on geren werk Voorschoten i jgt onderdak in school i)e Saksen kiezen jeer grote Asbak Zes miljoen van Defensie voor schoonmaken Morsebelpolder Leiderdorp wil Stichting Verzetsherdenking steunen IA PEN OMGEVING CckUcSoivUMlt donderdag i februari 1991 pagina 13 dapordwijker bekent ^fstal van auto (IRDWIJK Een 29-jan- Noordwijker is gisteren ;ehouden op verdenking 1 autodiefstal. Hij heeft be- 1 enkele weken geleden 's •(s'Jits in Den Haag een auto iw «ebben gestolen. De man ;laarde geen enkele ande- ïanier te kunnen beden- om thuis te komen dan auto. Dat was reden om ir een auto te stelen. Daar- Clifcarkeerde hij de auto in de t van zijn huis om vervol de radiocassetterecorder de wagen te halen en te iURjkopen De man is na zijn 6Jentenis weer op vrije voe- 1]gesteld. Dikke kleding is oorzaak van aanrijding NOORDWIJK Een 24-jari- ge Noordwijker is vanmorgen gewond geraakt bij een aanrij ding op de Duinwetering. Het ongeval werd tussen acht uur en kwart over acht bij de poli tie gemeld. Het bleek dat de man met zijn brommer tegen een geparkeerde auto was ge botst. De man had zich zo dik ngepakt tegen de kou dat hij daardoor de auto niet had zien staan. Hij is met een gebroken been naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. Bezwaarmakers leggen zich niet neer bij bouw villa's OEGSTGEEST De Werkgroep Milieubeheer Leiden, Groen Links en de Stichting tot behoud van de Buitenplaatsen Endegeest en Rhijngeest, de Vere niging Oud Oegstgeest gaan door met hun protest als de gemeenteraad van Oegstgeest het bestemmingsplan Endegeest goedkeurt. De bezwaarmakers stappen dan naar de provincie. Dit bleek gisteravond toen zij zich in de com- nissie ruimtelijke ordening nog eens duidelijk uitspraken tegen de plannen om villabouw als kostendrager te laten fungeren voor de restauratie van kas teel Endegeest. De heer Krantz van de Stichting tot behoud van de Buiten plaatsen Endegeest wond zich op over het feit dat burgemeester en wethou ders als antwoord op het door de stichting ingediende bezwaarschrift opmer ken dat deze geen haalbare alternatieven hebben gepresenteerd. Ondanks de vele bezwaren lijken de kaarten binnen de gemeenteraad van Oegstgeest reeds geschud te zijn. Aan de gisteravond gevoerde discussie werden door voor- en tegenstanders van de bouw van een dertigtal villa's in feite geen nieuwe gezichtspunten toegevoegd. Zeker is dat D66 en Groen Links zich te gen het bestemmingsplan zal uitspreken. Maar de beide grootste raadsfracties zoals CDA en VVD en de fractie van de PvdA zullen instemmen. Inbraak in bedrijf LEIDERDORP Bij een inbraak in een kabelfabriek aan de Zijldijk in Leiderdorp is gis termiddag hon derd gulden aan contanten gestolen uit de bedrijfskan tine. De dieven na men ook alle pak jes sigaretten mee. De daders kwa men binnen door een raam uit de scharnieren te lichten. Voorkeur voor sportcomplex van Aarts op zwembadterrein SASSENHEIM Sport- school Aarts en de ge meente gaan concreet pra ten over de bouw van een sportcentrum op het oude zwembadterrein aan de Van Alkemadelaan in Sassenheim. De sportschoolhouder wil acht sportzalen, een medisch cen trum, vier tot zes squashbanen, een sauna en een fitnessruimte neerzetten. De gemeente staat positief tegenover het plan. De besprekingen over het sport centrum verkeren nog in een voorlopig stadium. Er staat nog niets vast, maar het plan van Aarts heeft de voorkeur boven dat van Sassenheimer D. Lugtigheid die al jaren het restaurant in sporthal Was- beek exploiteert. Lugtigheid diende begin vorig jaar een plan in voor een partycentrum met squashbanen en sauna, maar stuit daarbij op het ge meentelijk streven om de ho- recavoorzieningen zo veel mo gelijk in het centrum van het dorp (de Hoofdstraat) te con centreren. Enkele maanden geleden liet Aarts al weten niet langer uit de voeten te kunnen met zijn huidige gebouw aan de Men- neweg. Door de grote toeloop van klanten is het gebouw te klein geworden en uitbrei dingsmogelijkheden zijn er aan de Menneweg niet. Ook de parkeerruimte is volgens de sportschoolhouder een pro bleem. evenals de ligging. Een duidelijke concentratie van de sportvoorzieningen bij de hui dige sporthal in combinatie met het nieuw te bouwen zwembad aan de Van Alkema delaan is volgens de Sassen heimer aantrekkelijker. Over uiterlijk en omvang van het nieuw te bouwen sport complex staat nog niets vast. Dat hangt vooral af van de ei sen die de gemeente stelt en van het aantal vierkante me ters grond dat Aarts krijgt toe bedeeld. jORSCHUTEJN biet In jongerenwerk krijgt j definitieve huisves- e in de vleugel van de frmalige Ds. Fortgene pol. De school wordt vis onder meer ge likt door een aantal in- llingen, die slechts ie- 1 één keer per week de ruimte gebruik vleugel heeft de naam On- lijak en daarin zijn drie lo- Jffn, waarvan een lokaal Lzroot is met de gang. Dat grote lokaal komt ter beschik king van het open jongeren werk. Ook is het de bedoeling dat er bureauruimte in Onder dak komt voor de buurthuis werkers en de jongerenwer ker Op dit moment zijn de plaatsen voor de buurthuis- werkers nog vacant en voor een jongerenwerker zal een oproep geplaatst worden. Wethouder M Breunesse (PvdA) deed deze mededelin gen gisteren tijdens de com missie welzijn, maar voegde daaraan toe dat nog geen vol ledige overeenstemming is be reikt met de huidige huurders van Onderdak. De commissie ging akkoord met de financië le maatregelen waardoor het open jongerenwerk dit jaar door kan gaan met tot 15 juli begeleiding door het bureau voor projectmatig welzijns werk Werk in uitvoering. Daarna zal er een bestuur ge vormd moeten worden en de dan inmiddels aanwezige jon gerenwerker zal als werkge ver krijgen de Sichting Sociaal Cultureel Jongerenwerk Voor schoten. Alle verenigingen en instellin gen die een gemeentelijke Standaardprijs De accommodatie hurengaan met ingang van 1992 een stan daardkostprijs betalen voor de huur. Die standaardkostprijs is 20 procent van de totale wer kelijke kosten voor het ge bouw of de te huren ruimte. Daarmee komt een einde aan de gegroeide ongelijkheid bij de verhuur. Uitgegaan is van het meest ideale gemeentelijke gebouw, het buurthuis Bosch- geest/Bloemenwijk. Voordeel voor de gemeente is dat er 50.000 gulden per jaar meer huuropbrengst komt. Althans op papier, want verenigingen, die op de een of andere wijze de nieuwe huur niet kunnen betalen en een duidelijke padis ter Duin herrijst )kUl4 iorda >cht Iherstel van grand hote! Huis ter Duin aan de Noordwijkse 1 w°idboulevard vordert gestaag. De laatste fasen van de bouw jffitnmiddels aangebroken. Het aanzicht van het fameuze hotel, »ijjkSin januari vorig jaar tijdens een vliegende storm voor een 19.2ft deel in de as werd gelegd, is door de nieuwbouw aanmer- -i2.<k veranderd. Het lage middengedeelte van het complex is •00-^trokken en dat betekent een forse uitbreiding van de facili teiten. Er zijn ruimere vergaderzalen gereserveerd waarin ook te levisieopnamen kunnen worden gemaakt, 140 extra hotelkamers, drie keukens en betere parkeervoorzieningen. Ook de brandvei ligheid wordt in het nieuwe middengedeelte verbeterd, mede naar aanleiding van de tragische dood van drie brandweerman nen tijdens het bestrijden van de brand een jaar geleden. In alle ruimten komen rookmelders en een sprinklerinstallatie die bij een beginnende brand automatisch blust. De werkzaamheden moeten in juli van dit jaar gereed zijn. FOTO: HENK VAN DEN ENDE functie hebben binnen het so ciaal-culturele leven van Voorschoten, kunnen rekenen op een huursubsidie. Omdat de verenigingen ook gaan betalen voor gas, licht en water, zal dat een zuiniger ge bruik opleveren. Wie het laatst weggaat doet dan het licht wel uit en zet de verwar ming in ruststand. Daaraan ontbreekt het thans, zo stelt de gemeente Voorschoten. Door verhoging van de huurprijs zullen verenigingen soms ge dwongen worden tot onder huur en dat betekent een nut tiger gebruik van de accom modatie. Woningen in Dorpsstraat Oegstgeest zeer gewild OEGSTGEEST Ruim 120 belangstellenden be zochten gisteren een in formatie-avond over het bouwplan Dorpsstraat in Oegstgeest. Tot 25 februari kan men zich inschrijven voor de woningen die worden gebouwd op het terrein waar voorheen de fir ma Van der Luyt was geves tigd. Er zullen acht premie-A-, 12 premie-C- en 37 vrije-sec- torwoningen worden ge bouwd. De bijeenkomst in café-restaurant De Roode Leeuw werd geopend door wethouder H. A. Rijks. De vrije sectorwoningen kosten zo'n vier ton. Aan de premie- A- en premie-C-woningen hangen een prijskaartjes van 144.000 en 190.000 gulden. In eerste instantie komen alleen gegadigden uit Oegstgeest en zij die economisch aan de ge meente gebonden zijn in aan merking. J? 4SENHEIM Het car- n al gaat vrijdagavond 8 g varuari van start in Sas- i* pjeim. Om acht uur je b€t prins René in het jjHeentehuis uit handen 1-19.0 burgemeester H. de ora°ïe de sleutel van Sas- ^ejeim. In Kasanova ïneetit vervolgens feest ge- 2,®njjü. Om elf over elf spdt bekend gemaakt fenj grootste Asbak >yzaa is. Bezoi ■Anova is ,oln twaalf en zes uur open muziek van Blue Star. °londs is er in de feestresi- '»e een Berenzaterdag, aan- iijden door de senatoren, ilfeest begint om half ne- vd Zoals bekend hebben De ^|en de optocht afgelast. ndag is de residentie Kasa- IN) vanaf half twee geopend I een open huis. Voor de 3Tltjes treden op Appie en 'Vlpie. 's Avonds is er voor de jeugd van 12 tot 17 jaar een disco-avond met The You Roadshow. Maandag is er van één tot vijf uur Gouwe Ouwe Berenmid dag in de residentie. Er is een gevarieerd programma met optredens van de Zingende Groenteman Istvan Kruts, de plaatselijke Dames Cabaret groep de Sjapo's en eigen in breng van De Saksen, plus muziek van de Bierleppen. 's Avonds is er van acht uur tot in de kleine uurtjes een Boeren Best Bal met muziek van The Dreamers en De Bier- leppen. Dinsdag is de slotdag waarbij om tien uur in Huize St. Ber- nardus met de bewoners wordt gefeest. Om half twee begint in de residentie een playback- show voor de jeugd van 6 tot 14 jaar, met muziek van Blue Star. 's Avonds om half negen begint de afscheidsavond met muziek van Big Mac en De Bierleppen. Om elf over elf geeft de Prins de sleutel terug aan de burgemeester. ïïdiset en televisietoestel gestolen 1.00JRSCHOTEN Dieven hebben gisteravond toegeslagen in ;Woning aan de Leidseweg in Voorschoten. Er werd een 4ULI aan de achterzijde geopend om bij de aflsluiting van de 12ïleuren te komen, die vervolgens konden worden geopend. ken midiset en een kleurentelevisietoestel werden vervolgens Voerd. Jeugdwerker extra bij SJJO OEGSTGEEST Problemen met jongeren in Oegstgeest hebben geleid tot een voorlo pige uitbreiding van het perso neelsbestand van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk te Oegstgeest met een part-time jeugdwerker. Het jongerenpro ject heeft een duidelijke ver betering van de situatie te zien gegeven in het cejitrum van de nieuwe wijk Haaswijk. Er wordt gedacht aan een voort zetting van het project, dat tot 1 april loopt. Bromfietser aangereden SASSENHEIM Een 17-jari- ge bromfietser is gistermiddag laat met een beenbreuk en een hoofdwond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden nadat hij was aangere den door een 30-jarige Sassen- heimse automobilist. De jon gen stak ter hoogte van de ma nege de Rijksstraatweg in Sas senheim over toen de automo bilist vermoedelijk nog net door oranje licht de kruising met de Warmonderweg pas seerde. POELOFAht Eerste steen voor jongerencentrum Burgemeester G. Montfrans van Katwijk heeft gistermiddag met vaste hand de eerste steen gelegd voor de nieuwbouw van een jongeren centrum aan de Noordduinseweg in Katwijk. Montfrans deed dat op uitnodiging van Beheer Akkommodatie Katwijk (BAK), die het nieuwe gebouw gaat beheren. De nieuwbouw in de Noordduinen is speciaal bedoeld voor rand groepjongeren, die er naast opvang en hulpver lening ook terecht kunnen voor een ontmoeting met andere jongeren. Van Montfrans hield voor de gelegenheid haar toespraak niet buiten, maar binnen. Daar was de temperatuur aange namer. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDERDORP De commissie Welzijn van de gemeente Leiderdorp hecht veel waarde aan een voortzetting van de werkzaamheden van de Stichting Verzetsherden king. Dat bleek tijdens de gisteravond gehouden commissievergadering. De stichting organiseert onder meer de jaarlijkse tentoonstel ling in het gemeentehuis over het verzet in de oorlogsjaren 1940-1945. Vorig jaar slaagde de stichting er niet in de ten toonstelling te houden. De fi nanciën vormden een struikel blok. Met de gemeentelijke subsidie kon men niet uit de voeten. Ook dit jaar staat de tentoonstelling in mei op losse schroeven. De stichting heeft voor de organisatie 2.500 gul den nodig, maar het college van B en W, aldus een mede deling van wethouder C. Ker- ner-Schellingerhout (CDA) wil niet meer dan 1.000 gulden uittrekken. Bovendien heeft de initiatiefnemer, de oud-ver zetsstrijder Chris Keijser te kennen gegeven er mee op te houden. Wethouder Kerner gaf al bij voorbaat te kennen de organi satie van de verzetsherden king geen specifiek gemeente lijke taak te vinden. Wie het dan wel moet doen nu de stichting Verzetsherdenking het af laat weten, is vooralsnog een probleem. Kerner opperde zelf de suggestie van de Oran jevereniging Leiderdorp en Leiderdorp tegen Apartheid. De commissie was het in meerderheid met haar eens, dat de burgers van Leiderdorp meer bij de activiteiten over het verzet betrokken moeten worden. Voor het aantrekken van deskundigen van buitenaf, met de daaraan verbonden kosten, kreeg de stichting de handen niet op elkaar. Het CDA-raaaslid Th. Meijer drong aan op een gesprek met het bestuur van de Stichting Verzetsherdenking om de fi nanciële problemen uit de we reld te helpen. De betrokken heid van de Leiderdorpse bur gerij moet daarbij volgens Meijer voorop staan. Met een lichte verhoging bleek Meijer geen moeite te hebben, waarbij hij zich aansloot bij een voor stel van D66'er R. Jolly om een gedeelte van de gelden voor de bewustwordingsactivi teiten voor ontwikkelingssa menwerking te gebruiken. Met de steun van de overige fracties bleek de wethouder geen moeite mee te hebben met de toezegging, nog eens met de stichting om de tafel te gaan zitten. OEGSTGEEST Het mi nisterie van Defensie heeft zes miljoen gulden uitgetrokken voor het schoonmaken van de bodemverontreiniging rond het Marine Elektro nisch en Optisch bedrijf in de Morsepolder in Oegst geest. Totaal heeft Defen sie 500 miljoen gereser veerd om verontreinigde defensieterreinen te gaan saneren. In het jaar 2000 moet het karwei geklaard zijn. In de bedding van de sloten in de Morsebelpolder bevinden zich onder andere zware meta len zoals cadmium. Reeds eerder werd een sloot gesa neerd maar de verontreiniging bleek zich verder in de polder te hebben voortgezet. Gister avond sprak Vissers (D66) in de commissie ruimtelijke orde ning en openbare werken zijn verontrusting uit over ge noemde bodemverontreini ging. Hij zei geschrokken te zijn van het hogere bedrag, eerder was sprake van twee miljoen gulden. „Over welke omvang gaat het en wat voor een gevaar bestaat er voor de gezondheid. Komen de plan nen met betrekking tot de in richting van de Morsebelpol der niet in gevaar omdat er over een saneringstermijn van twee jaar wordt gesproken?", zo vroeg hij zich af. Volgens wethouder Rijks dient het „werk te velde" in juni van dit jaar te zijn afgerond. Het sane ringsplan loopt namelijk al ge ruime tijd. De vervuiling is al geïnventariseerd. Overigens zal niet eerder ge start worden met de bouw van een brug over de Haarlem mertrekvaart voordat de sane ring is uitgevoerd- „Ook al zou de sanering écht twee jaar du ren, hetgeen niet juist is, dan zou de exploitatie van de Mor sebelpolder geen vertraging oplopen omdat deze een ter mijn van ruim acht jaar zal be strijken", merkte Rijks op. Het ligt in de bedoeling dat de ge meente de polder „in eigen be heer" gaat ontwikkelen en binnen niet al te lange tijd zal starten met de verkoop van kavels die als kostendrager voor de verdere plannen zul len dienen. De meeste commissieleden be hielden zich gisteravond over de bouwgrondexploitatie frac- tieberaad voor. Vooral de fi nanciële vertaling heeft de be langstelling. De socialist Weg man. „Als je de polder gaat ex ploiteren dan moet je weten hoe je het gaat exploiteren". Natuur Komende zaterdag is er een natuurwandeling over het landgoed Huys te Warmont aan de Herenweg in War mond. Natuurgidsen van het IVN Leiden de belangstellen den rond door het parkbos. Aanvang twee uur. All Stars The Meteor AU Stars met Rob Agerbeek, Jan Opgenhaeffen en Daisy Oosterhuis treden zondag op in bar restaurant Nautique, Herenweg 100 in Leimuiden. Het concert duurt van drie tot zeven uur. De zaal is open vanaf half drie. Vredesdienst In de Jeroenskerk in Noord- wijk wordt zondag een vre desdienst gehouden, geleid door pastoor W. Kleijn. Bij de viering, die in het carnavals weekeinde valt, zullen ook Prins Apollo I en zijn gevolg aanwezig zijn. De vredes dienst komt in de plaats van de carnavalsviering die op de tweede zondag in februari plaats zou vinden. In verband met de Golfcrisis, de honger in Afrika en ander onrecht in de wereld vond pastoor Kleijn het gepaster om een vredes dienst te houden. Lydia Git ana De gitariste Lydia Gitana treedt zondagmiddag op in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voor schoten. Zij brengt puur Spaanse muziek: volks- en dansmelodieën, afgewisseld met zigeunerklanken en ro mantische composities. Aanvang half een, entree gra tis. Expositie Een expositie van kleuretsen door Michel van Overbeeke en van sieraden en objecten door Sylvia Bliek man wordt zondag om vier uur geopend door Ineke Suidman. De ex positie van Van Overbeeke wordt van zondag tot en met woensdag 27 maart gehouden in Hofman Van der Zee Kunstzaken, Hooftstraat 235 in Alphen aan den Rijn. De expositie van Blickman duurt tot en met 24 april. De ten- toonsteUing is geopend op woensdag, donderdag en za terdag van een tot vijf uur en op vrijdag van een tot negen uur. Open deurdienst In de Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat in Sassen heim wordt zondag een open deurdienst gehouden. Aanvang om zeven uur. Voorgangers zijn de plaatselij ke predikanten Biewenga en Hogen birk. Mede werking wordt verleend door het in terkerkelijk jongerenkoor The Messengers uit Lisse en organist George Germans. Bibliotheek De Stichting Bibliotheek Meerburg, gevestigd in ge bouw de Eendenkooi in Zoe- terwoude Rijndijk heeft een nieuwe voorzitter. Mevrouw A.A.H. van der Heijden-Veel- en turf, sinds 1972 voorzitter heeft haar functie neergelegd. De nieuwe voorzitter is me vrouw N. Doelman-Van Eek, Wilhelminastraat 20, Zoeter- woude-Rijndijk. Lydia Gitana FOTO PRI

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13