Katwijk laat eigen structuurplan maken Heen ijshal kan land- jsbaan doen vergeten Boer Tinus en Cokkie boerenbruidspaar perste ïaterialen- üing bij obaho op 3 januari asisschool e Alleman eopend IEIDEN& OMGEVING ËeidócOotnant MAANDAG 14 JANUARI 1991 PAGINA 9 5SE In de bollenwereld rdt volgens traditie enkele •en per jaar een materialen- boedelveiling gehouden. De vtste van het nieuwe jaar rdt op 23 januari gehouden Hobaho in Lisse. n ast de bloembollenveilingen Hobaho het organiseren de materialenveilingen als extra serviceverlening aan ir klanten. Het geeft de rekers en broeiers van jmbollen de mogelijkheid rtollig materiaal via de vei- r te verkopen, v terwijl zij de andere kant tweede- ids materialen tegen rede- e prijzen kunnen aanschaf- terialen, zoals gaas- en eekbakken, machines, ven toren, hef- en aanhangwa- s, vrijwel al het denkbare bollenbebied komt onder de ner. De inbreng van mate- en en machines voor de ling van 23 januari is reeds onnen. Van het totale aan- vvordt een veilingcatalogus laakt, waarin ook de voor- irden waaronder de veiling :dt gehouden staan ver- Id. De kijkdag voor de vei- j is op 22 januari van acht half een en van half twee vijf uur in de Hobahohal- aan de Haven in Lisse. data van de overige in Lis- te houden veilingen zijn 13 iruari en 6 maart. Voorts is op 20 februari een veiling de vestiging van Hobaho in jezand. De kijkdagen zijn eds de dag voor de daad- rkelijke veiling. wordt op de boedelveilin- bij opbod verkocht onder ding van de veilingmeesters Hoge woning en A van 1st. Zoeterwoudse 'straten' voetbalden tegen elkaar ZOETERWOUDE Zaterdagavond is een begin gemaakt met het Zoeterwouds straat-zaalvoetbal- kampioenschap. In de Klaverhal deden tien teams hun uiterste best zich te plaatsen voor de finale-avond op 9 februari Er waren diverse ver rassingen te noteren. Zo kaapte in poule A het team van de Zwaan, met routiniers als Ron van Deth en Tom van der Meer, de eerste plaats. Het team van titelhouder de Schenkelweg eindigde als tweede. In poule B kwam het team Hoge Rijn dijk als winnaar uit de bus met de Kerklaan -met erkende zaalvoetballer uit het Coretteam- als tweede. Het zaalvoetbalkampioenschap krijgt in Zoeterwoude steeds meer belangstelling. Ver schillende aanmeldingen konden niet worden ge honoreerd. Klaverhal-voorzitter E. Plooij liet al doorschemeren dat volgend jaar extra speelruim te beschikbaar wordt gesteld. Kinderen figureren in film over Space Expo NOORDWIJK Twaalf leerlingen van De Witte School in Noordwijk figureren in een promotiefilm die deze week in Noordwijk Space Expo is opgenomen. De film wordt vervaardigd door Adviesbureau Willem Bemboom en zal in binnen- en buiten land worden gebruikt als promotiemateriaal. De opnamen van de film nemen vier dagen in beslag. Vorige week woensdag zijn de mensen van Bemboom begonnen en vandaag wordt de laatste hand aan de opnamen gelegd. Onder het motto ..Be a movie-star in Space Expo" waren de leerlingen te gast bij de permanente ruimtevaarttentoonstelling aan de Kepler- laan. Tussen de opnamen door kregen de kinderen de gelegen heid de tentoonstelling te bekijken. Naast de opnamen van de Noordwijkse kinderen worden in de film alle aspecten van Space Expo irl beeld gebracht. Ook Nederlands enige ruimtevaarder Wubbo Ockels, die als wetenschapsastronaut is verbonden aan de ESA. komt in de film aan het woord. Er worden twee versies van de film vervaardigd. Eén korte van circa vijf minuten en een die vier keer zo lang duurt. De rolprent wordt in verschillende talen ingesproken en van ondertiteling voorzien. De film zal worden vertoond tijdens beurzen, tentoonstellingen, op scholen en derge lijke. Radio Stella uit de lucht KATWIJK De Katwijkse pi ratenzender Radio Stella is zater dagmiddag na een actie van de politie en de Radiocontroledienst uit de lucht gehaald. Dat gebeur de rond half vier. De zender ope reerde vanuit de Anemoonstraat. De politie nam onder andere zendapparatuur en een verster ker in beslag. Eén man werd aangehouden. Na verhoor is hij weer op vrije voeten gesteld. Motorfiets gestolen Een Ya maha-crossmotor is in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen uit een schuur bij een woning aan de Van Heemskerkstraat in Katwijk. Om bij de motor te ko men vernielden de dieven eerst een poort en vervolgens de schuurdeur. Flatbewoners gewekt voor brand in berging KATWIJK Bewoners van een flat aan de Treubstraat in Katwijk zijn zondagochtend in alle vroegte door de politie gewekt omdat er een brandje woedde in een berging onder het ge bouw De politie werd rond half drie gewaarschuwd omdat er een sterke brandlucht hing. Het bleek toen dat er brand was uitgebroken in de berging. Voor alle zekerheid werden de bewo ners van de eerste drie verdiepingen gewaarschuwd. De brandweer die rond kwart voor drie arriveerde had het vuur binnen een half uur onder controle en de bewoners hoefden uit eindelijk niet geévacueerd te worden. De oorzaak van de brand was vanmor gen nog niet bekend, evenmin als de omvang van de schade. KATWIJK De gemeen te Katwijk trekt 420.000 gulden uit voor de ont wikkeling van een struc tuurplan. Het bureau BRO/Van Heeswijk uit Vught krijgt de opdracht een plan op te stellen dat een totaalvisie op de in richting van de gemeente geeft. Het beleid dat de komende jaren in Katwijk wordt gevoerd zal op dit structuurplan worden af gestemd. Het laatste structuurplan voor Katwijk dateert uit 1976 en was gebaseerd de situatie zoals die in het begin van de jaren zeventig bestond. Inmiddels is er veel in de gemeente veran derd. Onder andere het feit dat er ten aanzien van wonen en werken geen uitbreidings mogelijkheden binnen de ei gen grenzen zijn, maken het noodzakelijk dat er een geac tualiseerd structuurplan komt. In het plan wordt met alle as pecten die met „wonen en werken in Katwijk" te maken hebben, rekening gehouden. Welzijns- en onderwijsvoorzie ningen, toerisme, verkeer en vervoer, industrievestiging en milieu zijn daarbij bijvoor beeld van belang. Daarnaast wordt een visie ontwikkeld op de detailhandel in de kust plaats. Welke winkelcentra moeten verbeteren of veran deren en hoe, om van optimale waarde voor de Katwijkse be volking te zijn Verder komen in het struc tuurplan de mogelijkheden aan de orde die er in Katwijk voor bedrijven zijn. Uitbrei ding van bedrijfsterreinen is vrijwel niet meer mogelijk. Daarom moet worden gekeken of door herinrichting van be staande terreinen mogelijk ruimte kan worden gewonnen. Vooral de oude bedrijvenge bieden langs het Prins Hen drikkanaal en rond de Indus- trieweg/Haringkade worden in dat verband genoemd. Voor ontwikkeling van nieuw bedrijventerrein zouden even tueel alleen de gronden in de Mient en de Kooltuin in aan merking kunnen komen. Ook dit wordt nader onderzocht. Het opstelllen van het struc tuurplan „Visie 2000" gebeurt in fasen. In de eerste fase, die in juni van dit jaar klaar moet zijn, wordt alleen geanaly seerd. In de derde fase komt men pas toe aan het opstellen van een ontwerpplan en be sluitvorming. Niet eerder dan in juni 1992 is het zover. Ko mende weken buigen de ver schillende Katwijkse raads- commisies zich over het voor stel om een structuurplan te laten opstellen. jARMOND Met de thulling van het naam- rd heeft burgemeester van der Wel de basis- 100I De Alleman in mond geopend. ilgemene school heeft een •ijpende verbouwing achter rug. Vanwege de snelle i leerlingen was er derde lokaal nodig. Bo- idien moest de voormalige uterschool aangepast wor- voor het basisonderwijs, arnaast is het bestuur erin |r laagd, ondanks het beperk- e budget een flinke gemeen- 0 apsruimte te realiseren. Dl Je Alleman is bijna twee jaar eden opgericht door ouders. onden dat de gemeente ;ts deed met de in een en- ête gepeilde behoefte aan ;t-confessioneel onderwijs. - een mislukte poging om tot samenwerkingsschool te len met de twee bestaande •len, werd het startsein ge ien voor de algemene bij- idere school. Bijzonder om- tegenstelling tot bij het Dit tweetal had geen oog voor de onthulling van het naambord van hun toekomstige school. De pas vernieuwde keuken was interessanter. foto: henk van den ende openbaar onderwijs het be stuur in handen is van de ou ders en niet van de gemeente. In haar toespraak zei burge meester Van der Wel het jam mer te vinden dat ze in War mond geen openbare school had aangetroffen nadat ze als wethouder van onderwijs in de gemeente Goor daar veel mee te maken had gehad. Ze noemde het ook merkwaardig dat de gemeenteraad indertijd vond dat er in Warmond geen draagvlak zou zijn voor drie scholen. „Het is een grond recht en het is niet aan geves tigde instituten en instanties om dat aan anderen te onthou den". aldus de burgemeester. Met het oog op de discussies over de omvang van de basis scholen sprak ze de hoop uit dat er plaats zal zijn voor een of meer scholen waar in ieder geval respect zal zijn voor el- kaars levensovertuiging. „De opstelling van de afzonderlijke zuilen is hierbij van groot be lang". aldus de burgemeester. ISCLUB ALKEMADE TIJDENS EEUWFEEST: Mart van de Brug en zijn vrouw Cokkie Klinkenberg zien elkaar helemaal zitten tijdens de carna valsbijeenkomst in De Schelft. foto: henk van den ende BIJ KANINEFAATEN: NOORDWIJKERHOUT Za terdagavond werd in Noordwij- kerhout in De Schelft tijdéns het boerenbal het nieuwe boe renbruidspaar van het Noord- wijkerhoutse Kaninefaatenrijk bekend gemaakt. Mart van de Burg zal tijdens het carnaval op maandag 11 februari „in de on echt" treden met Cokkie Klin kenberg. Mart van de Burg is onder meer bekend als erelid van de Noordwijkerhoutse Strand Lo pers (NSL) voor welke vereni ging hij in de wedstrijdorgansa- tie zitting heeft. Vandaar dat aan een paal in de grote zaal een paar trimschoenen hing. Andere attributen waren een paar schaatsen (symbool voor de ijsclub Noordwijkerhout) en een hengel, want Van de Burg is eveneens lid van Arnoud. Omdat hij uit de bekende „Neutenfamilie" komt, zal zijn naam in hét boerenrijk Boer Tinus van El van Aai de Neut luiden. Zijn vrouw maakte zich gister avond bekend als Cokkie van Driek, boerin van 't Hoogt. Omdat Van de Burg ook tijdens het paalzitten actief was als verzorger, hadden de Kanine- faaten het toekomstige geukki- ge bruidspaar op palen ge plaatst en voor een afgeladen in boerenkielen geklede grote zaal werd de bekende toilettent naar beneden gelaten en wer den bruid en bruidegom zicht baar. Commentaar van de boe rin. „En vol dat het was Zo veel mensen. Onwijs". Het commentaar van de boer was nuchterder: „We gaan een hooiberg zoeken om een nestje te maken". De getuigen zijn de al even bekende Noordwijker- houters Koos Immerzeel en Koos Borst. De Noordwijkerhoutse Kanine- faaten hielden gisteren een van hun aardigste evenementen: het concours voor dansmarie kes uit de wijde regio. „Het is een vriendschappelijk con cours", aldus de leidster van het Kaninefaatenpeleton Elly Warmerdam „Er worden geen eerste en tweede prijzen uitge deeld, maar iedereen krijgt wel een herinnering. Er zijn genoeg meisjes die alleen maar voor de lol meedoen en dan zijn er al tijd weer anderen die winnen. We geven wel een beoordeling en een oorkonde die we meege ven aan de peletons. Vorig jaar hebben we het zo voor het eerst gedaan en dat beviel goed. Echte wedstrijden zijn er al genoeg, tijdens zulke wed strijden zie je meisjes die in huilen uitbartsten. Maar als een paar maanden hebt getraind wil je toch wel eens dansen", aldus Warmerdam. wat ze allemaal geoefend heb ben. Ze was verrast over de grote opkomst. Volgens haar was er zowel aan de inhoud als aan de vorm en kleding veel aandacht besteed. Opvallend noemde ze het grote aantal mi ni's van een jaar of vier. Het was dan ook een gezellig eve nement waarbij het toneel van De Schelft een uitstekend podi um bleek voor de weer schitte rende uitgedoste mini's en maxi's. junioren en senioren van peletons van de Noord wijkse Noortukkers, de Bolken uit Voorhout, de Piasduikers uit Roelofarendsveen, de Lan- geraarse Blauwkousen, de Zaandijker Zaanotters en de Belegen Zorskappen uit Gouda en de Kaninefaaten. „Als we het zo opbouwen zal de kwali teit in de volgende jaren van zelf meegroeien", vond dan ook een zeer tevreden Carpentier. -KEMADE De bouw - n een nieuwe ijshal op grens tussen Alkemade n Leiderdorp is de enige ^tie waarvoor IJsclub kemade de land ijsbaan geeft. Met die verras- nde suggestie kwam orzitter Van Rijn zater- voor de dag tijdens it eeuwfeest van de ^haatsers. Van Rijn no- :e gde het college van B en uit om „sportief de ijd aan te gaan met de ichting Landijsbaan" om samen uit te komen. suggestie van Van Rijn was i van de opmerkelijkste fei- u i tijdens het feest in De Al- burcht, dat goed werd be- 'ht. Het eeuwfeestcomité ldde na afloop dat de recep- 's middags bezocht was or 250 mensen, het koud ^fet door 150 en het feest vonds door 650 mensen. In zalen van de Alkeburcht erstte een ware feestvreug- die tot diep in de nacht n ortduurde iclubleden variërend in leef- J van 5 tot 75 jaar zongen en j> inden de smartlappen van Animo's enthousiast mee. 'ankjes en hapjes waren gra- en er werd gedanst op de '^Jziek van de Torpedo Show de Flower Town Jazz Band. n topper vormde het optre den van Zingepde IJscoman Freddy Cornell. Freddy zong op meesterlijke wijze bekende Italiaanse liedjes, terwijl hij van zijn ijsjes-ware kunststuk ken fabriceerde Gedurende zijn half uur durende optreden deelde hij tweehonderd ijsjes uit Een van de eeuwfeestco mité-leden Inez Verdel werd vanwege haar 22e verjaardag onder algehele hilariteit ver rast met een groot 22 ijsjes tel lend bouwwwerk. De ceremoniemeester tijdens het eeuwfeest was Ed van Ber- kel, die 's middags de receptie opende met een voordracht in smeuiig Veens dialect. Burge meester A. Meerburg deed een poging het Veens te imiteren. Hij liet in duidelijk Neder lands weten het een hele eer te vinden om een vereniging als IJsclub Alkemade binnen de gemeentegrenzen te heb ben. „Samen met het bereiken van goede schaatsresultaten staat ook gezelligheid voorop binnen de doelstellingen van de eeuweling", meende de burgervader. Hij constateerde een enorme inzet van tiental len vrijwilligers om de schaatsjeugd bezig te houden. Glad ijs Maar de burgemeester had niet het „cadeautje" waarop de ijsclub had gehoopt: het be houd van de landijsbaan kon hij namelijk niet garanderen. „Politici en andere bestuur ders moeten uitkijken alvo rens zich op glad ijs te bege ven". verklaarde de burgeva- der zich. Hij besloot zijn toe spraak met: „Schaatsen is een sport van vallen en opstaan. Ik hoop voor u dat u niet afglijdt naar oorden waar. u niet heen wilt". Hierbij doelde hij op het gemeentelijk plan om de lan dijsbaan ondanks verzet van de ijsclub te verplaatsen naar het land van Bontje (Veender- veld). Onder de tonen van de schaatsrijderswals overhandig de voorzitter Van der Sprong van het in kleding van hon derd jaar geleden gestoken eeuwfeestcomité aan het ijs- clubbestuur en de ereleden een fraaie witte sjaal met het oranje ijsclubembleem erop. Onder het motto ,,'t kan vast geen kwaad" kregen ook de burgemeester en zijn twee wethouders ieder een exem plaar. Namens het KNSB-gewest Zuid-Holland feliciteerde N. van der Lelie de honderdjari ge ijsclub. Hij constateerde dat de zaal haast te klein was om alle bestuursleden, ereleden, trainers en andere club-actie- velingen te herbergen. Hij herinnerde eraan dat Alkema de een van de vier ijsclubs in de regio is, die het honderdja rig bestaan deze maand viert. De andere zijn Lisse, Sassen- heim en Warmond. Hij over handigde een gift voor het jeugdschaatsen, een fraaie Jubilerende bestuursleden van de IJsclub Alkemade klederdracht tijdens de festiviteiten rond het 100-jarig bestaan. FOTO: WIM VAN NOORT oranje bondsvlag en KNSB- stropdassen. Dak Warmonder Vergeer, voorzit ter van het district Sassen- heim, liet weten dat de IJsclub Alkemade de grootste ijsclub in de regio is met duizend le den, waarvan driehonderd zijn aangesloten bij de trainings groep. Hij stelde voor de lan dijsbaan te voorzien van een groot dak: „Dan hebben B W hun zin: ze hebben ge bouwd. Bovendien krijgt een honderdjarige dan eindelijk een dak boven zijn hoofd", al dus Vergeer Een grote verrassing geduren de de receptie was dat twee jeugdleden zeterdag in Rotter dam Zuidhollands kampioen bij de pupillen waren. gewor den. De kersverse kampioenen waren Marco van der Ing uit Roelofarendsveen en Karina Slingerland uit Woubrugge. Marianne Vlasveld uit Oud Oude behaalde in Oostenrijk het Nederlands kampioen schap langlaufen en de Nieu we Weteringer Frans Biemond gooide hoge ogen tijdens het Nederlands kampioenschap marathon op kunstijs in Eind hoven. Voorzitter Jan van Rijn om schreef de Alkemadese ijsclub als een die onstaan is uit een club „met stro aan de klom pen". „We hebben geprobeerd er een echte sportclub van te maken", zo zei Van Rijn be scheiden. Hij vond het voor ie der van de schaatsers van groot belang om „gewone din gen ongewoon goed te doen". Verdienste Tijdens het eeuwfeest van de ijsclub zijn zaterdag door J. van der Sprong van het feest comité verschillende vrijwilli gers benoemd tot lid van ver dienste. De gehuldigden waren Wim Borst. Wil van Emmerik, Anneke van Haastrecht, Jan de Jong, Wil Kerkvliet, David Knibbe, Wim van der Meer en Jan van Rijn. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel 071-121239): Problem child (al): 19 00. Ghost (al); 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel 124130): Home alone (al): Rocky (12); wo 14 30. 19 00. 21.15. ma di. do 19 00. 21.15. Flatliners (12): wo 14 15. 18 45. 21.15 ma. di. do 18.45. 21.15 Neverending story II (al); wo. 14.30 Sheltering sky (12); 18.45. 21.15 Arachnofobia (12); 19 00, 21.15. Klei ne zeemeermin (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel.071- 123875): Camille Claudel (12); 20 00 REX (Haarlemmerstraat 52. tel 071-125414): Sweethearts (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800) Arachnotobia (12); 18 45. 21.15 Kleine zeemeermin (al); wo. 14 00 EUROCINEMA II: Ghost (al); 18.30. 21.15. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III Problem child (al); 18.45. 21.00. wo ook 13.45. EUROCINEMA IV: Blue steel (12); 18.45, 21.30. wo ook 13.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Pretty Woman (al): ma t/m do. 20 15 Henry and June (16): ma. t/m do 20.15 Look who's talking (al); wo 15.45 KINDERVOORSTELLINGEN Lady en de vagebond; wo. 14.00. Pippi Langkous: wo. 14.00 DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27. tel 3463500): Home alone (al); 14.00. 18 45, 21.30. ASTA 2 Arachnop- hobia (12); 14.00. 18.45, 21 30. ASTA 3 Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656) The wit ches (al); 14 00. 18.45. 21.30. BA BYLON 2 The sheltering sky (al); 14 00. 18.45, 21.30. BABYLON 3 Ghost (al), 14 00. 18 45. 21.30 CI NEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637): Blue steel (16); 14.00. 18.45, 21.30 CINEAC 2 Good tellas (16); 20.00 ma. di. do. ook 14 00. CINEAC 3: Rocky V (12); 14 00. 18.45, 21.30 METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel 3456756) Home alone (al); 14 00. 18 45. 21.30. METROPOLE 2 Flat liners (12); 18.45, 21.30.ma di. do ook 14.00 METROPOLE 3: My blue heaven (al): 14.00. 18.45. 21.30. METROPOLE 4: (al); Pretty woman (al); 14.00. 18 45. 21 30. METRO POLE 5 Presumed innocent (al); 14 00. 18.45. 21 30 ODEON 1 (He rengracht 13, tel 3462400): Air Ame rica (al); 13.45. 18 45. 21 30. ODE- ON 2: Another 48 hours (12); 13.45. 18.45. 21.30. ODEON 3 Problem child (al); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 4 Rocky V (12); 18 45. 21.3 ma di. do ook 13.45. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: The match factory girl; 19.30, '21.45. Zaal 2' The killing; 19 30 A clockwork orange; 21.45. Zaal 3 Dites-Lui que je l'aime; ma 19 30. 21 45 Hush.... Hush, sweet Charlotte; di 19.30. 21 45 Hamlet, wo 20 00. Blue Vel vet; do. 10.30. 21 45 KINDERVOORSTELLINGEN CINE- AC 2: De kleine zeemeermin; wo 14 00. METROPOLE 2: De kleine zeemeermin; wo 14 00. ODEON 4: The never ending story II; wo. 13.45. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13 00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.» Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag 15.00-18 30 u CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u Inten sieve verpleging: dag van 14.00- 14 30 u. en van 18.30-19.00 u Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma 19.30-20 30 u. in het St. Elisa- beth-ziekenhuis. Endegeest: Di en vr 13 00-14 30 u zo. 11 00-12.00 u en 14.00-15.00 u eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za en zo. 14 00-17 00 u Opname: werkdagen 16 45-17 45 u„ za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14 00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt. Dagelijks 14.15-15.00 u en 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18 00-19 00 u De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen. Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14 15-15.00 en 18.30-19 30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-1900. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19 30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19 30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18 30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775. afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau di. en do 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht ma 13-15 en do 18 30-20 30. afdeling vrouw vr 10-12

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9