Ook Paul Haarhuis heeft zijn prooi Eartaanval trof vader ruijff op zelfde leeftijd Rob Bianchi blijft hockeycoach Timman voorkomt opmars van Kasparov Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! rINj ORT Ceidoe Soma+tt WOENSDAG 27 FEBRUARI 1991 PAGINA 11 eiste race Ben Johnson sinds schorsing )APEST Ben Johnson heeft bij indoor-wedstrijden in Bu st de 60 meter gewonnen in 6,61 seconden. Het was zijn snel- Van zeven races sinds de afloop van zijn twee jaar durende rsing, die hem was opgelegd vanwege zijn gebruik van spier- terkende middelen. Johnson incasseerde in de Hongaarse ,1 dstad volgens onbevestigde berichten bijna 60.000 gulden. De idees, die over drie weken op de affiche staat van wedstrij- Den Haag, finishte duidelijk voor de Oostenrijker Andreas (6,68) en de Cubaan Joel Isassi (6,69). De laatste had hem lopen weekeinde met nauwelijks waarneembaar verschil ver in in Karlsruhe. Tot nu toe was de 29-jarige Canadese atleet zijn rentree niet sneller dan 6,64 geweest. Twee Nederlandse en liepen voor 8.000 toeschouwers in Budapest eveneens met WK in het achterhoofd. van Hulst, die in Zuid-Spanje haar wereldtitel op de 3000 a verdedigt, werd tweede op de 1500 meter in 4.12,96. Obrita Roemenië won in 4.12,32. Nationaal kampioen Ton Baltus jj vierde op de 800 meter in 1.48,71. Winnaar was de Hongaar ai in 1.47,56. Goed was de 5,70 meter van de Russische pols springer Vladimir Poljakov. Kopstoter Eubank wordt bestraft LONDEN De Engelse profboksbond wil Chris Eubank, wereldkampioen in het mid dengewicht, bestraffen wegens ontoelaat baar gedrag in de ring. Eubank verdedigde zondagavond in Brighton zijn WBO-titel met succes tegen de Canadees Dan Sherry door ondermeer een kopstoot uit te delen. De uitdager raakte daardoor in de tiende ronde zwaar geblesseerd. Volgens ringarts Tony Buckland viel Sherry flauw doordat bloed hem het ademen bemoeilijkte. Hij zou enkele seconden helemaal geen lucht heb ben gekregen. Volgens de Engelse en Euro pese reglementen zou Eubank wegens dit vergrijp zijn gediskwalificeerd. „Eubank heeft onze sport in diskrediet gebracht", zei bondsvoorzitter John Morris. Tafeltennissters naar herkansing HOOGERHEIDE Het Nederlands tafeltennisteam heeft de eerste kans op lijfsbehoud in de Europese vrouwenliga gemist. De ploeg van bondscoach Dusan Tigerman reikte gisteravond in de tweede wedstrijd te gen Roemenië niet verder dan een overwinning van 4- 3. Het eerste duel in de degradatiegroep ging vorige maand in Bukarest met 5-2 verloren. Nederland dient nu tegen Frankrijk twee wedstrijden te spelen met als inzet één plaats in de hoogste divisie. Roemenië gaat met Duitsland strijden om de vijfde plaats. De netelige positie heeft Nederland aan zichzelf te wij ten. De technische leiding van de tafeltennisbond (NTTB) heeft voor de meeste liga-wedstrijden niet de sterkst mogelijke formatie opgesteld. De mindere goden in de selectie kregen de kans internationale ervaring op te doen. Zo ontbraken in Bukarest Mirjam Hooman- Kloppenburg en Bettine Vriesekoop, de nummers 1 en 2 van Nederland en in Europa behorend tot de top 5. De tweede garnituur bleek duidelijk een maatje te klein voor Roemenië. Geringe rijksbijdrage voor stadion Amsterdam DEN HAAG Voor de bouw van een multi-functio- neel sportcomplex in Amsterdam is slechts een „gerin ge" investeringsbijdrage te verwachten van het Rijk. Dat blijkt uit antwoorden van minister D'Ancona van WVC op vragen van de CDA-kamerleden Frissen en Koetje. Naar aanleiding van kranteberichten wilden de christen-democraten weten of de minister terug was gekomen op een toezegging van 23 miljoen gulden als rijksbijdrage aan de bouw van een dergelijk sta dion. Het is de bedoeling dat het stadion voetbalclub Ajax als vast bespeler krijgt en dat het geschikt wordt gemaakt voor internationale atletiekwedstrijden en andere grote evenementen. De bewindsvrouwe laat echter weten nimmer een dergelijk bedrag te hebben toegezegd. Als het complex ook een internationale atletiekaccommodatie krijgt dan bestaat bij haar mi nisterie slechts de mogelijkheid voor het verlenen van een „geringe" investeringsbijdrage. Zwerver mogelijk beste ter wereld DEN HAAG Ron Zwerver is genomineerd voor de titel bestel volleyballer van de wereld in* 1990. In april maakt de commis sie van de wereldbond FIVB, on-, der leiding van de Nederlander1 Piet de Bruin, een keuze uit de Nederlandse international en zijn Italiaanse collega's Andrea Luc- chetta en Andrea Zorzi. Het is de( eerste keer dat een Nederlandse^ speler kans maakt op de onder scheiding. Zwerver werd vorig jaar al uitgeroepen tot zowel bes te aanvaller van de World Lea gue als van de wereldtitelstrijd in Brazilië, waar Nederland als ze-; vende eindigde. iny Cruijff verlaat het ziekenhuis na een bezoek aan haar man Johan ■e\A |ervolg van de voorpagina) RCELONA Het is irijnend te moeten vast- |len dat Johan Cruijff, gisteren een hartaan- g, nu vrijwel even ld is als zijn vader, toen jze in 1959 op de leeftijd i 45 jaar stierf. Manus [uijff overleed aan een rtaanval. Over twee Janden is het 44 jaar ge len dat Cruijff in Am- rdam werd geboren. trainer van FC Barcelona vanaf half zes gistermid- op de intensive care-afde- van de Sant Jordi-kliniek. ïjff is voortdurend bij be tzijn geweest en was vol de behandelende artsen :ust zelve. Manager Anton ;ra van Barcelona vertelde Spaanse persbureau EFE Cruijff rustte en geen last r had van de pijn in de it waarvoor hij was opge ien. Parera zei dat volgens artsen Cruyff buiten le- t l Cruijff werd in Bar- ina zo groot gevonden dat de Catalaanse televisie het be langrijke avond-journaal zelfs opende met een directe ver binding met de kliniek waar Cruijff verblijft, terwijl de laatste ontwikkelingen in de Golfoorlog pas daarna aan bod kwamen. Cruijff werd gisteren voor de derde keer in een week onwel. Nadat hij 's morgens nog de training van de selectie van' Barcelona had geleid en thuis had gegeten, brak hem het zweet uit toen hij in de namid dag met zijn vrouw Danny aan het winkelen was. Cruijff reed daarop naar de Asepeyo-kli- niek, waar de artsen van FC Barcelona werken en waar di rect besloten werd de Amster dammer met een ambulance over te brengen naar de nabu rige Sant Jordi-kliniek. De bloedtoestroom naar het hart van Cruijff was enigszins belemmerd, waardoor zich rit mestoornissen voordeden. Vandaag besluiten de artsen of de kwaal van Cruijff met me dicijnen kan worden behan deld of dat operatief ingrijpen noodzakelijk is. Zaalvoetbal Vorige week donderdag voel de Cruijff zich voor het eerst niet goed, tijdens zijn weke lijkse zaalvoetbalwedstrijd met enkele andere oud-voetballers. De trainer van Barcelona ging zich evenwel pas voor het eerst zorgen maken toen hij zondagavond, op de terugreis van de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd bij Valla- dolid, voor de tweede maal misselijk en duizelig werd. Cruijff maakte toen met club arts Bestit een afspraak voor een uitgebreid onderzoek, dat vandaag zou plaatsvinden. Volgens Cruijffs assistent Ton- nie Bruins Slot weet zijn baas en collega zijn klachten aan vankelijk aan een maag kwaal. Cruijff wordt daarvoor al sinds enige tijd behandeld. Zelfs zondag nog, toen hij dui delijk pijn in de hartstreek voelde, dacht Cruijff dat hij de oorzaak van de pijn en misse lijkheid bij zijn maag moest zoeken. „Hij is uitzonderlijk rustig," vertelden gisteren Bruins Slot en Ronald Koeman, die de Amsterdammer slechts van een afstand mochten gade slaan. Niettemin erkende Bruins Slot de ernst van Cruijffs toestand, al werder de berichten in de loop van de avond minder alarmerend. ROTTERDAM Hij was de laatste tijd enigs zins uit beeld verdwe nen: Paul Haarhuis. Niet dat de nationale master- kampioen een zwakke periode doormaakte, maar wat de rest van het Nederlandse tennisgilde presteerde, was de afge lopen maanden spectacu lairder. Siemerink en Krajicek in de achtste fi nales van de Australian Open, Siemerink en Koevermans vorige week nog in de halve fi nales van respectievelijk Stuttgart en Memphis. Intussen loerde Haarhuis op zijn kans zelf een topper te scalperen. Maar degenen die hij trof waren juist iets te sterk. Om punten bijeen te sprokkelen week Haarhuis zelfs uit naar Nigeria. Maar ook de zege in Lagos kon niet verhinderen dat de vorige week 25 jaar geworden Eind- hovenaar internationaal ge zien terug viel naar de derde positie achter Koevermans en Siemerink. Gisteren was het echter weer Haarhuis-time. De loting van Rotterdam had hem in de eerste ronde gekoppeld aan Jonas B. Svensson, finalist van Rotterdam vorig jaar, vorige week finalist in Stutt gart en zeventiende van de wereldrangljst. Precies een tegenstander die paste in het rijtje John McEnroe, Yannick Noah en Martin Jaite; andere gere nommeerde Haarhuis-slacht offers. Toernooi-directeur Wim Buitendijk zag met ge mengde gevoelens toe hoe met 7-5 0-6 6-3 alweer een bloemetje uit zijn duurbetaal de boeket werd getrokken. In de middag had hij al on willig afscheid moeten ne men van Henri Leconte. Met 5-7 7-5 7-6 (7-3) bewees de twintig-jarige Csitlav Dosedel dat ook Tsjechoslowakije nieuw talent in de aanbie ding heeft. Anders echter dan Svensson Paul Haarhuis in actie tegen Svensson. was Leconte niet in zijn beste doen. De Fransman liet zich vorig jaar na afloop van het pompeuze grandslam-toer- nooi van München aan de rechterknie opereren en is, eigenlijk nog steeds bezig met de revalidatie. Winnen is er voorlopig nog niet bij. „Ik had mijn comeback graag nog een paar weken willen uitstellen, maar in verband met de voorbereiding op de Davis Cup-wedstrijd tegen Israël was dat onmogelijk", aldus de linkshandige Frans- Het was Haarhuis uiteraard niet ontgaan dat Nederland in Siemerink en Krajicek ra zendsnelle stijgers heeft. De toegenomen concurrentie sti muleert ook hem om harder te werken. Niet in de zin dat ze eikaars directe concurren ten zijn. Maar Haarhuis voelt er weinig voor zijn naam over een half jaar terug te vinden als nummer zes van de nationale ranglijst. „Hoofdzaak is echter dat ik goed speel. Dan ben ik tevre den". Henk van Hulst, zijn trainer vanaf zijn vijftiende: „Paul moet gewoon aan zijn eigen ontwikkeling blijven wer ken. Zijn opslag is niet zo'n natuurlijk wapen als bij Sie merink en Krajicek. Die kunnen altijd service-volley spelen. Paul moet het dose ren. Vooral zijn spel van ach teruit is daarbij veel sterker geworden. Anderhalf jaar ge leden werd hij nog twee da gen na zijn overwinning op McEnroe weggetikt door Krickstein. Svensson speelt minstens net zo sterk van achteruit, maar nu kon Paul zelfs het tempo dicteren". Echt tevreden over zijn ser veren was Haarhuis alleen in de derde set. In de eerste had hij twee doorbraken nodig voor de winst. In de tweede deugde zijn opslag van geen kant. Maar toen aan het be gin van de derde twee vin gers van Van Hulst omhoog gingen, lukte het plotseling wel. „Het is een teken dat ik uit mijn voetbaltijd heb over gehouden. Het betekent: kij ken naar de bal. Niet van on deren of van boven, maar recht er tegenaan. Tot hij zo groot wordt als een voetbal", aldus de coach. „Maar dat Paul er de derde set weer stond, was zijn eigen verdien ste". De Eindhovenaar liep uit tot 4-0, kreeg even een inzin king, maar was vervolgens ongenaakbaar. „De achttien wereldranglijst-punten voor de zege en de 34 bonus-pun ten zijn binnen. Daarmee heb ik er in ieder geval voor ge zorgd dat ik de punten die ik vorig jaar in Rotterdam tegen Noah haalde, heb verdedigd". Veertien dagen zonder wed strijd, dan spelen voor eigen publiek en verwachtingen waarmaken; dat alles bij el kaar was in het Rotterdamse sportpaleis net iets teveel voor Richard Krajicek. De 19-jarige „coming man" van Australië en een groot aantal challenger-toernooien ver loor vrij kansloos met 4-6 3-6 van de als vijfde geplaatste finesse-man Andrej Tsjesno- kov. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.24 uur: Studio Sport; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. België Nederland* 2, 20.00 uur Sportavond. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Rentree van Aandewiel bij Rijnsburgse Boys LEIDEN Huug Aande wiel heeft gisteravond na een lange periode van af wezigheid zijn rentree bij Rijnsburgse Boys ge- maakt. In het duel tegen, DOCOS liet Aandewiel een zeer goede indruk achter en leek bijna geen last meer te hebben van zijn gekweste enkel. De terugkeer van Aandewiel had trouwens een positieve uitwerking op het spel van Rijnsburgse Boys. De ploeg van Arie Kurver, waarin ook Dick Heemskerk weer actief was, maakte een zeer gretige indruk en won overtuigend van DOCOS met 3-0 door doelpunten van Edwin Her mes, Leon Vonk en Ron Carli. Quick Boys won met 3-1 van zondag eersteklasser RKAVIC uit Amstelveen. Op Nieuw Zuid vielen alle doelpunten na rust. Voor de katwijkers scoor den Gert Aandewiel, Leen van der Plas en Edwin Otte. In de laatste minuut redde Charis Siderius de eer voor RKAVIC. Noordwijk moest in Alphense Boys zijn meerdere erkennen. De ploeg van Pai^l Bahlmann won met 3-2 op sportpark Duinwetering. In de eerste helft kwamen de roodwitten op voorsprong via Gert-Jan Bakker en Joop Tegelaar. René de Jong verzorgde de Al phense productie. Na rust was het Pieter van Zoest die met twee doelpunten de einduit slag bepaalde. Katwijk won in Wassenaar met 2-1 van Blauw Zwart. De thuisploeg nam in de eerste helft de leiding via Remco van der Kooy maar Jan Stel en Dennis Jan Mieras deden de balans na rust in Katwijks voordeel omslaan. pollini verlost in Fondriest SSINA Mario Cipollini n :te vorig jaar 'slechts' ze- overwinningen, waaron- twee ritzeges in de Giro alia. Te weinig naar de zin de 23-jarige Italiaan. Hij dat hij meer had kunnen ïen, maar Maurizio Fon- 1 en est belemmerde hem in zijn - eiÉ ing naar meer victorie. In Ber prille begin van het wie- loed ieizoen heeft hij bewezen ltscJj zijn klacht gegrond was. leek iteren liet hij in Messina de mailde triomf in drie weken op zijn erelijst van dit jaar ehrijven in de Ster van ecla m lortwereld 1 let IJd; etbal De Belgische eer- lasser Cercle Brugge heeft oefenmeester Han prol ijzenhout ontslagen. De Ne lander was sinds 1988 in nst bij de club, die hij ook d i eerder trainde. hockey Bij de playoffs „0 het Nederlands kampioen- ï-0 lap ijshockey heeft Tilburg t{ gisteren weer een kans schaft op de titel. Na twee :t loren wedstrijden tegen iryl de-finalist Utrecht wonnen ers Tilburgers gisteren in eigen de met 5-3. iën Na er dan een heeft Rudolf Nierlich een skiwedstrijd voor de ïerv reldbeker gewonnen. De 'tenrijker werd gisteren ste bij de slalom in Oppdal, orvvegen. rlaa| etbal De Londense club en Itenham Hotspur, die in ie Bi istige financiële moeilijkhe- 1 verkeert, overweegt zijn j letten Paul Gascoigne en êe" ty Lineker in de aanbie- Do' g te doen. BUNNIK Rob Bianchi blijft tot en met de Europese titel strijd van juni in Parijs coach van de Nederlandse mannen- hockeyploeg. Tijdens een ver gadering van de zeven erva ren spelers, die half januari voor het eerst kritiek uitten op het functioneren van Bianchi, met voorzitter Wim Cornelis van de KNHB en portefeuille houder Paul Litjens is men gisteravond tot het gezamenlij ke standpunt gekomen met el kaar verder te gaan. Het over leg, dat ruim twee en een half uur duurde, vond plaats op het bondsbureau van de KNHB in Bunnik. De zeven spelers, die op initia tief van Cornelis voor het overleg naar het bondsbureau waren gekomen waren aan voerder Mare Delissen, vice- captain Frank Leistra, Taco van den Honert, Gijs Wete- rings, Erik Parlevliet, Stephan Veen en Floris Jan Bovelan- der. In een persverklaring werd gesteld dat de bespreking had geleid tot een gezamenlijk standpunt. „Het wordt in het De directeur van het bondsbureau van de Nederlandse hockey- bond, Jan Willem Gast (rechts), verwelkomt enkele van de zeven spelers van het nationale hockeyteam. foto: anp belang van het Nederlandse klaring. „Er is afgesproken hockey en het Nederlands elf- zich gezamenlijk en met vol tal geacht, dat de rust terug- enthousiasme en inzet voor te keert tussen de begeleiding en bereiden op de Europese titel de spelers van het nationale strijd in Parijs". Dat evene- mannenteam", aldus de vt ment, waar Nederland de titel verdedigt, begint 12 juni en duurt tot en met 23 juni. De eerste centrale training onder leiding van Bianchi, met als assistent Harrie Delmee, is vanavond in het Wagenersta dion van Amstelveen. Voordat de verklaring wereld kundig werd gemaakt werd eerst de in Huizen in spanning afwachtende Bianchi opge beld. „Hij was bijzonder blij, dat er overeenstemming was bereikt", aldus Cornelis. „Er is ook hem alles aan gelegen om nu verder als het kan in stilte te werken aan de voorberei ding op Parijs". In principe is de uitkomst van het overleg hetzelfde als twee weken geleden, toen de partij en, met Bianchi erbij, even eens in Bunnik vergaderden om uit de impasse te komen, die was ontstaan door de kri tiek van de zeven ervaren spe lers. Cornelis: „Maar er was inmiddels weer het een en an der gebeurd. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat Bianchi zich in interviews niet op zijn handigst heeft uigedrukt. LINARES Wereldkam pioen Gari Kasparov is er gis teren in de derde ronde van het schaaktoernooi der zwaar gewichten in Linares niet in geslaagd zijn matige klassering (50 procent score) te verbete ren ten koste van de Neder landse grootmeester Jan Tim man. Kasparov koos met de zwarte stukken voor zijn ge liefde Grunfeld-verdediging, maar bereikte weinig. Tim man hield de aanvoerder van de wereldranglijst in bedwang en bezet door die remise nu met twee punten de derde plaats in gezelschap van Vis- wanathan Anand en Vassili Ivantsjoek. Anatoli Karpov kan zich nog bij dat drietal voegen, wanneer hij de afge broken partij tegen Ljubojevic tot een goed einde brengt. Karpov staat beduidend beter. Het voortvarende begin van Anand kreeg in de derde partij geen vervolg. Alexander Bel- javski, die eveneens nog geen half punt had afgegeven, was gewaarschuwd en boekte zijn derde opeenvolgende zege. Hetzelfde deed de weer aardig van een overval in zijn huis in Moskou herstelde Moskoviet Artur Joesoepov. Hij versloeg de jeugdige Amerikaan Gata Kamsky. Het Sovjet-tweetal heeft al tenminste een punt voorsprong op de ^sportuitslagen ATLETIEK Budapest. Internationaal indoor-evene- ment Mannen 60 m: 1. Johnson (Can) 6,61, 2. Berger (Oos) 6,68, 3. Isassi (Cub) 6,69. 200 m: 1. Antonov (Bul) 20,96, 2. Buggioni (Ita) 21,34, 3. Zajovics (Hon) 21,79. 400 m: 1. Stankulov (Bul) 46,98, 2. Kovacs (Hon) 47,43, 3. Rapek (Oos) 48,14. 800 m: 1. Banai (Hon) 1.47,56, 2. Makarltsjev (Sov) 1.47,62, 3. Janus (Pol) 1.48,00, 4. Baltus (Ned) 1.48,71. 3000 m: 1. Konovalov (Sov) 7.56,26, 2. Coroja (Roe) 7.58,96, 3. Kliszek (Hon) 7.59,20. 5 km snelwande len: 1 Urbanik (Hon) 18.39,85, 2. Soko- lovski (Sov) 19.12,12, 3. Mlrnov (Sov) 19.42,48. Polsstokhoog: 1. Poljakov (Sov) 5,70, 2. Salbert (Fra) 5,50, 3. Far- kas (Hon) 5,30. Hoog: 1. Dakov (Bul) 2,31, 2. Bese (Hon) 2,20, 3. Maltsjenko (Sov) 2,20. Ver: 1. Tudor (Roe) 7,91, 2. Jefferson (Cub) 7,82, 3. Almasi (Hon) 7,70. Vrouwen 60 m: 1. Allen (Cub) 7,20, 2. Splckova (Tsj) 7,50, 3. Baratl (Hon) 7,53. 400 m: 1. Joertsjenko (Sov) 52,51, 2. Sjmonina (Sov) 52,97, 3. Batori (Hon) 53,06. 1500 m: 1. Oprita (Roe) 4.12,32, 2. Van Hulst (Ned) 4.12,96, 3. Niga (Roe) 4.13,17, Ver: 1. Ilcu (Roe) 6,67, 2. Lewis (VSt) 6,47, 3. Inancsi (Hon) 6,11. 3 km snelwandelen: 1. Fesenko (Sov) 12.15,39, 2. Illyes (Hon) 12.19,08, 3. Rosza (Hon) 12.45,11. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Full Action (C. Wortel) 2.41,6 - 1.20,8, 2. Flip Hanover, 3. Fleur Hanover. Niet gestart: Funnyboy B. Toto: winnend 2,20 plaats 1,60 2,20 koppel 5,70 trio 24,10. 2e koers, 2000 m: 1. Tuck E Home (Mej. M. Huel) 2.35,3 - 1.17,7, 2. Happy John, 3. Eminence, 4. Mr. Creith. Toto: win nend 1,60 plaats 1,60 3,70 koppel 17,90 trio 236,80 kwartet 1.275,90. 3e koers, 1609 m: 1. Etltano P (W. Dui venvoorden) 2.06,7 - 1.18,7, 2. Speedy Lover, 3. Esther Mlra. Niet gestart: Christina Volo. Toto: winnend 5,40 kop pel 3,80 trio 104,80. 4e koers, 2000 m: 1. Dunor Hanover (A. de Wrede) 2.05,6 - 1.18,1, 2. Cartier Re- gina, 3. Snowshoe Thompson. Toto: winnend 6,30 plaats 2,50 1,60 koppel 8,40 trio 83,90. 5e koers, 1609 m: 1. Don Victory (Mej. M. Huel) 2.05,6 - 1.18,1, 2. Dazraff B, 3. Doris Vryennesse, 4. Ciska Crown. Toto: winnend 12,50 plaats 3,50 2,00 koppel 23,20 trio 134,10 kwartet 826,80. 6e koers, 2000 m: 1. Cees Wiellnga (A. de Wrede) 2.36,1 -1.18,1, 2. Amy David, 3. Adrlenne. Niet gestart: Ciao Magnus. Toto: winnend 1,80 plaats 1,10 1,90 koppel 6,60 trio 26,40. 7e koers, 2000 m: 1. David Morgan (R. Heynen) 2.36,1 - 1.18,1, 2. Charitable, 3. Adam Buitenzorg, 4. Boelo Helium. Niet gestart. Coba Jorishof en Californian Boy. Toto: winnend 1,70 plaats 1,40 1,90 koppel 4,40 trio 19,20 kwartet 71,80. 8e koers, 2000 m: 1. Everyone's Wish (B. Crebas) 2.39,3 - 1.19,7, 2. Coco Whl- tesummer, 3. Exception. Toto: winnend 4,00 plaats 2,10 1,60 koppel 10,30 trio 165,90. W5: 4-2-1-1-3: ƒ4.042,80. Omzet: 151.680. SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi 3e ronde: Ehlvest (Sov)-Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2, Anand (lnd)-Beljavskl (Sov) 0-1, Ljubojevic (Joe)-Karpov (Sov) afg., Joe soepov (Sovj-Kamsky (VSt) 1-0, Ivants joek (Sov)-Salov (Sov) 1/2-1/2, Gelfand (Sov)-Sov)-Speelman (GBr) 1/2-1/2, Timman (Ned)-Kasparov (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Beljavskl en Joesoepov 3, 2. Anand, Timman en Ivantsjoek 2, 6. Kas parov 1 1/2, 7. Karpov 1 1, 8. Kamsky, Gelfand, Salov en Speelman 1, 12. Lju bojevic 1/2+1, 13. Goerevitsj en Ehlvest 1/2. Ter Apel. Klooster-grootmeestertoer- nooi 2e ronde: Sjlrov (Sov)-Csom (Hon) 1-0, Bellon (Spa)-Cramling (Zwe) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned)-Wo]tkiewlcz (Pol) 1/2-1/2. Stand: 1. Sjlrov 2, 2. Cramling 1 1/2, 3. Brenninkmeijer 1, 4. Csom, Bellon en Wojtkiewicz 1/2. SKIËN Oppdal (Noo). Mannen, wereldbeker slalom 1. Nierlich (Oos) 1.44,05 (53,30-50,75), 2. Accola (Zwl) 1.44,23 (53,80-50,43). 3. Glrardelli (Lux) 1.44,47 (54,28-50.19), 4. Kjus (Noo) 1.44,90 (54,44-50,46), 5. Ge- rosa (Ita) 1.45,47 (55,43-50,04), 6. Bltt- ner (Dul) 1.45,55 (54,91-50,64), 7. Eber- harter (Oos) 1.45,99 (56.19-49,80), 8. Stangasslnger (Oos) 1.46,04 (55.87- 50,17), 9. Okabe (Jap) 1.46,13 (54.61- 51.32), 10. Polig (Ita) 1.46,31 (55,99- 50,32). Stand wereldbeker slalom: 1. Fu- ruseth (Noo) 93. 2. Glrardelli 86. 3. Nier lich 55, 4. Stangassinger 53, 5. Fogdoe (Zwe) 50. Stand wereldbeker algemeen. 1. Glrardelli 191, 2. Helnzer (Zwl) 129, 3. Tomba (Ita) 117, 4. Furuseth 112, 5. Nierlich 101. SQUASH Eredivisie vrouwen Kampioenspoule: Dlckysquash - Victo ria 2-1. HSRC - Dekker Squash 1-2. De gradatiepoule: Centre Court - ASRC 1- 2, Etten Leur - ESCV 1-2 TENNIS Toernooi in Rotterdam (Dul) 6-2 6-4, Camporese (lta>-Jelen (Dul) 6-2 2-6 6-2, Emllio Sanchez (Spa/3)-Pimek (Bel) 6-3 6-3, Dosedel (Tsj)-Leconte (Fra) 5-7 7-5, 7-6 (7-3), Haarhuis (Ned)-Svensson (Zwe/6) 7-5 0- 6 6-3, Tsjesnokov (Sov/5)-Krajlcek (Ned) 6-4 6-3. VOETBAL Duitsland Inhaalwedstrijden: Werder Bremen - Wattenscheid 1-1, Karlsruher SC - Eln- tracht Frankfurt 2-2. Stand aan kop: Bayern München 18-25, Wérder Bremen 18-25, Kalserslautern 17-24, Eintracht Frankfurt 18-21. Den Haag: RVC (1e klas zo.)-FC Den Haag 1-5 (1-2). Doelpunten Den Haag: Hoekman 3, Van Eykeren 2; RVC: Genti le (e.d.). WIELRENNEN Siciliaanse Wielerweek 4e etappe: 1. Cipollini (Ita) 185 km in 4.52.15 (gem. 37,981 km/u), 2. Moncas- sln (Fra), 3. Abdoesjaparov (Sov), 4. Svorada (Tsj), 5. Allocchlo (Ita). 6. Caval- linl (Ita), 7. De Koning (Ned), 8. Lleckens (Bel), 9. Nelissen (Bel), 10. Baldato (Ita), 11. Francois Simon (Fra), 12. Glraldl (Ita), 13. Leonl (Ita), 14. Marcozzl (Ita), 15. Bordignon (Ita), Nederlanders: 48. Van Poppel, 49. Jakobs, 75. Van Loen- hout, 81. Knuvers, 93. Vos, 94. Lubber- dlng, 111. Den Bakker, 144. Ducrot, 154. Breukink, 158. Van Aert, 170. Talen allen z.t. als Cipollini. Klassement: 1. Petito 19.18.01, 2. Argentin (Ita) 0.04, 3. Ekimov 0.06, 4. Sclandri 0.07, 5. Ander son 0.08, 6. Roche (Ier) 0.11, 7. Sunder land 0.13, 8. Gusmeroli (Ita) 0.13, 9. Francois Simon 0.16, 10. Gallechsl (Ita) 0.18, 11. Colottl (Fra) 0.19, 12. Müller 13. Glovannetti, 14. Jerome Simon, 15. Arroyo (Mex), 16. Van Aert (Ned) allen z.t. als Colottl, 19. Fondriest 0.22, Ne derlanders: 40. Den Bakker 0.42, 46. Ducrot z.t., 65. De Koning 1.49, 93. Knu vers 3.42, 98. Lubberdlng 3.51, 99. Van Loenhout 4.04, 128. Talen 8.51, 129. Van Poppel z.t., 131. Breukink z.t., 149. Vos 13.33, 150. Jakobs z.t„ 176. en laatste Alcala 37.50. IJSHOCKEY Tilburg. Playoffs NK, derde wedstrl|d: Tilburg - Utrecht 5-3 (1-1 1-1 3-1). Scheidsrechter: Engelsman. Toeschou wers: 4500. Strafmlnuten: Tilburg 33 (5+20 voor Dave Bouckaert wegens uit delen van een kopstoot); Utrecht 30 (10. voor Houck). Scoreverloop: 1.57 Jago 1- 0, 5.19 Antoine Versteeg 1-1, 21.54{ Houck 1-2, 38.39 Bram Bouckaert 2-2J 48.48 Janssen 2-3, 49.33 Louwers 3-3, 55.36 Kortko 4-3, 56.55 Van Gerwen 5-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11