leense muziekvereniging jouwt eigen onderkomen Plannen voor herinrichting Raadhuisplein Hazerswoude 3)e foicbcbe Goiuant Einde knelpunt Leimuiderbrug is in zicht Noordwijkerhout wl inhaalverbod voor SI VOOR STARTENDE ONDERNEMERS: ^IDEN OMGEVING £etd6e@Huaitt ZATERDAG 9 FEBRUARI 1991 PAGINA 17 Bonte Koe wijkt voor vier villa's KAAG Restaurant De e Koe (officieel De Kager- >n) in De Kaag wordt ge it. Daarvoor in de plaats !'zen vier vrijstaande vil- Dat heeft eigenaar O. kamp bekend gemaakt. [erwacht dat de sloop eind dit kipy,of begin volgend jaar plaats j, „Dat is afhankelijk van het i Jlonderzoek", aldus Hornkamp. Ttot zijn besluit gekomen omdat pstallen van het pand in erg Ie staat verkeren. Het is te kost- om het opnieuw te bouwen, kamp is ook eigenaar van het 1st gelegen restaurant 't Kom- orkeil pas. Een reden te meer voor hem om op de plaats van De Kagertuinen niet opnieuw een restaurant te bou wen. „Voordat ik het restaurant kocht, hebben wel twaalf eigenaren in elf jaar tijd geprobeerd om er iets van te maken. Het feit dat dat niet lukte, toont wel aan dat het restau rant niet zo'n best object was". Toch heeft hij de laatste jaren geen verlies geleden. „Omdat we van het ene naar het andere restaurant konden doorschuiven", verklaart hij. Sinds drie jaar is hij eigenaar van De Kagertuinen. De naam De Bonte Koe verdween toen omdat het een hele andere zaak zou worden en De Bonte Koe de een slechte naam kreeg. NOORDWIJKERHOUT/DE ZILK De gemeente Noordwijkerhout over weegt om voor de provinciale weg SI langs Noordwijkerhout en De Zilk een inhaalverbod aan te vragen voor de spitsuren. Een kwart van de ongeluk ken die de afgelopen vijf jaar plaats vonden, gebeurde door inhaalmanoeu vres. Het links inhalen, van rijbaan verwisselen naar rechts (snijden), schampen (frontaal), onvoldoende rechts rijden en het rijden op de ver keerde rijbaan waren tussen 1985 en 1990 de meest voorkomende oorzaken van aanrijdingen. In bijna alle gevallen vloeide het ongeluk voort uit een fou tief uitgevoerde inhaalmanoeuvre in de ochtend- of avondspits. Noordwijker hout wil om het aantal ongelukken te verminderen tussen zeven uur en half tien 's octends en tussen drie uur 's middagi en half acht 's avonds een inhaalverod laten instellen. Daarvoor moet verpnning worden aangevraagd bij de prvincie. Eenzelfde maatregel leverde ojde druk bereden provinciale weg tusso Alphen aan den Rijn en Leimuide ook bijzonder gunstige re sultaten o. De ongelkkencijfers werden gisteren vrijgegevn door de dienst verkeerson- gevallenrgistratie. Andere oorzaken blijken voral te moeten worden ge zocht in lippen door sneeuw en ijzel (15%), de nacht over het stuur verlie zen (10%))osse voorwerpen op de weg als gevolg van verloren lading (10%), slippen dor olie en bladeren (9%) en kop-staartootsingen bij doorgaand ver keer (6%). Een vijfde deel van de in totaal 83 on gelukken van de afgelopen vijf jaar was eenzijdig. De oorzaken moeten vooral worden gezocht in technische gebreken, vermoeidheid, op de weg lo pende dieren, het fout een bocht ne men en te veel rechts rijden. Dinsdag en donderdag bleken de veiligste da gen, maandag en vrijdag de onveiligste. Verder blijkt het naarmate het jaar vordert steeds veiliger te worden. Ge beurden er in het eerste kwartaal nog 28 ongelukken, in het laatste kwartaal was dat aantal afgenomen tot 15. De raadscommissie voor ordeningsza ken bespreekt het voorstel om een in haalverbod in te stellen op donderdag 14 februari. De vergadering begint om acht uur in het gemeentehuis. Annie Immerzeel asbak van 1991 SASSENHEIM Annie Immerzeel is gisteravond in Sas- senheim gehuldigd als „asbak" van het jaar 1991. Om exact elf over elf maakte Prins Rene bekend dat deze eer te beurt viel aan de vrouw die al vele jaren deel uitmaakt van het bestuur van de volleybalvereniging Teylingen en de bowlingbond. Daarnaast werkt Annie Immerzeel al geruime tijd als vrijwilligster bij de bejaarden in de Ber- nardus. Tevens schitterde zij in 63 toneelstukken van de plaatselijke toneelvereniging Elckerlik, waar zij al 41 jaar lid van is. Saillant detail is dat Annie Immerzeel buur vrouw is van Prins Rene. Naast de fraai geschilderde „as bak" kreeg zij van de prins ook een bos bloemen. Eerder op de dag had de Sassenheimse prins uit handen van loco-burgemeester Wagemeester al de sleutel van het dorp ontvangen. Bij die gelegenheid gingen de wethou ders en raadsleden in originele carnavalskledij gekleed. AKANTIE EN VRIJE DAGEN WORDEN OPGEOFFERD LOFARENDSVEEN ij de Veense Muziek- niging Liefde voor nonie wordt momen met man en macht irkt aan een eigen ertzaal en clubhuis in zuidvleugel van de malige Ignatiusschool het Noordeinde. Het lopige resultaat mag jn. Een tweetal voor- ge klaslokalen zijn gebroken en aan de nt is een meter of aangebouwd. ilafond is ter verbetering de akoestiek weggebro- waardoor men nu van ■nuit direct aankijkt te en fraai puntdak. Het ge- is in roze tinten afge- t. Achter de concertzaal juwen de mensen van e voor Harmonie een >kaal om tot een royale )oor de wand tussen deze e en de concertzaal weg ilen, kan de concertzaal :nteel worden uitgebreid, de bar is een keuken, linke bestuurskamer en een apart kamertje voor het opbergen van muziekpapier. Liefde voor Harmonie krijgt de beschikking over voldoen de bergruimte voor uniformen en muziekinstrumenten. Ook de spullen die jaarlijks in de veilinghallen worden gebruikt bij de organisatie van de car navalsfeesten kunnen er op verantwoorde wijze worden opgeslagen. In de brede gang maken de leden van de „Lief de" een garderobe. Voor het overige krijgt de vereniging de beschikking over een apart leskamertje en een royale sa nitaire afdeling. Kern De voorzitter van de Veense muziekvereniging^ Karei van Gerwen, vormt samen met Nico Straathof, Nico van Rui ten en Eim Koek de vaste kern van mensen die dagelijks in de weer zijn om het gebouw tijdig klaar te hebben voor de openingsconcerten die voorlo pig zijn gepland op 23 en 24 maart. Van Gerwen is in zijn sas met de bereidheid tot aan pakken binnen de honderd dertig leden tellende muziek vereniging. „Iedereen werkt al sinds juni vorig jaar van harte mee, niet alleen bij de bouwactiviteiten, maar ook met aandragen van goede ideeën en gratis materi alen. Een van onze leden werkt bij Jachtwerf Van Lent in de Kaag. Hij zorgde ervoor dat we veel materialen van een gesloopte loods van dat be drijf konden krijgen. De stalen binten en de deuren komen dan ook uit de Kaag. Toen het kantoor van NAKG onlangs werd gesloopt, mochten we daar ook alles meenemen wat we voor ons nieuwe vereni gingsgebouw konden gebrui ken. Moet je eens zien wat een mooie keuken we eruit hebben Vol trots wijst Van Gerwen ook op een schrootjesplafond: „Dat was de oude lambrizering van NAKG". De verbouwing van de „Ig", zoals de voormali ge Ignatiusschool in de volks mond heet, is op alle fronten voorspoedig verlopen. Zo ver telt de voorzitter dat een elec- triciën en een loodgieter we kenlang voor nop hebben ge werkt. „Ze offerden er zelfs vakanüe en vrije dagen voor De voormalige Ignatiusschool wordt door een speciale stich ting van de gemeente Alkema de gehuurd voor de somma van één gulden per jaar. In die Stichting zijn vertegenwoor digd: twee mensen van Liefde voor Harmonie, één van kin derdagverblijf 't Zonnestraal tje, één van Samenwerkings verband Jouw Alkemade (SJA) en een gemeentelijk vertegenwoordiger. ke laagbouwvleugel van „Ig" in gebruik, terwijl 't Zon nestraaltje de benedenverdie ping van de westelijke hoog- bouwvleugel huurt. De boven verdieping daarvan wordt ge huurd door het SJA die deze gedeeltelijk doorverhuurt aan het FNV. De Stichting Ignati us heeft tot taak het gebou wencomplex goed te onder houden. Ook moet het stich tingsbestuur er alert op zijn dat de Ig de plaatselijke dorps huizen geen concurrentie aan doet. „De samenwerking bin nen de Stichting Ignatius ver loopt gelukkig prima" vertelt een tevreden Van Gerwen. ELLEN VERHAAR Leden van Liefde voor Harmonie werken met man en macht om hun nieuwe onderkomen op tijd klaar te krijgen. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland tóriëntatiebijeenkomsten en de cursus „een eigen bedrijf beginnen" pij de Kamer van Koophandel ie Kamer van Koophandel en Fabrieken voor lijnland organiseert voor aspirant- ndernemers dit jaar een aantal rièntatiebijeenkomsten en een cursus „Een igen bedrijf beginnen". Iriëntatiebijeenkomsten lata en tijd: 21 februari 1991 14.00-16.30 uur 7 maart 1991 14.00-16.30 uur 22 april 1991 19.30-22.00 uur 29 mei 1991 14.00-16.30 uur r eefeelname 's kosteloos; maximaal 25 lersonen per bijeenkomst. Cursus De zesdaagse cursus „Een eigen bedrijf beginnen" is bedoeld voor mensen die al een stapje verder zijn en een plan hebben. Data: 5 maart, 12 maart, 19 maart, 26 maart, 9 april en 16 april 1991, alle dagen van 10.00- 16.00 uur. Cursuskosten: 400.- Het maximaal aantal deelnemers bedraagt 18 personen. Plaats: Kamer van Koophandel, cursusruimte, Stationsweg 41 te Leiden. 'rogramma en aanmeldingsformulier: amer van Koophandel, "afdeling Handelsvoorlichting, telefoon: 071-250500. RIJNEVELD Ter ver sterking van het karakte ristieke dorpsbeeld willen B en W van Rijneveld het Raadhuisplein in Hazers- woude-dorp opnieuw in richten. Tevens bestaat het plan om naast het be jaardentehuis De Driehof twaalf bejaardenwoningen te bouwen. Omdat het gedeelte bij het Raadhuisplein nog één van de weinige delen van de dorps kern is met een zeker histo risch karakter, draagt herin richting volgens het college in belangrijke mate bij aan de versterking van het dorps beeld. Vorig jaar is al door B en W van Hazerswoude beslo ten om een herinrichtingsplan te laten ontwikkelen. Stedebouwkundig bureau Zandvoort heeft de situatie ter plekke onderzocht. Zandvoort stelt onder meer voor om het trottoir aan de oost-zuidzijde te verbreden zodat er meer ruim te is om op het plein te verpo zen of te spelen. De aanplant van een rij bomen aan de zuid zijde van het plein en enkele solitaire parkbomen in de tuin rond de kerk en bestrating van het plein als één vlak kunnen het karakteristieke beeld van „een kerk op een groen eiland" versterken. De voorstellen moeten nog nader worden uitgewerkt. Bij de ontwikkeling van het plan moet volgens B en W re kening worden gehouden met de bestaande schoolfietsroute en moet de parkeercapaciteit voldoende zijn. Ook moet de omgeving Kamplaan/Toren straat bij het herinrichtings voorstel worden betrokken. Naast De Driehof moeten be jaardenwoningen in de sociale huursector komen. De gedach ten gaan uit naar twaalf wo ningen. B en W willen aan deze woningbouw hoge priori teit toekennen. De bouw ervan start mogelijk al in 1991. De voorstellen met betrekking tot de herinriching en de bebou wing kunnen onafhankelijk van elkaar worden uitge werkt. B en W vragen dinsdag aan de commissieleden ruimtelijke or dening of er aan dit project prioriteit kan worden toege kend. Indien de commissiele den hiermee kunnen instem men, volgen dit jaar meer ge detailleerde voorstellen. Vrijwilligers door het ijs bij sneeuwvrij maken baan ALKEMADE Bij het sneeuwvrij maken van de molen- en merentochten over De Kaag zijn gister middag rond vijf uur twee medewerkers van de IJs club Rijpwetering door het ijs gezakt. Zij zaten op een kleine tractor die naar de bodem van de Buurterpolder, nabij Rijp wetering, is gezakt. De twee vrijwilligers konden zichzelf weer op het droge helpen. Het is niet voor de eerste maal dat een tractor door het ijs ging bij het sneeuwvrij maken van het traject. Enkele jaren geleden gebeurde dit ook al eens. Ter bescherming van de medewerkers werden daarom in het afgelopen jaar speciale overlevingspakken aange schaft. Gisteren bewezen die pakken direct hun dienst toen de vrijwilligers in een wind- wak terecht kwamen. Een maal weer op het droge moes ten de twee vijf kilometer over het ijs teruglopen. Zij hoefden zich niet onder dok tersbehandeling te laten stel len. Als gevolg van dit ongeval is het traject van de molen- eri merentochten wel omgelegd. De Buurterpolder nabij Rijp wetering wordt nu vermeden. Over belangstelling heeft de organisatie overigens niet te klagen. Sinds dat het ijs don derdag is vrijgegeven zijn ruim vierduizend schaatsers van start gegaan. Naast het schaatsen zijn ook de priksleewedstrijden erg in trek. Dat bleek gisteravond tij dens een evenement op De Koppel in Rijpwetering. Er namen 26 dames en 42 heren aan deel. De uitslag is als volgt: Dames: 1. Machteld van der Meer, 2. Mariëlle van der Poel, 3. Tineke Reus, 4. Wil Aker boom. Heren: 1. Karl van der Geest, 2. Martin Akerboom, 3. Jasper Peters. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Onder redactie van Ton Pieters vrolijke mededeling in de jidsche Courant op 1 febru- 1931: „Een koe van den ihouder L.V. te Zegwaart, :ht drie levende kalve- te wereld. Dit is een ge- hetwelk sporadisch voor- it. Moeder-koe en de drie •kinderen maken het zeer id. Gezien de omstandighe- i, zijn het flinke beesten, in iterm wellicht aanhouders :rs)". •mant nieuws zestig jaar len. „De directie van het ismuseum van Oudheden 'oornemens over te gaan de opleiding en aanstelling eenige beschaafde jon- ten einde desge- ischt de museumbezoekers voorlichting te dienen be- fende hetgeen tentoonge- ld wordt. Daarnaast heb- zij lichte werkzaamheden wetenschappelijken aard 'verrichten", jj.pik uit Leiden. „Bij den .jorzitter van den Kath- 9ratuwvakarbeidersbond, den ersfer Strijk, is door bemidde- bij Ijg van den geestelijken ad- eur een girt van 100 gld. [ekomen. Den gever wordt iens de werklooze leden genoemden bond harte- dank gebracht". |"k pezer dagen ontdekte de po ft |e van Chertsey in het En- Bjsche graafschap Surrey een \Wfry van ongeveer zes weken een boom. De baby, die J schreide toen de politie J plaatse kwam, hing met kleertjes aan een tak. Het |L_ kindje moet daar ongeveer drie uren gehangen hebben". „De Duitsche bladen deelen een Sterk staaltje mede van de nationaal-socialistische agita tie en terreur,. Dit keer niet van „groote-menschen-ter- reur", maar van schooljon- gensterreur. Op de scholen te Altona, Hamburg, zoo luiden de toenemende klachten uit ouderkringen, neemt de ter reur hand over hand toe on der de scholieren, die slechts noodgedwongen met de wol ven in het bosch meehuilen, daar zij anders bloot staan aan de ergste „pesterijen" en kwellingen in de klassen. Aan deze toestanden heeft ook het verbod van den natio- naal-socialistischen scholie- renbond geen einde kunnen maken. Het heet zelfs, dat verschillende jongens, die zich tot de aanhangers van Hitier rekenen, geregeld met een revolver in den zak en ander wapentuig bij zich naar school gaan! Arm Duitsch- land, waar de tweedracht en politieke verdeeldheid al tot de schoolbanken is doorge drongen". Een advertentie. „Rotter- damsche Dame! Zaterdaga vond Pelikaanstraat geweest. In haar belang. Woensdags of Zaterdags 12 tot half acht aan te komen, BIJLEVELD, Huls- balsem-masseur; bijna elke ongesteldheid aan te wenden Kruidenwijn ƒ1,95, Huls balsem ƒ0,40. Haargroei- en kleuringsmiddelen Dokto- rale goedkeuring"... „Heden is te Nijmegen overle den pater jhr.Éosch van Oud Amelisweerd s.j., geboren te Utrecht in 1865. Hij was oud directeur van het St.Willi- brordus-college te Katwijk aan den Rijn". „Op den Volkszangavond te Doetinchem, georganiseerd door acht plaatselijke zang- vereenigingen, vormende de zang-centrale onder leiding van Arnold Spoel, ging het echt genoeglijk toe. Spoel liet de menschen zingen dat het een lust was en men amuseer de zich kostelijk. Toen hij evenwel ,,'t Is plicht dat ied're jongen aan d' onaf hankelijkheid van zijn gelief de vaderland zijn beste krach ten wijdt" enz. begon, werd er geroepen: geen soldaten liedjes!" waarop van andere zijde geroepen werd „doorzin gen"! Toen er dan ook door gezongen werd, verlieten en kele aanwezigen de zaal". Uit Leiden:„Eerste-luitenant P.G.C.A. van der Speek Obreen, van het 6de regiment veld-artillerie, keert 14 dezer, van zijn detacheering bij de Kon.Mil.Academie tot het volgen van een gymnastiek- cursusnaar zijn korps hier ter stede terug". Telegrammen, onder elkaar in de L.C. van 3 febr.'31: „De Duitsche vlieg- boot DO X is hedenmorgen te 8 uur (Middel Europeesche tijd) van de Gando-baai bij het Azoreneiland Gran Cana- ria gestart naar Porto Praia op de Kaap Verdische eilan den. De afstand bedraagt 1700 K.M." „In tegenstelling met het eer ste bericht, blijkt thans dat de DO X, die naar de Gando- baai bij het Azoreneiland Gran Canaria was vertrokken Een bokspartij en het slacht offer. FOTO: UPI om te starten, niet gestart is, en nog steeds in de baai ge meerd ligt". „Te Tourcoing in Nöord- Frankrijk heeft een 28-jarige modiste, die haar verloofde herhaaldelijk in gezelschap van een andere jongedame had gezien, zich op haar me dedingster gestort en haar met een scheermes bet topje van haar neus afgehakt. He vig bloedend werd het slacht offer naar een ziekenhuis ge bracht, waar men haar voor lopig verbond, in de hoop, dat alsnog het afgekapte stukje neus zou worden gevonden. Inderdaad kwam kort daarop een heer, die van den overval getuige was geweest, met het ontbrekende lichaamsdeel op dagen, waarna onmiddellijk de aanhechting werd voltrok ken. De aanvalster is naar het Huis van Bewaring te Lille overgebracht, zoodat haar weer gecompleteerde mede dingster voorlopig rustiger dan ooit van haar herdersuur tjes zal kunnen genieten". „Gisteravond vond te Leices- ter voor een publiek van 12.000 menschen de bokswed strijd plaats tusschen den En- gelschen zwaargewichtkampi oen Reggi Meen en den Fran- schen kampioen Griselle. Meen was in de meeste ron den licht in de meerderheid geweest en had zich tot de ne gende ronde goed gehouden, zoodat algemeen reeds op zijn overwinning op punten werd gerekend. In de daarop volgende ronde hield de Franschman, nadat Meen hem door den ring had gedreven, plotseling stand en bracht Meen een hevigen slag toe, die hem in 't oog raakte. Met bloed over stroomd zakte Meen luid steu nend in elkaar. Bij onderzoek bleek dat de slag hem van het gezicht had beroofd". LEIMUIDEN Binnen kort wordt begonnen met de verbetering van de verkeerssituatié bij de Leimuiderbrug. Gedepu teerde Achterstaat van Noord-Holland en gede puteerde T. Jansen van Zuid-Holland geven woensdag 20 februari de start voor het opheffen van dit knelpunt. De Leimuiderbrug is al lange re tijd een berucht fileknel punt in de oost-westverbin ding over de Ringvaart van de Haarlemmermeer. Een inter provinciale werkgroep is na bestudering in 1986 met voor stellen gekomen die moeten leiden tot een verbetering van de verkeerssituatie aldaar. Zuid-Holland draagt 3,6 mil joen bij in de kosten. Met dat geld kan ongeveer vijftig pro cent van de werkzaamheden op Zuidhollands grondgebied worden uitgevoerd. De totale kosten bedragen 22 miljoen gulden. Het besluit tot verbetering van het knooppunt omvat verdub beling van de weg (provinciale weg S7 in Zuid-Holland, van Alphen naar Leimuiden en S20 in Noord-Holland) vanaf Leimuiden tot een punt onge veer 550 meter ten westen van de Leimuiderbrug. Hierbij in begrepen is de verdubbeling van de brug, 'alsmede de re constructie van de kruising van de provinciale weg S20 (de weg vanaf de brug in de richting van rijksweg A4) met de provinciale weg T78/T125 langs de Ringvaart. Hoewel nog niet alle grond die nodig is voor de uitvoering van de baanverdubbeling tus sen Leimuiden en de Ring vaart in eigendom is verkre gen, is toch besloten om met de werkzaamheden te begin nen. Dit betekent dat de ver dubbeling van de provinciale weg ten oosten van de brug tij delijk niet verder gaat dan tot een punt ruim 100 meter van af de brug en daar een voorlo pige aansluiting krijgt op de bestaande provinciale weg S7. Na voltooiing van genoemde werkzaamheden wordt al het verkeer in beide richtingen over de nieuwe brug geleid. De bestaande brug wordt ver volgens tijdelijk voor het ver keer buiten gebruik gesteld. Het houten brugdek wordt dan vervangen door een nieuw stalen dek en de brug wordt bovendien verbreed voor de aanleg van een fiets- Naar verwachting zal het ge hele werk medio 1993 gereed zijn.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17