Hoogtijdagen voor Nederlandse tennissers sportuitslagen 'eyenoord wil og een spits aast Witschge Yvonne van Gennip niet voor persoonlijke boycot EK .onder ^loep Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CcidócSouocml DINSDAG 15 JANUARI 1991 PAGINA 9 SCHIPHOL Yvonne van Gennip vertrouwt op een wijs besluit van de In ternationale Schaats Unie inzake de dreigende Golf oorlog. Mochten de ISU- bobo's besluiten om de Europese kampioenschap pen van komend week einde te annuleren, dan heeft Van Gennip er vrede mee. Meent men dat de veiligheid van de deelnemers in voldoen- FOTO: SP de mate kan worden gegaran deerd, dan stapt de Nederland se morgen „gewoon", zij het met een nog niet geheel gerust hart, in het vliegtuig richting Sarajevo. Eerdere berichten als zou ze een persoonlijke EK-boycot overwegen, sprak de Haarlem se gisteravond na terugkeer uit het Zwitserse Da vos tegen. Koud uit de slurf op Schiphol na de landing van vlucht SR 769 uit Zurich: „Ik ga volledig mee in het oordeel van de ISU. En de KNSB, zo heb ik ten minste van Ard Schenk begrepen, volgt die mening. Ik mag toch aannemen dat die mensen het beste met ons voor hebben? Is het op één of ande re manier onverantwoord naar Sarajevo te gaan, dan wordt het EK heus wel afgeblazen. Je kunt natuurlijk nooit om tienden van seconden gaan sporten als er elders op de we reld misschien ik-weet-niet- hoeveel doden dreigen te val len, dat zou belachelijk zijn". Ruim een etmaal voor het ver strijken van het Amerikaanse ultimatum contra Irak weiger de Van Gennip in een escala tie van het Golf-conflict te ge loven. „Ik geloof niet in een oorlog", sprak ze namens elk weldenkend mens. Maar toch: „Mocht het daar fout gaan. dan is het helemaal afhanke lijk van de situatie of we wel of niet moeten gaan schaatsen. Blijft het bij een klein oorlogje óf gaan er echt bommen val len en komen er misschien zelfs nucleaire wapens aan te pas? In dat laatste geval ligt de zaak natuurlijk pijnlijk duide lijk en kunnen we alleen maar op een goede afloop hopen". Apfelstrudel Op trainingskamp in het hoog gelegen Davos, vormden George Bush en Saddam Hus sein ook bij de schaaters hét onderwerp van gesprek. „We hebben zoveel mogelijk de me dia gevolgd. Van achter een krant en een Apfelstrudel er uitgebreid over gefilosofeerd. Al waren we er nu ook weer niet continu mee bezig, hoor, want er moest natuurlijk ook nog worden geschaatst", aldus Van Gennip die in het toestel van Swiss Air op de hoogte werd gebracht van de penibele situatie in de Sovjet-republiek Litouwen. „Ik las net dat daar Russiche tanks zijn binnen gevallen, hè. Onvoorstelbaar, de wereld is wel in rep en roer, zeg. Echt veilig voel je je dan niet meer, nee. Gelukkig schijnt het, wat ik gehoord heb, nu in Joego slavië redelijk rustig te zijn. Want Sarajevo ligt natuurlijk wel een heel stuk oostelijker voor ons. Maar we gaan er op woensdag heen en op maandag alweer terug, vrij kort, dat moet toch mogelijk zijn. Ik ga er vooralsnog van uit dat het EK doorgaat en dan zal ik ook aan de start verschijnen". Maar eerst verlangde de lijk bleek ziende Van Gennip („Ik ben doodop") naar haar bed. „Hopelijk ziet de wereld er morgen weer wat positiever uit". DICK KIERS jmario hervat ;e ining PSV )HOVEN Romario de Souza heeft gisteren ainingen bij PSV hervat. Jraziliaan, die zaterdaga- n terugkeerde in Neder- had geen last meer van nkelblessure die hem ge- e tijd buiten het elftal q Ook de muggesteek, die in Rio de Janeiro enkele a dwong het bed te hou- bleek hem niet meer te eren. Verder heeft Berry Aerle zijn eerste halve trijd sinds maanden, za- 'h ig met PSV 2 tegen ESV, doorstaan. liumplaats 't Dsleeër Minjon IIGSSEE Bobsleeër Minjon heeft op weg naar ificatie voor de Olympi- Spelen in Albertville zijn eerste podiumplaats in sterk bezet internatio- evenement veroverd. Met n< gier John Drost werd hij ?I bij de tweede wedstrijd f de FIBT Cup, ingesteld a bobploegen die (nog) niet r[wereldtop behoren. SIEMERINK, SCHAPERS EN KOEVERMANS WINNEN IN MELBOURNE MELBOURNE Het Nederlands mannenten- nis beleeft hoogtijdagen bij de open Australische kampioenschappen. De zes deelnemers aan het hoofdtoernooi hebben zich geplaatst voor de tweede ronde. Een wa penfeit dat zich nog niet eerder in de annalen van een Grand Slam-toernooi voordeed. Bovendien gloeide in het vrouwen-legioen hoop. De frele Petra Kamstra, 16 jaar pas, versloeg de ervaren (maar licht geblesseerde) Amerikaanse Robin White. Leeftijdsgenote Stefanie Rot tier verloor bij het opgooien de bal te vaak uit het oog om een kans te hebben tegen de Nieuwzeelandse Claudine Toleafoa. Michiel Schapers, Mark Koe vermans en Jan Siemerink volgden de weg die Paul Haarhuis, Jacco Eltingh en Richard Krajicek de dag te voren hadden aangegeven. Moeizaam, zoals in het geval van Mark Koevermans, over tuigend in de andere twee gevallen. Jan Siemerink deed het overtuigend. De voor het eerst in Australië neergestre ken Rijnsburger verzorgde tegen de verdedigend inge stelde Spanjaard José-Fran- cisco Altur (112e op de we reldranglijst) de show met winners en missers. De laat ste waren in de minderheid; ook al omdat de service van de Jong Oranje-klant uitste kend liep. Schapers had geluk dat de Amerikaan Reneberg op het laatste ogenblik met een bles sure afzegde en zijn Duitse vervanger Markus Sinner een gemakkelijke prooi was- 6-3, 6-2, 2-6, 6-2. Het enthousiasme waarmee de Nederlandse proftennis sers zich teweer stelden, sloeg over op het kleine con tingent volgers. Mark Koe vermans profiteerde. Achter de over de omheining gehan gen handdoek weerden en kele enthousiaste supporters zich zo geducht dat zijn te genstander David Pate zich bij de scheidsrechter beklaag: de. Koevermans liep er na twee gewonnen sets inder daad bij alsof hij hulp van wie dan ook best kon gebrui ken. Hij vertrok met griep onder de leden vanuit Neder land. Het uitzieken duurde meer dan een week en dat had conditie gekost. Het la waai van de kant hielp de speler uit Bergschenhoek over de crisis heen: 6-4, 6-2, 3-6, 2-6, 6-0. Jason Stoltenberg is Koever mans' volgende tegenstander. Hij één van de twee Austra liërs die tekenden voor de uitschakeling van een ge plaatste speler Stoltenberg versloeg de Zwitser Jakob Hlasek, die elfde was ge plaatst. Mark Woodforde, vo rig jaar in hetzelfde toernooi met een gebroken enkel van de baan geraapt, won van de als zesde geplaatste Span jaard Emilio Sanchez. Mark Koevermans won in Melbourne in vijf sets van de Ameri kaan David Pate. FOTO: AP ^STERDAM Feye- blijft ook na het rekken van Rob chge, die gisteren de- I ief naar de Kuip m, op zoek naar een l erlandse centrumspits. cteur sportif Ger Lagen- informeerde gisteren bij >rlecht over de mogelijk- f John van Loen te halen, kreeg een negatief ant- Ook Hans Gillhaus nog altijd op de verlang- van Lagendijk. Keur en Plomp, die mo- vertrekken, bestaat vage igstelling. Eén van de bui- nders, Griga of Kiprich, eveneens naar een andere Daarentegen is er geen 'e|ce van dat Blinker over- is ondanks het feit dat ïisch directeur Gunder ;tsson Witschge zowel in de spits, links op het midden veld of desnoods als linksach ter kan posteren. Rob Witschge keert dus terug in de Nederlandse eredivisie. De voormalige speler van landskampioen Ajax tekende een contract dat hem voor drieëneenhalf jaar verbindt aan Feyenoord. Witschge, die de laatste anderhalf jaar in ac tie kwam voor de Franse ploeg Saint Etienne en daar in feite mislukte, kost de Rotterdamse ploeg ongeveer anderhalf mil joen gulden. „De kleuren blij ven in ieder geval dezelfde", meldde de 24-jarige oud-inter national gisteren in Rotter dam. De vrolijkheid keert terug op de Nederlandse velden. Been, Van der Gijp, Witschge, die een miljoen minder kost dan het bedrag dat Ajax ooit voor hem vanuit Frankrijk ving. „Hij is een koopje", vindt alge meen directeur Martin Snoeck. „Best veel geld voor een reserve", oordeelt de speler zelf met een knipoog. Hij stond nog 2,5 jaar onder contract bij Saint Etienne. Witschge moet lachen om de formulering. „Ik zal proberen mijn steentje bij te dragen aan de wederopbouw van Feye noord". Eerder zei hij al: „Maar ik ben natuurlijk geen Johan Cruijff". Perse De oudere broer van interna tional Richard wilde per se weg bij Saint Etienne. Vorig seizoen stond hij in de basis en werd hij clubtopscorer met dertien doelpunten in beker en competitie samen. Aanvan kelijk als tweede spits, later links op het middenveld. De nieuwe hoofdtrainer, Sara- magna, zag het echter niet in hem zitten. Hij mocht slechts af en toe op draven, hoewel hij dacht rede lijk populair te zijn. „Ik wil niet opscheppen, maar publiek en pers stonden achter me. Het nieuws van mijn vertrek mocht zondag niet uitlekken, want de voorzitter was bang voor relletjes tijdens de wed strijd tegen Auxerre". Club baas Laurent werkte goed mee aan de transfer. Rob Witschge en algemeen directeur Martin Snoeck zijn blij, zoals te doen gebruikelijk bij het tekenen van een contract. FOTO: ANP Van een complete mislukking in het land waar het gemiddel de maandsalaris van een top- voetballer 20.000 gulden is, wenst Witschge niet spreken. Hij voelt zich wel volwassener dan anderhalf jaar geleden. Bij Ajax regelden zijn ouders al les, in Frankijk woonde hij al leen met vriendin en leerde hij zich redden in de vreemde taal. Op de bank ging hij ech ter nadenken over mensen en zaken die hij miste. Familie, Amsterdam. Bovendien lachte hij te weinig voor iemand die in Nederland 'Pipo' werd ge noemd. „De trainer kon er niet tegen als ik in de spelers bus geintjes maakte". RKC ontkent betrokkenheid financiële malversaties WAALWIJK Bij RKC wil niemand iets weten van finan ciële malversaties, die gister ochtend leidden tot een massa le inval van de fiscale inlich tingen- en opsporingsdienst (FIOD) bij de Waalwijkse voetbalclub en diverse betrok kenen. „RKC gaat vrijuit. Er kan ons niets ten laste worden gelegd", verklaarde voorzitter Jenne Harder na een beraad van het dagelijks bestuur van RKC. Harder ontkent ook enige be trokkenheid met het inmid dels failliete Waalwijkse con structiebedrijf Altena Sys teembouw, waar meer dan een jaar geleden een belastingfrau de van 4,6 miljoen gulden aan het licht kwam. Tijdens het onderzoek naar de zaken bij Altena Systeembouw, dat on langs werd afgerond, kwamen connecties tussen het bedrijf en RKC aan het licht. In de „zaak Altena Systeem bouw" zijn inmiddels zware straffen uitgesproken. Speler Stanley Brard van RKC, die in dienst was bij het bedrijf, kreeg een werkstraf van 120 uur opgelegd. De directeur van Altena, in Brabant bekend als 'de weldoener van Waal wijk', kreeg vier jaar cel. RKC-voorzitter Harder hield gisteravond vol dat er geen enkele verbinding heeft be staan tussen Altena Systeem bouw en RKC. „Er zijn geen lijnen te traceren", meldde de voorzitter, die ook zei gerust te zijn op de goede afloop. De inval van ongeveer hon derd vertegenwoordigers van de FIOD op de administratie van RKC, bij vier banken en negen nauw bij de club be trokken personen sloeg giste ren in als een bom bij de Waalwijkse club. Een aantal mensen lag nog op bed toen de opsporings-teams op de stoep stonden. Een groep van twintig agenten en belasting-onderzoekers overstroomde om half negen de kantoren van RKC. Daar werden alle adminstratieve gegevens in beslag genomen. Computer-deskundigen van de groep leegden de computers van de Waalwijkse club. Van bestuursleden werden op het zelfde moment auto's en zelfs de kussenslopen op de slaap kamers onderzocht. „Het leek wel of we crimine len waren", vertelde penning meester Hans Dekkers, die te vens als administratief advi seur bij de club betrokken is. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: Ve ronica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 21.30 uur: Sport quiz. BBC 2, 01.00 uur: Cricket. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 16.52 uur: De bal is rond. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: 2e koers: 1 Delight Brandy. 2. Es ther Mira. 3 Everett Tornado (6-3-4). 3e koers: 1 Danielle Guapa, 2. Eline Buitenzorg, 3. Cadilac Bosnoeve (6-5- 4e koers: 1 Elaine Dakota, 2. Dolf Wielinga, 3. Dandy Loo (1-3-7). 5e koers: 1. JJ' Joel, 2. Chicago, 3. Como Queen (5-7-4). 6e koers: 1 Cya van de Lente, 2. Suncrown, 3. D'Avril de Noot (10-3- 5). 7e koers: 1 Attica, 2. Bellafleur S, 3 Chvnthijae K (9-1-5) 8e koers: 1 Derby Westland, 2. Bugs Bunny. 3. Drummer Girl (4-8-1). 9e koers: 1 Balequina K. 2 Barry Quick. 3 Zo Boy Rose (2-6-4). 10e koers: 1 Ayres Boy, 2 Zambesi Cede, 3. Zingana du Bois (10-6-5). 11e koers: 1.Zonnebloem S, 2. At tack, 3. Crissi Westland (6-4-3). Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 2: eerste prijs: g tweede prijs 1 x 300.00.00: derde prijs: 205 x 1008,30; vierde prijs: 4311 x 47,90; vijfde prijs 51.651 x 5,00. Cijferspel 2 zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers: 1 winnaar, vier cijfers: 31 winnaars; drie cijfers: 223 winnaars; twee cijfers: 2.333 win- Toto 2: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 20 x 513,20; derde prijs: 456 x 81,50. Toto-gelijk 2. eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 x elk 128,20; der de prijs: 30 winnaars, elk 42,70; vier de prijs: 437 winnaars, elk 4,60. fö k heb nooit de kans gekre- n om me kind te voelen, ijn dagen werden gevuld et trainen, trainen en nog ns trainen. Ik wilde we- ldkampioene worden en an naar de Olympische Spe- n, daarvoor moest alles wij- ~'as nu besef ik, dat het Zl|en normaal leven was, dat leidde in het Roemeense rn-internaat in Deva. In eva werd je geslagen als ze erkten dat je stiekem iets Het waren geen slechte 'c ensen die je straften. Ze de in het voor je eigen bestwil, ant elke kilo extra maakte it moeilijker om de voorge- jhreven oefeningen goed uit voeren. Drie keer per dag loest je op de weegschaal". 1 x-turnster Aurelia Dobre het Algemeen Dagblad. Vanneer je weet wat een f torter beweegt, geeft dat ;n meerwaarde aan de beel- d h Wat dat betreft vind ik uud Gullit een goed voor- eeld Ik weet niets van de igels van het voetbal, maar u it doet niets aan de aan- 'u ekkelijkheid van die man Ik herken zijn techniek, aar komt het toch altijd op an. Een grote violist of een rote pianist onderscheidt ch ook door zijn techniek, ie mensen houden zeeën van tijd over. En dan die dij en van voetballers. Zo heel anders dan de benen van een atleet. Het is net of die jon gens op tanks zitten, een soort kikkerbillen". Choreograaf Hans van Ma nen in de Haagsche Cou rant. „Ik wil niemand een oog uit steken. Ik wil gewoon aardig gevonden worden. Ik ken de waarde van het geld. Mijn vader werkt in de Rotter damse haven. Elke morgen staat hij om zes uur al aan de waterkant. Ik weet hoe hard hij voor zijn centen moet sap pelen. Vrienden van mij in Rotterdam zeggen me: laat ze toch allemaal het heen en weer krijgen, doe wat je doet, maar zo ben ik niet. Daarom kunnen ze van mij krijgen zoals ze het hebben willen. Voortaan kom ik dus gewoon weer met een oude auto en in Voetê Roda JC in de Haagsche Courant „Pfrommer blijft de militair, die de groep belangrijker vindt dan het individu. Stropdassen en haardracht tellen zwaarder dan de ont wikkeling van de schaatser zelf. Niemand durft er eigen lijk wat van te zeggen, terwijl er toch nogal wat conflicten tussen hem en de selectiele den zijn geweest. Maar Pfrommer is een machtig persoon, die bepaalt of je mag doorstromen of een reële kans op het rijden van grote toernooien hebt. Hij is alles behalve heilig, zoals veel bui tenstaanders denken. Ieder een rekent hem de voortdu- Ronald Koeman: snel herstel. zijn selectie zijn er altijd wel twee die het uiteindelijk gaan maken in de kernploeg". Schaatser Marnix ten Kor- tenaar in Het Parool „Ook ik heb de echte Sparta- mentaliteit bij lang niet ie dereen aangetroffen. Ik heb een verschrikkelijke hekel aan boetes geven, maar som migen denken gewoon te ge makkelijk over het profvoet baller zijn Hun rechten, ja, daar zijn ze gauw mee klaar, die kennen ze precies, maar hun plichten willen ze nogal eens verzaken. Ook binnen de lijnen. Dat moet afgelopen zijn". Trainer Hans van Doorne- veld van Sparta in het Vrije Volk. „Of ik gelovig ben? Ik geloof in de natuur. Er moeten ho gere machten zijn, maar die zoek ik niet op het altaar van een kerk. Laat ik het anders zeggen: ik ben gewend om mijn eigen boontjes te dop pen, ook in de sport. Ik ver geet nooit dat we in de natio nale competitie een tegen stander hadden, die steun zocht bij een psycholoog. Die jongens kropen bij elkaar op een donkere zolder en na ie dere time-out riepen ze op gezag van die psycholoog 'Wij zijn niet bang'. Waarop wij uiteraard reageerden met 'En wij heleméal niet'. Die ploeg degradeerde, waarmee ik niet wil beweren dat psy chologen niet deugen. Ik zie er geen heil in, maar mis schien worden ze wel steeds belangrijker, nu de druk op topsporters met de dag groter wordt. De tijden dat je 's nachts stiekem uit hotelra men kon springen zijn voor bij". Ex-volleyballbondscoach Geert Trompetter in de Te legraaf „Ik denk dat de artsen zullen zeggen dat ik met de loopt raining mag beginnen Mo menteel train ik dagelijks in het krachthonk van het sta dion. Ik zit redelijk op sche ma. Na mijn operatie werd er gezegd dat het vier maanden zou duren voor ik weer zou kunnen spelen. Er zijn nu acht weken verstreken, dus... Indien het allemaal goed blijft gaan, maak ik in maart mijn rentree. Dan hebben we een drukke maand, dan kan •r Mario Been: spijkerbroek. FOTO: SP ik hopelijk snel in mijn ritme komen" Voetballer Ronald Koe man van FC Barcelona in het Algemeen Dagblad „Ja. vijftien januari, ik weet het. Je weet natuurlijk niet of het oorlog wordt in de Golf, maar gebeurt dat wel, dan ontstaat een absurde si tuatie. Elke dag sterven mis schien wel tienduizend men sen en wij doen ondertussen ons best Europees kampioen te worden. Op dat moment doet sport er helemaal niet meer toe. Dan wordt het wel heel gemakkelijk om in te zien dat schaatsen eigenlijk maar een stomme, heel erg kleine bezigheid is". Schaatser Johann Ola v Koss in de Volkskrant BOKSEN Internationaal toernooi Stockholm: Bantamgewicht: Clba (Pol) wint op punten (5-0) van Dias (Ned); zwaar- weltergewicht: Delibas (Ned) wint op punten (3-2) van Berger (Dui). GOLF Toernooi in Tucaon voor mannen (1,7 miljoen gulden), Eindstand: 1 Mickelson (VSt, amateur) 272 (65 71 65 71), 2. Purtzer (VSt) en Tway (VSt) 273, 4. Stadler (VSt) 275, 5. Cook (VSt), Tennyson (VSt), Maggert (VSt). Peoples (VSt) 276. HOCKEY Indira Gandhi Cup New Delhi België-Jong Oranje 1-0 (1-0). 29. Courdron 1-0. Sovjetunie-Kenya 1-1 (1-0). 9. Antakov 1-0, 59. Sagoo 1-1. Zuld-Korea-Polen 5-1 (3-1). 6. Jeong- ho 1-0. 9 Chul-hwan 2-0, 24. Czar- necki 2-1, 27. Chul-hwan 3-1, 56. Young-gui 4-1, 58. Jeong-ho 5-1. SNELHEIDSSPORT Parijs-Dakar: Nema-Tlchit, 482 km: Auto's: 1. Eriksson (Zwe, Mitsubishi) 4.54.32, 2. Lartlgue (Fra, Mitsubishi) op 5.44, 3. Tambay (Fra, Lada) 7.36, 4. Seppi (Ita, Nissan) 14.12, 5. Vata- nen (Fin, Citroen) 42.06. Klassement: 1. Vatanen 24.17.42, 2. Lartigue op 4.25.55, 3. Fontenay (Fra, Mitsubishi) 4.55.00, 4. Ambrosino (Fra, Citroen» 6.45.11, 5. Eriksson 6.46.37, 6. Aurlol (Fra, Lada) 7.16.16. Motoren: 1. Orioli (Ita. Cagiva) 7.41.54, 2. Mandelli (Ita. Gilera) 1.26, 3. Medardo (Ita. Gilera) 1.46, 4. Mora les (Fra, Cagiva) 2.10, 5. Mas (Spa, Yamaha) 2.16, 9. Peterhansel (Fra, Yamaha) 4.46. Klassement: 1. Peter hansel 61.46.24, 2. Lalay (Fra, Yama ha) 23.13, 3. Magnaldi (Fra, Yamaha) 29.22, 4. Morales 42.45, 5. Arcarons (Spa. Cagiva) 44.05, 6. Mas 53.46. TENNIS Open Australische Melbourne: Mannen enkel, eerste ronde: Krick- stein (VSt/13)-Youl (Aus) 6-4 6-4 6-4, Bergström (Zwe)-Ploline (Fra) 6-4 6-2 1-6 7-6, Svensson (Zwe/8)-Champion (Fra) 6-3 6-4 6-1, Dosedel (Tsj)-Frana (Arg) 7-5 2-6 6-3 6-3, Vajda (Tsj)-Gar- row (VSt) 2-6 6-4 7-5 6-3, Layendec- ker (VSt)-Riglewski (Dui) 6-3 6-3 4-6 6-7 6-2, Kühnen (Dui)-Raoux (Fra) 7-5 6-4 7-6, Engel (Zwe)-Evernden (NZe) 6-3 2-6 6-1 6-0. Mansdorf (lsr)-Sznai- der (Can) 6-0 6-3 6-3, Shelton (VSt) - Cane (Ita) 7-6 4-6 6-3 6-4, Anderson (Aus)-Rahunen (Fin) 6-2 6-4 6-3, Camporese (lta>-Zöcke (Dui) 3-6 6-2 7-6 6-4, Schapers (Ned)-Sinner (Dui) 6-3 6-2 3-6 6-2, Koevermans (Ned)- Pate (VSt) 6-4 6-2 3-6 2-6 6-0, Ed- berg (Zwe/1)-Poljakov (Sov) 6-1 7-6 6-2, Stoltenberg (Aus)-Hlasek (Zwi/11) 0-6 6-4 7-5 6-4, Onclns (Bra)-Arbanas (Aus) 6-3 6-3 7-5, Fromberg (Aus)-Doohan (Aus) 6-4 7-6 7-5, Wilander (Aus)-Denman (Aus) 7-6 6-3 6-4, Masur (Aus)-Stolle (Aus) 6-1 6-2 6-2, Forget (Fra/10)-Skoff (Oos) 7-6 6-2 6-4, Connell (Can)-Kroon (Zwe) 6-1 6-4 6-2, Fleurian (Fra)-Fur- lan (Ita) 6-1 6-0 6-0, Yzaga (Per)-Va- cek (Tsj) 6-4 6-4 6-2, Saceanu (Dul>- Tarango (VSt) 2-6 6-3 6-2 3-6 7-5, Van Rensburg (ZAf>-Kratzmann (Aus) 6-3 6-1 7-5, Prplc (Joe>-Pugh (VSt) 6- 3 6-2 3-6 6-2, Stich (Dui>-Washington (VSt) 4-6 5-7 7-6 6-1 6-4, Krishnan (lndia)-Jelen (Dui) 7-6 blessure Jelen, Woodforde (Aus)-Emilio Sanchez (Spa/6) 0-6 7-5 7-6 6-2, Masso (Bel)- Pearce (VSt) 6-7 6-1 6-7 6-3 8-6, Margues (Por>-Cunha-Silva (Por) 4-6 6-4 1-6 6-3 6-4. Vrouwen enkel, eerste ronde: Lindq- vist (Zwe)-McGregor (VSt) 7-5 4-6 6- 3. Martinek (Dui)-Kijumuta (Jap) 6-3 6-1, Durie (GBr)-Morton (Aus) 6-1 3-6 7-5, Schefflin (VSt)-Oremans (Ned) 7- 5 6-4, Garrison (VSt/8)-Stubbs (Aus) 6-2 6-0, Miyagi (Jap)-Gavaldon (VSt) 7-5 1-6 8-6, Martin (VSt)-Barclay (Aus) 6-1 6-1, Gildemeister (Per/15)- Vasguez (Per) 6-1 6-1, Kidowaki (Jap)-Sharpe (Aus) 1-6 6-1 6-4, Pau- lus (Oos/12)-Thoren (Fin) 6-3 6-3, Quentrec (Fra)-Grossman (VSt) 7-6 2- 6 7-5, Date (Jap)-Herreman (Fra) 6-2 6-1, Javer (GBr)-Keller (VSt) 6-2 6-2, Kamstra (Ned>-Robin White (VSt) 6-4 6-2, Toleafoa (NZe)-Rottier (Ned) 7-5 6-0, Manuela Maleeva (Bul/7)-Faull (Aus) 6-2 6-0, Huber (Dui)-Richardson (NZe) 6-4 6-1. Tarabini (Arg)-Strand- lund (Zwe) 6-4 6-0, Magdalena Malee va (Bul)-Jaggard (Aus) 6-4 5-7 6-4, Halard (Fraj-Szabova (Tsj) 6-2 6-3, Sanchez Vicario (Spa/6)-Medvedeva (Sov) 6-0 6-2, Faber (VSt>-De Lone (VSt) 5-7 6-3 6-2, Appelmans (Bel/16)-Paz (Arg) 6-0 6-1, Shrlver (VSt)-Van Lottum (Fra/Ned) 6-3 6-1, Sawamatsu (Jap)-Burgln (VSt) 6-4 6- 3, Novotna (Ts)/10)-Mlnter (Aus) 7-6 6-2, Rittner (Dul)-Loosemore (GBr) 4- 6 6-3 6-1. VOETBAL Italië Genua-Atalanta 2-0 Stand: LJuven- tus 16-22, 2.Inter 16-22, 3.AC Milan 15-21. Jawaharial Nehru Cup Tri vandrum (India) Roemenië-lndla 3-0 (0-0). 66. Predatu 1-0, 71. Iftodi 2-0, 73. Stan 3-0. UCI moet uitspraak doen zaak-Theunisse' 99 AMSTERDAM De Vereni ging van Beroeps Wielrenners heeft de internationale wieler federatie (UCI) met klem ge vraagd een uitspraak te doen in de dopingzaak van de ge schorste Gert-Jan Theunisse. De VVBW beklaagt zich bij de UCI over het feit dat de arbi tragecommissie voor dopin- gaangelegenheden nog steeds geen uitspraak heeft gedaan over het beroep van Theunis se. Mr. G. J. Vixseboxse, secre taris van de organisatie die alle Nederlandse beroepsren- schrijft de UCI dat ieder in een beroepsprocedure recht heeft op een behoorlijk proces. Het voortdurend uitstellen van de uitspraak is in strijd met fundamentele rechten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9