Leiden verliest in slotseconden Avanti toont aspiraties Brenda Conijn sterk op NK Dames van Leython bekeren verder Han Kulker voldo aan verwachtingeifl 1 BEE jr I Win FL 5oo ooo Bescheiden succes voor Leidse tennis jeugd SPORT EaidóaQowuvnt MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 PAG] Zwetsloot imponeert LEIDEN De elite ploegen van de Zijl/LGB en LZ'86 gaan zich langzamer hand opmaken voor de Nederlandse Win terkampioenschappen en zij kwamen niet in actie. In Nieuwkoop werd een B-C-Klasse wedstrijd gehouden, waar enkele medailles in Leidse gelederen belandden. Natalie Zwetsloot zwom op de 100 meter school een goede 1.35.6 en voldeed hiermee aan de gestelde A-limiet. Clubgenote Kim Bouwmeester pakte op dezelfde afstand zil ver in 1.37.1. Anne de Haas tikte op de 100 meter vlinder als tweede aan, in 1.25.2. De meisjesploeg van LZ pakte op de vier maal 100 meter wisselslag goud in 2.44.4. Voor de Zijl pakte Marjolein Blokpoel goud op de 100 meter vrij in 1.06.6. Jeroen Sprinkhuizen stond op het hoogste schavot voor zijn 1.38.7 op de 100 meter school. NIEUWEGEIN/LEIDEN Brenda Conijn bereikte Dij de nationale jeugdtitelstrijd badminton tot en met achttien jaar drie finales, waarvan één de eindzege opleverde. In het enkelspel versloeg de als tweede geplaatste Lissese met 12-11 en 11-5 de als derde aan dit toernooi begonnen Carolien Glebbeek. Na een uitstekende partij badminton was topfavoriete Nicole van Hooren in de eindstrijd in drie games toch de betere speelster, 11-4, 9-12, 11-7. Samen met haar tegenstandster veroverde Brenda Conijn wel de titel in het meisjesdubbelspel. Selma Linders en Sylvia Franssen moesten met 9-15 en 10-15 voor de hoogstgeplaatsten buigen. Ook in het gemengddubbel kwam de speelster van het Haagse Dropshot in de finale uit. Met clubgenoot Bram Bakker moest de nooit mixed spe lende Conijn na 5-15 en 12-15 opnieuw Nicole van Hooren, gekoppeld aan vaste partner Joris van Soerland feliciteren. Vanwege de sterke resulta ten is Brenda Conijn geselecteerd voor de nationale ploeg, die van 8 tot en met 10 maart meespeelt in de 'Dutch Junior Open' in Haarlem en zal zij begin april deelnemen aan de Europese Jeugd kampioenschappen in Boe dapest. LEIDEN In de volleybalcompetitie werd dit weekeinde slechts een wedstrijd afgewerkt. De dames van Leython haalden de bekerwedstrijd tegen Mov'over in. De Leiderdorpse ploeg plaatste zich ten koste van de Delftse opponent voor de vierde ronde van de districtsbeker. Het team van coach Vincent Henskens had ondanks de smalle basis van zes speelsters weinig moeite met de Delftse tegenstand. Zonder veel moei te overleefde Leython de derde ronde. In de eerste set gaf Leython op basis van het eigen spel de thuisploeg weinig kans (1-15). In tweede spel- periode zakte de concentratie aan Leiderdorpse kant. Pas op een 9-4 ach terstand nam Leython het initiatief over. Met elf punten op rij werd de tweede setzege veilig gesteld (10-15). In de derde set stuitte de aanvallen van Leython regelmatig op de stugge verdediging van Mov'over. Uitblin kende spelverdeelster Helena Boonstra leidde Leython echter naar winst in de derde set (7-15). Door deze gemakkelijke zege plaatst Leython zich voor de vierde ronde. LEIDEN Zelden zal een nederlaag harder zijn aangekomen bij een ploeg, dan zaterdag bij Luba Leiden. De door 'pech' achtervolgde ploeg zag in de slotseconde Gunco speler Antal van af de middellijn de bal door de Leidse basket ploffen. De voorzichtige hoera stemming bij Lei den omtoverend in een diep frustrerende 74-75 eindstand. Leiderdorp kwam tot een nederlaag met dezelfde cijfers in Voorburg van Festo BW. George Haverkamp stuitte zorgvuldig de bal aan de vrije worplijn. De stand 74-72 in het voordeel van Leiden. Drie seconden, dat waren de resterende tellen die in digi tale grootheden van het sco rebord oplichten. Haverkamp zuchtte, concentreerde zich voor wat hij hoopte zijn hel denrol zou worden. Hij had de uitgelezen mogelijkheid de reeks van 'onnodige' ne derlagen van Leiden te door breken. Zijn coach Ponsioen keek opgewonden maar doodstil van de kant toe. Op gewonden omdat de fout op Haverkamp bestraft had moeten worden met twee vrije worpen en balbezit voor Leiden. De scheidsrechters beslisten één om één vrije worp. Doodstil was Ponsioen want het kon nog altijd mis gaan. Al heel veel wedstrij den had zijn ploeg uit handen gegeven door fouten in de slotfase van een wedstrijd. George Haverkamp schoot met overtuiging. De bal boog sierlijk naar de ring, ketst op dé achterkant, rebound voor Gunco. De klok loopt, twee seconden. Pass naar de mid dellijn, Gunco speler Antal vangt het leer en draait. Eén seconde, een noodschot de bal is onderweg, het is tijd. De mensen veren op van de tribune, klaar voor het eerste Leidse feest sinds lange tijd. Maar de euforie wordt in de kiem gesmoord door het ge- BH luid van de bal die door het netje snijdt: „Tssjt". Frustratie, logisch. Ponsioen vertelt de wedstrijdleiding in niet mis te verstane bewoor dingen wat hij denkt van die laatste beslissing. Het publiek weet zich nauwelijks raad met de situatie,, dringt op naar de mannen in het grijs. De realiteitszin bij Leiden wint het gelukkig net op tijd. Zó verliezen is al erg genoeg. Maar het is niet de eerste keer en het resultaat knaagt aan Leiden dat in ernstige degradatiezorgen is gekomen. Tegen Gunco zaterdag leek het er even op dat alle frus traties van de voorbije weken in de vrieskist waren gelegd. Leiden speelde gediscipli neerd en was gelijkwaardig zo niet beter dan Gunco. Maar al gauw bleek die rust binnen de ploeg schijn. Op momenten dat het even niet lukte, begonnen de spelers elkaar verwijten te maken. Ben de Jong spande de kroon door niet meer te willen spe len toen hem door een mede speler de oren werden ge wassen. Tijdens de rustpauze (39-41) slaagde Ponsioen er nog wel in de neuzen weer dezelfde kant op te krijgen, maar meer dan 74-72 leverde dat niet op. Voor Leiden was dat meer dan genoeg, maar andermaal werd de thuis ploeg op zowat onrechtvaar dige wijze de overwinning onthouden. Leiderdorp had dit weekein de veel gemeen met Leiden. Ook eiderdorp had op meer gehoopt in hun wedstrijd in Voorburg tegen Festo BW. Wellicht had de ploeg ook meer verdiend want Festo dat verzwakt aan de wed strijd begon, keek voortdu rend tegen een achterstand aan. Na twintig minuten spe len stond het 37-44. Na de pauze bouwde Leiderdorp die voorsprong nog uit tot 57-68 in de twaalfde minuut. Zon der de met vijf fouten aan de kant vertoefende Campbell speelde Leiderdorp duidelijk rustiger, een gegeven dat ook al tegen Azimma de winst opleverde. Tegen Festo ver liep het desondanks toch nog anders. De Amerikaan Heg- LEIDEN Avanti toonde met de 9-1 overwinning op Bartok haar aspiraties op de titel in de landelijke eredivisie tafeltennis. De 6-4 zege van Scylla moet als te mager omschreven worden. In de eerste divi sie kwam BT Lifters tot winst. De dames van Do- cos slikten een nederlaag. Met de ruime winst op het be zoekende Bartok lieten de heren van Avanti duidelijk hun aspiraties op het kampi oenschap in de voorjaarscom petitie blijken. Trinko Keen won zijn beide partijen, waar onder die tegen de Chinees Chen-Sung. Casper Mol was na een boeiende en gelijkop- gaande strijd niet tegen deze oud-Avanti speler opgewassen. Bartok reddde hiermee de eer. Het tweede paar, een verfris send spelende Michel de Boer en de weer degelijk opereren de Merijn de Bruin bleven on- Het tweede heren team verloor in de tweede di visie, dank zij twee maal winst van Robert de Groot en Mi chael van der Haar nipt van kampioenskandidaat SVE. Ook Scylla kwam in de eredi visie tot een zege. Het Vughtse JCV werd met 6-4 het slacht offer, een score, die volgens de niet spelende Peter-Paul de Vrind te mager is om aan spraak te kunnen maken op de vierde plaats, waarmee de kampioens play-offs zouden worden bereikt. Mirjam Hooman-Kloppenburg, Gerard 'Pietje' Bakker, Martin van Rijn en Patrick Swier wonnen elk van een andere tegenstan der. De dubbels in een experi mentele opstelling leverden twee maal succes op. In de eerste divisie kwam BT Lifters tot een 7-3 zege op het bezoekende Red Stars. Siem van der Valk bleef in het tweede tweetal ongeslagen. Friso Reitsma, Herman van der Broek en Ron Schipaan- boord wonnen éen maal. Ook de beide dubbelspelen lever den punten voor de Oegstgees- tenaren op. gie forceerde voo het eerste een voorsprong voor de thuisploeg met nog iets min der aan één minuut te spelen (73-72). De moegestreden 'Dorpenaren' slaagden er niet meer in daar nog iets aan te veranderen. Evenals Leiden FOTO: HENK SNATERSE verloor Leiderdorp met de cijfers 75-74. De heren van Lisse speelden in Weert tegen de koploper, Weert 2. Een kort trainings kamp moest Lisse klaarsto-, men voor deze wedstrijd te gen een ploeg waarin Bert Kragtwijk en Hans Heide- man als ex-internationals de vedetten zijn. Joost van Sam- beek en Paul Ruigrok slaag den in de twee drie zóne er heel aardig in die mensen van het scoren af te houden. Lisse pakte een voorsprong die met de rust al 17 punten bedroeg (42-59). Geen vuiltje aan de lucht zo leek het, ware het niet dat de fouten- last Lisse tot voorzichtigheid noopte, en het gemis van center André Kamps (enkel blessure) zich deed gevoelen. Ruigrok en van Sambeek kregen zodoende te kort rust en dat brak zich op in de slotfase. Weert maakte in één keer de 64-79 achterstand goed (79-79) en in de periode die volgde werd het uiterste gevergd van het Lisse team. Met de vijfde fout van Rui grok voltrok zich het noodlot over Lisse dat bij 101-101 vrije worpen tegen kreeg. Weert faalde niet. Peter van Zonneveld Creëerde zich nog wel een goede schotkans maar de kracht ontbrak om die in twee punten om te zet ten. Een hard gelag voor Lis se vindt coach Johan Koster: temeer omdat ik denk dat wij beter zijn dan Weert en Fes to." Desondanks verloor Lis se van die beide ploegen. Lis se volgt nu op zes punten van Weert en op twee punten van Festo dat één wedstrijd minder gespeeld heeft. De heren van BVO hadden geen enkele winstkans tegen WSC. In Waalwijk hield BVO het:eén helft redelijk bij (41-32 met de rust) maar na de pauze bleek WSC in een hogere versnelling veel beter uit de voeten te kunnen. BVO verloor uiteindelijk met 96-56. De dames van Lisse hebben een verlenging van hun eredivisieverblijf zo goed als zeker gesteld. Lisse won in eigen huis van BV Gro ningen (63-58). Lisse staat nu zes punten voor op datzelfde Groningen. Ook Grasshop pers en Canadians laat Lisse nog achter zich. Het gat met die ploegen berdaagt vier punten. Merijn de Bruin (Avanti) bleef in het duel tegen Bartok ongeslagen. De ploeg uit Hazerswoude won eenvoudig met 9-1 Na de 2-8 nederlaag tegen het hoogste platform gepromo- Shot blijft bij de dames van veerde ploeg bleef het span- Docos de vrees voor degrada- nend tot de pauze, die een 2-3 tie bestaan. Voor de vorig naar stand op het scorebord bracht. Petra Buitelaar had haar eer ste enkelspel en het dubbel met Heieen Hop positief beëin digd. Vervolgens werd geen FOTO: HENK SNATERSE zege meer binnengesleept, waarmee Marijn Olden punt loos bleef. PETER KLEIN LEIDEN De NK indoor atletiek in Den Haag is voor de atleten uit de Leidse regio teleurstel lend verlopen. De titel voor Han Kulker en de plakken voor Yvonne van Dorp vormen een schrale troost voor de atletiek in Leiden De enige twee jonge atle ten die indruk maakten waren Chris Tamminga (een B junior uit Alphen) en Bataaf Joost laLau. Han Kulker voldeed aan de verwachtingen, zij het dat hij de titel pakte op de 1500 meter en de 3000 meter liet schieten. Met nog 300 meter te gaan versnelde de Leidenaar en liet het veld achter zich alsof het er niet was. Met 3.47.43 minu ten bleef hij zo'n tien seconden bij zijn record vandaan. Medailles waren er verder voor Yvonne van Dorp. Op zo wel de 200 als de 400 meter veroverde de Leidse een zil veren medaille, maar alleen haar 200 meter stemde haar tevreden. De 54.60 seconden van de 400 meter was inder daad niet om over naar huis te schrijven, juniore Esther Goos- en was ruim een halve secon de sneller, haar 200 meter tijd van 24.30 seconden betekende een record indoor. Overigens werd Van Dorp beide malen geklopt door Gretha Tromp. Chris Tamminga lijkt met zijn winnende serie sprongen (exact dezelfde reeks als vori ge week bij het kampioen schap voor junioren B) de eni ge echte polststokspringer van Nederland te kunnen worden. De 4.40 meter die hij over brugde zou zelfs bij de heren een goede verrichting geweest zijn. Op de 800 meter kwalifi ceerde Joost la Lau zich voor de finale door in de set mee te gaan met de 1 |j leverde hem de vijfde allemaal op (1.52.34 mi dus de finaleplaats, had overigens al zijr verschoten, want in d( kwam hij niet verder Tl zevende plaats in ter dan 1.55 minuut. Op de 60 meter horden de Ruud van Maurik zie 'E rig tussen de rivalii he meerkampploegen vat ;rc en Holland Haarlem, g met drie man in de fina »is* van Holland (twee mat finale) via James Shai Wiehert Thunissen. Vaim; rik bleek opnieuw de o lit die zich ertussen wurmqn, derde te worden in de 8,09 seconden. Ook Vermond pakte in eejel. merkwaardige stijl de plaats op de 800 meti achter ex Holland atle Wullems naar 2.16.95 m|ee te snellen op de 800 Net geen medailles wa ni voor Stefan Molenaar 6.78 meter in de verspr teleurstelde. Gijsbert Re zwaai haalde net de fin; de 400 meter niet dooi series 49.80 seconde te noteren. Lisette Stadh van AAV kwam in de van de 1500 meter door brek aan deelneemsters werd dan ook laatste tijd van 4.45.40 minuten an Ross van Holland pech dat er in zijn B fi nodige geduwd en geti werd. De valpartij was Linsen het direkte slacl van werd had ook zijn king op Ross, die in ds nog 52.45 seconden had noteren. Dirk Maasser den Brink was als atlet zijn achtste plaats in he wandelen (24.08.37 minu de 5000 meter was wel teranenrecord) minder vol dan als trainer ee: eerder. Martien Hersman wint goud op NK junioren SASSENHEIM Martien Hersman uit Sassenheim heeft lopen weekeinde tijdens de NK junioren schaatsen in He veen de eerste plaats behaald in de categorie jongens B. sman won twee afstanden (1500 en 3000 meter) en werd op de 500 en 1000 meter. Wendy van der Poel uit Roelofarendsveen werd derde meisjes A. Van der Poel won de 500 meter maar moest lange afstanden terrein prijsgeven. Maar haar derde plaat goed voor een plaatsing bij de WK junioren. Henriëtte Voo Rijnsburg boekte een knappe tweede plaats op de 3000 n Marcel Bliek uit Sassenheim werd vierde in het eindklasse van de jongens A. J (ADVERTENTIE) Tip minimaal 4 wedstrijden met vaste uitkeringen Heerenveen - Roda JC 2.30 3 MVV - Ajax T00 3 Groningen - Willem II (JÏÏCD 3 Lazio Roma - AC Milaan 4.20 Burgos - Logrones 1-90 R.Madrid -Cadiz 1.30 ManUtd -Nottingham 1.75 Wimbledon - Man City 2.10 Stuttgart - Watt,scheid 1 -35 Köln - Dortmund 1 -65 Vb: FL10 inzet FL 976.27 win- 1 thuisoverwinning, x= gelijkspel, 2= uitoverwinning. II j_x jrn iei Winstberekening FL10 inzet x 2.70 x 1.80 x 3.10 x 7.20 1084.75 belasting FL 976.27 winst. Het maakt dus niet uit hoeveel andi spelers winnen, uw winst blijft onveranderd en staat van te voren vi Wekelijks kunt u uit 80 Europeese topwedstrijden kiezen om op te spelen Niet alleen voetbal, nee, bij S.S.P. kunt u op tal van ande sporten spelen zoals wielrennen,tennis, schaatst boksen en tormule I wedstrijden. Speel net zoals vt andere Nederlanders mee met Engelands grootste buite landse bookmaker, indien u meer informatie wenst stur wij u zonder enige verplichting ons wekelijks speelbrieij U kunt voor meer informatie ook ons gratis tel.nr. belli waar Nederlands-talig personeel al uw vragen beantwoorden BEL GRATIS Maandag tot Vrijdag Q6 0225005 13.00 uurtot 18.00 uur WtfcMVW»/ 'O C! D P.O.Box 259 -Ö "r London N5 1NY LEIDEN De Leidse tennis- jeugd is bij de diverse nationa le jeugdkampioenschappen slechts tot bescheiden succes sen gekomen. Geen der zes tienjarigen wist de kwalifika- tie te doorstaan. Bij de tienjari gen boekten Martine Griek- spoor en Jurriaan de la Bey twee maal winst. De kwalifikatie bij de zestien jarigen verliep bepaald onge lukkig. Het lot koppelde Ma rieke Bethlehem en Renée Crama reeds in de eerste ron de aan elkaar. Bethlehem won met 2-6, 6-2, 6-4, maar werd in de tweede ronde met 2-6 en 4- 6 door de als tweede geplaatste Nathalie Gomming toch de tot het hoofdtoernooi ontzegd. Judith Verhoeff was door deze Overijsselse in de eerste ronde verslagen. Bij de jongens overleefde Ronald Klein de eerste ronde niet! Rogier van Duyn is in de leef tijdsgroep tot en met 16 jaar de enig overgebleven, recht streeks toegelaten Leidenaar. Vorig weekeinde had Jolanda Mens zich door verlies in de kwalifikatie al niet voor het hoofdtoernooi tot en met 14 jaar weten te plaatsen. In het eveneens vorig weekeinde verspeelde toernooi der acht tienjarigen stuitte Angelina Rammers op Mirjam Sieme- rink. Rammers won met 7-5, 6-3, maar ging in de twee ron de fors onderuit tegen Maaike Koutstaal. Bij' de landelijke jeugd tot en met 10 jaar heeft Martine Griekspoor voor de tweede maal twee overwinningen ge boekt. Een resultaat, dat deel name aan de afsluitende Mas ters inhoudt. Gisteren kwam ook Jurriaan de la Bey tot de benodigde dubbele winst. In het Brabantse Best scoorden Jody Willems, Charlotte Zand bergen, Kees van der Mijn en Martijn van Tol vijftig pro cent. Ja, stuur mij gratis informatie ik verplicht mij tot niets. Of stuur een briefkaart naar bovenstaand adres.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16