Club van vier vriendinnen bleef elkaar 70 jaar trouw LANGS OMWEGEN Subsidie voor restauratie Villa Rozenrust „Wallage onderschat problemen schoonmaak van basisscholen" JDEN OMGEVING ftüdóeSomatit DINSDAG 22 JANUARI 1991 PAGINA 11 kalende, Leidse taxi- iffeur van begin dertig gisterochtend nog helemaal wakker te toen hij voor de Leid- kantonrechter ver en. De man had in au- us 1989 met een gan- van 95 kilometer in uur gereden over de Daan die men in Lei- r Engelendaal ,Jnt. „Ach, het was een j^4« je of half elf 's och- s. Dan is het rustiger •ij je al snel wat te verontschuldigde '^Rechter R. van Leeu- keek de man ver- 5pu d aan, snuffelde tus- wat papieren en zei la- „Maar u heeft de ^ojheidsovertreding ge- na|kt om half drie zie ik U heeft zeker een an keer om half elf ook hard gereden". De iffeur wreef zich eens 31 ogen, keek op zijn ei- 4 papiertjes en ontdekte üftout: „O, ja nu zie ik ik ben in de war, ik it om haR eR (al)'. Hilariteit alom in de "-%szaal. volgens vroeg Van "0( iwen of de Leidenaar dat hij zo hard had den. „Nee, dat niet. De had geen snelheids- r", antwoordde de „Maar iedere auto (a t toch een snelheids- Ik neem aan taxi's ook?", vroeg Van |?)jwen voor alle zeker- ,Ja zo'n meter zat er in, maar die deed het Ik werkte bij het in- J^dels failliete taxibe- Kerkhof en bij die a werkte doorgaans maal niets. Kijk maar hoe het met dat be is afgelopen", aldus x-chauffeur. girokaart met het kingsbedrag had de nooit ontvangen, om eiste officier van Molenaar- irtsen ook niet meer de standaardboete van gulden. ikt het nog wat uit dat J roepsmatig achter het {"ol r zat", wilde de man weten. „Nee", ant- 5 rdde Van Leeuwen re- ,5 ut: „Ook een taxi- iffeur moet zich aan l nelheid houden. Als ik rg taxi neem wil ik ook dat hij te hard gaat", Van Leeuwen zeker, niet als u haast stelde de inmiddels 33 rwakkere taximan de its ter op de proef. Met zoet glimlachje had Leeuwen het laatste rd: „Ik mag als rechter er ieso geen overtreding 3< lisdrijf uitlokken". Leidenaar haalde zijn uder op: „Jammer", hij en liep weg. Van «uwen riep hem na: „U zich gelukkig prijzen het feit dat doorgaans il gulden wordt geëist en laar 270 gulden opge- heeft gekregen". „O, nog bedankt", aldus ichtbaar vrolijke man. kenbezoek Van Leeuwen ston- gisterochtend ook drie >P lonen die met hun auto isen hadden aangere- Een lange, jonge lafiw uit Voorschoten in juli 1989 een bejaar- •rouw op een zebrapad ihept. Ze was nog bij slachtoffer, dat rug- ihten aan het ongeluk •hield, op ziekenbe- geweest. „U bent in ireding. Een zebra een veilige over- zijn. In het enland stoppen auto's p ls je maar één voet op wegdek staat. In Ne- nd is je leven vaak zeker", weidde offi- van justitie Molenaar- rtsen uit. De boete vastgesteld op 265 in. boom van een man ,n januari van het vo- yjaar door rood gereden de kruising DaCosta- it/Haagweg. Hij reed gevolg daarvan een jUw aan die daarbij r scheenbeen brak. „Ze nu weer vrolijk door leven", wist de man, ook op ziekenbezoek *tijn slachtoffer was ge- st, opgelucht te vertel- Geheel volgens de eis Molenaar-Geurtsen d ook in dit geval een le van 265 gulden op- Mpgd- man van dertig had in 1990 een fietser aan- ;den. En jawel. Ook hij i keurig bij zijn slacht- t „een oudere meneer" ziekenbezoek geweest, onduidelijke redenen d in deze zaak een 5' LOMAN LEEFMANS Het zal geen schering en inslag zijn dat vijf boe rendochters van rond de 75 (voor een deel nog struis ook) afkomstig uit het lage land een soort jubileum herdenken. Maar het onderhavige geval is authentiek en opgerakeld door me vrouw Maria Jos. Hooge- veen in Noordwijk Bin nen. Van huisuit heet zij Marie van der Geest. En zie hier wat er eigenlijk aan de hand is. Als prille meiskes van een jaar of vijf schoolgaand in hun geboortedorp Oud Ade, werden ze vriendinnen. Dat dit door dik en dun was blijkt nu wel: na 70 jaar komen ze nog steeds bij elkaar over de vloer. Vooral op de verjaarda gen. Dan heffen zij een glas, kirren het hoogste lied en spelen een rob ber, alsof het de gewoon ste zaak ter wereld is. Het zijn sterke dames Lien van der Geest, Marie van der Geest, Mien van der Poel en Jo van Schie In de geest is Nel van der Meer er ook nog bij, maar zij overleed bijna een half jaar geleden na een verkeersongeval. Marie Hoo- geveen-van der Geest is hun woordvoerster en veront schuldigt hen voor het feit dat de meeste leden van de „club" niet meer op de kiek wilden. Maar bijgaande foto laat in elk geval zien hoe de vriendinnen eruit zagen toen ze nog sweet 25 waren en zo de oorlog ingingen. Tegen de voorgevel van Ma rie haar huis in Noordwijk Binnen is een knotsgroot bord van meneer de Uil ge monteerd. Daarop had Marie met een krijtje geschreven Welkom. Ik kon me dat aan trekken, want ik werd ver wacht. Leuk, nietwaar? Elke keer als Marie Hoogeveen- van der Geest mensen in aantocht verwacht, kalkt ze Welkom op dat bord. Er ko men dus ook vaak mensen voorbij die bij dat bord stil blijven staan en zich afvra gen of zij daar ook bij horen. Aan een uitsteeksel van me neer de Uil hangt nog een frisse kersttak anno 1990. Als ze die tak laat hangen, Marie, kan ze 'm zó weer gebruiken over een maand of tien. De tijd maalt door en vóór je het weet is het weer Kerstmis. Deze meneer de Uil werd veroverd op een van Marie's uitstapjes binnen de grenzen. „Dat was een tijdje geleden in Made. We waren met de bejaarden op pad en ik zag daar opeens dat bord tegen een boekwinkel staan. Nou, de man van die boekwinkel zei: „Neem hem maar mee hoor, hij kost niks". De chauffeur stopte de enorme uil ergens onder in de bus bij de bagage en zo kwamen we thuis". Bij Marie Hoogeveen in de woonkamer bruist het van bijna uit de hand gelopen in getogen leven, van herinne ringen en veel ander liefs uit het verleden. Daar staat ook nog de kerststal. Althans de „hoofd-kerststal", want links en rechts ervan staan nog twee andere stalletjes die voornamelijk op de kleinkin deren waren afgestemd en bijgevolg enige slijtage verto nen. De figuren van de hoofdstal zijn karakteristiek, onverwoestbaar en gesneden uit olijfhout. Marie heeft ze een keer meegenomen van een Israelreis. „Het stalletje kon blijven staan tot na Je sus' doop in de Jordaan, en daarmee is het Kerstverhaal afgerond, zei de kapelaan. Nu kan ie weg, de stal". Uilen Maar daar zijn ook de grote glazen vitrines langs en bo ven de kamerdeur. Die dis plays bevatten een overbe volking van uilen, wijze vo gels in onnoemelijke ver schijningsvormen. Marie is een uilenvrouwtje. In '84 deed ze mee aan een wed strijd, die bij winst uit kon lo pen op een reis naar Indone sië. Marie won niet, maar ze maakte een paar rijmpjes en die werden beloond met twee Balinese, houten uiltjes. Na dit voorval was de vitale Oud Adese niet meer te tem men. Waar ze ook kwam, overal keek ze uit naar uilen en uiltjes. Het werden kleine aankopen (niet te duur) en ook schenkingen. Nu word je uildol als je de resultaten van de veroveringen ziet: uilen van steen en van drop, ma- cramé, bamboe, van kristal. Soms hele series tegelijk. Tot uit Canada en Mexico. Ge breide uilen, lappenuilen, van andere stof en van plu che. Ze zijn van klei, kera miek, ja van barnsteen, van brooddeeg en nog veel meer andere substanties. Er is een grote porceleinen uil die, als pronkjuweel achter glas, zor gelijk uit z'n ogen kijkt om dat ie nogal duur is. Enfin, Marie Hoogeveen-van der Geest heeft inmiddels voor een kijk- en contemplatie- feest gezorgd: ze verzamelde tot nog toe 1290 uilogige exemplaren. En dat is niet mis. Omdat de verzamelde en overgebleven vier Oud Adese vriendinnen, aan de vette Vijf onafscheidelijke Oud Adese vriendinnen, een halve eeuw geleden. Van links naar rechts Lien van der Geest, Marie van der Geest, Mien van der Poel, Jo van Schie en Nel van der Meer die vorig jaar overleed na een ver keersongeval. FOTO: PR grond ontsproten, goeddeels buiten de openbaarheid wil den blijven en niet in het verhaal voorkomen, is deze story voornamelijk gewijd aan de oprispingen van gast vrije Marie, geboren Van der Geest. Moppenhoeve Vooruit dan maar met de geit. Marie zag het levens licht in 1915 op de Moppen- hoeve in Oud Ade. Vader was veehouder. Dat zij een Van der Geest was mag geen toeval genoemd worden, ver mits die Geesten een puur plaatselijke verzamelnaam vormen. Marie trouwde met Huub Hoogeveen (ruim 30 jaar geleden overleden), die Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. het levenslicht zag op de boerderij Bouwlust, even bui ten Noordwijk. Het gezin groeide daar uit tot zorgzame vader en moeder en zeven kinderen. „Daarna, na 18 jaar, moesten we naar het dorp verhuizen om groter te gaan wonen. Een paar maan den nadat we van Bouwlust vertrokken waren, heette de boerderij „Cleyburch" en dat heet ze nu nog steeds, als res taurant". Marie Hoogeveen-van der Geest was 54 toen ze met rei zen begon. Ze is intussen een ware globetrotster geworden en dat heeft haar klaarblijke lijk erg veel goedgedaan. Ze begon destijds met een dag Rome, een vliegreis van de KRO, voor 195 gulden op en neer. „Dat vond ik niet duur". Marie had algauw de smaak van het reizen te pak ken en in '69 pakte ze haar eerste grote reis: naar Israel voor 8 dagen. „Daar ben ik nu inmiddels zes keer ge weest. Een keer een heel mooie reis met de Montforta- nen naar de heilige plaatsen, bekend van evangelie en epistel. Ondernemingslust Marie Hoogeveen, eens Van der Geest, is een moeder van wie de kinderen zeggen: „Moe blijft niet thuiszitten; dat is niks voor haar". Marie houdt van „machtige beleve nissen". Ze reisde ondanks dat ze een broertje dood heeft aan het vliegen („het gevoel van naar beneden vallen en zo") bijkans de halve we reld rond. Daarmee stijgt ze uit tot boven de onderne mingslust van haar drie overgebleven vriendinnen en oude dorpsgenoten. Het ui lenvrouwtje vertoefde in Zweden, Oostenrijk, in Lour- des; ze zag het graf van haar broer die in '49 in Indonesië sneuvelde. Marie pendelde per bus naar Spanje. Ze deed Griekenland en Joegoslavië aan, vertoefde in Tunesië en bemerkte daar dat de bevol king niet zo erg vriendelijk was als de reisgids trachtte te doen geloven. Ze proefde van Italië, verscheiden malen ook van Rome. Was in de kerk der Friezen, onlangs nog, toen de paus daar ontvangen werd en koelbloedig over een stel Hollandse vaandels liep. Dat is nou Marie ten voeten uit: „Ik wil dolgraag nog een keer als pelgrim naar Santia go di Compostella Fatima trekt me niet zo erg en naar dat wonderbaarlijke Franse eiland dat op gezette tijden droog komt te liggen: Mont Saint-Michel. Trappen lopen kan ik nog steeds. Ik liep in Brielle, met m'n 75 ja ren en de martelaren van Gorcum in gedachten, meer dan 300 treden in die dikke toren op en af en kwam niet in ademnood". „Ik zou wel vier keer per jaar weg willen, maar dat gaat nu eenmaal niet. Ik zou best ook wel naar Rome wil len fietsen. Dat zou een machtige belevenis zijn". Het is zomaar een geluid uit de vereniging van nog vier overgebleven Oud Adese vriendinnen die op gezette tijden nog bijeenkomen. Vas tenavond vieren is een vaste prik, nog steeds. En kaarten. In elk geval is het Marie, die haar maandagse gewoonte van 's morgens half elf tot vijf uur nitt graag zou willen missen. Het is fijn hoor, met die vergrijsde boerendochters uit Oud Ade. En het is zoals de spreuk zegt. „De grote kunst bij het ouder worden is zich te herinneren, dat men jong is geweest, zonder te vergeten dat men het niet meer is". Provincie wil uitbreiding van voorzieningen voor verstandelijk gehandicapten DEN HAAG Er moeten meer gezinsvervangende te huizen, inrichtingen en dag verblijven voor verstandelijk gehandicapten in Zuid-Hol land. Er moet de komende tijd een tekort van 850 plaatsen worden weggewerkt en bo vendien moet er een betere spreiding van de plaatsen over de provincie komen. Voor de uitvoering hiervan wil Zuid- Holland de komende vier jaar 3,4 miljoen gulden investeren. Dit staat in het concept Inte graal plan voor mensen met een verstandelijke handicap, dat Gedeputeerde Staten (GS) gisteren hebben vastgesteld. In dat plan wordt veel aan dacht besteed aan verbetering van de kwaliteit door zorgver nieuwing en meer samenwer king tussen de zorgaanbieders. GS willen het scala aan woon voorzieningen vergroten, vooral in de richting van de kleinschalige woonvormen. „Verstandelijk gehandicapten moeten zo veel mogelijk in ge wone huizen in een doorsnee wijk wonen", aldus gedepu teerde Aalbers van o.a. maat schappelijke zorg. Ook op het gebied van de dag besteding is vernieuwing no dig. 'GS willen het 'begeleid werken' introduceren. Zij heb ben hiermee vorig jaar kennis gemaakt tijdens een studiereis naar de Verenigde Staten. In de staat Connecticut is het mo gelijk gebleken om binnen vijf jaar de helft van de mensen die een dagverblijf bezochten, op individuele basis aan bege leid werk te helpen. Naast integratie willen GS de thuiszorg bevorderen. Uit on derzoek is gebleken dat onge veer een kwart van de ouders hun kind thuis zouden kunnen laten wonen, als zij hulp bij de verzorging en begeleiding heb ben. Een deel van de nieuwe voorzieningen moet zo vorm worden gegeven, dat zij tege moet komen aan de hulpvraag van de gezinnen met een thuiswonend gehandicapt kind, zo stellen GS voor. Hier bij wordt gedacht aan uitbrei ding van de opvangtijden van de dagverblijven en logeerhui zen. De totstandkoming van nieu we gezinsvervangende tehui zen en dagverblijven brengt een verhoging van de exploi tatiekosten van 82 miljoen gul den per jaar met zich mee. De provincies krijgen gezamewn- lijk de komende vier jaar an derhalf miljard gulden. Zuid- Holland krijgt daarvan een derde deel toegewezen. De statencommissie voor ge zondheid en welzijn bespreekt 31 januari het concept-plan. LEIDSCHENDAM Gio vanni Matarazzi, eigenaar van het restaurant Rozen rust aan de Veursestraat- weg in Leischendam, heeft van het ministerie van WVC bericht gekre gen dat hij de maximale subsidie van 110.000 gul den krijgt voor restauratie van het voormalige land huis. De subsidie wordt voor de helft verstrekt in de vorm van een bijdrage ineens en voor de andere helft als een goedkope restauratiehypotheek. Mata razzi is het hier niet mee eens omdat hem van de kant van de gemeente is verteld dat hij het gehele bedrag ineens zou krijgen. De andere wijze van financiering zou hem finan cieel in de problemen brengen. Een oplossing hiervoor zou verlening van de erfpacht kunnen zijn. Het landhuis uit eind 18e, begin 19e eeuw is na melijk eigendom van de ge meente. Overleg met wethou der L. van Ewijk van cultuur heeft niet tot overeenstem ming geleid. B en W zijn wel bereid de erfpacht te verlen gen zij het dat voortaan een andere canon-aanpassing zal Villa Rozenrust is volgens WVC „van eenvoudige doch harmo nische structuur en van oud heidkundige waarde". FOTO: SP worden gevolgd, namelijk die van aanpassing voor het in dexcijfer voor de gezinscon sumptie. De totale kosten van restaura tie werden vorig jaar juli ge raamd op ruim 380.000 gulden. Volgens het meerjarenpro gramma restauratie rijksmo numenten verkeert het ge bouw in slechte staat. Leid- schendam ontvangt van het rijk jaarlijks 55.000 gulden. Het beleid is er op gericht binnen ongeveer tien jaar de matige en slechte rijksmonumenten te restaureren. In het meerjaren programma is ook de hout zaagmolen De Salamander op genomen. Voor het restaure ren hiervan, wat inmiddels is gebeurd, is namelijk ook de restauratie en het plaatsen van de zaagraamconstructie nood zakelijk. Villa Rozenrust is door WVC omschreven als „een rechthoe kig landhuis met kroonlijst en hoog souterrain, houten deu- romslijsting, pilasters met ka pitelen. Witgepleisterd, van eenvoudige doch harmonische structuur en van oudheidkun dige waarde". VVD-raadslid C. Voermans uit raad Voorschoten VOORSCHOTEN Het VVD-raadslid C.M. Voermans- Neleman treedt eind februari af als raadslid. Haa~ werk als directeur van een fiekenhuis en privé-omstandigheden zijn i de oorzaak van deze stap. De Als eerste opvolger staat J W arts Voerman is onder meer Aeijelts Averink op de lijst acht jaar lid van de provincia- maar hij bedankt waarsehijn- le staten geweest. In mei 1990 üjk voor de eer Nieuw raads- kwam zij voor het eerst in de lid wordt vermoedelijk Th Voorschotense gemeenteraad. Schimmel. LEIDEN Staatssecreta ris Wallage (onderwijs) onderschat de problemen rond de schoonmaak van basisscholen. Een onder zoek v.an zijn departement naar de omvang van die problemen blijkt metho dologisch zo slecht, dat er in feite geen enkele con clusie aan mag worden verbonden. Het standpunt van de staatsse cretaris dat een betere controle door de schoolbesturen vol doende is om de scholen schoon te houden, is dan ook nergens op gebaseerd. Dat stelt de Wetenschapswinkel van de Rijksuniversiteit Leiden die het onderzoek van het minis terie tegen het licht heeft ge houden. De Wetenschapswinkel deed dat op verzoek van het Ouder comité Leiden, een groepering die al enkele jaren aandacht voor de volgens haar toene mende vervuiling van de ba sisscholen vraagt. Volgens het Oudercomité verworden de basisscholen als gevolg van de bezuinigingen van de afgelo pen jaren tot „stofnesten" met alle gevolgen voor kinderen met ademhalingsklachten of cara van dien. Het schoonmaakonderzoek werd uitgevoerd door het on derzoeksbureau TRN V older Vis uit Nieuwegein. De op dracht kwam nog van de oud staatssecretaris van onderwijs Ginjaar-Maas, maar de resulta ten werden in mei 1990 door staatssecretaris Wallage gepu bliceerd. Het onderzoeksbureau consta teerde inderdaad een toene mende vervuiling (een „matig lager tot belangrijk lager schoonmaakniveau") op een deel van de basisscholen. Op vallend. echter was. aldus het onderzoeksbureau, de geringe bereidheid bij scholen om aan het onderzoek mee te doen. Wallage schreef de Tweede Kamer daarop dat de vervui ling van de basisscholen wel meevalt. Met het onderzoeks bureau suggereerde hij dat de problemen waren opgeblazen door verhalen in de pers. Wel stelde de bewindsman te ver wachten dat „in de sfeer van uitvoering en controle (door de schoolbesturen, van het schoonmaken) belangrijke verbeteringen" mogelijk zijn. De Leidse Wetenschapswinkel veegt de vloer aan met die op stelling van de bewindsman. Nog afgezien van het feit dat deze laatste suggestie van Wal lage door het onderzoek van TRN/Volder Vis op geen enkele wijze wordt onder steund, deugt het onderzoek zelf van geen kant, aldus de winkel. LEIDEN Geboren: Merel Marjolein, d.v. C.A. van Herpen en A. Schoor dijk; Patrick, z.v. M. J. L. van Eeden en W. M. Smit; Leendert-Dirk, z.v. J. Hazenoot en W. Dijkstra; Stefanie, d.v T. Epema en P. D. Onderwater; Corline Magdalena Berndine, d.v. J. Gljselman en C. C. Dijkstra; Marco Pieter Tlemen, z.v. J. E. Schrage en Y. A. T Ouwehand; Bart Wim Johan. z.v. J. W. M. Lagerberg en J. de Ko ning; Maria Susanna, d.v. K. van der Burg en J. C. P. van der Kraan; Niels, z.v. R. F. van Overmelre en E. van der Meer; Robin, z.v. G. Heruer en J. J. Hendrikse; Jacobus Christiaan, z.v. J. L. Kraaij en J. S. Jansen; Christina Louise Maria, d.v. C. P. L. Koeleman en L. C. Walraven; Daan. z.v. A. H. van der Toorn en B. G. Boef; Evl, d.v. J. H. M. van der Graaf en J. T. M. van Harteveld; Lotte, d.v. J. Messemaker en B H. Hoek; Malinska, d.v. J. J. Pijl en A. M. Mulder; Elad Sem, z.v. S. Zi- gler en M. Z. Baruch; Amine, z.v. M. Abbach en A. Ennaji; Johannes Her man, z.v. A. L. Hennekij en H. M. van Oosten; Nadia, d.v. M. Errami en T. Bouchta; Brian Rodney, z.v. R. van den End en M. D. H. Kamphuis; Ingrid Maria Wikje, d.v. H. J. H. van der Schoot en I. van Velzen; Lucas Leo nard Albertus, z.v. P. M. C. Janssen en M. J. R. Steinbusch; Jilly Hildegon- da Petronella, d.v. R. W. L. Vlekke en C. H. W. Wubben; Denlse. d.v. J. A. van der Heijden en C. Goudkuil; Christiaan, z.v. E. Baron Mackay en G. Boschma; Lisanne Alida Christina, d.v. P. M. Mesman en J. M. C. Grim bergen; Sharon Francis, d.v. A. van Dijk en C. Kraaijeveld; Matthew Ja mes Christiaan. z.v. E. T. J. Huisman en G. Smith; Jan Martljn, z.v. L. P. van der Meer en E. A. de Vries; Car- lijn Mariëlle, d.v. M. C. Vermeulen en M. A. G. Stouten; Anna Christina Cor nelia. d.v. C. F. Möhlmann en M. H. P. C. Homan; Cornelia Maatje, d.v. V Geluk en A. Wildeman; Max Christian, z.v. M. J. Parker en M. M Parker; Raymond Benjamin, z.v. J. R. Manuputty en R. L. Habibuw; Gesina, d.v. J Hartevelt en J van der Plas; Reinier Willem, z.v. J. W. Schoute en T. J. Staal; Danlölle, d.v. D Velthuij- zen en A. Bakker; Judith Jakoba Siènna. d.v. G. W. D. A Arts en P. K van der Laan; Merel Marjolein, d.v. C. A. van Herpen en A. Schoordijk; Tijmen Anton, z.v. A. Dalhuljsen en C. M. Enthoven; Johanna Else, d.v J Doornbos en E. M. de Jong; Danlëlle Anouk. d.v. E. Hengsdljk en J. K. van Brakel. Overleden: W. F. L. Heljloo, geb. 3 maart 1917, man; M. S Louwrler, geb. 12 april 1950, echtgenote van J. Zijlstra; J. W. S. du Prie, geb. 13 sept. 1990, zoon; J. M. Dam, geb. 27 juli 1930, gehuwd geweest met A. K. van der Wal; K. Holswtlder, geb. 25 aug. 1899, gehuwd geweest mei P Riet kerken; W. F. Singerllng, geb. 1 april 1915, man; C. J. Schockman, geb 24 jan. 1929, man; G. A. de Vries, geb, 4 maart 1909, man; M. P Bavelaar. geb. 28 jan. 1699, gehuwd geweest met J. J. van den Wijngaard; A. P. Meester, geb. 18 maart 1931, man; A. van Winkel, geb. 19 okt 1933, man; E. C. Lansdorp, geb. 16 juni 1922, man; J. Wilmot, geb. 3 juni 1927. man; J. L. Caspers, geb. 22 feb. 1908, man; G. M. Boot, geb. 17 Jan. 1899, echtgenote van N. C. van Win kel; A. J. van der Putten, geb. 22 aug. 1916, man; A. J Geerlings, geb. 19 jan. 1916, man; W. F Hagman, geb. 2 dec. 1920, man; S. Lammertsma, geb 14 juni 1914, gehuwd geweest met H. van Dijk; N. de Jong, geb. 3 juni 1909, echtgenote van N. W A. Polane; A. P Blok. geb. 27 jan. 1917, man; W. Krijger, geb. 17 feb. 1902, man; M. H. J. Driessen, geb. 17 feb. 1912, echtgenote van W H A Beu- gelsdijk; J. de Vos. geb 11 feb. 1912, man; H. Landman, geb. 11 feb. 1906, man; J. J. Roest. geb. 10 juli 1929, echtgenote van J. Opstelten; A. J. Ruitenbeek, geb. 10 aug. 1905, man; F. N. Huijskens. geb. 27 juli 1920, ge huwd geweest met P. van Bock hove; A. M. E. Schenkels, geb. 16 Juni 1900. gehuwd geweest met P. C. D Zom; J. M. W. van Rooljen. geb 21 juni 1908, echtgenote van H. A. Blom; J. Schlferli, geb. 2 jan. 1917, man, M. T van Steyn, geb 23 maart 1904, echt genote van C. van Leeuwen. Gehuwd: W. J. Frerlks en J. A. Kriek; H. van der Meer en C. G. van Werk hoven. Ondertrouwd: P A. Soons en A. de Meester. P. J. Dubbeldeman en C. A Brago; J. van der Velde en J M. M. T. Stouten; N. Boelee en E. I. Smits; H. van den Eist en A. E. Noordermeer; M. J. de Vries en H. W. M Jongen; A. Laterveer en M. A. Smit; J. A. Kuipers en A. D. Bikker; J. J. van den Bergh en I. Meijer; M. J. F. A. Zoet en L. D. van der Hoeven; G. M Callejón Tor res en L. P. van Goor; H. J. Kramer en E. Stouten; M. W J van Winden en I M Das Dores Madeira Guerrei- ro; R. G. A. Daamen en C. A. E. M. Pinkers; A. J. van Haarlem en J M den Heijer; M. A. J. Duindam en P. J. M. van Moorsel.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11