De Rijnstreek stort zich in het carnavalsgedruis Declareerbare sportiviteit TOYOTA De nieuwe Carina Sedan 2.0 GL/ Veehouder mag bouwen aan Westeindseweg Bavoschool wijkt voor woningeife LEIDEN OMGEVING £c*dóc Qowvcvnt DONDERDAG 7 FEBRUARI 1991 PAGINAEI De nieuwe Carina Sedan 2.0 Gli is zakelijk gezien een voor de hand liggende keuze. Niet alleen z'n ruimte en comfort zullen u verbazen, zeker zo verrassend is z'n prijs. Inclusief extra's als speciale bekleding, stuurbekrachtiging, centrale portiervergrendeling, gescheiden neer- klapbare achterbankleuning en van binnenuit te openen N—.r- koffer- en benzineklep. Sportief bekeken is de nieuwe Carina een ware atleet. Met brede banden en velgen, volledige wielplaten en natuurlijk z'n 2.0 ltr. multikleppenmotor. De elektronisch geregelde multi point injectie zorgt nog eens voor een uiterst laag brandstofverbruik. Vraag uw dealer eens naar de gunstige leasemogelijkheden. Maak ver volgens een proefrit en ontdek de sportieve gevolgen van uw zakelijk inzicht. {Ef-jv vanaf fl. 35.995,-. Lichtmetalen velgen 15-inch banden en verlagingsset tegen neui meerprijs. Zie afbe^BS Primeur op de Auto-RAl, 7 t/m 17 februari. i/m i/ leoruari, Noordhal, standnr. 501 Toyota, nummer 1 in multikleppentechniek. LOUWMAN SfFARQUI Importeur: Louwman Parqui B. V., Steurweg 8, 4941 VR Raamsdonksveer. Tel. 01621-85900. Prijzen incl. BTW en excl. a/leveringskosten. Wijzigingen in prijs en uitvoering voorbehouden. Alle Toyota's hebben 3 jaar garantie en 6 jaar carrosserie-|n garantie. Conform onze bepalingen. Vraag uw dealerMtor LEIDEN - A.J. VERBERG'S AUTO B V. - Zoeterwoudseweg 23 - Tel. 071-313141 LEIDERDORP - VAN HAASTEREN MOTORS B V. - Weversbaan 9 Oegstgeesterweg 17-23 - Tel. 01718-20500 TER AAR - GARAGEBEDRIJF J.J. VAN DER GEEST - Westkanaalweg 37 - Tel. 01722-2132. Tel. 071-899256 RIJNSBURG - GARAGE DIJKSMAN B V. -K* 8.5. *Off. Agent 37 REGIO In Alkemade zijn de carnavalsfestivitei ten al achter de rug en Zevenhoven blijft dit jaar, uit gebrek aan belangstel ling. verstoken van het feest. De inwoners van Ter Aar, Hoogmade, Ha- zerswoude, Leidschendam en Stompwijk krijgen het komende weekeinde nog volop de gelegenheid om zich in het feestgedruis te storten. In Hoogmade wordt er zelfs weer na en kele jaren van afwezig heid weef- carnaval ge vierd. Carnavalsvereniging De Pias duikers uil Ter Aar begint morgen met haar festiviteiten. Voor de jeugd is er vrijdaga vond in de Schakel vanaf acht uur feest. Zaterdagmiddag om elf minuten over twee vindt de carnavalsoptocht in Lange- raar plaats. De tocht begint bij garage Lek aan de Langeraar- seweg en eindigt in parochie huis Parola aan de Langeraar- seweg. 's Avonds is er even eens in Parola een Duikersbal met optredens van de live band Öcktaaf. dansgarde De Spettertjes en boerenkapel De Gebarsten Ketel. De entree bedraagt ƒ12,50. Dinsdag is er vanaf één uur een carnavals familiedag met onder andere pannekoek eten. In de Schakel wordt 's avonds vanaf half ne gen weer carnaval gevierd. Na. enige jaren van carnaval verstoken te zijn geweest wordt zaterdagavond in Hoog made weer feest gevierd met de Hoogmadese Boerenblaas- kapel De Bourgondiërs De Boerenblaaskapel bestaat, uit veertien leden van Muziekver eniging De Heerlijkheid Tij dens de carnavalsavond, die in De Schuur vanaf negen uur wordt gehouden, wordt de blaaskapel afgewisseld met de F.L.-band. De entree bedraagt 7.50. Zondag is er een play- backshow voor kinderen in De Stal. De bewoners van het bejaar dencentrum Driehof in Ha- zerswoude-dorp krijgen zater dagochtend de carnavalsvere niging de Blauwkousen op de koffie De bejaarden worden getrakteerd op gebak Vervol gens trekken de Blauwkousen naar het bordes van het ge meentehuis in Hazerswoude- Rijndijk. Prins Marinus en prinses Petronella overhandi gen daar rond kwart voor twaalf de sleutel van het Blauwkousenrijk aan wethou der G Hoogendoorn. Vervol gens wordt de vlag gehesen. Dit jaar willen de Blauwkou sen de aandacht ook eens ves tigen op de komst van een fietspad langs het Westeinde in Hazerswoude-dorp. De aan leg van het fietspad laat door een geschil tussen de bewoners en wethouder P. van der Werf langer op zich wachten dan de bedoeling was. aldus voorzitter van de carnavalsvereniging J. Beukeboom. Op het bordes voor het gemeentehuis wordt hierover een hoorzitting ge houden. De blauwkousen heb ben tevens een zespersoons- fiets ontworpen onder het motto. „Beter achter elkaar dan naast elkaar". Wethouder Hoogendoorn is één van de zes die op de fiets een ritje maakt. Het buitengebeuren wordt muzikaal omlijst door de Zoe- terwoudse blaaskapel De Ram- meljetsers Voor de kinderen is er zater dagmiddag in feestburcht Het Anker van twee tot kwart over vier carnaval. De Ram- meljetsers zijn dan ook van de Zaterdagavond kunnen de Ha- zerswoudenaren zich storten in' het feestgedruis in het An ker. Behalve De Blauwkousen, zijn De Dansmariekes, Eigen ZOETERWOUDE De commissie ruimtelijke or dening van Zoeterwoude kon gisteravond instem men met de bouw van een nieuw veehoudersbedrijf aan de Westeindseweg voor de heer L. de Jong. Het betreft een woning met bedrijfsruimten. Er is volgens de commissie sprake van een bijzondere si tuatie. Sociale overwegingen wegen zwaarder dan de plano logische doelstellingen „Het is dan ook beslist géén preceden tenwerking. In dit specifieke geval hebben wij er op de des betreffende locatie aan de Westeindseweg geen bezwaar tegen", aldus het VVD-com- missielid H van der Kooi. Op basis van een advies van de Agrarische Adviescommis sie Bouw- en Aanlegvergun- ningen Zuid-Holland (de AABA) is de conclusie getrok ken dat er sprake zal zijn van een economisch verantwoord bedrijf. „Het betrokken bedrijf betreft een veehouderij, waar van de omvang van de melk veestapel en de oppervlakte eigendomsgrond zodanig is, dat het bedrijf gelijkelijk kan worden opgesplitst in twee ruim vqlwaardige bedrijven", aldus een passage uit het des kundigenadvies. CDA-woordvoerder J. van der Salm (Noordbuurt) stelde na drukkelijk dat Zoeterwoude de agrarische sector een warm hart toedraagt. „Bedrijven moeten de ruimte-hebben. Een economische bedrijfsvoering moet tot de mogelijkheden be horen. Daarom stemmen wij in met het plan de artikel 19- procedure te starten", aldus Van der Salm. Ook W. Ooijendijk (Progres sief Zoeterwoude) en H van der Kooi (VVD) stemden in. al wil de commissie hiermee ze ker niet de weg effenen voor andere aanvragers. Wethouder R. Hogenelst waarschuwde daar overigens wel voor: „We maken nu een uitzondering, er kunnen méér aanvragen ko men". VVD'er Van der Kooi stelde evenwel nadrukkelijk dat het zeker geen automatis me zal worden en dat anderen aan het standpunt dat nu voor het specifieke geval aan de Westeindseweg is ingenomen geen rechten kunnen ontle nen. Ieder geval zal apart be keken moeten worden. Inbreng en wederom de Ram- meljetsers aanwezig. Roelofarendsveen heeft het afgelopen weekeinde carnaval gevierd. Toch mogen de kin deren zich maandag nog een keer uitleven. Van één uur tot kwart voor vier is er carnaval in sportcomplex De Twee sprong met muziek, spel, dans, de moppentrommel en een verkiezing van de leukst ver klede kinderen. Gymschoenen verplicht. Burgemeester en wethouders van Leidschendam ontvan gen zaterdagochtend om half elf in de raadhuishal de carna valsprinsen Pias en Thijs van respectievelijk Leidschendam en Stompwijk met hun gevolg voor het uitreiken van de sleu tels en de voorzittershamer van de Dorpsraad Stompwijk. Wegens de oorlogstoestand in de Golf dit jaar zoals eerder gemeld geen optochten maar de carnavalsavonden gaan ge woon door. In het Zwabberpa leis (gymzaal aan de Zaagmo lenstraat in Leidschendam) za terdagavond, zondagmiddag (kindercarnaval) en avond (tienercarnaval). Maandag avond en dinsdagavond met om elf uur als afsluiting het Zwabbercabaret over Leid- schendamse gebeurtenissen OUD ADE De Sint Ba voschool in Oud Ade wordt waarschijnlijk ge sloopt om ruimte te ma ken voor de bouw van drie vrije-sector-huizen, drie seniorenwoningen en een klein eenpersoonsap partement. Dat blijkt uit besprekingsver slagen van een werkgroepje bestaande uit vertegenwoordi gers van het kerkbestuur en de gemeentelijke afdelingen Welzijn, Openbare Werken en Algemene Zaken. De vrije-sectorwoningen aan de noordzijde van het terrein worden gebouwd in de prijs klasse van circa 250.000 gul den. De seniorenwoningen aan de oostzijde zullen ongeveer 175.000 gulden gaan kosten. De bergingen van de huizen zullen als een soort koppelstuk tussen de twee soorten wonin gen gaan functioneren. Boven op de bergingen komt een één persoonsappartement en in het koppelstuk is een onderdoor gang vrijgelaten voor eeir komstige wandelroute bouwing is aan de voorzijf w dezelfde lijn als de zijI van het Dorpshuis en de l zijde van de kerk. j' Er komt een autovrij plein. Het parkeerterrein! op de plaats van de hi| boomgaard van de kerk na terrein blijft evenwel aL dom van de kerk. Tussa j kerk en het nieuwe woonlni, je komt een groene erfafs ding, waarschijnlijk eenr|jj kenhaag. Zu ies Het komend weekeinde wordt weer volop feest gevierd. van het afgelopen jaar, alles onder het motto „Je blijft la chen". In Stompwijk brengt Prins Thijs morgenmiddag een be zoek aan de Maarten van der Veldeschool. Zaterdagavond is er in Het Blesse Paard een ge kostumeerd bal en zondagmid dag een carnavalsconcert door de Fanfare Juliana. Verder staan ook bij De Gaanders feestelijke tienerdisco, kinder- en rencarnavals op het

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14