Voor het gemeentehuis was tenneli jk wel genoeg geld" Brede steun voor aangekondigd beleid van college Rijnsburg JEUGDORKEST TREKT VEEL BELANGSTELLING College Rijnsburg schrapt bezuiniging op ouderenwerk Voorhout geeft wereldwinkel nog geen steun EIDEN OMGEVING i -rontale botsing door ute inhaalmanoeuvre AAR Een 29-jarige inwoner van Ter Aar een 23-jarige Nieuwkoper zijn gistermiddag id kwart over vijf gewond geraakt bij een fron- botsing op de Zevenhovenseweg in Ter Aar. Ter Aarder kwam daarbij in de sloot terecht en est door de brandweer uit zijn wagen worden Tijd. Hij is met ernstig beenletsel en andere -ondingen overgebracht naar het AZL in Lei- De Nieuwkoper raakte eveneens gewond en •d voor nader onderzoek ook naar het AZL ge- :ht. Op het moment dat de autobestuurder uit r Aar, die in de richting van de Zevenhoven 1, een tractor wilde inhalen, kwam uit tegeno- jestelde richting de Nieuwkoper aanrijden. De nvkoper probeerde door remmen en uitwijken aanrijding te voorkomen. Dit lukte niet. Beide i's kwamen frontaal met elkaar in botsing en :ten totaal vernield. £cidóe6outa*it VRIJDAG 18 JANUARI 1991 PAGINA 17 Loods brandt volledig uit HAZERSWOUDE Een loods aan de Rijndijk in Ha- zerswoude is de vorige nacht geheel uitgebrand. De loods was eigendom van aanne mingsbedrijf De Boer, maar verhuurd aan iemand anders. Vermoedelijk is de brand ont staan door een elektrisch ka cheltje dat was blijven bran den. De Hazerswoudse brand weer had een uur nodig om het vuur onder controle te krijgen. De loods zal verder worden gesloopt. Er bevonden zich voor zover bekend geen kostbare goederen in het bouwsel. De schade loopt in de tienduizenden guldens. Dieven gepakt LEIDRDORP De oplettende bemanning van een surveillance wagen van de Leider- dorpse rijkspolitie heeft gisteren op de rijksweg A4 een gesto len compressor onder schept. Het apparaat was gestolen in Gouda. Een 41-jarige Rotter dammer en een 43-jari- ge man uit Gouda had den het apparaat op een aanhanger achter hun auto gezet. De die ven zijn overgedragen aan de Goudse politie. OEGSTGEEST Voor het afgelopen zomer opgerichte jeugdorkest on der leiding van Johan Top hebben zich meer dan honderd leden aange meld. Zij zijn, afhankelijk van de leeftijd, ingedeeld in drie groepen: speelgroep, junioren en senioren. Eind september is het orkest begonnen met de repetities en het opbou wen van een repertoire. De resultaten die bereikt worden zijn van zoda nige aard dat het orkest voornemens is al op 27 januari 1991 een eerste bescheiden concert ter ere van haar oprichting te geven. Dit zal gebeu ren in de aula van het Rijnlands Lyceum, dat het orkest ook voor de repetities ruimte ter beschikking stelt. Toegang 5 per persoon. Aanvang: 14.30 uur. Voor de ouders van de speelgroep (jongste kinde ren) is onlangs een openbare les gegeven. Omdat het orkest voor het lidmaatschap een hoge financiële drempel niet wenselijk acht zijn de contributies van de leden onvoldoende voor een sluitende exploitatiere kening. Bedrijven en particulieren welke met een eenmalige of periodie ke bijdrage de activiteiten van het orkest willen steunen zijn welkom (giro 6217168). Informatie: Johan Top, tel. 071-171043. Inbraak in Leimuiden LEIMUIDEN Inbrekers hebben gister morgen toegeslagen in een woning aan de Kastanjelaan in Leimuiden. Een ruit in de achterdeur werd vernield om deze deur open te kunnen maken. De dieven maakten een CD-speler en een spaarpotje buit. Sparta oefent tegen Valken '68 VALKENBURG Als de weersomstandig heden het toestaan speelt de Rotterdamse eredivisieclub Sparta morgen een oefenwed strijd tegen Valken'68. Wethouder H. van der Nagel verricht, samen met pupil van de week Gerhard van Stein, de aftrap. Dat ge beurt om half drie op het terrein van de Valkenburgse voetbalvereniging. Geen besluit over verkoop huurhuizen VOORHOUT Een ver- deelde gemeenteraad van Voorhout heeft gisteren geen besluit genomen over de ver koop van huurwoningen aan de bewoners. Gesproken werd over drie woningen aan de Boerhaavestraat, een aan de Willem Botsstraat en twee aan de Mgr. Broerestraat. Burgemeester en wethouders wilden de slecht onderhou den woningen voor 80 pro cent van de marktwaarde aanbieden. De raad besloot wel andere huurwoningen niet te verkopen. HCHTING HET MILIEUBESEF STOPT KRINGLOOPPROJECT 1ENHEIM „De gehoorde reactie week was: voor een gemeentehuis en overdekt zwembad is [wel geld. En een paar :end gulden, waar jul- aardig mee uit de d zouden zijn, is er Schandalig", de 62- /|ge Henk Herruer die lurende viereneenhalf de wekelijkse ophaal- ist van afval verzorg- heeft vorige week i-aan-huis aangekon- definitief te stoppen het inzamelen. Het brtbestaan van het hgloopproject dat 1 juli werd gestart door de iting Het Milieubesef ;t niet langer verant- ird. )t grootste probleem is de i prijs van het oud papier", een zichtbaar teleurge- de Nel Herruer, secretares- yan de stichting aan. „We iden net als de sportvereni- j[en van de gemeente zes l subsidie per kilogram oud krijgen, maar daarmee we het beslist niet. Pa- vormt het grootste aan- i van het door ons ingeza- le afval. Verder haalden we vodden, schillen en klein chemisch afval op". Al in het begin van vorig jaar klopte voorzitter Willem de Jong bij de gemeente aan voor subsidieverhoging tot elf cent. „Kijk, voor de sportvereniging is die zes cent pure winst, maar wij kunnen er met onze vrachtwagen en verzekerin gen voor inzittenden niet van draaien". De vrachtwagen met aanhanger inmidels overbe kend in het straatbeeld tussen de Zandslootkade en de Tey- lingerlaan is dan ook deze week van de hand gedaan. „Dat moet vanmiddag ng naar de bank", klinkt Nels gejaagde opmerking terwijl ze speelt met de knip waarin de op brengst is opgeborgen. Vanavond is er met drie trou we medewerkers een sober af- scheidsavondje. „We werkten geruime tijd met drie mannen van de Oude Post, het dagver blijf voor verstandelijk gehan dicapten. Prima kerels, ze zul len het missen". Minderwaardig De stichting Het Milieubesef, die voor het kringloopproject aanvankelijk rekende op de medewerking van werkloze Sassenheimers, ondervond hoegenaamd geen steun van die groep. „Ze vonden het waarschijnlijk te minderwaar dig met het project mee te doen omdat ze het als werk van een schillenboer beschou wen. Zo wordt het nu geluk kig niet meer bekeken, maar in het begin hadden we dat stempel inderdaad", vertelt Henk Herruer. „We waren dan ook wat blij toen het ver zoek van de Oude Post kwam om Hans van der Drift, Jan van Loenen en Kees Goede- mans bij te laten springen". In de Oude Post kijkt een ver drietige Jan van Loenen ver wachtingsvol naar degene die de vragen op hen afvuurt. „Krijgen we nou na dat stukje van u in de krant onze vracht wagen terug?" Nel Herruer re ageert gedecideerd: „Er is geen weg terug. En dat ondanks bij val van de bewoners uit de omringende straten. Ik word steeds opgebeld en krijg op merkingen in de trant van: er moet toch een mogelijkheid zijn door te gaan". Henk Her ruer valt haar bij: „Toen ik vo rige week langs de deuren ging, was er zelfs iemand die huilde". Vooral veel adhesiebetuigin gen kwamen volgens het echt paar Herruer uit de jong Oran je, ofwel de Koningsbuurt^ „Die mensen stonden heel po sitief tegenover ons. Er is een mevrouw in de Johan Friso- laan die me met Sinterklaas en Kerstmis een cadeautje gaf. 'Jullie deden tenminste iets', kregen we steeds te horen", al- #dus Henk Herruer, die heeft geconstateerd dat men bijzon der verbolgen is over het ge meentelijk onbegrip ten aan zien van de staking van de op haaldiensten. Grimmig Steeds weer blijkt ook, volgens Herruer, hoe hoog het nieuwe gemeentehuis bij de mensen zit. „Daar is wel geld voor. In het oude konden ze zitten, het nieuwe wordt zo groot dat ze er kunnen liggen. Een grim mig mopje". „En het ging net zo goed", concludeert de 58-ja- rige Nel. „Er was een duidelij ke stijgende lijn in de hoeveel heid ingezameld afval. Het eerste jaar was dat zo'n twintig ton. Op het laatst ging het om ruim tachtig ton. We hebben voor 80.000 gulden buiten de verbrandingsoven gehouden en dat bedrag daardoor voor de gemeente wel verdiend". Het is te zien dat het echtpaar in mineurstemming is door het gebrek van gemeentelijke waardering. Henk Herruer: „Ik bewaar nu mijn kranten maar voor de sportverenigin gen. Alle plastic gaat evenals het overige chemisch afval naar de Oost Haven. De rest, behalve de schillen, gaat in de vuilnisemmer. De schillen zul len opgehaald woren door de De stichting Het Milieubesef zal laan. Zeer tot ongenoegen van veehouder die wij wekelijks 7 a 800 kilo leverden. Overigens wil ik graag Maarten Ver schoor bedanken. Onze vier bij acht meter grote container mocht jaren gratis op zijn ter rein blijven. Toen we de ge meente vroegen of dat ding er gens anders mocht worden niet langer doorgaan met het ophalen van afval in de wijk tussen Zandslootkade en de Teylinger- het echtpaar Herruer en hun drie trouwe medewerkers. neergezet, luidde het ant- dwongen is met haar werk te woord: daar zorgen jullie zelf stoppen. Schandalig dat de ge- maar voor". meente Sassenheim de afval- Nel Herruer haalt een stapeltje problematiek zo slecht aan- post tevoorschijn en pakt er pakt en dat uw stichting moet een brief uit van de Werk- stoppen. We zullen hier in ie- groep Kerk en Milieu Sassen- der geval scherp op reageren heim. Ze leest voor: „We be- bij de gemeenteDe brief op- treuren dat de stichting ge- zij schuivend: „Ik weet nog FOTO: HENK VAN DEN ENDE niet wat we nu gaan doen. Je wordt ermee doodgegooid met dat beladen woord: milieu. Meestal betekent het dat er weinig daadwerkelijk gebeurt. Wij deden tenminste iets, maar verdergaan wordt ons onmo gelijk gemaakt". MARGRIT TIBBOEL lenpool voor ïgdurig erklozen in lenstreek fSE In de regio in-en Bollenstreek fdt een banenpool op- jet die langdurig werk- pn de kans biedt om i de slag te komen. In e regio wonen onge- r 250 langdurig werk en van 27 jaar en ou- Zestien .poolplaatsen' rden in het leven ge pen, met de mogelijk- d om uit te groeien tot plaatsen in 1993. EENSGEZINDHEID INZAKE GEMEENTEBEGROTING 1991 RIJNSBURG Het college van burgemeester en wethou ders van Rijnsburg heeft de begroting vrijwel ongeschon den door de raadsvergadering kunnen loodsen. Alle fractie steunden gisteren in hoofdlij nen het in de begroting aange kondigde beleid. B en W spra ken hier gistermiddag en - avond hun voldoening over Burgemeester F. Jonkman maakte tijdens de begrotings vergadering duidelijk het ab soluut geen blamage te vinden voor een gemeente om bij het Rijk een artikel 12-aanvraag te doen. Gemeenten kunnen een dergelijk verzoek om een ex tra financiële bijdrage van het Rijk doen als ze er zelf niet meer uitkomen. Zoals bekend verkeert Rijnsburg in die situ atie. Met uitzondering van de aan gekondigde bezuiniging van 10.000 gulden op het ouderen werk, werd de begroting en het daarin aangekondigde be leid door alle partijen goedge keurd. Wel zette een aantal fracties kanttekeningen bij za ken als de toekomst van zwemdbad Het Waterbos, de bezuiniging op de emancipato rische activiteiten het zoge naamde kwijtscheldingsbeleid en het afschrijvingssysteem van de gemeente. Over de toekomst van het geldverslindende zwembad Het Waterbos konden B en W geen uitsluitsel geven. Wel zegde het college toe, dat de werkgroep die de mogelijkhe den van het zwembad onder zoekt zo snel mogelijk met de resultaten zal komen. CDA'er G. Verheij vond dat Het Wa terbos wel lang genoeg de zwarte Piet had toegespeeld gekregen waar het de finan ciële moeilijkheden van Rijns burg betrof. Er werd door en kele fracties ook gepleit voor een beter overleg met het be stuur van het zwembad. De PvdA stoorde zich aan de bezuiniging op de emancipato rische activiteiten. B en W verdedigde deze maatregel met de stelling dat er in 1989 maar 4000 gulden hiervoor was gebruikt. Niettemin pleit ten de socialisten ervoor om een en ander nog eens goed in ogenschouw te nemen. Met betrekking tot het milieu beleid deed het college de toe zegging dat het depót voor klein chemisch afval langer opengesteld zal worden. Voortaan kunnen Rijnsburgers die schadelijke spullen willen inleveren ook op dinsdagmid dag en één keer per maand op zaterdag terecht. Ook zijn er vergevorderde plannen om af geschreven koelkasten door een bedrijf bij de mensen te la ten ophalen. Tenslotte zegden burgemeester en wethouders toe aandacht te zullen schen ken aan de gevolgen die de bloemenververij voor het mi lieu heeft. De uitbreiding van het ge meentehuis gaat door. B en W herhaalden gisteren nog eens dat hiervoor de noodzaak is aangetoond. „Dan moet je ook de moed hebben om die weg te gaan", aldus het college. Verder zal er op korte termijn in commissievergaderingen nog de nodige aandacht wor den besteed aan zaken als: de aanleg van een rondweg rond het gebied Vinkenweg en de verplaatsing van de ijsbaan naar de Waardlaan. RIJNSBURG De voor genomen bezuiniging van 10.000 gulden op het Ge coördineerd Ouderenwerk in Rijnsburg is voorlopig van de baan. Die toezeg ging deden burgemeester en wethouders gisteren tijdens de begrotingsver gadering van de gemeen teraad. Een motie van PvdA en CDA en een pleidooi van het ouderen werk brachten het college hiertoe. Voorafgaande aan de raads vergadering, waarin de vast stelling van de gemeentebe groting en het welzijnspro- gramma 1991 aan de orde was, was er een spreekrechtbijeen komst. Daarvan werd gebruik gemaakt door N. van der Hey- ne, vertegenwoordigster van de stichting Gecoördineerd Ouderenwerk (GOW). Zij maakte namens het GOW, de stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening Duinstreek en De Vlietstede bezwaar te gen de geplande bezuiniging van tien mille. Van der Heyne werd hierin gesteund door cir ca veertig ouderen die op de publieke tribune hadden plaatsgenomen. In haar toelichting sprak Van der Heyne zich vooral bezorgd uit over de gevolgen die een dergelijke bezuiniging zou hebben voor het GOW. Vol gens haar zou hierdoor geen ruimte meer overblijven voor activiteiten als zwemmen, volksdansen en educatieve be zigheden. „En juist die zijn no dig om de ouderen actief en gezond te houden", aldus me vrouw Van der Heyne, die ook kritiek had op de mate waarin burgemeester en wethouders overleg hadden gepleegd met het GOW inzake de bezuini gingsmaatregel. De vertegenwoordigster van het ouderenwerk lichtte toe dat het GOW „een laagdrem pelige instelling" is. „Dat moet zo blijven. In het belang van de ouderen van Rijnsburg ver zoek ik u. daarom de voorgeno men bezuiniging te- schrap pen", aldus Van der Heyne. Het merendeel van de fracties had in hun algemene beschou wingen al laten weten zich niet in de bezuiniging te kun nen vinden. CDA en PvdA zetten dit om in een daadwer kelijke motie. Beide fracties pleitten ervoor eerst met het GOW overleg te voeren over een mogelijke bezuiniging. „Voordat gepraat kan worden, moet echter eerst het mes van tafel", aldus deze fracties. VOORHOUT De Stichting Wereldwinkel Leiden komt voorlopig niet in aanmerking voor subsidie. De gemeente raad van Voorhout besloot gisteren het verzoek van de stichting aan te houden. De raad wil eerst weten of de wereldwinkel in Voorhout voldoende draagvlak heeft. De Stichting Wereldwinkel Leiden heeft 350 gulden subsi die gevraagd aan de gemeente Voorhout. Dit bedrag wordt gebruikt voor onderzoek naar de haalbaarheid van een Cen trum voor Ontwikkelingssa menwerking (COS) in de regio Leiden, Bollenstreek en Rijn streek. Het doel van dit COS is het versterken van .de al aan wezige draagvlakken in de re gio voor solidariteit met groe pen in de Derde Wereld. Dit gebeurt voornamelijk door middel van voorlichting. De heer Glotze van de stichting is van mening dat het op touw zetten van zó'n centrum haal baar is in deze streek. A. Wijling (Groen Links) toon de aan de hand van meege brachte pakken Derde We- reld-koffie aan dat er wel de gelijk een draagvlak is in Voorhout. Haar bewijs kocht zij bij de plaatselijke Missie Ontwikkelingshulp Vrede. Deze Missie zou volgens me vrouw Wijling gebaat zijn bij versterking. W. Meyer (VVD) zei dat er geen draagvlak is. „Als het aanwezig is, hoeft men niet te gaan onderzoeken of dit wel of niet het geval is", aldus de liberaal. B. Venne (Gemeentebelangen) stelde voor de Missie Ontwikkeling Vrede aan het woord te la ten voordat men een beslissing neemt. Wethouder E. van de Laar kon zich vinden in de woorden van Venne om de aanvraag via lokale wegen in te laten dienen. lens de gisteravond in Lisse ouden vergadering van de missie van sociale zaken, d tekst en uitleg gegeven E. van der Spruit, be- imedewerkster van het Sa- werkingsorgaaan Duin-en enstreek (SDB). Van der lit vertelde de commissie- n dat de arbeidspool zal den ondergebracht in een ting. mikken op mensen die otiveerd moeten zijn om tijd van werkloosheid 1 iets meer geld aan de slag aan. Dat zou dan kunnen in banen in de collectieve Banen waar wel vraag is, maar waar in feite l geld voor is. Er valt te een aan bijvoorbeeld huis- iters of beheerders van :r andere schoolgebouwen, lr ook aan functies in de inistratieve sfeer", aldus der Spruit. De mensen die r ie banenpool aan het werk Hen krijgen het minimum- Deelname aan de pool is l verplicht. r Aar enkele en in het lister gehuld AAR Door een kort- in een elektriciteits- je aan de Vosholstraat zijn rse gedeelten van Ter Aar iren tussen kwart over vijf iddags en tien over zeven onds zonder stroom ko- te zitten. In delen van geraar, Papenveer en Kor- ar deed de televisie het Voorbijgangers zagen gis- liddag vonken uit het triciteitshuisje springen, brandweer van Ter Aar lm ter plaatse, maar hoefde in te grijpen. Om half ze- gisteravond riep de brand- in Aardam nog om dat nog wel enkele uren kon n voordat er weer stroom zijn, maar drie kwartier was het euvel geklaard. Waarschuwing bij te snel rijden op Herenweg Warmond Automobilisten die vanuit Sassenheim Warmond binnenrijden en te hard rijden over de geasfalteerde Herenweg krijgen vanaf he den een elektronische waarschuwing. Bij de Julianastraat is een verkeerspaal geplaatst met een scherm waarop de tekst „U rijdt te snel" oplicht als harder dan 50 kilometer per uur wordt gereden. De paal is èén van de maatregelen die zijn genomen om de Heren weg veiliger te maken. De doorgaande weg door Warmond, waar altijd al vrij hard werd gereden is sinds enige tijd geasfalteerd en dat nodigt uit tot nog sneller rijden. De elektronische waarschu wing wordt gecombineerd met controles van de rijkspolitie. Eerder al werd een met verkeerslichten beveiligde oversteekplaats aange legd. De verkeerspaal heeft ongeveer 17.000 gulden gekost. Het apparaat wordt door gemeente en provincie gezamenlijk betaald. Tot nu toe is er geen sprake van een.vermeerdering van het aantal ongelukken op de geasfalteerde Herenweg. Wel hebben veel be woners in brieven kritiek geleverd op de nieuwe situatie. Na enige tijd zal worden bekeken hoe de verkeerssituatie zich op de door gaande route heeft ontwikkeld. Mogelijk wordt er dan ook aan de kant van Oegstgeest een elektronisch waarschuwingsbord ge plaatst. FOTO: HENK VAN DEN ENDE

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17