Provincie geen voorstander van omleiding rijksweg A4 1 Gemeenten niet blij met komst windmolens Burgemeester verwelkomt Vietnamezen Zoeterwoude maakt haast met reconstructie pad f LEIDEN OMGEVING CeidócSoirumt DONDERDAG 10 1ANUARI 1991 PAGIN Nieuwkoop blijft bij kleine subsidie voor samenwerkingsverband NIEUWKOOP De Stichting Samenwer kingsverband tegen seksueel geweld krijgt van de gemeente Nieuwkoop geen hogere subsidie dan honderd gulden. Het samen werkingsverband heeft in 1990 wel activi teiten uitgevoerd voor inwoners van Nieuw koop en en organisaties uit deze gemeente. Reden voor J. Sanders (Midden Partij Nieuwkoop) om in de commissie welzijn te pleiten voor een verhoging van de subsidie voor 1990. Hij wees op andere gemeenten die meer betalen. Wethouder De Brouwer wees dat af. Volgens hem is de bijdrage wel gerelateerd aan het werk dat de stichting in de gemeente doet en is 100 gulden voldoen de Van der Vlist en Reijnders op Alphense discussie-avond ALPHEN AAN DEN RIJN De Zuidhol- landse milieugedeputeerde Hans van der Vlist en professor Lucas Reijnders treden dinsdag 15 januari tegen elkaar in het krijt tijdens een discussie-avond in het de z^al van het Alhense zwembad De Thermen. De bij eenkomst is georganiseerd door de PvdA en begint om 20.00 uur. Discussieleider is de Al phense PvdA-fractievoorzitter K. te Bos. Aan de orde komen vooral de Alphense milieu problemen. Daarbij gaat het niet alleen om de Coupépolder. Prof Reijnders is hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam en jaren lang nauw betrokken bij de Stichting Natuur en Milieu uit Utrecht. Hij heeft eerder kritiek geuit op de gang van zaken rond de vervui ling in de Coupépolder. Actiecomité in het geweer tegen ontmanteling van Rijnoordziekenhuis ALPHEN AAN DEN RIJN Er is een ac tiecomité in Alphen in het geweer gekomen tegen de verdere ontmanteling van het Rij noordziekenhuis. Initiatiefnemer van het comité ..Rijnoord ons een zorg" is het SPOR (Samenwerkende Patiënten Organisaties Rijnstreek), waarin ook het Overleg Samen werkende Ouderenbonden participeert. Het comité heeft inmiddels steun gekregen van de Alphense huisartsen (AHC). Om een zo breed mogelijk draagvlak te verkrijgen worden alle krachten gebundeld. Behalve de patiëntenverenigingen en de huisartsen wil men daarom ook de kruisvereniging, het maatschappelijk werk en andere instan-' ties binnen de gezondheidszorg erbij betrek ken. Op korte termijn wordt een petitie aan-' geboden en zal een onderhoud plaatshebben met gedeputeerde staten. Volgens de initia tiefnemers is het inmiddels vijf voor twaalf voor het ziekenhuis. Ze wijzen daarbij onder andere op de in hun ogen onverantwoorde sluiting van de afdeling hartbewaking. De reductie van 142 naar 100 bedden veroor zaakt opnamewachtlijsten en onnodige doorverwijzing naar andere ziekenhuizen. Het gevolg daarvan is weer een dreigend verlies van voorzieningen voor acute opna me bij noodsituaties. SPOR wil alle inwo ners van de Rijnstreek mobiliseren. Formu lieren voor handtekeningen kunnen wor den aangevraagd via het secretariaat van het actiecomité „Rijnoord ons een zorg", Van Dijkstraat 17, 2405 XE in Alphen. Het actiecomité rekent erop dat de inwoners van Alphen en omgeving massaal reageren.- Extra huis voor asielzoekers NIEUWKOOP De gemeente Nieuw koop stelt een extra woning beschikbaar voor asielzoekers. Hiermee komt het aantal beschikbare plaatsen voor asiel zoekers op 19. De voorzitter van de raadscommissie welzijn, wethouder De Brouwer, constateerde gisteravond tij dens de commissievergadering dat Nieuwkoop nog onder de norm van het Ministerie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur zit. Die norm voor op vang van asielzoekers is twee procent van het aantla inwoners. Voor Nieuw koop komt dat neer op minimaal 22 plaatsen. Op de Ronde Bonn heeft in 1990 een Pools gezin gewoond, dat in middels weer is uitgewezen. Sinds 29 december woont er een Palestijns gezin. GEDEPUTEERDE WEL BEREID AFWEGING TE MAKEN LEIDERDORP Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is geen voorstander van de omlei ding van de verbrede rijksweg A4 over Zoeter- wouds grondgebied, zodat de Leiderdorpse dorps kern niet wordt aangetast. Dat bleek ook gisteren weer na het bezoek van de provinciale statencom missies voor ruimtelijke ordening, volkshuisves ting en verkeer aan Lei derdorp. Gedeputeerde mevrouw L Stolker-Nanninga maakte op de afsluitende bijeenkomst in het gemeentehuis duidelijk dat de aantasting van het Groene Hart van de provincie door een omleidingsweg niet aan vaardbaar is. De omleiding, waartegen de gemeente Zoeterwoude zich overigens hevig tegen zou ver zetten zal echter door het pro vinciaal bestuur toch nog wor den afgewogen tegen de aan tasting van de dorpskern die het gevolg zou van de verbre ding van de rijksweg op zijn huidige plaats Mevrouw Stol- ker deed verder de toezegging dat de verbreding van de rijksweg en de aanleg van een hogesnelheidslijn, mogelijk naast de rijksweg, in hun on derlinge samenhang zullen worden bekeken en niet als twee aparte punten zullen worden behandeld. De verbreding van de rijksweg en de aanleg van de hogesnel heidslijn zouden tot gevolg hebben dat mogelijk honder den woningen in Leiderdorp afgebroken zouden moeten worden. De wethouders C. Huigen en J Veldstra stelden dat in dat geval de overheid zou moeten zorgen voor ver vangende woningbouwlocaties en contingenten. Gedeputeer de Stolker verklaarde dat de provincie woningbouw in het gebied Bloemerd II zal toe staan. De statenleden kregen giste ren van de Infogroep A4 een videofilm waarin zichtbaar wordt gemaakt wat voor pro blemen er zouden ontstaan in de wijken rond de snelweg als deze verbreed zou worden. De Infogroep bestaat uit vertegen woordigers van de Belangen vereniging A4, de bewoners vereniging Holtlant, het Elisa beth Ziekenhuis, de Algemene Woningbouwvereniging en de Leiderdorpse Ondernemers vereniging. Verder kregen de statenleden een exemplaar van de Struc tuurstudie Leiderdorp 2000 overhandigd. In die Structuur- visie, vervaardigd door Kuiper Compagnons wordt voorge steld het plassengebied, waar Leiderdorp deel van uitmaakt te versterken. Dat kan door de jachthaven bij het Doesgebied te vergroten. De vergroting van het wateroppervlak kan worden gecombineerd met een bosrecreati< De kop peling van de Does t.. de Ka- gerplassen wordt in de visie van Kuiper Compagnons ver sterkt door een brede door gang onder de A4 en het ma ken van extra wateropper vlakken. Kustroute Leiderdorp zou voorts onder deel kunnen worden van een groene kustroute, van het Groene Hart naar de zee. Deze route wordt bedreigd door de rijksweg, de hogesnelheidslijn en verstedelijking. Een groene route voor langzaam verkeer tussen Achthovenerpolder en de Zijl wordt aanbevolen. Ver der wordt voorgesteld een zo genaamd groen balkon te scheppen, een overgangsge bied tussen de stedelijke en landelijke gebieden. Langs de provinciale weg 6, in Elisabethhof en De Does zou den waterpartijen, weiden en bossen moeten worden aange legd. De A4, die een ruimtelij ke scheidende werking heeft, zou het beste in tunnelvorm weggewerkt kunnen worden Diamanten bruidspaar Het echtpaar J. Volwater en H. Volwater-van Beek uit Roelofarendsveen kreeg gisteren be zoek van burgemeester A. Meerburg. Hij kwam hen feliciteren met hun zestigjarig huwelijk. Het echtpaar is bovendien ook nog 60 jaar trouw abonnee van de Leidse Courant. Bruid en brui degom zijn beiden geboren en getogen aan het Noordeinde Roelofarendsveen. Gedurende hun huwelijk hebben ze op verschillende plaatsen in Roelofarendsveen gewoond. Vijftien jaar gele den streken ze neer in De Arendshorst, waar ze nu nog wonen. Het echtpaar Volwater heeft vele gezamenlijke hobbies; de belangrijkste zijn kaarten en muziek. Beiden zingen in het Veense bejaardenkoor. De bruidegom heeft in het kerkkoor van Sint Petrus Banden gezongen. Meer dan vijftig jaar speelde hij bügel bij Muziekvereniging Liefde voor Harmonie. Bestuursfuncties bekleedde hij bij Liefde voor Harmonie en de Veense veiling Eendracht Maakt Macht. Het bruidspaar viert het diamanten huwelijksfeest samen met hun drie kinderen, acht kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. De receptie is zaterdag van vier tot zes uur in De Arendshorst aan de Kerkweg in Roelofarendsveen. foto. wim van noort Aanleg veilige looproute naar De Kinderbrug RIJPWETERING/OUD ADE Er komt een voetpad langs het bestaande fietspad tussen Rijpwetering en Oud Ade. Op die manier ontstaat een veilige looproute naar de in aanbouw zijnde school De Kinderbrug. Het tracé van het voetpad loopt vanaf de Blijversweg in Rijpwetering langs de noord kant van het bestaande fiets pad tot aan De Kolk in Oud Ade. Om het pad voldoende breedte te geven zal het hek werk van het Hertogspark over een lengte van zestig me ter ongeveer een halve meter naar achteren worden ge plaatst. Om diezelfde reden moet in Oud Ade ter hoogte van De Kolk een strook grond van een particulier worden ge kocht. Delegaties van schoolbestuur, dorpsraad en oudervereniging uit Oud Ade hadden bij het college de aanleg van een ver hoogd voetpad bepleit. Op die manier zou het brom- en fiets- verkeer niet over het voetpad kunnen inhalen. Het college vindt echter dat het voetpad beter op gelijk niveau kan ko men om de regenwaterafvoer naar de berm te waarborgen. Om inhalen door fietsers via het pad tegen te gaan komt er een ononderbroken stoeprand. De kosten van aanleg van het voetpad zijn begroot op ander halve ton. Hierin is ook opge nomen de aanleg van een voetgangersbrug direct ten westen van het Hertogspark en het verplaatsen van hek ken en een kabeltelevisiekas- De delegaties hadden ook ge vraagd het pad door te trek ken tot de oversteekplaats bij het dorpshuis in Oud Ade. Het gemeentebestuur vindt dat voorlopig te duur. Mogelijk volgt die aanleg tussen 1992 en 1996. Een ander voorstel voor een oversteekplaats ter hoogte van Leidseweg 2 is nog in studie bij het gemeentebestuur. Dit houdt verband met het pro bleem dat zowel onderaan als bovenaan de helling het zicht van het snelverkeer op over stekende voetgangers onvol doende is. Subsidie voor uitvoering van Johannes Passion NIEUWKOOP Met een ga- rantiesubsidie van 3.000 gul den wordt een uitvoering van de Johannes Passion door het Leids Kamerkoor op 16 maart in de Nederlands hervormde kerk van Nieuwkoop mogelijk gemaakt. De Nieuwkoopse commissie welzijn heeft giste ren unaniem ingestemd met het verlenen van de subsidie. Verschillende commissieleden drongen aan op meer culturele initiatieven. Volgens wethou der De Brouwer staan die nog niet op stapel. Burgemeester Paats verwelkomt de pas aangekomen Vietnamezen. foto: wim van noort ALPHEN Burgemeester Paats heeft gisterochtend een groep van 42 Vietnamese vluchtelingen in Alphen ver welkomd. Alphen stelt voor de tweede maal haar poorten open voor vluchtelingen uit Vietnam. Tien jaar geleden al kwam een groep bootvluchte lingen terecht in de gemeente. De ervaringen met deze men sen hebben ertoe geleid dat Al phen een tweede grote groep wilde opvangen. De vluchte lingen die gisteren door burge meester Paats in het stadskan toor ontvangen werden komen uit opvangkampen in Hong kong. In totaal gaat het om achttien gezinnen. In Hong kong verbleven zij in kampen in afwachting van plaats el ders. De vluchtelingen werden al enkele maanden geleden verwacht, maar ze werden op- gehoyden door bureaucratie in Hongkong. Dat gaf de speciaal opgerichte, Stichting Opvang Vluchtelingen Alphen (SOVA) onder voorzitterschap van Jan- ny de Graaf de gelegenheid een draaiboek op te stellen voor de opvang. De vluchtelin gen die in Alphen woningen toegewezen hebben gekregen van de woningbouwverenigin gen Alphen en St. Jozef krij gen financiële steun om in hun levensonderhoud te voorzien. Daarnaast worden zij door vrij willigers van de Stichting ge holpen bij de Nederlandse taal en het volgen van opleidingen om later zelf in hun levenson derhoud te kunnen voorzien. Om de opvang zo soepel moge lijk te laten verlopen krijgt elk gezin uit de groep een Alphens en een Vietnamees gezin, uit de eerdere groep vluchtelin gen, als gastgezin toegewezen. Zij staan hen de eerste tijd bij. Omdat de vluchtelingen veelal zonder bezittingen hun land moesten verlaten is in Alphen een inzamelingsactie gestart onder de bevolking. Gevraagd worden onder andere meube len, kleding in de maten 38/40 en herenkleding tot maat 52, kinderkleding, dekens en speelgoed. Spullen kunnen tot 1 februari van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur worden ingeleverd in de voormalige streekmuziek- school aan het St. Jorisplein. SNEL BESLUIT OVER UITVOERING PROJECTEN ZOETERWOUDE De reconstructie van het Weddepad en de aanleg van een fietspad in Zoe terwoude worden wellicht nog in 1991 aangepakt. Het gemeentebestuur wil dat er snel een besluit wordt genomen om een provinciale subsidie van 830.000 gulden veilig te stellen. Daarvoor is het noodzakelijk dat nog deze maand een besluit valt. Vanavond worden de plannen besproken in de commissie openbare wer ken. Aanvankelijk was het de be doeling dit jaar het fietspad aan te leggen langs het Wed depad dat van de Weipoort richting Gelderswoude loopt. De reconstructie van het Wed depad stond op de agenda van 1992. Aangezien op het inves teringsplan van de provincie zowel het fietspad als de re constructie op de lijst van 1991 staan, acht het gemeentebe stuur het zinvol beide werken als één project te beschouwen en dat in 1991 uit te voeren. In 1989 zijn de kosten van de reconstructie becijferd op 750.000 gulden terwijl de aan leg van het fietspad toen is be groot op 360.000 gulden. Dat brengt het totaal op ruim 1,1 miljoen gulden. De subsidie van de provincie is maximaal 75% van dat bedrag: 830.000 gulden. Om geen kostbare tijd verlo ren te laten gaan heeft direc teur .gemeentewerken A. Ta- miniau, bij de Grondmij een prijsopgave gevraagd van de kosten van voorbereiding. Het fietspad moet aansluiten op het fietspad langs de Wei- poortseweg. Met de eigenaar van het perceel Weipoortse- weg 33 moet nog gesproken worden over de aankoop van een strook grond om het fiets pad goed te kunnen aansluiten op de Weipoortseweg. Als de Zoeterwoudse planning goed verloopt, kan de aanbesteding van het werk wellicht net voor de bouwvak plaatsvin den. Broekweg Er bestaan tevens plannen om te komen tot de reconstructie van de Broekweg. De provin cie Zuid-Holland heeft die re constructie evenwel op de lijst voor 1992 staan, omdat op fi nanciële gronden het niet mo gelijk is het werk eerder uit te voeren. Grote vraag is wel of Zoeterwoude in aanmerking komt voor subsidie. Het is na melijk de bedoeling dat de Wet Uitkering Wegen op 1 ja nuari 1992 vervalt. In toene mende mate echter wordt bij de provincie én het rijk be twijfeld of die datum wel haal baar is. Er is zelfs sprake van dat de subsidiemogelijkheden nog een jaar doorlopen In dat geval kan Zoeterwoude wel licht toch rekenen op steun voor de reconstructie van de Broekweg. AANTASTING VAN LANDSCHAP LEIMUIDEN/TER AAR De plannen om in Ter Aar en Leimuiden 130 windmolens te bouwen zijn in deze gemeenten niet in goede aarde geval len. Burgemeester P. Ver hoef van Ter Aar wijst op de nadelen voor de agra riërs en zijn collega D. Brouwer de Koning van Jacobswoude is bang voor aantasting van het land schap. Beiden zijn overi gens niet officieel op de hoogte gesteld van de plannen. Volgens het plan van de pro vincie Zuid-Holland moeten er in Leimuiden, ervan uitgaande dat één molen 250 kilowatt le vert, ongeveer 32 molens wor den geplaatst. In de Vieram- bachtspolder (ten westen van het Aarkanaal in Ter Aar, tus sen Alphen, Woubrugge en Langeraar) en Nieuwkoopse polder (ten oosten van het Aarkanaal in de richting van Nieuwkoop) zijn respectieve lijk 40 en 60 molens voorzien. Aanvankelijk was sprake van in totaal 75 molens in de Rijn streek, maar het blijken het er 130 te zijn. In de Nieuwkoopse polder zijn namelijk 60 molens gepland. ,,,De Vierambachtspolder is een beschermde polder. Geïrriteerd Windmolens in die polder zie ik niet zitten. Die zouden het landschap vreselijk aantasten", meent Brouwer de Koning. Hij reageert geïrriteerd op het windmolenplan omdat de pro vincie het al „in de publiciteit heeft gegooid, zonder overleg van te voren met de gemeen ten". „Wij weten nog van niets. Als ik dan bedenk dat er een windmolenpark in de Vie rambachtspolder moet komen, dan zet ik er mijn vraagtekens bij. De polder heeft mooie rei gerkolonies. Dat zijn ook de slimste vogels niet", meent de burgemeester, doelend op het feit dat windturbines nogal wat slachtoffers maken onder vogels. „Het wordt de hoogste tijd dat de betreffende gedepur teerde ons snel op de hoogte brengt, wil hij niet zijn kansen verknoeien. We zullen het plan in ieder geval zeer kri tisch bekijken". Ook Verhoef is niet blij met de komst van windmolens. Hij bedenkt daarbij dat „het niet niks is voor- de agrariërs om al die objecten in de grond te hebben en tegelijkertijd een modern bedrijf te exploiteren. Dit moet niet worden onder schat". Bovendien beschouwt hij iedere verandering in een landschap als een verlies van de openheid. „Destijds werd de Vierambachtspolder de hemel in geprezen voor zijn ruimte lijke werking. Ondanks de be langen die de autochtone be volking hierbij hadden, werd het gebied als tuinbouwlocatie bij de Kroon afgewezen. Waarom mocht dat doel niet doorgaan en dan nu dit wel? Dit geeft ook een aanslag op de ruimtelijke werking", vraagt Verhoef zich af. Contract Op 6 februari sluit de provin cie Zuid Holland met zes ande re „windrijke" provincies een contract af met het ministerie van VROM. De bedoeling is dat de molens in Nederland in het jaar 2000 samen 1000 Me gawatt gaan produceren. Zuid- Holland neemt daarvan 150 Megawatt voor haar rekening. Zuid-Holland, dat een coördi nerende rol in het project ver vult, neemt na het tekenen van het contract contact op met de gemeenten. De elektri citeitsbedrijven gaan het plan uitvoeren. Volgens provincie-voorlichter I. Nijhuis zijn in het provincia le streekplan de locaties op de Maasvlakte en in Leimuiden en Ter Aar aangewezen voor plaatsing van windmolens op grond van de vogeltrek, lande lijke inpasbaarheid en de in pasbaarheid in het elektrici teitsnet. „In het verleden be stond er de angst dat vogels te gen de molens aan zouden vliegen. Uit onderzoek is ge bleken dat dit erg meevalt", zegt Nijhuis. „Toch stelt het ministerie van VROM extra subsidie beschikbaar voor meer onderzoek en zijn de plaatsen waar sprake is van veel vogeltrek vermeden". In het streekplan moeten de windmolens in Leimuiden sa men acht megawatt produce ren. Nijhuis rekent uit dat dit overeenkomt met ongeveer 32 molens. De Vierambachtspol der in Ter Aar staat voor 10 megawatt hetgeen overeen komt met 40 molens. De derde locatie, die Nieuwkoopse pol der staat voor 15 megawatt. Met nadruk stelt hij dat deze cijfers, in afwachting van het overleg met de gemeenten, nog niet definitief zijn. Hoe het plan wordt uitgevoerd en welke locaties er worden gebruikt, weet districtsdirec teur A. Kerstens van Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) nog niet. „Wij hebben van dit plan kennis genomen. Het past goed in ons bedrijfs- milieuactieplan, waarin wij hebben voorgenomen om de komende jaren meer aandacht te besteden aan het milieu". Het bedrijfsmilieuactieplan is in december vastgesteld. Bij het bepalen van de locatie krijgt de mate van horizonver vuiling de aandacht, merkt hij met nadruk op. Kerstens verwacht geen pro blemen bij het verkrijgen van grond waarop de' molens wor den geplaatst. „Degene die grond beschikbaar stelt, kan ook weer mee profiteren van de energie die vrij komt. Er bestaat ook een vergoedingsre geling. Daar komen we wel uit", aldus Kerstens. Voor een uitgebreide agendaij voor de komende dagen, raadf1" men „UIT", de gratis wekelijkse! ge van deze krant. LEIDEN LUXOR (Stationswe tel 071-121239): Rocky V (al); 1 21.15. LIDO en STUDIO iv straat 39, tel. 124130): Flatlinen ta] wo 14.30, 18.45, 21.15. ma. q 18.45, 21.15. Ghost (al); ma. t/i 18.45, 21.15. Neverending sttf'el (al); wo. 14.30. Sheltering sky ldt 18 45. 21.15. Arachnofobia (12) en blem child (12); wo. 14.30, 21.15. ma di. do 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, te ne 123875): Camille Claudel (12);; uil REX (Haarlemmerstraat 52, ir< 071-125414): Sweethearts rif 21.15. r'J ALPHEN AAN DEN RIJN EUl - NEMA I (Van Boetzelaerstraat v; 01720-20800): Arachnofobia I 19 00, 21 45. Kleine zeemeermi,J wo 13.00 15.00. EUROCINB Ghost (al); ma. di. do. 18.30, wo. 13.30, 18.30, 21.15. EUl" NEMA III: Problem child (al); n do. 18.30, 21.00. wo. 13.30, 21.00. EUROCINEMA IV: R« (12); ma. di. do. 18.45, 21.30 13.45, 18.45, 21.30. VOORSCHOTEN GREB (Schoolstraat 69, tel. 01717- Pretty Woman (al); ma. t/n 20 15 wo. 15.45. Henry and t/m do. 20.1 Look talking (al); wo. 15.45. Pippi kous (al); wo. 14.00. Asterix knallende ketel (al); wo. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN rix en de knallende ketel; de vagebond (al); wo. 14.00. p.ff (al); BABYLON 1 (naast Den Haag traal tel. 3471656): The witchën ma. t/m do. 14.00, 18.45, BABYLON 2: The shelter»» (al); ma. t/m do. 14.00, 18.45, a BABYLON 3: Ghost (al); ma do 14.00. 18.45. 21.30. CINE 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): Ra b (12); ma. t/m do. 14.00, 18.45,;,], CINEAC 2: Good fellas (16); ma. di. do. ook 14.00. CINEl Look who's talking (al); ma. U 14 00. 18.45, 21.30. METRO 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): 1 alone (al); ma. t/m do. 14.00, j| 21.30. METROPOLE 2: Fl$l (12); 18.45, 21.30. ma. di. do L 14.00. METROPOLE 3: My S( heaven (al); ma. t/m do. 14.00, 21.30. METROPOLE 4: (al); woman (al); ma. t/m do. 14.00, 21.30. METROPOLE 5: Prei innocent (al); ma. t/m do. t 18.45, 21.30. ODEON 1 (I l gracht 13, tel. 3462400): R« e (12); ma. t/m do. 13.45, 18.45,; ODEON 2: Another 48 hound' ma t/m do. 13.45, 18.45, e ODEON 3: Problem child (ai ai t/m do 13.45, 18.45, 21.30. ON 4: The never ending story ma. t/m do. 13.45, 18.45, i HAAGS FILMHUIS: Zaal 1:r match factory girl; 19.30, 21.45 'i 2: New Year's day; 19.30. A kwork orange; 21.45. Zaal 3: E n ma. 20.00. Le femme publiqt jj 19.30, 21.45. King Lear, wo J 22 00. Wild is the wind; do. 1 21.45. KINDERVOORSTELLI CINEAC De kleine zeemei i. 14.00. METROPOLE: Del emeermin: wo. 14.00 APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken ii gio Leiden worden waarg door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK1 ZEN LEIDEN Ongevalls dag 13 00 u. (Diaconessenhuisi nieken tel 155543, afdeling S.C 175639) en van vrijdag 13.00 i zaterdag 13.00 u (Elisabeth-z huis). De Geneeskundige Dienst Lei verhuisd van de Roodenburge in Leiden naar de Cronestei I 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleni1 ongewenste zwangerschap vooi1 der en kind. Bel tel. 071-8963091 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaa BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur el 19.00 tot 19.45 uur. Kinderal dagelijks van 10.30 tot 19.00 meer dan twee bezoekers per p Op de afdeling special care kaï terecht van 10.30 tot 11.00 i van 19.00 tot 19.30 uur. Voort laatste twee afdelingen bezoct nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoend; pleegkundige.* Sint Elizabel kenhuis: Volwassenen dagelijk 14 00-14 45 u. en van 18.30-19 klasse-afdelingen ook 11.15-12 Kraamafdeling: dag. van 15.00 u. en van 18.30-19.30 u. a 19.30-21.00 u. alleen voor v Kinderafdeling dag 15.00-18. CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van «48.30-19.00 u.i Medisch Adviescentrum: Spn ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest;! vr.'13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12 en 14.00-15.00 u.; eerste klasi gehele dag Jelgersmaklinie! gerenteam. za. en zo. 14.00-17 Opname: werkdagen 16.45-17. za. zo en feestdag. 10.00-11- 14.00-16.30 u. Team A, C en 0 tot 21.00 u. met uitzondering vi handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle p ten (behalve kinderen) zijn de I kuren als volgt: Dagelijks 14.15 u en 18.30-19.30 u. Avondbezo afdeling verloskunde: 18.00-19 De Praematurenafdeling: voort en familie is na overleg met pat doorlopend bezoek mogelijk. 6 aan ernstige patiënten: wanna ernstige patiënten doorlopen zoek wordt toegestaan kan del verpleegkundige hiervoor s) kaarten verstrekken. Kinderl zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzs boxenafdeling: volgens afspraz het verpleegkundig hoofd. Bez den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Voi dere bezoekers van kinderen:! neus- en oorheelkunde en neurj 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ofl| kunde en heelkunde: 14.15-151 18.30-19.00. RijnoordzieM Dagelijks 14.30-15.15 u. en I 19.30 u. Extra bezoek hartbe* 11.00-11.30 u. Extra bezoekt kraamafdeling: 19.30-20.30 u. X afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE K« OPVANG (Koornbrugsteeg 2. EK Leiden, tel 254810.) InW over en aanmelden voor kinj vang in Leiden. Geopend: mal dag 9-12. I ANTI-DISCRIMINATIE CENl MELDPUNT LEIDEN Ketelï steeg 10. Ma. t/m vr. telefon» reikbaar van 10.00 tot 16.00 vi 120903. Spreekuur ma. 13.0G en do. 18.80-20.30.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10