m Alkemade verkoopt scholen Schoolkinderen rap op de schaats CDA wil hart van Holland groen houden w Alphen inventariseert verontreinigde locaties Zwembaden moeten worden aangepast Bi s /i JOUR NAAL LEIDEN OMGEVING CcidócScywvanl DONDERDAG 7 FEBRUARI 1991 PAGINA Ijj Alkemade heeft nog deze maand ook milieutelefoon ALKEMADE Alkemade krijgt milieutelefoon met ingang van 25 februari. Iedereen die klachten heeft over geluidsoverlast, stank, bodemverontreiniging en andere zaken kan dan overdag tijdens kantooruren het nummer van de milieutelefoon bellen. Dat is 01713-27222 Buiten de gebruikelijke werktijden kan men zich. ook 's nachts, wenden tot de milieutelefoon van de provincie Zuid-Holland: 070-311611. Wie via een van de telefoonnummers een klacht indient, ont vangt bericht over wat er met die klacht is gebeurd Het kan zijn dat er direct na een telefonische klacht actie wordt ondernomen In dat geval gaat een amb tenaar ter plekke op onderzoek uit. spoort de bron van de klacht op en neemt indien nodig maatregelen om de overlast te beëindigen. Het kan ook zijn dat de klacht wordt doorgegeven aan andere instanties, zoals het provinciebestuur, een waterschap, de politie of de brandweer. Alkemade stopt met inzameling tuinbouwplastic ALKEMADE De gemeente Alkemade stopt met het inzame len van tuinbouw plastic. In dit plastic is een weekmaker ver werkt die met de huidige technologie niet kan worden ver wijderd. Tuinbouw plastic is daarom niet geschikt voor herge bruikt, zo laat de ge meente Alkemade weten. Ijs Noord Aa nog gevaarlijk ZOETERWOUDE De Noord Aa in Zoeterwoude is nog steeds een gevaarlij ke plek voor schaatsers. Door de harde wind is gisteren een wak aanzienlijk groter geworden De ijsclub heeft daar om (vooralsnog) afgezien van het aan brengen van verlichting. Immers, de rit naar de verlichte baan toe zou gevaar kunnen opleveren. IJsclubvoorzitter Janmaat is echter toch optimistisch over de wedstrijden van zaterdag en zondag. Voor zaterdag staat een marathon op het programma terwijl het de bedoeling is zondag het kampioenschap lange baan én een toertocht te houden. Gelet op de situatie bij diverse bruggen is de toertocht nog allerminst zeker. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen heeft op verzoek van de provincie een inventarisatie gemaakt van locaties die moge lijk zijn verontreinigd. Tevens is er een urgentievolgorde vast gelegd voor tien locaties waar van de gemeente het wenselijk acht dat het onderzoek door de provincie met voorrang ge beurt. Doustraat, Peter Floriszstraat, het terrein van de voormalige scheeps werf aan de Wilhelminalaan, Molen straat 23, 27, en 29, Willem de Zwij gerlaan, Noordeinde 50 in Aarlan- derveen, het terrein van de voorma lige steenfabriek op Hoorn 51, de olie- en benzinebewaarplaats aan Hooftstraat 275 en de lokatie bij de Treinweg-Kortsteekterweg. Alphen is tot deze urgentievolgorde geko men door te bekijken of er al dan niet sprake is van een woongebied of toekomstige bebouwing. Ook de ernst van de vervuiling speelt een rol. Monumentendag in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Wonen en wer ken langs de Rijn. Onder dat motto wordt zaterdag 14 september in Alphen Open Monumentendag gehouden. Het is bedoeling in de voormalige buurt Het Rode Dorp het wonen rond de eeuwwisseling weer tot leven te bren gen. Gezocht wordt naar mensen die herinnerin gen of materiaal hebben. Informatie: 01720-81354. Zoeterwoudenaar mag geen veeschuur bouwen ZOETERWOUDE De heer Warmerdam mag nog geen veeschuur bouwen aan de Ommedijkseweg in Zoeter woude. De commissie ruimte lijke ordening kwam gister avond niet tot een sluitend ad vies. De commissieleden von den de informatie die op tafel lag enigszins misleidend. In plaats van de bouw van een nieuwe veeschuur komt er een oude „niet-uit-deze-tijd" date rende schuur. Dat is een doorn in het oog van een van de be woners van de Ommedijkse weg die, als er een schuur komt, er dagelijks tegenaan kijkt. Hoewel de welstandscommis sie inmiddels positief heeft ge adviseerd kon dat de commis sie ruimtelijke ordening toch niet overtuigen. „Als blijkt dat het een heel oude schuur is dan houd ik mijn hart vast voor het uiterlijk. Het moet wel een fatsoenlijke schuur worden. De acceptatiegraad is belangrijk. Een plaats achter in een weiland is wat anders dan vlak bij een woning en de openbare weg", aldus VVD'er H van der Kooi. Onduidelijk was of de wel standscommissie ter plekke is geweest om de situatie in ogenschouw te nemen. „Ik ben niet overtuigd van het goede advies van de welstandscom missie". aldus Van der Kooi. Het progressieve commissielid W. Ooijendijk merkte op dat het om twee particuliere be langen gaat. „Misschien is er wat te schuiven of kan er be planting rond de schuur ko men. Er moet toch een oplos sing te vinden zijn waarin bei de zich kunnen vinden", zo stelde hij. CDA'er Van der Salm stelde voor de mogelijk heid te bekijken de geplande schuur iets te verplaatsen zo dat het uitzicht voor de bewo ner verbeterd kan worden. ALKEMADE Niets lijkt de verkoop van de voor malige schoolgebouwen De Koperwiek en Mariën- gaard aan de Schoolbaan in Oude Wetering in de weg te staan. Gisteravond gaf de raadscommissie fi nanciën in meerderheid haar fiat, eerder deze week deed ook de raads commissie ruimtelijke or dening dat, hoewel deze commissie aanvankelijk grote bezwaren tegen de transactie had. Wel moesten de verantwoor delijke wethouders W. Nugte- ren en L Beelen enige extra bepalingen in het contract op nemen. Deze gingen over een gemeentelijke terugkoopver plichting voor het geval de ko per zich niet aan de nu voor gelegde plannen zou houden. Zoals bekend, worden de ge bouwen van de gemeente Al kemade voor 1,6 miljoen gul den gekocht door aannemers- bedrrijf Heembouw. Dit be drijf zal gebouw De Koper wiek na renovatie doorverko pen aan laboratorium Van der Sprong. De bijbehorende gym zaal en gebouw Mariëngaard wil Heembouw slopen om er een hotelaccommodatie met fitnessruimte voor restaurant De Woelige Baren te realise ren. De koper heeft geëist dat een indicatief bodemonder zoek vooraf moet uitwijzen dat de grond ter plaatse niet is verontreinigd. De commissieleden wensten in het contract de opname van een bepaling over parkeren op eigen terrein. De dijk tussen de voormalige huishoudschool De Koperwiek en de Lange- weg mag nooit worden be bouwd. In het geldende be stemmingsplan is de dijk be stemd voor groenvoorziening. De trafo in de voormalige huishoudschool moet door de koper gehandhaafd worden. Het gasstation op het terrein wordt aan het energiebedrijf overgedragen. Onduidelijk is nog of het toegangspad van De Woelige Baren naar de School baan in de koop is betrokken. Heembouw meent dat het pad erbij hoort; de gemeente zegt van niet. IN HAZERSWOUDE RIJNEVELD De zwembaden De Dolfijn in Hazerswoude-Rijndijk en De Hazelaar in Hazers- woude-Dorp moeten aan passingen ondergaan om te kunnen voldoen aan de veiligheids- en hygiëne- voorschriften. Dit naar aanleiding van enke le controles door de Arbeidsin spectie en de provinciale in specteur Wet Hygiëne en Vei ligheid Zwemgelegenheden. In beide zwembaden moeten maatregelen met betrekking tot veilige opslag en verwer king van zwembadchemicaliën worden gerealiseerd. In De Dolfijn moet bovendien veilige elektriciteit en noodverlich ting worden aangebracht, moet de pauzeruimte voor het personeel worden verbeterd en moet er een kleedruimte komen. In de Hazelaar moet de bete geling van de perrons worden hersteld, omdat er nu sprake is van een gevaarlijke verzak king. Om te voldoen aan de toezichtseisen van de provin cie moet er rekening worden gehouden met de verplichte aanwezigheid van minimaal twee toezichthouders voor de twee bassins Dit betekent een formatie-uitbreiding voor het bad. In totaal kosten de maat regelen ruim 110.000 gulden. B en W stellen de raad voor om 77.000 gulden beschikbaar te stellen. Het resterende bedrag wordt door de Sportstichting gefinancierd. Met deze maat regelen beoogt de Sportstich ting Hazerswoude de huidige zwembadaccommodaties in stand te houden totdat een nieuw te bouwen overdekt bad in de gemeente Rijneveld (Koudekerk, Hazerswoude en Benthuizen) in gebruik kan worden genomen. Volgens ge- meentevoorlichter P. de Bruijn vinden de gesprekken over de realisering van een nieuw bad nog in besloten kring binnen het gemeentebe stuur plaats. Maandagavond komt de zwembadproblema- tiek ter sprake in de commis sie welzijn en sociale zaken. Deelnemers aan de wedstrijden in Oude Wetering gaan van start. FOTO: WIM VAN NOORT REGIO Op verschillen de plaatsen is gisteren de vrije woensdagmiddag be nut voor het houden van schaatswedstrijden voor de schooljeugd. De deel name was over het alge meen goed, veel publiek was er wegens de snijden de kou niet. Aan de districtsschoolwedstrij den op de Landijsbaan in Oude Wetering deden giste ren in totaal 64 schaatsliefheb- bertjes mee. Aan de schaats wedstrijden voor leerlingen van de basisschool in De Kaag deden gistermiddag 50 kinde ren mee. Ruim honderd kin deren deden mee aan de schaatswedstrijden voor basis schoolleerlingen van Oud Ade en Rijpwetering De wedstrij den verliepen niet geheel vlekkeloos; het startpunt moest vier keer worden ver schoven, omdat spontaan ga ten in het ijs ontstonden. Ken ners wijten dat .aan de wind, die het water onder het ijs in beweging brengt. De jongens en meisjes van de Zoeterwoudse basisscholen hebben gisteren deelgenomen aan wedstrijden van de IJs club Zoeterwoude. Nabij het eiland aan de Noordbuurtse- weg was een korte baan uitge zet. Ondanks de felle, koude wind waren er toch meer dan 50 kinderen. Voor velen van hen was het de eerste schaat- wedstrijd in hun „carrière op weg naar de top". Na tal van spannende series kon het ijs- clubbestuur de balans opma ken. De opkomst bij de jeugd- schaatswedstrijden in Sassen- heim viel gisteren wat tegen. Dat kwam waarschijnlijk door de kou. Er waren dan ook geen drie, maar twee groepen negen tot dertienjarigen. Bij de 23 meisjes was Sabine Breedijk eerste. Haar tweelingzusje Ni- coline werd tweede. Marian van Andel werd derde. Bij de 25 jongens was Frank Kuijper de snelse. Tweede werd Tewis Zandbergen gevolgd door Frank Heruer. 's Avonds wa ren er kortebaanwedstrijden om het kampioenschap van Sassenheim. Bij de groep van vijftien dames was Marcha Onderwater de snelste, haar moeder M. Onderwater werd derde. Kim Jonkman eindigde als tweede. Bij de groep van dertig heren Dave Versteeg eerste en kampioen. Corin Duyvenvoorde eindigde als tweede. Derde werd Robert van der Plas. Uitslagen Oude Wetering 8-9 jaar meisjes. 1. Leonie Turk (Rijp wetering), 2 Liesbeth Man Asam (Woubrugge), 3 Karine van Rijn (Hoogmade). 8-9 jaar jongens. 1. Johnny Slingerland (Woubrugge), 2. Maarten van der Hulst (Oud Ade), 3. Sander van Wieringen (Hoogmade). 10-11 jaar meisjes: 1. Chantal Boer (Woubrugge), 2. Helen van Goozen (Hoogmade), 3. Olga Bisschop (Rijp wetering) 10-11 jaar ïongens: 1. Ro nald van der Ing (Roelofarendsveen), 2 Daan Lieverse (Hoogmade). 3. Yuri van Noord (Hoogmade). 12-13 jaar meisjes. 1 Brenda van Leeuwen (Hoogmade), 2. Mirande de Vlieger (Hoogmade), 3. Tamara van Beek (Roelofarendsveen). 12-13 jaar jon gens 1 Ruben Duivenvoorden (Rijp wetering), 2 Thijs van Berkel (Roe lofarendsveen). 3 Jeroen Kraan (Hoogmade). De Kaag 4-5-6 jaar meisjes: Ellen van Ingen 4- 5-6- jaar jongens: Bart Nagtengeller 7-8 jaar meisjes: Mary van der Veer 7-8 jaar jongens: Bart Zant 9-10 jaar meisjes Karin Biemond 9-10 jaar jongens: Kees van Ingen. 11-12 jaar. Nory van Es. 11-12 jaar jongens Maarten van Ruiten. Oud Ade en Rijpwetering Groep 3 en 4 meisjes: 1 Judith Bis schop, 2. Carina Timmers; 3. Anne- miek van der Berg allen uit Rijpwe tering Groep 3 en 4 jongens: 1. Chris van Zeil, 2. Wouter Jansen, 3. Basti- aan Oudshoorn allen uit Rijpwete ring en 4. Rutger Daaimeyer uit Oud Ade Groep 5 en 6 meisjes 1 Jenny Opdam,'2. Leonie Turk, 3 Stella Wit- tcman allen uit Rijpwetering. Groep 5 en 6 jongens- 1 Maarten van der Hulst uit Oud Ade, 2. Wouter Beek huis uit Rijpwetering en 3. Piet Rot teveel uit Rijpwetering. Groep 7 en 8 meisjes: 1. Olga Bisschop, 2. Petra van der Reyden en 3. Femke Aker boom allen uit Rijpwetering. Groep 7 en 8 jongens: 1 Wilfried van der Star. 2. Arjan Brugman. 3. Thomas Waasdorp, 4 Berend van Seggelen allen uit Rijpwetering Algemeen schaatskampioen werd Wilfried van der Star. Zoeterwoude Groep 1 en 2: 1 Malou van der Geest; 2. Stefan van Leeuwen; 3. Martijn van Rijt. Groep 3 en 4 meisjes: 1. In- grid Serlies; 2. Susan de Goede, 3. Vera Batelaan Groep 3 en 4 jongens: 1 Jasper van der Geest; 2. Pieter de Jong; 3 Joep van Rijn Groep 5 en 6 meisjes 1 Margreet de Goede; 2. Maaike Feitsma; 3 Marloes van Leeuwen Groep 5 en 6 jongens: 1. Martijn de Boer, 2. Arjan Onderwa ter, 3 Joost Kordelaar Groep 7 en 8 meisjes: 1 Marieke van Leeuwen; 2. Irene Straathof; 3. Maaike Binnema. Groep 7 en 8 jongens: 1. Chnstiaan van der Hoeven, 2. Pieter van Swie- ten, 3 Marco Berg LIJSTTREKKER VAN DER MEER IN TER AAR: TER AAR „Het CDA blijft onverkort vasthou den aan het streven het hart van de provincie Zuid-Holland groen te houden. Tot het jaar 2000 mag Ter Aar 304 wonin gen bouwen. Dat is het ui terste getal. Is er een gro tere woningbehoefte dan moet men zich wenden tot de A-kernen, zoals Al phen aan den Rijn. Dat zei CDA-lijsttrekker Huub van der Meer gisteren op een verkiezingsbijeen komst in Ter Aar „In het algemeen geldt dat verdichting van stads- en dorpskernen voorrang heeft boven uitbreiding aan stads en dorpsranden. Het CDA stelt een grotere groei voor van de zogenoemde A-kernen. Dat zijn in het groene hart Gouda en Alphen aan den Rijn", al dus de gedeputeerde. Voor Rijksweg 11 beginnen de plannen vaste vorm aan te ne men, zo deelde Van der Meer mee. Voor de deeltrajecten is nog uitvoerig overleg nodig met Hazerswoude, Leiderdorp en Leiden. Toch hoopt men in het jaar 2000 dit weggedeelte gerealiseerd te hebben. Rijks waterstaat is voor wat betreft Alphen-Bodegraven in voor een aquaduct onder de Gouwe, ondanks de hoge kosten. De agrarische bedrijvigheid in Zuid-Holland vormt volgens Van der Meer een van de be langrijkste sociale en economi sche pijlers. Het CDA vindt dat oude glastuinbouwgebie den zoals Ter Aar en Alkema de via reconstructiemaatrege len levensvatbaar moeten kunnen blijven. Van de gelden die het ministerie van land bouw voor de reconstructie be schikbaar heeft is 38 procent benut. De heer Klein schetste voor Van der Meer de moeilijkhe den van reconstructie in de Veenstreek. Voor realisatie van een project is overeen stemming nodig met drie on dernemers. Dit is erg moeilijk. Als de handinrichtingsdienst zou toestaan dat er tussen twee in plaats van drie mensen een akkoord tot verkaveling tot stand komt dan gaat het snel ler. Klein vroeg aan Van der Meer om zijn invloed aan te wenden om de termijn van re constructie te verlengen met een of twee jaar om zodoende een hoger percentage grond te kunnen reconstrueren. „Dit is nodig voor de ontwikkeling van de tuinbouwbedrijven in Ter Aar", voegde hij hem toe. Ook wenste de heer Klein dat van de subsidiegelden een beëindigingsregeling gescha pen kan worden. Dat helpt de bedrijven zonder opvolgers er eerder mee stoppen, aldus Klein. Windenergie Wethouder P. van Rijn be treurde het ten zeerste dat de vierambachtspolder geen tuin- bouwlocatie wordt. Met een Van der Meer: Windenergie is belangrijk. FOTO: PR krappe meerderheid werd dit plan vernietigd. „Maar als er op diezelfde plaats windmo lens voor energie-opwekking moeten komen, wil ik diezelf de tegenstanders van toen ook wel eens horen", aldus Van Rijn. Van der Meer bepleitte ook een groter gebruik van winde nergie. „In principe staan er belangrijke windenergie- pro jecten voor de deur, vooral in de regio Zuid-Holland-zuid". Ook voor deze streek ziet Van der Meer geschikte locaties voor het opstellen van wind molens. In de polder bij Nieuwkoop is een principeplan voor 15 megawatt. Voor Ter Aar een vermogen van 10 me gawatt. „Schone energie moet. Een molen van 250 kilowatt kan bij 2000 draai-uren per jaar 175 huishoudens van stroom voorzien. Dit is beter dan kolen of olie gestookte energiecentrales. De realisatie problemen zijn echter enorm. Je moet het eens worden met zeer veel belanghebbenden. Verschillende overheden, plaatselijk en regionaal, grond eigenaars, pachters etc". De provincie moet volgens Van der Meer voorwaarden scheppen voor een gezond werkklimaat, voor sociale orde, voor ouderen en gehan dicapten. Via een flankerend ouderenbeleid moet er gezorgd worden dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. En als men dat niet meer kan dan moet er een gevarieerd aanbod zijn voor opname in bejaardencentra. „Omzien naar het verleden is goed, maar met de blik op de toekomst. We moeten ook om zien naar elkaar. Dat betekent bescherming van ieder die onze zorg behoeven. Het CDA moet eerder opkomen voor diegenen die geen werk heb ben, dan diegenen die het wèl hebben. Voor minderheden die onze steun nodig hebben". Schaa tswedstrijd IJsclub Oud Ade houdt zon dag schaatswedstrijden voor dames en heren, zowel ju nioren als senioren op 't Vennemeer. De strijd gaat om de titel clubkampioen. Vanaf één uur kan men zich hiervoor aanmelden in het clubhuis van Watersportver eniging Vennemeer. Aanvang half twee. Priksleewedstrijd IJsclub Rijpwetering houdt morgenavond priksleewed strijden voor inwoners van Rijpwetering variërend in leeftijd van 13 tot 100 jaar. De strijd wordt gestreden op de Ripse Vaart ter hoogte van kruidenier Zwetsloot. Aanvang half acht. Koek De Veense werkgroep voor hulp aan Zaïre installeert za terdag en zondag een koek en zopietent op de Velders- vaart nabij de Zuidhoek in Roelofarendsveen. Ten bate van het goede doel wordt daar chocolademelk, erwtensoep, warme worst, zelfgebakken kruidkoek, cake, citroenlimonade en snoep verkocht. De koek- en zopietent staat op de molen- en merenroute. Korte baan IJsclub Rijpwetering orga niseert zaterdag vanaf elf uur 's ochtends korte baan- wedstrijden op de Koppoel voor jongens en meisjes van 13 tot 15 jaar. Korte baan (2) IJsclub Kagermeer meldt dat de aangekondigde dis tricts korte baanwedstrijd voor schaatsliefhebbers van af 16 jaar niet op dinsdag maar op maandag 11 februa ri wordt gehouden. Plaats van handeling is de ijsbaan naast de groentezaak van Biemond op Kaageiland. Aanvang twee uur. Priksleewedstrijd (2) Buurthuis De Weipoort in Zoeterwoude houdt mor genavond vanaf half acht priksleewedstrijden voor se nioren op de Weipoortsevliet ter hoogte van het buurt huis. Zaterdagmiddag om twee uur is op dezelfde plek de jeugd welkom. (ADVERTENTIE) Voor een uitgebreide agen ook voor de komende dajno raadplege men „UIT", de T tis wekelijkse bijlage van qïl- krant. ICI. \J „Ill.ll» |BI(, I 21.15. LIDO en STUDIO (Sthts straat 39. tel. 124130): Narrow (het gin (12); Navy seals (12); Home a (al); 19.00, 21.15 wo. ook 14 30.n cific heights (12); 19.00, 2 Ghost (al); 18.45, 21.15. 14.15. Kleine zeemeermin 14 30. TRIANON (Breestraat tel.071-123875): Camille Clatoai (12); 20.00. REX (Haarlemmers rt 52. tel 071-125414): Sweethf (16); 21.15. it ?l OJ ALPHEN AAN DEN RUN EUR ko| NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6 e 01720-20800) Witches (al); 1 21.15. za. zo wo. ook 13.45. 16.15. EUROCINEMA II: Ghost 18.30, 21.15. Kleine zeemeermin^ za. zo wo 14.00. zo. ook EUROCINEMA III: Problem (al); 18.45, 21.00. z 13.45. zo. ook 16.15. EUROCl MA IV: Navy seals (12); 18.45, 2| za zo. wo. ook 13.45. zo. ook 10 VOORSCHOTEN GREEN (Schoolstraat 69, tel. 071-614 612566): My blue heaven (al); m m do. 20.15. Pretty Woman (al); t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN I Langkous; wo. 14.00. Oliver en wo. 14.00, 15.45. Neverending S II; wo. 15.45. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27 3463500): Pacific Heights (12); 1 18.45, 21 30. ASTA 2: Arach hobia (12); 14.00, 18.45, ASTA 3: Ghost (al); 14.00. 2130. BABYLON 1 (naast Haag Centraal tel. 3471656): Jacu ladder (12); 14.00, 18.45, 2 r BABYLON 2: The witches 14.00. 18.45. 21.30. BABYLO Ghost (al); 14 00. 18.45. 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel 3630(rn Narrow Margin (al); 14.00, 11 2130 CINEAC 2: Blue Steel f 14.00, 18.45. 21.30. CINEACS Good fellas (16); 20.00 ma. di ook 14 00 METROPOLE 1 (Ct1K gielaan, tel. 3456756): Home ajlir (al); 14.00. 18.45. 21.30. POLE 2: The sheltering sky c 14.00. 18.45, 21.30. METROPl 3: The comfort of strangers Lp 14.00, 18 45, 21.30. METROPT 4 (al); Pretty woman (al); H 18.45. 21 30. METROPOLE 5: K'e liners (12); 18.45. 21.30. ma. diflak ook 14 00 ODEON 1 (Herengiin 13. tel. 3462400): Navy seales Lrn 13.45. 18.45. 21.30. ODEOf" Problem child (al); 13 45. 11 21.30. ODEON 3: Air America 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 4: Freshman (al); 13.45. 18.45, 21 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Ju-| 19.30, 21.45 Zaal 2: Tie me upl me downl; 19.30. Leningrad c boys go America; 21.45. Zad L'Oeuil du Malin; ma 19.30. 2| Les Biches; di. 19.30, 21.45. Le I cher; wo. 19.30. 21.45. Les Cout do 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN AC De kleine zeemeerm 14.00. METROPOLE: De zeemeermin; wo. 14.00. APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken i gio Leiden worden waargenol door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN OngevallendJ elke dag Academisch Ziekenhui» halve van dinsdag 13.00 u. t< dag 13.00 u. (Diaconessenhuis p<f nieken tel 155543, afdeling S.C.Ir 175639) en van vrijdag 13.00 t zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zie| De Geneeskundige Dienst Leidl verhuisd van de Roodenburgersl in Leiden naar de Cronesteinf 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING I GEBOREN KIND Hulpverlenirl ongewenste zwangerschap voor I der en kind. Bel tel. 071-896309.1 897762; 033-620244 (dit laatste I mer is dag en nacht bereikbaar)! BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEff Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur e 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdl dagelijks van 10.30 tot 19.00 meer dan twee bezoekers per pay Op de afdeling special care kanl terecht van 10.30 tot 11.00 uu van 19.00 tot 19.30 uur. Voorda laatste twee afdelingen bezocht Ihe nen worden dient eerst te waj<jt overlegd met de dienstdoende :nn pleegkundige.» Sint Elizabeth, kenhuis: Volwassenen dagelijksIn 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3H C klasse-afdelingen ook 11.15-12.(k Kraamafdeling: dag. van 15.00-itr( u en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen Kinderafdeling dag. 15.00-18.3 CCU (hartbewaking) dag. van 14 30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14 30 u. en van 18.30-19.00 u. si Medisch Adviescentrum: Spree ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: I vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1' en 14.00-15.00 u.; eerste klass^ gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: Opname: werkdagen 16.4 za zo en feestdag. 10.0 14 00-16.30 u. Team A, C e tot 21.00 u. met uitzondering vailua handeltijden en etenstijden. Ac misch Ziekenhuis: Voor alle prei ten (behalve kinderen) zijn de b€t kuren als volgt: Dagelijks 14.15-fpp u. en 18.30-19.30 u. Avondbezo^ afdeling verloskunde: 18.00-19.fl b De Praematurenafdeling: voor oijr0 en familie is na overleg met patir doorlopend bezoek mogelijk. Bep^l aan ernstige patiënten: wanneeijJt ernstige patiënten doorlopende zoek wordt toegestaan kan de hr- verpleegkundige hiervoor spolt kaarten verstrekken. Kinderkll zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzaa IS boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoj den kinderafdelingen: voor ou van opgenomen kinderen na owno met verpleegkundig hoofd. Vooln dere bezoekers van kinderen: H m neus- en oorheelkunde en neurolon 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oodp kunde en heelkunde: 14.15-15.0*, 18.30-19.00. RijnoordziekeiHei Dagelijks 14.30-15.15 u. en 1lfe< 19.30 u. Extra bezoek hartbewd Zc 11.00-11.30 u. Extra bezoek vlpn kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kir afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. aae CENTRALE REGISTRATIE KIN» V OPVANG (Koornbrugsteeg 2, ei EK Leiden, tel 254810.) Inforhtje aanmolrlon unnr bin SI ot. J sf: 07" t 14.00-17J 16.45-17.4K'p 10.00-11.3H A, C en D:M 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTl i MELDPUNT LEIDEN KetelbiJa] steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisd reikbaar van 10.00 tot 16.00 via. 120903 Spreekuur ma. 13.00-fR' en do. 18.80-20.30. wc BUREAU VOOR RECHTSHULP a Herengracht 50. Leiden tel. 12fip.. 01720-72611 Alphen aan denr Spreekuren volgens afspraak. m' Voc

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12