e eist loofdrol op i jdens debuut Hansen verrassend lijstaanvoerder Danny De Bie half jaar geschorst \W Den Bosch verrast met zege op Sparta ^Geen problemen iet mens Bianchi Eberharter sensatie op Super G Michels vermaakt zich met „schoolvoetbal Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! RT QeidóaQowiant DONDERDAG 24 JANUARI 1991 PAGINA 9 Milan wint aalduel N Zonder Marco van Basten heeft an gisteren de inhaalwedstrijd tegen t 1-0 gewonnen. Van Basten vroeg trai- hi of hij buiten de basis mocht blijven, hij niet in vorm is. Zijn vervanger Da- .assaro maakte na twintig minuten het qq" Int. De stad Milaan levert zeker tot het .70 finde de nummers een en twee van de 30 A in Italië. AC Milan verkleinde de ach- •j*J ld op stadgenoot en koploper Inter tot io >nt 20 r AC Milan, dat 23 punten vergaarde uit 80 iien duels, volgen drie clubs met een 50 (ninder: Juventus, Parma en Sampdoria, jjj ft tweede duel van de dag met 2-1 won gQ iS Roma. De winnende treffep. was van WIJK AAN ZEE Curt Hansen heeft gisteren in Wijk aan Zee tij dens het 53ste Hoogovens schaak toernooi in de A-groep de leiding overgenomen van John Nunn. De Deen won op fraaie wijze van de IJs lander Helgi Olafsson en de Brit leed zijn eerste nederlaag tegen de eindelijk ontke tende Sovjetrus Valeri Salov. Daardoor werden de rollen omgedraaid. Hansen heeft nu met een totaal van 3 1/2 punten een voorsprong van een half punt op een legertje concurrenten, bij wie ook nog steeds Jeroen Piket (remise tegen de Fransman Lautier). De partij tussen Salov (wit) en Nunn had het volgende verloop: 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pb8-c6; 3. Pbl-c3, Pg8-f6; 4, d2-d4, e5xd4; 5. Pf3xd4, Lf8-b4; 6. Pd4xc6, b7xc6; 7. Lfl-d3, d7-d5; 8. e4xd5, c6xd5; 9. 0-0, 0- 0; 10 Lcl-g5, Lc8-e6; 11 Pc3-e2, h7-h6; 12. Lg5-h4, Lb4-d6; 13. Pe2-d4, c7-c5; 14. Pd4xe6, f7xe6; 15. Ddl-e2, e6-e5; 16. Ld3- g6, Ta8-b8; 17. c2-c4, e5-e4; 18. Tal-dl, Dd8-c7; 19. Kgl-hl, d5xc4; 20. Lh4xf6, Tf8xf6; 21 Lg6xe4, Ld6-e5; 22. De2xc4+, Kg8-h8; 23. b2-b3, Tb8-f8; 24. Dc4-e2, Le5- d4; 25. f2-f3, Dc7-e5; 26. g2-g3, Tf8-e8; 27. De2-d3, Tf6-d6; 28. Tdl-d2, h6-h5; 29. Td2- e2, h5-h4; 30. g3xh4, Td6-h6; 31. f3-f4, De5-f6; 32. Dd3-f3, Th6xh4; 33 Le4-d3, Tm8-f8; 34. Df3-g3, Df6-h6; 35. Dg3-g6, Th4-h3; 36. Dg6xh6+, g7xh6; 37. Ld3-c4, Ld4-e3; 38. Khl-g2, zwart geeft het op. BRUSSEL De Belgische Wieler bond (BWB) heeft Danny de Bie gis teren, op zijn verjardag. met onmid dellijke ingang zes maanden ge schorst en een geldboete van 7000 Zwitserse francs, ruim 9000 gulden, opgelegd. De veldrijder kreeg die zware straf omdat hij zaterdag na de Superprestige-veldrit in Zillebeke tijdens de dopingcontrole zou hebben willen frauderen. De controlerende arts, dokter Kesteloot, ontdekte on der de trui van De Bie een condoom, waarin 'schone' urine had kunnen zitten. De wielerbond heeft de ver klaringen van de dokter en de secre taris van de Westvlaamse wieler bond, die bij het onderzoek aanwezig was, de doorslag laten geven. De Bie bestrijdt dat' hij heeft willen 'sjoeme len' en beweert dat hem een kunstje is geflikt tijdens het onderzoek. De nationale kampioen van België con sulteerde zaterdagavond meteen zijn advocaten in Leuven. In het bijzijn van een rijkswachter leverde hij een tweede urinestaal af om vrijdag tij dens het kort geding, dat hij bij de rechtbank in Brussel tegen de BWB heeft aangespannen, zijn onschuld te kunnen aantonen. De Bie zegt dat de arts er bij was toen hij zijn plasje maakte. „Het flesje was al verzegeld toen me gevraagd werd de broek te laten zakken. Vervolgens begon hij onder mijn trui te frunniken en haalde een condoom tevoorschijn. Ik heb geen idee waar hij dat ding van daan heeft gehaald", aldus De Bie. Olympus naar finale DURRES De volleybalsters van Avero Olympus uit Sneek hebben zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale ronde van het Europese toernooi voor lands kampioenen. Olympus won gisteren in Durrës, bijna dertig kilometer van Tirana, de tweede wedstrijd in de kwartfinale tegen Dynamo met 3-1. Een week geleden was de uitslag van de thuiswed strijd 3-0. De ploeg van trainer Hans van Wijnen mag op 22, 23 en 24 februari meedoen aan de finale ronde, die gehouden wordt in Zagreb. Tegen standers zijn dan vrijwel zeker Europa Cup houder Oeralotsjka Sverdlovsk uit de Sovjetu nie, Olimpia Teodora Ravenna (Ita) en Mladost Zagreb (Joe). De laatste club is favoriet. Mla dost. getraind door de Sovjetrus Karpol, is ver sterkt met enkele vroegere Sverdlovsk-ster- ren, onder wie Ogienko. ©TTERDAM Dat |b Witschge gister- Jond in de Kuip een iofdrol kon opeisen, gt veel over hem maar Jg meer over Feye- jord. Amsterdammerse neef Pipo hielp bij zijn debuut tobbende voormalige top- i naar de kwartfinales de KNVB-bekerstrijd. magere overwinning op ite divisionist NAC (2-1) Irdt in Rotterdamse krin- al gezien als signaal dat yenoord eindelijk op weg terug is. Maar een ob- ievere blik op de voor- •lbare zege leert dat opti me nu nog niet gerecht- irdigd is. ware sterkte van het op Canarische Eilanden gere- iveerde Feyenoord zal pas ijken tijdens de komende :ken, waarin behalve com- Ititiewedstrijden (achter- involgens thuis tegen NEC SVV) ook het bekertref- n met De Graafschap of ordrecht '90 op het pro- ramma staat. p 17 februari hebben de itterdammers bij MVV ein- lëlijk de kans een eind te iken aan de hatelijke reeks in niet-gewonnen uitwed- ijden. Sinds maart 1990 •eft Feyenoord buiten de geen competitiewed- •ijd meer gewonnen. En dit •izoen zegevierde de équipe Fortuna huurt Gerrit Plomp SITTARD Fortuna Sittard heeft gisteren met Feye noord overeenstemming bereikt over het huren van Gerrit Plomp voor de rest van het seizoen. De Limburgse club heeft ook een optie tot koop genomen voor de duur van twee jaar. Plomp was een van de Feyenoorders die te ho ren had gekregen dat hij moest vertrekken. De 27-jarige Utrechter speelde eerder voor FC Utrecht, waar hij onder meer samenwerkte met de huidige trainer van Fortuna Sittard, Han Berger. Loting DEN HAAG De loting voor de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker leverde het volgende resultaat op: BW Den Bosch-Vitesse; De Graafschap/Dordrecht (30/1 )-Feyenoord; Roda JC-Ajax; Willem II-PSV. De wedstrijden worden gespeeld op februari. van Bengtsson en Verbeek in de PTT Telecompetitie thuis slechts driemaal; alleen NEC en Heerenveen wonnen min der vaak. Geen wonder dat de Rotterdammers de zege van gisteren maar al te graag gebruiken als handvat voor een hoopvolle toekomst. Met nieuwkomer Rob Witschge voorop. In plat Amsterdams rappor teerde hij na afloop van zijn debuut dat hij „lekker" had gespeeld. De van St. Etienne overgenomen Ajacied spotte met de vrees dat hij als ge volg van zijn onregelmatige optredens in Frankrijk, wei eens met conditiegebrek zou kunnen kampen. De blonde lokken van de door NAC'er Gerard den Haan bewaakte Witschge wapperden bijna negentig minuten lang, want de debutant had er begrijpe lijkerwijs zin in. „Ik moet een compliment maken aan als gevolg van een nieuw pr- beleid bij Feyenoord voor de media-vertegenwoordigers was opengesteld. Witschge betitelde zijn openingstreffer in de 41e minuut als „een ge slaagd stiffie", dat kon wor den beschouwd als een bewijs dat de in hem gestoken som van 1,5 miljoen gulden geen weggegooid geld is. Dat begint er voor de 7,5 ton Rob Witschge, voor het eerst in 1 die aan Gouwenaar Harry van der Laan is besteed wel steeds meer op te lijken. De voormalige topscorer van FC Den Haag berust momenteel in zijn positie op de reserve bank, waar hij door de komst van de Amsterdammer al leen maar Steviger op lijkt te zijn vastgepind. Want de werklustige linkspoot Witschge speelde gisteren juist in de rol die Van der Laan vorig seizoen zoveel succes bracht: vlak achter de centrumspits (eerst Griga, la ter even Kiprich). Door het vertrek van Piet Keur (naar SVV) is Van der Laan wel een concurrent kwijtgeraakt, maar met aanvallers als Ki- EN HAAG BW Den ösch heeft voor de enige Jerrassing gezorgd in de thtste finales van de strijd KNVB-beker. De ummer dertien van de eer divisie was gisteren te k voor de nummer der- jen van de eredivisie, Spar- Met Den Bosch dringt ze er nog een club uit de twee afdeling door tot de beste fcht, want het duel tussen De Graafschap en Dordrecht werd afgelast. PSV verwezenlijkte de hoog ste uitslag, 8-1 tegen Wage- ningen. De bekerhouder ging pas gemakkelijk scoren, na dat Doesburg uit het veld was gestuurd. Romario liet blijken dat. hij terug is in Brabant. De Braziliaan, za terdag beboet omdat hij te lang in zijn geliefde Rio was gebleven, nam de helft van de produktie voor zijn reke ning. Zoals verwacht trok Ajax - FC Groningen, de nummers twee en drie van de competi tie, het meeste publiek: 16.400 mensen. Huizingh poetste de openingstreffer van Pettersson weg, maar Wouters net voor en weer de Zweed na de pauze verzeker den Ajax van de kwartfina les. Willem II vernederde SVV en maakte met de uitslag van 5-0 een sportief gebaar naar trainer Adri Koster, die na het seizoen vertrekt. Alle doelpunten vielen na rust en waren van Mallien, Van Geel, Ridderhof, Meeuwsen en Stewart. SVV-trainer Ad vocaat noemde zijn verdedi ging een „kleuterklas". Roda en Vitesse plaatsten zich reeds eerder prich en Blackson op de bank, bleek hij gisteren let terlijk tot kofferdrager te zijn gedegradeerd. Taument Hagenaar Gaston Taument gaat het daarentegen wel voor de wind in Rotterdam. Hij bracht zeven minuten voor het eindsignaal van het aardige bekerduel (waarin de Feyenoord-kemphanen Scholten en de naar NAC vertrokken Lokhoff weer tegenover elkaar stonden) zelfs de beslissende treffer op zijn naam. Na een pass van John de Wolf van uit het door drie man ge vormde defensie-centrum van Feyenoord omspeelde Taument vakkundig de Bre dase doelman John Karelse en deelde de ploeg van Cor Pot daarmee de genadeslag toe. De voormalige trainer van Wilhelmus, die ooit als jeugdtrainer bij Feyenoord werkte, vond dat zijn hard werkende ploeg niet was af gegaan. Een terechte consta tering gezien het veldspel én het doelpunt in blessuretijd van uiteraard Ton Cornelissen (2-1). Maar ook dat zegt meer over Feye noord dan over NAC. ROB LANGEVELD Bekervoetbal DEN HAAG De karakteristieken van de bekerwedstrijden van gisteravond zijn: Ajax-FC Groningen 3-1 (2-1). 20. Pettersson 1-0, 36. Huizingh 1-1, 44. Wouters 2-1, 67. Pettersson 3-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 16.400 Ajax. Menzo; Blind, Wouters, Vink en Frank de Boer; Winter, Bergkamp en Witschge; Van 't Schip, Pettersson (81. Ronald de Boer) en Roy Veenhof, ;n; Meijer; PSV - W ageningen 8-1 (3-1). 13. Bosman 1-0, 34 Romario 2-0, 39. Koeman 3-0, 43. Vink 3-1, 52. Popescu 4-1, 60. Romario 5-1, 4. Romario 6-1, 77. Romario 7-1, 79. Kalusha 8-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 3000. Rode kaart: 32. Doesburg (Wagenin- gen/vasthouden doorgebroken Gerets). PSV: Van Breukelen; Gerets, De Jong, Valckx en Heintze; Vanenburg, Popescu (72. Van Aerle) en Koeman; Ellerman, Romario en Bosman (72. Kalusha). Wagemngen. Hofman; Vlemmings, Doesburg, Heesen en Schrijner; Van de Velde, Van der Laan (82. Van Gameren) en Loupatty; Vink, Oosterhuis en Schreuder (69. Kreekels). Feyenoord-NAC 2-1 (1-0). 40. Witschge 1-0, 83. Taument 2-0, 90. Cornelissen 2-1. Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers: 12.202. Gele kaart: Troost, Blinker (Feye noord). Feyenoord: De Goey; Troost, Metgod, De Wolf en Heus; Van Gobbel, Scholten en Witschge, Taument, Griga (87 Blackson) en Blinker (72. Kiprich). NAC: Karelse, Van den Dungen, Brood, Schrijvers en Smit; Den Haan, Lokhoff en Koumans (75. Dik); Remie, Cornelissen en Lammers (73. Schapendonk). Willem II - SW 5-0 ((H)). 54. Mallien 1-0, 57 Van Geel 2-0 (strafschop), 60. Rid derhof 3-0 (eigen doel). 70 Meeuwsen 4-0, 74. Stewart 5-0 Scheidsrechter Blanken- stein. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Jimmy Simons (SVV) Willem II Roland Jansen; Meeuwsen, Mallien, Veldman en Dijkstra; Feskens (68 Bart Jansen), Wolffs. Van Geel (68 Van Gastel) en Godee; Stewart en Sylla SVV: Hiele; Vonk, Ridderhof, Van der Net en Boessen; Trustfull, Jerry Simons, Luhu- kay en Barendse (65. Jimmy Simons); Keur en Breetveld. BVV Den Bosch - Sparta 3-1 (1-1). 22. Houtman 0-1, 25 Nijhuis 1-1, 59. Van de Wiel 2- 1. 83. Van de Wiel 3-1 Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 1250. Gele kaart Laponder (Den Bosch) BVV Den Bosch Van Gnnsven; Meulendijk, Van Eek, Van der Hoeven en Laponder, Nijhuis (70. Laisina). Netten, Broeken en Van Cuyk (85. Bas Gosgens); Van Sehijndel en Van de Wiel. Sparta Metgod; Schuurhuizen, Bubberman, Van de Gaag en Gerard de Nooijer; Sas, Sandel (76 Spork) en Van den Berg (60. Van Wattum); Vurens, Houtman en Dennis de Nooijer 7 N HAAG Mare Delissen Frank Leistra, eerste en Jjede aanvoerder van het •lands hockeyteam, heb- gisteravond KNHB-be- ïrslid Paul Litjens ingelicht r hun kritiek op bonds- h Rob Bianchi. e hebben twee uur gespro- hem verteld welke iven er in de nationale se- ie leven", zei Delissen die niet op de precieze aard de actuele problemen ist in te gaan. „Litjens gaat met Bianchi praten en idt ons daarvan op de hoog- Dat is voorlopig alles. Bel idagavond nog maar eens tg, dan kan ik waarschijn- wel wat meer vertellen", lissen en Leistra hadden sdagavond al een gesprek t Bianchi bij wie zij tekort- ningen op taktisch gebied •ben geconstateerd. „Het )ft niets met de mens Bian- te maken", benadrukte lissen. „De rest kun je dan nakkelijk invullen". erkwaardig jens hield zich gisteren enzeer op de vlakte; Bianchi s niet voor commentaar be- kbaar. Wel gaf teammana- Fred Meijer zijn mening er de kritiek die voor hem taal onverwachts" kwam. lij is, ook het afgelopen weekeinde in Spanje, van geen enkele onvrede gebleken. Er was juist sprake van vorderin gen in het technisch en tak tisch 'concept van Bianchi. Ik vind het wel merkwaardig dat hij juist daar nu op wordt aan gevallen. Dat hij in die ele menten als niet-hockeyer kwetsbaar zou zijn, was al van tevoren bekend. Misschien spelen bij sommige internatio nals andere dingen een rol. Maar welke, dat zou ik ook niet weten". Bianchi is sinds 1 mei 1990 in dienst van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond als verantwoordelijke man voor het nationale mannenteam. In die functie volgde hij Hans Jorritsma op die de Oranje- ploeg eerder vorig jaar in La hore naar de wereldtitel leid de. Al bij de aanstelling van Bianchi leefde er bij menigeen volop twijfel over de hockey- technische kwaliteiten van de inwoner van het Noordhol landse Huizen die zelf als oud profvoetballer bij FC Amster dam speelde. De tweede plaats bij het toernooi om de Cham pions Trophy in Australië leek in Bianchi's voordeel te wer ken, maar na de kritische ge luiden uit de eigen kring - in de hockeywereld bepaald niet gebruikelijk -lijken zijn dagen nu alweer te zijn geteld. DICK KIERS Stefan Eberharter is blij met zijn overwinning. SAALBACH Stefan Eber harter heeft op de tweede dag van het toernooi om de we reldkampioenschappen ski in Saalbach voor sensatie gezorgd door de super-reuzenslalom te winnen. De 21-jarige Oosten rijker heeft nooit één wed strijd voor de wereldbeker op zijn naam gebracht. Ook de tweede plaats van de 19-jarige Noor Kjetiz-Andre Aamodt was een grote verras sing. De Fransman Frank Pic- card, de olympisch kampioen Super-G, veroverde de bron zen medaille. Met 1,54 seconde had Eberharter, naar ski-be grippen, een enorme voor sprong op de rest van het veld. Hij bracht vreugde in het Oos tenrijkse kamp, waar men nog in rouwstemming was door het overlijden vorige vrijdag van de 20-jarige Gemot Reinstad- ler na een trainingsongeluk in Wengen. Reinstadler werd dinsdag begraven. Tienduizend toeschouwers be jubelden de overwinning van Stefan Eberharter, die door vooraf door hooguit een enke ling tot een topprestatie in staat werd geacht. Die enke ling was hij zelf. „Ik zie me zelf als favoriet", deelde een dag voor de wedstrijd laconiek mee. „Ik voel me sterk en kundig". Een medaille was zijn droom, die uitkwam. ATHENE Wellicht door de zorgen om de oorlog in de Golf zijn Griekenland en Portugal in hun kwalificatie-wedstrijd voor de strijd om het Europese kampioenschap vergeten wat verdedigen is. In een boeiend duel, dat meer spektakel bood dan de grootste optimisten hadden durven voorspellen, hield het thuisland zich staan de door met 3-2 te winnen. Hoe dat gebeurde, kon zelfs de grootste analiticus niet naver tellen. Voor het Nederlands elftal echter was het verlies van Portugal mooi meegeno men. Wat kan er voor Oranje nog misgaan na het avondje onge organiseerd, maar technisch fraai en uiterst boeiend voet bal in het met 15.000 toeschou wers slecht bezette Olympisch stadion. Bondscoach Michels, ondanks de kou aanwezig in Athene, omzeilde de vraag. Wel gaf hij toe blij te zijn. „Voor ons blijft Portugal toch de belangrijkste tegenstander. De Portugezen hebben het meeste potentieel". Michels had zich vermaakt met het „schoolvoetbal" dat Oranjes opponenten op de mat legden. „Wat het amusement betrof had ik voor de wedstrijd wei nig verwachtingen en dan ge beurt dit. Het was een open slag. Iedereen deed maar wat. Er speelden zich onbegrijpelij ke toestanden af, van organi satie was geen sprake". Als vakman moet de bondscoach zijn geschrokken, als liefheb ber had hij een heerlijk avondje. „Dit soort dingen kan het voetbal zo leuk maken". Griekenland-Portugal 3-2 (1-1). 7. Borbokis 1-0, 18. Rui Aguas 1-1, 62. Futre 1-2, 68. Manolas 2-2, 84. Tsalou- hidis 3-2. Scheidsrechter: Longhi (Ita). Toeschouwers: 15.000. Rode kaart: 90. Manolas (Gri, twee keer geel). Griekenland: Sarganis; Apostolakis, Manolas, Kalitzakis en George Papa- dopoulos; Tsalouhidis, Torsounidis, Kofidis (70. Athanasiadis) en Tsianta- kis; Saravakos en Borbokis (67. Dimi- triadis). Oceano, Rui Barros (72. Cade- te) en Sousa (72. Nunez); Rui Aguas en Futre Stand groep 6 Nederland 3 2 0 1 4 10- 1 Griekenland 3 2 0 1 4 7-4 Portugal 3 1113 3-3 Finland 2 0 2 0 2 1-1 Malta 3 0 12 1 1-13 Volgende wedstrijd 9 februari Malta - Portugal. Sportprijsvragen SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 17.00 en 23.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 23.00 uur: Match. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Duitsland 1, 21.45 uur en 23.00 uur: Sport extra. TV 5, 19.15 uur: Fan de sport BBC 1, 0.00 uur: Sport (EK kunstrijden). DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afge lopen weekeinde zijn: Midlotto 3A: 4 - 8 - 13 -16 - 25 -27. Reser ve: 40. Cijferspel 3A: 745213. Duitse midlotto: Trekking A: 5-20-28-29-30-41. Reserve: 45. Trekking B: 1-7-18-37-43-47. Reserve: 17. Spel 77: 9554498. Smits buitenspel INDIANAPOLIS Rik Smits, de Nederlandse basket baller in Amerikaanse dienst, komt de rest van het seizoen waarschijnlijk niet meer in ac tie. De speler van de Indiana Pacers moet nog deze week een elleboogoperatie onder gaan. Wielerselectie niet gebonden tot de Spelen UTRECHT De dertien ama teurs, die door bondscoach Piet Kuys zijn opgenomen in de nationale wielerselectie, hebben geen verplichting ten minste tot de Spelen van Bar celona amateur te blijven. De selectie voor 1991 bestaat uit Dek ker, Jansen, Kemper, Kil, Overgaag, Rasch, Vegt, Van Diik, Compas, Van Bon, Boven, Boogera en Jeletich De vrouwen-selectievan coach Hoek stra bestaat uit Van Moorsel. Schop en Westland, Loohuis, De Rooij, Cyntha Lutke Schipholt, Grimbergen en Van Dijk. Koot naar Engeland EINDHOVEN Addick Koot onderhandelt vandaag in En geland met de clubleiding van Nottingham Forest over een meerjarige verbintenis. De 27- jarige verdediger, die bij PSV als wisselspeler fungeert, mag van de clubleiding naar een andere werkgever uitkijken. /Sportuitslagen PAARDESPORT Kmiim van Nootdorp a, 2000 m: 1. Ortega (C. de Leeuw) oera, 1640 m: 1. Dandy Loo (Ao. de 1e) 2 17,2 - 1.23,7. 2. Cosmosdean N. 3. e Dakota. Niet gestart: Desmona C, Ell- Jto winnend 2," ■WH 10,60, trio 65,2 3e koera, 2750 m: 1 Cosmo M (C Immlng) 3 47,5 - 1.22,7, 2. Ep Oorklep. 3.jDyoca Bui tenzorg. 4 Excellent Fox. Niet gestart Ca- roche Hanover. Toto winnend 13,30, plaats 3,20 1,60. koppel 16,80, trio 549,00, kwartet 1.529,70. 4e koera, 1640 m: 1 Danielle (S. Hartman) 2.16.4 - 1.23,2, 2 Camee Guapa, 3 Davidla Rose Niet gestart: Euro Oldeson. Toto: win nend 7,70, plaats 2,20 1,40, koppel 14,00, trio 324,50. 5e koera, 2000 m: 1. Ayres Promise (F. Han delaar) 2 46,1 - 1.23,1. 2. Diane Hanover. 3. Cesar Uithuizen Niet gestart: Blue Sky Toto: winnend 5,20, plaats 2,80 2,90, koppel 14.20, trio 162,00 6e koers, 2000 m: 1. Elisabeth Boko (H. Langeweg) 2.43,3 - 1 21,7, 2 Brenda Volo, 3. Chynthijae K. 4 Corleone Star Toto: win nend 2.90, plaats 2.30 2,00, koppel 5,40, trio 39,30, kwartet 234,30. 7e koers, 1640 m 1 Zeb Woltrath (R. Hau- ber) 2.14,7 - 1.22,1, 2. Balequlna K. 3. Ari zona Guapa Niet gestart: Yckxs di Robles. Zoon van Jensen Toto: winnend 15,10. plaats 2.60 1,10, koppel 13,80, trio 258,70 8e koera, 2000 m 1 Atra Baker (J Snoek) 2.12.9 - 1.21,0. 2 Atomic Power. 3 Amazo ne Capello, 4. Brenda Uithuizen. Toto: win nend 5,60, plaats 1,50 1,10, koppel 9,00. trio 69,40, kwartet 332,70. 10e koera, 2000 m: 1 Wish of Thi|ssen (A. Suykerbuyk) 2 40.7 - 1.20,4, 2 Wez Warber. 3. Zachery Baker Toto: winnend 9,70, plaats 2,80 5,70, koppel 16,20, trio 776.80 11e koera, 2750 m: 1 Duke Baker (T Kooy- man Jr.) 3.49.5 - 1.23,4, 2. Dorien Wlnd- splel. 3 Chlanty Way. Toto. winnend 3,50, plaats 3,30 2,00, koppel 5,80, trio 178,90 W-5: 5-2-3-4-1 niet gespeeld. Omzet: 220.263. SCHAKEN Wijk a (VSt) 1/2-1/2, Kozul (Joe)-Ts)ernln (Sov) 0-1, Fedorowlcz (VSt)-Sokolov (Joe) 1/2-1/2, Piket (NedKautler (Fra) 1/2-1/2, Khalifman (Sov)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Salov (Sov)-Nunn (GBr) 1-0. Stand: 1 Hansen 3 1/2 punten, 2. Adams, Piket, Selrawan, Sokolov, Nunn en Ts|ernln 3, 8. Salov 2 1/2, 9. Olafsson, Khalifman, Lautier en Van der-Wiel 2, 13. Kozul en Fe dorowlcz 1 1/2. Programma zesde ronde (vrildag): Hansen-Nunn, Van der Wfbl-Salov, Lautler-Khalltman, Sokolov-PIket, Ts|ernln- Fedorowicz, Selrawan-Kozul, Olafsson- Kandidaten-tweekampen, eerste ronde: Kortsjnol (Zwl)-Sax (Hon) 1/2-1/2, Dolmatov (SovHoesoepov (Sov) afgebroken SKIËN Saalbach, WK aki, mannen, auperreuzena- lalom: 1 Eberharter (Oos) 1 26.73, 2 Aa modt (Noo) 1.28.27. 3. Plccard (Fra) 1.28,55, 4 Furuseth (Noo) 1.28,93, 5. Wallner (Zwe) 1 28,96, 6. Locher (Zwl) 1.29,06, 7 Hangl (Zwi) 1.29,13, 8. Kaïln (Zwl) 1.29,32, 9 Ghe- dina (Ita) 1.29,39, 10 Helnzer (Zwl) 1.29,42. Niet gefinisht: o.a. Slootweg en Avis (Ned). Gediskwalificeerd: De Man (Ned) TENNIS Open Australische kampioenschappen Mannenenkel, kwartfinales: Becker (Dui/2) - Forget (Fra/10) 6-2 7-6 6-3 Vrouwenenkel, halve finales: Seles (Joe/2) - Mary-Joe Fernandez (VSt/3) 6-3 0-6 9-7, Novotna (Tsj/10) - Sanchez (Spa/6) 6-2 6-4 Vrouwen dubbel, kwartfinale#: Hethertng- ton/Rinaldl (VSty-Zvereva/Savtsjenko (Sov/3) 2-6 6-3 6-4, Seles/Anne Smith Joe/VSt10)-Jordan/Smy1le (VSt/Aua) 4-6 6-0 10-8, Fendick/Mary-Joe Fernandez (VSt) - Bollegraf/Gregory (Ned/ZAf) 6-4 6-4. Gigi Fernandez/Novotna (VSt/Tsj/1) - Ap- pelmans/Reggl (Bei/lta) 6-3 6-7 6-3 pellier 0-0. Italië, beker, achtste finales, tweede wed strijd: Torlno-lnternazlonale 1-0 (eerste wedstrijd 1-2), Torino naar kwartfinales Inhaalwedstrijden competitie: Sampdorte- AS Roma 2-1, AC Mllan-Pisa 1-0 Stand een kop: Internazkmale 17-241 AC

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9