KI 9 v* Massale belangstelling voor antieke i jszeilers lIAAL Kampioenschappen priksleeën Warmond en Nieuwe Wetering Koninklijk goud voor Sassenheimer Perfors Richard van Kempen winnaar in Ter Aar LEIDEN OMGEVING foidóeSouttMit MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 PAG Rijneveld laat burgers toe in de commissies RIJNEVELD Rijneveld gaat ook burgers toelaten in de verschillende commissies van de gemeente. Tot nu toe zaten daar alleen gekozen leden van de politieke partijen in. De burgers krijgen geen beslissende stem, maar brengen advies uit. De inwoners die zich voor de commissies aanmelden, worden geselecteerd op deskun digheid. Ook wil de gemeente hun politieke achtergrond weten. Het is de bedoeling dat iedere commissie drie extra leden krijgt. Twee daarvan zijn afkomstig uit de politie ke partijen, terwijl het derde lid rechts- streeks uit de bevolking komt. De commis sies adviseren het college van burgemees ters en wethouders onder meer op het ge bied van onderwijs, milieu, ruimtelijke or dening en volkshuisvesting. Kandidaten voor titel Sportman/vrouw Lisse LISSE De verkiezing van de Lissese sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1991 vindt dit jaar plaats op zaterdag 2 maart in sporthal Meerzicht. De sport verenigingen uit Lisse hebben inmiddels hun voordracht gedaan. Voor de titel beste sportman komen in aanmerking B. van Kempen (Zwemclub Lisse), S. Molenaar (AV De Spartaan), E. Vergeer (Wielervereniging De Bollenstreek) en H. Broekhof (Ren- en Toervereniging Lisse). De vrouwen die om de eer gaan strijden zijn A. van Veldhuizen (De Spartaan), M. Fijma (basketbalvereniging Lisse), E. Elfering (Ponyclub Poeleway), J. van der Weiden (Paardensportvereniging St. Hubertus), B. Conijn (Badminton), A. Kruse (Ren- en Toervereniging Lisse), I. Driehuis (tennis) en de tweelingzusjes S. en N. Faas (LTC Lisse). Voor de eer van beste sportploeg hebben zich aangemeld Dames I van Basketbal Vereniging Lisse, Heren I van Volleybal Vereniging Lisse en de wedstrijdzwem mers van Zwemvereniging de Watervrienden. Voor de catagorie sportondersteunend zijn de kandidaten J. Meinsma van Badmin tonvereniging Lisse, J. Botman van Volleyclub Liusna, K. Onderwater, C. Lange- veld van Basketbalvereniging Lisse en P. Turk van De Watervrienden. De verkiezingsavond begint om acht uur met sportdemonstraties en een vereni- gingsmarkt. Om tien uur volgt de verkiezing van de sportmensen. Inlichtingen en reserveringen bij secretaris Van Hilten van de Sportraad, telefoon 02521-15276. Gestolen auto aangetroffen NOORDWIJK Een vrijdag avond in Katwijk gestolen personenauto is zondagnacht na een korte achtervolging in Noordwijk tot staan gebracht. In de auto zaten twee Kat- wijkse vrouwen van 22 jaar en een Joegoslaaf, die zij een lift gaven. Na verhoor werden de vrouwen zondagochtend weer naar huis gestuurd. Zij ver klaarden dat zij de wagen had den meegekregen van een kennis uit Amsterdam. Het onderzoek wordt nog voortge- Nieuwe abri's voor Voorhout VOORHOUT De gemeente Voorhout gaat voor 20.000 gulden nieuwe abri's neerzetten. Bij de abri's worden ook fietsenstalln- gen, papierbakken en banken neergezet. De abri's zijn nodig omdat door het doortrekken van de Oost- houtlaan de routes van de buslijnen zijn gewijzigd. Daardoor is een aantal haltes vervallen, terwijl elders nieuwe haltes zijn in gesteld. De bushokjes verschillen onderling sterk qua model, kleur en staat van onderhoud. Voorhout wil op een enkele uitzondering na alle bestaande bushokjes vervangen. Zeven nieuwe abri's zul len worden geplaatst nabij het nieuwe gemeentehuis, Lakeman, winkelcentrum Oosthout, 't Soldaatje en Torenlaan. De gemeen teraad moet donderdag haar toestemming geven voor de aan koop. De abri's worden waarschijnlijk gekocht bij de firma Alrecon Media NV, omdat een ander geïnteresseerd bedrijf ontsierende borden eiste en de voor rekening van de gemeente blijvende kosten van elektriciteit bij Alrecon beduidend lager zijn dan bij de concurrent. ROELOFARENDSVEEN Drieduizend belang stellenden bezochten gis teren de show van Oud- Hollandse ijszeilboten op het Braassemermeer nabij de Noorderhemweg in Roelofarendsveen. Ze waagden zich zonder wei felen op het ijs dat on danks de ingezette dooi toch nog 15 a 20 centime ter dik was. Daar konden ze 35 opgetuigde ijszeilers van dichtbij aanschouwen. Twintig daarvan waren super- lichte, fraai gestroomlijnde ge vaarten. De overige waren an tieke zielschuiten, met liefde gerestaureerd door de eige naars. Heel bijzonder waren de Atalanta (1834), de Hypomenes (1885) en de Witte Zwaluw (1886). Leden van de ijszeil- vereniging vroegen de bezoe kers om schriftelijk aan te ge ven welke antieke ijszeiler zij het mooist vonden. De mees ten (42) kozen voor de geel witte boot Hypomenes. Er naast stond deze ijsschuit in 't klein nagebouwd en dat riep heel wat vertedering op. Veel mensen (34) kozen voor de Nordenskjöld van John Ak ker. Deze boot met goudkleu rige versieringen had een boegbeeld, door insiders hou ten Klaas genoemd. Op de der de plaats (22) kwam de Ata lanta, een bruine goed onder houden boot van de Kager Theo Möllers. De antieke schuit de West- meer was torengetuigd, dat wil zeggen dat het zeil tot boven aan de mast kwam. Maar om dat de wind gisteren de ijszei lers in de steek liet, was het niet mogelijk ermee te zeilen. Van het plan om ook bezoe kers een zeiltochtje over het ijs te laten maken kwam dan ook niets terecht. De leden van de IJszeilclub Braassemermeer lieten echter weten dat zij ook in de komende dagen bereid zijn liefhebbers een tochtje te laten meemaken. Zij zijn er van overtuigd dat het ijs op het Braassemermeer de hele komende week nog dik genoeg De ijszeilboten trokken duizenden belangstellenden tijdens de show op het Braassemermeer. FOTO: WIM VAN NOORT WARMOND Als voor lopig sluitstuk van de acti viteiten op de ijsbaan wer den gisteren de War- mondse prikslee-kampi oenschappen gehouden. Carla Duin won bij de da mes en Johan Helman was de sterkste bij de heren. Aan de wedstrijd deden 22 vrouwen en 32 heren uit alle leeftijdsca tegorieën mee. Nadat de baan in de Veerpol- der wegens de slechte weers omstandigheden twee dagen gesloten was geweest, lag het ijs er zondag weer prima bij. 's Ochtends draaiden de echte liefhebbers alweer hun rond jes. In de middaguren verdreef de invallende dooi de schaat sers en werd de piste het do mein van de priksleeërs. Van de 22 dames streden er uitein delijk drie in de finale. Carla Duin bleek het meest vaardig op de slee met de twee stok ken. Corry Vergeer werd tweede. Zij hield Wendy Ver geer nog achter zich. Op het laatste moment was hij opgetrommeld om het aantal van tweeëndertig deelnemers bij de heren vol te maken. De latere winnaar Johan Helman moest het in de eerste rit ook nog opnemen tegen Cees Vink die de Menten-beker al eerder had gewonnen. Met twee afge tekende zeges stond hij Vink echter niet eens een kamprit toe. In de finale stond Helman tegenover Jeroen Cortes, die op de slee uit de schaduw trad van zijn broer Francisco, de kortebaan-kampioen. Cortes had een moeizame start tegen routinier Leo van der Drift en moest hem een kamprit toe staan. Toen hij de slag een maal te pakken had reikte hij toch tot de finale ten koste van Hans Vergeer in drie ritten. In die finale moest ook hij in Hel man zijn meerdere erkennen. De verrassende winnaar ver klaarde zijn succes uit het feit dat hij in zijn geboorteland Finland met langlaufen is op gegroeid. De techniek daarvan vertoont veel overeenkomst met het priksleeën. Hans Ver geer werd uiteindelijk derde door Martin Langemaire te verslaan. Jubileumkoppelpriksleewed- strijd in Oud Ade Oud Ade Op het Vennemeer in Oud Ade deden gisteren meer dan honderd Oud Aaiers mee aan een jubileumkoppelprikslee- wedstrijd en honderden dorps genoten aanschouwden de sportieve ijsstrijd. De winnaars werden de voorzitter van de Oud Adese ijsclub, Bram van der Poel en zijn neef Danny van der Poel. Slechts 17 jongens en meisjes deden gisteren mee aan wed strijden voor het jeugdclub kampioenschap priksleeën op de Nieuwe Weteringse ijsbaan aan de Voorweg. De wedstrijd werd gevolgd door een priks leewedstrijd met hindernissen voor volwassenen. Voor deze wedstrijd meldden zich 54 lief hebbers aan. Bij de meisjes won uiteindelijk Regina van der Vlugt. Bij de jongens ging de hoofdprijs naar Kelly Pas- schier. Bij de hinderniswed strijd won bij de dames kitty de Jeu-Bouwmeester, terwijl bij de heren Sebastiaan van den Broek zich de beste toon de. Nostalgische wedstrijden afsluiting jubileumjaar ALKEMADE Hoewel het eigenlijk al dooide, heeft IJs club Alkemade dankzij een lichte nachtvorst van zaterdag op zondag toch nog een waar dig afscheid van het jubileum jaar kunnen beleven. Dat ge beurde 's morgens met een omnium voor jongens en meis jes junioren en 's middags met ringsteken en het schaatsen op de kortebaan op houten schaatsen. Het omnium, een wedstrijd be staande uit een tijdrit over twee ronden, een koppel wed strijd en een marathon werd uieindelijk gewonnen door Chrispijn Stulp uit Leiden met 45 punten. Tijdens de prijsuitreiking van de ochtendwedstrijden kwa men reeds de eerste deelne mers voor de folkloristische wedstrijden met hun houten schaatsen om de hals zich aan melden. In totaal zouden 35 paren deelnemen aan het ringsteken. De meesten waren gekleed in Oudhollandse kle derdracht. Aan de kortebaan-wedstrijden op houten schaatsen deden veertig schaatsers mee. De pu blieke belangstelling voor deze wedstrijden was groot, maar het was duidelijk dat veel hou ten schaatsen jarenlang in de kast hadden gelegen. De leren bandjes bleken zo bros dat ze bij bosjes tegelijk braken. Kampioen bandjesbreker was Sjaak van Rijn. Hij brak vijf paar bandjes en kreeg daar voor de pechprijs, bestaande uit originele bruine bonen met spek. Uiteindelijk won Brenda van Leeuwen uit Hoogmade de kortebaan-wedstrijden bij de dames. Bij de heren was dat Ben van Haastrecht uit Roe lofarendsveen. Bij het ringste ken wonnen Gerard en Mari an van der Ing uit Roelof arendsveen. De heer Perfors werd zaterdag onderscheiden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE SASSENHEIM De heer D. Perfors (65) uit Sassen- hêim heeft zaterdagavond de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ont vangen uit handen van burgemeester H. de Jon ge. Perfors kreeg de medaille op gespeld tijdens een familie bijeenkomst in Lisse. Volgens De Jonge verdient Perfors de medaille zonder meer voor zijn vele en jarenlange activi teiten binnen het bedrijfsleven en voor de Sassenheimse ge meenschap. Perfors was in 1958 samen met M. Plagmeijer de oprichter van het Sassen- heims Vloerenhuis, dat na een gestage groei inmiddels alweer jaren aan de Hortuslaan in Sassenheim is gevestigd. Uit hoofde van zijn werk kweet Perfors zich tussen 1962 en 1980 ook van zijn taak als pen ningmeester van de Neder landse Bond van Hout en doe- het-zelf-detaillisten en van vanaf 1964 was hij jarenlang bestuurslid van de toenmalige winkeliersvereniging SAMA die later opging in de OVS. Buiten de zakelijke beslomme ringen zette Perfors zich ook in voor de Oranjevereniging, waarvan hij bestuurslid was in de jaren 1959-1987. Nu nog is de Sassenheimer secretaris van het gewest Duin- en Bol lenstreek van de Oranjevere nigingen. Ook binnen het ker kelijk werk was Perfors na drukkelijk actief. Begonnen als jeugdouderling was Perfors een van de oprichters van jeugdsociëteit De Stormbal aan de Vaartkade. Daarna was hij jarenlang diaken en van 1984 tot 1989 lid van de commissie van beheer van de Gerefor meerde Kerk. Perfors was ook nauw betrokken bij de nieuw bouw van het jeugdhuis van de kerk, bij Adest Musica en was de bedenker van de sup porterstoto van voetbalvereni ging Ter Leede. LAATSTE WEDSTRIJD OP NATUURIJS TER AAR Richard van Kempen heeft de voorlopig laatste wedstrijd op natuurijs gewonnen. Wat eerst de ge westelijke kampioenschappen over 100 kilometer op de Lan- geraarse Plassen moest wor den, werd door de toestand van het ijs gewijzigd in een wedstrijd op de Ter Aarse lan- dijsbaan over 100 ronden. De staat van het ijs was mede door een goede preparatie van de baan perfect. Het aanvangs- tijdstip was gesteld op negen uur en dat bleek een goede keuze van de organisatoren van de ijsclub Ter Aar. Twee de werd veteraan Jan Kooy- man en derde Rick van der Hoorn. Jan Kooyman, die samen met Hans Bouma 's morgens vroeg de baan op de Langeraarse Plassen nog had verkend, was het eens met de beslissing om uit te wijken naar de landijs- baan. Doordat er drie centime ter water op het ijs lag was het gevaar van ernstige valpartij en en blessures allerminst denkbeeldig. Richard van Kempen, die za terdag in Alkemaar niet bij de eersten was in de marathon op kunstijs, kreeg gisteren op ei gen terrein revanche voor die vergissing. ,,Er is hard ge knokt, ik heb het hier niet ca deau gekregen. Daarom ben ik zeer tevreden met deze over winning", aldus Richard van Kempen. De dames reden een wedstrijd over 40 ronden. Winnares werd good old Lenie van de Hoorn, tweede Astrid Hooger- vorst en derde Wil Schild wacht. Van de veteranen werd na 100 ronden uiteindelijk Jan Roelof Kruithof winnaar, na correctie van de jury. Tweede werd Aad Berg en derde Kees Veen. De volledige uitslag van de A- rijders was: 1. Richard van Kempen; 2. Jan Kooyman; 3. Rick van der Hoorn; 4. Jan Dirk Kos; 5. Gerrit Moolenaar; 6. Hans van Leeuwen; 7. An- dré Hoogervorst; 8. Edward Hagen; 9. Hans Schippers; 10. Rob van Mechelen; 11. Marco van Tongeren; 12. John van de Vlugt; 13. Hans Bouma; 14. Nico Kuypers; 15. Kees Koele- man. sjz De Zoeterwoudse gymnas tiekvereniging SJZ houdt vanavond de algemene ver gadering in De Klaverhal. Aanvang acht uur. Vanavond zal mevrouw P. Hogervorst haar taak als secretaris neer leggen. Als de vergadering akkoord gaat zal mevrouw C. van der Poel het secretariaat overnemen. Voorts zijn voor zitter de heer P. Blom en be stuurslid mevrouw A. van Kapel aftredend èn herkies baar. Voetbal De amateurtoppers Katwijk en DHC uit Delft ontmoeten elkaar vanavond op het kunstgrasveld van de Zoeter woudse voetbalvereniging Meerburg. Het duel begint om acht uur. Morgenavond ontvangt 4e klasser Meer burg het gerenommeerde Vi tesse Delft, aanvang om half negen. Vergadering In de kantine van sporthal Wasbeek in Sassenheim is vanavond de jaarvergadering van de Vereniging van Post zegelverzamelaars Sassen heim. Aanvang om acht uur. Film De Nederlandse speelfilm „Romeo" wordt morgen avond vertoond in Filmhuis Lisse in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat 4. De film gaat over een echtpaar (Johan Leysen en Monique van der Ven) dat een doodgeboren kind krijgt. Aanvang half ne gen. Toegang kost f6,50, hou ders van een CJP of Pas 65 moeten f5 betalen. Speeltuin De Stichting Speeltuin De Peppel in Leimuiden houdt morgenavond haar jaarver gadering. De bijeenkomst be gint om acht uur en naast het doornemen van de gebruike lijke agenda zal veel aan dacht worden geschonken aan de zelfwerkzaamheid op het speeltuinterrein. Iedere belangstellende is welkom. Jaap Aap De Jaap Aap-jeugdshow doet woensdag Noordwijk aan. Jaap treedt op voor zowel kinderen als volwassenen in een programma vol hilariteit. Voor de pauze brengen Ton- ny Wilson en Peter Grooney de show „Lachen geblazen", na de pauze is Jaap Aap aan de beurt. Kaarten kosten f5 en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij kantoorboek handel Papyrus en bij de VVV. Plaats van handeling is cultureel centrum De Rank. Aanvang kwart over twee. Country In restaurant De Ouwe Gijs het voormalige Piet Gijs in Noordwijkerhout start woensdag een nieuwe cursus countrydansen voor begin ners. De lessen zijn gratis en worden verzorgd door de North-Hill Countrydancers. Voor meer informatie: Irma Schippers, telefoon 01719- 15694. Volleybal Het traditionele schoolvolley- baltoernooi wordt woensdag middag in sporthal Het Spant in Leimuiden gehouden. Achttien teams van de scho len uit Leimuiden en Rijnsa- terwoude strijden dan in twee verschillende poules om de hoogste eer. De eerste wedstrijd begint om kwart voor twee. Het is de bedoe ling dat tussen half zes en kwart over zes burgemeester Brouwer de Koning van Ja cobs woud e de prijzen uit- Vluch telingen In Noordwijkerhout wordt deze week een huis-aan-huis- collecte gehouden ten bate van vluchtelingen in de Der de Wereld. Het geld gaat naar de Stichting Vluchteling die het besteedt aan blijvende projecten. Scouting De scouting in het district Bollenstreek zoekt vrijwilli gers die de jongens en meisjes willen begeleiden of andere werkzaamheden willen ver richten. Kandidaten moeten tenminste 17 jaar oud zijn. In de Bollenstreek zijn momen teel 1450 scouts, hun aantal is in 1990 met tien procent ge stegen. Vanwege die groei is aanvulling kader hard nodig. Er zijn scoutinggroepen in Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout, Noordwijk en Katwijk. Meer informatie is verkrijgbaar bij Hans Teeuwen, Ter Beek 18 in Lisse, telefoon 02522- 17528. Voor een uitgebreide a ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage va krant. H LEIDEN LUXOR (Stations, tel. 071-121239): Kindergarl 1 (12); 19.00, 21.15. LIDO en|D< (Steenstraat 39. tel. 124130): esi with wolves (12); 20.00. Nei ,c| (12); 18.45, 21.15. Witches (i nage mutant ninja turtles (al alone (al); 19.00, 21.15. w 14.30. Ghost (al); 18.45, 21. 15. Kleine zeemeernkp - TRIANON (Br je wo. 14.30. 31, tel.071-123875): Camilla (12); 20.00. REX (Haarlemm 52, tel. 071-125414): Sw« (16); 21.15. >d« ALPHEN AAN DEN RIJN Epp NEMA I (Van Boetzelaerstraa 01720-20800): Teenage muteferl turtles (al); 18.45. wo. ook.— Navy seals (12); 21.00. EUR MA II: Kindergarten cop (12; 21.15. wo. ook 13.30. EUR '1 MA III: Witches (al); 18.45, 21 I ook 13.45. EUROCINEMA I ne zeemeermin (al); wo. 14.0( VOORSCHOTEN GRE (Schoolstraat 69, tel. 071 612566): My blue haeven (al) m do. 20.15. Goodfellaf (16); do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN en de zonnetempel; 15.45. Oliver en Co; wo. 14.001 DEN HAAG ASTA: 1 (Spuit, 3463500): Kindergarten 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 tic Heights (12); 14.00, 18.45K ASTA 3: Arachnophobia 14.00, 18.45, 21.30. BABYfc (naast Den Haag Central 3471656): Havana (12); BABYLON 2: The witchj 14.00, 18.45, 21.30. BABYj iEr ■-¥ j 3630637): Ninja Turtles (al); 18.45. Flatliners (12); 21.30. 1 AC 2: The hot spot (12); 14.00|oi 21.30. CINEAC 3. Narrow Ln (al); 18.45, 21.30. ma. di. df 14.00 METROPOLE 1 (Car11 laan, tel. 3456756): Dances witrt ves (al); 14.00, 20.30. METR v 2: The sheltering sky (al); kU( 21.30. ma. di. do. ook 14.00.L. TROPOLE 3: Reversal of fortulu 14.00, 18.45, 21.30. METRPC 4: (al); Pretty woman (al); rei 21,30. Memphis Belle (al); Ie METROPOLE 5: The corty strangers (16); 14.00, 18.45.L ODEON 1 (Herengracht i 3462400): Kindergarten Co> 13.45, 18.45, 21.30. ODE# Ghost (al); 13.45, 18.45, - ODEON 3: Home Alone (al)f; 18.45, 21.30. ODEON 4: Nf) als (12); 13.45, 18.45, v HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Ju 19.30, 21.45. Zaal 2: Het Asthl. syndroom; 20.00. Zaal 3: A Lr. affair; ma. 19.30, 21.45. The," ment; di. wo. 19.30, 22.00. Sof it hot; do. 19.30, 21.45. i KINDERVOORSTELLINGEN AC: De kleine zeemeermiier 14.00. METROPOLE 2: De la zeemeermin; wo. 14.00. re Ulcllolcll Van Uc dfJUIIIChcll 111,0 gio Leiden worden waarge door de apotheken die ook we dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKfl ZEN LEIDEN Ongevallef elke dag Academisch Ziekenhl halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuisl nieken tel 155543, afdeling S.(r 175639) en van vrijdag. 13.00 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-* huls). De Geneeskundige Dienst Lej verhuisd van de Roodenburgef in Leiden naar de Cronestei 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleri ongewenste zwangerschap vooj der en kind. Bel tel. 071-89630} 897762; 033-620244 (dit laatst* mer is dag en nacht bereikbaio BEZOEKUREN ZIEKENHUIZfl n Diaconessenhuis: Bezoekuur |0I lijks van 14.30 tot 15.15 uur l 19.00 tot 19.45 uur. Kinderaf' dagelijks van 10.30 tot 19.0(ra meer dan twee bezoekers per rfV' Op de afdeling special care kal terecht van 10.30 tot 11.00 tl van 19.00 tot 19.30 uur. Voor! laatste twee afdelingen bezocfi nen worden dient eerst te vt overlegd met de dienstdoend] pleegkundige.* Sint Elizabel kenhuis: Volwassenen dagelijri 14.00-14.45 u. en van 18.30-19^1 klasse-afdelingen ook 11.15-1^ E Kraamafdeling: dag. van 15.00i u. en van 18.30-19.30 u. ere: 19.30-21.00 u. alleen voor vhp Kinderafdeling dag. 15.00-18ke CCU (hartbewaking) dag. van k 14.30 u. en van 19.00-19.30 u.P sieve verpleging: dag. van L 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. f Medisch Adviescentrum: Sprj ma. 19.30-20.30 u. in het St.P1 beth-ziekenhuis. Endegeest: I91 vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12Ué en 14.00-15.00 u.; eerste klasiy. gehele dag. Jelgersmakliniek,- gerenteam: za. en zo. 14.00-IÏl. Opname: werkdagen 16.45-17/ za. zo en feestdag. 10.00-1 iF 14.00-16.30 u. Team A, C en (?l« tot 21.00 u. met uitzondering vje handeltijden en etenstijden. 4n misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de L kuren als volgt: Dagelijks 14.15iaI u. en 18.30-19.30 u. Avondbezrf afdeling verloskunde: 18.00-19^ De Praematurenafdeling: voor <l_ en familie is na overleg met pati doorlopend bezoek mogelijk. if aan ernstige patiënten: wanneet ernstige patiënten doorlopen} zoek wordt toegestaan kan de I] verpleegkundige hiervoor sp kaarten verstrekken. KinderM zalen voor peuters, kleuters enL kinderen 15.15-17.00, babyzar boxenafdeling: volgens afspra®- het verpleegkundig hoofd. Bezt;'; den kinderafdelingen: voor dfx van opgenomen kinderen na oix met verpleegkundig hoofd. Voix dere bezoekers van kinderen: |x neus- en oorheelkunde en neuriö 14.15-15.00 en 18.30-19.30. kunde en heelkunde: 14.15-15 18.30-19.00. Rijnoordzieke Dagelijks 14.30-15.15 i 19.30 u. Extra bezoek hartbew 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. K afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE Kil OPVANG (Koornbrugsteeg 2. EK Leiden, tel 254810.) Info over en aanmelden vo vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENT MELDPUNT LEIDEN Ketelb steeg 10. Ma. t/m vr. telefonist reikbaar van 10.00 tot 16.00 vl 120903. Spreekuur ma. 13.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelbo steeg 10, tel. 130775; afdeling tingen: alleen op afspraak, klai bureau: dl. en do. 18.30-20.30, ling vreemdelingenrecht: ma. en do. 18.30-20.30, afdeling 1 vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8