KNVB ontvangt zes miljoen van I kledingsponsor voor Oranje-team René Ruitenberg profiteert meest sportuitslagen Hiddink denkt over Valencia Nykanen: weer problemen Sporttotalisator wil marktaandeel terug Redding Bordeaux wordt klucht Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT EcidoeSoivtcmt ZATERDAG 16 FEBRUARI 1991 PAGINA 19 De Jong blijft bij FC Zwolle ZWOLLE Theo de Jong blijft bij FC Zwolle. De oe- fenmeester zet binnen af zienbare tijd zijn handteke ning onder een nieuwe drie jarige verbintenis. Het is de bedoeling, dat De Jong van af volgend seizoen als tech nisch directeur bij de eerste divisionist gaat functione ren. Hij neemt bovendien een aantal taken van de ver trekkende manager Koen Nijmeijer over. Tweede trai ner Kasper Ensink zal zich op zijn beurt wat nadrukke lijker met het eerste elftal gaan bemoeien. Rentree Spitz tegen Biondi WASHINGTON De rentree van de legen darische zwemmer Mark Spitz is volgens het Amerikaanse blad USA Today tegemoet te zien op 27 april in Los Angeles. Dan zal de zevenvoudig olympische kampioen van Mtln- chen te water gaan voor een wedstrijd over 50 meter vlinderslag tegen zijn opvolger Matt Biondi, die in Seoul vijf gouden medailles veroverde. Met de tweestrijd zou een bedrag gemoeid zijn van ongeveer 75.000 gulden. Te genover het Franse persbureau AFP ver klaarde Spitz' schoonvader Herman Weiner dat er inderdaad over een dergelijk duel is gesproken, maar dat nog niets schriftelijk is vastgelegd. Mark Spitz heeft vorig jaar de training hervat bij Ron Ballatore, de coach van het universiteitsteam van UCLA. De 41- jarige zwemmer heeft zich ten doel gesteld kwalificatie af te dwingen voor de Olympi sche Spelen van Barcelona. Grote sponsor voor coureur Egbert Streuer GROLLOO Egbert Streuer heeft een kanjer van een co-sponsor aan de haak geslagen. De zijspancoureur uit Grolloo is tot een akkoord gekomen met oliesponsor Motul. Een zware de legatie van het Franse concern zocht de bebaar de vice-wereldkampioen in Grolloo op en sloot met Streuer een overeenkomst. Bedragen wer den niet genoemd, maar het moet meer dan een ton zijn wat de oliegigant investeert. „Het is een bedrag van zes cijfers," was het enige dat team manager Van Dam van Lucky Strike wilde zeggen over de hoogte van het contract. Van Dam was zeer in zijn nopjes met de komst van de nieuwe co-sponsor. „Oliefabrikanten blijken in verband met de situatie in de Golf steeds minder scheutig om in motorsport te investe ren. Er zijn legio teams die er niet in zijn ge slaagd een oliesponsor te strikken". MONTEBELLUNA De spelers van het Ne derlandse voetbalelftal kunnen extra premies van kledingsponsor Lotto tegemoet zien, wanneer in de komende jaren aansprekende suc cessen worden behaald. Dit werd gisteren op het hoofdkantoor van de Itali aanse firma in Montebellu- na bekend. Een delegatie van het sectiebestuur ver bleef in het plaatsje nabij Venetië, om het eerder overeengekomen vier-jarige contract met het bedrijf te ondertekenen. Lotto wordt daarmee de opvolger van Adidas, dat bijna 20 jaar de attributen voor de Neder landse vertegenwoordigen de elftallen aanleverde. De aanbieding die het Italiaan se bedrijf deed, was echter beter dan die van zijn Duit se tegenhanger. De KNVB ontvangt in vier jaar zes miljoen gulden uit Monte- belluna. Dat is inclusief ma teriaal. Als extraatje kun nen de spelers daarnaast premies verdienen. Bij kwalificatie voor het toernooi om het Europees kampioenschap, volgend jaar in Zweden, stort de kle dingsponsor 150.000 gulden in de spelerspot. Indien Oranje het evenement wint, wordt dat bedrag verdub beld. Bij plaatsing voor de wereldtitelstrijd, in 1994 in de Verenigde Staten, krijgt het Nederlands elftal 300.000 gulden extra. Ook deze som wordt met twee vermenigvuldigd, als Oran je het toernooi als winnaar afsluit. De Olympische ploeg kan ook een gift ver wachten, als het zich plaatst voor „Barcelona". Nieuw beleid Volgens Van Hilten, be stuurslid commerciële za ken, past deze regeling in het nieuwe sponsorbeleid. „Alle betrokkenen kunnen tot zekere hoogte meeprofi teren. Er wordt ook geen verbintenis afgesloten zon der dat de belangenorgani saties hierin zijn gekend". De premies van de sponsor zijn voor de spelers een ex traatje. Ze staan los van normale bonussen. De spelers mogen ondanks de verbintenis van de KNVB met de sportfabri- kant zelf beslissen welk schoeisel ze gebruiken. Lot to echter is in onderhande ling met belangrijke spelers van Oranje om ook hierin te voorzien. Ruud Gullit, spelend in de Serie A bij AC Milan, staat al onder contract bij het bedrijf. Met het in Italië getekende overeenkomst heeft de KNVB vrijwel alle verbin tenissen voor de komende jaren rond. Van Hilten gaat zich in dit opzicht nu bezig houden met zaken die aan vankelijk een kleinere prio riteit kenden, zoals een fi nancier voor de eerste- en de bekercompetitie. Eerder al haalden Van Hilten c.s overeenkomsten binnen met een nieuwe hoofdspon sor voor het Nederlands elf tal en een aparte geldschie ter voor de eredivisie. ilaradona ontkent letrokkenheid kïJlARADONA Diego Mara- lona heeft gisteren in alle oonaarden zijn betrokkenheid ij drugs of vrouwen van lich- e zeden ontkend. De Argen- ijnse voetbalster vertelde de iienstdoende rechters in Na- lels, dat alle aantijgingen op abels berusten. „Ik heb me nooit zo kalm gevoeld", fl [limlachte de kleine balgooc- ba lelaar bij het betreden van de echtbank. „Ik ben gekomen im duidelijkheid over mijn lositie te verschaffen. Ik heb looit drugs gebruikt en heb venmin drugs aan anderen egeven. Met andere vrouwen leb ik ook niets te maken". *j taardesport De voor gis teravond vastgestelde wed- rijden op de drafbaan van :haesberg zijn wegens de ilechte weersomstandigheden ifgelast. m v 1 In wat waarschijnlijk de laatste marathon op natuurijs van deze winter zal zijn gaat de kopgroep in Westerland op de finish af. Geheel links de latere winnaar René Ruitenberg. FOTO: ANP WESTERLAND René Ruitenberg heeft gisteren, na het bekend worden van de afgelasting van de Oldambtrit, waarschijnlijk de laatste klassieke mara thon op natuurijs gewon nen. De schaatser uit Oldenbroek profiteerde tijdens de 75 kilo meter op het Amstelmeer bij Westerland het meest van het werk van een ploeggenoot (Egbert Post) in de kopgroep van zes man. In de eindsprint versloeg hij Richard van Kem pen, die de steun had van Ar nold Stam, met miniem ver schil. Henk van Benthem en Jos Pronk, die met voornoemd viertal al in de beginfase ont snapten, ontbeerden de hulp van ploegmaats en waren daardoor al bij voorbaat kans loos voor de eindzege. Wel ble ven ze zonder veel moeite mee voorop, doordat de achtervol gers wegens de slechte om standigheden en de sponsorbe- langen niet echt haast maak ten. Ondanks de barre weersom standigheden en de invallende dooi meldden nog honderd rij ders zich voor de start van de Noordhollandse marathon. De eerste schifting werd al vroeg tijdig gemaakt door de geslaag de vluchtpoging van René Ruitenburg en Richard van Kempen c.s. Edward Hagen, na eerdere successen op deze afstand als kanshebber getipt, haakte op het waterijs al snel teleurgesteld af. Hij vond het niet te doen. Wel te doen was het voor de 42-jarige Pronk, die gedurende de vorstperiode stad en land afreisde ter promotie van het marathonschaatser De vete raan uit Oostgraftdijk won nergens, maar finishte steevast in de voorhoede. Dat deed hij in eigen omgeving opnieuw (vierde), waardoor hij zichzelf na afloop op de eerste plaats van het Super Prestige-klasse- ment terugvond, vóór René Ruitenberg, Verduin en Kra mer, die op ruim drie muinu- ten de spurt van de achtervol gende groep won. Bij de vrouwen, die 50 kilome ter reden, zegevierde Janneke Dikhout. Ze bleef Elfsteden tocht-winnares Lenie van der Hoorn voor. DEN HAAG Guus Hid dink, momenteel trainer van het Turkse Fenerbah- ce, heeft een aanbieding van Valencia in overwe ging. De ex-trainer van PSV heeft via enkele tus senpersonen contacten ge had met de Spaanse club, maar heeft nog geen be slissing genomen over na dere besprekingen met Valencia. „Ik heb het hier in Istanbul goed naar mijn zin", aldus de voormalige PSV-trainer giste ren. „Maar ik weeg bepaalde zaken wel tegen elkaar af. Je moet ook naar het sportieve aspect kijken. De resultaten van mijn elftal zijn momenteel goed. We hebben de laatste vier bereikt van de beker en hebben de laatste vier compe titiewedstrijden gewonnen. Daarom sluit ik momenteel eventuele contacten met welke Guus Hiddink ...aanbieding... FOTO: Dijkstra club dan ook af. In deze fase van het seizoen ben ik druk met de wedstrijden hier. Va lencia is een grote club. Qua exploitatie, begroting en der gelijke zelfs de derde club van Spanje, maar Fenerbahce is hier in Turkije een zeer grote club, waarmee ik nu goed be zig ben. Dat is dus ook belang rijk, maar je moet als trainer wel altijd je situatie vergelij ken met de ontwikkelingen in het internationale voetbal", meent Hiddink. „Valencia staat nu op de twaalfde plaats, maar heeft wel goede moge lijkheden." VAL Dl FIEMME Mat- ti Nykanen is weer op het slechte pad. De olympi sche kampioen schans springen van Calgary dreigt buiten de Finse se lectie te belanden. Een nog altijd onstuimig le ven, slechte prestaties en on geremde kritiek hebben de ei genzinnige vedette in een wei nig benijdenswaardige positie gebracht. Nykanen maakte bij de wereldkampioenschappen in Val di Fiemme een onher kenbare indruk. De winnaar van drie gouden medailles in Calgary eindigde bij het indi viduele schansentoernooi als vijftigste in een veld van 61 deelnemers. Voor de landen- wedstrijd kreeg hij geen plek in de Finse équipe. Nykanen zegt zelf het meeste verbaasd te zijn over zijn dra matisch slechte prestaties. De schuldige heeft hij intussen ge vonden. Chef-trainer Matti Pulli mag van de sportman di- rekt opstappen. Enige arrogan tie valt Nykanen niet te ont zeggen. „Pulli is nooit mijn trainer geweest en is op dit moment ook zeker geen vriend van me", stelde hij in een interview. „Ik heb mezelf tot een grote kampioen ge maakt. Van mij mag Pulli di rect weggaan". Volgens de coach verloor Ny kanen de laatste maanden veel van zijn vrienden door zijn ir ritante gedrag. „Hij gedraagt zich uiterst merkwaardig. In Val di Fiemme zei Nykanen meteen na de eerste training dat het goed ging en hij niet zou deelnemen". De problemen van Nykanen kwamen voor het eerst aan het licht toen hij een wedstrijd zonder reden verliet en vrij snel daarna van manager wis selde. „In zijn privé-leven gaat het niet goed", meende Pulli. Nykanen zegt zelf van niets te weten. „Ik heb geen proble men in mijn privé-leven. Ik voel me gelukkig met mijn van leven". DEN HAAG Na vijf jaar touwtrekken stelt het kabinet de Stichting Na tionale Sporttotalisator (SNS) in staat het verloren gegane aandeel in de gok- markt terug te winnen. De omzet van de sporttoto liep terug van 240 miljoen gulden in 1982 tot 157 miljoen in 1990. Van de netto-opbrengst komt 63 1/2 procent ten goede aan de sport. Het overige gedeelte gaat naar cultuur, maatschap pelijk welzijn en volksgezond heid. Een onbeperkte hoofdprijs, da gelijkse trekkingen, afschaf fing van de minimum-leeftijd om mee te doen en de inscha keling van computers bij win kelbedrijven moeten de aan trekkelijkheid van het pro- dukt verhogen. De SNS denkt per 1 januari van het volgend jaar zo'n tweeduizend termi nals te hebben geplaatst. Door de directe verbinding met het hoofdkantoor zijn nieuwe va rianten mogelijk. Bij de lotto zijn dat: een dage lijkse trekking of in combina tie met de reguliere lottotrek kingen op zaterdag varianten die vergelijkbaar zijn met de •huidige stadslotto's. Mogelijke varianten bij de toto zijn: een lijst met te voorspel len uitslagen volgens het hui dige systeem van de eentjes, tweetjes en drietjes met vaste uitkeringscriteria, een variant waarbij de uitslag van een sportwedstrijd (niet uitsluitend voetbal) moet worden voor speld of het van te voren aan wijzen van een winnaar van een sportevenement. Bijvoor beeld de Wimbledonkampioen of de winnaar van de Tour de France. Dit alles staat los van de invoering van de krasloten. Over de instelling van de in stantloterij wordt op ambtelijk niveau interdepartementaal overleg gevoerd. PARIJS Het vervolg verhaal rond Girondins Bordeaux, de club van Wim Kieft, begint steeds meer op een klucht te lij ken. Het laatste en zoveelste red dingsplan van de kersverse voorzitter Jean-Pierre Derose lijkt nu vooral lucht. Volgens Derose zou een Amerikaanse bank, de Chemical Bank of New York, een garantie heb ben gegeven van 40 miljoen dollar. Dat geld is nodig om de meest urgente schulden af te lossen en de club te behoeden voor een failliet. Een directeur van de Chemical Bank, Char les Salmans, meldde echter van niets te weten en bij nader onderzoek zelfs „geen spoor van de transactie" te hebben gevonden. „Volgens mij moeten de Franse autoriteiten zich maar eens met de zaak bemoeien", zo meende hij. Oppositieleider Francois-Xa- vier Bordeaux, zelf bankdirec teur, heeft Derose's geheim zinnige document afgedaan als „vals". De termen waarin de garantie is gesteld zouden niet overeen komen met het gang bare Amerikaanse bankjargon. Bovendien zouden de twee on dertekenaars van het docu ment helemaal niet bestaan. „Ik zeg niet dat Derose een schurk is. Of hij is ongelofelijk naief of hij is zelf opgelicht", concludeerde Bordeaux die niets nalaat om de rechtse bur gemeester Chaban-Delmas be lachelijk te maken. Het was Chaban die zijn vriend Derose, tevens adjunkt-directeur van de lokale Kamer van Koop handel, groen licht gaf voor de „definitieve reddingsoperatie". Vervolgd door de Franse me dia wil Derose alleen kwijt dat zijn plan wel degelijk bestaat en dat hij de sportieve toe komst van de voetbalclub na genoeg heeft verzekerd. Maar referentienummers die in het bezit zouden zijn van de Fran se bank BNP bleken bij de Chemical Bank onbekend. Het definitieve oordeel in de slepende de affaire moet vol gende week vrijdag worden geveld door de rechtbank van Bordeaux. Derose zal dan de details van zijn financierings plan presenteren. De schuld van Bordeaux beloopt een kleine honderd miljoen gul den. Volgens de laatste ge ruchten zou de Italiaanse tele visiemagnaat Silvio Berlusco ni, eigenaar van AC Milan, in teresse hebben in de club. Wanneer geen nieuwe geld schieters worden gevonden, wordt Bordeaux failliet ver klaard en teruggezet naar de tweede divisie. DMINTON zei. Open Zwitserse kampioen- tappen: Vrouwen, enkelspel, achtste finales: aldewein (Dui)-Van Elven (Ned) 11-8 =.juwen. dubbelspel, tweede ronde: «Ivinght/Mol (Fra)-Van Elven/Kühl fl ted/Zwe) 15-12 15-6. t Mannen, enkelspel, achtste finales: Schënzler (Dui)-Edwin van Daim (Ned) 15-13 5-15 15-10, All (Mal)-Mlchels (Ned) 11-15 15-4 15-6, Andreasson (Zwe)-Trieling (Ned) 15-4 15-3. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Hogg/Middlemiss (Scho)-Quinten van Daim/ Edwin van Daim (Ned) 15-11 15-11; tweede ronde: Andreasson- /Herrgardh (Zwe)-Mlchels/Trlellng (Ned) 6-15 15-7 15-3. Achtste finales: Tornbjörn Blomdahl (Zwe)-Carlsen (Den) 3-0 (15-6 15-2 15-4) moyenne 2,250-0,666, Van Kuijk (Ned)-Vierat (Fra) 3-1 (15-4 10- 15 15-2 15-10) 1,170-0,673, Kühl (Dui)-Bongers (Ned) 3-1 (15-8 4-15 15-12 15-7) 0,777-0,677, Van Bracht (Ned)-Beemsterboer (Ned) 3-0 (15-10 15-10 15-9) 1,800-1,260, Stroobants (Bel)-Broeders (Ned) 3-0 (15-4 15-12 15-11) 1,451-0,931, Steylaerts (Bel>- Havermans (Ned) 2-3 (15-6 15-14 6- 15 14-15 12-15) 0,953-1,000, Saccas (Gri)-Van der Stappen (Ned) 3-1 (8-15 15-9 15-3 15-4) 1,292-0,775, Koore- vaar (Ned)-Jaspers (Ned) 3-2 (11-15 7-15 15-9 15-5 15-8) 1,260-1,061. Hengelo, NK libre Mannen, eerste ronde: Tllleman-De Heus 2-1, Van Beek-Boer 0-2, Ter Braak-Ottenhof 0-2, Veer-Van Hint hum 2-1, Knoors-Volleberg 2-0, Adri- chem-Maarsman 2-0, Lemmens-Van de Boogaard 2-0, Klijn-Bergsma 2-0. Vrouwen, eerste ronde: Willemse-Em- mens 2-0, Breur-Dokman 2-0, Geel- en-Van de Hurck 2-0, Bruynzeel-lkink 2-0; tweede ronde: Willemse-Van de Hurck 2-0, Emmens-Bruynzeel 0-2, Breur-lkink 2-0, Dokman-Geelen 0-2. Stand: 1. Geelen 2-4 (300 carambo les-13 beurten-moyenne 23,07), 2. Bruynzeel 2-4 (300-25-12,00), 3. Wll- lemse 2-4 (300-39-7,69), 4. Breur (255-60-4,25), 5. Emmens 2-0 (164- 31-5,29), 6 Dokman 2-0 (153-35- 4,37), 7. Ikink 2-0 (213-49-4,34), 8. Van de Hurck 2-0 (74-22-3,36). HOCKEY Amiens. Europa Cup zaalhockey Landskampioenen, vrouwen groep A: Rüsselsheim (Dui)-Swansea (Wal) 8-0, Brandenburg Berlin (Dui)-Glasgow Western (Sch) 5-6. Groep B: Ipswich (Eng)-Madrid (Spa) 6-5, Groningen (Ned)-Amiens (Fra) 2-2. SCHAATSEN Westerveld. Marathon op natuurijs: Mannen: 1. René Ruitenberg (Olden broek) 75 km in 1.56.35, 2. Van Kem pen (Nieuwveen), 3. Henk van Ben them (Ens), 4. Pronk (Oostgraftdijk). 5 Post (Groningen), 6. Stam (Kaats heuvel), 7. Kramer (Oudeschoot), 8. Evert van Benthem (St. Jansklooster). 9. Boon (Hem), 10. Rosendaal (War- menhuizen), 19. Biemond (Nieuwe Wetering). 20. Van Wettum (Nieuwen- Vrouwen: 1. Dikhout (Holysloot) 50 km in 1.55.20, 2. Van der Hoorn (ter Aar), 3. Groot (Kudelstaart). Stand Super Prestige-klassement: 1. Pronk 90 punten, 2. René Ruitenberg 85, 3. Verduin 73. 4. Kramer 70, 5. Huizebosch 63. TENNIS Brussel, mannen Kwartfinales: Edberg (Zwe/2)-Hlasek (Zwl/8) 6-1 6-2, Forget (Fra/4)-Rosset (Zwl) 6-2, 7-5, Tsjerkasov (Sov)-Tsjes- nokov (Sov/6) 7-5 6-1, Becker (Dui/1)-Chang (VSt/7) 7-5 6-1 WIELRENNEN Ronde van de Middelandse Zee Vijfde etappe, Six-Fours-Antlbes: 1. Bouvatier (Fra) 187 km in 5.02.04 (ge middelde: 37,248 km/u), 2. Virenque (Fra) op 0.03, 3. Dufaux (Zwt)'z.t., 4. Jekimov (Sov) 0.18, 5 Gölz (Dul), 6. Bruyneel (Bel), 7. Bomans (Bel). 8. Le- clercq (Fra). 9. Elliott (GBr), 10. Bolts (Dul) allen z.t. als Jekimov. Klassement: 1. Romlnger (Zwl) 13.31.25, 2. Gorospe (Spa) 0.03, 3 Jekimov 0.06, 4. Dufaux 0.07, 5. Wegmuller (Zwi) 0.08, 6. Rue (Fra) 0.15, 7. Anderson (Ai/s) z.t., 8. Lance (Fra) 0.16, 9 Winterberg (Zwl) 0.19, 10. Bouvatier (Zwl) 0.25 VANDAAG Nederland 3, 19.10 uur Atletiek; 22.15 uur Studio Sport België Nederlands 1, 22.55 uur Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 14.30 en 20.00 uur: Tennis. België Frans, 22.15 uur: Match Duitsland 1, 10.03 en 21.00 uur Skiën; 18.03 uur: Sportschau-Te- legramm; 18.15 uur Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur Grandstand; 23.55 uur: Voetbal. BBC 2, 18.10 uur Bowls. Eurosport, 09.00 uur Sport. Super Channel, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.35 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: Voetbal Plus. Nederland 3, 16.15 uur: Atletiek; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.40 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur: Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 15.00 uur: Tennis. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 13.15 uur: Sport ex tra; 18.10 uur Sportschau; 19.50 uur: Sportschau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 16.00 uur: Voetbal BBC 2, 14.25 uur: Bowls; 18.00 Eurosport, 10.00 uur. Sport. Sportnet, 07.00 uur Sport. Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.20 uur: Sport. MAANDAG BBC 2, 15.15 en 17.00 uur Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Rai Uno, 15.00 uur Sport. De Geer direct weg bij ADO DEN HAAG Trainer Boudewijn De eer en het interim bestuur van ADO hebben gisteren besloten niet langer met elkaar verder te gaan. Al eerder werd bekend dat De Geer aan het einde van het voetbalseizoen zou vertrekken, waarna hij zou worden opge volgd door Martin Jol. Of Jol vanaf nu de trainingen van de tweedeklasser gaat verzorgen kon interim-voorzitter Jan Lo- bel van ADO gisteren nog niet zeggen. „We moeten eerst ie dereen inlichten en zullen maandag gaan praten over hoe het verder moet. De kans dat Jol al direct de opvolger van De Geer wordt, acht ik echter niet al te groot". Maandag zal er bij ADO ook worden gsproken tussen het interim-bestuur en de commis sie van goede diensten. Die laatste is bezig om de club uit de bestuurlijke impasse te ha len die ontstond toen bij de al gemene ledenvergadering, en kele maanden geleden, bleek dat de meerderheid van de le den niet akkooord ging met het verslag van de financiële commissie. Het bestuur besloot daarop de zetels ter beschik king te stellen. Boudewijn de Geer FOTO: MILAN KONVALINKA Dopingcontrole bij elk Italiaans duel MILAAN Met ingang van 24 februari zullen bij alle duels in twee hoogste klassen van het Italiaanse voetbal doping controles worden uitgevoerd. Na afloop van de wedstrijden worden twee spelers via het lot voor de onderzoeken aan gewezen. Het bestuur van de profsectie heeft gisteren toe stemming gegeven. Daarnaast zullen gedurende de week op de trainingen' onaangekondig de controles worden gehou den. De straf voor een positief plasje varieert van drie maan den tot twee jaar uitsluiting. KOERSEN le koers: 1 Fury Tornado. 2. Dol- Shm Power, 3 Dehli S (6-4-8). e koers: 1 Farloes B. 2 Ellen Drent. 3. Evita Jorishof (4-7-6) 3e koers: 1 Exclusive Victrix, 2. Fi asco B. 3. Etitano P (7-8-10) 4e koers: 1 Cees Victrix. 2 Durban uit Uden, 3 Disco Dancer (7-6-4). 5e koers: 1 Dorien Windspiel, 2 Ex cellent Champ, 3 Estanza (2-1-7) 6e koers: 1. Dex di Tricia, 2. Strausie. 3 Cheriff Oldeson (5-3-7) 7e koers: 1 Creese K, 2 Atomic Po wer, 3. Cita De Bloomerd, 4 Amazo ne Capello (3-8-6-7) 8e koers: 1 New Yorker. 2 Deter Morgan. 3. Carina Hanover (8-2-5).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19