Leython maakt het zichzelf moeilijk De Zijl/LGB lijkt inzinking te boven Foreholte houdt lang stand tegen Aalsmeer Robin Sprinkhuizen toont goede vorm MOEIZAME WINST TEGEN VCG: 3-2 SPORT QeidóaQowumt MAANDAG 25 FEBRUARI 1991 PA Biemond vierde in Heerenveen NIEUWE WETERING Ma- rathonsehaatser Frans Bie mond uit Nieuwe Wetering heeft tijdens de laatste mara thon van het seizoen in Heer enveen een knappe vierde plaats behaald. Biemond ont snapte halverwege de koers samen met drie anderen (Vun- derijk, Kromkamp en Pronk) aan het peloton. In de laatste ronde moest Biemond door een val afhaken. De vierde plaats was de beloning voor de inspanningen van schaatser uit Nieuwe Wetering die daarmee zijn beste prestatie van het sei zoen behaalde. Dennis Krijgsman naar Vitesse ALPHEN AAN DEN RIJN Dennis Krijgs man (ARC) heeft een tweejarig contract gete kend met de eredivisie club Vitesse uit Arnhem. De 18-jarige Alphense spits treedt de komende twee seizoenen als semi- prof in dienst bij de club van trainer Bert Jacobs. Krijgsman blijft voorlo pig in Alphen wonen om zijn MEAO-studie af te ronden. Quick Boys deelt met Sparta: 1-1 gelijkspel behaald tegen eredivisionist Sparta uit Rotterdam, het trainingsveld van sportpark Nieuw Zuid speelde de Katwijk- se eerste klasser vooral in de eerste helft een goede wedstrijd. De blauwiiten kwamen dan ook via Fred Kanbier op voor sprong: 1-0. In de tweede helft kwam het initiatief bij Sparta te liggen en via Peter Houtman kon de Rotterdammers toch nog redelijk ongeschonden Katwijk verlaten. Katwijk behaalde op het kunstgras van Meerburg in Zoeter- woude een 2-2 gelijk spel tegen SVV uit Schiedam. In de eerste rondgang kwamen de profs op een 2-0 voorsprong. Na rust was het Kees Kraayenoord die met twee treffers de einsdatstand op 2-2 bepaalde. Noordwijk oefende op het goed bespeelbare hoofdveld van sportpark Duinwetering tegen NEC uit Nijmegen. In een matige wedstrijd verloor de ploeg van John Eelman met 3-0. De doel punten van NEC werden gescoord door Frans Jansen, Bert Wil- lemsen en Arno Arts. Ralph Pronk kreeg nog een prima kans om de eer van de thuisclub te redden maar hij stuitte op doel man Brookhuis. LEIDEN Door het overvolle zwemprogramma van de KNZB moesten de Leidse zwemploe gen dit weekeinde nog een com petitie-duel af te werken. Dit zal de meeste zwemmers en zwemsters ongelegen zijn geko men, niettemin werden er goe de prestaties geleverd. Vooral Robin Sprinkhuizen was in een goede vorm. Christian de Groot pakte zilver op de 200 meter vrij in 1.59.5. Hij herhaalde deze prestatie op de 400 meter wissel in 4.53.5. Remco Singeling liet de klok ken op de 200 meter wissel als eerste in 2.34.5 stilstaan. Bianca Hoeks en Fleur Bakker tikten beiden in 5.10.6 aan op de 400 meter wissel, hetgeen gedeeld goud opleverde. Op de 200 me ter vrij tikte Natasja Sierag als tweede aan op de 200 meter vrij in 2.22.4. Karin Stastra eiste eveneens zilver voor zich op op de 100 meter vrij in 1.00.15. Voor de Zijl pakte Wandy Ka ter goud op de 50 meter vrij in 28.3. Clubgenote Radna Mulder volgde in 28.5 als tweede. Micha Prins liet op de 400 meter vrij een snelste tijd van 4.56.1 note ren. Op de 100 meter vrij pakte Marco van Brummelen goud in 54.2. Hanneke Koopmans re kende met al haar concurrentes af op de 400 meter wissel in 5.15.4. Robin Sprinkhuizen zorgde voor opmerkelijk vuur werk. Sprinkhuizen mag van wege een hoofdoperatie geen startduik maken en vertrok zo wel op de 200 meter vrij als op de 400 meter wissel vanuit het water. Op het eerste nummer gaf hij iedereen het nakijken met 1.58.3 en op de tweede af stand mocht hij met 4.54.1 zilver ophalen. Op de 100 meter rug tenslotte bleek Sprinkhuizen onder dezelfde omstandigheden de sterkste in 1.04.5. Clubgenoot Dennis Schouten volgde in 1.05.3. Radna Mulder bleek op de 100 meter vlinder het sterkst met 1.07.3. Hanneke Koopmans greep op de 100 meter vrij goud in 1.01.5. Tenslotte tikte Joa chim de Ruyscher als tweede aan in 1.21.3 op de 100 meter school. NOORDWIJK In de volleybalcompetitie be haalde Leython 1 met wisselvallig spel een 3-2 overwinning op Nashu- a/VCG. NOVO had een volledige off-day en ging kansloos tenonder bij PZ-Dynamo. Leython 2 verloor door een gebrek aan aanvalskracht bij In- ter Amicos. Gemini Kan- geroes keek met enige bezorgdheid uit naar de wedstrijd tegen DOS maar won eenvoudig met 3-0. Leython begon sterk in de wedsrijd tegen Nashua 2. De eerste twee sets werden een voudig gewonnen (15-6, 15-2). Daarna sloeg de ploeg van coach John Groen aan het experimenteren en werden prompt de derde en vierde set verloren. Niets lukte meer en een barage was on vermijdelijk. In de beslissen de vijfde set kwamen de Lei derdorpers snel op voor sprong en pakte alsnog twee punten (3-2). Rik Uiterwijk speelde, door het ontbreken van Robert Maassen een ver dienstelijke wedstrijd als li bero. De heren van NOVO hadden er duidelijk geen zin in en stonden binnen drie kwartier onder de douche. Zonder de geblesseerde Macco Korte- weg-Maris en de in de sneeuw vertoevende Frank de Vetten werd kansloos ver loren van PZ-Dynamo 2. (15- 7.15-8,15-3). Gemini Kangeroes had drie weken niet gespeeld maar te gen DOS 2 was daarvan niets te merken. Thuis hadden de mannen uit Voorschoten na een 2-0 voorsprong alsnog met 3-2 verloren. De ploeg van coach Leon Jungschlager maakte het echter in een re delijke wedstrijd alleen in de laaste set spannend. (15-8,15- 9.16-14). Leython 2 miste aanvals kracht en had bovendien in het begin van de wedstrijd een slecht pass. Door in de tweede set Philip van Vianen te laten spelverdelen kon Rene Leeflang de passing op een wat hoger niveau bren gen. Dit alles kon echter een 3-0 nederlaag niet voorko men. In de promotieklasse had VCS weinig moeite met Ka- linko. Door via een scherpe service de tegenstander on der druk te houden kon het eigen aanvalsspel gespeeld worden. Met name aanvaller Dick van Elk wist hierdoor veelvuldig te scoren. Door het ontbreken van de eerste spelverdeler moest Reno Jagtman het opzetten verzor gen. RVV kreeg weinig te genstand van een met slechts zes man spelend Radius. In een saaie wedstrijd kregen alle spelers speeltijd. De jeug dige Ronald Verhey uit het tweede maakte een prima in druk. De uitblinkers Kees van de Meent en Hans Per ron hielpen de Rijnsburgers aan een eenvoudige 3-0 over winning. Graficon/Donar speelde een zeer wisselvallige wedstrijd tegen Spanning. Ondanks het ontbreken van drie basisspelers werd de eer ste set gewonnen. Het tweede part ging mede door enkele dubieuze beslissingen van de arbitrage nipt verloren. De derde sët werd mede door goed spel van invaller Jan Keyzer eenvoudig gewonnen. Daarna was de pijp leeg bij de merenwijkers en pakte Radius via sterke blokkering alsnog de winst (2-3). George Hageman, terug na een lange periode van afwezigheid, speelde een goede wedstrijd. Leython 3 verloor weer, dit maal van Agon. Slechte pas sing en matige aanval deed de ploeg de das om.(0-3). Ge- mini Kangeroes 2 verloor met 3-2 van Netwerk. Gezien de slechte resulaten van de de eerste drie sets werd goed gespeeld ondanks twee rode kaarten in de tweede set. Marco Feyen scoorde veel vuldig aan de buitenkant. Bas Bloem (Leython) slaat de bal hard langs het VCG- blok. De Leiderdorpers wonnen de confrontatie moeizaam met 3-2. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTE REN De dames van Gemini Kan geroes 1 wonnen in een vreemde wedstrijd van Zo- voc.(7-15,15-5,8-15,15-1,16-14). Vooral met de opslag wisten beide partijen veel punten te scoren. De vijfde set was zeer spannend en leuk voor het Irene van Dongen aanvallend sterk op dreef. Elsbeth v.d. Berg was in verdedigend opzicht de andere opvallende speelster. Gemini Kangeroes 2 moest in de derby tegen Leython 1 binnen vijftig minuten het onderspit delven. De Leider- dorpse dames scoorden aan vallend 100% en blokkeerden zeer sterk. Ondanks het ont breken van Co Pronk en Sas- kia Koenen, maar dankzij het zeer sterke spel van uit blinkster Carolien van Gendt werd het een gemakkelijke 3-0 overwinning voor de da mes van coach Vincent Hens- kens. Gemini Kangeroes 3 moest haar meerdere erkennen in Kalinko. Ondanks een 11-14 voorsprong in de eerste set ging deze alsnog verloren. Opnieuw verlies in de twee de, winst in de derde en we derom verlies in de vierde set resulteerden in een 3-1 nederlaag. Desondanks wa ren de Voorschotense dames tevreden over het feit dat zij niet weggespeeld waren. Leython 2 verloor in vijf sets van Spanning. Omdat Tine de Bloois meespeelde met da mes 1 en vier dames gebles seerd waren was de ploeg zwaar gehandicapt. In een spannende wedstrijd met veel fouten speelde buiten- aanvalster Winfrid Hoekstra uit het derde een erg goede partij. De dames van WVV speelden de afgelopen week twee maal. Uit deze twee duels werd slechts een punt gehaald. Tegen Radius werd met 3-2 verloren en Ridder- veld was met 3-0 veel te sterk voor de Wassenaarse dames. Sleutels promoveren LEIDEN Ondanks een belabberde start in de eerste zeven competitie wedstrijden hebben de goalballers van De Sleu tels het toch weer geflikt. Voorafgaand aan de laatste ronde van de competitie in Utrecht was er slechts een theoretische kans om te pro moveren, maar trainer Patrick van der Weegen had zijn man nen zo onder handen genomen dat alles perfekt verliep. In de eerste wedstrijd tegen Zeeland, de sterkste concur rent voor de Leidenaars, lieten Cees Smit, Cees Zwanenburg, Ton van Kesteren en Hans Koek duidelijk zien wat de be doeling was: 10-3 winst. In de tweede wedstrijd waarin het tegen degradatie vechtende De Peperbus uit Zwolle de tegen stander was ging het wat min der makkelijk. Anita Nieuwest vierde haar rentree met een uiterst belangrijke treffer: 4-2 net na de rust. Dit gaf de door slag voor de uiteindelijke 5-3 winst. De derde wedstrijd tegen het eerste van Haag 88 werd voor af als verloren beschouwd. De Hagenaren waren zo superieur dat zij al bijna na de eerste ronde zeker waren van pro motie. De Sleutels speelden echter zeer sterk. Sinds de in voering van de grotere doelen w;as er niet meer zo weinig ge scoord in welke competitie wedstrijd dan ook. Na een ruststand van 0-0 maakte Cees Smit in de tweede helft ge bruik van een fout in de ver deding van de Hagenaars. Pas tegen het eind van de wed strijd maakte Haag 88 enigzins dubeieus gelijk. Verder kwa men ze echter niet en smaakte De Sleutels het genoegen de onbreekbare ex-Kameleonners het eerste en enige puntje af te snoepen. Daardoor kwamen de Leide naars op de tweede plaats in de eindrangschikkinbg wat het recht op promotie oplever de. Over die promotie neemt het team latere deze week een beslissing. Cees Smit, vierde op de lijst van topscorers in de eerste klasse, hierover: „Spor tief is het geweldig dat we die promotie hebben gehaald, maar of het verstandig is om volgend jaar weer hoofdklasse te gaan draaien dat weten we nog niet." LEIDEN Het Leidse de Zijl/LGB heeft zich tegen het Nijverdalse Ravijn enigszins hersteld van de zwakke start na de win terstop. De Leidenaars legden het gewoonlijk taaie Ravijn eenvoudig op de pijnbank: 12-8. Het Al phense AZC kent bijzon der slechte tijden. Ditmaal bleek het Hilversumse Robben voor een ongeïn spireerd AZC een maatje te groot: 11-7. De Leidse openingstreffer liet ruim twee minuten op zich wachten, maar uiteindelijk was het Robbie Dubbeldeman die de goalie van het Ravijn het nakijken gaf: 1-0. De eer ste periode gaf een evenwich tig spelbeeld, al bracht Edwin Redegeld met een sublieme polsbeweging zijn ploeg op nieuw aan de leiding: 3-2. In de tweede periode schakelde de Zijl-formatie naar een ho gere versnelling, hetgeen de genadeslag voor het Ravijn be tekende. Via treffers van Mar co Kerkvliet en een bijzonder sterk spelende Anton Heiden (beiden twee maal) sloot de Zijl met een veilige marge het tweede speldeel af: 7-3. In de voorlaatste periode sloop enige vorm van argeloosheid in de ploeg en kon het zijn kwets baarheid niet verbloemen. De gasten bleken, tot c van de Leidenaars, staat om de zwakke plekken fenadeloos bloot te leggen: 8-5. !en snel opererende Zijl-for matie zorgde voor problemen bij de opponent, waarvan Niels Joor handig profiteerde: 10-6. Een feiloos keepende Martin Nederlof faalde slechts één maal bij een afstandsschot: 10- 7. Tenslotte brachten treffers van George van Rijn - een keurige boogbal - en Robbie Dubbeldeman de broodnodige Anton Heiden (De Zijl) speelde tegen Ravijn een bijzonder goede v De geduchte waterpolo-ploeg AZC uit Alphen begint lang zamerhand een matige mid denmoter te worden. De ver liezend finalist van de Europa cup finale zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen en waterpoloënd Nederland kijkt gniffelend toe. Als het Hilversumse Robben wat zorg vuldiger met de kansen had omgesprongen zou de afgang compleet zijn geweest. Nu mochten de Alphenaren in de derde periode nog in iets moois geloven: 9-6. De forma tie van coach Ron de Vogel beschikte echter nog niet over de kracht om de geslagen bres te dichten. De AZC-ers kon den welliswaar met een voltal lig eerste team aantreden, maar bij sommige herstelde spelers ontbreekt nog het spel- ritme. Toen de Hilversummers de hete adem van AZC dach ten te voelen, werd simpel een tandje hoger geschakeld en lieten op deze manier de Al phenaren tevergeefs spartelen De Leidse eerste klasser, LZ'86, stelde hevig teleur te gen hekkensluiter Losser. De puppilen van Hans Parrel schotelden enkele weken gele den nog een keurige pot voor tegen het Y, maar dat was waarschijnlijk een incident. Toch wisten de Leidenaars in de beginfase nog wel de lei ding te nemen, maar gaande weg stapelden de fouten zich op. De gastheer wist na de ge- lijktreffer de druk flink op de ketel te houden: 7-3. De jeug dige Leidse ploeg was vervol gens het spoor bijster en kon in de verdediging van Losser niet meer overtuigend gevaar stichten. Vivax is onder leiding van coach Frits Welling aan een opmerkelijke opmars bezig. Vorig seizoen stormden zij zonder puntverlies door de derde klasse en verrasten in de bekerstrijd. Dit seizoen zijn de hindernissen wat hoger, maar desalniettemin is Vivax nu medekoploper in de tweede klasse. Dit weekeinde veegde de Welling-equipe Aquarijn uit het water. De Oegstgeeste- naren lieten zich niet provoce ren door het fysiek sterke Aquarijn, al liep het spel niet echt soepel. Hans Trijsburg draaide op de midvoor-positie menig tegenstander het water uit en zorgde zodoende voor veel overtal-situaties. De over- talkansen bleken het sterkste wapen van Vivax en bezorgde de Oegstgeestenaren de ruime 6-12 overwinning. De dames van de Zijl/LGB hadden geen kind aan het nie tige Nautilus. Het puntloze Nautilus wist pas in de voor laatste periode het vijandelijk doel te vinden: 1-7. De dames konden zich naar harte lust uitleven en hadden in de per soon van Ingrid van Veen, met vier treffers, de grote ani mator: 2-11. VOORHOUT Foreholte heeft in het duel tegen koplo per Aalsmeer lang stand we ten te houden. De Voorhoutse dames waren vooral de eerste helft op goed op dreef maar kwam in de slotfase door slor dig aanvalsspel in de proble men. Aalsmeer hanteerde be kwaam het wapen van de bre ak-out en won met 23-18. Foreholte, heeft na het ver trek van Kescskeméthy, een nieuw elan gekregen. De Voorhoutse dames spelen met flair en zelfvertrouwen. Voor al de Roemeense Nicoleta Bo- riceanu is opgebloeid. In de wedstrijd tegen Aalsmeer was zij vooral in de eerste helft op dreef. Door haar scores kon Foreholte het sterke Aalsmeer goed volgen. De sterke Voor houtse defensie met keepster Anita van Dam in een hoofd rol bleef in de eerste rondgang vrij gemakkelijk overeind. Toch wist de thuisploeg vóór rust nog afstand te nemen (10- 8). Na ae hervatting kreeg Fo reholte het steeds moeilijker. Het hoge tempo begon zijn tol te eisen. Vooral de strakke dekking op Boriceanu begon voor Aalsmeer zijn vruchten af te werpen. Maar een ople ving via Lonneke Cornelisz bracht de Voorhoutse dames weer in de wedstrijd (17-15). In de slotfase van de boeiende wedstrijd moest Foreholte toch capituleren. De fysiek sterke thuisploeg onlokte de Voor houtse aanval fouten in het af spelen waarvan optimaal ge profiteerd werd. Aedsmeer kon daardoor uitlopen naar een 23-18 overwinning. HVS stel teleur tei Terneuz i - De da Hp tol 3 LEIDEN - HVS speelde te^ laag op de ranglM teerde Terneuz^— slechte wedstri Stompwijkse hani fa liepen in Zeelan een 9-6 nederlaag turnus deed het i' Middelburg. De en ploeg won met llker EMM. De dam "dl Olympia gaven hitlei se Hermes geen sc1 ®r kans (18-13). R °2. ging nipt ten ond( ige tegen het Goudse n f n j De trip naar Zeelan ers dames van HVS nie ?t c ren. „Het was heel sli ijkt het commentaar van der Bosch. „Vooral a oce konden we geen vui aid en als je niet scoort i oce ook geen wedstriji Van der Bosch. De SlLr se dames toonde wedstrijd wel veel dit was te weinig om Zeeuwse ploeg op de krijgen. Verdedigem bij HVS wel goed aanval vormde het punt. Illustratief voo vallende onmacht w ringe aantal Stompwi punten (5) voor de de hervatting was spelbeeld te zien. E HVS moest toezien neuzen de 9-6 ove naar zich toetrok. De mannen van kwamen in de tweei ongeschonden uit Mi De zwaar bevocht overwinning was danken aan doelman Fessem die in de slo aantal spectaculaire i verrichte. De Leid kwam slecht uit de ken. De fysiek stei wen namen een sprong. Hans Blansja dré van Leeuwen z turnus weer op he spoor (7-10). Na rust strijd gelijk opgaan van Van Leeuwen wedstrijd open 13-1 slotfase moest Satu een treffer toestaan. Olympia kan volger de kampioensvlag ga Tegen Hermes lieten senaarse dames er g over bestaan wie dit sterkste is in de den Olympia kwam in met 1-0 achter maai met overmacht rech liep men uit naar ruststand. Na rust Wassenaarse handbi teugels vieren en kor iets terug doen. De winning kwam ecl meer in gevaar. De heren van Ri speelde in Gouda teg et Celeritas een ong wedstrijd. Vooral in i king kenden de Al| weinig fortuin. In ei de partij handbal m krachtsverschil kon de thuisclub lang volj stand 12-9). In rondgang liep V. et C 18-13 maar de Alj perste er nog een slot uit maar dat bleek toe doende. De Goudse pl met 19-17. BT Lifters goed op dr< LEIDEN De he divisie stond een w de stil. Op het prog in de eredivisie dan ren wel wedstrijd pland. Docos zou tegen Noordkop. tegenstandster Muller van Noordls interland moest werd de wedstrijd steld. De heren Lifters, die uitkoi de eerste divisie, af naar Middelbut het sterke Chromi haar vereniging h< Meestal spelen BT Li Chrompac gelijk teger de teams zijn aan ell waagd. Deze keer levi Oegstgeestenaren een resultaat door op 'vijan rein met 6-4 te wini leurstellen was het van Friso Reitsma d tegenstanders moest ren. Dit werd echter penseerd door een g< lende Herman van deiy« Hij won twee maal. B( paanboord en Siem Valk volgden dit vi 'cl gedeeltelijk door een i [0| winst te komen. Do(J'e dubbelspelen te 'ei kwam BT Lifters met Ior ten als winnaar te voo Een divisie lager spee 2 van Scylla. Dit jon| dat vorig seizoen gei01 uit de eerste divisie dej de, had tegen Never lni een beetje pech. De v01 die vijf uur duurde, be' "i ven partijen die in dn j°' werden gespeeld. Slee 'e van deze partijen ging 'ei Scylla. Groenewold °r twee partijen achter zi schrijven; Mare Kleln Lars Wittebrood bleei e< staan. k'j

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18