Rob Schouten gaat problemen niet uit de weg Fondriest laat Walter Planckaert niet in de steek Ivanisevic maakt startgeld niet waar .onder loep Boete wegens belediging Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT £cidóc6ouoont DINSDAG 26 FEBRUARI 1991 PAGINA] MODICA Enkele dagen voor het begin van de Sici- iiaanse Wielerweek belde Walter Planckaert met Maurizio Fondriest. De Belgische ploegleider van Panasonic zei op een ritze- ge van de Italiaan in Sici lië te rekenen. De wereld kampioen van 1989 liet Planckaert niet in de steek. Gisteren won hij de derde etappe van de Sici- liaanse Wielerweek en be zorgde de als wild opge jaagde Nederlandse wie- Ierformatie de eerste over winning van het seizoen. Fondriest waste het bezoedelde imago van zijn nieuwe werkge ver er een beetje mee schoon. De 25-jarige Italiaan had zon dag op weg naar Agrigento, waar hij vorig jaar vóór Rooks zegevierde, al een poging wil len wagen. Op het moment dat hij voelde niet in vorm te zijn gaf hij Van Lancker de op dracht Ekimov naar voren te loodsen. Ook maandag was hij niet in al te beste doen, maar in de finale van de 172 kilometer lange etappe van Agrigento naar Mo- dica sprintte hij de laatste drie honderd meter puur op kracht naar de streep. De vlak voor het peloton tegenstribbelende Chiappucci, hij was in de laat ste van de drie plaatselijke ron den ontsnapt, werd door zijn landgenoot gemakkelijk gepas seerd. Fondriest hield daarbij de neo-profs Francois Simon en Fabio Baldato zonder moeite achter zich. De jarige Giuseppe Petito behield de leiderstrui. Voor de start had Fondriest met de in Scilië als ploegleider debuterende Theo de Rooy af gesproken dat hij voor de etap pewinst zou rijden als hij met de complete groep aan de fi nish zou arriveren. In mijn eentje of met zijn tweeën zou ik niets kunnen ondernemen. Daarvoor ontbeer ik nog de conditie. Ik sta pas op tachtig procent", verklaarde de win- Fondriest werd eind vorig jaar door Panasonic voor 200.000 gulden gekocht van Del Tongo, waarbij de blonde Italiaan nog een jaar onder contract stond. Op advies van Walter Planc kaert contracteerde Peter Post voor het eerst in zijn leven een Italiaan, renners die hij in het verleden ver van zijn wieler- stal hield. Voorlopig behoeft de als ploeg leider teruggetreden Amstelve- ner geen spijt te hebben van zijn beslissing van zijn princi pes af te wijken, ook al moet de ritzege in Modica in de juiste context geplaatst worden. Hoofdprijzen zijn immers in het prille begin nog niet te ver dienen. „De kop is eraf", rea geerde Theo de Rooy echter met een cliché. „Mij hoeft nie mand te feliciteren. De renners hebben de prestatie geleverd. Bovendien heb ik geen enkele invloed gehad bij het aantrek ken van Fondriest. Dat is het werk van Planckaert". Van der Ende fluit niet DEN HAAG De KNVB heeft giste ren bij de UEFA scheidsrechter Ma rio van der Ende afgemeld voor de Europa-Cupwed strijd tussen Ata- lanto Bergamo en Inter Milan op 6 maart. De Haagse arbiter kampt al geruime tijd met een knieblessure. Zoodsma praat verd met Montichiari DEN HAAG Ronald Zoo< praat vandaag in Innsbruck nieuw met Gabeca Montichiari i een mogelijke verhuizing naar club. De Italiaanse subtopper, ook Jan Posthuma onder con heeft, is nog steeds de meest se ze gegadigde voor de 24-jarige leyballer van TSV Milbertsh Met de Zuidduitse club beleef Fries minder goede tijden. Ir voortvarend (met drie zeges) bi nen halve finale voor de Ei Cup II werd het team van tra Stelian Moculescu alsnog uitges<)( keld voor de finale door drie opi volgende nederlagen. ROTTERDAM Presta ties laten zich nog steeds niet kopen. Toernooi-di- recteur Wim Buitendijk ondervond dat al op de eerste avond van het 18e ABN - AMRO-wereldten nistoernooi. Goran Ivani sevic, aan wie hij na Ivan Lendl het meeste start- geld besteedde, ging al in de openingsronde onder uit. De Zweed Christian Berg- ström maalde er niet om dat Buitendijk een klein fortuin aan de komst van het Joego slavische wonderkind had be steed. De nummer 55 van de wereldranglijst bleef met 7-6 (7-3), 7-6 (7-4) de meerdere van de veel bejubelde nummer zeven in wie niemand minder dan Ion Tiriac nog altijd een toekomstige Wimbledon-kam- pioen ziet. De linkshandige Ivanisevic is een even groot als wispelturig talent. In Australië ontdeed hij zich plotseling van zijn coach Balasz Taroczy, die hem vanaf de 53e plaats zo de toptien bin nen loodste. De Hongaar zou wat al te inhalig zijn gewor den. Soms werkt zo'n schei ding bevrijdend. Toen Jakob Hlasek bijvoor beeld op zichzelf werd terug geworpen, ging de Zwitser in eens veel geinspireerder ten nissen. Maar bij Ivanisevic was dat niet het geval. „Ik miste zelfvertrouwen", merkte hij ten overvloede op. De objectie ve kijker was al veel eerder tot dat oordeel gekomen. Op zijn laatst in de derde game van de'tweede set, toen de lan ge Joegoslaaf met slecht ser veren zijn 2-0 voorsprong inle verde en de nieuwe helblauwe vloer van het sportpaleis met zijn racket begon te bewerken. Die woede-uitbarsting kostte hem een officiële waarschu wing. Ivanisevic maakte dit nieuwe seizoen alleen bij de Daviscüp- vvedstrijd in Zagreb indruk. Uitgerekend tegen de Zweden. Maar zijn landgenoten hadden toen wel de hal volgestort met gravel, Gorans meest geliefde ondergrond. „Het voor mezelf zorgen, gaat me niet goed af", erkende Ivanisevic om vervol- Zeer tegen de verwachting in verloor de Ivanisevic in de eerste ronde van het tennistoernooi in Rotterdam. FOTO: ANP gens aan te kondigen dat hij bij het eerstkomende toernooi, dat van Key Biscayne, zal ver schijnen in het gezelschap van Bob Brett. De Australiër werd onlangs door Becker aan de kant. „Daar kijk ik erg naar uit", blikte Ivanisevic vooruit. „Bob denkt dat ik heel goed kan spelen op gras. Hij wil me speciaal op Wimbledon gaan voorbereiden". Buitendijk had zijn avond niet. Waar hij bij de loting al voor vreesde, gebeurde in de vol gende partij. Nog voordat de gordijnen van de tweede ring volledig open waren gegaan, was Pat Cash al uit het toer nooi geslagen. Met 6-4 6-2 ge klopt door Jakob Hlasek. De wild card en het bijbehorende startgeld waren aan de revali derende Wimbledon-kampioen van vier jaar geleden niet be steed geweest. Jan Siemerink naar 53e plaats ROTTERDAM Jan Siemerink is door het bereiken van de halve finales in het met 1,6 miljoen gulden gedoteerde tennis toernooi in Stuttgart en de winst op Horst Skoff, Sergi Bruguera en Andrej Tsjerkasov, geklommen naar de 53e plaats op de we reldranglijst. Een week geleden nam de 20-jarige speler uit Rijnsburg nog de 98e positie in. Siemerink, die deze week bij het ABN/AMRO-toernooi in Rot terdam actief is, passeerde op de wereldranglijst Paul Haarhuis. Deze zakte van de 52e naar de 62e plaats. Mark Koevermans verstevigde zijn positie als beste Nederlander. Mede door de bo- nuspunten die hij kreeg toen de Amerikaan Pete Sampras in de achtste finales van het toernooi in Memphis geblesseerd opgaf, drong de speler uit Bergschenhoek in de top-vijftig door: 43e. Wie wel altijd zijn. geld waar- of hij nog aan het begin van maakt, is Michiel Schapers. De zijn carrière stond vocht hij oud-kampioen van Nederland voor de punten en toen hij uit- had totaal geen boodschap aan eindelijk met 4-6, 6-4, 4-6 het de toernooi-organisatie, die vaantje streek tegen de elf jaar hem bij wijze van afscheid na jongere Zweed Magnus Lars- acht jaar trouwe dienst een son, was het al ver na midder- wild card had toegekend. Als- nacht. DELFT Zijn visite kaartje is er niet één waarop je als trainer trots mag zijn. Hij haal de als bondscoach niet datgene uit de nationale ploeg, wat er volgens waterpolo-insiders had ingezeten. „Zeker in het begin was het niet de gemakkelijkste pe riode", lijkt Rob Schouten, een kleine drie weken gele den tot trainer/coach van het noodlijdende DZV ge bombardeerd, zich te willen verweren. Schouten gold in de bijna vier jaar dat hij de scepter over de nationale selectie zwaaide als een ge dreven man. Werd hij om zijn enthousiasme en zijn menselijke benadering ge prezen, op technisch en tac tisch vlak was er nog wel eens kritiek op zijn functio neren. „Dat soort geluiden hebben mij nooit bereikt", zegt hij nu, twee maanden nadat hij op zijn afscheids receptie in het zonnetje werd gezet. „Ik vind het ook onzin als mensen dat zeggen. Op tactisch gebied heb ik nog nooit één wed strijd met het nationale team verloren. Ik durf zelfs te zeggen dat Nederland op dat vlak bij de betere van de wereld hoort". Op het Europees kampioen schap van Straatsburg in 1987, Schoutens eerste grote toernooi, stelde Nederland zwaar teleur. Twee jaar la ter in Bonn ging het iets be ter, maar plaatste Neder land zich niet voor het WK in Perth. Via een achter deur leek kwalificatie in het najaar van 1990 toch nog mogelijk, maar in Drachten dacht het keur korps over de kwaliteiten van poloërs uit Canada iets te lichtzinnig. „Hoe raar het ook klinkt, we hebben ook toen een goede wedstrijd gespeeld", houdt Schouten er nog altijd een uitgespro ken mening op na. „Een analyse is ook snel gemaakt. Door individuele fouten is er verloren. Zes keer kwam er iemand alleen voor de keeper, opgelegde kansen werden gemist. Dat maakte het slecht. Als je percentage in de man-meer en man- minder goed is, je schept, kansen en je geeft weinig kansen weg, kun je als coach niet meer aan een team sleutelen". Slecht „Wat is goed en wat is slecht?", vraagt Schouten zich af als hij geconfron teerd wordt met de resulta ten die het Nederlands team aan het einde van het jaar op twee buitenlandse toer nooien behaalde. „Alleen als je de wedstrijd hebt ge zien, kun je daar iets over zeggen. Wat voor de één goed is, is voor de ander misschien slecht. Als er bij DZV 300 man zitten, kan ik dat veel vinden, misschien vinden ze dat bij AZPC wel weinig. Wat ik heb begre pen hebben ze het in Hon garije goed gedaan. Maar je moet wel rekening houden met het feit dat de tegen standers met hun voorberei ding bezig waren. Boven dien, tegen Rusland verlo ren we in Bonn 1989 ook maar nipt. Als de bal niet twee keer bij een man-meer aan een Rus was verspeeld, hadden we die wedstrijd zelfs gewonnen. Kijk, daar heb je het weer. Individuele' fouten kostte ons vaak de kop". Echec Zelf verwijt Schouten zich weinig. Evalueren had geen zin meer, na het echec van Drachten hield hij de eer aan zichzelf. „In het belang van het waterpolo in zijn totaliteit",, klinkt het sociaal uit zijn mond. „Als we de WK ook in tweede instantie misten, zou ik stoppen. Dat was afgesproken. Ik was te leurgesteld. Logisch. Maar het was niet zo dat ik met gebogen hoofd de zwemare- na verliet. Ik had mijn best gedaan en het geprobeerd. Natuurlijk, ook ik heb mijn sterke en zwakke kanten. Misschien had ik me nog zakelijker moeten opstellen. Daar houd je rekening mee. Maar dat punt is .nooit door slaggevend geweest". „Je presteert met z'n allen", draagt Schouten het team- belang hoog in zijn vaandel. „Iedereen heeft een bepaal de verantwoordelijkheid. De spelers kunnen dat af schuiven of bij zichzelf neerleggen. Zaak is dat ie dereen bij zichzelf te raden moet gaan. Ben ik wel goed bezig? Leef ik een interna tional waardig? Je moet niet afhankelijk zijn van een coach op de kant. Op wat voor manier dan ook. De speler zelf is de bepalende factor. Was ik doorgegaan, hadden misschien een aan tal spelers er de volgende keer niet bij gezeten. Als ik nu hoor dat spelers vonden dat ik op tactisch gebied niet altijd gelukkig was, is het maar goed dat ik als bondscoach ben gestopt. Ze hebben het dan nog altijd niet goed begrepen". Schouten lijkt geen spijt van zijn beslissing te heb ben. „Met het besluit heb ik niet moeilijk gehad. Alleen het moment waarop ik het de groep meedeelde, was ik emotioneel. Maar het is niet zo, dat ik er een tijd onder gebukt ging. Dat zou een absurde zaak zijn. Het leven gaat verder". En daarom was het, zegt Schouten zelf, niet onlo gisch dat hij in de eerste week van februari plotse ling weer als trainer bij een club opdook. Bestuurderen van DZV zien in de ex- bondscoach de verlosser, de man die hun club voor de hoogste klasse moet behou den. De keuze was aan de in Zoeterwoude, met de auto nauwelijks een half uur van het bad in Delft, wonende Schouten. „Wie ben ik om te zeggen dat. ik voor DZV te goed ben? Ik was op dat moment weer die enthousiaste man die nooit nee kan zeggen. Mis schien is het niet het juiste moment om hier te begin nen, maar ik ga de proble men niet uit de weg. Er zijn mensen die zorgen dat ze altijd op het goede tijdstip ergens beginnen. Ik ben niet zo'n type die daar op let. Bij de bond ben ik ook niet in de meest gelukkige periode gekomen". ROB VAN DER POEL „Het eerste wat ik hoorde was dat Nederlanders zulke bange mensen waren. Wanneer ze een mes zagen zetten ze het meteen op een lopen. Dus ik de straat op om de eerste de beste Nederlander uit te da gen. Gevolg: een pak rammel met een lange lat. Meteen had ik m'n les geleerd. Er zijn bange Nederlanders, ja zeker, maar net zo veel bange Tur ken. En er zijn heel sterke Turken, net zo veel als heel sterke Nederlanders". Nederlands/Turkse ama teurbokser Orhanm Delibas in de Haagsche Courant. Het wordt tijd dat de Neder landse Sport Federatie bin nenkort een conferentie be legt waarin de kwestie voor eens en altijd wordt geregeld. Niet alleen voor gewichthef fen, maar voor alle sporten. Een buitenlander mag in de gemeenteraad, dus moet hij ook mee kunnen doen aan een nationaal kampioen schap". Vice-voorzitter B. Stam van de krachtsportbond in Trouw „Ik ben de afgelopen maan den niet op geldroof uitge weest. Ik heb bewust voor het beste materiaal gekozen. Mijn carrière en mijn toekomst dus. Na een topjaar, nee beter is eigenlijk na een grand prix- overwinning in Duitsland zou het ontzettend stom van mij zijn te denken dat ik er in het racewereldje al ben. Als het een beetje tegenzit word je straks met zo'n snelle basis snel vergeten. Nieuwe succes sen moeten er komen, anders is 1990 voor niets geweest". Motorcoureur Wilco Zeelen- berg in het Algemeen Dag blad „Charleroi betaalde vier mil joen aan Dinamo Boekarest om Camataru op 1 juli 1989 in te lijven. Het bleek een gigan tische vergissing. De Roe meense tank produceerde voornamelijk losse flodders. Zoals vrijwel al zijn voetbal lende landgenoten (Hagi, La- catus, Raduciou, Rotariu, Lu- pescu, Balan en Iorgulescu) kon hij zich nauwelijks aan passen. De Feyenoorder Sa- bau dreigt na een veelbelo vende start in de anonimiteit te verdwijnen en PSV's goud haantje Popescu presteert eveneens onder de verwach tingen. Zou een afgedankte Roemeense zwaargewicht van Charleroi dan wel iets voor Heerenveen kunnen beteke- Ben de Graaf in de Volks krant „Ik wil altijd en overal presta ties leveren. Ik wil vooruit gang zien. Die zat er niet meer in. Duizend keer wees Remco Boere. FOTO: DIJKSTRA ik op dezelfde fouten, maar er werd domweg niet geluisterd. Tegen Hellas stonden we vlak voor rust met 9-7 voor. Hoe wel we een speelster meer in het veld hadden, ging die voorsprong verloren. Met de stand van 9-9 stapten we kleedkamer binnen, waar ik toen vreselijk boos ben ge weest. Ach, als weer eens iets niet was begrepen heb ik soms spottend gevraagd of ze misschien een tampon in de oren hadden. Een grapje, maar in Nederland zijn ze snel beledigd". Oud-handbalcoach van Fo- reholte-dames Jan Kecske- methy in het Algemeen Dagblad „Ik wil helemaal niet weg bij Feyenoord. In tegendeel zelfs. Het liefst zou ik mijn loop baan in de Kuip willen beëin digen. Ik heb na de uitzen ding de redactie van NOS Sport gebeld en gezegd dat ze me niet verder in de vernie ling konden helpen dan met deze pertinente leugen. Emile Schelvis van NOS Sport heeft dit verhaal compleet uit zijn duim gezogen. Hij heeft me wel gebeld, maar in dat ge sprek is mijn toekomst geen moment ter sprake geweest. Hij heeft gewoon zijn eigen conclusies getrokken". Door een beenbreuk uitge schakelde voetballer Sjaak Troost in het Rotterdams Nieuwsblad. „Het was voor mij de eerste partij zonder dat mijn vader er was. Hij was een knoert van een kerel, die een jaar voor zijn dood nog een mara thon heeft uitgelopen. Hij had toen wel pijn in zijn borst, maar hij dacht dat het spier pijn was. Zeven maanden ge leden is hij aan kanker aan het borstvlies overleden. Had- ie opgelopen door de aanra king met asbest bij zijn werk gever, NDSM. Mijn vader had de ergste soort en het was he lemaal uitgezaaid. Uiteinde lijk heeft hij een drankje ge kregen". Profbokser Pedro van Raamsdonk over zijn laat ste, verloren gevecht in Het Parool „Ik ben pas sinds de laatste weken van december echt fit. Daarvoor sukkelde ik steeds Pedro van Raamsdonk. FOTO: SP met met mijn knie. Ik nam onvoldoende rust, waardoor ik telkens twee, drie partijtjes meedeed en vervolgens weer een paar weken uit de roula tie was. Dit seizoen hebben we dat heel anders aangepakt. Ik speelde lange tijd niet, waardoor alle problemen defi nitief voorbij zijn. Ik ben trouwens in vergelijking met mijn Nederlandse periode zes kilo afgevallen en weeg nu 88 kilo. Daardoor opereer ik te genwoordig kort achter de aanvallers in plaats van in de spits. Ik krijg meer balcontac ten en sta niet meer tegen over mandekkers die op knie hoogte inkomen". Voetballer Remco Boere van Heraklis Saloniki in Voetbal International SCHAKEN Linares (Spa). Internationaal toer- Afgebroken partijen tweede ronde: Kamski (VSt)-Ljubojevic (Joe) 1-0, Joesoepov (Sov)-Salov (Sov) 1-0. Stand: 1. Joesoepov, Beljavski (Sov) en Anand (Ind) 2 punten, 4. Timman (Ned) en Ivantsjoek (Sov) 1 1/2, 6. Kasparov (Sov), Karpov (Sov) en Kamski 1, 9. Salov, Gelfand (Sov), Ljubojevic en Speelman (GBr) 1/2, 13. Ehlvest (Sov) en Goerevitsj (Sov) 0. Ter Apel. Internationale zeskamp. Eerste ronde: Sjirov (Sov)-Bellon (Spa) 1-0, Wojtkiewicz (Pol)-Cramlin (Zwe) 0-1, Csom (Hon)-Brenninkmeij- er (Ned) 1/2-1/2. TENNIS Toernooi in Rotterdam Eerste ronde: Javier Sanchez (Spa)- Woodbridge (Aus) 6-4 6-1, Jarryd (Zwe)-Mansdorf (Isr) 6-4 6-2. Novacek (Tsj/8)-Agenor (Hai) 6-3 6-1, Gustafs- son (Zwe)-Arrese (Spa) 6-1 3-0 opga ve Arrese, Hlasek (Zwi/7) - Cash (Aus) 6-4 6-4, Larsson (Zwe)-Schapers (Ned) 6-4 4-6 6-4. VOETBAL Feyenoord-FC Buchs (Zwi, amateurs) 11-0 (5-0). Doelpunten: Farrington 4, Blinker en Griga 2. Heus, Van der Laan en Blackson. Engeland Vijfde ronde FA-beker Southampton-Nottingham Forest 1-1. WIELRENNEN Siciliaanse Wielerweek 3e etappe: 1. Fondriest (Ita) 172 km in 4.10.34 (gem. 41,187 km/u), 2. Francois Simon (Fra), 3. Baldato (Ita), 4. Sciandri (Ita), 5. Sörensen (Den), 6. Fidanza (Ita), 7. Leoni (Ita), 8. Ekimov (Sov), 9 Anderson (Aus), 10. Sunder land (Aus), 11. Müller (Zwi), 12. Petito (Ita), 13. Chiappucci (Ita), 14. Farazijn (Bel), 15. Passera (Ita), Nederlanders: 19. Den Bakker, 65. Van Aert, 69. Du- crot allen z.t. als Fondriest, 88. De Koning 1.07, 113. Van Loenhout 2.11, 115. Knuvers z.t., 121. Van Poppel 2.11, 124. Breukink, 125. Lubberding, 127. Talen allen z.t. als Van Poppel, 151. Alcala 6.53, 152. Vos z.t., 169. Jakobs z.t. Klassement: 1. Petito 14.25.46, 2. Argentin (Ita) 0.04, 3. Eki mov 0.06, 4. Sciandri 0.07, 5. Ander son 0.10, 6. Roche (Ier) 0.11, 7. Sun derland 0.13, 8. Gusmeroli (Ita) 0.13, 9. Francois Simon 0.16, 10. Gallechsi (Ita) 0.18, 11. Colotti (Fra) 0.19, 12. Müller 13. Giovannetti, 14. Jerome Simon, 15. Arroyo (Mex), 16. Van Aert (Ned) allen z.t. als Colotti, 18. Fondriest 0.22, Nederlanders: 42. Den Bakker 0.42, 47. Ducrot z.t., 68. De Koning 1.49, 95. Knuvers 3.42, 100. Lubberding 3.51, 101. Van Loen hout 4.04, 128. Talen 8.51, 129. Van Poppel z.t., 131. Breukink z.t., 146. Vos 13.33, 152. Jakobs z.t., 176. en laatste Alcala 37.50. FRANKFURT Het hoogste rechtsprekende orgaan van de Duitse voetbalbond heeft Olaf Janssen van FC Köln een boete opgelegd van 5500 gulden wegens belediging. „Opperrechter" Schnarr herriep daarmee de beslissing van de tuchtcommissie, die Janssen eind vorig jaar vrijsprak. Janssen schold in de com petitiewedstrijd tegen Bayern München op 13 oktober 1990 Rad- milo Mihajlovic uit voor „Joego-zwijn". Het was een reactie op de elleboogstoot die de 24-jarige middenvelder werd toegediend door zijn Joegoslavische opponent. Mihajlovic, die momenteel bij Schalke 04 speelt, werd wegens dat vergrijp uit het veld ge stuurd en nadien voor vier wedstrijden geschorst. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: V nica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Stt r Sport Journaal. RTL 4, 22.55 uur: Maratf schaatsen. Duitsland 1, 23.00 uur: IJsl key. BBC 1, 21.30 uur: Sportqui'® Eurosport, 18.00 uur: Spor Super Channel, 20.00 en 2 uur: Ultra Sport. Ie Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Eurosport, 09.00 uur: Spor^ Sportnet, 08.00 uur: Sport. Sportprijsvragei DEN HAAG De resultaten v sportprijsvragen van afgelil weekeinde zijn als volgt: Lotto: f ste prijs: geen winnaar. Tweede 7 50.000. Derde prijs: 71.281,30. Vierde prijs: 5.409 Vijfde prijs. 68.745 x ƒ5,00. Cijferspel (vaste prijzen). Zes ci geen winnaar. Vijf cijfers: geen naar. Vier cijfers: 19 winnaai cijfers: 236 winnaars. Twee 2.314 winnaars. Toto-gelijk: Eerste prijs: geen KOERSEI DEN HAAG Onze tips de koersen van Noot< (woensdag aanvang 14.30 luiden: le koers: 1. Fier Buitenzorg, 2. May, 3. Freddie Evodam (3-1-4). 2e koers: 1. Elie, 2 Emir ter Lui i Frutera Westland (3-8-9). 3e koers: 1. Diana Rynstroonj Elaine Dakota, 3. Cosmosdean N 9)- 4e koers: 1. Blue Sky, 2. Don Vi ,n te, 3 DULCo Bonusan (6-2-1). 10 5e koers: 1. Dehoeve Princes e; Dave Victrix, 3. Damza Casindrt 2«1 9-7). 6e koers: 1 Emma Baldwin, Oorklep, 3. Beatrijs (7-8-6). 7e koers: 1. Cora Dillon, 2 Si,,: Dallas, 3. Beauty Spencer (7-2-5) 8e koers: 1 Balequina K, 2 Bq Rijnstroom, 3 Anno Buitenzorg 4). 9e koers: 1. Attica, 2. Dorothe 3. Bastille (9-5-8). 10e koers: 1. Eusebio Tornadi Emiel W, 3. Every Mendel (5-6- Konijnenbeifc lacht Edwards uit DEN HAAG Scha springer Gerrit Jan Koilu nenberg heeft Eddie lo wards achter zich gelat Waar de bijziende I een fortuin verdier door geregeld van a schans te vallen, keek a* Nederlander verder enjr* de progressie opmerkel „Van al dat geld dat I - wards heeft verdiend, hij mijn sprong niet pen". Konijnenberg was voi week, na een succesvol v blijf in de Verenigde Stat' een dag thuis in Den Ha alvorens hij naar Ja] vloog. Hii doet in Sapp mee aan ae Winter UniveJ ade, het enige grote eve ment dat ontbreekt op lijstje. In de States brak tot twee keer toe het nai nale record van de neger meterschans. In West Wisconsin, sprong hij 88 r ter. In Iron Mountain, Mi< gan, landde hij bij zijn eenll poging na 97 meter. TiL laat hij de uitdraai van computer zien. je Gretig spoedde hij zich nafeb recordvlucht terug naar n ven, want zijn droomspri lei over honderd meter, euii voetbalveld ver, moest h*ia baar zijn. De wind nam e ter toe en Konijnenberg - 90 en 85 meter noteren, oi betreurt zijn ongeduld. ,Dr( kon wel janken van bl „i schap na mijn record, m df was zo stom meteen aan ia honderd meter te denken, dt drukte mijn gevoel v vreugde weg. Ik had het li ger moeten doorvieren". -

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14