„Wij willen blijven bouwen voor onze eigen Koudekerkers Het agrarisch bedrijf is geen sociale activiteit Boete voor aanzetten tot diefstal Kaagse maakt bezwaar tegen plan woningbouw naast varkensfokkerij Alphense wil antwoord van ministerie op brieven over Coupépolder Reijnders bepleit voortdurend meten in Coupépolder LEIDEN OMGEVING EcidócSouoant WOENSDAG 16 JANUARI 1991 PAGI Voorwaardelijke straf voor aanval op ex-echtgenote LEIDERDORP De 34-jarige Leiderdorper die vorig jaar zijn ex-vrouw in zijn woonplaats aan viel had oprecht spijt van zijn daad. Bij de Haagse politierechter verzekerde hij dat zoiets nooit meer zou gebeuren. „Het was een incident. Opgekropte woede die tot een uitbarsting kwam", aldus de man gisteren op de zitting. De Leiderdorper had problemen met de omgangsregeling voor zijn kinderen. Hij wachtte zijn ex-echtgenote bij school op en trachtte haar tot een gesprek te be wegen Toen dat niet lukte reed hij met zijn auto klem en sloeg haar in het ge zicht. Daarbij brak onder meer een tand af. Zijn voormalige echtgenote zou. hem eerst nog hebben uitgescholden voor „Mongool" en „Gek", omdat hij zich in psychiatrisch ziekenhuis Endegeest on der behandeling had laten stellen. Dit omdat hij de moeizame echtscheidings procedure niet had kunnen verwerken. Ook zou zijn vrouw de kinderen tegen hem hebben opgestookt. Het slachtoffer was gisteren ook bij de politierechter aanwezig. Inmiddels lijkt de lucht weer wat opgeklaard. De Lei derdorper toonde zich bereid de schade van de klap, omstreeks 650 gulden, te vergoeden. De politierechter veroor deelde hem tot een snelle betaling van de schade en een voorwaardelijke boete van 1000 gulden. LANDBOUWCONSULENT IN ROELOFARENDSVEEN: ROELOFARENDSVEEN „Het handhaven van zoveel mo gelijk zelfstandige gezinsbedrij ven is een sociale doelstelling, welke niet in een landbouwbe leid thuis hoort". Dat zei ir. A. Vijverberg, consulent voor de Landbouw in Den Haag ministe rie gisteravond voor een gehoor van kwekers tijdens de 74e jaar vergadering van de Veense LTB- afdeling „Sint Benedictus" in café-bar ,,'t Veen" in Roelof- arendsveen. Hij reageerde op het LTB-rapport „Klein maar fijn". Hierin wordt het belang van kleinschalige tuinbouwbedrijven zoals die veel in de Veenstreek voorkomen, on derstreept. Volgens het rapport zijn deze bedrijven onmisbaar voor de breedte van het assorti ment en de dynamiek van de be drijfstak omdat zij flexibel kun nen inspringen op vernieuwin gen in assortiment en teelten. Vijverberg betoogde dat de agra rische sector een van de „kost winners" van de Nederlandse economie is. Om sterk te blijven, moet men internationaal concur reren. Dat lukt alleen bij toepas sing van alle nieuwe mogelijkhe den. „De agrarische sector is dus geen sociale activiteit. Het hand haven van zoveel mogelijk zelf standige gezinsbeerijven is een sociale doelstelling, welke niet in een landbouwbeleid thuis hoort", aldus Vijverberg. Hij stelde dat in het economische stelsel het starten van nieuwe en het vergroten van bestaande be drijven een normaal verschijnsel is. „Over bedrijfsbeëindiging moeten wij daarom niet drama tisch doen". Vijverberg meent dat de nadelen van het niet-gespecialiseerd zijn van de meeste kwekers in de Veenstreek „onvoldoende door dacht" zijn. „Zo is het voor een gespecialiseerd rozenbedrijf een voudig om deel te nemen aan be paalde studieclub-aktiviteiten en het lezen van de vakbladen. Men hoeft zich slechts op één gewas te richten. Een niet-gespecialiseerd bedrijf moet zich richten op twee, drie of meer gewassen" zo legde de consulent voor de landbouw uit. WONINGBOUWVERENIGING VIERT GOUDEN JUBILEUM KOUDEKERK AAN DEN RIJN De woningnood was hoog, vijftig jaar gele den. De toenmalige bur gemeester G. Verheul van Koudekerk trok zich het lot van de noodlijdende woningzoekenden aan en riep daarom samen met een aantal andere sociaal bewogen Koudekerkers woningbouwvereniging Goed Wonen in het leven. Nu, na vijftig jaar, staat de vereniging nog steeds op de bres voor betaalbare huisvesting. Na de in april op te leveren vier seniorer\- en vijf woning wetwoningen in het plan Kerklaan, beheert de jubile rende Koudekerkse woning bouwvereniging 501 wonin gen. „Een mooi getal. Toch is het gezien de wachtlijst van 200 woningzoekenden nog niet genoeg", menen voorzitter H. Didden en secretaris N. de Jong. Zij hopen dan ook dat zij woningen toegewezen krijgen op het tuindersgebied Lekx in de Hoogewaard. Na de oprichting op 17 januari 1941 kende Goed Wonen een moeizame aanloop. „Het was oorlog, men kreeg niets voor elkaar. De woningnood werd nog nijpender toen Duitsers in 1943 opdracht gaven tot sloop van circa 20 huizen aan de Rijn. Deze huizen stonden voor de Duitsers namelijk in hun schootsveld. De bewoners werden genoodzaakt in te trekken bij familie of kennis sen". Pas in 1949 werden de eerste 14 woningen voor de woningbouwvereniging opge leverd. „In twee van die wo ningen wonen nog steeds de zelfde mensen", merkt Didden op. Van Vegten Onlosmakelijk verbonden aan de naam Goed Wonen, is die van W. van Vegten. Reeds de tweede vergadering van de woningbouwvereniging was hij er al bij. Hij heeft het veer tig jaar volgehouden. Tien jaar geleden overleed hij. Goed wonen is volop in bewe ging, zo blijkt wel uit de en thousiaste verhalen van de twee bestuursleden. De auto matisering doet ook hier haar intrede. Tegelijk met de jubi leumviering wordt vrijdag ook de geautomatiseerde woning- carthotheek aan de vereniging overhandigd. Het kantoor is w w de Prins Bernardlaan Nieuw Poelgeest. Mede door de automatisering barst het uit zijn voegen. In februari wordt het kantoor dan ook uitge breid. De verbouwing, die moet leiden tot een eens zo grote ruimte, neemt een maand in beslag. De nieuwe gemeente Rijne- veld telt drie woningbouwver enigingen. Naast Goed Wonen, Volksbelang in Hazerswoude en Algemeen Belang in Bent huizen. „We willen alle drie zelfstandig blijven. We willen wel één aanspreekpunt gaan vormen, dat dan weer dele geert naar de drie besturen. Zo vormen we een tegenwicht voor de gemeente. Maar we willen géén fusie", zegt Did den fel. „Wij willen blijven bouwen voor onze eigen Kou dekerkers". Het tweetal toont zich groot voorstander van het invoeren van een woonruim teadviescommissie. Daarin moeten dan vertegenwoordi gers van de drie woningbouw verenigingen en van de gé- meenteraad in zitten. Het besturen van de woning bouwvereniging gebeurt door vrijwilligers. Didden is al vijf jaar bestuurslid en voorzitter. Hij is tevens de eerste voorzit- Voorzitter van de 50-jarige woningbouwvereniging Goed Wonen, H. Didden en de secretaris N. de Jong: „Wel samenwerking, maar geen fusie met de woningbouwvereningen van Hazerswoude en Benthuizen" foto: wim van noort ter die niet uit het gemeente bestuur komt. In het verleden moest de voorzitter afkomstig zijn uit het college van B en W voorzitter zijn. „Dat gaf een verstrengeling van taken", zegt Didden. „Ik zat laatst de koopaktes van de oude grond na te kijken. B en W hadden grond verkocht aan de wo ningbouwvereniging. De bur gemeester had de akte voor de verkoop namens de gemeente en Ook die voor de aankoop namens de woningbouwver eniging getekend". Toch had je er ook wel gemak van", herinnert De Jong zich. „B en W wisten gemakkelijk de weg naar Den Haag". De Jong zit vijftien jaar in het bestuur. Al die tijd als secreta ris. „We hebben geen profes sionele krachten in dienst. Ons onderhoudswerk besteden wij uit aan aannemers. Behalve een voorzitter en secretaris, hebben wij ook een penning meester en nog vier mensen die het onderhoudswerk rege len. Dat zijn wel mensen die ervaring hebben met de bouw en er kijk op hebben". Zo deed Didden door zijn activiteiten in het verenigingsleven veel bestuurservaring op. De Jong heeft een administratieve functie gehad, waardoor zijn ervaring ook nu goed van pas komt. Didden en De Jong zijn allebei met vut. „Anders was de taak moeilijk met het werk te com bineren geweest", merkt De Jong op. „Het lijkt wel of het steeds zwaarder wordt". Om de werkzaamheden enigszins te coördineren, is er iedere donderdagavond spreekuur. Daarnaast heeft Goed Wonen een telefoonnummer waarop spoedeisende boodschappen op een bandje kunnen worden in gesproken. „Iedere week heeft iemand van ons dienst. Die luistert dan een keer of drie, vier per dag het bandje af". Lang niet alle kleinere ge meenten beschikken over een woningbouwvereniging. In ge meenten als Nieuwveen en Ter Aar wordt de woning bouw door de gemeente gere geld. Toch gaan er ook daar steeds vaker geluiden op om een woningbouwvereniging op te richten. Didden noemt de voordelen daarvan. „Ik denk dat een woningbouwvereni ging minder bureaucratischer werkt, minder ambtelijk. Wij zijn in staat sneller besluiten te nemen". Vrijdag viert Goed Wonen feest in de Ridderhof. 's Mid dags is er een receptie voor ge nodigden. 's Avonds zijn de huurders van de huizen van de woningbouwvereniging uit- genodigd. MARIETA KROFT DEN HAAG/LEIDER DORP Een 36-jarige Leiderdorper hoorde gis teren voor de Haagse poli tierechter een maand cel straf tegen zich eisen om dat hij tot diefstal zou hebben aangezet. Twee winkeldieven waren voor hem in Oegstgee6t uit ste len gegaan in ruil voor een hoeveelheid heroïne tegen inkoopprijs. De dieven maakten onder meer babypakjes en overhem den bujt, maar liepen uiteinde lijk tegen de lamp toen zij de buit aan de Leiderdorper had den overhandigd. Deze gooide de gestolen waar uit zijn auto. „Toen ik wist dat het gestolen spullen waren wilde ik er niets meer van weten", aldus verklaarde de Leiderdorper zijn handelwijze. Ook zouden de winkeldieven hem erbij hebben willen lappen. „Er klopt niets van hun verhaal", zo stelde hij. De Leiderdorper had wel een voorgeschiedenis waarin verdovende middelen een rol speelden. Hij was ver slaafd geweest en ook weieens door de politie betrapt met he roïne. De advocate van de ver dachte pleitte voor een milde behandeling omdat haar cliënt tegenwoordig werk heeft en tracht op het rechte pad te blijven. Politierechter Van Overbeek besloot twee maan den voorwaardelijke gevange nisstraf op te leggen en een geldboete van 1.000 gulden. Bouw Vijfgatenbrug begint eind mei TER AAR De provincie Zuid-Holland begint eind mei met de bouw van de Vijfgaten brug in Ter Aar. De voorberei dingen voor dit werk zijn al geruime tijd aan de gang. Er is over een grote afstand een nieuwe beschoeiing in het Aarkanaal aangebracht om de aanloop naar de nieuwe brug geleidelijker te laten lopen. De brug wordt aanzienlijk breder worden dan de huidige. Hij wordt aan twee zijden voor zien van fiets-voetpaden. In de commissie openbare werken deelde wethouder van Rijn gisteren mee dat met de pro vincie nog overleg gepleegd wordt over een goede over steekplaats voor fietsers. Hij wil het liefst de oversteek voorbij de H. van Beyeren- straat dat zou zo veilig moge lijke zijn. Nieuwe weg heet Reigersbos De insteekweg vanaf de Geerweg in de gemeente Ter Aar die op dit moment wordt aangelegd krijgt de naam Reigersbos. De weg in de Geerpolder ontsluit acht glastuinbouwbedrijven. De aanleg gebeurt in het kader van de reconstructiewerkzaamheden van stichting Stiveen. De Geerpolder behoorde tot 1 januari tot de gemeente Leimuiden, maar is door de gemeentelijke herindeling na die datum toegevoegd aan Ter Aar. In september had de raad van Ter Aar al 142.000 gulden beschikbaar gesteld voor de aan leg van deze weg. Een deel van dit bedrag zal van de ontsloten bedrijven worden terugontvangen. De naam Reigersbos wijst op de reigerkolonie in de nabijheid van de Geerplas. FOTO: WIM VAN NOORT DE KAAG Het is niet „loyaal" van de gemeente Alkemade om mensen pal naast een varkensfokkerij te laten wonen. Dat be toogde de Kaagse me vrouw Tulen gisteravond in de vergadering van de raadscommissie Ruimtelij ke Ordening. Zij maakt bezwaar tegen de bouw van vier huizen aan de Prins Willem Alexander- laan in De Kaag. „Er worden voortdurend kop pels fokzugen gebracht alleen om er door een beer te worden gedekt. Dat geeft ongelooflijk veel herrie en stank voor de omwonenden. Ik woon er al 23 jaar naast, dus ik weet waaro ver ik spreek" zei ze. En ze herhaalde dat het niet loyaal van de gemeente is om willens en wetens vlakbij zo'n fokkerij mensen te laten wonen. In een intern ambtelijk advies naar aanleiding van het bezwaar staat dat de zeugen-en-beer- overlast via de te verlenen hinderwetvergunning alsnog zal moeten worden beperkt. Een tweede bezwaarmaker te gen het plan is P. Loogman. Hij had liever gezien dat de gemeente huurwoningen had gebouwd in plaats van de nu geplande vrije sector huizen door een projectontwikkelaar te laten realiseren. Hij betoog de dat veel jongelui uit de Kaag noodgedwongen in Roe lof arendsveen of Oude Wete ring moeten gaan wonen. Dat is een slechte zaak voor een evenwichtige bevolkingsop bouw in de Kaag. „De ge meente moet de desbetreffen de grond in eigen beheer hou den en niet moeten overgaan tot uitverkoop van alle eigen dommen," aldus Loogman. Wethouder Nugteren stelde hem gedeeltelijk gerust. De te bouwen woningen zijn be stemd voor inwoners van de Kaag. Aan een verzoek van Loogman om het aantal par keerplaatsen te verhogen kan niet worden voldaan, omdat het aantal parkeerplaatsen al voldoet aan de daarvoor ge stelde parkeersnormen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense C. van Laar wil dat het mi nisterie van landbouw, natuurbeheer en visserij haar vragen over de ver vuiling van de Coupépol der in Alphen beant woordt. In oktober stelde zij het ministerie vragen. In een op 30 december ge schreven brief aan het minis terie spreekt de Alphense haar teleurstelling uit over het uit blijven van antwoord op vra gen in de oktober geschreven brief. De vragen van Van Laar, die namens de streek- commissie Alphen aan den Rijn zitting heeft in de project groep Coupépolder, hebben betrekking op het feit waarom het ministerie subsidie heeft gegeven voor het recreatief in richten van de vuilstort, ter wijl het gebied nog niet eens was gesaneerd. B en W van Alphen bespreken de brief in de raadsvergadering van 31 ja nuari. In de in oktober geschreven brief vraagt Van Laar of het ministerie op de hoogte was van het feit dat het onder zoeksbureau IWACO in 1985 vier aanbevelingen deed voor de sanering van de Coupépol der, waarvan er drie door de projectgroep en gedeputeerde staten zijn overgenomen. Te vens vraagt zij zich af of het ministerie op de hoogte was van het feit dat met deze GS- beslissing de Coupépolder van de saner ingsl ijst werd ge schrapt. In haar laatste brief uit zij haar verbazing dat het onmo gelijk is gebleken om deze vra gen binnen de toegezegde ter mijn te beantwoorden. Vol gens haar zijn er slechts twee antwoorden mogelijk: Of het ministerie was volledig op de hoogte en besloot dat het niet gesaneerd zijn van de Coupé polder geen beletsel was om toch te subsidiëren. Of dat het ministerie niet werd geïnfor meerd, niemand constateerde dat aan één van de subsidie voorwaarden niet werd vol-, daan en bij de subsidiëring er van werd uitgegaan dat de Coupépolder wel was gesa neerd. In een toelichting zegt Van Laar dat zij het dubbelop vindt dat door de verkregen subsidie het recreatieterrein is aange legd, maar dat dat nu weer overhoop gehaald moet wor den voor sanering. „Dit leidt tot een kostenverhoging die niet nodig hoefde te zijn", al dus Van Laar. ALPHEN „De vinger aan de pols houden bij de Coupepolder" dat advies gaf prof. Lucas Reijnders gisteravond tijdens een discussie in Alphen aan den Rijn. Tijdens de door de PvdA georganiseerde bijeenkomst ging Reijn ders in discussie met de Zuidhollandse gedepu teerde Hans van der Vlist. Hoewel de avond was opgezet om over het lokale milieu in het algemeen te disuciëren, kwam in feite alleen de ver vuiling van de Coupépolder aan de orde. het lokale milieu kwam alleen de problematiek van de Coupepolder aan de orde. Behalve PvdA-leden wa ren de bewonersgroep Coupe polder, milieugroepen, de fietsmilieupatrouille en verte genwoordigers van de andere politieke partijen aanwezig om vragen te stellen. Daarbij draaide het steeds om de vraag hoe onveilig de polder eigen- lijk is na alle tegenstrijdige be richten daarover. Dat de me dedelingen tegenstrijdig zijn verbaasde Reijnders niet. Hij wees er op dat de samenstel ling van afgedekte gifbelt in de polder door de spreiding van het gestorte vuil zodanig is dat zich voortdurend onver wachte ontwikkelingen voor doen. Elke meting geeft daar door steeds een ander resul taat. Dat is mede een gevolg van chemische en bacteriologi sche ontwikkelingen. „Daarom juist is het van belang de pol der te blijven bewaken en be meten", aldus Reijnders „Dat is precies wat de provin cie al doet", stelde Van der Vlist daar tegenover. „Het heeft lang geduurd maar er is nu geld beschikbaar om de slo ten af te dekken en de polder te monitoren". Het wegpom pen van het vuil is echter nog niet haalbaar en volgens de provincie ook nog niet nodig omdat er geen direct gevaar is voor de volksgezondheid. Daarmee waren niet alle luis teraars het eens zodat soms een stevige discussie losbarstte. Reijnders, behalve hoogleraar aan de Universiteit van Am sterdam ook medewerker van de Stichting Natuur en Milieu te Utrecht, noemde het oplos sen van milieukwesties „een zoeken en tasten in een don ker bos". Ook hij vond de kwestie Coupepolder lang du ren maar stelde dat de maatre gelen tot nu toe beter waren dan overhaast dramastische oplossingen zoeken. Ter Aar heeft nieuwe regeling kwijtschelding TER AAR Met ingang van 1 januari 1991 is het in Ter Aar mogelijk om kwijtschel ding te verkrijgen van de af valstoffenheffing en het rioio- lafvoerrecht. Als gevolg van wettelijke regelingen is een aantal belastingen en heffin gen daarvan uitgesloten. Daar bij gaat het om legeskosten, reinigingsrecht, begrafenis- recht en de hondenbelasting. Voor een uitgebreide a ook voor de komendep raadplege men „UIT' tis wekelijkse bijlage vai krant. LEIDEN LUXOR (Stations tel. 071-121239): Problem o ij 19.00. Ghoet (al); 21.15. ,i STUDIO (Steenstraat 39, tel. Home alone (al); Rocky i\ 14.30, 19.00, 21.15. ma. dl. 21.15. Flatlinera (12); wo 18.45, 21.15. ma. di. do. 18.4J j Neverending story II (al); «k Sheltering sky (12); 18 45 ei Arachnofobia (12); 19.00, 21. ne zeemeermin (al); wo TRIANON (Breestraat 31, 123875): Camille Claudel (12 Z - REX (Haarlemmerstraat r 7A.AORAMY Suianthaar). 3 18.45, 21.15. Kleine wo. 14.00. EUROCINEMA (al); 18.30, 21.15. wo. ook EUROCINEMA III: Problig (al); 18.45, 21.00. wo. ook EUROCINEMA IV: Blue stt 18.45, 21.30. wo. ook 13.45 VOORSCHOTEN GR| (Schoolstraat 69. tel. 0171 Pretty Woman (al); ma. 20.15. Henry and June (16); do. 20.15. Look who's talki wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN en de vagebond; wo. 14.C Langkous; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1* tel. 3463500): Home alone (alj 18.45, 21.30. ASTA 2: An hobia (12); 14.00, 18.45, ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 21.30. BABYLON 1 (naai Haag Centraal tel. 3471656):) ches (al); 14.00, 18.45, 21.30 BYLON 2: The sheltering i 14.00, 18.45, 21.30. BABY Ghost (al); 14.00, 18.45, 213( NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3( Blue steel (16); 14.00, 18.45 CINEAC 2: Good fellas (16) ma. di. do. ook 14.00. Clli Rocky V (12); 14.00, 18.45, METROPOLE 1 (Carnegiela 3456756): Home alone (al), 18.45, 21.30. METROPOLE liners (12); 18.45, 21.30.n ook 14.00. METROPOLE blue heaven (al); 14.00, 18.45 METROPOLE 4: (al); Pretty (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 5: Presumed innoct 14.00, 18.45, 21.30. ODEON rengracht 13, tel. 3462400): Ai rica (al); 13.45, 18.45, 21.30.1 ON 2: Another 48 hours (12) 18.45, 21.30. ODEON 3: r child (al); 13.45, 18.45, ODEON 4: Rocky V (12); 21.3. ma. di. do. ook HAAGS FILMHUIS: Zaal I match factory girl; 19.30, 21.4 2: The killing; 19.30. A clot orange; 21.45. Zaal 3: Ditei-l je I'aime; ma. 19.30, 21.45.1 Hush, sweet Charlotte; di. 21.45. Hamlet; wo. 20.00. vet; do. 10.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN AC 2: De kleine zeemeermi 14.00. METROPOLE 2: Dl zeemeermin; wo. 14.00. ODI The never ending story II; wo dienstverier APOTHEKEN De avond- si diensten van de apotheken m gio Leiden worden waapl door de apotheken die ooktfl dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIE» ZEN LEIDEN Ongevafe# elke dag Academisch ZiekeriB halve van dinsdag 13.00 u. tola dag 13.00 u. (DiaconessenhulJ|| nieken tel 155543, afdeling SCI 175639) en van vrijdag 13.O0I zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-;! huis). De Geneeskundige Dienst U verhuisd van de Roodenburg» in Leiden naar de Cronestei 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlen ongewenste zwangerschap voa der en kind. Bel tel. 071-89630! 897762; 033-620244 (dit laalslt mer is dag en nacht bereikbai BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur i 19.00 tot 19.45 uur. Kindera dagelijks van 10.30 tot 19.00 meer dan twee bezoekers per p Op de afdeling special care ka terecht van 10.30 tot 11.00 u van 19.00 tot 19.30 uur. Voofl laatste twee afdelingen bezoch nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoend pleegkundige.* Sint Elizabe kenhuis: Volwassenen dagelljk 14.00-14.45 u. en van 18.30-19. klasse-afdelingen ook 11.15-12 Kraamafdeling: dag. van 15.00- u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor v Kinderafdeling dag. 15.00-1& CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Medisch Adviescentrum: Spn ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest:! vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12 en 14.00-15.00 u.; eerste klass gehele dag. Jelgersmaklinisk gerenteam: za. en zo. 14.00-11 Opname: werkdagen 16.45-17 za. zo en feestdag. 10.00-11. 14.00-16.30 u. Team A, C en D tot 21.00 u. met uitzondering vi handeltijden en etenstijden. A misch Ziekenhuis: Voor alle p ten (behalve kinderen) zijn de b kuren als volgt: Dagelijks 14.15- u. en 18.30-19.30 u. Avondbezo afdeling verloskunde: 18.00-19 De Praematurenafdeling: voorc en familie is na overleg met pat doorlopend bezoek mogelijk. Et aan ernstige patiënten: wanne» ernstige patiënten doorlopenb zoek wordt toegestaan kan de N verpleegkundige hiervoor spt kaarten verstrekken. Kinderk) zalen voor peuters, kleuters en| kinderen 15.15-17.00, babyzaf boxenafdeling: volgens afspraaf het verpleegkundig hoofd. Beza den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na 01 met verpleegkundig hoofd. Voo dere bezoekers van kinderen:' neus- en oorheelkunde en neurf 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ood kunde en heelkunde: 14.15-15.Ö 18.30-19.00. RijnoordziekW Dagelijks 14.30-15.15 u. en 1 19.30 u. Extra bezoek hartbews 11.00-11.30 u. Extra bezoek vt kraamafdeling: 19.30-20.30 u. W afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIN OPVANG (Koornbrugsteeg 2, EK Leiden, tel 254810.) Info" over en aanmelden voor kind vang in Leiden. Geopend: mat dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENT* MELDPUNT LEIDEN Ketelbo steeg 10. Ma. t/m vr. telefonist! relkbaar van 10.00 tot 16.00 vis 120903. Spreekuur ma. 13.00-' en do. 18.80-20.30.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12