I 1 Geen bijdrage Alkemade voor openhouden van speelzaal Buitenkaag Verkeersgroep rijkspolitie gemoderniseerd Bekeuringen in kader van actiedag NAfl IL Studio is geen bedrijfsruimte Nieuw leven nodig voor winkelcentrum Nieuwkoop LEIDEN OMGEVING £e4dóc<3outant WOENSDAG 23 JANUARI 1991 PAGINJ Q] Illegale Polen aangehouden NOORDWIJK Elf in Noordwijk verblijvende Polen zijn gisteravond naar het poli tiebureau overgebracht omdat zij bij een toevallige paspoort controle niet over geldige identiteitspapieren bleken te beschikken. De politie was op zoek naar de eigenaar van een niet verzekerde auto op de Duinweg, toen zij bij de bun galow belandde waar de Polen hun intrek hadden genomen. Het gaat om acht mannen en drie vrouwen in de leeftijd van 20 tot 35 jaar. Zij worden vandaag gehoord. Bezwaar tegen andere bestemming parkeerterrein ROELOFARENDSVEEN De eigenaren van een par- keerterreintje en een ernaast liggende tuin aan het Westein de in Roelofarendsveen, tegen over het Onelplein hebben gis teravond bezwaar gemaakt te gen een bestemmingswijziging. Volgens het nieuwe bestem mingsplan Roelofarendsveen Midden krijgt het terrein de bestemming „verkeer" in plaats van woondoeleinden. Dat maakt namelijk de even tuele bouw van een woning ter plaatse onmogelijk. Het bezwaar kwam gister avond aan de orde tijdens een gemeentelijke voorlichtings avond over het nieuwe be stemmingsplan. Die werd door ongeveer 35 mensen bezocht. Woningbouwvereniging „Al- kemadé" vroeg er bij monde van voorzitter P. van der Meer om uitbreiding van het plan gebied ter hoogte van een drietal blokken woningwetwo ningen aan de even zijde van het Westeinde. De Woning bouwvereniging wil de huizen vervangen door nieuwbouw met wat grotere tuintjes en een ontsluitingsweg aan de achterzijde. Enige bewoners van de oneven zijde van het Westeinde wensten ook uit breiding van het plangebied opdat hun achtertuinen bin nen hetzelfde bestemmings plan vallen als hun woning. Het plan omvat het gebied dat globaal ligt tussen de Alkema- delaan, het Westeinde, de Meerkreuk en het toekomstige industrieterrein Lasso-Zuid. Het centrumgebied valt erbui ten. Het plan was dringend aan vernieuwing toe. De nu nog geldende plankaart da teert van 1949. De belangrijk ste wijzigingen ten opzichte van het oude bestemmingsplan hebben betrekking op strenge re eisen als gevolg van de de wet Geluidhinder. Het gebied valt namelijk grotendeels bin nen de geluidszones van rijks weg A4 en de Alkemadelaan. Aan de stedebouwkundige op zet van het gebied verandert niet veel. LEIDSCHENDAM Het bouwen van twee studio's op het achtererf van het perceel Venestraat 29 in Leidschen- dam kan niet worden toege staan omdat het niet om be drijfsruimten gaat maar om woningen en dat is verboden. Dat heeft C. Hilgersom te ho ren gekregen op zijn bezwaar schrift tegen het weigeren van een vergunning voor zijn bouwplan. Hilgersom en zijn advocaat, mr. H. Hilgevoord werden daar gisteren over ge hoord door de raadscommissie ruimtelijke ordening. Volgens de raadsman passen de studio's die bedoeld zijn als werkruim ten voor kunstenaars en waar voor al belangstelling bestaat in de onlangs verschenen cen trum-nota. Daarin worden voor het oude centrum klein schalige bedrijfsruimten be pleit. De advocaat verweet B en W het plan van Hilgersom te hebben doorkruist door het Toevluchtspad, de verbinding tussen de Venestraat en de flats in zuid, plotseling alleen voor langzaam verkeer te be stemmen. Hilgersom heeft bij de Raad van State overigens vernietiging van deze maatre gel gevraagd. De bestaande be drijfsruimte verkeert in zeer slechte staat en door de bouw van studio's zou het college „positief kunnen meedenken in plaats van het plan te torpe deren", aldus de raadsman. Op vragen vanuit de commis sie antwoordde wethouder J. Volmuller dat het gezien de tekeningen van woonkamer, kookhoek, slaap- en badkamer duidelijk om woningen gaat. Uit de discussies bleek dat Hil gersom alsnog gecorrigeerde tekeningen wil leveren waar bij alleen sprake zal zijn van werktuimten voor kunste naars. De wethouder wilde echter op voorhand niet toe zeggen dat het bouwplan dan wordt goedgekeurd. Op haar beurt verweet zij de eigenaar geen alternatieve plannen te hebben laten zien. WEL SYMPATHIE, MAAR GEEN GELD BUITENKAAG „De sympathie is er, maar de mogelijkheden voor de gemeente Alkemade om de met sluiting bedreigde peuterspeelzaal in Buiten kaag open te houden, zijn zeer beperkt". Dat is de de reactie van wethouder •L. Beelen op de dreigende sluiting van de speelzaal. Het bestuur van de speelzaal klopte maandag bij de wethou der aan, omdat er ook peuters van de Binnenkaag gebruik maken van de opvang in Bui tenkaag. Beelen verwees de bestuursleden naar -de Stich ting Peuterspeelgroep Haar lemmermeer (SPH) en naar de gemeente Haarlemmermeer. „De voorziening ligt buiten ons gebied. Het is voor ons dan ook moeilijk om subsidie te verstrekken", reageert de wet houder van Alkemade. Volgens de directeur van de Stichting Peuterspeelgroep Haarlemmermeer E. van Thiel, vormt de onderbezet ting de belangrijkste reden dat de accommodatie per 1 augus tus moet worden gesloten. „Een bezetting van gemiddeld vier tot zes peuters is veel te duur. Vooral nu ook met de begin dit jaar van kracht ge worden salarisregeling. Bij de peuterspeelzaal in de Buiten kaag moest altijd al geld op worden toegelegd". Van die peuters die er nu opzitten, wordt een aantal vier jaar en verlaat dan ook de peuter speelzaal". Als alternatief voor de peuters draagt hij de zaal in Abbenes aan. Banen De aan de Huigsloterdijk ge vestigde speelzaal is open op dinsdag- en donderdagoch tend. Twee leidsters houden de kinderen bezig. Van Thiel zegt nog naar een oplossing te zoeken voor het tweetal dat door de sluiting zijn baan kwijt raakt. Niettemin houdt hij ten aanzien van de sluiting nog een slag om de arm: „We heb ben het bestuur van de peuter speelzaal in Buitenkaag uitge nodigd voor de vergadering van 31 januari. Als de leden er in slagen om de financiële te korten aan te zuiveren, dan kunnen wij onze beslissing heroverwegen". Bestuurslid L. Eltink van de peuterspeelzaal in Buitenkaag vreest voor vergrijzing van de gemeente. „Als de zaal ver dwijnt, heb je kans dat er hier geen jonge gezinnen zich meer willen vestigen. De mogelijk heid bestaat dat dan uiteinde lijk ook de lagere school moet verdwijnen. Ze zegt ervoor te blijven vechten om de zaal te kunnen behouden. Kritiek op grote inbreng van CDA in afvaardigingen voor gemeente Nieuwveen NIEUWVEEN ZEVEN HOVEN De fracties van PP'90 en VVD in de gemeenteraad van Nieuw veen hadden gisteren kri tiek op het grote aantal CDA'ers dat de gemeente afvaardigt om zitting te nemen in gemeenschappe lijke regelingem. Met name voor het IGOR vroeg H. Swart (PP'90) om wijzigingen. „Er zijn te weinig oppositiele den in de regelingen ingezet. Bij het IGOR staan twee colle ga-leden (Huigsloot en Aart man, red.) ingedeeld. Boven dien zijn de drie genoemde personen allen vertegenwoor digers uit de kern Zevenho ven. De kern Nieuwveen is niet vertegenwoordigd", aldus Swart. Hij stelde voor P. Mel- zer (VVD) in plaats van W. Kool (CDA) te benoemen. Dit voorstel werd ondersteund door de VVD. Uiteindelijk kreek Kool tien stemmen en Melzer drie. Ook voor de afvaardiging van Stiveen moest gestemd wor den. Melzer zag op de plaats van Kool liever A. van der Jagt (VVD), op grond van des kundigheid. M. van Kessel (GBS) vroeg zich af of dat wel verstandig zou zijn. Hij geloof de zeker in haar deskundig heid, maar twee „nieuwko mers" die de raad vertegen woordigen vond hij niet ver antwoord. Na stemming bleef Kool gehandhaafd met 10 stemmen voor. De portefeuilleverdeling bin nen het college is er als volgt uit komen te zien: burgemees ter J. Huigsloot neemt de za ken voorlichting, welzijn, alge meen bestuurlijke zaken en personeel en organisatie voor zijn rekening; wethouder G. Pulleman wordt eerste loco burgemeester met openbare werken, volkshuisvesting en woningbedrijf onder zijn hoe de, wethouder J. Aartman is tweede loco-burgemeester met financiën, ruimtelijke orde ning en milieu, grondbedrijf en automatisering in zijn por tefeuille. De burgemeester houdt op af spraak op woensdag tussen 16.00 en 18.00 uur in het ge meentehuis van Zevenhoven spreekuur. Wethouder Pulle man houdt spreekuur op de eerste (in Nieuwveen) en der de (in Zevenhoven) donderdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur. Wethouder Aartman op de tweede (in Zevenhoven) en vierde (in Nieuwveen) don derdag van de maand. De aanstelling van een ge meente-secretaris zal nu niet lang meer op zich laten wchten. Gisteravond werd medegedeeld dat op 5 februari, tijdens een raadsvergadering, bekend zal worden of de heer Hospen (was secretaris van Nieuwveen) of de heer Bons (was secretaris van Zevenho ven) de vacature gaat vervul len. Sint Jan Zoeterwoude heeft geldzorgen ZOETERWOUDE Stijgende kosten zijn er de oorzaak van dat de financiële positie van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan er niet rooskleurig uit ziet. De kosten voor onder andere onderhoud, energie, verzeke ring en personeelskosten stij gen. Daar staat tegenover dat de kerkbijdrage van de paro chianen een paar duizend gul den achterblijft bij de ver wachting. In een circulaire die is ver stuurd met de actie 'Kerkba lans 1991' is gestart wijst het parochiebestuur op die finan ciële positie waarin de paro chie verkeert. Het is overigens nog niet zo dat de noodklok wordt geluid. Wel wordt met nadruk een beroep gedaan op de circa 800 parochianen die niet eerder Kerkbalans steun den. „Als die allemaal mee zouden doen en één tientje over zouden m^aken dan is het mogelijk dat de begroting 1991 royaal gehaald wordt", aldus de circulaire. LEIDERDORP De cen trale verkeersgroep van de rijkspolitie in het dis trict Den Haag gaat de verkeersonveiligheid te lijf met moderne midde len. Gisteren werd daar van een demonstratie ge geven op het districtsbu reau in Leiderdorp. Gea vanceerde snelheidsme ters, nieuwe jassen, nieu we snelle technische pa trouillewagens en compu ters moeten ervoor zorgen dat de verkeerspolitie be ter uitgerust dan ooit zijn werk kan doen. Het district Den Haag moet jaarlijks 9000 ongevallen ver werken. Er zijn 1400 slachtof fers per jaar en er vallen ge middeld 40 doden. Het is de bedoeling deze cijfers omlaag te brengen. De politie streeft naar een beter contact met de weggebruikers. Er zullen weer meer aanhoudingen worden verricht, omdat de methode om automobilisten die te hard rijden alleen maar thuis een rekening te sturen na de ra darcontrole niet direct positief uitwerkt. Het persoonlijk con tact met de politieman die een proces-verbaal opmaakt leidt vaak tot beter weggedrag en meer bereidheid om de boete direct te betalen. De nieuwe snelheidmeters ma ken het mogelijk om de over schrijding van de maximum snelheid direct af te lezen. De nieuwe technische patrouille wagen vervangt de langzame politiebus, die achter de sur veillancewagens aanhobbelt voor technisch onderzoek. De wagen is volledig uitgerust om een ongeval af te handelen en kan snel op de plaats van be stemming zijn. Op den duur moet een ongeval binnen een half uur afgehandeld kunnen worden in plaats van binnen anderhalf uur nu. Nieuwe computerprogramma's maken het mogelijk om onge vallen te analyseren en doel matiger te verwerken. Er be staat een programma dat aan geeft op welke plaatsen veel. ongelukken gebeuren. Aan de Een van de nieuwe snelle tech nische patrouillewagens van de rijkspolitie in Leiderdorp met daarbij een in een nieuwe par ka gestoken agent. FOTO: WIM VAN NOORT hand van die ongevallenstatis tiek kunnen dan maatregelen worden genomen door de poli tie, maar ook gemeente of pro vincie. Een andere programma maakt het mogelijk om aan de hand van foto s perfecte situa tietekeningen te maken. Nu nog moet de politieman bij een ongeval een provisorisch schetsje maken. Dat kost tijd en ook de nauwkeurigheid laat te wensen over. De mo derne methodes zijn ook voor justitie en verzekeraars een groot voordeel, omdat sprake is van een veel meer water dichte bewijslast. De rijkspolitie in het district Den Haag heeft tenslotte spe ciaal nieuwe witte parka's la ten maken, die het politiewerk veraangenamen en ook aan zienlijk veiliger zijn dan de huidige donkere jassen. LEIMUIDEN De verkeers groep van de rijkspolitie heeft in het kader van de actiedag, waarop ook de nieuwe tech nieken werden geïntrodu ceerd, een aantal bekeuringen uitgedeeld op de provinciale weg 7 bij Leimuiden en Rijn- saterwoude. Er werd gecontro leerd op snelheid, zwaar ver voer en technische staat van bromfietsen. De nieuwe apparatuur waar mee snelheid wordt gemeten, de zogenaamde Gatso-display, laat de weggebruikers direct zien hoeveel kilometer per uur zij te hard rijden. Ondanks deze waarschuwing moest toch nog 22 maal proces-verbaal worden opgemaakt wegens snelheidsovertredingen. De hoogst gemeten snelheid was 121 kilometer per uur, terwijl 80 kilometer per uur is toege staan. Van de 43 gecontroleer de bromfietsers werden er 7 geverbaliseerd wegens teveel motorvermogen, slechte rem men en geluidsoverlast. Er werden 21 vrachtwagens ge controleerd. Vier chauffeurs kregen een bekeuring: voor zaken als het ontbreken van een vakbekwaamheidsdiplo ma, slecht werkende remmen en een afgebroken trekboom. Tenslotte werd nog 11 maal proces-verbaal opgemaakt we gens het niet dragen van een autogordel en 4 maal wegens het negeren van een inhaal- verbod. LEIDEN „Er moet nieuw leven komen in Nieuwkoop", dat betoogde inwoner H. Schots gister avond in sporthal „De Steupel" waar een open discussie werd gehouden over de bewinkeling in Nieuwkoop. Aanleiding voor zijn opmer king was de constatering dat zoveel mensen hun inkopen buiten het dorp doen. Hij vroeg zich af waarom dat het geval is. Wethouder D. Boonstra stelde dat de versterking van de be winkeling in het dorp geen doel op zich is, maar dat er wel een aantrekkelijk winkel centrum moet komen. Nu is er leegstanden is er een grote doorstroom van winliers. Al in 1986 bleek bij een onderzoek onder 600 inwoners dat zij vonden dat er echt iets moest gebeuren met het bestaande winkelcentrum. De heer Vogelzang, ontwerper van de nu voorliggende plan nen, lichtte toe dat de Dorps straat blijft zoals deze straat nu is. Het is de bedoeling dat door een uitbreiding van het win kelcentrum met 2500 vierkan te meter het geheel aantrekke lijker wordt. Inwoner Van Rossum noemde de onvrede onder de bevol king over mogelijke uitbrei ding. „Het gaat toch niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit van de winkels". Wethouder D. Boonstra bena drukte daarentegen dat het nodig is dat er een „lokker" of „trekker" moet komen voor het geheel in de vorm van een supermarkt met een opper vlakte van ongeveer duizend vierkante meter. De uitbrei ding van het winkelcentrum met past volgens hem binnen het Nieuwkoopse. Woordvoerder Kooyman van de Midden Partij Nieuwkoop, was het absoluut niet eens met de wethouder. Hij vond het doordraverij van de gemeente. „Het centrum moet blijven zo als het nu is. Geef toch eerst de huidige middenstand een kans". Volgens wethouder Boonstra moet het centrum levendiger worden met genoeg parkeer plaatsen. „De auto is voor de consument niet meer weg te denken". Het voormalig PvdA-raadslid B. Dors vroeg of de procedure niet helemaal overgedaan kan worden. Hij vond dat de vraag of er een uitbreiding moet komen niet duidelijk was beantwoord. Over het ontwerpplan voor het winkelcentrum wordt in september een inspraakavond gehouden. De bedoeling is dat volgend jaar augustus de bouw begint. Jenny Arean. FOTO: PHILIP MECHANICUS Streamer De uit Katwijkers en Rijns burgers bestaande band Strea mer treedt zaterdag op in Het Kraaijenest aan de Dubbele Buurt in Rijnsburg. De band speelt ouderwetse hardrock- en bluescovers van onder an deren Led Zeppelin, Whites- nake, UFO, Ted Nugent en Bad Company. Streamer be staat uit Johan Plug, Willem de Mooij, Dirk Verdoes en Ewout Meyvogel. In het voor programma staat The Boot legs. Ook deze groep speelt covers. De aanvang is om ne gen uur. Rick de Vito Rick de Vito treedt zaterdag op in jongerencentrum Het Kasteel aan de concertweg in Alphen aan den Rijn. Met zijn eerste groep The Health Band en nadien met The Frog bracht De Vito vier lp's uit in Nederland en Duitsland. Rick and the Frog verzorgde gedenkwaardige voorpro gramma-optredens bij onder andere Tina Turner en de Eu ropese tour van Kool the Gang. De zaal gaat open om negen De toegangsprijs Jenny Arean Cabaretière Jenny Arean brengt zaterdag in Muzenhof Leiderdorp haar programma Het Huishoudschoolsyn droom. Dit soloprogramma gaat over verlangens. Verlan gens van vrouwen op ver schillende leeftijden, het meisje dat groot wil zijn, de volwassen vrouw die onaf hankelijk wil zijn, de oudere vrouw die serieus wil worden genomen. De teksten zijn van Jenny Arean zelf en van Ischa Meijer, Robert Long en George Groot. Dick van der Stoep begeleidt haar op de vleugel. Entree: 17,50 CJP/65+: f15 Volksdansen Volksdansgroep Kolo houdt zaterdagmiddag van half twee tot half vijf een volksdans- middag met Israëlische dans in dorpshuis De Alkeburcht in Roelofarendsveen. Het volksdansen staat onder lei ding van Conny Timmer mans. De entree voor belang stellenden vanaf 12 jaar be draagt voor leden f3,50 en voor niet-leden f5,-. Metal Een „deathmetal-festival" wordt zaterdagavond gehou den in jongerencentrum Ma donna aan de Olympiaweg2 in Alphen aan den Rijn. Twee bands, Gorefest uit Goes en het uit Alphen af komstige Dissect, treden op. Het programma begint om ne gen uur. De entree bedraagt f7,50. Gorefest treedt om streeks half elf op. Amateur Comedie De Voorburgse toneelvereni ging De Amateur Comedie geeft zaterdag in het Tolhuis aan Horre 1 in Leidschen- dam een opvoering van „Het Tweede Hoofdstuk", een stuk van Neill Simon. Het stuk draait om de schrijver Geor ges Schneider die na de tragi sche dood van zijn vrouw aan het tweede hoofdstuk van zijn leven begint. Het stuk zit vol emotie, een lach en een traan en soms een koude rilling over de rug. De toegangsprijs bedraagt f5,- en voor leden van de wijkvereniging f3,50. Kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: 't Hert 107, Oude Bleijk 61, Nieuw- straat 24a en aan de zaal. Aanvang kwart over acht. F-Kwadraat Open jongerencentrum F- Kwadraat geeft zaterdaga vond een „zwart-wit-feest" in de gele keet naast het ge meentehuis aan de Leidseweg 29 in Voorschoten. Bezoekers worden verzocht alleen zwart en wit te dragen. De Maxell drive-in-show zorgt voor de muziek. Aanvang half negen, entree f7,50. Verder zijn soos- middagen en -avonden op woensdag, donderdag en vrij dag van twee tot zes uur en op woensdag en zondag van zeven uur tot half elf. Oud papier Ten bate van de Stichting Ons Dorpshuis Oud Ade, wordt za terdagochtend in Oud Ade weer oud papier opgehaald. Men wordt verzocht het pa pier langs de kant van de weg neer te zetten. Voor een uitgebreide agj ook voor de komende raadplege men „UIT", dejj tis wekelijkse bijlage vanj krant. LEIDEN LUXOR (Stationsw« tel. 071-121239): Navy seal»; 21.15. LIDO en STUDIO straat 39, tel. 124130): Home (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.3o£ft liners (12); 18.45, 21.15. w*T 14.15. Sheltering sky (12); 21.15. Arachnofobia (12); 21.15. wo. ook 14.30. Ghoi r 18.45, 21.15. wo. 14.30. Kleint 14.30. TRI ve (Breestraat 31. tel.071-123875 mille Claudel (12); 20.00. (Haarlemmerstraat 52, te 125414): Sweethearts (16); 21.1 din ent ALPHEN AAN DEN RIJN EU NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Arachnofobia (al); 18.45, 21.00. wo. ook it l VOORSCHOTEN GREEI (Schoolstraat 69. tel. 071-61 K 612566): Pretty Woman (al); m; do. 20.15. wo. 15.45. Goodmo Vietnam (al); ma. do. 20.15. who's talking (al); wo. 15.45. 0c 20.15. ial. KINDERVOORSTELLINGEN rix en de knallende ketel; wo. 1 Kuifje en het haaiemeer; wo. If"/ DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 2*017 3463500): Home alone (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: Aracl 'n hobia (12); 14.00, 18.45, i ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Haag Centraal tel. 3471656): Th n ches (al); 14.00, 18.45, 21.30. BYLON 2: The sheltering »kj1 14.00, 18.45, 21.30. BABYL( ,p Ghost (al); 14.00. 18.45, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630 l Blue steel (16); 14.00. 18.45, i ne CINEAC 2: Good fellas (16); 2 ,n ma. di. do. ook 14.00. CINE| Rocky V (12); 14.00, 18.45, METROPOLE 1 (Carnegielaa; I 3456756): Home alone (al); 18.45, 21.30. METROPOLE 2 liners (12); 18.45, 21.30.ma. ook 14.00. METROPOLE 3: see the paradise (al); 14.00, i "J' 21.30. METROPOLE 4: (al); I woman (al); 14.00, 18.45, 2 METROPOLE 5: My blue hi )0 (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODEI (Herengracht 13, tel. 3462400): seales (12); 13.45, 18.45, 21.3T ODEON 2: Problem child (al); 1 18.45, 21.30. ODEON 3: Air ca (al); 13.45, 18.45, 21.30. #01° 4: THE Freshman (al); 13.45, 1 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zapi Tie me upl Tie me downl; 21.45 Zaal 2: The match factor)j»'< 19.30. Die klage der Kaiaerin; 2m; Zaal 3: Het offer; ma. 20.00. A to love and a time to die; dl. 1 22.00. Glory; wo. 19.30, 21.45. tree county; do. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN >T AC 2: De kleine zeemeermin 14.00. METROPOLE 2: De k e "«ka door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKE! ZEN LEIDEN Ongevallen elke dag Academisch Ziekenhi halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.C 175639) en van vrijdag 13.00 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-z- huis). De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburger in Leiden naar de Cronesteii 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenln ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-896309, 897762; 033-620244 (dit laatster mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur i lijks van 14.30 tot 15.15 1 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafd dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per pat Op de afdeling special care kan terecht van 10.30 tot 11.00 i van 19.00 tot 19.30 uur. Voorda laatste twee afdelingen bezocht nen worden dient eerst te wo overlegd met de dienstdoende pleegkundige.» Sint Elizabeth kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3i klasse-afdelingen ook 11.15-12.0 Kraamafdeling: dag. van 15.00-1 u. en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen voor vad Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 CCU (hartbewaking) dag. van U 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Int sieve verpleging: dag. van 11 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sp Medisch Adviescentrum: Spreel ma. 19.30-20.30 u. in het St. B beth-ziekenhuis. Endegeest: Di vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.0i en 14.00-15.00 u.; eerste klasse gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: za. en zo. 14.00-17.01 Opname: werkdagen 16.45-17.45 za. zo en feestdag. 10.00-11.30 14.00-16.30 u. Team A. C en D:< tot 21.00 u. met uitzondering van handeltijden en etenstijden. Act misch Ziekenhuis: Voor alle pal ten (behalve kinderen) zijn de bet kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoel afdeling verloskunde: 18.00-19.01 De Praematurenafdeling: voor out en familie is na overleg met patiër doorlopend bezoek mogelijk. Bffl aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hoi verpleegkundige hiervoor spec kaarten verstrekken. Kinderkllr zalen voor peuters, kleuters en 9 kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak i het verpleegkundig hoofd. Bezoe den kinderafdelingen: voor oud van opgenomen kinderen na ova met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Kt neus- en oorheelkunde en neurolo 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogl* kunde en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordzisksnh Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 19.30 u. Extra bezoek hartbewald 11.00-11.30 u. Extra bezoek vadt kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kind afdeling 15.00-15.30 u. alleen 4 ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIND! OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 25 EK Lelden, tel 254810.) InfornU over en aanmelden voor kindert vang In Leiden. Geopend: ma t/r> dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN. Ketelboel steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch I reikbaar van 10.00 tot 16.00 vlaOi 120903. Spreekuur ma. 13.00-15 en do. 18.80-20.30. DIERENHULP- EN AMBULANt DIENST Hulpverlening In Leid Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsbu Valkenburg, Voorschoten, Warme en Zoeterwoude. Tel. 071-174141.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12