HEFT-IE PLUS! Begin werkzaamheden aan Leimuiderbrug ingeluid Boomkwekers hebben genoeg van tegenstrijdig overheidsbeleid DEN OMGEVING EcidócSouoatit DONDERDAG 21 FEBRUARI 1991 PAGINA 13 efiet-concert Roemeense s Smirdan ISWOUDE Bijna 100 ten en zangers doen in een benefietconcert ing brgenavond in Het An- ,Er| Hazerswoude-Rijndijk ééifindt. Het concert is on- van de hulpactie voor neense plaats Smirdan. sestiat om een gezamenlijk gerief van jumelagevereni- ijfsle uit Carhaix (Frank- d^aldkappel (Duitsland) e dterswoude. 6rt of april vertrekt een enlijk konvooi naar ls djnië. De Hazerswoudse ïeelsatoren hebben inmid- ;r iansport geregeld. Mo- als el worden geld en hulp- jrbeen ingezameld, vordcan worden gestort op oep^keningnummer ïn i693. Voor goederen is Nieestal adressen beschik- geiN. Kloosstraat 64, Mo- wenn 94, Groenendijksepad eclg. Smitweg 16, Zuidegge vanFerd. Bolstraat 15. Ge- tdszl wordt om kleding, /orden, stof, brei wol en - g ia, schoolmateriaal en injed. Met het ingezamel- geld wordt de reis bekos- ecrai andere goederen als inen en voedsel ge- PA Man het concert mogen- "doen mee: zangvereni- ^BCameleon, drumfanfare ^■Dokter Bosch, organist ^^le Boer en zanggroep 'EG|U. Aanvang acht uur, E|g gratis. ,G60iterconcert 3 Tamarco u>RDORP De Leider- ja Drumfanfare- en Majo- rereniging „Tamarco" rSWfeterdag haar traditione- sbulterconcert. Onder lei- n pn de dirigenten J. Dub- 3p ien S. Dubbelaar wordt i: dijevarieerd programma lelintierd. Na het concert, dat ma. gegeven in het clubge- 2 van Tamarco aan de iscMrlaan achter het wijk- e.o. m Zijlkwartier, wordt a" ft op muziek van het 'ar re Evergreens. Ook is er rop h optreden van de steel- 252(Jli Dushi. De toegang is R Ize muzikale avond, die B942j Q UUr ^e^'nt' *s gratis- FLESSEHALS IN 1993 OPGEHEVEN LEIMUIDEN Het einde van de beruchte, dagelijk se files bij de Leimuider brug komt in zicht. Gede puteerde T. Jansen van Zuid-Holland en gedepu teerde J. Achterstraat van Noord-Holland luidden de werkzaamheden aan en rond de brug gistermid dag feestelijk in. Via een stoeltjeslift boven de Ringvaart rolde Jansen naar een loopbrug die tot halverwe ge de vaart naast de Leimui derbrug was aangelegd. Aan het eind van die loopbrug stond Achterstraat hem reik halzend op te wachten. Niet vreemd, want Jansen had een grote jute zak bij zich met daarin 3,6 miljoen gulden. Dit is het bedrag dat Zuid-Holland aan de werkzaamheden aan en rond de brug bijdraagt. Met een luid geknal van rotjes werd ook in de wijde omtrek duidelijk dat de werkzaamhe den na jarenlang gepraat gaan beginnen. Eensgezind onthul den Jansen en Achterstraat vervolgens een bord met bouwinformatie. Om het fileprobleem op te los sen, wordt een nieuwe brug ten noorden van de bestaande brug gebouwd. Als deze klaar is wordt de oude brug gerecon strueerd. Bovendien wordt de provinciale weg vanaf Leimui- den tot 550 meter ten westen van de brug verdubbeld en wordt het kruispunt bij de brug in het Noordhollandse gebied (kruising van S20 met T78/T125) gereconstrueerd. De werkzaamheden hebben vertraging opgelopen omdat de provincie nog niet in het bezit is van alle benodigde grond. Er loopt nu nog een onteigeningsprocedure. Dit be tekent dat de verdubbeling van de provinciale weg ten oosten van de brug tijdelijk niet verder gaat dan tot een punt ruim 100 meter van de brug op het Zuidhollandse ge bied. Hoofdaannemer van het werk is Ballast Nedam Beton en Waterbouw. Medio 1993 moet het hele karwei zijn ge klaard. De totale kosten bedra gen 22 miljoen gulden. Tolpleinen In hun toespraken keerden de gedeputeerden zich vierkant tegen de invoering van tolplei nen, onder andere bij het bru- grestaurant op Rijksweg A4. „Neem je aan de ene kant maatregelen ter voorkoming van sluipverkeer, door de in voering van tolpleinen creëer je juist sluiproutes", aldus de gedeputeerden. De Alphense wethouder W. de Jong van verkeer wees met nadruk op „het bij de provin cie Noord-Holland heersende hardnekkige misverstand" dat Alphen maar in het wilde weg zou hebben gebouwd. De groei van Alphen zou daardoor een oorzaak voor het knelpunt bij de Leimuiderbrug zijn. De Jong wees dat van de hand. „Alphen heeft altijd conform de streekplannen gebouwd". Verheugd sprak hij zich uit over de uitvoering van de plannen: „Zowel de mensen die in Schiphol of elders in Noord-Holland werken, als de Alphense transportbedrijven zijn hiermee bijzonder gebaat". Gedeputeerde T. Jansen van Zuid-Holland overhandigt gedeputeerde J. Achterstraat van Noord- Holland een zak met met geld, zodat kan worden begonnen met de werkzaamheden rond de Lei muiderbrug. FOTO: WIM VAN NOORT UTRECHT De Neder landse Bond van Boom kwekers heeft ernstige kritiek op de manier waarop de overheid haar beleid voert. Enerzijds worden er tal van strenge milieu-maatregelen afge kondigd, terwijl ander zijds voor onderzoek en voorlichting steeds min der geld beschikbaar komt, aldus de bond. Voorzitter C. van Gelderen deed vanmiddag tijdens de jaarvergadering van de bond in Utrecht zijn beklag over de handelswijze van de overheid. Zo is het beleid er op gericht in 2000 het aantal bestrijdings middelen te halveren. Een van de manieren om dat te berei ken is het resistent maken van planten tegen ziekten en pla gen, waarvoor onderzoek no dig is. Hiervoor -is echter geen geld beschikbaar, aldus Van Gelderen. „Onze gesprekken met het rijksinstituut dat zo'n onderzoek moet uitvoeren ein digden al snel met de medede ling dat er geen geld was. En daar sta je dan als sector". Van Gelderen waarschuwt dat het gebrek aan middelen en de tegenstrijdige doeleinden de motiverend werken op het bedrijfsleven en de onder zoeksinstituten. „Het bedrijfs leven wordt gevraagd verant woordelijkheid te nemen en mede te financieren. We mo gen wel meebetalen, nog net meepraten, maar de overheid blijft wel beleidsbepalend. En dat is een situatie waar de Ne derlandse boomkwekerij geen trek meer in heeft". Een andere bron van ergernis vormt de geplande BTW-ver hoging voor bloemen, planten en bomen van zes naar 18,5 procent. „Een bijna lachwek kende maatregel", aldus Van Gelderen. Zeventig procent van de boomkwekerijproduk- ten wordt geëxporteerd. Dertig procent blijft in het binnen land en gaat grotendeels naar overheidsinstellingen als ge meenten, waterschappen, pro vincies en ministeries. Van Gelderen: „De overheid is nu dus bezig haar eigen in koopprijzen te verhogen met meer dan tien procent. De budgetten voor het groen staan al jaren onder voortdu rende druk. Die worden dus echt niet verhoogd. Conclusie: er zal door die overheden tien procent minder worden ge plant. En dat door een kabinet dat het milieu als een eerste prioriteit ziet". Van Gelderen liet vanmiddag weten dat de rentabiliteit van de Nederlandse boomkweke- rijbedrijven sterk onder druk staat. Daarnaast kampt de sec tor met een tekort aan vakbe kwaam personeel. De Schakel wint volleybaltoernooi in Leimuiden LEIMUIDEN Groep Al van basisschool De Schakel heeft gistermiddag vond in het Spant in Leimuiden het jaar lijkse volleybaltoernooi van de plaatselijke basisscholen ge wonnen. Het team van groep Al van de Kleine Wereld werd tweede. Er deden acht tien teams mee. Zowel de drie basisscholen van Leimuiden als de twee basisscholen in Rijnsaterwoude waren present. Dat de Schakel dit jaar sterk was, bleek uit het feit dat op elk front werd gewonnen. Ook in de lagere groepen werd de Schakel eerste en de Kleine Wereld tweede. Het was de derde achtereenvolgende keer dat in het vroege vooijaar het volleybaltoernooi werd ge speeld. Voorheen werd het in de herfst gehouden. Burge meester J. Brouwer de Koning reikte de prijzen uit. Lager technisch onderwijs in Alphense Julianaschool ALPHEN AAN DEN RIJN B en W van Alphen onder steunen de aanvraag van het bestuur van de Koningin Juli anaschool en de Hollandse Maatschappij van Landbouw voor de oprichting van een nieuwe afdeling lager tech nisch onderwijs in de Konin gin Julianaschool. De aan vraag is inmiddels bij het Mi nisterie van Onderwijs inge diend, zodat de school per 1 augustus 1992 kan beschikken over LTO-onderwijs. De besluitvorming inzake be stuurlijke samenwerking en/of fusie van de scholenge meenschap voor mavo, havo en atheneum het Albanianae met de Koningin Juliana school, de school voor voorbe reidend beroepsonderwijs, wordt uitgesteld tot na de par lementaire behandeling in de Tweede en Eerste Kamer van de wetsontwerpen basisvor ming, de vorming van brede scholengemeenschappen en de invoering van Voorbereidend beroepsonderwijs. Dit gebeurt waarschijnlijk in mei of na de zomervakantie. Tot besluitvor ming op plaatselijk niveau kan in die tussen ijd binnen de bei de betrokken scholen worden gewerkt aan de „cultuur-in pas". Agrarische commissie vraagt meer aandacht voor onkruidoverlast ALKEMADE De Agrarische Commissie Alkemade heeft de gemeenteraad in een brief gevraagd in de Algemene Politie Verordening (APV) regels op te nemen over het onkruidvrij houden van bepaalde terreinen. Bedoeld worden percelen in tuinbouwgebieden, bermen en braakliggende bouwterreinen. Ook vraagt de Agrarische Com missie aandacht voor het tijdig maaien van bermen en bouwter reinen. Dat moet volgens de commissie gebeuren voordat on kruidzaden uitwaaieren. De commissie zegt veel klachten te hebben gehad van zowel particulieren als bedrijven over on kruidoverlast. De commissie wijst er op dat met de hand verwij deren van onkruid erg duur is, terwijl om milieu-redenen tuin ders minder bestrijdingsmiddelen willen gebruiken. Van der Vlist in Jacobswoude WOUBRUGGE Hans van der Vlist. lijsttrekker van de PvdA bij de statenverkiezin gen op 6 maart, is morgen avond in de gemeente Jacobs woude. In verenigingsgebouw De Wijk aan de Schoolstraat in Woubrugge heeft hij het in het bijzonder over Schiphol en slibstort in de Braassem.1 De bijeenkomst begint om half negen. Twee extra verwarmings/ventilatieroosters Afsluitbaar dashboardkastje NIEUW: DE PEUGEOT205 PLUS. VANAF 21.995,-. UW VOORDEEL: 1.300,-. Overleg over huisvesting Zoeterwoude eikel toch al zo spraakmakende 205-serie van Peugeot is verrijkt met een nieuw lel: de 205 Plus. Deze speciale versie is voorzien van een 1.1 liter bénzine- ictiemotor (44.1 kW/60 PK) met 3-weg katalysator en Lambda-sonde, irdoor hij uiteraard voldoet aan de strengste milieu-eisen. Dat dit sterke nummer niet zomaar met die naam werd uitgerust, Ijkt wel uit de bovenstaande pluspunten. eproefcle kwaliteit Plus. De pluspunten staan uiteraard niet op zichzelf. Want natuurlijk heeft °J^205 Plus net als alle andere 205-modellen onvolprezen rijkwaliteiten. Hij ligt net zo vast op de weg. Hij heeft dus net zo'n pittige en betrouwbare en jectiemotor met vijf-versnellingsbak. Hij is net zo aangenaam stil. Hij biedt net zoveel comfort, ruimte en :erheid. En hij heeft net zoals de andere Peugeot's 205 een zuinig brandstof- ruik, lage onderhoudskosten en een bijzonder hoge restwaarde. Eigenschappen die ervoor zorgen dat hij behoort tot een van de meest economische auto's in zijn klasse. Dat blijkt trouwens ook uit een onlangs gehouden autokostenonderzoek. De voor de Peugeot 205 prima uitkom sten staan in de Consumentengids van januari 1991. Uiteraard ligt die ter inzage bij uw Peugeot-dealer. Dus rijdt u Plus! Alle redenen dus om wat langer bij deze speciale 205 stil te staan. Zet de functionele en praktische voordelen nog maar eens op een rijtje en bedenk dat u voor al die plussen ter waarde van 1.300,- geen cent betaalt! Kom dus even snel langs bij de Peugeot-dealer. Zijn adres vindt u in de Gouden Gids. Neem plaats in de 205 Plus, sluit de portieren, profiteer van een proefrit en let dan maar eens E? op: hij rijdt zoals hij heet en duskiest u PlusSterk nummer. PRIJS INCLUSIEF BTW. AFLEVERINGSKOSTFN WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN I PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG. ZOETERWOUDE De commissie ruimtelij ke ordening van Zoe terwoude wil dat het college van burgemees ter en wethouders re gelmatig van gedachten gaat wisselen met het woonoverleg. Bedoeling is dan met elkaar te spreken over en in het belang van het volks huisvestingsbeleid in de gemeente. Die intentie is in een schriftelijke verklaring door de vijf commissieleden aange boden aan het college. Het woonoverleg, dat vorig jaar is opgericht, heeft een aantal belang rijke uitgangspunten geformuleerd die in middels door de leden van de commissie ruim telijke ordening worden gedeeld. Zo dient op zo kort mogelijke termijn een reglement voor aanpasbaar bouwen te worden opgesteld, hetzij in de bouwverordening, hetzij als kettingbeding in de exploitatie-over eenkomst bij de grond- uitgifte. Voorts dient bij het ont werp van woningen re kening gehouden te worden met de eisen van bezoekbaar bou wen. Het verkennen van de mogelijkheden voor ecologisch en mi lieu- en energiebewust bouwen moet nadruk kelijk worden toegepast en waar mogelijk in het in aanbouw zijnde plan Bloemenweide gereali seerd worden. Woonoverleg en de commissie ruimtelijke ordening vinden dat de gemeente het initiatief moet nemen om te ko men tot een stuurgroep Gecoördineerd Oude renbeleid. Ook de rech ten van kopers van wo ningen moeten beter gewaarborgd zijn. Het gaat dan onder meer om de informatie over bestek en tekeningen, de bewaking van de stichtingskosten con form de gesloten exploi tatie-overeenkomst Bloemenweide en de hantering van de zoge naamde 5%-regeling. Wethouder R. Hoge- nelst heeft al laten we ten zich intensief te zul len verdiepen in de wensen en uitgangspun ten. Les Zazous De Katwijkse groep Les Zazous geeft zaterdaga vond een concert in Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. Entree zeven gulden. De zaal is open vanaf negen uur. Tekenfilms De jeugd kan zaterdag in De Peppel in Lei muiden komen kijken naar gekke, leuke en spannende tekenfilms. Aanvang twee uur tot. In de pauze krijgen de kinderen een drankje. Zwemmen Een zwemprestatie- tocht. Die wordt zater dag gehouden in zwem bad De Thermen in Al phen aan den Rijn. Tussen twaalf en twee uur kan 500 of 1000 me ter worden gezwom men. De helft van de afstand moet gekleed in broek en overhemd worden afgelegd. Deel name kost /5. De tocht is georganiseerd door de Alphense Reddingsbri gade Papier In Oud Ade wordt za terdag weer oud papier ingezameld. De op brengst komt ten goede aan de stichting Ons Dorpshuis. Oud-Oranje bij opening sportpark in Leidschendam LEIDSCHENDAM Hoogtepunt van de ope ning, begin september, van het nieuwe sport park aan de Kastelen- ring in Leidschendam zal een voetbalwedstrijd zijn tussen oud-Oranje- spelers en een nog on bekend, maar even aan sprekend elftal. Wet houder F. IJmkers heeft meegedeeld dat bij de oplevering van het complex begin mei, alvast een klein feestje wordt georganiseerd. Waarschijnlijk op 7 sep tember volgt de officië le opening, die voor de bevolking, maar vooral voor de gebruikers, de RKAVV en SEV. een groot feest moet wor den. Dat feest is een zaak van de sportvere nigingen. RKAVV zal als sluitstuk van het sportpark De Heuvel op zaterdag 25 mei de Haagse Courant-cup or ganiseren. Uitstel door slecht weer kan even wel voor grote proble men zorgen. De accom modatie aan de Heuvel- weg moet namelijk 1 juni gesloten zijn in verband met de over dracht aan het Euro pees Octrooi Bureau (EOB). Voor de naam geving van het nieuwe sportpark aan de Kaste- lenring wordt een prijs vraag uitgeschreven. Woningen achter Dorpshuis Stompwijk worden duurder LEIDSCHENDAM Bouw van een nieuwe brug over de Stomp- wijksevaart en duurde re aanleg van bestrating maken de acht wonin gen die achter het Dorpshuis aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk worden ge bouwd minstens 30.000 gulden duurder. De gemeente zou de brug (kosten bijna 166.000 gulden) voor de helft willen betalen vanwege betere bereik baarheid voor invaliden van Dorpshuis en naast gelegen bibliotheek. De woningen gaan dan ruim 263.000 gulden kosten. In de speciaal hiervoor bijeengeroepen commis sie kwam men gister avond overeen dat de gemeente de toch al be nodigde 100.000 gulden voor de brug zou beta len en de nieuwe bewo ners de rest. De uit Stompwijk afkomstige C. Bregman (CDA) wees wethouder J.van Erp op het voor haar vreemde feit dat de vier bruggen over de Stomp- wijksevaart destijds niet aan de gemeente zijn overgedragen, maar dat vernieuwing en verbe tering ten laste van om wonenden komt.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13