„Muren slechten en kloven dichten tussen wereldculturen is onze taak" Gemeente Lisse zet Buijze Pers aan de kant Leiderdorp: Woningbouw programma loopt gevaar LEIDEN OMGEVING EeidócSouoont WOENSDAG 27 FEBRUARI 1991 PAGINAI CNVHet Groene Hart is geen 'heilig huisje' LEIDEN Het Groene Hart, het nu nog landschappelijke gebied tussen Den Haag, Leiden, Gouda en Rotterdam, mag niet te intensief worden bebouwd. Maar het Groene Hart als een soort 'heilig huisje' conserveren en daarmee isoleren voor sociaal economische ontwikkelingen in de Randstad moet worden voorkomen. Dit staat in een gisteren versche nen CN V-ad vies aan het provinciebestuur van Zuid-Hol land. Het Groene Hart mag niet voor alles wijken, aldus het CNV. „Belangrijke plaatsen als Alphen, Gouda en Gorichem moeten ook in de toekomst de ruimte krijgen om hun werk gelegenheid op peil te houden. Daarnaast hebben deze ste den nog een belangrijke functie: het opvangen van de vraag naar terreinen voor woningbouw en bedrijfslocaties van de kleine plaatsen in het Groene Hart. Ook kunnen zij bijdra gen in de verlichting van de druk op de stedenring". Het CNV bepleit het behoud van groene corridors naar dit hart, zoals het open gebied tussen Leiden en-Den Haag. LISSE Ruzie tussen weekbladuitgeverij Buijze Pers en de gemeente Lis- se heeft ertoe geleid dat de gemeentelijke voor lichtingskolom met on middellijke ingang niet langer in het weekblad De Lisser verschijnt. De rubriek is voortaan te vinden op pagina 2 van Uw Thuiskrant, Week blad voor de Bollen streek. Burgemeester en wethouders van Lisse willen niet zeggen waarom de al tien jaar in De Lisser verschijnende gemeen telijke rubriek zo plotseling is opgezegd. Lisse had een jaar contract voor de rubriek afge sloten. Er is geen enkel gesprek ge weest over de onverwachte stap van de gemeente Lisse. Buijze Pers moest het nieuws vernemen uit de advertentie in het eigen blad, waarin de stopzetting aan de lezers van de Lisser werd bekendge maakt. Nadien is er geen con tact meer tussen Buijze Pers en de gemeente Lisse geweest. Naar het waarom laat de ge meente de bevolking voorlo pig raden. „Als we dat hadden willen zeggen, hadden we dat wel in de advertentie gezet", reageert gemeentesecretaris H. de Vries terughoudend. Volgens uitgever L. Buijze ageert de gemeente Lisse met haar optreden tegen de we kenlange berichtgeving over de bollenvilla's aan de Heere- weg in Lisse-Noord. „Het ge meentelijke standpunt stond daarin breed uitgemeten, maar ook de visie van de ver eniging Oud Lisse. Dat de ge meente daar niet blij mee was kan ik begrijpen, maar ik kan de feiten niet veranderen", al dus Buijze. Inmiddels is een brief de deur uit naar de gemeente waarin om de reden van opzegging wordt gevraagd. Daarop was vanochtend nog geen reactie binnengekomen. Gemeentese cretaris De Vries ontkent noch bevestigt echter dat de affaire rond de bollenvilla's de aanleiding voor het opzeg gen van de gemeentelijke in formatiekolom zou zijn. De gemeente zal echter niet de eerste zijn die het contact weer probeert te herstellen, zo deelde De Vries vanmor gen mee. College Voorschoten boos op omwonenden Bibelebon k VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders van Voorscho zijn geschokt door de verwoesting van het voormalige gebouw kinderdagverblijf Bibelebon aan het Aletta Jacobsplantsoen. Het slopen gebouw ging de vorige nacht in vlammen op, nadat het mo willig was aangestoken. Voor de slopers bleef er gisteren weinig v over. Volgens het college hebben zowel kinderen als volwassenen schuldig gemaakt aan de vernieling van het houten gebouw. Vei É>en zing is er over het feit dat de buurtbewoners en de ouders van de trokken kinderen niet hebben opgetreden tegen het wangedrag, vernielingen begonnen direct nadat Bibelebon was verhuisd op i nbu dagmorgen 24 februari. Ruiten, houten panelen en kozijnen moes 101 het ontgelden. De rijkspolitie wist brandstichting eerst nog te voor5 men, maar in de nacht van maandag op dinsdag moest het geböuw °ve alsnog aan geloven. Voordat het gebouw in vlammen opging is het professionele wijze ontdaan van koperen leidingen, geiser, keuk blok, aluminium, brandhaspel, lichtarmaturen, onderdelen van de\ |C^j warming, zonweringen en inbraakpreventie-apparatuur. n lebl GER VAN WENGEN NEEMT AFSCHEID VAN VOLKENKUNDE LEIDEN ,,Ik kom nog weieens oud-studiegeno ten tegen die ik in jaren niet gezien heb. Die vra gen altijd wat voor werk ik nu doe. Als ik dan zeg dat ik nog steeds bij het museum werk, dan kijken ze me wat meewarig aan. Maar ik heb dit werk al tijd met ongelooflijk veel plezier gedaan". Ger van Wengen (65) neemt vrij dag afscheid van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde maar blijft wel kom. „De koffie staat hier altijd klaar". In het pand aan de Steenstraat ligt 35 jaar arbeid die begon in het vrijwel niets. In 1946 kwam Van Wengen in Leiden aan als student. De bijbehoren de stage was in het museum van volkenkunde, waar hij ook lid werd van de game- langroep, een groep mensen die zich tot de uitverkorenen mocht rekenen die op de in 1883 door de handelsemployé Von Siebold uit Indonesië meegebrachte gamelan mocht spelen. Het muziekinstrument liet Van Wengen nooit meer los, evenmin als zijn ontlui kende liefde voor Indonesië. In Leiden speelde van Wen- gen Indonesische melodieën. „Daar is dat instrument voor gemaakt. Maar de Javanen die onder de Nederlandse kolonis ten moesten werken, waren verplicht om Nederlandse liedjes te spelen. Het Wilhel mus en Wien Neêrlands bloed door d'aderen vloeit. Wat dus niet erg het geval was". Van Wengen kwam direct na zijn studie in 1956 in dienst bij het museum. Het was toen heel gewoon dat Jan en alle man kunsthandelaren voor al met voorwerpen van over de hele wereld kwamen aandragen. Dan kwamen ze hier met fraaie maskers, maar konden ze nooit iets méér ver tellen dan dat het ding „ergens uit Afrika" kwam. Maar Afri ka is verschrikkelijk groot. We t kenden zo dus helemaal geen achtergronden van de voor werpen die we tentoonstelden. Het gevolg was dat ik met steeds meer tegenzin m'n werk ging doen. Ik wilde de bezoekers van het museum echt wijzer kunnen maken. Iets kunnen vertellen over de ■1 Ger van Wengen temidden van de miniaturen van de Batak-hutten uit Indonesië: „Een geweldig land. Geweldig, geweldig". FOTO: WIM VAN NOORT cultuur waar dat masker van daan kwam, welke functie het had gehad, hoe het gemaakt was en hoe knap dat eigenlijk wel was". Pretenties „Langzamerhand kreeg het museum nieuwe pretenties en kwam de directeur, Locher was dat toen, met het idee een educatieve dienst in het leven te roepen. Of ik dat wilde doen. Nou, dat leek me heel leuk, maar ik had geen idee wat het allemaal inhield". Daar kwam vrij snel verande ring in. „In het begin organi seerden we tochten door het museum die een uurtje duur den. Daar kwamen hele klas sen op af die tegen de zomer vakantie op schoolreis gingen. Bussen afgeladen met kinde ren struinden door het mu seum omdat de ouders vonden dat er een cultureel tintje aan zo'n reisje moest zitten. Je hol de dan van de Boeddha's naar de Inuït en daarna naar de Az teken. 's Middags begon het voor de kinderen pas echt als ze naar de speeltuin gingen. Bij ons liet die instelling zijn sporen na. Als de kinderen weg waren kon je precies zien waar ze gelopen hadden: daar lag een heel spoor van snoep- papiertjes". „Aan die eerste speurtochten kwam vrij snel een eind. De kinderen vonden het wel leuk, maar ze staken er niet zo veel van op en bezoekers gingen steeds andere eisen stellen. We begonnen toen met meer men sen in de educatieve dienst en lieten de bezoekers echt ken nismaken met de attributen die werden tentoongesteld. Dat ging niet zo makkelijk als ik nu stel. De eerste die echt een nieuwe benadering wilde was een leerkracht van de Montessorischool in Oegst- geest. Die had hier rondgelo pen met een klas en vroeg of ze nog een keer terug mochten komen, maar dan ook zelf op de gamelan mochten spelen. Respect Dat verzoek paste natuurlijk prachtig in de filosofie van Montessori, die uitgaat van zelfondervinding. Maar de di recteur verslikte zich zowat in z'n koffie. Het was een tijd waarin strenge verboden gol den en ik heb moeten praten als Brugman om het voor el kaar te krijgen. Hij zag de enorme puinhopen al voor zich. Maar het lukte: de kinde ren gingen op de gamelan spe len, er werden werkgroepen georganiseerd, er kwam een atelier, er werden sarongs ge dragen en een wajang-voor stelling gerepeteerd. Uiteinde lijk kwam er een uitvoeringsa vond. De directeur zat glim mend van trots op de eerste rij. Dat was een echte door braak. Het sloeg geweldig aan". „Als je zelf op een inheems muziekinstrument speelt, merk je pas hoe knap zoiets is gemaakt. Andere kinderen lie ten we in de kelder van het museum, waar nog steeds een atelier is, pottenbakken. Die •moesten dan lijken op de va zen in het museum. Dat lukte niet bijster, maar de kinderen die aan die werkgroepen mee deden, kregen wel respect voor de volkeren die al eeu wen geleden de vazen hadden gemaakt die in het museum staan. En weer anderen maak ten tapa's, van die beschilder de papieren. En alles steeds weer naar voorbeelden uit het museum. Je ziet dan de waar dering groeien en juist dat is essentieel: respect krijgen voor andere culturen. Het is een er varing van binnenuit, je moet het beleven. Een heel belang rijk aspect van onze educatie ve dienst". „Het was ook een heel verschil met de situatie daarvoor. De kunsthandelaren die met enige regelmaat de deur van het museum plat liepen hadden duidelijk veel minder respect voor de attributen die ze te koop aanboden. Een van die handelaren kwam hier altijd in het vooijaar. Die man huur de in mei altijd een zomerhuis je voor zijn familie in Noord- wijk en dan had hij geld nodig. Dan verkocht hij ons weer een deel van zijn collectie". Sneeuwbaleffect De omslag kwam toen door het museum verzamelreizen werden opgezet. Medewerkers van Volkenkunde zwierven uit en haalden overal voor werpen vandaan die de moeite van het tentoonstellen waard waren. Groenland, Mexico en Afghanistan werden bezocht, maar Van Wengens voorkeur lag in de tropen. „Daar heb ik zelf jarenlang rondgezworven en enorm veel geleerd. Vooral Indonesië vond ik prachtig. Wat een land. Ik ben daar vaak geweest en heb tijdens die reizen heel wat spullen verzameld die interessant wa ren voor het museum. Je leert zo ook veel mensen kennen en van het een komt het ander. Je reist de wereld rond en komt eigenlijk vanzelf in in ternationale organisaties te recht. Een sneeuwbaleffect in tropenjaren. Zo ben ik ook voorzitter geweest van de Im ternational Council of Mu seums, een mooie betrekking die je nog veel meer contacten oplevert en die heb je in dit vak nodig". De nieuwe opvattingen in Lei den sloegen ook over naar de presentatie van de museum stukken. De kille vitrines waar de esthetiek duidelijk overheerste, maakte plaats voor sfeer en verklarende tekstborden. „De eerste keer dat we lieten zien hoe een volk in tenten leefde was voor onszelf ook een openbaring. Waar bezoekers normaal op beleefde afstand de inhoud van de vitrines in ogenschouw namen, daar kropen ze nu op handen en voeten om in de opgestelde tenten naar binnen te kunnen kijken. Op die weg zijn we natuurlijk doorgegaan. Het raakte de mensen veel dieper". „Ook rondleidingen werden speelser, onderhoudender en educatiever opgezet, met ach teraf een korte film en een na- Collega's spreken waarde rend over het scheidende hoofd van de educatieve dienst van het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Al 35 jaar klinkt elke dag de har- tekreet „God, wat is het toch fijn om hier te werken" door de witgepleisterde gangen van het museum aan de Steenstraat. Het is verdeeld over negen conservatoren die ieder een afdeling behe ren, maar verenigd in één conservator, zeggen zij. De burgerlijke stand van Vol kenkunde in één persoon: Ger van Wengen. bespreking. En ook blinden, die normaal niet zo snel een museum binnenstappen, kwa men naar ons toe omdat we ze de voorwerpen lieten betasten. Dan konden ze een idee krij gen van hoe het bij andere volken ging. Betasten ja. Iets dat een paar jaar eerder nog gods onmogelijk zou zijn ge weest. Toen stonden overal bordjes Verboden aan te ra ken. Die staan nu nergens meer". Bom In 1976 stak de toenmalige mi nister van cultuur Van Doorn de lont in het kruitvat. „Dat was een heuse bom onder het beleid dat al jarenlang in de Nederlandse museumwereld werd gevoerd. Opeens werden alle schijnwerpers gericht op educatie, dat werd enorm be langrijk. De musea moesten alle zeilen bijzetten, maar ex tra geld was er niet: alles moest budgettair neutraal. Het gevolg laat zich raden: een machtsstrijd om elk dubbeltje brandde los. Jarenlang hecti sche discussies over alles wat je maar kunt verzinnen. Maar verfrissend was het wel". In de tachiger jaren werd de buikriem voor de musea en dus ook voor Volkenkunde nog meer aangehaald onder de noemer verzakelijking. Musea moesten zelfstandiger worden en dat betekende het genere ren van meer eigen inkomsten om tenminste door te kunnen blijven draaien op het ver trouwde niveau. „Maar de tijd geest is op het juiste moment gaan zwenken. Het kille en verwarrende computertijdperk spoort steeds meer mensen aan om houvast te zoeken in het verleden. De belangstelling voor geschiedenis groeit en daar sluit Volkenkunde bij aan. Een museum is een gat in de markt, een soort voorraad kamer van onze cultuur. Maar je moet het wel attractief ma ken. Niet alleen een expositie organiseren, maar allerlei acti viteiten daar omheen. We heb ben nu een expositie over de Indonesische Bataks. Daar kun je veel mee doen. De gamelan bespelen, lezingen geven, films vertonen en exotische happen serveren. Dat wekt belangstel ling en zonder dat kun je niet veel". JOEP VAN ZEIJL Niek Straatho: overleden c< w, )B ZOETERWOUDE 90-jarige leeftijd is gis ren de Zoeterwoudenjl N.J. Straathof overled }6 Tientallen jaren is de Straathof actief gewf binnen de Sint Jan's fftei fare. Van het muziek zeischap was hij zowel van verdienste als ere! e^j Tevens was Straathof i ger der in de Orde van Ora w* Nassau. De begrafenis zaterdag 2 maart. Om uur is de Uitvaartdienst de Sint Jans's kerk aan Zuidbuurtseweg. elij! N.J. Straathof, beter beke als Niek Straathof, werd boren in Hoogmade. Aan einde van de jaren twin kwam hij naar Zoeterwou Als muzikant in hart en i ren stond hij aan de bi van de heroprichting van Zoeterwoudse fanfare. Hij gaf het muziekgezelscl nieuwe impulsen waarna e t( nieuwe bloeiperiode a brak. Vele tientallen mi kanten-in-spé kregen v et Niek Straathof een opleidi g v Dat was zijn grote hobby deed dat altijd pro deo en het belang van de fanfare Het in Zoeterwoude bekeri driemanschap Rien de Bc Joop de Boer, Niek Straat! nC heeft jaren achtereen oud pier en oude metalen inge meld om van de opbren nieuwe uniformen voor fanfare te kunnen kop iet Gedurende zijn meer dan jarig actief lidmaatschap tijd als trombonist - maa hij deel uit van het besti Vrijwel steeds was hij v *r,c voorzitter. v' De oude Zoeterwoudenai kennen Niek Straathof licht tevens nog als de die met de hondekar pejEjJj leum en olie aan de man p ger beerde te brengen. Later n s beurde dat met paard en v He' gen. Zoeterwoude verliest uui Niek Straathof een man n fel een grote muzikale betel nis. plus (ADVERTENTIE) 1de ;em af iwa HEI Zaterdag 2 maart GROTE DEMONSTRATII Lewenstein naai- er lockmachines Leidsch Naaimachinehui! Maarsmansteeg 8, Leide tel. 071-120685 t.o. zijingang V D. LEIDERDORP De Lei- derdorpse locaties Ruige- kade en De Bloemerd II moeten buiten de grenzen van het Groene Hart blij ven. Anders komt het wo ningbouwprogramma in gevaar. Dat vindt het col lege van B en W van Lei derdorp. Met dit stand punt reageert het college op het rapport „nadere uitwerking van het ruim telijke ontwikkelingsper spectief voor het Groene Hart", dat onlangs door de Rijksplanologische Dienst is uitgebracht. terhuispolder en de Achthove- .nerpolder tot het Groene Hart gerekend, waardoor geen wo ningen mogen worden ge bouwd in het gebied tussen de Does en de Ruigekade en het gebied ten zuiden van de pro vinciale weg en de Dwarswa- tering. Het Leiderdorpsé college, dat zich geen verklaard tegenstan der toont van het vastleggen van de grenzen van het Groe ne Hart, wijst de rijksdienst er op, dat de uitvoering van het woningbouwprogramma in ge vaar komt wanneer de gren zen van het Groene Hart wor den veranderd. Het college wijst er op, dat volgens het Streekplan Zuid-Holland West woningbouw in die locaties is toegestaan. Ook wordt gecon stateerd dat volgens provincia le plannen in de regio Leiden grote behoefte is aan bouwlo caties. Het college van Leiderdorp stelt zich onafhankelijk op ten aanzien van een onderzoek naar bouwlocaties dat door de provincie zal worden uitge voerd. „Geen enkele mogelijke locatie in de regio Leiden zal daarbij bij voorbaat van uitge sloten zijn", aldus het college in zijn brief aan de Rijksplano logische Dienst. Overigens heeft de gemeente raad van Leiderdorp zich blij kens het collegeprogramma 1990-1994 tegen woningbouw in de Boterhuispolder uitge sproken. Het college vindt het bouwen van woningen in De Bloemerd II, dat deel uitmaakt van de Boterhuispolder, wel mogelijk, omdat aan de randen voldoende mogelijkheden zijn voor „een goede landschappe lijke inpassing". Het college vindt een omlei ding van rijksweg A4 door de Achthovenerpolder aanvaard baar. Volgens het college moet die omleiding „zeer serieus" worden onderzocht en worden afgewogen tegenover de nade lige gevolgen voor het woon en leefmilieu van een verbre ding van de dwars door Lei derdorp lopende snelweg. Het college maakt zich ook zorgen over een mogelijke komst van de Hoge Snelheidslijn. Over de tracékeuze blijkt nog steeds geen duidelijkheid te bestaan. In de tot dusver gepresenteer de plannen en nota's wordt geen rekening gehouden met de ruimtelijke gevolgen van een aanpassing van de A4. Het college vindt dat een geringere aantasting van het Groene Hart moet worden gekozen bo ven „de niet te overziene maatschappelijke gevolgen van een tracé door de bebou wing van Leiderdorp". Restauratie pandjes Steenstraat en le Binnenvestgracht LEIDEN De gemeente Leiden stelt een res tauratie- en renovatieplan op voor de panden Steenstraat 5, 7 en 9 en de le Binnenvestgracht 1,2,3 en 4. Daarmee heeft het college gistermid dag ingestemd. De panden aan de Steenstraat worden verbouwd tot een winkel met drie bo venwoningen. De bovenwoningen worden ver huurd. De panden aan de Binnenvestgracht worden gesloopt. Daarvoor in de plaats worden zes koopappartementen gebouwd. in 1 /I I0UR VAAL Avond-matinee Het Ridderspoor Collectief geeft vanavond en avond matinee met voordrachten van poëzie, proza en muziek. Het matinee vindt plaats in jongerencentrum Ex Voto in Voorhout. Toegang kost een rijksdaalder. Film De film „My left foot" wordt vrijdagavond gedraaid in het Parkfilmhuis aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. Realistisch en zon der sentimentele ondertoon volgt de film het leven van Christy Brown. De jongen had bij zijn geboorte in 1932 een gedeeltelijke hersen ver lamming. Door zijn grote doorzettingsvermogen leert hij met zijn linkervoet („My left foot") schrijven en schil deren. Van kwetsbare, hulpe loze jongeman zien we hem opgroeien tot een realistische soms sarcastische man. Een karakterrol van Daniel Day Lewis, die filmkenners al eerder konden zien in „The unbearable lightness of being". Daniel Day Lewis kreeg voor zijn rol in deze film een Oscar. Aanvang half negen. Toegang kost f7,50 houders van een CJP of Pas 65 moeten f6,50 betalen. Amnesty Amnesty International Lein 'lui derdorp houdt zaterdag manifestatie Amnesty A\ i,1 ders in Sjelter aan de Heerr.^O raadlaan in Leiderdorp. Tij, dens deze manifestatie staa i u Peru, Bolivia en Chili eet traal door middel van infoi matie, muziek en theater, zijn kinderactiviteiten, boekenmarkt, er is Latijns :om merikaans voedsel beschil ite, baar en er wordt een theatei stuk opgevoerd. De marlis wordt om elf uur geopend ach duurt tot vier uur. Contac (CD persoon is mevrouw Ipiiss Grootaarts, Drakestein Leiderdorp, telefoon Bob Color De soulband The Bob Color treedt vrijdagavond op in jongerencentrum Stek in Ha- zerswoude. De zaal gaat om negen uur open, de groep be gint om kwart over tien te spelen. Toegang kost f12,50, leden moeten f10 betalen. Country De nog jonge country-band Red Label treedt zaterdag op tijdens een country-avond van de North-Hill Country Dancers. Dat gebeurt in par tycentrum De Ouwe Gijs aan de Leidsevaart 171 in Noord- wijkerhout. Zaal open om acht uur, entree f10. Inlich tingen bij Irma Schipperste lefoon 01719-15694. Blues De rhythm-and-bluesband Tender Madness treedt zater dag op in jongerencentrum Farmhouse aan de Wetering- baan in Roelofarendsveen. De band laat zich inspireren door zwarte Amerikaanse blueslegenden als T-bone Walker, Elmore James, Mud dy Waters en B.B. King. Ten der Madness werkt momen teel aan haar eerste CD met eigen repertoire die begin 1991 wordt uitgebracht. Aanvang half elf. Jubileum RK Fanfarekorps Excelsior uit Noordwijk houdt op za terdagavond haar jubilieum- uitvoering in het kader van haar 70-jarig bestaan. Dat ge beurt in de Northgo-hal met medewerking van de Sea Side Singers. Aanvang acht uur. Kamerkoor Het Wassenaars Kamerkoor treedt zaterdagavond op in de Wassenaarse Dorpskerk. Op het programma staan werken van Henry Purcell, waaronder de opera Dido en Aeneas. Er zingen negen so listen. Dirigente is Marijke van Klaveren. Aanvang kwart over acht, entree f10. Computers De Computer Vereniging Bollenstreek houdt haar maandelijkse bijeenkomst komende zaterdag in dorps huis 't Eiland aan de Riet kraag 5 in Beinsdorp. Zaal open van tien tot vier uur. Leden hebben gratis toegang, jeugd tot 16 jaar betaalt f3. Vanaf 16 jaar betaalt men f5. Clown De clown Arno Huibers treedt zaterdagmiddag op in Muzenhof in Leiderdorp. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. Het programma gaat over de zwerver Otto, die zich met afval voedt en in een droom wereld leeft. Entree f5, aanvang half drie. 'u: Excursie De jeugdbonden voor natui studie in Noordwijk houc zaterdag een excursie. Om uur wordt gestart bij vuurtoren. Kinderen van tot 15 jaar zijn welkom. Vc meer informatie: Bart Noc Dobbelmanduin 46, Nooi wijk, telefoon 01719-14835. Ballet De Noordwijkse Balletstuk [en: onder leiding van Nan Geerdes geeft zaterdag zondag haar tradition voorstellingen in het N lands Congresgebouw in Haag. Uitgevoerd klassieke, jazz en mode balletten. De voorstelling zaterdag begint 's avonds half acht, zondagmid wordt om twee uur b nen. Kaarten zijn te ko de Balletstudio aan de straat 14 in Noordwijk.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14