Leo Visser droomt van olympisch goud Sluwe Kortsjnoj lin kwartfinales I Bokspromotor Aad Westerlaken beticht collega's van vuil spel sportuitslagen WVC gaat racisme in de sport te lijf Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! NASpORT £eid*2<3omont WOENSDAG 6 FEBRUARI 1991 PAGINA 9 1 ziet af van Wend dopinglab AJSANNE Het Internationaal Jympisch Comité ziet definitief af n het rijdende dopinglaboratori- n. „Het rijdende laboratorium was doeld om wereldwijd onverwachte pingcontroles te kunnen doen", rtelde woordvoerder Michèle Ver- „Het was een briljant idee, na langdurige studies heeft het )C besloten het project laten varen, ft IOC riskeerde verstrikt te raken een juridisch mijnenveld. In ver- lillende landen zou deze interna- inale strijd tegen doping conflicte- n met nationale wetgevingen. De ins op civiele procedures over chten van de individuele mens eveneens niet uitgesloten". Kapitale aanbieding voor Ronald Zoodsma MUNCHEN Ronald Zoodsma zal TSV Mil- bertshofen vrijwel zeker binnenkort verlaten. De Nederlandse oud-international heeft een ka pitale aanbieding uit Italië op zak. Manager Dietmar Harsveldt van de Duitse bekerwinnaar bevestigde dat de Italiaanse bekerwinnaar Ga- beca Montichiari hem een fantastisch bod heeft gedaan. Montichiari, de ploeg waar ook de an dere oud-international Jan Posthuma speelt, is vanavond tegenstander van Milbertshofen in de halve finales van het Europese toernooi van de bekerwinnaars. Zoodsma heeft in het begin van dit seizoen voor vijf jaar getekend bij de huidige Duitse lijstaanvoerder. De 24-jarige Nederlander zou bij Gabeca een contract voor drie jaar, met een optie voor nog eens twee seizoenen, kunnen krijgen tegen een jaarsalaris dat meer dan een half miljoen gulden bedraagt. Jan Reker gaat weg bij Roda JC KERKRADE Jan Reker vertrekt aan het einde van dit sei zoen bij Roda JC. De voetbaltrainer, die eerder bij PSV en VVV werkte en aan het begin van het sei zoen mondeling een contractverlenging van vijf jaar overeen kwam, botste gere geld met het bestuurs lid technische zaken Nol Hendriks, ook en vooral in financiële zaken een belangrijk man bij de Kerkraad- se club. NK marathon in Ankeveen ANKEVEEN De schaatsclub Anke veen organiseert morgen de Nederland se titelstrijd marathonrijden op natuurijs. Op de Ankeveense en Kortenhoefse Plassen strijden de A-rijders bij de man nen om de titel op de 100 kilometer. De vrouwen en de veteranen gaan van start voor het kampioenschap op rescpectie- velijk de 60 en 75 kilometer. De NOS zendt de wedstrijd voor mannen recht streeks uit. De uitzending op Nederland 3 begint om 12.30 uur. 's Avonds is er een samenvatting van de wedstrijd te zien, van 19.00 tot 19.35 uur op hetzelfde net. Evert van Benthem, winnaar van de laatste twee Elfstedentochten, heeft al vier dagen op natuurijs gestaan. Als vanouds is hij in februari goed in vorm. „Maar ik behoor niet to^ de favorieten. Ik ben maar een subtoppêrtje. Het is wel mogelijk dat ik ineens een superdag en het nodige geluk heb". Dries van Wijhe, kampioen van Nederland in 1986 in Giethoorn, noemt Lammert Huitema, Piet Kleine, Richard van Kempen. Yep Kramer en Edward Hagen als de voor naamste kanshebbers. De laatste won gisteravond een marathon in Midwolda. Het NK op de Plansee, dat voor 26 fe bruari op het programma stond, is door de in Nederland heersende winter van de baan. Wel bestaat de mogelijkheid dat de tocht, over 100 kilometer, ais gewone marathon op de agenda blijft staan. Voor woensdag 13 februari staat de Oldambt- rit over 70 kilometer met start en finish in Scheemda op het programma. Een dag later is Baflo het vertrek- en eind punt van de Noorderrondrit over 150 ki lometer door Noord-Groningen. Hesp eist miljoen van chirurg Ajax AMSTERDAM Voetballer Danny Hesp eist van een chi rurg een schadevergoeding van een miljoen gulden we gens nalatigheid. De bij Ajax onder contract staande en op dit moment op uitleenbasis voor SC Heerenveen uitko mende verdediger verwijt de betrokken dokter, H. Keeman, onzorgvuldige behandeling van een gecompliceerde been breuk in 1988. Hesp brak toen scheen- en kuitbeen. Hij eist nu de vergoeding, omdat hij meent dat hij door de behan deling van de specialist nooit meer op zijn oude niveau zal kunnen terugkeren. COLLALBO Het is niet ondenkbaar dat schaatsminnend Neder land Leo Visser zondag voor de laatste keer over het ijs ziet glijden. De verkeersvlieger heeft rog maar één sportieve droom: een gouden me daille met een olympi sche insigne. Die ont breekt nog in zijn collec tie. Pas na dit seizoen beslist Vis ser over zijn toekomst als schaatser, maar met de Noor Johann-Olav Koss in de buurt is de missie van Visser een hele zware. Het WK in Heerenveen zo rond de da gen van carnaval moet een indicatie geven over Visser's kansen op olympisch goud. Vissèr houdt van het leven en is tegelijkertijd topsporter. De bourgondische instelling en topschaatsen verdragen elkaar maar moeilijk. Toch kan Visser oogkleppen plaat sen op tijden wanneer hij dat wenst. Zo kort voor de grote titeltoernooien legt hij zich zelf een strak levensritme op. Over een paar weken babbelt hij in de kroeg met z'n vrien den weer over andere, mis schien wel belangrijkere din gen uit het leven. Typerend voor de huidige le vensstijl van Visser is zijn antwoord op de vraag hoe hij tegen de Golf-oorlog aan kijkt. Hij maakt zich wel de gelijk zorgen over de gevol gen, maar weet aan de ande re kant dat zijn tijden er on der kunnen lijden. Vanaf vrijdag richt hij zich uitslui tend op het wereldkampioen schap en moet niemand hem lastig vallen met vooral vra gen over de situatie rond de Perzische Golf. „Het is een vreselijke oor log", weet Visser een paar dagen voor het WK in het pittoreske Collalbo. „Ik pro beer het zoveel mogelijk te volgen, maar hier in Italië is dat behoorlijk moeilijk. Na het EK in Sarajevo was ik een paar dagen in Nederland. Pas toen kreeg ik een over zicht van wat er allemaal aan de hand was. Natuurlijk, ik maak me wel degelijk zor gen, maar het is niet zo dat ik schuchter door het huis loop. Als sporter moet je weten wat er zich in de wereld af speelt. Maar je moet je een paar uur voor de wedstrijd volledig van de buitenwereld kunnen afsluiten. Anders redt je het niet". Sociaal leven Door zijn opleiding aan de nationale luchtvaartschool in het Limburgse Beek leefde Visser tijdens de laatste twee zomers niet bepaald volgens de sportboekjes. Zijn schaats- carrière verwees Visser naar de achtergrond en naast zijn uren in de schoolbanken kwam dat bourgondische in hem weer naar boven. De nog steeds in Geleen woon achtige Visser („Voor verhui zen heb ik nog geen tijd ge had") was voor zijn schaatsle- ven een „kroegloper" en on derhield in het zuiden weer een druk sociaal leven. „Ik hou van het leven. Van ge zelligheid, lekker veel men sen om me heen. Als student had ik uitgebreide vrienden kring. Wanneer het seizoen er op zit, ga ik al mijn vrien den weer opzoeken". Toch kijKt Leo Visser nu reikhalzend uit naar het we reldkampioenschap in Thialf. Het WK kan beslissend zijn voor de toekomst van de nummer twee van Sarajevo. Hij heeft immers nog maar een grote uitdaging: olym pisch goud in Albertville. Hij wil zijn gram halen op de ne derlaag in de hal van Calga ry. Op 0,35 seconde miste hij de titel op de vijf kilometer. Visser wilde de plak met een wereldrecord versieren, maar rekende buiten Tomas Gus- tafson. Die fout heeft Visser zichzelf nooit vergeven. In november voegde Visser zich bij de kernploeg. Hij constateerde een lichte ach terstand ten opzichte van de andere kernploegleden. Een direct gevolg van de combi natie sport/studie. In zijn woonplaats Geleen kon hij slechts trainen bij het flauwe schijnsel van een lantaarn paal, omdat een buurvrouw van de ijsbaan dwars lag en de verlichting niet duldde. Toch werkte Visser met een akelige precisie aan zijn te rugkeer aan de top. Die kwam al begin januari tot stand toen hij in Alkmaar de Nederlandse titel greep. Twee weken later stond Vis ser bij het EK in Sarajevo naast kampioen Koss op het podium. „Het lijkt me alle maal gemakkelijk af te gaan. Een echte verklaring heb ik er niet voor. Ik heb een be hoorlijk grote dosis talent. Dat is duidelijk, maar niet voldoende om de top te ha len. Daarnaast heb ik in de periode onder Henk Gemser (voorganger van bondscoach Ab Krook, red.) vrij hard ge traind. De ondergrond is dus aanwezig. Ik kan dus met wat minder uren en een ex tra prikkel een topprestatie neerzetten". En die prikkel is Albertville. Nederlandse, Europese en wereldtitels zeggen Visser niet zo veel meer. Hij pakte deze diverse malen: Het gat met Koss lijkt beslissend voor zijn reis naar de Franse Al Leo Visser heeft zich ondanks een afwijkende voorbereiding goede vooruitzichten verworven op eremetaal. FOTO: SP pen. Op het EK bedroeg het verschil met de Noor bijna een punt, bijna een volle se conde op de 500 meter. „Van dat verschil ben ik behoorlijk geschrokken. Koss is in mijn ogen ook de grote favoriet voor de wereldtitel. Maar er rijdt ook nog een Zweed (Vis ser doelt op Gustafson, red.) mee. Die reed in Calgary de sterren van de hemel. Maar ik maak ook een kans om wereldkampioen te worden. Koss reed in Joegoslavië een perfecte vijf en tien kilome ter. Dat lukt je niet iedere wedstrijd". Visser zou het .jammer" vin den wanneer goud in Albert ville buiten zijn mogelijkhe den zou liggen. Een nuchtere constatering van een al even nuchtere schaatser. „Ik vind het heerlijk om op deze ma nier sport te bedrijven. Het is een lekker gevoel om met een hobby op hoog niveau bezig te zijn. Lukt het me niet, dan heb ik de weten schap van een andere hobby. Vliegen is mijn tweede hob by. Je moet natuurlijk niet alles relativeren, niet bij alles afvragen „waar doe ik het voor?". „Albertville is een belangrij ke wedstrijd voor me. Ik heb nu eenmaal geen olympisch goud. Pas na het seizoen zet ik alles op een rijtje. Ik zou misschien wel door willen gaan, maar misschien kijkt mijn werkgever er wel heel anders tegenaan. Ik wil nu ook niet voor mijn beurt pra ten. Ik leef nu een aantal we ken in een strak ritme. Ik wil goed presteren op het WK. En mocht ik besluiten te stoppen, dan ben ik zeker niet ontevreden over mijn schaatsloopbaan BERNIE VAN UNEN Sport op tv Nederland 3, 22.15 uur: sportjour naal. BBC 1, 23.00 uur. sports night, Eurosport, 18.00 u Eerste zege ploeg Raas GARDANNE Edwig van Hooydonck heeft Jan Raas de eerste zege in het wegseizoen bezorgd. De Belg zegevierde gisteren in Gardanne tijdens de openingsprijs van de Week van Besseges. In de sprint ver sloeg Van Hooydonck zijn landgenoten Pierre Dewailly en Herman Frison. De eerste rit van de Ronde van Andalusië ging naar de Spanjaard José Luis Villanue- va. Hij was de Nederlander Jan Siemons uit de ploeg van Cees Priem te slim af. Schaatskalender DEN HAAG De schaatskalender voor de komende dagen luidt als volgt: VANDAAG Ammerstol: 19.00 uur, gewestelijk kampioenschap langebaan vrou wen B en C. 01825-1806. Nieuw-Lekkerland, 18.30 uur. Zuidhollands kampioenschap lan gebaan jongens A, 01848-2688 Nieuwpoort: 19.30 uur. kortebaan mannen. 01843-1385/1393. Ter Aar: 19.00 uur. marathon mannen 75 ronden. 01722- 2247/3054. Molenaarsgraaf: 20.00 uur. korte baan vrouwen, 01844-1388. MORGEN Koudekerk aan de Rijn: 20.00 uur, afvalwedstrijd, mannen en vetera nen. 01714-12387. Ter Aar: 14.00 uur, gewestelijk kampioenschap Zuid-Holland, su per sprint, mannen. 01722-2247. Moordrecht: 20.00 uur, kortebaan mannen. 01827-3919/4100. VRIJDAG 8 FEBRUARI Nieuw-Lekkerland: 13.30 uur, NK kortebaan junioren B, 01848- 2688. Lekkerkerk: 19.00 uur. kortebaan mannen junioren 16-19, 01805- 1317. IVIJK AAN ZEE Met {rote handigheid, pure Jwendel en een forse dosis {eluk heeft de oude jchaakvos Viktor Korts- fioj zich geplaatst voor de kwartfinales van het kan- lidatentoernooi. p de noodzakelijk geworden erlenging van zijn tweekamp net de Hongaar Gyula Sax tond de bijna 60-jarige Zwit- er in Wijk aan Zee in beide artijen verloren. De eerste [eer zwendelde hij zich naar •inst, de tweede partij werd 'e Sovjetrussen Artoer Joe- >epov en Sergej Dolmatov fielden elkaar opnieuw in venwicht. Beide spelers won ten met de witte stukken. Zij peffen elkaar vandaag op- tieuw twee keer in de tweede verlenging met versneld tem po. Is er dan nog geen beslis sing gevallen, dan wordt er ge loot. Het prijzengeld van 26.000 gulden per tweekamp was zondagavond al eerlijk ge- Kortsjnoi werd de vijfde speler, die zich bij de laatste acht kandidaten voor de we reldtitel voegde. Anatoli Kar- pov was van de eerste ronde vrijgesteld. Jan Timman plaat ste zich in Sarajevo ten koste van de Duitser Robert Hübner, de Indiër Anand won in Ma dras van de Sovjetrus Drejev en de Sovjetrus Ivantsjoek verpletterde in Riga zijn land genoot Joedasin. De tweekam pen Short-Speelman (in Lon den) en Nikolic-Gelfand (in Sarajevo) zijn nog niet beslist. De loting voor de kwartfinales (vanaf 10 augustus in Brussel) wordt begin maart tijdens het toernooi in Linares gehouden. Profronde Dordrecht naar Gulpen )EN HAAG De profronde van Nederland, van maandag 12 bt en met zaterdag 17 augustus, begint met een proloogtijdrit in Dordrecht en eindigt met een etappe door de Limburgse heuvels net aankomst te Gulpen. De totale lengte van het parkoers is B3 kilometer, behalve de proloog over zes kilometer staat ook log een tijdrit over 42 kilometer in de omgeving van Raalte op let programma. Het etappeschema ziet er als volgt uit: 12/8: Dordrecht, tijdrit, 6 km; 13/8: Nieuwegein-Haaksbergen, 185 km; 4/8: Haaksbergen-Raalte, 80 km en Raalte-Raalte, tijdrit over 12 km; 15/8: Arnhem-Tilburg, 170 km; 16/8: Tilburg-Heythui- Jen, 180 km; 17/8: Heythuizen-Gulpen, 170 km. ROTTERDAM In navol ging van hun pupillen doen de Nederlandse bokspromotors er alles aan om flinke tikken uit te delen. Gisteren was het de beurt aan de Rotterdammer Aad Westerlaken, die onge veer anderhalve ton neertelt om volgende week dinsdag een profgala in het sportpaleis Ahoy' te organiseren. Hij be schuldigde zijn collega Henk Rtlhling ervan „een vuil spel letje" met anderen te hebben opgezet. Aanleiding tot de verbale uit halen van Westerlaken is de annulering van het Europese titelgevecht in het halfzwaar- gewicht tussen Alex Blan- chard en de Brit Tom Collins. Aanvankelijk leek Westerla ken de partij in z'n program ma van dinsdag te hebben, maar Collins trok zich kort na de door Westerlaken „gewon nen" beursbieding terug. Naar eigen zeggen omdat hij z'n gage van 30.000 gulden te laag vond. Westerlaken verdenkt z'n col lega-organisatoren ervan „zeer bewust" op het uitstel van het titelgevecht te hebben aange stuurd. Volgens Westerlaken heeft Collins (die dus geld én titel zomaar uit handen gaf) voor z'n verrassende aftocht geld ontvangen van de mana gers van Blanchard (Rühling) en Rocchigiani (de nieuwe te genstander van Blanchard) om daarmee de mogelijkheid voor een veel lucratiever gevecht open te houden. Westerlaken: „Bovendien, kijk eens naar het feit dat beide Aad Westerlaken. managers in totaal honderd duizend gulden eisten voor de televisie-rechten. Een krank zinnig bedrag, maar het maakt wel duidelijk dat ze beiden ge woon wilden dat er niet ge bokst zou worden". Proces Manager Sauerland van Roc chigiani maakte kort na de af zegging van Collins bekend dat hij 110.000 gulden ter be schikking stelde voor een gevecht tussen Blanchard en zijn Duitse pupil, die zoals ver wacht door de Europese Boks Unie was aangewezen als ver vanger van Collins. Deze strijd vindt zo goed als zeker plaats op 1 maart in Dtlsseldorf. Een contract is trouwens nog niet getekend, zo maakte Blan- chard's trainer Koopmans gis teren bekend. De winnaar van de strijd om de vacante titel zou best wel eens tegen juist Collins z'n titel dienen te ver dedigen. Henk Rühling .vindt de aantij gingen van Westerlaken mis plaatst. „Hij moet een stelletje kronkels in z'n hersens heb ben om dit te bedenken. Hij heeft het uit z'n duim gezogen. Ik overweeg een proces tegen hem aan te spannen". In Ahoy' treedt dinsdag, niet zonder toeval de uitzenddag van Veronica, wél Regilio Tuur aan. Over tien ronden ontmoet de op Amerikaanse li centie boksende Nederlander de Franse lichtgewicht Jean- Baptiste Mendy. Veronica telt 20.000 gulden neer om het 21e gevecht van de voor het eerst als „Turbo" aangekondigde Tuur rechtstreeks op het scherm te mogen brengen. Om die reden (en wegens de annulering van het titelge vecht van Blanchard) vreest Westerlaken dat het sportpa leis hooguit voor éénderde deel (2500 toeschouwers) ge vuld zal zijn. De promotor is dan wel uit de kosten en zal hopen dat zanger Lee Towers met z'n pauze-act ook wat mensen trekt. Een dag voor het profgala onderhandelt de Belgische manager De Gloire overigens met Bill Bikoff, de manager van Tuur, over een mogelijk Europees titelgevecht voor de Nederlander dat in België zou moeten plaatsvin den. Tuur zal dan wel een Ne derlandse promotor als tussen persoon dienen te vinden wil hij in aanmerking komen voor zo'n gevecht. Verder komen dinsdag Tuurs sparringpartner Kevin Kelley (tegen de Fransman Farid Benredjed) en over acht ron den Vlaardinger John Held (tegen de Belg Roland de Vul- der) en Rexford Kortram (te gen de Fransman Bagayogo) in de ring. HENK RUIJL ARNHEM Nog dit jaar zal door het ministerie van WVC geld worden vrijgemaakt voor de bestrijding van racisme in de sport. Dat meldde minister Hedy d'Ancona gisteren in het nationaal sportcentrum Papen dal tijdens het congres ,tIÓeur Bekennen". Tevens benadruk te d'Ancona het initiatief te zullen nemen tot een onder zoek dat in kaart moet bren gen in welke vorm en welke mate discriminatie in de sport voorkomt. „We kunnen daar na gaan proberen om waar te maken wat in de grondwet ge schreven is", aldus de minis ter. „De aandacht voor discri minerend gedrag in de sport is de laatste tijd zeer groot. Elke week is er wel in een krant iets te lezen over de „oerwoud geluiden", de „bananen", de hetze tegen de joden en derge lijke. Het wekt de indruk dat we er voor het sportbeleid een nieuw probleem bij hebben". De PvdA-minister zei het ra cisme op de sportterreinen zeer serieus te nemen. „Discri minerende uitlatingen zijn volstrekt ontoelaatbaar, strij dig met de grondwet. Massaal gepleegde strafbare feiten, zo als spreekkoren op de tribu nes, maken het identificeren van individuele daders echter zeer moeilijk. De minister van justitie zal in overleg met het openbaar ministerie bezien of er toch iets te doen is aan dit verschijnsel. Ik heb in interna tionaal verband het probleem aangekaart bij de Permanente Commissie Voetbalvandalisme van de Raad van Europa. Ne derland is sinds kort voorzitter van deze commissie". Tijdens het door de Nederlandse Sport Federatie georganiseerde con gres bestempelde de WVC-mi- nister het tegengaan van racis me in de sport in eerste instan tie als een verantwoordelijk heid van de landelijke sportor ganisaties. „In aanvulling of ter ondersteuning van maatre gelen ben ik bereid mijn me dewerking te verlenen". PAARDESPORT Koersen in Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Fiona Brasil (R. Pools) 2.43.6 - 1.21,8, 2. Fakir van Merm, 3. Fleur Hanover. Niet gestart: Denise Wolvers. Toto: winnend 9,00, plaats 4,00 5,50, koppel 23,70, trio 440,00 2e koers, 2000 m: 1. Edward H (S. Woudstra) 2.43.6 - 1.21,8, 2. Elisa Morgan, 3. Fabiola. Toto: winnend 1,80, plaats 2,00 2,50, koppel 4,10, trio 22,90. 3e koers, 2000 m: 1. Cupido de Queen (R. Pools) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Ego Rapido, 3. Duncan Prince. 4. Tra de Deficit. Niet gestart: Charme Troll. Toto: winnend 8,40, plaats 3,10 2,60, koppel 17,40, trio 92,90, kwartet 182,70. 4e koers, 2900 m: 1. Early Ricardo (J. Oorthuijsen) 4.02,9 - 1.23,8, 2. Eric Dean. 3. Emiel W. Niet gestart: Daan Wielinga, Exception. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00 1,10, koppel 3,60, trio 9,60. 5e koers, 2440 m: 1. Candy White (B. Dapper) 3.17,9 - 1.21,1, 2. Demetrius, 3. Disco Dancer. Niet gestart: Black Pitt, Calypso Boshoeve. Toto: win nend 4,00, geen plaatsnotering, kop pel 10,80, trio 82,20. 6e koers, 1609 m; 1 Dex di Tricia (Mej. A. Scheper) 2.06,7 - 1.18,7, 2. Dominique, 3. Carin Buitenzorg, 4. El- ton Prince. Toto: winnend 2,30, plaats 1,60 3,70, koppel 11,70, trio 46,40, kwartet 166,20. 7e koers, 2440 m: 1. Yok van de Len te (H. Hamming) 3.14,2 - 1.19,6, 2. Wez Warber. 3. Channa Hanover Toto: winnend 1,60, plaats 1,50 2,00 koppel 3,40, trio 8,70. 8e koers, 2000 m: 1. Dizzy Dean (R. Pools) 2.37,6 - 1.18,8, 2. Corlne Ryn- stroom, 3. Dazraff B, 4. Bonanza Bos. Niet gestart: Como Queen, Anne V, Adam Buitenzorg. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 2,50, koppel 13,90, trio 53,40, kwartet 171,60. 9e koers, 2000 m: 1. Balequina N (H. Langeweg) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Apollo, 3. Clrlanne N. Toto: winnend 4,10, plaats 1,90 2,70, koppel 6,60, trio 69,40. W-5: 5-3-7-4-6. Uitbetaling: 46,50 Omzet totalisator: 165.556,00. SCHAATSEN Marathons op natuurijs Mannen Midwolda: 1. Hagen, 2. Korotkov (Sov), 3. Kramer, 4. Huitema, 5. R. Ruitenberg, 6. Kleine, 7. Kooy, 8. Post, 9 Pieterse, 10. Van Kempen. Annen: 1. Groenendal. 2 Veenhof, 3. Kromkamp. 4. Kooy, 5. Baranov (Sov). Vrouwen Midwolda: 1. Berkhoff, 2. Pasveer, 3. Dijkstra. 4. Kamminga, 5 De Boer. Menaldum: 1. Keulen, 2 Pasveer. 3. Nijdam, 4 De Boer. 5. De Jong. Kortsjnoj soepov (Sov)-Dolmatov (Sov) 1-0. 2e partij: Sax-Kortsjnoj 1/2-1/2, Korts jnoj naar kwartfinales. Dolmatov-Joe- soepov 1-0. Tweekamp kandidatentoernooi in Londen, 7e partij: Speelman (GBrJ- Short (GBr) 1/2-1/2. Stand 3 1/2-3 1/2. SQUASH Vrouwen, kampioenspoule: HSRC- Victoria 0-3; Dekker Squash-Dickys- TENNIS Toernooi in Wellington (Nwz) Vrouwenenkelspel, 1e ronde: Ore mans (Ned)-Romano (Ita) 6-4, 6-2. VOETBAL Oefenwedstrijden Belfast: Noord lerland-Polen 3-1 (1- 1): 17. Warzycha 0-1, 44. Taggart 1-1, 51. Magilton 2-1, 82. Taggart 3-1. Schiedam: SVV-DHC (hoofdklasse) 5- 1 (3-0). Doelpunten SVV: Keur 3. Ba- rendse, Jimmy Simons. DHC: Kloes- ter. WIELRENNEN Week van Bessèges Proloog: 1. E. van Hooydonck (Bel) 118 km in 3.05.24, 2. Dewailly (Bel). 3. Frison (Bel), 4. Matwew (Dul), 5. Der- nies (Bel), 6. Demierre (Zwl), 7. Kllmov (Sov), 8 Hodge (Aus), 9. Hartmut Bölts (Dui), 10. Diaz-Zabala (Spa). Ronde van Andalusië 1e etappe: 1. Villanueva (Spa) 191 km in 4.59.23, 2. Siemons (Ned) op 0.06, 3. Bishop (VSt) 0.08, 4. Lezaun (Spa). 5. Pleters (Ned), 6. Pagnln (Ita) 0.11, 7 Vanderaerden (Bel), 8. Moreda (Spa), 9. Dominguez (Spa), 10. McKinley (VSt), overige Nederlanders: 21. A. van der Poel, 39. Beuker, 60. Verhoeven. 68. Van den Akker. 70. Van der Pas, 73 Rooks, 80. Van Or- souw, 84. Ducrot, 90. Hanegraaf, 134. Suykerbuyk, 147. Solleveld, 158. Cor- des, 162. Kools. Schuldenlast Frans voetbal gulden. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rapport van de profliga. ceerd door de Franse sportkrant l'Equipe. Het rapport geeft een overzicht van de financiële situatie op 30 juni 1990, dus eind vo rig seizoen. Het opgetelde deficit van zestien eerste divisieclubs bedroeg op dat moment 215 miljoen gulden, waarvan bijna drie kwart voor Bordeaux. Brest, de club van oud-Feyenoorder Jos van Herpen, staat tweede in het klassement met een schuld van 33 miljoen. De derde plaats wordt gedeeld door het Montpellier van Wilbert Suvriin en Olympique Marseille, de club van de ge- plaagde_ en inmiddels aanblijvende groot-industrieel Bernard

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9