Vlietwi jk uit degradatiezone Leython geeft ruime voorsprong uit handen CcidócSouAont Huug Aandewiel weer in training UDWS haalt uit tegen SJZ: 8-1 Jaap van der Koer uit Parijs-Dakar SLIEDRECHT SPORT WINT MET 3-2 Eerste nederlaag voor De Danaïden Titels Hillegom voor Klein en Kruit SPORT MAANDAG 7 JANUARI 1991 PAGI Puntenwinst voor Alecto LEIDEN Zowel de heren als de dames van Alecto kon den in de hoofdklasse zaalhockey een punt, respectieve lijk punten aan hun totaal toevoegen. De heren werkten zaterdag tegen Rotterdam, door met drie spitsen te gaan spelen, in de laatste twee minuten een 6-3 achterstand weg. Ludo Mennes nam in het slotsignaal met een strafcorner het laatste doelpunt voor zijn rekening. Tegen veldhoofd- klasser Victoria werd nog wel een 1-4 achterstand tot 3-4 teruggebracht, de Rotterdammers stootten daarna door tot een 11-5 overwinning. De dames van Alecto overwonnen Rotterdam met het verschil van één doelpunt, 3-2. Lilian Mentink (2x) en In geborg van der Touw tekenden voor de treffers. Zondag bleek Victoria met 3-6 nog een maatje te groot. Ingeborg van der Touw scoorde opnieuw, terwijl Eugenie Wester duin een strafbal benutte. Een overwinning volgende week op Rijswijk brengt Alecto in de kampioens play-offs tezamen met HDM, HGC en Victoria. Gelijkspel dammers RDC LEIDEN Het eerste tiental van de Rijns- burgse Dam Club speelde zaterdag met 10-10 gelijk tegen het Amsterdamse VAD 2. Aan acht borden, waaraan RDC in de meeste geval len een voordelige positie bezat, werd remise gespeeld. Slechts Arie Schone veld aan bord 9 kwam via een slim openingszetje tot winst. Jan Schijff (10) slikte de enige nederlaag. Daan Kromhout speelde de langste partij van de dag, zeseneenhalf uur. RDC behoudt één punt voorsprong op de drie plaatsen, die voor degra datie in aanmerking komen. Stand (na acht ronden) 1. Krommenie 14, 2. Heemstede 12. 3 t/m 5. Constant R'dam, Cote d'Or IJmuiden en VAD II A'dam 10, 6. Het Probleem Hoorn 9. 7. RDG/DIO II Den Haag 8. 8. Mulder Boskoop 7, 9. RDC Rijnsburg 6, 10. RDG 'DIO 3 Den Haag 5, 11. Schiedam II 4, 12. Zaandam 1. RIJNSBURG Huug Aandewiel van Rijnsburgse Boys gaat na een voetballoze periode van vier maanden weer in training. De behandelend arts Stellinga uit Rotter dam heeft Aandewiel het groene licht gege ven om met een voorzichtige looptraining zijn gekweste enkel te testen. „In overleg met dokter Stellinga heb ik besloten om een operatie uit te stellen. Voorlopig gaan we door met injecties die voor een bescherm laag in mijn enkel zorgen. En deze behande ling verloopt voorspoedig. Eind januari ga ik weer terug naar Rotterdam en dan bekij ken we de vorderingen. Maar voorlopig ben ik al blij met het feit dat ik met trainen mag beginnen", aldus een optimistische Aande wiel. LEIDEN UDWS heeft in de derde ronde van de afdelingsbeker met grote cijfers van SJZ gewonnen. De fusieclub won met 8-1 van de ploeg uit Zoeter- woude. In de eerste helft kon SJZ op de Boshuizerkade de schade nog be perkt houden: 2-0. De Leidse doelpun tenmakers waren Loek Drost en Stefan Roodakkers. Na rust had UDWS geen moeite meer met het verzwakte team van trainer Henk Swaak. Ronald Mink, Stefan Roodakkers. Wim de Roo (drie maal) en Aijan Schild bepaalden de 8-1 eindstand. Zelfs het tegendoelpunt van SJZ kwam van een Leidse voet. John Verschoor was zo ongelukkig om doel man John Erades te passeren. HAZERSWOUDE Jaap van der Kooy uit Hazersi|| Rijndijk heeft niet lang kunnen genieten van zijn staL enige Nederlandse motorcoureur in Parijs-Dakar. In de ti etappe van deze beruchte woestijnrally kwam hij met ziL tor ten val en moest met een gebroken sleutelbeen en eep senschudding in een ziekenhuis in Libië worden opgen „Het was een ongelukkig moment. Op een hard stuk v mijn voorwiel onderuit en voordat ik het wist lag i grond", aldus Van der Kooy die sinds zaterdag weer teriï Hazerswoude-Rijndijk. Ondanks de vroege uitschakelirf1 waart Van der Kooy goede herinneringen aan zijn deb Parijs-Dakar. „Het was een enorme belevenis en ondank) ongeluk wil ik proberen volgend jaar weer in Parijs start verschijnen. LEIDEN Na een on derbreking van twee we ken kwamen de volley ballers en volleybalsters uit de Leidse regio weer in actie. Eerste-divisio- nist Leython gaf net als vorig seizoen tegen Slie- drecht Sport een 2-0 voorsprong uit handen en verloor mèt 2-3. Der de-divisionist Leython 2 pakte twee belangrijke punten thuis tegen V.S. Haag (3-2). Gemini/Kan- geroes ging in vijf sets ten onder tegen Jupiter (3-2). De dames van Ge- mini/Kangeroes wonnen met 3-2 van de dames van Jupiter. Leython startte in een rede lijk gevulde sportzaal Op Dreef tegen aartsrivaal Slie- drecht Sport slecht. Het twee-stopperssysteem met Paul-Jacques Verhoeven en Michel Smit werkte niet. De stop lag slecht en spelverde ler Derek de Saeger moest zich noodgedwongen beper ken tot hoge ballen. De gas ten kwamen hierdoor op vrij gemakkelijke wijze* op voor sprong: 7-13. Daarna keerde het tij voor Leython. Midde naanvaller Paul de Winter nam de Leiderdorpse ploeg op sleeptouw naar een nipte 16-14 setwinst. In tweede spelperiode speelden de zes uit Sliedrecht rommelig en maakten te veel fouten. De ploeg van coach John Groen onder aanvoering van de in de wedstrijd groeiende Mi chel Smit won de tweede set vrij eenvoudig met 15-10. In de derde set ging het mis met Leython. Sliedrecht kwam steeds beter in het spel. De ploeg uit Leiderdorp kon hier weinig tegenover stel len. De stop lag wisselvallig en de service was te eenvou dig. Ondanks sterke aanval lende en blokkerende acties van Frans Boerefijn trok Sliedrecht Sport in ae derde en vierde set aan het langste eind (11-15, 11-15). In de bar rage keken de Leiderdorpers vanaf het begin tegen een achterstand aan die niet meer achterhaald werd (13- 15). Leython 2 had in de beginfa se van het duel tegen V.S. Haag te kampen met met een slechte stop. De Haagse te genstander won hierdoor de eerste set gemakkelijk met 11-15. In de tweede en derde set gingen de Leiderdorpers onder aanvoering van een aanvallend onhoudbare Rob van Daalen draaien. Via 15-6 en 15-7 nam Leyhon 2 een 2- 1 setvoorsprong. In de vierde set zakte de concentratie, zo dat de Haagse ploeg de stand gelijk konden trekken. In de vijfde set sloeg Leython van af 10-10 een gat dat niet meer uit handen werd gegeven (3- 2). Derde-divisionist Gemini- /Kangeroes begon ongecon centreerd in Oudewater te gen opponent Jupiter Na een verloren eerste set ging de ploeg van coach Leon Jungs- lager met de van een blessu re herstelde lepe Roosjen be ter draaien. De Voorschote naren namen via 10-15 en 10- 15 een voorsprong. In de vierde periode verslapten de Voorschotense volleyballers en liepen tegen een 8-0 ach terstand aan die niet meer hersteld werd (15-11). In de vijfde set sloeg Jupiter een gat dat door het ralley-punt- systeem moeilijk meer in te halen was voor Gemini/Kan geroes (3-2).- Graficon/Donar zonder George Hageman en Fred Wessels had in Zoetermeer in de beginfase moeite met de zaalverlichting. De eerste set was hierdoor meer een partij tje serveren, die door de Me- renwijkers met 15-13 verlo ren ging. In de tweede set konden de ïonge Zoetermeer- ders aanvallend gemakkelijk tot scoren komen door een slechte blokkering van Do- nar. De derde set was voor Donar. In de vierde set kwa men de Merenwijkers terug van 9-0 naar 9-9, maar ver volgens was het'afgelopen (3- 1). RVV speelde met slechts zes man tegen Agon. Enkele spe lers versterkten het in degra datienood verkerende tweede team. Ondanks de smalle ba sis wonnen de Rijnsburgers met 1-3 in Boskoop. Alleen de eerste set ging door een matige pass verloren (15-12). Vanaf de tweede set ging het beter lopen. De Boskopers verslapten. De spannende tweede en derde set was bei de met 14-16 voor RVV. In de vierde set blokte Marcel van der Meulen de ploeg van Martin Broere naar winst (1- 3). Gemini/Kangeroes 2 speelde een goede wedtrijd in Schoonhoven tegen DOS 2. De Voorschotenaren hadden tot nu toe nog geen enkele set gewonnen in een uitwed strijd. In Schoonhoven pakte de Voorschotenaren twee sets. Na een goed begin zwakte de ploeg van John Kalmeijer af. De tweede en derde set werden verloren. De vierde set was weer op niveau. De vijfde set was met 15-11 voor de Schoonhovena- ren (3-2). Leython 3 behaal de drie belangrijke punten op VOY. De eerste set ging door een slechte pass en service nog verloren. Vanaf de twee de periode overheersten de Lëiderdorpers. Met Philip van Vianen op de spelverde lerspositie en Peter Vinken en Dirk-Jan Kresto aanval lend goed scorend pakte Ley thon de overige sets (3-1). Rick Uiterijk (10) valt aan namens Leython. Frans Boerefijn (3) en Bert-Jan Janse (1) geven hem volleyballers verloren met 2-3 van Sliedrecht Sport. Casper Brussee, coach van Gemini/Kangeroes, toonde zich redelijk tevreden na de 3-2 winst van zijn dames bij Jupiter. De Voorschotense dames kregen alle kansen om drie punten binnen te halen, maar hadden niet de vorm. Door een collectief falen ging de eerste set naar de dames uit Oudewater (5-15). In de tweede set pakten de Voor schotense vrouwen door hard werken de tweede set (15-6). De derde set ging na een moeizame strijd naar de gas ten. De vierde set had Gemi ni/Kangeroes onder aanvoe- sets ruim (3-2). Met een smal le basis van zes speelsters trad WW Velo tegemoet. Na een ruim verloren eerste set blesseerde spelverdeelster José Purvis zich, Marijke van Amsterdam was haar ver vangster. Een 1-2 setachter stand werd met rommelig spel rechtgezet in de vierde. Na een spannende vijfde set trokken de Wateringse da mes aan het langste eind (2- 3). Leython verloor haar eerste wedstrijd- Medekoplo per DVC bleek meer op el kaar ingespeeld en legde de zwakke plekken bij Leython bloot. De start van de Leider- dorpse ploeg was goed met een 15-8 winst. In de tweede periode kwam de ploeg van coach Vincent Henskens te rug na een 2-10 achterstand; het mocht niet baten. De der de en vierde set was voor de slim spelende Driebrugse da mes, ondanks goed aanvals- werk van Renate de Zwart. NOVO lijkt niet vrijuit te kunnen spelen. Tegen mede degradatiekandidaat Rento- kil/ZVH 2 konden de dames dekking. De Leiderdorpse FOTO: HENK SNATERSÈ van Piet van der Brink geeijC vuist maken. Ondanks de te- rugkeer van Simone Bizo erp een goed spelende Treer- Vink werd de wedstrijd ruirr)j met 0-3 verloren. Door dez^, nederlaag staan de Noord-^ wijkse dames op de laatste j plaats op geruime afstand j van de concurrentie. HeL tweede team van Gemini^, /Kangeroes speelde eenL slechte wedstrijd tegen Zovocj, 2. De eerste set bracht nog[ wel winst, maar door eeriv slechte pass en te weinig wis selmogelijkheden gingen de andere sets verloren (1-3). LEIDEN De elf korf balclubs uit de Leidse re gio hebben het nieuwe jaar behoorlijk ingezet, want slechts vier van hen behaalden in het geheel geen punten. Lijstaan voerders Fiks en De Da naïden verloren allebei iets van hun voorsprong. De eerste ploeg bleef door het gelijke spel tegen VEO (15-15) tenminste nog ongeslagen, maar de tweede leed bij naaste achtervolger HKV een dure eerste nederlaag (12- 11). Pernix en Tempo hebben de degradatie- dreiging vrijwel zeker achter zich gelaten, maar dat kunnen TOP, Fides Pacta en Crescendo niet nazeggen met hun klasse ring op de voorlaatste plaats. TOP had bij Het Zuiden Jac queline Winter terug in de ba sis en speelde veertig minuten lang hoogstaand korfbal, waarbij Gerco Langelaan, Frank Nijenhuis, Ron van der Willink, Anne van der Zaag (allen tweemaal) en Monique Wiegerink 6-5 omzetten in 9- 14. Coach Theo Korporaal, die voor één seizoen bijtekende, zag zijn keurgroep vervolgens om voor hem onbekende rede nen vastlopen, zodat aan de opmars van de thuisclub geen weerstand meer kon worden geboden: 17-14 verlies. Na vijf nederlagen behaalde Fides Pacta met 14-14 bij Achilles eindelijk weer eens een punt, maar het hadden er twee kun nen zijn. De Leidenaars ver speelden na rust (6-7) twee maal een voorsprong van twee punten (6-8 en 11-13), opge bouwd door Henny Piket (2), Wilma Neuteboom en René van der Voorerl en moesten na 13-14 (Conchita Prins) nog maals een gelijkmaker toe staan. De Danaïden werd in de laat ste tien minuten van de eerste helft door HKV op felheid af getroefd en kon het na 4-4 ontstane gat van 8-4 in het vervolg net niet meer dichten: 12-11. De blauwwitters hopen nog een punt te winnen, om dat Eric Kromhout op 9-4 bii een schotpoging gehinderd werd door een HKV-aanvaller en de scheidsrechter van geen strafworp wilde weten en die ook niet na afloop mocht ne men, zoals bij een protest hoort te gebeuren. Geruime tijd leek Fiks op weg naar haar eerste nederlaag, want VEO dicteerde steeds het scoreverloop en leidde acht minuten vóór tijd nog met 12- 15. Theo Vreeken, die met ze ven treffers niet af te stoppen viel, Henrik Hooymeier en Mathijs de Visser redden ech ter nog de ongeslagen status met 15-15 en daarmee kregen beide clubs wat zij verdienden. Pernix kwam in de eerste helft nauwelijks in haar spel door de vele overtredingen van ONDO (sGr), dat na 2-0 echter al gauw stil viel (2-3 rust). Robin Arnoldus, die net als Kees Hortensius viermaal trefzeker was en Lian Tiele- man brachten hun club in het derde kwartier op 3-7 en deze marge bleef tot het einde toe intact met 6-10 als eindstand. Vlak voor tijd maakte Zuider kwartier 15-14 in het vinnige duel met Olympiaan en nam geroutineerd de vaart uit het spel om de voorsprong met succes te verdedigen: 17-15. De formatie van Ko Paeper, die aan het einde van dit seizoen zal vertrekken, had in Carla Akse, Theo van Leeuwen, Erik van Lunteren en Martin Verhorik, die Aldo Spadon verving, haar beste schutters, want zij scoorden allen vier keer. De Algemene gaf in het twee de half uur bij Avanti meer aandacht aan scheidsrechterlij ke beslissingen dan aan het af ronden van kansen en bleef na 7-8 drieëntwintig minuten lang zonder score (14-8). Al fred Lambooy en Perry Vene- ma, die beiden vier doelpun ten vervaardigden, en Arnoud Lambooy bepaalden de eind cijfers van het tweede verlies op rij op 15-11. „Wij zijn bestolen", oordeelde trainer Wim Niienhuis van Crescendo hard over de scheidsrechter, die KVR in de slotfase drie strafworpen toe kende, die 11-12, 11-13 en 13- 14 opleverden. Zijn achttal had zeker een gelijk spel verdiend, omdat het de koploper goed partij gaf en na 6-9 via Marlies Brouwer (3), Wijnand Alberts (2), Debbie Blogg en Peter Baak tot 11-11 én 13-13 was te ruggekomen, maar het mocht niet zo zijn. Ine Goedebuur van Velocltas neemt de doorloop en scoort 11-3 tegen TOP. De Leiderdorpse korf ballers verloren met 13-4 n u c Foto: Henk Snaterse voorsprong van één doelpunt (A) geen twijfel over bestaan was verspeeld. wie meer recht had op de Daarentegen kreeg Tempo bij tweede plaats achter ADO en SEV zes strafworpen mee en die werden door Joke Boot (5) KNS was eveneens weinig te vreden over de scheidsrechter in de uitbeurt tegen Heems kerk, aangezien hij zes straf worpen tegen gaf en coach René Kooien wegens commen taar op een afgekeurd doel punt van Edwin Kooien gelijk de rode kaart voorhield. Ed win Kooien redde in de laatste minuut met zijn vijfde goal wel een 11-11 gelijkspel, nadat er na 6-6 tot viermaal toe een en Marjan Wielinga (2) vlek keloos Denut. De geelhemden hadden op die manier steeds een voorsprong, die bij rust 1-6 bedroeg en nadien even tot 5-7 slonk, alvorens het tenslotte 9- 13 werd. Velocitas liet er tegen TOP won afgetekend met liefst 13- 4. Ron (3) en Jetske Goudsmit, Marjolein Zaagman, Jeroen van Driel (2) en Selma Hulst maakten na negenendertig mi nuten al de tien vol en in de zelfde tijd waren de bezoekers uit Arnemuiden niet verder gekomen dan één strafworp en één veldgoal. LEIDEN Vlietwijk speelde zich met de ruime 10-1 zege op de reserves van Heerhugowaard uit de degradatiezone van de eerste klasse van de lan delijke badmintoncompe- titie. Lisse doet met de 7-1 overwinning op SIO 3 een laatste poging om aan de gradatie uit de tweede klasse te ontsnappen. Vlietwijk vierde na afloop van de strijd met Heerhugo waard een klein feestje. De hoogst spelende Leidse bad mintonclub heeft, na het de buut dit jaar, haar eersteklas serschap met een jaar ver lengd. Van echte strijd was overigens weinig sprake. Slechts Rick Pielaat moest in het enkelspel een game af staan aan Jeffrey Vegter, de singles van Erik Bokhorst, Henk Westerbeek, Allan Mens en de zusjes Sylvia en Sonja Groeneveld werden in twee delen beslist. De drie dubbels eindigden eveneens in Voor- schotens voordeel. Met de winst in de eerste mixed kon Heerhugowaard de eer redden. In de tweede klasse doet de BC Lisse met de opmerkelijke 7-1 overwinning op SIO 3 toch nog een laatste poging om aan degradatie te ontsnappen. Rob Put, Ron Kolmus, Christien van Santen en Angela Conijn wonnen de enkelspelen, ter wijl met Erik Mesman in de dubbels de voorsprong tot' 7-0 werd uitgebreid. De mixed Co nijn/Put ging tenslotte verlo ren. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Lisse twee pun ten achterstand op Airsport, waartegen nog wordt aange treden en Merenwiek, dat te gen de tweede opponent van Lisse, Delft 2 met 6-2 ten on der ging. Voor de Merenwij kers scoorden Rob Burgerjon en Danny Plug de singlepun- ten. Marianne Veeren, terug na een blessure, Sandrina Lee mans en het herendubbel gin gen op de bekende nipper in de derde game verloren. Wel goed nieuws voor Meren wiek van het vierdeklasfront. De reserves wonnen het eerste duel tegen promotiekandidaat TYBB met 6-2. Alle vier en kelspelen, van Bert van Eijck, Peter Tengeler, Saskia de Mos en Jeanette Peerdeman als vaste vervangster voor de door een blessure dit seizoen uitge schakelde Elsbeth Zwager man, werden in winst omge zet. Ad van der Brand verloor met Peter Tengeler het HD en moest de mixed door een lich te zweepslag opgeven. Woens dag wacht de uitgestelde ont moeting uit de eerste competi tiehelft, waarin Merenwiek 2 met een gelijkspel ook vrijwel zeker de titel binnenhaalt. Het Alphense Flair trad 6' der Henk Tjia aan tegej; Gein. „Ook met onze routifli hadden we niet gewonn stelt begeleider Wim de Rv want we wonnen alleen mixed van Eline de Lijste) Cees-Jan van Vliet. Volg<[ week moeten we van Tiel ken om ons in de tweede 1 se te handhaven." De Flaii serves verzekerden zich tweede plaats in de vi klasse. Het ingecalcule i: verlies volgende week t(( het team van Dick van Tejc gen, Florida 2, dat dan k[ pioen wordt, verandert aan de promotiekansen. 3 verloor, zonder de jeugd i Iers Maaike van den Berj Bas van Zeist, met 5-3 van tus. Het haalde met 6-2 fors uit t< medemiddenmoter Utrecht. Corinne Kortek Marc van Bekkum en Boissevain wonnen hier de kelspelen. Met de 5-3 zeg< rodelantaarndrager SIC heeft Veglo zich weer een jaar in de vierde kl veilig gesteld. De weer in team teruggekeerde Frits derink incasseerde een i laag in de single, maar hen de zich in de dubbels. L Willems, Annelies Smit Tanja Vaes wonnen de één gen één. HILLEGOM/LEIDEN Ro nald Klein en Ingrid Kruit hebben de titels in de categorie tot en met zestien jaar vero verd van het landelijk jeugd- toernooi van de Hillegomse Tennisclub. Bij de jongens toonde Leimui- denaar Ronald Klein zich een klasse apart. Zijn Limburgse tegenstander in de eindstrijd moest met vier games genoe- en 40-0 achterstand tegen op- ponente Jonkhout in de twee de set weg om alsnog met 6-1, 7-5 de titel te veroveren. In de kwartfinale had de Meren- wijkse afgerekend met TEAN- speelster Hester Stehouwer. Bij de veertienjarigen bleef Martijn van den Berg zijn 'eeuwige' Leidse concurrent Martin Verkerk, die eerder in Barendrecht tot de finale van de consolation had gereikt, in de kwartfinale met 6-7 en twee maal 6-1 de baas. Jody Strik was hem in de halve nale met twee maal 6-2 baas. In de eindstrijd kon J per van Ingen wel goed pa geven, maar Strik -striklJ was er niet bij, 5-7, 4-6. In de categorie tot en met jaar speelde Ruby Pennings een langdurige blessure h< eerste toernooi. In de halve nale vond zij haar Waterl Lizzy van Ruiten bereikte kwartfinale, een stek die d( Jelle Oosterhof bij de jongi werd veroverd.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14