Saturnus pakt punt van koploper DWS YTL pakt tweede periodetitel FC Twente te sterk voor Quick Boys: 5-0 Eerste matchpunt voor Philidor 1 Ü)RT CeidóeSoirumt MAANDAG 14 JANUARI 1991 PAGINA 15 yvenhoven vijfde NK veldrijden John Kuyvenhoven heeft zaterdag in Gieten bij het lands kampioenschap veldrijden voor C-amateurs een vijf- ts behaald. Andere renners uit Leiden en omstreken in de andere categorieën geen rol van betekenis spelen, jnhoven, die gestart was als een van de favorieten, had ag niet de macht om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. hij bij de start nog als eerste weg was, kon de Leidse 1 deze positie niet tot het einde vasthouden. In de laatste ging voor hem het licht volledig uit en zag hij een podi- ats aan zich voorbij gaan. De zege ging uiteindelijk naar Ij! 5 Hakkert, voor Van Londen en Weerman. B-amateurs reden Hans Wubben en Tom Bunnik zich zen. Ze werden 14e, respectievelijk 19e. Nieuweling Ferry iter reed een verrassend goede wedstrijd. Lange tijd had tr< zicht op een zevende plaats, maar in de laatste ronde no hij ongelukkig ten val in de afdaling van de heuvel die in rein was opgenomen. Alecto komt kwaliteit tekort tegen HGC:24-2 LEIDEN Zowel de heren als dames van Alecto kregen zaterdag in de hoofdklasse zaalhockey een les in effec tief hockey. De Leiderdorp- se heren verloren met 24-2 en dames konden de schade iets beperkter houden: 11-3. Zondag herstelden beide zich door overwinningen op respectievelijk Hudito en Rijswijk. De heren van Alecto hadden in Wassenaar tegen een superieur HGC niets in te brengen. De veldhoofklasser dicteerde de hele wedstrijd en stuurde de Leider dorpers van het kastje naar de muur. HGC speelde zonder kee per en dat zorgde voor veel ver warring bij Alecto. Edwin Gra- venstijn en Ludo Mennes gaven de stand nog een enigzins drage lijk aanzien. Tegen overgangsklasser Hudito ging het een stuk beter. Beide ploegen hielden elkaar tot 6-5 goed in evenwicht maar door twee doelpunten van Jeroen Queqabeur kwam Alecto op een 8-5 voorsprong. Slordigheden in de defensie zorgden ervoor dat Huditi terug kwam tot 8-7 maar verder liet Alecto de gasten niet komen. Ook de dames kwamen er tegen HGC niet aan te pas. De 11-3 ne derlaag was volkomen terecht en was het gevolg van het verschil in klasse tussen beide ploegen. Tegen Rijswijk herstelden de Leiderdorpse dames zich goed. Met gevarieerd aanvalsspel wer den de gasten uit Rijswijk over klast. Doelpunten van Lilian Mentink, Margret Kruidenier, Henrique Engel, Ingeborg van der Touw en Mariet Engel be paalden de 5-1 eindstand. Door deze overwinning hebben de da mes van Alecto een zeer goed kans zich te plaatsen voor de kampioens play-offs tezamen -met HDM, HGC en Victoria. Wegzenden Kummer smet op overwinning DIOK LEIDEN DIOK heeft in Den Bosch te gen de Dukes een regelmatige 28-10 over winning geboekt. Het was echter een vic torie met een nare bijsmaak want in de slotfase van het grimmige duel werd aan voerder Yves Kummer door scheidrechter Blaas van het veld gestuurd. Kummer kon zich niet beheersen na een grove overtreding tegen ploeggenoot Ronald Vermeulen en speelde voor eigen rechter. Deze actie komt de DIOK-aanvoerder waarschijnlijk op een schorsing van vier wedstrijden te staan. DIOK startte gehandicapt in Den Bosch. Een hamstring blessure van Mare Michel- sen dwong coach Dick Altink tot de nodi ge omzettingen in het Leidse team. In de beginfase lag het initiatief dan ook bij de thuisploeg. Dukes nam een 6-0 voorsprong maar DIOK herstelde zich prima mede door het goede spel van de voorwaartsen. Bert Wisse, Erik-Jan Berendsen, Marcel Chaudron en Pieter Corver trokken de zaken voor de Leidenaars recht. Gottfried Bos miste slechts een conversie zodat de ploegen met 22-6 gingen rusten. Na de pauze werd het spel steeds grimmiger. Dukes probeerde het spel van DIOK op een vervelende manier te ontregelen en dit leverde veel irritaties op. De Leide naars kwamen hierdoor niet meer in hun spel alleen via een push-over op de ach terlijn van Ronald Vermeulen nog scoren. Het incident rond Kummer werpt een smet op de winst van DIOK. De komende twee weken tegen Hilversum en Castri- cum zal blijken hoe zwaar dit verlies zal zijn. ;e Kley weg iede in mond aan Zee a )EN In Egmond Zee heeft Joke Kley- beslag weten te leg- een tweede plaats net er de Tsjechische atle- iterkova. Bij de heren de Aart Stigter als en Huub Pragt als iende. Yvonne van won in de Haagse rusthallen de 200 r indoor met grote nacht. De halve ma- "•m >n van Lisse werd ge- fien door Kees van c van De Bataven. ;mond aan Zee is de marathon een van de klassiekers. Het van Egmond was te belopen en tech- opers als Huub Pragt iJJJ i dan verder terug dan N« aal. Aart Stigter is een ïtmens en werd dan ook ™.ste uit de regio met een plaats (1.07.37 uur) voor (18e) en Jan Dirk Ha- r (23 in 1.09.48 uur), daar achter finishte Ba- Jaap Duijvenvoorden 10.40 uur als 28e. Henk .^nsbergen kwam met 9 nog net bij de eerste finishers. Bij de dames Pragts vriendin Joke jjjj weg op fraaie wijze wi Ie achter de Tsjechische thoncrack Peterkova in 9 uur. Haagse Houtrusthallen in dit weekeinde op- indoor atletiekwed- in gehouden. Vedette ne van Dorp won de tnsfcer zonder echte te- tand eën nette 24.79 wonden. Bataaf Steve Rin- iifpakte het verwachtte :ord net niet. De 7.20 Fden van Alex Borg- ns op de 60 meter bleek liende te ver weg: 7.30 Jan Jansen werd in eer- nstantie in een veel te zame serie geplaatst op 500 meter en werd even- - getergd door hatelijke h zrkingen van Frank jfman. Na het toch even te hebben zette «|inan Jansen op zijn g. s door hem met bijna 10 nden naar de tweede te sturen: 3.43.73 om 2 19 minuten. H aan Perry Vriesekoop l door zijn laatste hink- prong eerste met 14.18 r. De 60 meter horden hij in 8.96 seconden. A- r Fabian Ross (Holland) ^een keurige 400 meter in seconden. Senior Mar- eBruyn was 6/100 snel- a 52.06 seconden. In de A 1 e van de 60 meter voor 2 ens B liepen twee Bata- (Marc de Boer en John der Wulp) en twee ex- ven (Chris Tamminga iobert van der Vliet, bei- bij Sparta). De Boer derde met 7.56 secon- (na een serietijd van Voorschotenaar Van Vliet vierde met ook 7.56 nden, Alphenaar Tam- ja vijfde met 7.58 secon- (serie 7.51) en Van der p zesde met 7.74 secon- (serie 7.55). Mare de pakte tevens de tweede Is d'oor de kogel 12.53 er ver te stoten. Rens man pakte een nieuw record op de 60 meter ien en eindigde als eerste e wedstrijd met 9.20 se- len. B-juniore Marlies £r eindigde als vierde op •lfde onderdeel met haar van 10.02 seconden. >genote Elsemieke Roks- liep voor een meisje C uitstekende 200 meter: seconden. A-juniore Bi- Vermond (Holland) was haar 27.56 seconden net sneller. Sandy van Wijn- den (Bataven) haalde na fraaie 2.33.33 minuten de van haar eerste meter en werd derde in erie bij de voor haar ou- B meisjes. Holland-atle- nnemarie van Leeuwen >hde na 2.31.01 minuten serie van de A-junio- LEIDEN De heren van Saturnus deelden met 13- 13 de punten met koplo per DWS. Hierdoor be draagt de achterstand, op de andere lijstaanvoerder WIK, twee punten en hebben de Leidenaars, halverwege de competitie, nog steeds uitzicht op de titel. De dames van HVS wonnen met 10-11 nipt in Rotterdam van Snelwiek en staan daardoor vast op de tweede plaats. Saturnus moest gistermiddag aantreden tegen promovendus DWS, dat met de nodige ver sterkingen zo snel mogelijk naar de eerste divisie wil door stoten. Dat dit geen valse hoop is, blijkt uit het feit dat de Schiedamse ploeg tot voor het weekeinde gedeeld bovenaan stond Saturnus mocht, met eén punt achterstand, deze wedstrijd dan ook niet verlie zen als de ploeg aan het einde van het seizoen van divisie wil verkassen. De Leidenaars startte dan ook ietwat gespan nen en' lieten zich in het begin aftroeven door de fellere Schiedammers. DWS bouwde een 1-4 voorsprong op maar gaf Saturnus, met erg lange Schiedamse aanvallen, de tijd om van de schrik te bekomen. De Leidse ploeg herstelde zich en onder aanvoering van Dan Olssen werd de stand via 4-6 naar 7-7 recht gebogen. Hoe wel DWS vlak voor rust nog scoorde groeide Saturnus met de minuut en verwachtte ie dereen dat de Leidse ploeg het duel in de tweede helft wel naar haar hand zou zetten. Na de hervatting bracht uitblin ker René Smit weliswaar di- rekt de ploegen in evenwicht maar het bleef een zwaan- kleef-aan race waarin DWS het voortouw had. Bij 11-11 gelukte het de Leidenaars ein delijk de leiding te nemen die, door een slordige verdedi- gingsfout, binnen luttele se conden weer vergeven was. De Schiedammers namen voor de laatste keer met 12-13 een voorsprong, die Rene Smit met een individuele actie ophefde. In de slotfase vonden er, door scheidsrechterlijk geknoei, hectische taferelen plaats. Coach Roy van Gurp kreeg geel en moest door eén van zijn eigen spelers van het veld worden gehouden. Dit alles veranderde echter niks aan het 13-13 gelijke spel. HVS bouwde in de wedstrijd tegen Snelwiek snel een voor sprong op. De inspiratieloze Rotterdamse ploeg hield tot 1- 1 stand, maar zag daarna de Stompwijksen naar een 3-7 ruststand uitlopen. In de twee de helft was het een heel an der verhaal. Snelwiek had haar gevreesde felheid weer terug en wist met verscheide ne breaks de stand weer in evenwicht te brengen (7-7). Op dat moment sleepte keepstër Ria Meurs haar ploeg, met en kele spektaculaire reddingen, er doorheen. De wedstrijd ging verder, gelijk op tot 10-10 waarna HVS met een bekeken schot uit de tweede lijn alsnog de wedstrijd naar zich toe trok. De dames van Olympia won nen van Quintus met 12-9. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op maar Tiske van Dui nen zorgde er, met vijf doel punten, persoonlijk voor dat Olympia met 7-4 kon gaan rusten. In de tweede helft was Quintus niet bij machte de op gelopen achterstand om te bui gen. De vrouwen uit Kwints- heul konden alleen de marge wat verkleinen wanneer een Wassenaarse éen tijdstraf had opgelopen. Olympia speelde beheerst de wedstrijd uit en zag door dit resultaat haar voorsprong op naaste concur rent Verburch tot vier punten groeien. De uitblinker bij Saturnus Renè Smit wurmt zich door de verdediging van DWS heen. FOTO: HENK SNATERSE FC Twente- spits Youri Mulder is Johan Jonker en Leonard Pluimgraaff van Quick Boys te snel af. De profs uit Enschede wonnen in Katwijk met 5- 0. FOTO: HENK KATWIJK Quick Boys heeft in de oefenwedstrijd tegen FC Twente niet voor een verrassing kun nen zorgen. De eredivisie- ploeg üit Enschede won op sportpark Nieuw Zuid voor 2000 toeschouwers met 5-0. Toch konden de Katwijkers redelijk tevre den terugkijken op de eerste krachtmeting in het nieuwe jaar. Ondanks de ruim uitgevallen uitslag was Quick Boys het groot ste gedeelte van de wed strijd niet de mindere van FC Twente. Quick Boys, weer met Arie van Duyn en Hans van der Plas in de gelederen, kwam furieus uit de startblokken. Al na vijf minuten verscheen Frenk van der Kley alleen voor,Twente-doelman Sander Bossen. Zijn inzet werd echter gestopt door de stand-in van Hans de Koning. Na deze flit sende opening kwam het initi atief echter bij de profs te lig gen. Vooral fysiek kwam de thuisploeg in deze fase tekort. Dit resulteerde na vijftien mi nuten in een doelpunt van Jan Gaasbeek. Na deze openingstreffer zakte de ploeg van Theo Vonk wat terug en Quick Boys kreeg zelfs enkele zeer goede kan sen. Arie van Duijn zag een kopbal op de lijn worden ge stopt door Fred Rutten en een fraaie lob van Floor van Duijn verdween maar net over het doel van Bossen. Vlak voor rust verruimde Twente echter de voorsprong via een doel punt van de Joegoslaaf Hrusef Musemic. Na rust kwam Quick Boys on der grote druk te staan maar de Tukkers konden het over wicht niet in doelpunten om zetten. Een benutte strafschop van Jan van Holst (Richard Hoogervorst maakte hands) brak de ban bij de Twentena ren. Binnen vijftien minuten werd de score uitgebouwd naar 5^-0 via twee doelpunten van Musemic. Quick Boys-trai ner Arjen van der Werf toon de zich na afloop niet ongerust over de grote nederlaag. „We zijn vorige week met trainen begonnen. Conditioneel kwa men we vandaag wat in de problemen. Maar we hebben nog twee weken voordat de competitie weer begint". LEIDEN VTL is geworden van de tweede pe riodetitel in de afdeling zon dag. De 2-0 overwinning tegen MMO was voor de Vlietclub voldoende om zich te verzeke ren voor de nacompetitie. Stompwijkse Boys en Teylin- gen deelden de punten (1-1) en zagen de achterstand op de niet spelende koploper ASC groter worden. UDO blijft in de hoek waar dje klappen val len. De Oegstgeestenaren ver loren met 3-2 bij FC Rijnland. Warmunda boekte een ruime overwinning op Bernardus (4- 0). VNL bleek in de Leidse derby tegen VNA de sterkste (2-1). VTL - MMO 2-0 (1-0) De ploeg van trainer Ab Kolk man pakte door de overwin ning tegen MMO de eerste prijs van het seizoen. VTL speelde tegen de ploeg uit Hoogmade een bekeken wed strijd. MMO was zeker niet de mindere op de Vliet maar de hechte Leidse verdediging gaf weinig kansen weg. In de eer ste helft opende Meivin James de score. Na rust bleef MMO aandringen maar een benutte strafschop van René Schouten (Roger James werd onderuit fehaald) besliste de wedstrijd, tompwijkse Boys - Teylin- gen 1-1 (1-0) Stompwijkse Boys heeft de kleine theoretische kans op een periodetitel niet kunnen pakken. Ondanks een groot veldoverwicht bleven de Stompwijkers steken op een gelijkspel tegen concurent Teylingen. De thuisploeg speelde een goede wedstrijd maar kende slechts een man co: er werden teveel kansen gemist. Toch opende Stomp wijkse Boys de score via Wal ter de Kievit. Na de pauze ble ven de Stompwijkers domine ren maar verder dan een afge keurd doelpunt van Walter de Kievit kwam men niet. Uit een van de schaarse uitvallen was het Wil Brox die voor Teylingen een kostbaar punt veilig stelde. FC Rijnland - UDO 3-2 (1-1) De trainerswissel bij UDO heeft voorlopig nog geen pun ten opgeleverd. Het' nieuwe technische duo Susan/Wetse- laar zag in de laatst^ minuut een gelijkspel in root opgaan. UDO startte sterk en/dit resul teerde al snel in eenjkaoelpunt van Werner Knetsclii Een be nutte strafschop vanBlijnland- doelman Chris Tisseur bracht de ploegen weer op gelijke hoogte. In de tweede helft gaf een eigen doelpunt van Gé Te gelaar de gasten weer enige hoop. Maar in het laatste kwartier boog de ploeg van Anton Marijt de achterstand om in overwinning via doel punten van Ronald de Jong en Gé Tegelaar. Warmunda - Bernardus 4-0 (1-0) De Warmonders boekten een wat geflatteerde winst op Ber nardus. De ploeg uit Hoge Rijndijk was zeker niet de mindere maar vertoonden een chronisch gebrek aan schot kracht. Hans van Rijn opende voor de thuisclub de score en na rust bepaalden André van Velzen, Rob van Duijn en Geco de Winter de 4-0 eind stand. VNA - VNL 1-2 (1-1) De derby op de Boshuizerkade kende een zeer sportief karak ter. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht. Michel Schouten opende voor de Vlietclub de score maar Jaco Staalduinen bracht VNA op gelijke hoogte. In de tweede rondgang werd VNL iets sterker en kwam dan ook verdiend op voor sprong via Michel Schouten die een fout van Ronald Zand vliet bekwaam afstrafte. VNA drong daarna nog wel aan maar slaagde er niet in om de VNL-defensie in gevaar te brengen. LEIDEN In de vijfde ronde van de KNSB-com- petitie heeft het eerste schaakteam van Philidor in de hoofdklasse gelijk gespeeld tegen De Variant uit Breda. In klasse 1B staat LSG 1 met 7-2 voor tegen het Rotterdamse Charlois/Europoort. In klasse 2B won LSG 2 met 5-3 van BSG 2 uit Bussum en verloor Philidor 2 met dezelfde cijfers van het Amsterdamse DOS/Nieuw West. In klasse 3C blijft Lisse kampioenskandidaat na een 51/2-21/2 overwin ning op Laren. LSG 3 gaat met 3-5 verliezen van US uit Amsterdam. In klasse 3D gaat Voorschoten met IV2-V2 winnen van het Rot terdamse S.O. '81 en ver loor LSG 4 met 1-7 van Promotie Zoetermeer. Philidor 1 staat nog steeds op de laatste plaats, maar heeft nu tenminste een puntje. Aan de laatste vier borden werd zonder problemen remise ge speeld. Van Halderen was snel klaar. Invaller Vriend speelde een scherpe opening, maar de tegenstander bleek deze vol doende te kennen. Bij Van Maaren was nooit veel aan de hand en Oei stond wel iets be ter, maar onvoldoende voor winst. De Graaf stond steeds behoorlijk, maar ging in tijd nood ten onder. Stehouwer kwam tegen kandidaat-groot meester Blees na een onver antwoorde winstpoging nog in verliesgevaar, maar wist zich te redden. Kuyf bereikte een gelijkwaardige remise tegen De Boer na een combinatierij- ke partij. Gelpke stond tegen Cuijpers de hele partij moeilijk en verloor uiteindelijk. Halle beek won na een bijzonder woeste partij. Bakker stond voor de taak de wedstrijd te redden. Een sensationeel da meoffer had hij niet gezien, maar in een eindspel met plus pion joeg hij uiteindelijk zijn tegenstander door de vlag. LSG 1 gaat met minstens 7-3 winnen, maar volgens teamlei der Mieremet had het '9-1 moeten worden. Konings was al na 20 zetten klaar. Een paardoffer bleek snel win nend. Geertsma verzuimde een pion te winnen en moest remise toestaan. Clemens of ferde twee pionnen voor een winnende aanval. Van Moor- sel, die tot nu toe alles verlo ren had, bleek aan een hoger bord wel te kunnen winnen. Ook Van Putten won. Van der Steen liet een gewonnen staand eindspel naar remise lopen. Alleen Van der Pol en Tholenaar hebben slecht ge staan, maar wisten uiteindelijk toch remise te maken. Ben schop bracht de stand op 7-2. De Vries maakte na vele jaren alleen maar correspondentie schaak gespeeld te hebben zijn rentree. Zijn betere stelling verzandde in een eindspel waar de remisekansen niet groot zijn. LSG 2 stond lang op achter stand. Na remises van Bakker en Sibbing bleek Duindam niet helemaal bij de les. Van Ketel maakte gelijk en na een remise van Westra Hoekzema zorgde Roosendaal voor een 31/2-2Vi voorsprong. Eerste- bordspeler Hockx stelde op fraaie wijze de overwinning veilig. Stelling voegde er nog aen halfje aan toe. BSG had tot dan toe elke wedstrijd met ruime cijfers gewonnen. Phili dor 2 heeft tegen de andere koploper in deze klasse lange tijd goede kansen op een ge lijkspel gehad. Omdat Vriend in het eerste moest spelen, werd invaller Weijers opgeof ferd aan het eerste bord. Smit won en is weer topscorer. De Greef had niets in te brengen, maar zowel Fred als Caroline Slingeland stonden glad ge wonnen. In tijdnood ging het mis met remises tot gevolg. Bij Van Loon was het nog erger: hij verloor een gewonnen stel ling. Op de winst van Van Of- wegen en het. verlies van Rommets was niets af te din gen. Omdat koploper Fischer Z verloor staat Lisse weer op de tweede plaats, een matchpunt achter Amstelveen 3. Lem mers, Van Hal, Van der Poel en Kamps wonnen; Bakker, Van der Aardweg en Godijn zorgden voor de halfjes. LSG 3 staat met 3-4 achter en de af gebroken partij van De Wit staat verloren. Landsbergen en Hagendijk zorgden voor de hele, Thiele en Mannien voor de halve punten. Bij Voorschoten liep alles ein delijk eens zoals het hoort. Door overwinningen van Frit- schy, Bongers, Houweling, Driessen en Both en een remi se van De Boer staat het voor lopig 5 '/i-'/ï. De afgebroken partijen van Huizer en Wiebes staan duidelijk beter. In de laatste ronde speelt het in ge vaar verkerende LSG 4 tegen Voorschoten, dat dan een las tig probleem krijgt: degradeert LSG 4 naar de promotieklasse van de LSB, dan moet daar een extra team degraderen, en dat zou wel eens Voorschoten 2 kunnen zijn... Overigens was de dertienjarige Marisca Kou- wenhoven de enige die voor LSG 4 won.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15