kijkshop Prachtige Rhapsody in Blue in ,Jazz at the Temple" AIWA Snelle service PT' moet klant binder Belangrijke winst voor SRC Alphen Programma Leid jazz kroegentoch aanvang 20.30 u; FULL AUTO SYSTEM DK910MkD Vitrine verkoop maakt deze lage prijzen mogelijk! U kijkt en kiest ongestoord uit een gevarieerd assortiment huishoudelijke artikelen, gereedschappen, beeld- en geluidsapparatuur, horloges en sieraden. En door zelf de koopbon in i te vullen koopt u gegarandeerd voor de allerlaagste prijs. j FRONTECH MIDI-SET TYPE S-3550 semi-automatische platenspeler met stofkap AM/FM-stereo tuner met stereo LED indicatie 2x25 Watt versterker met tiptoets volume regelaar en extra bass dubbel cassettedeck met autostop en continuous play Incl. 2 boxen. ANITECH DRAAGBARE Fraai vormgegeven portable CD-speler met o.a next I track/previous track en herhaalfunctie Werkt op adapter (incl.) of batterijen (excl j Aansluitmogelijk- heid op versterker Digitaal display. Incl. hoofdtelefoon VIDEO Sensationeel laaggeprijsde volautomatische videorecorder. Japans kwaliteitsprodukt. Voorzien van vooruit-/achteruitspoelen met beeld, stilstaand beeld met ruisonderdrukking, 8 programma's-timer per 14 dagen, quick timer recording, tracking/picture control voor haarscherp beeld, video in/audio in aansluiting, memo-functie enz. Incl. afstandsbediening. KIJKSHOPPEN IS GOEDKOPER WINKELEN HENGELO 's Morgens naar de Primafoon-winkel en 's middags al een nieu we telefoonaansluiting. Dat is het doel van PTT Telecom. Het experiment dat in begin februari in district Hengelo van start zal gaan, moet op den duur deze razendsnelle service bieden. Een servi ce die in het buitenland overigens niets nieuws is. De proef in district Hengelo zal begin april navolging krij gen in het district Haarlem. Wanneer beide experimenten een succes blijken, zal worden besloten om ze landelijk in te voeren. Aanvankelijk kan de klant re kenen op een telefoonaanslui ting binnen 48 uur na aan vraag. Het doel van de PTT Telecom is echter om die pro cedure versnellen. „In het be gin zal dat nog niet lukken. Het is tenslotte een heel om vangrijk en ingewikkeld pro ces. Maar de bedoeling is om na verloop van tijd om de klant binnen enkele uren al van dienst te zijn", aldus Bou- ke de Vos, voorlichter van PTT Telecom. Op het ogenblik vindt de telefoonaansluiting plaats binnen 14 kalenderda gen na aanvraag. De vlotte dienstverlening zal mogelijk zijn door een koppe ling van verschillende syste men. Simpel gezegd komt het neer op een betere coördinatie tussen administratieve en technische gegevens. Deze ge gevens werden oorspronkelijk handmatig bijgehouden op de zogenaamde P S-manier: met Potlood en Stuf. In Hen gelo - met 300.000 aansluitin gen een relatief klein district - is men er als eerste ingeslaagd dit alles volledig te automati seren. Door de koppeling van de systemen kan men in de Primafoonwinkel direct zien of een bepaald nummer vrij is en of er technisch personeel beschikbaar is om de telefoon aansluiting zo snel mogelijk tot stand te brengen. De nieuwe service, die geen extra kosten met zich mee brengt, moet gaan gelden voor 96 procent van de 6,7 miljoen aansluitingen in Nederland. Want voorwaarde is wel dat •de leidingen al aanwezig zijn. Is dat niet het geval, dan zal men iets langer moeten wach ten. Dat kan uiteenlopen van enkele dagen tot een paar we ken, afhankelijk van de situa tie ter plekke. Verder is ook nog van belang of het een computergestuurde centrale betreft. Vier van de tien abon nees in Nederland is nog aan gesloten op een oude elektro- mechanische centrale. 0 die gevallen moet de k' kenen op een langere tijd. Vandaar dat sli (zuidelijke) helft van trict Hengelo voorloj bruik kan maken vi PTT-experiment. Europa 1992 Met het Hengelose experi wil de PTT Telecom de zo goed mogelijk van zijn. De Vos: „Vaak gi om verhuizingen. De mensen komen dan vrij de Primafoonwinkel v om een nieuwe aanslu Natuurlijk willen snel mogelijk geholpen den. Wij willen tegemoe men aan die behoefte. 1 ook met het jaar 1992 achterhoofd. Als de gr binnen Europa dan verv zullen we meer te maken gen met de buitenlandse currentie die al wel snel een telefoonaansluiting zorgen. Wij willen inten naai mee. Op dit momenl ben we nog het alleenrei Nederland. Theoretisch mogelijk dat we dat recht kwijtraken, zodat kening moeten houden een bedreiging van bui Om de slag met de buitel se concurrentie aan te ki zullen we deze service re bieden. We willen onze klanten niet verliei MARCO KRIJ! LEIDEN In de elfde ronde van de squashcom- petitie konden de dames van Dekker weer geen punten behalen in de kampioens play-offs. Het Rotterdamse Victoria won met 3-0 in Warmond. De da mes van SRC Alphen boekten een belangrijke overwinning tegen Squashhoorn (3-1). De dames van de Leidse SRC kre gen voor het eerst dit seizoen een pak slaag. De Amsterdam se SRC klopte de Leidsen met 4-0. Bij de heren ging het tweede team van Dekker kansloos ten onder tegen kop loper Westvliet. Casino won eenvoudig van Diepput. De dames van Dekker konden ook in de tweede wedstrijd van de kampioens play-offs geen punten behalen. De da mes van het Rotterdamse Vic toria waren in Warmond op permachtig en wonnen zonder moeite met 3-0. „Een ingecal culeerde nederlaag. Het ver schil in kwaliteit was overdui delijk", aldus Liz Weare. De aanvoerster van Dekker blijft echter vertrouwen houden in haar team. „Ondanks de ster ke tegenstand hoeven we geen angst te hebben voor degrada tie". Victoria toonde gister avond aan over het sterkste team van de eredivisie te be schikken. Jacqueline Nauta boekte een regelmatige over winning op Liz Weare, 9-2, 9- 3, 9-3. Niet alleen Weare kwam klasse tekort want ook Mary Gillies en Marietta Pe ters gingen ten onder tegen respectievelijk José Houben en Marjolein Houtsma. Alleen Pe ters slaagde er in om een game te winnen. Elly Tuithof, Jana van Duyn en reserve Kitty Klaassen van de Leidse SRC gingen in Am sterdam kansloos ten onder (3- 0). Slechts een paar punten werden gescoord. Claire Fre- ling leek de Leidse eer te gaan redden tegen Darifa Willems. Het werd een zware partij die uiteindelijk in het voordeel werd beslist van Willems (7-9, 0-9, 9-2, 9-0, 10-9). Toch gloort voor de Leidse dames nog een lichtpuntje. ASRC versloeg eerder de concurrent voor het kampioenschap Dickysquash. Waardoor de Leidse ploeg de koppositie inneemt. In Alphen pakte de dames van SRC Alphen vier belangrijke punten tegen Squashoorn uit Hoorn. De 3-1 overwinning geeft de Alphense dames weer wat lucht. „Bij een nederlaag waren we angstig dicht bij de degradatiezone gekomen. Nu kunnen we wat rustiger gaan spelen", stelt Angelique Ko men. De dames uit Hoorn kwamen er gisteravond niet aan te pas. Angelique Komen en Sannie Bombeeck wonnen zonder een game at te h< staan. Monique van der won met 3-1. Alleen Mar Vertogen ging ten onder A-speelster Bea Spiche. In de tweede divisie heren verloor het tweede van Dekker kansloos vlaggeschip van Westvlit leen Ton Creighton en J« Zwart konden nog enif genstand bieden. Crei verloor met 4-2 en De I ging met 3-0 ten onder Hans Hintzen en Luijke bes was het een minder rieuze avond. Beiden m« met een 3-0 nederlaa kleedkamer opzoeken. De terugkeer van Voogd heeft de squasher het Noorwijkse Casino belangrijke impuls Het Haagse Diepput wer een 3-1 nederlaag naar gestuurd. „Kampioen v» zit er niet meer in. Daar achterstand op Westvlil groot voor. Maar we willi tweede plaats graag b< den", aldus Anton-Wil Zoelen. De prestatie tega tweede team van Dieppd alle reden tot dit optira Freek Voogd en Jan Duyn hoefden geen gare gen hun Haagse opponent te staan en Van Zoelen met 3-1. Alleen Ibbel H moest de punten laten at Hagenaar Sigmond. AIWA De Savornin Lohmanplein 20, Den Haag; W.C. Nieuwe Markt Passage, Gouda; Botermarkt 4 (bij stadhuis), Leiden; Egelantierhof, W.C. Leidschenhage, Leidschendam; W.C. In de Boogaard, Rijswijk; W.C. Stadshart, Zoetermeer KUNST/SPORT/ BINNENLAND SaidtaQowuvnt WOENSDAG 16 JANUARI 1991 PAG] j(' LEIDEN De Leidse Jazz- week wordt vanavond vanaf ongeveer negen uur voortgezet met de traditionele Kroegen tocht. Hieronder een overzicht van dè deelnemende cafés en de daar optredende bands. Annie's Verjaardag, Hoogstraat la: 'Lisa Lee and the Layman of Love Barrera, Rapenburg 56: 'Split Kick' De Beest, Pieterskerkchoorsteeg 12: 'The Aad van Pijlen Concessie'. Blauwe Reiger, Pieterskerkchoor steeg 23: '42th Street'. Blonk's eetcafé, Nieuwstraat 13: 'Chris Coenen Jazz Band'. De Bonte Koe, Hooglandsekerk- choorsteeg 13. 'Rob van Ha vel'. Branderij. Middelweg 7: 'Old Black Horse Saloon Band' De Burcht. Burgsteeg 14 'Fra Fra'. Het Centrum, Nieuwe Beestenmarkt 14: 'Huisorkest' Cheers, Doelensteeg 11: 'Harry Jazz Blues Band'. 't Derde Deurtje, Morsstraat 24: 'Jaap Biezen Kwartet'. Droomfabriek, Oude Singel 56: 'Goo se Ffesh The Duke, Oude Singel 2: 'Mill Base Band' L' Esperence, Kaiserstraat 1: 'Dolf del Prado en Daisy Bell'. Fandango, Noordeinde 49, 'Souled Out ana the Trouble Horns'. De Grote beer. Rembrandtstraat 27: Karei Boelee and his Gang'. Harmonie. Breestraat 16: 'André Val- Hooykist. Hooigracht 49: Bob Richter Kwintet en Han van Ree Kwintet' Het huis de Bijlen, Morsstraat 60: 'Dispuut Jans'. Hut van Ome Henne, St Aagtenstraat 28: 'Huisorkest'. The Jam, 2e Binnenvestgracht 15: ne e 'Sweetwood Dixie Stompers mj 't Keizertje. Kaiserstraat 2 4 Square Jazz Band'. Koetshuis. Burgsteeg 13: 'Squ 'a' Band' je Koets 0 theek, Kruisstraat i aS Landesbergen Big Band'. ,0( De Kroon, Nieuwe Rijn 5: 'Co a Hot Dance Society'. LVC, Breestraat 66: 'Band po Linea Recta, Oude Vest 8l Beek Kwartet'. Malle Babbe, Nieuwe Beestef Juicy Dice' Marenpoort, Lange Mare 36. Napoleon, Steenstraat 13: Odessa. Hogewoerd 18: 'Silvei L Session' I D'Overkant, Nieuwe Beesten^) 'Jazz Kidding' Paint it Black. Turfmarkt iij t Strang' Pardouza, Douzastraat Noot'. Pijpenla, Vrouwensteeg 8: 'Uf i ter and the Fuzz'. Scarlatti, Stille Mare 4: 'Jayi\ Schurmann Esser, Hogewt i 'Sam's Sons Kwartet' De Spons. Korte Mare 4: Jazz Band' Trechter, Herenstraat 1: Big Band'. Twee Spiegels, Nieuwstn Walter Kwartet'. Uyl van Hoogland. Nieuwsti 'Blues Session 't Vattegat, Garenmarkt 16 Kaatee Janet Cordee'. Veronica Bar. Beestenmarkt Aafjes de Blois' Café De Waag, Hartensteeg Friends'. Waaggebouw, Aalmarkt 21: Studenten Jazz Gezelschap'. De W.W., Wolsteeg 6: 'Ann Band'. stel dat er neen krant was Rijksmuseum van Oudheden, Taf- fehzaal (Leiden): Jazz at the Temple in het kader van de Leidse Jazz- week door het Philip Paar Kwintet, Koos Mark Big Band, Ingrid Mank (zangeres) en Henk de Jonge (pia no). Werken van George Gershwin. Gehoord op 15 januari. De muziek van George Gersh win was het thema van de derde editie van Jazz at the Temple. De organisatie en pre sentatie van het Gershwinpro- gramma dat gisteravond in de Taffehzaal van het Rijksmu seum van Oudheden plaats vond, was in handen van de zanger/pianist Philip Paar. Begeleid door leden van zijn eigen kwintet of door de Koos Mark Big Band brachten Phi lip Paar en Ingrid Mank, on langs in Leiden vooral bekend geworden door haar optreden als Eliza Doolittle in My Fair Lady in de Leidse Schouw burg, duetten of solo's. Ingrid Mank toonde ook Gershwin goed aan te kunnen. Philip Paar bewees nog eens de vocale mogelijkheden te be zitten om zich in zijn geliefde jazzrepertoire met succes te bewegen. Zijn performance zou echter nog meer aan kracht winnen als hij minder overbodige gebaren zou ma ken, niet steeds weer een op merking zou plaatsen onder het zingen maar zich meer op de muziek zou concentreren. Het zingen gaat hem trouwens ook nog een heel stuk beter af dan het presenteren. Bij het aaneenpraten van de verschil lende programmaonderdelen was hij regelmatig op flauwi teiten te betrappen. Zijn 'grap pen' sloegen nauwelijks aan, zoals bijvoorbeeld bij de wel erg gewilde introductie op het nummer Let's call the whole thing off, waarin hij speelde alsof hij Ingrid Mank en plein public zijn liefde ging verkla ren, een 'onderneming' die op voorspelbare wijze mislukte. Zijn levensverhaal over Gershwin bevatte gelukkig wel precies die feiten die no dig zijn om deze componist ge stalte te geven voor een breed publiek. Tussen de verschillende songs door had Koos Mark met zijn band nog een aantal stukken speciaal voor orkest in petto. De 'highlights' uit de opera Porgy and Bess, speciaal gear rangeerd en gespeeld door een saxofoonkwintet, spraken zeer aan. De klapper van de avond was evenwel tot het slot be waard: de uitvoering van Rhapsody in Blue in het origi nele arrangement voor orkest en pianist. Gershwin schreef dit werk in 1924 in opdracht van Big Bandleider Paul Whi- teman. Het werd met groot succes uitgevoerd in een con cert van experimentele Ame rikaanse muziek in /feolian Hall in New York en daarmee trad het jazz-idioom voor het eerst binnen de muren van de concertzaal. Gisteren werd dit grootse werk gebracht door de Koos Mark Big Band en Henk de Jonge, de vaste pianist van het Willem Breuker Kollek- tief. Prachtige solo's van Henk de Jonge en een merkbaar geïnspireerde band maakten er een waar spektqkel van, waarin de elkaar opeenvolgen de muzikale fantasieën uitste kend tot hun recht kwamen. PETER VAN VEEN HAPÉ TELEFOONBEANTWOORDER TYPE 1181 Eenvoudig ie wijzigen meidtekst, meeluisteren van inkomend gesprek en gesprek opnemen mogelijk Geschikt als memo-recorder Incl cassette en adapter Dolf del Prado treedt volgens traditie tijdens de kroegentocht op in L'Esperance. SMC-MAGNETRON Krachtige 600 Watt magnetron met 5 vermogens Netto inhoud 18,4 liter. Voorzien van draaiplateau, 2-staps kookprogramma en 60 minuten timer, Buitenafm. HxBxD jJfi U 27,6x49.2x35,8 cm. MTWW

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14