Jlijnsburg: minimaal drie aar steun van Rijk nodig li Kruising moet rotonde worden Openbare werken Noord wijk gaat kosten bewaken Hillegomse politie zoekt getuigen van overval op Amrobank Snel plan voor saneren Schie K A EIDEN OMGEVING EcidocSoivumt DINSDAG 15 JANUARI 1991 PAGINA 15 (Mudekerks echtpaar nit om bij ongeval JDERDORP Een echtpaar uit idekerk is zondag overleden de gevolgen van een ongeval Ier op die dag in Leiderdorp. 27-jarige man en zijn 26-jarige '^tgenote reden in hun auto op de 3 c ithovenerweg in Leiderdorp in j richting van hun woonplaats, moedelijk door de gladheid cte de wagen van de weg, sloeg r de kop en belandde in een tweetal werd door de politie en =ei ndweer bevrijd uit de auto en in msteloze toestand naar het Aca- lisch Ziekenhuis in Leiden cht. Daar bezweken de man en /rouw in de loop van de dag aan le* i verwondingen, plf Warmond wil sportende ouderen subsidiëren WARMOND De gemeente Warmond wil ouderen die lid zijn van een sportvereniging subsidie geven opzetten. Uit een enquête van de Stichting Welzijn Ouderen is ge houden, is gebleken dat er veel 55-plussers zich willen aan sluiten bij een vereniging. Vanwege hun inkomenspositie blijkt dat voor velen een onhaalbare zaak. Aanleiding voor het voorstel is een subsidieverzoek van tafeltennisvereni ging Steeds Vooruit. Door de aanmelding van zestien oude re leden voor wie men een lagere contributie moest vast stellen verwacht de vereniging een begrotingstekort van bijna zeshonderd gulden. Vooruitlopend op een definitieve regeling heeft de gemeente aansluiting geocht bij de jeug- dregeling en een bijdrage van ruim vijftien gulden per lid voorgesteld. De leden van de Commissie Maatschappelijk Welzijn en Onderwijs waar het voorstel gisteravond werd behandeld konden zich wel vinden in die procedure. Bur gerlid J. Wassenaar vroeg zich af of de regeling al voor 55- jarigen moest gelden. „Mensen van 55 tot 65 hebben tegen woordig best een goed inkomen", aldus Wassenaar. Oegstgeest overweegt nog steeds afhaken bij muziekschool OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest overweegt nog steeds om uit de gemeenschappelijke regeling Streekmuziek- school te stappen. Dit bleek ook gisteravond toen een kredietaanvrage op tafel kwam bij de commissie financiën. Commissielid Van den Bosch (CDA) had berekend dat sinds haar aantreden in de raad één leerling van de streekmuziekschool de gemeente 1484 gulden kost. Moonen (VVD) had de bijdrage per inwoner van de gemeente Oegstgeest berekend. Hij kwam op een gemiddelde van 14 gul den per hoofd van de bevolking. De streekmuziekschool telt 250 leerlingen in Oegstgeest van wie een groot aantal blok- fluitles krijgt en een andere groep de eerste muzikale vor ming. De vroegere Leidse wethouder D. Tesselaar is aangewe zen als interim-manager om de uitgaven van de school in de hand te krijgen. Wethouder J. van der Reijden zei te hopen dat Tesselaar zoveel boven tafel zal krijgt dat Oegstgeest voor de zomer kan beslissen. Wassenaar levert ruim 2000 bomen in WASSENAAR De kerst- bomenactie, die op 28 de cember en 2 januari in Was senaar werd gehouden, was volgens de gemeente een groot succes. Op de inlever- plaatsen werden 2330 bo men bijeengebracht. Door het inleveren deden de in zamelaars mee aan een lote rij. Wethouder Pruijs van Openbare Werken verricht op woensdag 16 januari om 16.00 uur de trekking in het gemeentekantoor aan de Joh. de Wittstraat. Maywood en Rob de Nijs in Lisse LISSE Het inmiddels bijna traditionele „Avondje uit in Lis- se", voorafgaand aan carnaval wordt dit jaar opgeluisterd met optredens van bekende artiesten. Het spektakel dat wordt georga niseerd door carnavalsvereniging De Gaapstokken in samenwer king met de plaatselijke horeca- ondernemingen heeft zaterdag plaats. In de glazen hallen van de Hobaho treden onder anderen voor het voetlicht René Schu- man, Rob de Nijs en het duo Maywood. Kaarten kosten in de voorverkoop f 22,50. Ze zijn te koop bij de VVV, horeca-bedrij- ven en de Houthal in winkelcen trum Poelmarkt. NSBURG De finan- e problemen waarmee gemeente Rijsburg 22i npt kunnen niet in een 'opidomdraai worden op- Daarom is mini- drie jaar lang aan- lende steun van het noodzakelijk. Als vijnsburg die niet aan- lagt, dan wordt de ge enschap te kort ge- ai L schrijven burgemeester en ki houders in antwoord op de mene beschouwingen van Rijnsburgse raadsfracties naar aanleiding van de ge meentebegroting voor 1991. Volgens burgemeester en wet houders is het tekort op de be groting van de gemeente een structureel probleem. „Een sombere consatering. En die somberheid wordt nog ver groot tegen de achtergrond van de beperkte reserves en het feit dat er nog veel zaken in de gemeente moeten wpor- den aangepakt en waar dus geld voor moet zijn", zo schrift het college. Eén oorzaak voor de finaciële moeilijkheden is volgens bur gemeester en wethouders niet aan te wijzen. „Er zijn er ver schillende die meer of minder aanleiding zijn tot de proble men", aldus het college, dat onder andere het ontbreken van appels voor de dorst, de relatief geringe algemene uit kering van het Rijk en het toe nemende takenpakket van de gemeente als oorzaken aan voert. Door verhoging van tarieven en belastingen heeft Rijnsburg er zich inmiddels van verze kerd dat er de komende tijd meer geld binnenkomt. In te genstelling tot vroeger wordt een flink aantal voorzieningen daarmee kostendekkend ge maakt. Door bovendien flink te bezuinigen zou de gemeente een situatie kunnen creëren dat, zonder extra steun van het Rijk, het huidige beleid kan worden voortgezet. Het nieuwe college van burge meester en wethouders wil echter meer. „De nog aanwezi ge achterstand in investerin gen zal toenemen. Stilstand betekent achteruitgang en dus versukkeling. Dat kan niet aanvaard worden. Vandaar dat we wel moeten vragen om extra Rijkssteun", aldus burge meester en wethouders. Zoals bekend houdt de vraag om extra steun van het Rijk houdt wel in dat Rijnsburg een zogeheten artikel 12-gemeete wordt. In die situatie moet voortdurend verantwoording aan de Rijksoverheid worden afgelegd over gevoerd beleid. juni besluit er Waterbos NSBURG In juni van aar valt mogelijk het doek r de buitenaccommodatie zwembad Het Waterbos in isburg. De werkgroep die mogelijkheden voor het ar op de gemeentelijke be- ing drukkende zwembad onderzoeken, verwacht maand met conclusies te komen. In de werk- 'JJip, die wordt voorgezeten burgemeester Jonkman, een vertegenwoordiger het bestuur van Het Wa- ,os en de bedrijfsleider van zwembad zitting. Verder is rn (deling finaciën van de ge- vertegenwoordigd. ïivatisering fun Middelmors ïvert mets op NSBURG Burgemees- en wethouders zijn geen irstander van privatise- g van sportcomplex Mid- nors. gens het college zullen de ruikers het sportcomplex in in de huidige staat kun- houden als daar een forse idie van de gemeente te- iver staat. Financieel ge- zou het daarom de ge- nte niets opleveren, jemeester en wethouders ijven dit in hun beant- rding van de algemene be- iwingen. Verschillende ijen opperden vorige week logelijkheid Middelmors te atiseren teneinde geld te aren. Het college is van Ing dat op het Rijnsburgse [complex al sprake is van hoge graad van privatise- Met name Rijnsburgse heeft de laatste tijd veel sen, zoals de bouw van extra kleedkamer en een e, zelf ter hand geno- Ook al omdat de clubs elijk gezien toch al een huur betalen, zou het ins B en W niet fair zijn erenigingen extra te belas- rkoop van ikjes plantsoen )pt goed ISBURG Veel Rijns- ers hebben belangstelling rde aankoop van een stuk- lantsoen ter vergroting van bij de woningen gelegen ien. Burgemeester en wet- ders van de bloemenge- nte schrijven dat in hun ïtwoording van de algeme- beschouwingen. iele partijen hadden er in algemene beschouwingen e gemeente op aangedron- tot zaken te komen met ekking tot de verkoop van zogeheten „snippergroen". GPV-fractie verweet het ■ge zelfs een laks optreden de afwikkeling van de ver- P van de stukjes plantsoen, gens B en W is hier geen ake an. Op korte termijn het Kadaster de opdracht den verstrekt de stukjes 'pergroen uit te meten, rna zal een voorstel tot koop worden voorgelegd. de 158 huiseigenaren en huurders die zijn benaderd 'ben er respectievelijk 78 en te kennen gegeven belang- 'ing te hebben voor de aan- van een stukje plantsoen, dit jaar dentkt B en W de te kunnen afronden. „Uitbreiding gemeentehuis is een absolute noodzaak"" RIJNSBURG Burgemeester en wethouders van Rijnsburg zijn tegen het door de VVD geopperde voor stel om met de uitbreiding van het gemeentehuis te wachten tot na de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat. De liberalen stelden in hun algemene be schouwing voor te wachten met deze „overbodige luxe" in verband met de moeilijk financiële situatie waarin de gemeente verkeert. Volgens burgemeester en wetghouders is het een volstrekte mis kenning van de feiten om bij de voorgenomen uitbreiding van het raadhuis te spreken over overbodige luxe. Rijnsburg wil de nu nog over twee lokaties verspreide binnendiensten onder een dak brengen, waardoor een uitbreiding noodzakelijk is. Echter ook zonder die samenvoeging zou al meer ruimte voor de amb tenaren moeten worden gemaakt omdat de huidige beschikbare ruimte slechts 65 procent van de minimumnorm bedraagt. „Sommige minimale voorzieningen ontbreken zelfs geheel. Uit breiding is dan ook geen luxe, maar een eerste voorwaarde", al dus het college. Noodmaatregel De gemeente heeft berekend dat minstens 2000 vierkante meter extra nodig is in het gemeentehuis. Omdat die uitbreiding toch nog enige tijd op zich zal laten wachten, wordt op korte termijn een noodmaatregel getroffen. De raadzaal wordt geschikt ge maakt om ook als trouwzaal dienst te doen, waarna de huidige trouwzaal als werkruimte wordt ingericht. Voorts wordt de oude telefooncentrale vervangen. De totaale kosten voor deze twee aanpassingen worden geraamd op een half miljoen gulden. 99 „Bezuiniging ouderenwerk moet kunnen RIJNSBURG Burgemeester en wethouders van Rijnsburg blijven bij hun standpunt dat het Gecoördineerd Ouderen werk in de gemeente 10.000 gulden subsidie kan inleveren. Het college weerlegt daarmee de kritiek die de gemeente- raadsfracties in hun algemene beschouwingen op deze voor genomen bezuiniging uitten. Volgens B en W is het voorstel niet zonder meer gedaan. „De bezuiniging is een onderdeel van een reeks maatregelen om te proberen de begroting van de gemeente sluitend te krij gen. Het feit dat de rekening 1989 van het Dienstencentrum een overschot van 17.000 gul den vertoonde heeft mede de hoogte van de voorgestelde subsidieverlaging bepaald. Wij zijn er op dit moment niet ove- tuigd van de argumenten dat het Dienstencentrum deze be zuiniging niet zou kunnen dra gen", aldus het college in de beantwoording van de algeme ne beschouwingen. De kruising Rhijngeesterstraatweg/Geversstraat. Als de S4 tussen Leiden en Katwijk gereed is, kan hier een rotonde komen. foto: wim van noort STAD ADVISEERT GEMEENTE OEGSTGEEST: OEGSTGEEST De kruising Geversstraat/- Rhijngeesterstraatweg moet worden veranderd in een rotonde. Dit raadt het stedebouwkundig ad viesbureau STAD de ge meente Oegstgeest aan. Volgens STAD zal het in de Geversstraat en Leidsestraat- weg aanmerkelijk rustiger worden als in de loop van dit jaar de nieuwe weg tussen Katwijk en Leiden (S4) wordt geopend. De twee straten kun nen daarom anders worden in gericht. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest willen eerst weten wat er met de Gevers straat moet gebeuren, voordat wordt gesproken over een ver dere invulling van het gebied. De Geversstraat heeft drie open plekken. De Brinkman locatie (nummers 75 tot en met 81), de Kamsteeglocatie (15 tot en met 27) en de locatie Van den Ameele op de hoek van de Rhijngeesterstraatweg. „Om voor deze plaatsen bouwplan nen te ontwikkelen is het van belang om eerst een visie op de toekomst van de straat te hebben", aldus B en W. De beschrijving van het hele gebied levert een zeer geva rieerd beeld op. Tussen de be staande gebouwen bestaan grote verschillen in vorm, kleur, ouderdom en functie. Er staan bedrijven, kantoren en woningen. De verschillende functies, die binnen één ge bouw gecombineerd worden, moeten volgens het bureau STAD als uitgangspunt dienen voor toekomstige ontwikkelin gen. In het gebied tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Terweeweg zou de vestiging van meer winkels of bedrijven met een kantoorfunctie op de begane grond mogelijk zijn. Bureau STAD vindt dat de on bebouwde zijde van de Leidse- straatweg groen moet blijven. Wel stelt STAD dat direct te genover de Terweeweg een gebouw zou moeten komen als markante afsluiting van dit gedeelte van de Geversstraat. Hierover is al eens eerder door de gemeenteraad gediscus sieerd. De meningen waren toen zeer verdeeld. Het door STAD aanbevolen gebouw zou dienst kunnen doen voor huisvesting van ou deren. Het adviesbureau vindt voorts, dat „bouwen in een rij tje" niet past bij het bestaande karakter van het gebied. Ook elk nieuw gebouw zal een ei gen karakter moeten hebben en het stedebouwkundig bu reau geeft aan hoe de open plekken zouden kunnen wor den ingevuld. Op dinsdag 15 januari wordt vanaf acht uur in het raadhuis aan het Wilhelminapark een informatie-avond gehouden over de toekomst van de Ge versstraat en de Leidsestraat- weg. Tijdens de bijeenkomst worden schetsen getoond. Prins en prinses carnaval bij eerste Noordwijkerhoutse baby Volgens oud Noordwijkerhouts gebruik gaat prins carnaval op kraambezoek bij de eerste Noordwijkerhoutse baby van het nieuwe jaar. Zo ook gister avond. Prins Robin Hood en prinses Marian van De Kanine- faten bezochten, in gezelschap van enkele volgelingen, om acht uur Daniël Weijers. Da niël, die woont aan de Vlonder kamp, is het eerste kind van Anthony en Petra Weijers. Om veertien minuten over acht precies was baby Daniël elf da gen oud. Reden voor prins Ro- biri Hood om hem op dat tijd stip een spaarbankboekje met elf gulden en elf cent aan te bieden. Daniël Weijers is op 3 januari thuis geboren. Bij zijn geboorte woog hij 3750 gram. De baby, die officieel Daniël Adrianus Johannes heet, toon de zich bijzonder ingenomen met het hoge bezoek. FOTO HENK SNATERSE NOORDWIJK „De nood zaak van een goede krediet bewaking is nu wel aange toond". Dat zei wethouder J. Willms (CDA) gisteren over de kosten van de Dienst Openbare Werken in Noord- wijk, die in 1990 de pan zijn uitgerezen. Over de eerste drie kwartalen moet al meer dan twee ton op de begroting worden bijgepast. Dat moet komen uit de saldireserve van vorig jaar. Verschillende factoren speel den volgens/Willms een rol bij de soms enorme kredietover schrijdingen op een aantal be grotingsposten. Zo was niet te voorzien dat er een mooie lan ge zomer zou komen. Het „mooi-weer-effect" betekende voor Openbare Werken het verwijderen van veel meer „toeristisch" vuil dan normaal. De stormen die de kust teister den brachten bergen zand op de boulevard en in de straten. Ook dat moest worden verwij derd. Niet voorzien was ook dat, door de gunstige groeiom- standigheden in de zomer maanden, de plantsoenen en bermen meer snoei- en schof- felafval zouden opleveren. De aandacht voor het milieu bracht Noordwijkers er toe meer klein chemisch afval in te leveren dan ooit. Hetgeen ook extra geld kostte. Naast onvoorziene omstandig heden was er volgens de wet houder echter ook een te krappe begroting waar „de rek uit was", en ontbrak het aan een goede kredietbewaking. Die laatste leemte wordt nu opgevuld. Het leek C. Verweij (GL) alle maal niet zo moeilijk om als er geld moet worden uitgegeven, eerst na te gaan hoeveel geld er nog beschikbaar is. Hij pleitte voor meer discipline. VVD-er J. Hogervorst was het absoluut oneens met de stel ling dat er te krap zou zijn be groot. „We moeten exact blij ven begroten, maar we moeten ervoor zorgen dat er ergens ruimte overblijft." En over de beg roting 1990: „Die was be slist niet fout, want tegenval lers kun je nu eenmaal niet in calculeren." Kritisch was Ho gervorst over een extra uitga ve voor een grondige opknap beurt van de tuin voor het po litiebureau. „Iedereen weet dat de politie dit jaar gaat ver huizen. Dan ga je zo'n tuin toch niet extra opknappen." Wat zijn buurman Verweij deed opmerken: „Een goed on derhouden tuin verkoopt straks beter." Bromfietser gewond na val SASSENHEIM Een 19-jari- ge bromfietser uit Leiden liep gistermorgen rond acht uur op de Hoofdstraat in Sassenheim heupletsel op, toen hij door de gladheid ten val kwam. Na onderzoek in het AZL is hij weer naar huis gegaan. HILLEGOM De politie van Hillegom roept de hulp van de burgers in bij de speurtocht naar de da ders van de bankoverval die vrijdag werd gepleegd. Bij deze gewapende over val werd een niet nader genoemd geldbedrag buit gemaakt. Om omstreeks elf uur 's mor gens dwong een gewapende overvaller, die zich door mid del van een blauwe integraal helm onherkenbaar had ge maakt, de cassière van de Am robank aan de Houttuin geld af te geven. Daarna stapte de overvaller achterop een zwar te motorfiets die buiten klaar stond en die werd bestuurd door een mededader. Ook deze persoon droeg een blauwe in tegraalhelm. Later is de mo torfiets teruggevonden bij het parkeerterrein van het Hille gomse zwembad aan de Vosse- laan. In verband met het onderzoek vraagt de politie mensen die op of omstreeks het tijdstip van de overval de twee daders of mogelijke andere verdach ten personen in de omgeving van de bank hebben gezien contact op te nemen. Dat geldt ook voor hen die de daders tij dens hun vlucht van de bank naar het zwembadterrein heb ben gezien en voor getuigen die de daders of mogelijke ver dachte personen op het zwem badterrein hebben gezien of het tweetal dit parkeerterrein heeft zien verlaten. Verder is uit het onderzoek vast komen te staan dat de zwarte motorfiets enige tijd voor de overval geparkeerd heeft gestaan in de Maurits- laan in Hillegom. Mensen die de motorfiets, en mogelijk per sonen bij de motor, in deze straat hebben gezien worden daarom eveneens verzocht de politie te bellen. De rijkspolitie Hillegom is be reikbaar via telefoonummer 02520-15555 of 02520-15597. Overigens hoeven personen die al met de politie hebben gesproken niet te reageren. NOORDWIJK De ge meente Noord wijk laat zo snel mogelijk een plan van aanpak opstellen om de Dinsdagse Watering, in Noord wijk beter bekend als het Schie, uit te bagge ren. Al in 1989 is vast komen te staan dat de bodem van de wa tering ernstig verontreinigd is. Het gaat daarbij om een rela tief grote hoeveelheid zware metalen. Omwonenden klagen over stankoverlast. Het Hoogheemraadschap Rij- land heeft er bij Noordwijk op aangedrongen dat het schoon- baggeren van de watering dringend moet gebeuren. Om dat de afdeling ruimte en mi lieu van de gemeente te wei nig mankracht heeft en het ook ontbreekt aan specialisti sche kennis moet hulp van buitenaf worden ingeroepen. De kosten die met het opstel len van een plan van aanpak zijn gemoeid belopen 15.000 gulden. De leden van de commissie openbare werken hadden er gisteren geen moeite mee dat geld beschikbaar te stellen. J. Hogervorst (VVD) vroeg zich af waarom het hoogheemraad schap niet zelf een begroting opstelt en een plan maakt. „Nu* moeten er weer extra kosten worden gemaakt om dat door een extern bureau te laten on derzoeken". C. Verweij (GL) wees er op dat nog steeds on gezuiverd afval in het Schie wordt geloosd. „We moeten, van die overstort af. Anders blijf je aanvoer houden van stoffen die minder gewenst zijn en is de situatie over een aantal jaren weer hetzelfde". Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Problem child (al); 19.00. Ghost (al); 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Home alone (al); Rocky (12); wo. 14.30, 19.00, 21.15. ma. di. do. 19.00, 21.15. Flatliners (12); wo. 14.15, 18.45, 21.15. ma. di. do. 18.45, 21.15. Neverending story II (al); wo. 14.30. Sheltering sky (12); 18.45, 21.15. Arachnotobia (12); 19.00, 21.15. Klei ne zeemeermin (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel.071- 123875): Camille Claudel (12); 20.00. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Sweethearts (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Arachnotobia (12); 18.45, 21.15. Kleine zeemeermin (al); wo. 14.00. EUROCINEMA II: Ghost (al); 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III. Problem child (al); 18.45, 21.00. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV: Blue steel (12); 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Pretty Woman (al); ma. t/m do. 20.15. Henry and June (16); ma. t/m do. 20.15. Look who's talking (al); wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Lady en de vagebond; wo. 14.00. Pippi Langkous; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, tel. 3463500): Home alone (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Arachnop- hobia (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): The wit ches (al); 14.00, 18.45, 21.30. BA BYLON 2: The sheltering sky (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): Blue steel (16); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Good fellas (16); 20.00. ma. di. do. ook 14.00. CINEAC 3: Rocky V (12); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Home alone (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Flat liners (12); 18.45, 21.30.ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 3: My blue heaven (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: (al); Pretty woman (al); 14.00, 18.45, 21.30. METRO POLE 5: Presumed innocent (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (He rengracht 13, tel. 3462400): Air Ame rica (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODE ON 2: Another 48 hours (12); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Problem child (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Rocky V (12); 18.45, 21.3. ma. di. do. ook 13.45. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: The match factory girl; 19.30, 21.45. Zaal 2: The killing; 19.30. A clockwork orange; 21.45. Zaal 3: Dites-Lui que je l'aime; ma. 19.30, 21.45. Hush.... Hush, sweet Charlotte; di. 19.30, 21.45. Hamlet; wo. 20.00. Blue Vel vet; do. 10.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINE AC 2: De kleine zeemeermin; wo. 14.00. METROPOLE 2: De kleine zeemeermin; wo. 14.00. ODEON 4: The never ending story II; wo. 13.45. lenstverlemng APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.» Sinf Elizabeth-zie- kenhui8: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa- beth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekonhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15