Prix toernooi om de open Duitse titel driebanden gewonnen. De Zweed versloeg in de eind strijd de Belg Ludo Dielis met 3-1. Dick Jas pers eindigde als vierde. Hij verloor in de halve finales van Blomdahl (0-3) en in de strijd om de derde plaats van Raymond Ceu- lemans (0-3). De Belg Frédéric Caudron pro longeerde in de Luxemburgse plaats Mon- dorf-les-Bains zijn Europese titel bandstoten. De Nederlanders presteerden slecht. Willems, Adrichem en Koomen werden reeds in de kwalificaties uitgeschakeld. De enige landge noot in het hoofdtoernooi, Jos Bongers, won in de eerste ronde van de Spanjaard Arnau en verloor vervolgens van Grethen. Winst lucht Sloothaak op DEN BOSCH Voor één keer liet Franke Sloot haak zijn welhaast spreekwoordelijke Friese nuch terheid varen. De 33-jarige import-Duitser reed jui chend een extra rondje door de piste van de Bra banthallen in Den Bosch nadat hij als laatste deelne mer in de barrage de overwinning in de wedstrijd voor de wereldbeker had behaald. De in Rotsterhaule geboren Sloothaak reed met Walzerkönig het beslissende parkoers zo uitgekiend, dat hij de grote favoriet John Whitaker met Hen derson Milton - onlangs genezen verklaard van een virusziekte - met 0,14 seconde overtrof. De Belgische amazone Evelyne Blaton, net als Sloot haak rijdend voor de stal van Paul Schockemöhle, eindigde als derde. Jos Lansink, de leider in de stand om de wereldbe ker moest een stap terug doen. Hij maakte met Ega- no een haastfoutjen de barrage en werd als beste Nederlander achtste. Johnson naar z'n beste tijd SINDELFINGEN Het we- reldrecord van Ottey was niet het enige hoogtepunt voor de 3000 toeschouwers in Sindel- fingen. Er werden bovendien twee beste seizoentijden ge klokt. En Ben Johnson wordt met de dag sneller. Hij liep in zijn achtste wedstrijd na zijn schorsing zijn beste tijd. De 29- jarige Canadees scherpte de vorm aan met zijn 6,58 over 60 meter. John McEnroe langs broer CHICAGO In het 400.000 gulden tennistoernooi in Chi cago kwam het tot een regel rechte broedermoord. In de fi nale versloeg John McEnroe zijn broer Patrick met 3-6 6-2 6-4. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (dinsdag aanvang 18.30 uur) luiden: le koers: 1 First Buitenzorg, 2 Fan cy Dancer, 3 Expression (3-6-5). 2e koers: 1 First Clas Nobo. 2 Mr Creith, 3. Elisa Victrix (8-7-1) 3e koers: 1 Flip Hanover, 2 Elisa Morgan. 3 Fury Tornado (1-3-11). 4e koers: 1 Dizzy Dean. 2 Adam Buitenzorg. 3. Excellent Fox (3-6-1). 5e koers: 1 Dave Shoeing. 2 Chari table, 3 Bastille (3-4-9). 6e koers: 1 Early Ricardo, 2 Exclu sive Victrix. 3 Eric Dean (6-1-4) 7e koers: 1 Dignity Hanover. 2 Mea- dowbranch Derby, 3. Explosive Ka des (6-9-5) 8e koers. 1 Excellent V. 2 Ecarla Lee, 3. Early Bird (6-4-1) Falko Zandstra. foto: anp op dezelfde baan goud won met 1.52,06. Zandstra besloot het toernooi gisteren in stijl. Hij reed een nieuw junioren-wereldrecord op de 5000 meter met 6.47,10. Ruim zeven seconden onder de oude toptijd (6.54,87) van de Oostduitser Spielmann in Heerenveen 1989. Zijn punten totaal 156,059 betekende een wereldrecord voor junioren en een wereldrecord voor senio ren op de kleine vierkamp. Het record had hij sedert twee weken in handen met 159,753. Het toernooi bij de junioren werd gekenmerkt door de hoge kwaliteit. In het kielzog van Zandstra waren ook de prestaties van de Rus Barisjev en Japanner Shirahata van hoog niveau. Arjan Schreuder leek lang op weg zijn derde plaats van Obihiro 1990, achter Zandstra en Sondral, te herha len. Op de 1500 meter werd de Noordhollander na een foutie ve wissel met Barisjev gedis kwalificeerd. Debutant Ottens werd knap vijfde. Hij verbe terde alle persoonlijke records met ruime tot zeer ruime mar ges. Ottens maakte dit jaar geen deel uit van de kernploeg van Leen Pfrommer. Bij de vrouwen werd Anke Baier, één van de laatste pro- dukten uit de Oostduitse school, na twee tweede plaat sen in de voorgaande jaren achter Ulrike Adeberg einde lijk wereldkampioene. De Oostduitse legde basis op de korte afstanden. Ze won de 500 en 1000 meter en hield op het lange werk de beresterke stayer Svetlana Batsjanova aan het touwtje. De Russin vestig de op de 1500 en 3000 meter wereldrecords. Van de drie pupillen van Leen Pfrommer werd Marion van Zuilen zesde. Ze steeg drie plaatsen in vergelijking met Obihiro '90 en verbeterde het nationale record puntenvier- kamp van Voetelink. To^(Van onze verslaggever) INT Toen Etienne de Br[lde afgelopen woens- in 's Heerenberg de erlandse openings- fdstrijd, de GP Wieier s (4|vue, op zijn naam jreefhad hij dat in niet ringe mate te danken J*3 (h de hulp van zijn nieu- 2nt(} ploegmaat Andreas lujppes. Staij Duitser haalde in volle fi- aagjje niet alleen een sterk fiet- yrié}de Hendrik Redant terug, heller trok voor Etienne de Dhei e °°k °P dergelijk sterke nanjze de eindspurt aan dat nie- udeind bekwaam was hem nog ol «remonteren. „Andreas mag ghuijeen wederdienst rekenen", .j) chte een enthousiaste De l'Jde, die echter niet zal ver- choicht hebben dat Kappes hem fcnel aan die belofte zou her- )Ut1jerd hebben. ;ch^ Belgische openingsklassie- wf, Omloop Het Volk, is er erdag één geweest waarvan wedstrijdverloop getuigde ji een ongekende rechtlij- J Djjheid en eenvoud. Ontdaan het ware van alle overbodi- D- 2Kranjes. Zelfs geen inleiden- 8 Jjpntsnappingen van mindere choren °P zoek naar enige imbekendheid, maar bij één ui zeil de eerste obstakels van de dag, de Oude Kwaremont, meteen het grof geschut. Ge volgd door een tegenreactie op de zwaarste hindernis, de Muur van Geraardsbergen, waar de basis van de samen smelting werd gelegd en ver volgens met een eerste groep in razend tempo naar Gent waar het pleit in een massas purt werd beslecht. Een wielerwedstrijd houdt evenwel niet enkel een som van obstakels in, maar het beeld ervan wordt ook in grote mate bepaald door de tactiek die de grote ploegen onderweg huldigen. In de finale, waar ontsnappin gen moeilijker werden door het wegvallen van de Molen berg, nam een sterke, maar nog niet scherpe, Claude Cri- quielion het leeuwedeel van het werk op zijn schouders en tijdens de laatste honderden meters zou de klus geklaard worden door een beresterke Hendrik Redant. Geef toe; een scenario dat klopt als een bus, maar dat an derzijds toch weer geen reke ning houdt met de impondera bilia van de sport. Er waren immers nog andere ambitieuze ploegen in de arena die hun boontjes te weken hadden ge legd op deze Vlaamse ope ningsklassieker. Zo werd resoluut de kaart De Wilde gespeeld, iets waarmee zelfs wapenbroeder Andreas Kappes voorlopig scheen in te stemmen. Een andere sta-in- de-weg voor de zegeplannen van Lotto was de Nederlandse Bucklerformatie van Jan Raas die nooit zo vroeg in het jaar zo goed heeft gepresteerd sinds zij verklaarden hun doelstel lingen naar later op het sei zoen te zullen verleggen. Onderweg bekenden zij reeds kleur via een vlucht van de sterke Frans Maassen in het gezelschap van een weer eens te onstuimige Phil Anderson en een verbazend knappe Car lo Bomans die, in tegenstelling tot de Australiër, er ook nog in slaagde van zich aan de streep te melden. Net als Frans Maas sen trouwens, de man die het meeste roet gooide in het eten van Lotto. Door zijn inspan ning werd Redant gedwongen te vroeg in de wind te komen en moest vervolgens ook Mu seeuw een te lange inspanning leveren. Lotto kon daar even wel niet van profiteren. An dreas Kappes wel, want die mende zo fanatiek de spurt voor De Wilde dat een wat minder frisse Laarnenaar diens wiel moest lossen. En zo gebeurde het dat de Duitser vroeger dan verwacht kon profiteren van de wederdienst van zijn Belgische ploegmaat, al had die dat zelf eigenlijk niet zo vlot bedoeld. DEN HAAG Yvonne van Gennip gaat met een gerust hart de aanstaande zomer in. De bijna-laatste loodjes van de huidige schaatsjaargang, afgelopen weekeinde met de World Cup-finale in Den Haag, gaven haar nieuwe per spectieven voor de nabije toekomst. De Nederlandse bereikte op de 3000 en 1500 meter een tweede Op de 5000 meter bleef ze ge heel volgens traditie achter bij Gunda Kleemann en Heike Warnicke, maar haar tijd (7.43,00) was sneller dan ze eerder dit seizoen had gepres teerd. En de verschillen met het Duitse tandem gaven een tanend beeld. „Een leuke op steker om er in de zomer lek ker tegenaan te gaan", aldus de Haarlemse die behalve een derde plaats bij het EK in Sa rajevo hoofdzakelijk teleur stelde. Haar geduld lijkt nu te worden beloond. „Ik ben pas vanaf mei weer intensief bezig met trainen. Dan mag je niet verwachten dat er meteen prestaties van formaat ko men". Aan kracht en conditie zal nog het één en ander moeten wor den bijgeschaafd. „Ik had tot nu toe steeds het gevoel dat ik mijn kracht technisch niet on der de knie kon krijgen. Dat voelde nu veel beter aan. Ik zou het liefst nu zo snel moge lijk weer gaan opbouwen". Maar nu eerst een paar maan den ijsvrij. „We zijn, zo tegen #4lGARY In leeftijd is )ko Zandstra in de schaats- i hffeld nog een kleine jongen, erk} junior. Maar wel een die f «levensgrote mannen-tijden naléssiert. Met een explosie van /oeff wereldrecords voor junio- ilsta, een wereldrecord voor se- schjren en drie nationale re- imejds voor senioren prolon- irde de 19-jarige Fries zijn- mfeldtitel bij de junioren. Hij lutef op het supersnelle ijs van pval Olympic Oval in Calgary Dembaar twe l machtsvertoon van Zand geld op de magische ijsvloer Calgary was ongekend. I. Tij won alle afstanden en ver kaamde op drie van de vier het ^^eldrecord. Alleen op de n i meter kwam hij er met en 09 niet aan. Op de 1500, s 110 en 5000 meter verpulver- 5ch°lhij de oude toptijden en "v|m hij vervaarlijk dicht in ouurt van de senioren-we- 1-2 (irecords. Het vierde we- e J<irecord was een logisch ge- nsT|fe van zijn explosie: het N}tentotaal. Zijn nationale s (bfrds lagen op de 150, 3000 ter en puntentotaal kleine hei*kamp. f yjopening van Zandstra was _l jlbelovend. Met 37,99 dook eked voor de eerste keer in zijn sred-iere op de 500 meter onder seconden. Het persoonlij- j0 record, dat hij kortgeleden Heerenveen op 38,17 had racht, gaf de progressie van ZL talentvolle Fries aan. Op elfde avond verbeterde hij records op de 3000 meter, 3.57,64 was bijna vijf se- ;po den sneller dan zijn eigen ioe( oren-wereldrecord uit 'renveen 1990 (4.02,10). 'endien schrapte hij de va m van Ben van der Burg de recordboeken. De Hage- r was sedert maart 1990 erenveen) nationaal re- dhouder bij de senioren 3.58,00. Lang had de spil- >ot uit Heerenveen uitzicht .jihet wereldrecord van Jo- Olav Koss, maar die tijd 7,52) bleef net buiten schot. 'ei? de tweede dag verwijderde n 1 Fries de naam van Hein a° geer van de recordliisten. oud-wereldkampioen bezat die dag al vier jaar het na- en ale senioren-record op de meter met 1.53,88. Zand- vloog er onder met 1.53,26, ermaal een bewijs van zijn onderlijke kwaliteiten, lek die tijd bracht hij het ju- i kren-wereldrecord met liefst ve seconden omlaag. Dat had betfNoor Sondral sedert maart te i) (Heerenveen) in handen do: 1.55,76. Bovendien schoot ?rl( slechts 1,2 seconde tekort het wereldrecord van An- Hoffmann, die in het jmpiseh toernooi van 1988 DEN HAAG De vader landse short-tracktop is goed bezig. Mark en Mo nique Velzeboer, broer en zus, duldden het afgelo pen weekeinde bij het sterk bezette toernooi om de Champions Trophy geen enkele concurrentie. In de aanloop naar de wereld kampioenschappen, eind deze maand in het Australische Sydney, een aangenaam voor teken. „We zijn op de goede weg", wist ook bondscoach Jan de Vries. Bovendien konden de short trackers zich verheu gen in een aardige publieke belangstelling. Zodra op de buitenbaan de dweilmachines op het ijs verschenen, konden de kijkers zich binnen verma ken. „Met meer spektakel dan het langebaan-schaatsen. Dat is veel te statisch. Hier gebeurt iets en dat spreekt de mensen aan", aldus pr-man Martien Ernst die bovendien twee na tionale records kon melden. Hoewel in het shorttrack de tijden immer ondergeschikt zijn aan klasseringen, waren Monique Velzeboer (500 me ter) en met haar in de koppel- koers zus Simone, Priscilla Ernst en Penelope di Lella maar wat blij met de gereali seerde tijden. Al was het al leen maar om het publiek nóg enthousiaster te maken. „Want dat is altijd welkom", meende De Vries. Moment van de short trac kwedstrijden op De Uithof. foto: corné sparidaens. DORDRECHT Zwemmen in troebel water inspireert niet. Slechts enkelen behiel den de motivatie in het afwas- water van het 25 meter-bad Aquapulca in Dordrecht, na tionale records leverden het eerste deel van de 23e winter kampioenschappen niet op. De filter-installatie deugde niet in Dordrecht. Gevolg was dat de zwemmers weinig zicht hadden bij de keerpunten. Het kwaad werd nog verergerd door een.blunder bij een po ging het water alsnog zuiver te krijgen. In plaats van 3 liter chemicaliën goot de badmees ter 30 liter in het water. De toppers hadden na de we reldtitelstrijd van begin janua ri in Perth de training nauwe lijks hervat. Alleen Marianne Muis, Ellen Elzerman, Michael van Rijn en Ron Dekker pres teerden als vanouds. De rest was niet op dreef en kwam in het vuile water niet op dreef. Opvallend was de rentree van oudgedienden als Hans Kroes, Frank Drost en Patrick Dybio- Marianne Muis verscheen weer aan de top van de 100 meter vrije slag. Hoewel ze aanvankelijk besloten had niet te starten, prolongeerde ze haar titel in Dordrecht. Ron Dekker behaalde zijn 30e na tionale titel sinds 1983 en zijn zevende op de 100 meter schoolslag. Hij kwam niet uit op het eerste keerpunt en met zijn tijd van 1.00,18 bleef hij 0,39 boven het nationale re cord. De 200 meter rugslag van Ellen Elzerman was van behoorlijk niveau (2.14,87). Ze miste vorig jaar veel trainings- arbeid door de Ziekte van Pfeiffer. Vincent Elgersma veroverde twee titels. Hij won de 1500 en 200 meter vrije slag. Op de 200 meter was hij in de series (1.49,88) een fractie sneller dan in de finale (1.50,57). Op de 400 meter vrije slag ont brak bij de vrouwen de com plete top (Brienesse, Masseurs) De titel ging naar de 20-jarige Yvette Vester van AZPC, die vorig seizoen een tijdje trainde in de Verenigde Staten. Linda Moes werd andermaal kampioene op de 200 meter schoolslag. Na titels in 87,88 en 89 bleef ze in Dordrecht de zusjes Muis gemakkelijk voor. Ambities heeft Moes niet meer, ze zwemt voor de lol. Dat doen Kroes, Drost en Dy- biona ook. Het trio keerde in Dordrecht terug op nationaal niveau. Kroes op de sprintafs tand, tweede achter Dekker, de andere twee in de estafette. het eind van het seizoen, alle maal moe. Dus moet ik m'n li chaam nu eerst rust gunnen, wat inhouden. Het volgend seizoen wordt lang", voorziet Yvonne van Gennip die bij de Olympische Winterspelen in Albertville haar titels op de 1500, 3000 en 5000 meter wenst te verdedigen. „Ik heb het hele seizoen lol in het schaat sen gehouden, anders was ik acuut gestopt. Ook toen het niet direct zo liep als ik graag wilde. Ik wist dat ik geduld moest hebben. Ik ben geen machine waar je een gulden in gooit en waar dan de eerste prijs zomaar uit rolt". Aaftink Christine Aaftink werd vijfde en derde op de twee 500 me ters, negende op de 1000 me ter. De wereldbekers op de sprintafstanden gingen naar de Japanse Kyoko Shimazaki (500 m) en de Duitse Monique Garbrecht. De 500 meter was het enige nummer, dat in de Haagse finale een climax kreeg. Na zaterdag, met de winst voor de Chinese vice- wereldkampioene Qiaobo Ye, werden Shimazaki en de Ame rikaanse Bonnie Blair slechts door één puntje gescheiden. Een val na 100 meter verhin derde de rush van de Ameri kaanse veterane naar de top. De juniore Shimazaki bleef wel overeind met zelfs de win nende tijd van 41,21. Klee mann pakte overigens alleen de wereldbeker op de 1500 meter. De cup van de 3000 en 5000 meter ging naar haar landgenote Heike Warnicke- Schalling. DEN HAAG Plezier beleven aan de sport staat voortaan centraal bij Ma rieke Stam. Dreigde ze vo rig §eizoen volledig op het schaatsen af te knappen, nu rijdt de 26-jarige Noordhollandse weer vro lijk haar rondjes. Leven zonder het strakke corset van de kernploeg bevalt goed. „Ik kan nu lekker m'n eigen zin doen, zon der allerlei verplichtin gen", stelt ze met een te vreden gevoel vast. Stam overwoog vorig seizoen serieus om de schaatsen defini tief op te bergen. „Ik baalde overal van, dat was een hele nare periode, alles ging me te gen staan". Ze voelde zich bin nen de olijke meidengroep van bondscoach Jan-Wiebe Last, toen nog zonder „maatje" Yvonne van Gennip, niet lan ger op haar gemak. Teenagers als Lia van Schie en Sandra Voetelink („Aardige meiden, hoor, maar zo anders, hè") en hun nu eenmaal afwijkende gewoonten irriteerden Stam. „De pers heeft daar een soort generatiekloof van gemaakt, al heb ik zelf dat woord nooit ge bruikt. Ik werd als een soort opoe afgeschilderd, maar ik ben pas 26". Ook privé-omstandigheden speelden een rol in Stam's be slissing om het allround- schaatsen eraan te geven. „Ik ging net zelfstandig wonen". En, het zwaarste wegend: „Ik vond dat ik nu eindelijk maar eens m'n school moest afma ken". De combinatie studie- topsport is een hele moeilijke, ondervond ook Stam die nu in het voorlaatste jaar van haar studie voor dokters-assistente zit. „Als je in een kernploeg zit, is er nooit tijd voor iets an ders". Nu wil Stam, die in het verleden door de KNSB aan wat zomerbaantjes werd ge holpen, graag een papiertje ha len. „Ik kan van het schaatsen niet leven". Gespijbeld Stam trainde dit seizoen, in ge westelijke sferen, minder fre quent. „Maar misschien wel des te intensiever". Want schaatsen zit haar nog altijd in het bloed. „Maar als ik nu eens geen zin heb, blijf ik lekker thuis". Het omgekeerd evenre dige is nog maar sporadisch mogelijk. Na het wereldkam pioenschap sprint in Inzeil had ze moeite met de schoolban ken. „Ik was zó moe, vooral nog geestelijk. Ik heb donder dag maar een keertje gespij beld". Het sporten-nieuwe-stijl bleek voor Stam een geslaagde keu ze. „Ik wilde niet zomaar stop pen. En sprinten heb ik altijd leuk gevonden, dus ben ik me daar maar op gaan concentre ren". Met een derde plek op de tweede 1000 meter bij het WK in Inzeil, toonde ze haar nieu we ambities. „Ik zou graag volgend jaar aan de Olympi sche Winterspelen in Albert ville meedoen". Een te ver wachten uitnodiging de sprint kernploeg zal Stam één-twee- drie inwilligen. „Daar moet dan eerst maar eens over ge praat worden. Want ik heb geen trek om straks weer in een vergelijkbare situatie te recht te komen. Nu kan ik, ui teraard in overleg met de ge westelijke trainers, redelijk m'n eigen plan trekken. Dat bevalt prima en ik zou niet weten waarom dat te verande- Bekaf Bij de World Cup-finale, afge lopen weekeinde voor groten deels lege tribunes op de Haagse Uithof, kon ook Stam zich niet los rukken van het gezapige sfeertje. „Je wilt hier best lekker presteren, maar de benen willen gewoon niet meer. We zitten aan het eind van het seizoen, iedereen is bekaf. Voor de leden van de kernploeg idem dito. Na het EK en WK valt er iets van je af. Op de banen ziin al vele trainingsuren vervallen, geen ideale voorbereiding. Dus je pikt deze wedstrijden eigenlijk vooral mee als een stukje extra training". Na volgend weekeinde, wan neer in Haarlem de Neder landse afstandskampioen schappen plaats vinden, is het voor dit seizoen echt over en sluiten maar. „Die NK afstan den hoeft voor de meesten ook al niet zo nodig meer". Dan, tot slot een suggestie richting schaatsbond: „Waarom koppel je hier geen recordwedtrijden aan vast? Dan wil je nog wel even je uiterste best doen om er een aantrekkelijke tijd uit te peuren. Maar nu, die NK af standen, nee, dat wordt voor iedereen ontzettend moeilijk". DICK KIERS

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13