Richard Kra jicek toont zich weer de beul van achterlijn Adeberg geeft Duits schaatsen vijf jaar Philidor 3 stevent op kampioenschap af Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! "sport CetdoeSomant VRIJDAG 18 JANUARI 1991 PAGINA 11 knetemann bij WK ploegleider jORINCHEM Het staat vrijwel vast de Gerrie Knetemann wordt aan gesteld als ploegleider voor het we reldkampioenschap wielrennen. De oud-renner wordt in dat geval de on afhankelijk begeleider van de profs, naar wie de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) sinds het mis lukte WK in Japan op zoek is. Het sec- tiebestuur denkt Knetemann voor iO.000 gulden binnen te kunnen halen, lovendien moet zowel de benoeming de uitgave dan nog de goedkeuring irijgen van het hoofdbestuur. Als Knetemann wordt aangesteld is er een eind gekomen aan het roulatie-sy- teem voor de ploegleider van de vier jederlandse teams. Vatanen viert zege gepast DAKAR De vierde zege in Parijs-Dakar heeft Ari Vata nen niet uitbundig begroet. De Fin vond dat ongepast, ge let op de oorlog in Irak en de dood van een chauffeur van een service-truck van het Citroën-team. Vatanen sloot de dertiende editie van de monsterraly over 9118 kilometer af met een overwinning in de rit tussen M'Boro en Dakar. De eerste plaats bij de motorcoureurs kwam terecht bij de Fransman Stephane Peterhansel. Peterhansel moest in de zestig kilometer lange slotetappe, gewonnen door de Span jaard Arcarons, weliswaar 3.39 toegeven op zijn naaste con current Gilles Lalay, maar de Fransman behield ruim een kwartier voorsprong. Parijs-Dakar eiste dit keer twee do den. De Franse arts Petitjean en de chauffeur van de servi ce-truck Cabannes die in Mali door een onbekende werd neergechoten. Het aantal dodelijke slachtoffers sinds 1979 steeg tot 28. Slechts 173 van de 406 deelnemers beëindigden de rally. Prominente uitvallers waren de Belg Jacky Ickx en de Zweed Björn Waldegaard. Het echtpaar Tijsterman uit Hazerswoude eindigde als zestiende. Yellowa paard van het jaar BAARN Yellowa is voor de tweede keer gekozen tot paard van het jaar bij de dra vers. Yellowa won in 1990 onder meer de Grote Prijs der Lage Landen en eindigde als vierde in het Wereld kampioenschap in New York. Hij won voor eigenaar Ton Blok 427.032 gulden. Bij de volbloeds kreeg Gandi- raan de meeste stemmen. Dit driejarige paard won in 1990 de Derby en het Kampioen schap voor driejarige. Yello wa won ook de persprijs, bij Q' Schorsing Stojtskov nu nog twee maanden MADRID De schorsing van de Bulgaar se aanvaller Hristo Stojtskov van Barcelo na is terugggedraaid tot twee maanden en twee wedstrijden. Stojtskov werd in de Su percup-wedstrijd tegen Real Madrid op 5 december uit heli veld gestuurd, nadat hij bewust op een'.voet van de scheidsrechter was gaan staan. De tuchtcommissie strafte hem voor ruim twee maanden, maar na protest van de Spaanse scheidsrechters- commissie werd de schorsing opgetrokken tot zes maanden en twee wedstrijden. De club van Cruijff ging in beroep. De scheidsrechterscommissie ontbeert de sta tus van rechtspersoon en kon volgens de reglementen geen protest aantekenen. Het Comité van Sportieve Discipline gaf de Spaanse koploper gisteren gelijk. Pak slaag handballers INDEROY De Nederlandse hand ballers hebben op de tweede dag van het zeslandentoernooi in Noorwegen een pak slaag gekregen van Duits land: 11-22. De internationals van Guus Cantelberg hielden gisteren al leen in de eerste helft, die met 6-10 werd afgesloten, het nieuw gevormde team van het verenigde Duitsland re delijk bij. Het was de tweede neder laag van de nationale ploeg die zich voorbereidt op het wereldkampioen schap voor B-landen volgend jaar in Oostenrijk. Eergisteren verloor Oran je met 19-22 van Tsjechoslowakije. In de tussenstand neemt Nederland de laatste plaats in. Theunisse mag starten in de Tour GORINCHEM Gert-Jan Theunisse we» sinds gisteren één ding zeker: hij mag dit ja£ de Tour de France rijden. Die, weliswaar off cieuze, mededeling heeft zijn advocaat Ed Cler van de arbitragecommissie van de UCI gekrt gen. Een uitspraak in de door Theunisse aange spannen beroepszaak heeft de commissie no niet gedaan. Althans, de commissie beweert wt een standpunt te hebben ingenomen, maar z kan daarmee om praktische redenen nog nit naar buiten treden. Eén van de oorzaken zo zijn dat de in het Duits opgestelde uitspraa nog in het Frans moet worden vertaald. Offi cieel heet Theunisse (wegens doping-gebruik gestraft te zijn tot 13 december 1991, terwijl d renner zelf altijd uitging van 13 juni. Hij wis niet beter of de straf van een half jaar werd n zijn derde dopingzaak omgezet in één jaar. MELBOURNE Neder land zal niet met één maar met twee spelers vertegenwoordigd zijn bij de laatste zestien van de Open Australische ten niskampioenschappen. Naast de winnaar van het duel tussen Mark Koevermans en Rijns burger Jan Siemerink (morgen) kwalificeerde Richard Krajicek zich. In een zinderende viersetter versloeg de Hagenaar vanmorgen de Australiër Darren Cahill: 6-7 (5-7), 6-3, 6-3, 7-6 (7-4). Jacco Eltingh werd uitgescha keld. Op papier was de Australiër de minst geduchte tegenstan der, die Krajicek in Melbour ne tegenover zich trof. Santo- ro en Korda stonden bij de eerste vijftig van de wereld; Cahill net niet. Maar de Au straliër kon rekenen op ste vige support uit de eigen ge lederen. Bovendien hij het voordeel Krajicek al eens te hebben verslagen: in de tweede ronde van Sydney. Gisteren stond een veel bete re Krajicek op de baan. „Een nieuwe Sampras", zoals de Australiërs hem bewonde rend noemden. Met de echte Sampras heeft Krajicek leef tijd, lengte en slagen gemeen. Uiteraard niet diens banksal do. Pete Sampras verdiende op Flushing Meadow en in München bij de Grandslam- cup drie miljoen dollar; Kra jicek een honderdste ervan. De 19-jarige Hagenaar moet het in het profmilieu nog he lemaal gaan maken. Op be langrijke punten kon hij zijn onervarenheid nog niet ca moufleren. Zoals in de tie break van de eerste set, toen hij na 5-5 tweemaal in win nende positie aan het net verscheen. Beide malen bleef de volley in het net hangen. Het herstel was echter ver bluffend. Cahill kreeg geen kans meer op zijn service, die vooral in de forehandhoek ver naar buiten draaide. Als de Australiër serveerde stond er ineens weer die Krajicek van vroeger op de baan; de beul van de achterlijn. Met zwiepende passeerslagen. In de vierde set pas slaagde de taaie Australiër erin al zijn service-games te behou den. Voor de tweede keer kwam het aan op een tiebre ak. Weer aarzelde de Hage naar. Cahill liep uit tot 3-0, maar toen liet de doorgewin terde Australiër het erbij zit ten. Twee dubbele fouten brachten Krajicek terug in de race, waarna hij met twee aces de partij besliste. Het geluk van Jacco Eltingh nam gisteren een einde. Wayne Ferreira, de jongste van een lange reeks uitste kende Zuidafrikaanse dub belspelers, versloeg zijn gele genheidspartner met 6-2, 6-4, 6-2. Dubbels Paul Haarhuis en Mark Koe vermans hebben de overtui ging dat hun overwinning in de eerste ronde van het dub belspel op titelhouders Al- drich en Visser het veld heeft opengelegd. Vanmor gen bereikte het Nederlandse dubbel de kwartfinales door een overwinning met 3-6, 6- 4, 6-3 op de Nieuwzeelandse- Venezolaanse combinatie Kelly Evernden/Nicolas Pe- reira. Hun volgende tegen standers zijn de Brit Bates en de Amerikaan Jones. Het doel van Koevermans en Haarhuis is een plaats bij de beste acht vaste dubbels van de wereld. Die spelen aan het einde van het jaar in Sanctu ary Cove bij Brisbane om een prijzengeld van een miljoen dollar. In het vrouwendubbelspel versloegen Manon Bollegraf/ Gregory in de tweede ronde het Australische duo Minter/ Morton. Het Nederlands/ Zuidafrikaanse tweetal won met 6-2, 6-4. Ingelise Drie huis verloor samen met de Belgische Devries van Appel mans/Reggi met 6-3, 6-3. t duel tegen de Austra- foto: ap Sportbonden wachten af EN HAAG Van de grote ederlandse sportbonden ma- behalve de KNVB alleen et korfbalverbond (KNKV) de ijshockeybond (NIJB) ch enigszins zorgen over de irecte gevolgen van de Golf- irlog. Bij een rondgang langs le bondsbureau's bleek giste- rcndat (met uitzondering van 4e KNVB) nergens wordt srwogen de sportcompetities i te leggen. Terwijl de berichten over af- slaste of op losse schroeven bande internationale sport- erenementen gisteren binnen druppelden, hielden de Neder- adse sportbonden de boot af. Het leven gaat gewoon door, os de competities gaan ook ewoon door", aldus een oordvoerder van de NeVoBo, Nederlandse Volleybal lond. Evenmin als andere rote sportbonden had de Ne- oBo gistermiddag telefoontjes mtvangen van verengingen lie om morele redenen van redstrijden wensten af te zien. ijdens de bestuursvergaderin- van de bonden is de Golf- nsis in de meeste gevallen el aan de orde geweest, maar tgesproken standpunten vamen hierbij niet naar vo- ïn. De Nederlandse Basketbal ond, met ruim dertig Ameri- inen in de hoogste competitie ellicht het meest nauw ver- inden met de oorlog, zag in situatie zoals die gisteren as nog geen aanleiding voor totregelen. „Maar misschien at de ontwikkelingen van de omende dagen daar wel aan- iding toe geven", aldus top- ortliga-medewerker Van der utoloze zondagen irecteur Van Rijssen van het NKV ziet alleen op langere trmijn wellicht gevolgen voor 'jn sport. „Als de energieprij- tn zodanig stijgen of als er utoloze zondagen gaan ko en, moeten we gaan impro- Beren. Dan halen we het raaiboek '74 uit de kast". Half £art organiseert het KNKV t landelijke zaalkorfbalfinale Rotterdamse Ahoy', aarop zon 8500 kijkers zullen komen. „Daarvoor zullen we dra aandacht moeten beste en aan veiligheid met het oog 'mogelijke terroristische ac- s". uk voorzitter Van Erp van Nederlandse IJshockey ind vreest een toename van energie-kosten. „Daardoor dien de hallen en de verre izen veel duurder worden". ut bestuur van de Neder- Sport Federatie (NSF) de Golfkwestie in de atste vergadering niet aan de de gesteld. „Als bonden een mep op ons doen, zullen wij dpen een standpunt te bepa- u", laat voorzitter Kaster- *ns weten. „Momenteel is 15 enige advies dat verre in- mationale reizen tot een mi lium moeten worden rkt". ROB LANGEVELD SARAJEVO Hoewel het volkslied nauwelijks voor hen wordt gespeeld, moet hij nog emotie, maar meer vanwege de pijnlijke herinnering. Peter Adeberg (22), sinds enige maanden een nieuwe 'Duitser'. „Deutschland über Alles wordt gelukkig niet al te vaak gezonden", grijpt Adeberg te rug op het verleden. Adeberg kwam in een com pleet andere wereld terecht. De kopman van de voormalige stond in het teken van de me dailles. Met Adeberg hoopte trainer Werner Unterdörfel een diamant in huis te hebben. Dat was hard nodig ook, want de Oostduitse schaatsschool le verde in het verleden nauwe lijks een all-round kampioen af. Maar van de plannen van Unterdörfel kwam door het vallen van de Muur in 1989 weinig meer terecht. Hij traint Adeberg nog steeds, maar is bijvoorbeeld niet in Sarajevo omdat de bond de reis- en ver blijfskosten niet kon betalen. Dat was in het verleden on denkbaar. Uit de partijkas ver dween jaarlijks een behoorlij ke som naar de schaatsbond. Met goede resultaten, maar vooral eigenlijk medailles, kon de voormalige DDR immers pronken. Sport was het uit hangbord van de socialistische staat. Adeberg was in de DDR min of meer vanzelfsprekend lid van de 'Partei SED'. Hij schaamt zich er nu een beetje voor. „Ik was niet actief hoor. Ik hoorde slechts tot het voet volk. Maar toen de Muur viel, zakten de partijleiders ook voor mij door het ijs. Dat had ik niet van ze verwacht". In het leven van Adeberg ver anderde veel. Vroeger werd hem van alles met de paplepel ingegoten. Presteren was hei lig. „Dat is nu niet meer zo. Ik moet nu zelf mijn doelen stel len. En dat is soms best moei lijk. De condities waaronder ik nu kan trainen zijn slechter dan vroeger. Maar dat heeft allemaal met geld te maken. Ik moet bijvoorbeeld nu ook aan mijn toekomst denken. Ik studeer tegenwoordig dus me dicijnen". Financieel hoefde de Duitser, de nummer drie van de eerste nationale kampioenschappen, niet veel in te leveren. Hij be heert zijn financiën nu zelf. „Vroeger betaalde de staat al les. Ik kreeg geen geld. Nu krijg ik wel geld in mijn han den, maar moet ik veel meer zelf betalen. In het verleden was ik bijvoorbeeld één Mark per dag aan eten kwijt, nu be taal ik zes Mark'L geeft Ade berg een voorbeeld. Het schaatsen in Duitsland zal door de jarenlange arbeid in het Oosten nog wel enige sei zoenen op de been blijven. Maar na mensen als Mey, Kleemann, Hauck-Warnicke en Moser, gaapt een enorm gat. Breedtesport kennen ze in Oost-Berlijn niet. „De staat was alleen geïnteresseerd in topsport. Ik denk dat we nog vier of vijf jaar vooruit kun nen. Dan is het wel gebeurd met het schaatsen in Duits land. Ook ik wil na de Spelen van Lillehammer (1994) een punt achter mijn schaatscar- riere zetten". BERNIE VAN UNEN Hypocriet Yvonne van Gennip, op de foto met pen ningmeester IJff van de schaatsbond, gaf gisteren in Sarajevo haar visie op het EK- schaatstoernooi in relatie tot de Golf-oor- log. „Dit wordt een EK zonder waarde, een toernooi dat door iedereen heel snel ver geten zal worden. Omdat er nu veel be langrijker dingen gebeuren dan rondjes schaatsen", aldus Van Gennip. Tegelijker- gen, bij overstromingen, bij de hongers- tijd acht Van Gennip de van het schaatsen nood in Afrika. Was dêt dan nog verder afgewende interesse enigszins hypocriet, weg soms? Want toen werd mij niet ge vraagd of ik wel wilde schaatsen", zo zei „Zo'n oorlog is natuurlijk verschrikkelijk, van Gennip die de beslissing van het daar zijn we het met z'n allen wel over Zweedse team om het EK te laten schieten eens. Maar bij andere toernooien vonden iiWat voorbarig" noemde, honderden mensen de dood bij aardbevin- foto.- anp Sport op tv VANDAAG Nedarland 3, 20.25 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sportnet, 18.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips vooi de koersen van Wolvega (za terdag aanvang 18.00 uur) lui den: 2e koers: 1. Fulmar Jet, 2. Eelkje, 3 Fulda R (5-3-1). 3e koers: 1 Dunlin O, 2. Esterille K 3. Donja Westcorner (6-2-9). 4e koers: 1 Daphne Aled, 2. Detor pedo Juweel, 3. Emiel W (6-3-1). 5e koers: 1. Dangerous Snow, 2 Egon ter Lune, 3. Count Ken D (5-4 6). 6e koers: 1. Puritan's Pride, 2. DAF': Oldeson, 3. Dora van Ranum (8-1-5) 7e koers: 1. Dahhaam. 2. Dakadvies 3. Colorado Pitt (5-3-9). 8e koers: 1 Celest Greenacre, 2 Doortje Scimitar. 3. Boogie Rumelaai (7-6-2). 9e koers: 1. Dytha Dear, 2. Carllewi: Juweel, 3. Desiree Nuova (9-7-3). 10e koers: 1. Zozo Nevele, 2. Vriend 3. Zelfbewust (6-7-1). 11e koers: 1 Castlewalk, 2. Clip Pa rade, 3. Chenk Hanover (7-3-4). VOETBAL: Afdeling Zaterdag: MVKV - Abbenes, Alphia - LSW KORFBAL Zaterdag: TOP - Groen Geel (Was- beek 19.30 uur), Pernix - Oranje Wit (Vijf Meihal 15.45), KOAG - Fiks. Tempo - Atlantis (Arena Alphen 19.15), Velocitas - NIO (De Does, Lei derdorp 16.45). Zondag: Fides Pacta - Roda (Vijf Mei hal 14.15), Hoogvliet - De Danaïden, Victoria - Zuiderkwartier, De Algeme ne - TOV (Vijf Meihal 15.30), DKV - Cresendo. KNS - Stormvogels (Apol- lohal 14.45). LEIDEN In de hoogste klasse van de Leidse Schaakbond lijkt Philidor 3 recht op promotie af te gaan. Tegen het vooraf als grootste concurrent be schouwde Oegstgeest staat het nog 3-3, maar een 3J/2- 41/2 overwinning lijkt ze ker. Leiderdorp staat na een 31/2-41/2 overwinning op Alphen tweede. AAS uit Aalsmeer won met 6-2 van de belangrijkste de gradatiekandidaat, Noord- wijk. Katwijk staat met 4- 2 voor tegen Voorschoten 2, maar verliest waar schijnlijk de twee afgebro ken partijen. Philidor 3 heeft bij winst al leen nog Leiderdorp als con current te duchten. Oegstgeest komt zelfs in degradatiege vaar. Philidor-speler De Niet staat in zijn afgebroken partij tegen Boots gewonnen. Brag- gaar moet tegen Berg remise kunnen houden. Topscorer bij Philidor is De Heer, die Van Drunick in de tijdnoodfase tructe. Sundholm - een „angst- gegner" voor Oegstgeest - won tegen Veenhuysen de mooiste partij van de wedstrijd. Van de Weijer leek tegen Van der Paardt ook te gaan winnen, maar het bleek nog net remise. Invaller Van Amsterdam be haalde hetzelfde resultaat te gen Noordijk. Piket was, mo gelijk om tactische opstellin gen van Philidor-zijde te om zeilen, aan het tweede bord gezet en won regelmatig van Reedijk. Wagemans zorgde te gen Vergeer voor de tweede Oegstgeestse overwinning. De overwinning van Leider dorp op Alphen had nog groter uit kunnen vallen, als Goeman tegen Mourits niet in tijdnood misgetast had. Boggia won te- Sen Passenier wel, evenals De eu na een spectaculaire offer partij tegen Petrelli. Timmer man had al vooruitgespeeld te gen Den Hollander, met remi se als resultaat. De overige partijen werden en bloc remise gegeven. Alphen had weinig vertrouwen in de stellingen van Van Dijk, De Jong en Sta kenburg tegen respectievelijk Serdijn, Koster en Selier. Al leen Coppoolse stond mogelijk iets beter tegen Van Haastert. Leiderdorp wilde geen risico's nemen; de twee matchpunten waren met deze afspraak bin nen. AAS had geen moeite mei Noordwijk. De Jong, De Leur en Hoogervorst wonnen snel Eveleens joeg tegenstander Hoek door de vlag en ook Ko- renwinder won. Könst speelde aan het eerste bord remise te- fen Scherpenisse en Helsloot ehaalde hetzelfde reultaat te gen Jelierse. Voor Noordwijk won alleen Kuyt. Katwijk kwam door overwin ningen van Van Starkenburg en Sprinkhuizen op voor sprong. Combé-Hellenberg en Den Herder-Koelewijn wer den terecht remise, maar de Voorschoten-spelers Berg en Wise boden- waarschijnlijk ten onrechte remise aan tegen Binnendijk en Beekhuis. Schoonderbeek en Sluiter gaan echter vrijwel zeker te- genscoren. Stand na de vierde ronde (ge baseerd op prognoses): 1.Phili dor 3 8 matchpunten/21 bord- punten 2. Leiderdorp 1 5/17 3.AAS 1 4/16'/^ 4.Voorschoten 2 4/16 5.Katwijk 1 4/15Vi 6.Al phen 1 3/171/2 7.0egstgeest 1 3/16 8.Noordwijk 1 l/9'/i /sportuitslagen BADMINTON Tokyo, Open Japanse kampioen schappen Mannen enkel, tweede ronde: Butler (Eng)-Jeroen van Dijk (Ned) 15-5 12- 15 15-1, Axelsson (Zwe)-Chris Bruil (Ned) 12-15 15-8 15-5. Mannen dub bel, eerste ronde: Brull/Meijer-Liao- /Cheng (Tal) w.o., tweede ronde: Bruil/Meijer-Chow/Wong (HKo) 15-8 15-11. Vrouwenenkelspel, derde ronde: Zhou Lei (Chin)-Coene (Ned) 7-11 11-8 11-4, Troke (GBr)-Van de Heuvel (Ned) 10-12 11-3 11-1, Neder- gaard (Den)-Van der Knaap (Ned) 7- 11 11-3 11-4. Vrouwen dubbel, eer ste ronde: Coene/Van den Heuvel (Ned)-Ladawan/Sansaniyakulvilai (Tha) 15-9 17-14, tweede ronde: Coe ne/Van den Heuvel-Lin/Zhang (Chl) 15-12 8-15 15-9. BASKETBAL Eredivisie, mannen DAS-BW/Voorburg 79-73. Mannen, Europa Cup landskampioe nen, finaleronde: Split (Joe)-Leverkusen (Dui) 85-84 (54-40), Arls Saloniki (Grl)-Maccabl Tel Avlv (Isr) 93-81 (45-42), Kingston (Eng)-Pesaro (Ita) 82-77 (47-43). Stand: 1. Barcelona (Spa) 5-10, 2. Saloniki 5-8, 3. Split 5-8, 4. Pesaro 5- 8, 5. Leverkusen 5-7, 6. Maccabl Tel Aviv 5-7, 7. Limoges (Fra) 5-6, 8. Kingston 5-6. BOKSEN Tongsberg. Internationaal toernooi, eerste dag: Zwaarwelter: Aas (Noo) w.o.p. (4-1) van Baart (Ned); halfzwaar: Djiadara- vicioes (Sov) w.o.p. (5-0) van Larry Sedney (Ned); zwaargewicht: Eugene Sedney (Ned) w.o.p. (3-2) van Gurgen (Tur); superzwaar: Weygerse (Ned) wint door k.o. in 3e ronde van On- shus (Noo). SKIËN Altenmarkt (Oos). Lowlander-kam- pioenschappen, afdaling: 1. Vlastimil (Tsj) 1.15,55, 2. Slootweg (Ned) 1.15,63, 3. De Man (Ned) 1.15,68. SNELHEIDSSPORT Parijs-Dakar, slotetappe van M'Boro naar Dakar over 60 km: Rally Parijs-Dakar, slotetappe van M'Boro naar Dakar over 60 km: Auto's: 1. Vatanen (Fin) Cltroën ZX 39.29 strafminuten, 2. Eriksson (Zwe) Mitsubishi 2.48, 3. Tambay (Fra) Lada 3.50, 4. Fontenay (Fra) Mitsubishi 4.48, 5. Lartique (Fra) Mitsubishi 6.48. Eindklassement: 1. Vatanen 32.20.50, 2. Lartique 2.42.27, 3. Fontenay 3.24.06, 4. Eriksson 4.54.36, 5. Auriol (Fra) Lada 6.03.29, 16. Tijsterman (Ned) Toyota 16.58.35. Motoren: 1. Arcarons (Spa) Cagiva 36.09, 2. Rahier (Bel) Suzuki 0.23, 3. Morales (Fra) 0.57, 4. Merel (Fra) Sta laven 1.24, 5. Lalay (Fra) Yamaha 3.12. Eindklassement: 1. Peterhansel (Fra) Yamaha 73.55.55, 2. Lalay 16.55, 3. Magnaldi (Fra) Yamaha 25.52, 4. Morales 56.46, 5. Arcarons 1.07.05. TENNIS Mannenenkelspel 2e ronde: Ivanise vic (Joe/5>-Krishnan (India) 6-4 3-6 4- 6 6-1 6-2, Arias (VSt)-Wuyts (Bel) 6-3 6-1 6-2, Cash (Aus>-Van Rensburg (ZAf) 7-6 6-4 6-4. 3e ronde: Woodfor- de (AushConell (Can) 6-4 3-6 7-5 6-3, Forget (Fra/10)-Stich (Dul) 7-6 (7-5) 7-6 (8-6) 4-6 6-3, Patrick McEnroe (VSt)-Berger (VSt/12) 6-1 7-5 7-5. Ferreira (ZAf>-Eltingh (Ned) 6-2 6-4 6- 2, Krajicek (Ned) -Cahill (Aus) 6-7 (5- 7) 6-3 6-3 7-6 (7-4) Zaterdag (3e ron de): Koevermans-Siemerink. Vrouwenenkelspe), 2e ronde: Katerl- na Maleeva (Bul/5)-Martln (VSt) 6-2 6-0, Mary-Joe Fernandez (VSt/3)-Ro- mano (Ita) 6-1 6-1. 3e ronde: Frazier (VSt/13)-Cunningham (VSt) 3-6 6-2 6- 2, Sabatinl (Arg/4)-Strnadova (Tsj) 6- 1 6-1, Habsudova (Tsj)-Smylie (Aus) 6-0 3-6 8-6, Aranxta Sanchez (Spa/6)-McNeil (VSt) 6-3 3-6 6-0, Graf (Dui/1)-Provis (VSt) 6-4 6-2, Garrison (VSt/8)-Dechaume (Fra) 6-2 6-4. Zaterdag (3e ronde): Appelmans (Bel) - Kamstra. Mannendubbel, 1e ronde: Krajlcek- /Suk (Ned/TsJ)-Gunnarsson/Mronz (Zwe/Dui) 6-1 6-4, Riglewski/Stich (Dui)-Schapers/Siemerink (Ned) 6-2 6-4, Woodbridge/Woodforde (Aus>- Antonitsch/Nijssen (Oos/Ned) 6-2 6- 2, Galbraith/Witsken (VSt/9>-Elting- h/Ferreira (Ned/ZAf) 6-4 6-4. 2e ron de: Garrow/Pearce (VSt>-Pozzi/Ros- tagno (Ita/VSt) 6-1 6-4, Davis/Pate (VSt/3)-Devries/MacPherson (VSt/Aus) 6-2 7-5. Bates/Jones (GBr/VSt/16)-Doohan/Warder (Aus) Frana/MInlussi (Arg) 7-6 (7-1) 1-6 i Fitzgerald/Jërryd (Aus/Zwe)-From- berg/Stolle (Aus) 7-6 (7-3) 3-6 6-3. Vrouwendubbelepel, 2e ronde: Bur- gln/Falrbank (VSt)-Borneo/Salmon (GBr) 6-1 6-1, Bollegraf/Gregory (Ned/ZAf/7)-Minter/Morton (Aus) 6-2 6-4, Appelmans/Reggi (Bel/lta)-De- vrles/Driehuls (Bel/Ned) 6-3- 6-3, Ca- verzaslo/Wasserman (lta/Bel>-Van Lottum/Wood (Fra/GBr) 6-1 2-6 6-2. KORFBAL Standen: Overgangsklasse C: DEVD 8-10,SIOS 8-10,Groen Geel 8-9,BW Heerenveen 8-8.TOP 8-8,Het Zuiden 8-8.Futura 8-7,Asko 8-4.Eerste klas se E: Vlaardingen 8-16, ZKC '31 8-12, Sporting West 8-10, Achilles 8-9, Roda 8-6, Watervliet 8-6, Fides Pacta 8-5, Waterland 8-0. Eerste klasse F:.De Danaïden 8-14.HKV 8-13,Blauw Wlt'51 8-9,Ons Eibernest 8-9,Rozen burg 8-7,Hoogvliet 8-6,Vrienden schaar 8-3,Rotterdam 8-3,Eerste klasse G:,Flks 8-14,Oranje Wit 8- 12,KOAG 8-10,VEO 8-8,Albatros 8- 8,Pernix 9-8, ONDO 8-5,Tjoba 9- I.,Tweede klasse E:,Excelsior 8-14, Victoria 8-12,Koog Zaandijk 8-10,Zul- derkwartier 8-9, Celeritas 8-7, Archi pel 8-6,Olymplaan 8-4, EKVA 8-2. Tweede klasse F:,KVR 8-12.KIOS 8- 12,Avanti 8-10, De Algemene 8- 10.TOV 8-8,DKV 8-5.Phoenlx 8-5, Cresendo 7-2. Derde klasse I:,Atlan tis 8-16,Vriendenschaar 8-9, Tempo 8-9.RDZ 8-9,Vtko 9-6.SEV 7-5.Welde- vogels 8-5, Jodan Boys 6-3.Derde klasse K: Ados 9-15.BFC 9-12, Nieuw Flora 9-11.0KV 9-11.KNS 9-11 .Zaan dam Zuid 9-8, Stormvogels 8-5, KCN 9-42,Heemskerk 9-3 Derde klasse M: ADO 8-15, Olympla 8-11, Velocitas 8- II,TOP 8-10, Oranje Nassau 8-8, ONDO 8-3, Stormvogels 8-4.NICO 8-2,

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11