Leiden zet herstel tegen Groningen in Flair is nog niet uit de zorgen Fiks weer langs schotloos Pernix Gemini/Kangeroes troeft Leython af rHOOFDROL VOOR LOET DE RUYTER SPORT £cidóe6omant maandag u januari 1991 pagin Henk Swaak stopt als trainer SJZ ZOETERWOUDE De verbintenis tussen Henk Swaak en de Zoeterwoudse vierdeklasser SJZ is afgelopen weekeinde ontbonden. De verschillen van inzicht tussen de trainer en het bestuur SJZ waren dermate groot dat Swaak besloot om ontbinding van zijn contract te vragen. Over de opvolger van Swaak moet de Zoeterwoudse club zich nog beraden maar het ziet er naar uit dat jeugdtrainer Loek Helder de taken waar zal gaan nemen. Beerenfenger blijft bij LFC LEIDEN Hennie Beerenfenger heeft zijn contract bij de Leidse vierdeklasser LFC met een jaar verlengd. Beerenfen ger is dit zijn seizoen voor het eerste jaar werkzaam op de Boshuizerkade Daarvoor was hij werkzaam bij Leiden en als jeugdtrainer bij UVS« LEIDEN Vlietwijk heeft in Den Helder tegen Zeemacht het eerste klasseschap van de lan delijke badmintoncompetitie niet veilig kunnen stellen. De ploeg uit Voorschoten verloor met 7-4 en moet volgende week een punt halen om de huidige positie te continueren. Ook het Alphense Flair is nog niet uit de problemen. Tegen Thiela werd na een spannende wedstrijd met 5-3 verloren. Vlietwijk heeft tegen Zeemacht niet echt lang zicht gehad op een goed re sultaat. De uiteindelijke 7-4 neder laag was vooral te wijten aan het slecht presteren in de singels van de hoogst spelende Leidse badminton club Alleen Erik Bokhorst en Sonja Groeneveld slaagden er in punten te behalen. Bokhorst was ook in de dub bel met Rick Pielaart goed op dreef. Henk Westerbeek en Alan Mens konden de goede lijn echter niet doortrekken In de mixed kon Vliet wijk de beslissing niet forceren. Het Alphense Flair moest tegen Thiela met 5-3 het onderspit delven. Na de singels stond Flair met 3-1 achter. Paula Moraal was de enige die in twee games de winst pakte. In de dubbels herstelde de Alphense ploeg zich. Maar de beide mixed partijen gingen naar Thiela zodat Flair voor lopig in de degradatiezone blijft. Merenwiek bedwong het degradatie spook door van DKC 2 met 6-2 te winnen. „De ploeg was extra gemoti veerd en dan is de pech van de rest van het jaar te overwinnen." volgens Rob Burgerjon. Het wonderbaarlijke tweede team van Leiden, met daarin voornamelijk uiterst ervaren mensen, verraste met een afgetekende 8-0 overwinning op Eridos 3. Het enige vreugdevolle van de wedstrijd tegen Florida 2 was voor het tweede van Flair 2 dat er gedeeld zou kunnen worden in de kampioenschampagne. Door de 7-1 nederlaag van Flair 2 werd het grotendeels uit ex-Flair spelers bestaande (Lucy Klaren, Ka rin van Pel en Jean Lamaisson speel den vorig jaar nog eerste klasse bij Flair) Waddinxveense team inder daad kampioen. Spotvogels had „gewoon een goede dag" met winst voor de damesdubbel en -drie maal winst voor Mark van Bekkum in de single, mix- en 1, dubbel. Eenzelfde uitslag knokl Merenwiek 2 voor elkaar tegel sport 3. terwijl ook het derdef met die uislag naar huis keerde! der goed verging het Apollo uit lofarendsveen dat met 5-3 vi van Van Zijderveld 10. De Gerrard van Ruiten en M 'I Zwaan deden wat ze konden dat bleek niet voldoende. Vlie €f 2 leverde een magere prestatie. 2 nederlaag tegen eveneens Zijderveld team (het achtste) het Voorschotense team in de 4ec datie-problemen. Annemiek Molloy (De Algemene) was in de stadsderby tegen Crescendo goed op dreef. Zij scoorde driemaal. Foto: Andre van Haasteren. LEIDEN De Leidse verenigingen hebben zich in de eerste returns van de zaalkorfbalcompetitie behoorlijk gemanifes teerd, want zeven van de elf ploegen behaalden puntenwinst. De Danaï den en Fiks bewezen zich als koplopers met nieuwe overwinningen op Vrien denschaar (18-15) en Per nix (13-12). TOP en Fides Pacta boekten belangrijke winst tegen BW Heeren veen (15-17) en Waterland (14-18) in de strijd tegen degradatie, dit in tegen stelling tot Crescendo, dat in de stadsderby tegen De Algemene met 13-16 aan de verkeerde kant van de score eindigde. De beginaanval van TOP was bij BW Heerenveen voor rust (9-9) slechts driemaal succes vol geweest, reden voor coach Theo Korporaal om op 11-10 Aad Wiegerink voor Frank Nijenhuis in te zetten. De Sas- senheimers, die in een sterk gewijzigde opstelling speelden, wonnen aan scherpte en lie pen door Wiegerink (2), Stella Tiggelman, Monique Wiege rink, Gerco Langelaan en Anne van der Zaag via 12-12 en 13-17 door naar een knappe 15-17 overwinning. Fides Pacta had Jeanet Smit en Henk van der Waals opge roepen voor het vier punten- duel met Waterland en dat le verde nieuwe impulsen én 14- 18 winst op. Henny Piket, die in z'n eentje de helft van de Leidse produktie op zich nam, René van der Vooren (2) en Henk van der Waals vergroot ten in de tweede helft de voor sprong van 9-10 tot 11-17 en die werd in de laatste tien mi nuten met succes verdedigd. De Danaïden kende een vlot te start tegen Vriendenschaar met 4-1, maar moest vervol gens toestaan, dat de bezoekers via 6-7 (rust) tot 15-15 hard nekkig bleven volgen. Eric Kromhout en Eric Peters, met zeven en vier goals het beste op schot, Sandra Slingerland en Paul Hilsken brachten in het slotkwartier de beslissende doorbraak naar 18-15 tot stand. Voor de tweede keer dit sei zoen bleef Fiks met miniem verschil de baas over Pernix: 13-12. „Je kunt wel goed spe len, maar je moet wel doelpun ten maken, daar draait het hele spelletje om", vatte ver liezend coach Rob Siemer het probleem van zijn selectie in één zin samen. Zijn ploeg kwam door topschutter Kees Hortensius (4), Heieen Zuur mond en Peter Kuipers na 8-7 (rust) op 9-11, maar verzuimde door te drukken. Uitblinker Theo Vreeken, goed voor liefst acht goals, bracht met Jaap Rietdijk Fiks op 13-12 en daar kwam in de laatste acht minu ten geen verandering meer in, ook al had Pernix genoeg kan sen om het verlies af te wen den. Geruime tijd leek Zuider kwartier op weg naar een stunt tegen koploper Excelsior (H), want zij ging via 4-1 tot 9- 7 aan de leiding. De Leide- naars met Aldo Spadon (3) en Erik van Lunteren (2) als bes te afmakers vielen in het laat ste kwartier stil en werden door drie strafworpen en één veldgoal toch nog op 9-11 ver lies gezet. Het wordt frustrerend voor Crescendo, want tegen De Al gemene werd goede tegen stand geboden, maar dat lever de andermaal niets op: 13-16. „Wij kunnen op belangrijke momenten de punten niet ma ken, zoals op 11-12, toen ons net dat beetje geluk ontbrak", blikte trainer Wim Nijenhuis terug op het cruciale punt van de stadsderby. Neel van Eg- mond, Wijnand Alberts en Pe- "ter Baak hadden na 8-12 het gat bijna gedicht, maar Anne- mieke Molloy, Alfred Lam- booy en Remon Terwiel doof den met 11-15 de laatste hoop. Daarmee kwam de zege te recht bij het achttal, dat op grond van haar betere aan valsopbouw ook het meeste recht op de zege had. De tweede aanval van Tempo was in de tweede helft (6-5 rust) niet in staat te scoren te gen Weidevogels, ook al kreeg zij één strafworp en twee ver se krachten met Sandra Buis kool en Jim Vos. Joke Boot behoedde haar ploeg na 7-5 in de laatste vijf minuten met haar derde en vierde treffer voor een nederlaag: 7-7 eind stand. Opnieuw ontsnapte KNS in de slotminuut aan een nederlaag, omdat ditmaal Hans Kooien bij Nieuw Flora een strafworp koelbloedig benutte om 14-14 te maken. De Oegstgeester acht kwam met name door Hans Kooien en Hendrik van Ruiten, baiden vier keer tref zeker, een 5-2 achterstand te boven (6-6) waarna geen van beide clubs verder dan één doelpunt kon uitlopen, zodat het gelijkspel wel terecht was. Velocitas zag door de 13-11 nederlaag bij Stormvogels (W) de achterstand op lijstaanvoer der ADO tot vier punten oplo pen. Steven de Ronde (4) en Jeroen van Driel waren de enigen die in het tweede half uur (6-6 rust) raak schoten uit onder meer drie strafworpen, maar twee tegentreffers in de allerlaatste minuut beslechtten het pleit in hun nadeel. Maar zo zorgelijk als Ponsi- oen keek heeft het er voor Leiden tijdens de wedstrijd nooit uitgezien. BVG was eenvoudigweg te zwak om het Leiden moeilijk te ma ken. De snelle voorsprong die de basisvijf neerzette konden de Leidse wissels weliswaar niet vasthouden (rust 35-33), de ontketende Loet de Ruijter (36 punten te gen 62%) en de sterk spelen de Richard 'Zevenhoven (13 punten en 9 rebounds) hiel den BVG ha de pauze op rui me afstand. De slotminuut mocht BVG nog wel dichter bij komen, de winst kwam niet meer in gevaar. Een ge zien de stand belangrijke overwinning voor Leiden vond ook Ben Ponsioen. Toch was hij afgezien van het resultaat nog niet tevre den over zijn ploeg: „Ik start in tegenstelling tot het begin van de competitie nu met een vaste basisvijf. Zodra ik ga wisselen loopt het meteen minder en ik kan de oorzaak daarvan niet goed vinden. Voor een goed resultaat zul len we dat prbleem toch moeten oplossen", aldus Pon sioen die door de winst op BVG heel even opgelucht mag ademhalen. In de eerste divisie B stonden voor de derde maal de ploe gen van BVO en Lisse tegen over elkaar. Lisse dat de ope ningswedstrijd tegen BVO verloor en thuis nipt met één punt verschil won, stond vol gens coach Johan Koster op scherp: „De eerdere resulta ten en de versterking die BVO in huis haalde, brachten ons uiterst geconcentreerd aan het begin van deze wed- Die scherpte bij Lisse werd na drie minuten al in de stand uitgedrukt (6-17). Op dat moment verloor BVO Os car Taal (liesblessure) en on danks een korte opleving aan Alphense zijde had Lisse met de rust (30-48) de wedstrijd al beslist. De verdienstelijke come-back van Theo van Leeuwen (11 punten) ten spijt was dit BVO duidelijk te zwak voor Lisse. De tweede helft was dan ook nauwelijks het aanzien waard, temeer daar het Lissese spel droop van de arrogantie in plaats van het orthodoxe zweet. Dat ondermeer tot grote ergernis van hun eigen coach: „Ze speelden met een mijns in ziens volkomen misplaatst superioriteitsgevoel. Ik weet uit ervaring dat zoiets punten kan kosten. De komende we ken zal ik er hard aan wer ken om de jongens weer mert beide benen op de grond te krijgen", aldus Koster die nu al stilletjes op een kampioen schap hoopt.Scores Lisse: An- dré Kamps 18 punten, Jur- gen Goudzwaard 13 punten en René Peetoom 14 punten. Scores BVO: Jack Ginjaar 24 punten, Enk vd Maas 12 punten en Roeland vd Poel 12 punten. De heren van Leiderdorp kregen in Waalwijk opnieuw ongenadig om de oren. Met maar liefst 121-71 strafte WSC de hekkesluiter van de eerste divisie B af. In de dameseredivisie ver loor Grasshoppers kansloos van het sterke Tonego (62- 80). Een gezien de stand nau welijks opzienbarende uit slag. Toch had coach Han Wallaart meer verwacht van zijn ploeg: „In een slechte pe riode van ons in deze compe titie speelden wij in Haaks bergen een goede wedstrijd tegen Tonego. Op een mo ment dat het dan goed gaat met je ploeg, en de weten schap dat zij een belangrijk ste speelster (Cristel Cole man) kwijtraakten, denk je LEIDEN In de volley balcompetitie herstelde eerste-divisionist Leython zich van het 2-3 verlies van vorige week tegen Sliedrecht Sport. Het Lim burgse VCL werd thuis gemakkelijk met 3-0 ver slagen. NOVO ging in een slechte wedstrijd ruim met 3-0 ten onder tegen het Oostzaanse Compaen. De streekderby in de der de divisie tussen Gemini- /Kangeroes en Leython 2 was een gemakkelijke prooi voor de Voorschote naren (3-0). De dames van Gemini/Kangeroes be haalden het eigen niveau niet en verloren van het Voorburgse Tonegi- do/Vbg 3 (3-1). De Ley- thon-dames herstelden zich van het eerste veflies van vorige week tegen DVC. De Leiderdorpse dames wonnen met met 0- 3 van het Wateringse Velo. Leython trof in eigen huis het zwakke VCL. Toch hadden de Leiderdorpers moeite om de opgelegde kansen te benutten. Leython moest deze wedstrijd winnen om niet in gevaar te komen; dit gebeurde ook. De ploeg van coach John Groen was ondanks enkele slorighe- den sterker dan de gasten. Via 15-10 en 15-10 namen de Lei derdorpers een 2-0 voor sprong. In de derde periode leidde de sterk serverende Bert-Jan Janzen Leython naar een 15-2 winst (3-0). NOVO stak in Oostzaan tegen het plaatselijke Compaen in slech te vorm. Door afwezigheid van Macco Korte weg Maris was de blokorganisatie ver onder de maat. De jonge talentvolle Oostzaners wonnen de eerste set met 15-11 met name door een slechte stop aan NOVO- kant. In de tweede set raakte Jan Pley geblesseerd. Ongeor ganiseerd liep de ploeg van Sjaak de Jong en Ronald van Nierop tegen een ruime 15-2 nederlaag op. In de derde pe riode vatten de Noordwijkers weer moed. Tot 8-8 ging de strijd gelijkop, maar NOVO moest vervolgens afhaken (3- 0). De derby tussen Gemini- Kangeroes en Leython 2 werd met 3-0 een prooi voor de Voorschotenaren. De thuis ploeg beschikte over een con stantere pass en een betere aanval dan de Leiderdorpers. Aan Leython-kant maakte Ro nald Kamphuus een verdien stelijk debuut. Hij en de goed- spelende René Leeflang kon den het verlies niet afwenden. Via drie maal 15-9 won de equipe van coach Leon Jungs- lager (3-0). Graficon/Donar was niet geimponeerd door het inslaan van Oikos/S. De Me- renwijkers trokken zich er niets van aan een wonnen on der aanvoering van de goed spelende Wout van 't Veer binnen het uur met 3-0. Door slim serveren werd het aan- valsspel van de Haagse oppo nent ontregeld. In de derde set keken de routiniers nog tegen een 11-13 achterstand aan, maar de winst kwam geen mo ment in gevaar (3-0). De strijd tussen VCS en RVV was er een waarin de aanval over heerste. Er werd nauwelijks een bal verdedigd. Uitblinker aan Rijnsburgse zijde Jan Voortman gaf in de eerste twee sets de doorslag (13-15, 13-15). In de derde set maakte de Sassenheimers minder fou ten (15-10). De vierde set was na een spannende strijd nipt met 14-16 voor de ploeg die er het meeste recht op had, RVV (14-16). Leython 3 ging tegen Radius 3 ten onder door eigen fouten. Na twee verloren sets gingen de Leiderdorpers ge concentreerd spelen en won nen met name door een scher pe service de set. De vierde was weer voor de constanter spelende Goudenaren (3-1). Gemini/Kangeroes 2 speelde een goede wedstrijd tegen Zo- voc 2. Aan het eind van iedere set kwamen de Voorschotena ren echter tekort. Het ontbre ken van Remco Onderdelinde was hier mede debet aan. On der het net door trachten de ploegen elkaar ook verbaal de loef af te steken. De dames van Gemini/Kan geroes zijn de laatste wedstrij den niet in de beste vorm. Ook zaterdag kon de ploeg van Casper Brusse geen potten breken. Tegen Tonegido/Vbg 3 kwamen de Voorschotense dames in de eerste set niet op hun niveau. In de tweede pe riode kreeg de blokkering op 13-11 achterstand een bevlie ging en dit betekende 13-15 winst. In de derde en vierde set kon Gemini/Kangeroes lang bijblijven, maar da stokte de puntenproduktif Voorbugrse dames beschi 4 over een betere veld- en j verdediging (3-1). Ley had weinig moeite met Met overmacht wonnen Liederdorpse dames met 0 Wateringen. Door goed se en van Saskia Koene en line van Gendt won Ley met drie maal 7-15 NOVO won eindelijk weel dames van coach Pieter der Brink speelden een g thuiswedstrijd tegen het h genotéerde Radius 2. In g samenwerking en met gesl blok pakte NOVO de e twee sets met 15-8 en 15-' Noordwijkse dames hadde punten hard nodig. In de de set leidde invalster Mir Berbee de kustbewoonstei een 2-7 achterstand naar v (3-0). WW begon traditio zwak tegen Riva/Rwk 3 eerste set was dan ook gei kelijk voor de Rijkswijks< mes. In de tweede set k de ploeg van coach S Boom beter in het spel, 1 moesten de set nipt met 1 aan Riva laten. De opga lijn werd in de derde set gezet met winst. In de vi set blesseerde Jeanette 1 kerk zich. WW kon dit lies niet meer opvangen Leython 2 speelde een li wedstrijd tegen Tonegido/ 4. De eerste twee sets koi de Leiderdorpse dames spel niet organiseren. Ir derde set leek de wedstrij een 0-7 stand op zijn ein lopen. Uitblinkster Reel Hoedemakers leidde Ley echter naar winst in de d en vierde set. In de bar speelden de Voorburgse dl slimmer (2-3). Gemini/I geroes 2 speelden in Ze huizen met twee invalster het derde team. In een s nende strijd tussen twee lijkwaardige teams trokke Voorschotense dames aan langste eind. Het jonge Re kil maakte aan het eind iedere set te veel fouten, der aanvoering van inva Anneke Bleigroot won Gi ni/Kangeroes met 0-3. G ni/Kangeroes 3 spqelde herboren thuis tegen Delftse Skania 2. Door serveren op de zwakke p ken van het 1-5 systeem de tegenstander. De 1 draaiende ploeg van cf Bernard van der Pols troe de Delftse dames op alle f ten af (3-0). LEIDEN Luba Leiden is de tweede helft van de competitie zaterdag goed begonnen. Het evenals Leiden laag genoteerde Byte/BVG werd onder aanvoering van een ont ketende Loet de Ruijter met 79-75 verslagen. In de eerste divisie B over tuigde Lisse in Alphen bij BVO (69-84). Luba leiden heeft zich zater dag even wat ademruimte verschaft Met slechts vier overwinningen in de eerst competitieronde hield Leiden op de ranglijst slechts drie ploegen achter zich. Eén daarvan was Byte/BVG dat twee punten minder vergaar de. Coach Ben Ponsioen was vooraf evenwel vol vertrou wen, want tegen BVG zou Leiden voor het eerst dit sei zoen met een complete selec tie aantreden. Het afzeggen van uitgerekend Ben de Jong. Leiden's meest con stante speler, (familieomstan digheden) één dag voor de wedstrijd kwam voor Ponsi oen dan ook als een grote te leurstelling. René Paulides van Leiden dringt door in de verdediging van Groningen. De Leidse ploeg won met 79-75. FOTO: henk snaters in de competitie. In Eindhc v ven werd PSV met 48-5 1 verslagen. MSV heeft n v evenveel punten als PS\ r maar een wedstrijd minde gespeeld Nu het zeker is da sterspeelster Renate Sluis he seizoen bij MSV zal afmake f is MSV een serieuze kand t daat voor het kampioenscha g geworden. De Noordwijkse hebben slechts twee punte achterstand op koploper R serieuze winstkansen te heb ben." Grasshoppers maakte die verwachting van haar coach echter niet waar. Zora Malac- ko (10 punten) speelde tegen vallend en wellicht dat dat de reden was dat de Katwijk- sen vlak voor rust even het geloof in eigen kunnen ver loren (rust 28-36 via 20-20). Tonego maakte onmiddellijk na de pauze het karwei af (30-45). Een alles of niets po ging van Grasshoppers lever de in dit geval niets op. Na mens Tonego hielden Daph ne Berends, Yvette Roberts en Margreet Visser (ex- Grasshoppers) de Katwijkse ploeg op afstand. Eindstand 62-80 Scorers Grasshoppers: Marie José Allers 18 punten en Ada Hoek 12 punten. De dames van Lisse leden za terdag een nederlaag tegen Luba RZ. De Rotterdamse vrouwen waren gewaar schuwd na de verrassende nederlaag in Lisse en lieten dit keer in eigen huis geen twijfel bestaan over de wer kelijke krachtsverhoudingen. RZ won makkelijk met 69-53. In de damespromotiedivisie deed MSV weer in positieve zin van zich spreken. De da mes wonnen met een uitge dunde selectie (6 speelsters) het duel om de tweede plaats

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16