Estafetteploeg in zilver dank zij diskwalificatie Ceidóe Gouoo/nt JNVERWACHTE MEEVALLER BIJ WK ZWEMMEN eweld in ijshockey-competitie is jaarlijks terugkerend verschijnsel .onder toep SPORT DINSDAG 8 JANUARI 1991 PAGINA 1 Bestuur Real Madrid kondigt aftreden aan Aad de Mos, in gesprek met teal Madrid. FOTO: ANP (Van onze correspondent Ed win Winkels) MADRID Voorzitter Ra mon Mendoza van Real Ma drid heeft gisteravond aange kondigd met het gehele be stuur van de voetbalclub te zullen aftreden. De beslissing van Mendoza is ingegeven door de slechte resultaten van de Spaanse kampioen. Aad de Mos was juist is ge sprek met Real Madrid. De Haagse trainer, die inmiddels is teruggekeerd in Brussel, on derbrak zijn vakantie op de Canarische Eilanden, om in de Spaanse hoofdstad te onder handelen met de landskampi oen. Eerder dit seizoen werd John Toshack ontslagen bij Real. Oud-speler Di Stefano werd benoemd tot zijn tijdelij ke vervanger. De Mos, eerder werkzaam bij RVC, Ajax en KV Mechelen, heeft bij Anderlecht een con tract dat loopt tot juni 1992. Hij zou voor een bedrag van 600.000 dollar kunnen vertrek ken bij zijn huidige club An derlecht. Real Madrid staat momenteel vierde, met een achterstand van acht punten op Barcelona. Voorzitter Mendoze wordt verantwoordelijk geacht voor het slechte aan- en verkoopbe leid van afgelopen zomer. Hij liet de gezichtsbepalende mid denvelders Martin Vazquez en Schuster vertrekken en kocht voor ruim vijftien miljoen gul den de Oosteuropeanen Hagi en Spasic, die beiden op de re servebank zijn beland. Mendo za liet weten binnenkort een bijzondere ledenvergadering uit te schrijven waarin hij en zijn bestuur het aftreden aan de socios zullen voorleggen. In de verkiezingen die daarop moeten volgen, zal Mendoza zich wel weer kandidaat stel len. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverdeling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekein de is: Lotto 1: le prijs: 3 x 130.261,90. 2e prijs: lx/ 130.261,90. 3e prijs: 91 x 1.634,00. 4e prijs: 3.738 x 39,70. 5e prijs: 56.869 x 5,00. Cijferspel 1: le prijs: Geen winnaar. Toto 1: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 11 x 1.017,50. 3e prijs: 137 x 204,20. Toto gelijk 1: le en 2e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 32 x 38,80. 4e prijs: 531 x 3,60. Vatanen handhaaft zich in woestijn GOSSOLOLOM Met een dubbele over winning heeft Mitsubishi de tiende dag van de rally Parijs-Dakar besloten. De Zweed Kenneth Erickson zegevierde in het eerste deel van de marathon over 840 kilometer, een traject van 350 km door de woestijn van Dirkou naar Gossololom in Niger. Op min der dan twee minuten eindigde de Japanner Kan Shinozuka als tweede. De drievoudige winnaar Ari Vatanen uit Finland behield door zijn derde plaats de leiding in de alge mene rangschikking. Hij wordt gevolgd door de Belg Jacky Ickx. Pierre Lartigue, evenals de winnaar van maandag een Mit- subishi-rijder, mag zich als uitgeschakeld beschouwen. Door pech met de versnel lingsbak viel de Fransman ver terug. De re glementen verbieden hulp van technici tij dens de ritten door de woestijn. Theo Laseroms staat op straat ISTANBUL Na één nederlaag in de Turkse derde di visie moet Theo Laseroms het veld ruimen bij zijn hui dige werkgever Gengelköy. Als een donderslag bij hel dere hemel hoorde de voormalige trainer van PEC Zwolle dat zijn plaats op korte termijn door een ander wordt ingenomen. ,.Ik moest vanmorgen op het kantoor van mijn president komen. Toen kreeg ik te horen dat ook de president zijn biezen moest pakken. Het schijnt dat zijn vader op de Engelse beurs in één dag 600 mil joen gulden'heeft verloren. Zelfs voor Turkse begrippen is dat iets te veel van het goede". Laseroms stond met Gengelköy, vorig jaar gepromoveerd vanuit de amateurs naar de derde divisie, tot aan zondag trots aan de lei ding. Maar een 1-0 nederlaag tegen Erelly betekende het begin van het einde. Laseroms zou overigens min of meer ook de toezegging van Guus Hiddink op zak heb ben om volgend seizoen hoofd van de scouting bij Fe- nerbahce te worden. Hiddinks huidige assistent Ger Blok kan overigens op zoek naar een andere werkgever. Hem wordt verweten de kantjes er vanaf te lopen. 'ERTH De eerste 'ech- g van de wereldtitel- trijd zwemmen in Perth /as gisteren al meteen en gedenkwaardige. Dat wam door het wereldre- ord van de onbekende [ongaar Rozsa (1.01,45 op e 100 school), het eerste oud voor China (Lin Li p 400 wissel), de door raak van de Duitse (lees DR-) hegemonie op de 00 vrij door Haislett en in diskwalificatie die de ederlandse estafette- loeg zilver opleverde. e Amerikaanse estafetteploeg x200 vrij voor vrouwen) ies de aftocht door een te oege overname (0.07 secon- van dezelfde Haislett. De ce leverde hierdoor voor Ne- irland zilver in plaats van •ons op hetgeen vooral een ivoel van blije opluchting gaf de nationale selectie en met bij de zusjes Mildred en arianne Muis. Orhmense tweeling rea- erde niet triomfantelijk op onverwachte meevaller in vorm van een edeler me- ille, in tegenstelling tot de ntse ploeg, die jubelend om- og veerde. Nee, de Muizen De Hongaar Rozsa viert zijn eerste wereldrecord. FOTO: epa waren vooral zo blij door de wetenschap er weer bij te ho ren na maanden tobben. De samenwerking met Manon Masseurs en de ontketende Karin Brienesse, die zelfs on der de twee minuten bleef, le verde immers ook een verbe tering van het Nederlandse re cord op met ruim twee secon den (8.05,97). Na dat van Granneman op de 200 vrij (1.50,75) het tweede van de avond. Zowel Marianne (star tend met 2.01,70) als Mildred Muis (2.01,99 na 2.01,66 in de serie) droegen een forse steen bij. „We hebben niet staan jui chen, toen we hoorden, dat de Amerikanen waren gediskwa lificeerd", aldus Mildred Muis. „We moesten» wel lachen, om dat we niet wisten wat we er mee aan moesten. Zilver? Oh, nou het zal wel. Brons hadden we verdiend". „Een geweldige opsteker", noemde bondscoach Ton van Klooster het, „En een stimu lans voor de rest van het toer nooi." Dat gold zeker ook voor het zwemmen van Richard Granneman. De Amerikaanse Nederlander, die vorig jaar di rect na het EK van Bonn in het huwelijk trad, verbeterde zowel in series als troostfinale het nationale record. Dat stond sinds vijf jaar op naam van Frank Drost met 1.50,92. Granneman maakte er eerst 1.50,91 van en vervolgens 1.50,75. Daarmee pakte hij tweemaal de premie van vier honderd gulden, die de KNZB op een recordverbetering heeft gezet. Moeilijk Hoe moeilijk de omstandighe den vanochtend waren onder vond ook Casper van Dam. Met een aantiktijd van 55,88 seconden bleef de zwemmer uit Hilversum ruim een secon de boven het alweer acht jaar oude nationale record van Ed ward Maasdijk. Eén van dege nen die zich weinig van de winderige omstandigheden aantrok was Karin Brienesse. De Friese doordouwster zou het waarschijnlijk niet eens in de gaten hebben als iemand de Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. TV 5, 19.15 uur: Sport Duitsland 1. 23.00 uur: WK zwemmen BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. BBC 2, 20.10 uur: Cricket; 00.15 uur: Darts. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sporl MORGEN Nederland 2, 16.52 uur: De bal is rond. Nederland 3. 17.30 uur: WK Het Nederlandse kwartet dat verrassend naar een zilveren medaille zwom in Perth. stop uit het zwembad trok. Ze is gekomen om te zwemmen en dus zwemt ze. Ook al liet de slaap zich nauwelijks uit de ogen wrijven. De avond te vo ren was ze nog laat in estafet te-verband bezig geweest en vandaag ging de wekker al weer om zes uur af. Die korte rust tussen de late finales en vroege series is menigeen een doorn in het oog. Manon Mas seurs, het andere lid van de zilveren 4x200-ploeg, was nog niet hersteld toen zij er alweer tegenaan moest. Met stijve spieren liet zij zich afschepen met de voorlopig achtste plaats in de B-finale. Brienesse niet. Na een gelijkmatig opgebouw de race meldde zij zich in 2.02,09 aan de finish; slechts enkele honderdsten van een seconde later dan het Ameri kaanse tweetal Haislett en Evans. Zwemsters gauw in een bikini PERTH De tijd dat vrouwen in bikini op het startblok mogen verschijnen, is niet meer ver weg. De wereldzwembond keurde in Perth de tweedelige badpakken goed waarin de Australische zwemsters willen deelnemen aan de 25 kilometer-race in de Swanriver. Het hooggesloten bovenstuk - bestemd om zeewier en kwallen buiten te houdenwerd door de daartoe gemachtigde commissie niet in strijd met de zedigheid bevonden. Waterpolosters ver van kampioensvorm PERTH Het Nederlands vrouwenpoloteam dat in Perth wordt geacht de wereldtitel op te halen, is na drie wedstrijden nog ongeslagen. Maar opnieuw dropen de bankzitsters stilletjes af en kropen de speelsters van de laatste minuten geslagen op de kant na de povere verrichting tegen Nieuw-Zeeland: 11-10. Van enige bestendige kampioensvorm was andermaal niets te mer ken. Doordat Canada vervolgens met 10-5 van Duitsland won, moet de favoriet morgen zelfs nog een punt veroveren op de oosterbu ren om zeker te zijn Van een plek in de halve finales. Door het matige doelsaldo is uitschakeling theoretisch nog mogelijk. Duitsland 1. 10.00 en 13.45 uur: Duitsland 2, 11.25 uur: Zwem- BBC 2, 15.15 uur: Darls Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet. 08.00 uur: Sport DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Flora W. 2 Eclair de Cera. 3 Facorello W (9-2-6) 2e koers: l Dandy Loo, 2. Camee Guapa. 3. Decennia (3-2-7). 3e koers: 1 Don Volante. 2. Everett Tornado. 3. Diane Hanover (3-1-10). 4e koers: 1 Cesar Crown, 2 Dvoca Buitenzorg. 3. Corrv Behvin (2-4-3) 5e koers: 1. Atomic Power, 2. Ceasa- revento. 3. Zarelli (8-3-4) 6e koers: 1 Wise Impulse, 2. Confi- dence. 3 Boy B (5-3-6). 7e koers: 1 Count Oostland, 2. Atti ca. 3. Boko's Dream (1-5-3). 8e koers: 1 Amor O, 2 Arhus Cede, 3 Wez Warber (8-3-9) 9e koers: 1 Carel Buitenzorg. 2. Cora Dillon, 3. Elton Prince (4-5-3). 10e koers: 1. Ep oorklep. 2 Draver Boszorg. 3. Demissionaire (7-5-3) 1IETROKKENEN NOEMEN INCIDENTEN „NIET VERONTRUSTEND'' 3 EN HAAG „Het olie- gjllen-effect". Zo betitelt nie Zaalberg van Zeist uitwassen van de opge- pen spanningen in de itionale ijshockey-com- ■titie. Daarbij gaat het er i zer dagen zowel op als last de bevroren piste aan toe. Volgens de jmeegse voorzitter van scheidsrechters-com- issie is het niet toevallig yt juist rond de jaarwis- Ming een (anti-) climax ordt bereid. lennelijk willen de spelers '1 n agressie kwijt nadat ze ;t oud en nieuw een tijdje t<l hebben gezeten", aldus galberg van Zeist, zelf ex- ïeidsrechter. „Bovendien is de periode waarin de be- 'tfesingenvallen voor deelna- aan de play off-competitie. gisch dus, dat er af en toe eens wat gebeurt", vindt Zaal berg, die de incidenten van de afgelopen weken dan ook als „niet verontrustend" be schouwt. „Sinds de play offs Tumult zijn ingevoerd, bestaat het al. Drie jaar dus. Wij zien geen aanleiding voor speciale maat regelen". had gezeten, had ik precies hetzelfde gedaan". Al voor de kerstdagen kwam het nationale ijshockey in op spraak als gevolg van rellen. Nadat eerst Tilburg - Utrecht was onderbroken als gevolg van onrust op de tribunes, moest later ook Utrecht - Rot terdam worden gestaakt. Re den; de spelers van Rotterdam stormden het publiek in toen daar hun vrouwen en vrien dinnen werden aangevallen door Utrechtse toeschouwers. „Dat waren fans van FC Utrecht", weet Zaadberg van Zeist. „Zij hebben van de club het verbod gekregen de wed strijden bij te wonen. In dat geval was het gedrag van de spelers van Rotterdam begrij pelijk. Als mijn vrouw daar Het afgelopen weekeinde wer den de laatste wedstrijden van de voorrondes afgewerkt, waarbij tevens het aantal bo- nuspunten voor de play off- strijd werden verdeeld. Vooral de strijd tussen de rivalen uit Rotterdam en Utrecht stond daarbij afgelopen vrijdag in het teken van tumult. Met een record-aantal van honderd (100!) strafminuten belandde de in havenstad afgewerkte strijd als „historisch" in de boeken. Voor de Rotterdam mers Ralph Vos en Eduard Ljubicic en voor Utrechter Danny Gailliard betekent hun betrokkenheid bij een fikse vechtpartij dat zij aanstaande donderdag door de tuchtcom- missie waarschijnlijk voor meerdere wedstrijden zullen worden geschorst. Het drietal mist daardoor aanstaande vrij dag ook de eerste wedstrijd Stuiver leiding van de Udense scheids rechter Ad Stuiver. Aan het begin van dit seizoen leidde hij het duel tussen beide clubs in Rotterdam, waarbij onenigheid onstond omdat de plaatselijke tijdwaarnemer zat te gooche len met de klok. „Dan kan ik het me best voorstellen dat er spelers zijn die kwaad wor den", aldus Stuiver, die zegt destijds als speler „ook geen lievertje" te zijn geweest. Stui ver, met Engelsman en Dou- wes de top-drie van het inter nationaal hoog aangeschreven Nederlands scheidsrechters- korps vormend, keerde eergis teren terug uit Polen, waar hij een internationaal jeugdtoer- nooi van zijn leiding voorzag. „Ik weet inmiddels wat er is gebeurd", stelt Stuiver gerust. „Het zou onzin zijn te zeggen dat ik daar aanstaande vrijdag geen rekening mee zal hou den. Natuurlijk wel. Ik begin de wedstrijd heel kort te hou den en kan het daarna altijd nog iets laten vieren". Volgens Stuiver zijn de vecht partijen in de Nederlandse ijs hockey-competitie vaak terug te voeren op een gebrek aan discipline. „Ik heb nu weer ge merkt dat landen als Polen wel hard spelen, maar daar naast veel meer accepteren. Trouwens, het Nederlands A- junioren-team (dat als zesde in de eindstand aan degradatie ontkwam, red.) heeft zich daar ook gedisciplineerd gedragen". Mason Het door Stuiver geroemde jeugdteam stond in Polen (on der meer) onder leiding van de Canadees Douglas Mason, die ook de ploeg van Utrecht onder zijn hoede heeft. „Die honderd strafminuten geven een vertekend beeld", vindt Mason over het duel van afge lopen vrijdag, waarvoor hij eerder uit Polen was vertrok ken. „Er zijn drie man van het ijs gestuurd en dat betekent al arte keer twintig minuten". Maar die drie straffen hadden toch betrekking op vechtpar tijen? „Jawel, maar ik vind dat dat in Nederland juist te wei nig gebeurt. „Omdat je in Ne derland niet mag vechten, wat bijvoorbeeld in Canada wel mag, wordt er veel meer gesla gen met de stick. Dat gaat stie kem en is veel erger", vindt Mason. De Canadese coach ziet hele maal niet op tegen de her nieuwde confrontatie met de Rotterdammers. „De teams zijn heus niet gek", weet hij. „De spelers weten wat er op het spel staat. Ze kijken wel uit voor schorsingen. Maar ik vind dat emotie thuishoort in de sport. En ijshockey is nou eenmaal een contactsport", be nadrukt Mason. „Als daar geen emotie bij kan komen, kun je beter zegels gaan verza melen". ROB LANGEVELD Bij het naderen van de play offs neemt het aantal vechtpartijen bij ijshockey toe. Het begon al met Hossam lassan die van een Afrikaans eUernooi terugkeerde met een ^een in het gips. Hij liep later 1 ok nog tegen een rode kaart up. Van de twaalf wedstrijden e eeft Hassan er drie gespeeld, i ij kreeg wel steeds zesdui zend dollar per maand uitge eerd. Dat wekte afgunst bij hlagdi Tolba, die veel minder erdiende. Tolba is een ar- een geweldenaar die in e Kuip zeker vijfduizend leschouwers extra zou trek- en". x-Paok trainer Rob Jacobs olh NRC Handelsblad le >r Vandaag moeten ze je niet, lorgen halen ze je met open men binnen. Zo gaat het el vaker. Mijn ideeën gaan y uorlopig in de ijskast, maar C Twente blijft een mooie itdaging. Ik wil kijken of ik de voetbaljungle mijn )ofd boven water kan hou- 1 m. Ik hou ervan om het on- ogelijke mogelijk te ma- se in". En: „Ik zou geen nieu- aI spelers kopen, maar inves- Frank Leistra. FOTO: ANP teren in de teamgedachte. Ik zou de hele selectie een week meenemenvoor een overle vingstocht in de Ardennen. Zelf heb ikzoiets gedaan in Engeland, klauteren over rot sen en langs ravijnen. Het loopt je dun door dr broek, maar als je je angst en jezelf overwint, keer je terug als een ander mens". Geldschieter Henk Aa in het Algemeen Dagblad. „Ik ben me toen echt het laza rus geschrokken. Een hersen bloeding.dat is iets wat oude mensen krijgen en dan zijn ze dood. En dan heb je het in eens zelf gehad. Een jonge ke rel... een sportfiguur, dat kan toch helemaal niet. Dat is zo moeilijk te accepteren. Ik wil de er in het begin dan ook he lemaal niet aan. Mensen ko men in zo'n geval vaak of niet naar je toe omdat ze niet dur ven of met een masker op om jou te vertellen dat er niets aan de hand is". Henk Duut in Voetbal In ternational. De korte geschiedenis die het sprinten in Nederland heeft plus de voorliefde van de ge middelde landgenoot voor het allround-schaatsen, zijn er de bet aan dat we momenteel mondiaal gezien zo -weinig voorstellen. Ik behoor zelf overigens ook tot die groep. De schaatsbond heeft niet het vermogen om jonge talenten warm te maken voor het sprintwerk. Het is toch merk waardig dat Jong Oranje al leen voor allrounders is? Wat overblijft is een aantal jon gens dat ziet dat zij niet de top 10 van het Nederlandse all round-schaatsen kunnen ha len en vervolgens doorschui ven naar een quasi-specialis- me als de sprint, maar niet specifiek geschikt zijn voor de 500 meter. Zo sla je interna tionaal gezien de plank mis". Schaatscoach Henk Gemser in de Telegraaf. „Faalangst moet je uitbannen. Het klinkt misschien arro gant, maar als ik in de goal sta, zeg ik: ik ben de beste, de foto: sp allerbeste, niemand krijgt er een bal in. Zo ben ik met me zelf bezig". En; „Dan bouw ik zoveel vertrouwen op.„Als er dan tegen me wordt gescoord, houd je dat voor onmogelijk, je gaat eraan voorbij. Dat kan niet". Hockeydoelman Frank Lei stra in Sport International „Het WK was vooraf al verlo ren. Door het gehannes met Libregts, de benoeming van Beenhakker, het gekrakeel er omheen. Ik ben er wel van overtuigd dat het met Johan als coach anders was gegaan. Dan waren we absoluut ver der gekomen. Deze groep had een gemenerik nodig. Een persoon die op zijn strepen ging staan en zei: zo, en niet anders. Die was er niet, dus alles verzandde in oeverloos gelul. Cruijff zou de groep be ter onder controle hebben ge had. Omdat Johan Johan is en intuïtief al meer respect afdwingt, maar ook omdat Jo han zich veel harder had op gesteld dan Beenhakker. Dat is geen verwijt naar Beenhak ker, hoor. Beenhakker heeft gedaan wat hij kon. En ik kan hem moeilijk kwalijk nemen dat-ie is wie-ie is. Ik kan ook niet imiteren dat ik een ander ben". Marco van Basten in Vrij Nederland. „Helemaal van de zotte is dat de bond er eindelijk wat geld instopt en dat dan vervolgens iedereen maar zelf bepaalt van welke mogelijkheden hij gebruik maakt. Aan de lopen de band zijn centrale trainin gen verzuimd. Ik zie het ook als een planmatige fout dat Marianne Muis vijf weken va kantie kon nemen. Misschien was ze eraan toe, maar dan had ze die vakantie ook kor ter kunnen maken. De afspra ken in het kernploegbeleid zijn slecht en er is verzuimd met sancties te werken. Ieder een gaat zijn eigen gang en dan verlies je als kernploeg je geloofwaardigheid". Zwemtrainer Van Westen in de Volkskrant. Dirkou-Go8Sololom, 350 km Auto's: 1 Erickson/Parmandar (Zwe- Mitsubishi) 23.57 straftijd, 2. Shinozu- ka/Magne (Jap/Fra-Mitsubishi) op 1.54. 3. Vatanen/Berglund (Fin/Zwe- Citroën) 5 55, 4. Auriol/Monnet (Fra- Lada) 7.28, 5 Fontenay/Musmara (Fra-Mitsubishi) 9.36 Algemeen klas sement: 1. Vatanen/Berglund 9.30.56 straftijd, 2. Ickx/Tarin 38.30, 3. Wal- degaard/Gallagher (Zwe/GBr-Citroën) 1.07.16. 4. Auriol/Monnet 1.17.18, 5. Fontenay/Musmara 1.55.07. Motoren: 1 Wagner (Fra-Suzuki) 3.35.20, 2. Neveu (Fra-Cagiva) op 58 seconden, 3. Peterhansel (Fra-Yama- ha) 1.56, 4. Morales (Fra-Cagiva) 2.13, 5. Lalay (Fra-Yamaha) 3.30. Al gemeen klassement: 1. Arcarons (Spa/Cagiva) 29.17 11, 2. Orioli (Ita- Cagiva) op 23 seconden, 3. Magnaldi (Fra/Yamaha) op 44 seconden. 4 La lay 9.42, 5. Morales (Fra) 10.00. BOKSEN Wereldtitel half-zwaargewicht, WBA: Hill (VSt, titelverdediger) wint op pun ten van Peak (VSt). SKIËN Wereldbeker slalom Bad Kleinkirc- hheim Vrouwen: 1 Wiberg (Zwe) 1.27,78 (45,53-42,25), 2. Maierhofer (Oos) 1.28,36 (46.44-41.92), 3. Von Grünin- gen (Zwi) 1.28,42 (45,66-42,76), 4. Kronberger (Oos) 1.28,47 (45.43- 43.04), 5. Salvenmoser (Oos). 1.28,62 (46,08-42,54). Combinatie afdaling en slalom: 1. Kronberger. 2. Ginther (Oos). 3. Masnada. 4 Gerg (Dui), 5. Medzihradska (Tsj). Stand wereldbe ker slalom na 3 wedstrijden: 1 Wi berg 45. 2. Kronberger 37, 3. Fernan- dez-Ochoa (Spa) 35, 4 Maierhofer 32, 5. Salvenmoser 31 Stand we reldbeker algemeen na 11 wedstrij den: 1. Kronberger 180, 2. Ginther 78, 3. Bournissen (Zwi) 72, 4. Guten- sportuitslagen TENNIS Brisbane Vrouwendubbelspel, finale: Novot- na/Gigi Fernandez (Tsj/VSt)-Sukova- /Fendick (Tsj/VSt) 6-3 6-1. Adelaide Herendubbelspel, finale: Ferrera/K- ruger (ZAf)-Haarhuis/Koevermans (Ned) 6-4 4-6 6-4. Sydney Mannen eerste ronde: Krajicek (Ned)- Rosset (Zwi) 6-3 6-2, Mansdorf (Isr)- Koevermans (Ned) 6-3 3-6 6-1, Masur (Aus)-Lendl (Tsj/1) 2-6 7-6 blessure Lendl. Vrouwen eerste ronde: Falrbank (VSt)-Schultz (Ned) 4-6 6-2 6-2, Cun ningham (VSt)-Bollegraf (Ned) 7-6 6- VOETBAL Oefenduel RBC-Anderlecht 3-1 (0-0). 50. De Gryse 0-1, 66. Meijer 1-1, 71. Van Hooijdonk 2-1, 90 Ylmaz 3-1. Scheidsrechter: Brekelmans. Toe schouwers: 1000. ZWEMMEN WK in Perth 100 m school: 1. Rozsa (Hon) 1.01,45 (wereldrecord), 2. Moorhouse (GBr) 1.01,58, 3. Minervini (Ita) 1.01,74, 8. Dekker (Ned) 1.02,75. 200 m vrij: 1 Lamberti (Ita) 1.47,27, 2 Zesner (Dui) 1.48,28, 3 Wojdat (Pol) 1.48.70 B-finale 1 Sitt (Dui) 1 49,97, 2 Brown (Aus) 1 50.08. 3 Gleria (Ita) 1 50,13. 5. Granneman (Ned) 1.50.75. Series (eerste acht naar finale, twee de acht naar B-finaie): Mannen series, 100 vlinder: 21. Van Dam (Ned) 55,88. Vrouwen, 200 vrij: 1 Haislett (VSt) 2.02,02, 2. Evans (VSt) 2.02.08, 3. Brienesse (Ned) 2.02,09, 16. Mas seurs (Ned) 2.04,23. 100 m vrij: 1. Haislett (VSt) 55,17, 2. Plewinski (Fra) 55,31, 3 Yong (Chi) 55,65, 4. Brienesse (Ned) 56,34. B-fi- nale: 1 O'Neill (Aus) 56,20, 2. De Bruijn (Ned) 56,58, 3 Chiba (Jap) 56.63. 400 m wissel: 1, Li (Chi) 4 41.45. 2. Lewis (Aus) 4 41.46. 3. Sanders (VSt) 4,43.41. 4x200 m vrij: 1. Duitsland (Kielglas, Stellmach, Hase, Ortwig) 8.02,56, 2. Nederland (Marianne Muis 2.01,70, Manon Masseurs 2.02,29, Mildred Muis 2.01,99. Karin Brienesse 1 59,99) 8.05.97 Nederlands record, 3 Denemarken (Jensen. Puggaard. Poulsen, Jacobsen) 8.07,20. Verenig de Staten (8 01,63) gediskwalificeerd Schoonspringen Vrouwen, 1-meter plank: 1. Min (Chi) 478,26, 2. Lucero (VSt) 467,82, 3 Bartova (Tsj) 449.76. 11. Jongejans (Ned) 402.78 Kunstzwemmen Solo, finale: 1 Frechettte (Can) 201,013 pnt, 2. Babb (VSt) 196,314, 3. Kotani (Jap) 195,110, 7 Both (Ned) 181,443. Waterpolo Mannen, voorronden. Poule A: Sov- jetunie-Nieuw-Zeeland 17-2 (5-0 5-1 3-1 4-0), Italie-Griekenland 12-10(3-3 3-2 4-1 2-4) B: Joegoslavie-China 25- 9 (4-0 8-4 7-3 6-2), Spanje-Roemenië 12-10 (2-3 4-2 4-3 2-2). C: Frankrijk- Canada 9-7 (2-3 3-2 2-0 2-2), Vere nigde Staten-Australlë 6-5 (2-1 2-2 1- 1 1-1). D: Cuba-Egypte 17-10 (4-2 5-2 4-2 4-4). Hongarlje-Duitsland 9-8 (4-1 2-2 2-4 1-1) Vrouwen, voorronden groep A Ne- derland-Nieuw-Zeeland 11-10 (5-1 2- 3 2-4 2-2) Doelpuntenmaaksters. Ne derland: Libregts 3. Spijker, Kranen burg, Ossendrijver, Lindhout, Kui pers, Brander, Op den Velde en Ver dam allen 1 Canada-Duitsland 10-5 (2-1 3-0 3-1 2-3). Stand: 1 Nederland 3-6, 2 Canada 4-6, 3. Duitsland 3-4, 4 Nieuw-Zeeland 3-0, 5. Frankrijk 3- 0.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13