Sandra Voetelink wil in het schaatsen slagen Hittebestendige Haarhuis toch uitgeschakeld sportuitslagen ^fpORT CfiicbcSouocMit VRIJDAG 4 JANUARI 1991 PAGINA 7 itbreiding politiemacht ircelona [CELONA Uit angst voor terroristische lagen heeft de Spaanse regering besloten de iemacht tijdens de Olympische Spelen in celona met vijftig procent te vergroten. Minis- Jose Luis Corcuera van Binnenlandse Zaken akte dit gisteren in de Catalaanse stad bekend, gens Corcuera vormt met name de Baskische :heidingsbeweging ETA een ernstige bedrei- i. „Die groepering vormt een belangrijk risi- meende de minister. „En natuurlijk maken ons daar zorgen over". In de strijd voor een ifhankelijke Baskische staat zijn de Olympi- e Spelen en de wereldtentoonstelling in Sevil- beide in 1992, door de ETA als voornaamste jwitten voor hun acties uitgekozen. Volgens cuera zullen tijdens de Olympische Spelen 1000 agenten vanuit heel Spanje naar Barcelona rden gezonden. Eerder liet de regering weten het aantal rond de 10.000 zou liggen. Keur en Plomp mogen weg bij Feyenoord ROTTERDAM Aanvaller Piet Keur en verdediger Gerrit Plomp mogen met on middellijke ingang bij Feye noord vertrekken. Het twee tal kreeg gisteren van direc teur sportif Ger Lagendijk te horen, dat hun contracten, die in juli aflopen, niet wor den verlengd. Indien Keur (30) en Plomp (27) geen nieu we club vinden, zal Feye noord de verbintenissen met het duo de rest van het sei zoen respecteren. Vandaag krijgen in de Kuip nog twee spelers de wacht aangezegd. Duitse atleten elke veertien dagen naar dopingcontrole DARMSTADT De beste atle- ten van de Duitse Atletiek Bond (DLV) moeten zich met onmid dellijke ingang een keer in de veertien dagen onderwerpen aan een dopingcontrole. In een brief aan de kader-atleten wees voor zitter Helmut Meyer de sporters er nadrukkelijk op, dat dopingex- pert Manfred Donike van alle mannelijke betrokkenen een „Steroiden-Spiegel" zal aanleg gen. Aan de hand van de analy ses van de onderzoeker kunnen de sporters tot zes maanden na het gebruik van spierversterken- de middelen worden „gepakt". Eerste goud naar China PERTH Het eerste goud van de wereldkampioenschap pen zwemmen en aanverwante disciplines is vandaag in Perth door toedoen van schoonspringster Mingxia Fu naar China gegaan. Ze bleef bij het torenspringen Elena Mirosji- na (Sov) en Wendy Williams (VSt) met een totaal van 426,51 punten royaal de baas. Gezien de sterkte van de Chinese schoonspringdelegatie kon de hegemonie over de andere grootmachten worden verwacht. Minder voorspelbaar was de overwinning van Fu. De nog geen anderhalve meter hoge, twaalfjarige „studente" stelde zich bij de eerste schif ting gisteren nog bescheiden op achter haar veel bekendere landgenote Yanmei Xu, de Olympische kampioene van Seoul. In de finale dook Fu, die ergens onderweg vanaf tien meter haar elastieken lichaampje kan veranderen in een van staaldraad, bij laatste vier van de acht sprongen bedui dend zelfbewuster dan Xu. Bij de kwalifikaties soli werd kunstzwemster Marjolijn Both vandaag zevende en samen met clubgenote Philipsen legde de 19-jarige kampioene van Nederland bij het duet beslag op de met Engeland gedeelde negende positie. Esmeralda Ossendrijver wint in Innsbruck DEN HAAG Esmeralda Ossen drijver won giste ren op de tweede wedstrijddag van de Driebanen-tro- fee de 3000 meter. De Haagse liet in Innsbruck een tijd van 4.58,56 noteren. De Poeldijkse Annette Smit (5.07,25) eindigde op de derde Revanche Sovjetunie op Oranje BREMEN De volleybalsters van de Sovjetunie hebben een week na de nederlaag in Apeldoorn revanche ge nomen op het nationale team van Pe ter Murphy. Tijdens het achtlanden- toernooi in Bremen bleken beide teams elkaar opnieuw weinig te ont lopen. Dit keer won de Sovjetunie met 3-2. Nederland won in Bremen de eerste set met 15-12 en was in de tweede eveneens dicht bij winst. Tot 15-15 hielden beide teams elkaar in evenwicht, daarna sloegen de Oosteu- ropese vrouwen toe: 17-15. Na de sterke start viel Oranje terug. Hen- riètte Weersing speelde twee sets zeer sterk maar kon haar niveau in de derde reeks niet handhaven. De set ging met 15-6 naar de Sovjetunie. Sport op televisie Sport Studio; 22.15 uur; Studio Sport Journaal. BBC 2, 21.00 Cricket; 00.15 Darts. ion Tiriac iet brood 11 zwemmen RTH Ion Tiriac ziet ook de zwemsport het geld al jllen. „Je hoeft alleen maar n goed concept te bedenken. 2 n loopt het vanzelf", luidt de Jupele filosofie van de Roe den met de vervaarlijke snor, zich tot 1998 als promotor de Internationale Zwem leratie (FINA) heeft verbon- iac heeft zijn grootste be- idheid gekregen als mana- van drievoudig Wimble- nkampioen Boris Becker en organisator van geld ver- jSndende, maar nog veel meer iMld opbrengende tennis-eve- Hlmenten. Ook heeft hij zich en met de paardesport bezig 231.0 houden. Maar zijn plannen 59,0 pen na één jaar spaak toen »J rtner Paul Schockemöhle in spraak raakte. 450 inder bekend is de betrok- 421 'nheid van Tiriac bij de 70.0 remsport. Hij tekende in 1988 JJ n overeenkomst met de gjjaNA, waarbij het zijn hoofd- I97llak is de grote internationale - edstrijden aan de man te 37.0 engen. Natte voeten heeft de .^•'-jarige Roemeen nog niet ge- 12j egen. Ook in Perth, waar Ti- 4440ac bij de wereldtitelstrijd voor 89.00 :t eerst kleur moet bekennen, 2920 °Pt j ^at "sico n*et- 111.00 iriac is niet bang, dat zijn mis- 81.00 e zal mislukken. „Ik zie niet waarom uit het zwemmen meer is te halen dan nu ri% !t geval is. Het is de populair- 502C e sport van de hele wereld. 60.00 e helft van de mensheid is de 270c /emkunst machtig. Na atle- k is zwemmen de belangrijk- 52.o( i olympische tak van sport". 70.00 ai zijn de voordelen in de 11.60 en va Tiriac. Hij ziet echter k minpunten. „Je kunt jj'^emmen niet met tennis ver- )7,'oo|lijken. Een tennispartij kun 12.00 gemakkelijk met twee came- "•50 I'S volgen. Daar komt bij ■M wemmen veel meer voor kij- In 1968 was tennis ook log maar een amateursport, aarna waren de ontwikkelin- n niet meer te stuiten. Op dat int is het zwemmen nu ook ngeland". traditionele sponsors in de iremsport hebben de werkwij- van de in onderhandelingen ir in de miljoenen lopende Iragen geharde Roemeen al i den lijve ondervonden, "xacte cijfers zijn niet bekend 15 imaakt, maar het staat vast, 127 at alles bij Tiriac in vergelij- ing met de wereldtitelstrijd an 1986 in Madrid het veel- 16' Dudige kost. et duurde tot het laatste mo- t ent, maar uiteindelijk ging de W idpakkenfirma Arena over- ag. De FINA kan zich ver- 'neukelen over de opbrengst n ongeveer zeven miljoen lden uit sponsorgelden voor evenement in Perth. „Tiri- heeft zijn waarde al bewe- weet Robert Helmick, l-voorzitter van de federatie, is geen garantiebedrag vast- iteld, dat uit de werkzaam- len van Tiriac in de kas van FINA dient te vloeien. „Zo ïrk ik nooit", zegt Tiriac, die ilgens eigen zeggen met een ering percentage' tevreden is. 5/1 et draait bij hem niet louter de centjes, voegt hij er aan organisatoren in Perth zijn 1/2 iet zo best te spreken over de 3/1 oemeen. Ze vrezen een -ver- M es van een miljoen Australi- :he dollar (circa 1,4 miljoen ulden) omdat er vrijwel geen logelijkheden meer zijn zelf ikomsten uit de WK-promotie i halen. Daarvoor in de plaats ïvert de FINA een bijdrage fan vier miljoen gulden. Tiriac: Daarvan kan ik niet wakker ggen. Als de Australiërs met en programma van tien dagen iet in slagen er uit te springen zijn ze niet goed bezig". jjDEN HAAG Onze tips voor ie koersen van Wolvega (za terdag aanvang 18.00 uur) lui ten: koers: 1. Fiola, 2. Eagle Buiten- •g. 3. England S (2-3-6). koers: 1 Eelke W, 2. Eric Clapton 3. Ever or Never (9-5-3) koers: 1. Dominant, 2 Carel Bui- nr»izorg, 3 De Epona (2-6-7). e koers: 1. Dytha Dear, 2. Balequina n i, 3. Cees Wielinga (4-3-9) itfe koers: 1. Arie S, 2. Celest Greena- 3. Chiel Buitenzorg (8-7-4). koers: 1. Don Trotteur, 2. Bellina 'Aster, 3. Boy Sneep Taxis (3-2-8). e koers: 1. Zarelli, 2. Doortje Scimi- ir, 3. Boelo Helium (9-5-6) e koers: 1. Alex di Tricia, 2 Zorba fr Lune, 3. Veloce Nora (7-2-4). NK ALLROUNDERS IN ALKMAAR ALS THUISWEDSTRIJD AKERSLOOT De fami lie Voetelink wordt ko mend weekeinde op haar wenken bediend. Sandra schaatst tijdens het Neder lands kampioenschap in Alkmaar voor eigen pu bliek en dus kunnen haar ouders voor de verande ring nu eens gewoon thuis, in Heerhugowaard, overnachten. Pa en ma volgen dochter-lief ge woontegetrouw per auto naar de kunstijsbanen in binnen- en buitenland en slapen dan in de caravan op het parkeerterrein waar hun (vele) mede schaatsfans altijd gastvrij worden verwelkomd met een lekker warm kopje koffie of erwtensoep. ,,Nu hebben ze iets gemakke lijker", weet de plaatselij ke favoriete. Persoonlijk was Sandra Voete link echter liever richting Heerenveen afgereisd. De kunstijsbaan De Meent in Alk maar bezit de kwalijke reputa tie erg tochtig te zijn, gezien de actuele weersverwachtingen feen al te prettig perspectief, 'ooral niet voor de tengere Noordhollandse. „Veel wind is niet in m'n voordeel", weet Sandra Voetelink die nochtans vorig jaar in Assen onder ver gelijkbare omstandigheden vierde van Nederland werd. „En daar was ik toen best te vreden mee, hoor". Maar nu is een plek op het erepodium haar uitgangspunt. „Ik denk dat Yvonne (van Gennip, red.) wel zal winnen. Ik hoop dan tweede of misschien derde te kunnen worden". De beste vier plaatsen zich voor de Eu ropese titelstrijd, twee weken later in Sarajevo. „Daar moet ik bij zitten", zegt het tweede jaars kernploeglid zelfverze- Van een aardige middenmoter wenst Sandra Voetelink zich liefst zo vlot mogelijk in de (sub)top te nestelen. „Ik zet al les opzij voor het schaatsen. Als dan toch zou blijken dat ik nooit écht hoog kan komen, zoek ik weer wat anders". Vooralsnog krijgt de sport ech ter de volle aandacht. Haar studie aan het CIOS in Over- veen behoort intussen tot het verleden. „Aan het eind van het vorige seizoen was ik hele maal uitgeput. Ik ben toen een weekje met m'n zus naar de wintersport geweest, maar ik was daarna nog steeds aan het eind van m'n Latijn. En omdat ik op het CIOS ook veel prak- tijkwerk moest doen, kon ik dat echt niet meer opbrengen en ben ik gestopt", aldus de nu een zogeheten PBN A-studie carrière-plus („Een soort be- KNSB maakt koude start AKERSLOOT De KNSB luidde gistermiddag met een koude start het nieuwe jaar in. De persconferentie voor de Nederlandse kampioenschappen voor allrounders (m/v), ko mend weekeinde in Alkmaar, had amper in een passender omgeving kunnen plaats vinden. Het was en bleef namelijk bitter koud in het ook veel te kleine bovenkamertje van mo tel Akersloot waar de schaatsers voor het passen van hun nieuwe kledij dan ook niet echt gaarne uit de kleren gingen. Bondscoach Ab Krook nam intussen bij gebrek aan voldoen de stoelen maar op de toch uitgeschakelde verwarming plaats. Toen de voorzitter van het organiserende gewest Noord Holland/Utrecht het woord nam, bleek bovendien net de geluidsinstallatie te zijn verhuisd naar een aanpalen de gelegenheid zodat enige stemverheffing te hulp moest worden geroepen. Veel schokkende feiten waren er overi gens niet te melden. De blessure van Ben van der Burg, die vorige week tijdens een trainingskamp in Collalbo onzacht op z'n stuitje viel, is nog niet verholpen, maar de Westlander zal de pijn verbijten. drijfsmanagement, voor de al gehele ontwikkeling, anders raak je zo afgestompt") vol gende rijdster die dan maar in het schaatsen wil slagen. Klassement Daarbij richt ze zich voorlopig op het klassement van de vier gebruikelijke afstanden. De 500 meter is haar sterkste on derdeel, bij het EK in Heeren veen in januari '90 finishte ze na veelvraat Gunda Klee- mann en Herma Meijer op de derde plaats. Ook de 1500 en 3000 meter durft ze, na een sterk voorseizoen, steeds beter aan. „Alleen die vijf kilome ter, die moet nog beter kun nen". Nóg meer krachttraining is dan de beste remedie. „Ik voel dat ik sterker word, maar ik zal het nooit van m'n kracht moeten hebben". Voe telink is dan ook één van de weinige ranke figuurtjes in het wereldje van de „dikbillen". Lachend: „Ik heb daar gewoon de fysieke bouw niet voor, ge lukkig ook maar trouwens". Volgens natuurlijke weg („Dus niet zoals de Oostduitsen, ik geloof dat al die dopingverha- len best waar zijn") poogt San dra Voetelink zich in de inter nationale schijnwerpers te schaatsen. „Ik vind al die aan dacht best leuk, ja, maar je doet het natuurlijk voor je zelf". De keuze is bewust voor de weg van de geleidelijkheid. „Ik doe er alles voor, ik droom wel eens van een WK-medail- le, maar ik moet geduld heb ben". In het Joegoslavische Sarajevo is een plek bij de bes te acht van Europa haalbaar. „Of bij de eerste tien, dan ben ik ook tevreden". Later volgt dan wel meer. Haar hoogte punt moet liggen bij de Olym pische Winterspelen van 1994 in het Noorse Lillehammer. „Want ik denk dat Albertville (volgend jaar, red.) nog iets te vroeg voor mij komt". Mentaliteit Een meerjarenplanning is best op te brengen, want naar haar zin heeft Sandra Voetelink het op de smalle ijzers. Al kostte het eerste seizoen in de kern ploeg van Jan-Wiebe Last haar wel de nodige moeite. „Ik moest écht wennen", spreekt ze nu al in de verleden tijd. „Je bent helemaal op jezelf aangewezen. Moet alles maar zelf uit zien te zoeken, je kunt je niet afhankelijk van een an der opstellen. Het is gezellig, hoor, heel gezellig zelfs, maar uiteindelijk ben je toch con currentes. Je bent binnen zo'n kernploeg met z'n allen met pure topsport bezig, dat vergt een bepaalde instelling, een harde mentaliteit. Dat maakte in het begin best wat onzeker. Maar het maakt je ook snel zelfstandig. Want als je écht wilt presteren, heb je gewoon geen andere keus". Morele steun vond Sandra Voetelink dan bij haar mede debutantes Lia van Schie en de later met astma-problemen afgehaakte Sandra Zwolle. „Daar praatten we dan met z'n drietjes wel eens over". Nu is de onderlinge sfeer, meent de snel wijs geworden Voetelink, meer ontspannen. „Er is nu sprake van een échte groep. Herma Meijer trok vorig jaar toch wat meer naar Marieke Stam toe en dan had je ons drietjes". Met Yvonne van Gennip. Jolanda Grimbergen en ook Hanneke de Vries, kan het trio Meijer-Van Schie- Voetelink het opperbest vin den. Hetzelfde geldt voor bondscoach Jan-Wiebe Last. „We hebben een toffe groep", aldus de op Tweede Kerstdag van een drieëneenhalve week durende trip door Canada en de Verenigde Staten terugge keerde Voetelink. „Ach, als je zo lang bij elkaar zit, wil ie dereen op den duur naar huis en dan ontstaan er wel eens wat spanningen, maar dat loopt heus niet uit de hand, hoor". DICK KIERS Ploeggenoten zitten elkaar dwars in rally GHAT Citroën be heerst de aanvangsfase van de woestijnrally Parijs - Dakar. Na de winst in de proloog van de voor de Franse autofabrikant uit komende Fin Ari Vata- nen, zegevierde gisteren diens ploeggenoot Jacky Ickx. De Belg nam de lei ding in het klassement. Ickx arriveerde als eerste in de Liberiaanse stad Idri, na een tocht van 594 kilometer. Bij de motoren nam de Italiaan Alessan- dro de Petri met een Ya maha de leiding. De eerste etappe voerde de deelnemers van Ghadames langs de Algerijnse grens naar Idri, gelegen in het binnen land van Libië. De tocht werd door Jacky Ickx in een record tempo afgelegd. Slechts de Fransman Pierre Lartigue (Mitsubishi) kon in het spoor De Belg Jacky Ickx op weg naar zijn eerste triomf in de rally Pa rijs-Dakar. FOTO: AP van de winnaar van 1983 blij ven. Hij moest 59 seconden toegeven. Vatanen verloor ruim vijf mi nuten. Voor de coureurs was het de eerste van de acht rit ten waarin zij het zonder me chanische bijstand moesten stellen. Het eerste ongeluk vond ook plaats. De Franse bijrijder Francois Picquot brak enkele ribben toen de Mitsubishi van Henri de Roissard over de kop sloeg. Picquot werd met een helicopter naar een ziekenhuis overgebracht. Bij de motoren viel de Italiaan Eddi Orioli tegen. De favoriet moest met zijn Cagiva meer dan zes minuten prijsgeven op zijn landgenoot De Petri. Uitzicht Op de 90-meter schans van Innsbruck werd gisteren druk geoefend voor de wedstrijden die ko mend weekeinde worden gehouden in het kader van de Vierschansentoernee. De deelnemers heb- ADELAIDE Paul Haarhuis voerde gisteren niet de hitte op als voor de hand liggend excuus voor zijn uitschakeling in de tweede ronde van het tennistoernooi in Adelai de. De Eindhovenaar verloor twee keer met 4-6 van de als tweede geplaatste Amerikaan Jim Courier. „Hij speelde gewoon beter dan ik. Het was inder daad bloedheet, maar daar heb je allebei last van", aldus de nationale kampioen. Haarhuis ging niet echt gebukt onder de extreem warme weersomstandigheden. „Och, ik heb vier jaar in Florida ge woond. Daar was ik wel wat gewend", zei hij broodnuchter. „Maar ik moet toegeven, dat het best lastig is. Veel spelers klagen er over. En de mensen van de spelersbond ATP heb ben een lijst met instructies in de kleedkamer gehangen. Met tips voor het spelen in de hit te". Haarhuis plaatste zich met Mark Koevermans, die in de eerste ronde had verloren van de Australiër Mark Woodfor- de, wel voor de halve finales van het dubbelspel. Het Ne derlandse vriendenduo won met 6-4 6-4 van de Brit An drew Castle en Roger Smith uit de Bahama's. Michiel Scha pers, die een koppel vormde met de Amerikaan Bratt Pear- ce, verloor in de kwartfinales met dezelfde cijfers van de Zuidafrikanen Ferrera en Kruger. Het is onzeker of Haarhuis volgende week mee kan doen aan het toernooi in Sydney. „Ik zit net niet in het hoofd schema. Dan moet nog één speler afvallen. Als dat niet gebeurt moet ik vanaf zater dag kwalificatie spelen. Maar dat kan niet als ik me in het dubbelspel in Adelaide voor de finale plaats. Afwachten maar". De ATP (Vereniging van Ten- nisprofessionals) wil een tem pera tuurlimiet invoeren. Dat verklaarde de woordvoerder van de ATP, Ed Hardisty, gis teren in Adelaide. De ATP heeft al bestudeerd wat de consequenties zijn voor de spe lers in het geval van uitzon derlijke hitte, maar ook de in vloed van bijvoorbeeld de wind. „We zetten alles op een rijtje", liet Hardisty weten. „We hebben met onze 'heat- stress' monitor de gegevens ge registreerd en zullen die bestu deren. Als dat onderzoek afge rond is, bekijken we welke maatregelen we kunnen ne men". Overwogen wordt om bij be paalde temperaturen de wed strijden te onderbreken, het geen echter gevolgen heeft voor die toernooi-organisaties waar vaak in de brandende zon de partijen worden ge speeld. Uitwijken naar de avonduren betekent in de meeste gevallen dat kunstlicht moet worden geinstalleerd. Parije-Dakar Wri, 594 Klaaaamantan na aarata alappa, Ghada- auto's: 1. Ickx (Bel) Citroën 2.06.51. 2 Larti gue (Fra) Mitsubishi 0.59. 3 Vatanen (Fin) Citroen 5 25. 4. Eriksson (Zwe) Mitsubishi 8 44, 5 Waldegaard (Zwe) Citroen 13.35, 6. Aurlol (Fra) Lada 18.01. 7. Fontenay (Fra) ka ir (Dui) Mitsubishi 53.12. Motoren: 1. Oe Petri (Ita) Yamaha 6.30.28, 2 Peterhansel (Fra) Yamaha 5.01, 3. Vall (Spa) Suzuki 5.02, 4 Laporte (VSt) Yamaha 5.29, 5. Arcasons (Spa) Cagiva 6.01, 6. Orio li (Ita) Cagiva 6.13, 7. Wagner (Fra) Suzuki 9.34, 8. Neveu (Fra) Cagiva 10.36, 9. Mora les (Fra) Stalaven 11.33, 10. Magnaldl (Fra) 2e ronde: Courier (VSt/2) - Haarhuis (Ned) 6-4 6-4, Stich (Dul/6) - Bloom (Isr) 7-5 6-1. Sinner (Dui) - Woodtorde (Aus) 4-6 6-3 6-4, Xrias (VSt) - Stoltenberg (Aus) 6-2 6-4. lubbelspel. kwartfinales: Haarhuls/Koever- s (Ned) - Castle/Smith (GBr/Bah) 6-4 6- Perth. Hopman Cup. finale: Joegoslavië - Verenigde Staten 3-0 Seles - Garrison 6-1 6-1. Prpic - Wheaton 4-6 6-3 7-5. Seles/P- rpic - Garrison/Wheaton 8-3 (Mn set van vijftien games) Nederland 3-2 (12-15 17-15 15-6 15^17 15- 12), Ts|echoslowaklje-Chlna 1-3 (11-15 5-15 16-14 3-15). Stand: 1. Sovjetunie 2-4, 2. Ne derland 2-2, 3. China 2-2, 4. Tsjechoslowa- klje 2-0 Groep B: Cuba-Roemeniö 3-1 (15-7 15-13 3-15 15-9). IJSHOCKEY Oawiecim. WK junioron, B-groep 1M (3-0 4-1 0-0). Tret- rijk 4-2 (0-0 3-1 1-1), Polen-Japan 7-2 (2-2 4-0 1-0), Dultsland-Denemarken 7-2 (4-0 3-2 0-0). Stand: 1. Polen 6-12, 2. Duitsland 6- 11,3. Frankrijk 6-8. 4. Japan 6-7, 5 Roeme nië 6-4, 6. Denemarken 6-2, 7. Oostenrijk 6- Yljie (Chl) 211,89, 3 Liangde (Chl) 210,12, Bradshwaw (VSt) 207.60, 5. Lomanovskl (Sov) 207,45, 6 Andersson (Zwe) 207.36, 7 Lezi (VSt) 204,99, 8. Butler (Aus) 204.09, 9. Mondragon (Mex) 202,44. 10 Stasenko (Sov) 202,32, 11. Mc Cormack (Aus) 200.34. 12. Bedard (Can) 198,18. Allen geplaatst voor de (inale op vrijdag. I. Frechette (Can) 98,360 punten, 2. Baab (VSt) 98,160, 3. Kotanl (Jap) 97,720, 4. Se- dakova (Sov) 94,840, 5. Schuier (Fra) 94,800, 6. Cell! (Ita) 91,080, 7. Both (Ned) 89,920. 8. Müller (Dul) 89,880, 9. Müllner (Oos) 89,240, 10. Cardenas (Mex) 89,160, II. Guistl (Ven) 89,040, 12. Tan (Chl) 88,680, 13 Peczlnska (Zwi) 88.480, 14 Hol land (Zwe) 88,320. 15. Lopez (Spa) 87.800, 16. Rohlofl (Aus) 87,600, 17 Northey (GBr) 87,320, 18. Lobo (Bra) 86,040, 19. Lee (ZKo) _oc_TCi» 1 (NZe) 82.720. 85,760. 20. Zuk VOETBAL HVB ZATERDAG Hoofdklasse: Te Werve-VELO, DHL-DORR, SV Bohemen-De Jagers, Takdier Boys- EcSo, Loosdulnen-Natlonale Nederlanden, Dulnoord-KMD. 1a klaaaa A: Amar Deep- Arlston'80, Kamraan-RAS, SV EOC-QuIck Steps. VCS-SV Schiplulden. Marine-PGS. DVC-SVGW/GEB. B: DvJ/Blzon-RAVA. Vre- denburch-Ornas. HS/Texas-DHB-KSD. LENS-RVC, Postaiia-Wassenaar. Rljswtjk- BSC'68 2a klasaa: OWO-Westerkwarlier. Cromvtiet-Blauw Zwart. GOA-MVO'72. Neta Dall-Graaf Willem II Vac. 3a klaaaa: Oe Fla- mingo's-DFC Zoetermeer. Regionale jeugd: A-le klaas# B: WSE-Olympla. HVB-ZONDAG Hoofdklasse A: SV EOC-VDS. Westerkwar- tier-Dulndorp SV, Oe Postdulven-WM. SOA-DUNO. B: VOGEL-OSC, Juventas-Te Werve. WP-Lyra. Wassenaar-SEP 1a klas se A: WVS-Graaf Willem II Vac, Marathon- Postalla, FC Zoetermeer-HDV B: Trlomph- NIVO, De Ster-DZS, GDCPH-De Flamingo's. SV Kijkduln-BMT, SV Bohemen-GSC. 2a klasse: JAI Hanuman-Tempo. OVC-Interna- tional. Taurus-Robin Hood. Damee (beker 2a ronde): Iduna-VCS, Schevenlngen- RVC'33. Celeritas 2-Cabauw KORFBAL Zaterdag: Het Zuiden - TOP. Fiks - VEO (Apollohal, 16.45), ONDO - Pernlx, Records in 25-meter baden worden erkend PERTH De internationale zwembond (FINA) heeft giste ren besloten wereldrecords in 25-meter-baden met onmiddel lijke ingang te erkennen. Tot nu werden alleen records in 50-meter-baden officieel aan vaard. Dat heeft de voorzitter van de FINA, Mustapha Larfaoui, be kend gemaakt. Hij kondigde in Perth, waar gisteren een begin is gemaakt met de wereldkam pioenschappen zwemmen, ook een aantal wijzigingen van het reglement aan. Vanaf 3 maart is slechts één valse start toegestaan: rugslag- zwemmers mogen vijftien me ter na de start en keerpunt on der water zwemmen, dat was tien meter; de rugslagzwem- mers behoeven bij het keren de wand niet meer specifiek met de hand te raken, ieder li chaamsdeel is toegestaan. De FINA is niet van plan de speeltijd per periode bij het waterpolo te verlengen van ze ven tot negen minuten. De Eu ropese bond heeft vorig jaar besloten wel de duur van de wedstrijden met twee minuten uit te breiden. Dit besluit houdt in dat tijdens de wereldkampioenschappen en Olympische Spelen korter wordt gespeeld dan bij de Eu ropese titelstrijd. De straftijd bij het waterpolo wordt minder: twintig in plaats van 35 seconden. Ook zal een speler niet meer na drie persoonlijke fouten uitge sloten worden. De nieuwe re gels gaan over twee maanden Ongeveer 150 van de 581 deel nemers aan de wereldkampi oenschappen zullen zich moeten melden voor de do- ping-controle. De onderzoeken gebeuren willekeurig. Het is niet zo dat de winnaars auto matisch aangewezen worden, aldus Olu Asekun, voorzitter van de medische commissie van de FINA. De FINA wees gisteren verder een verzoek van Kuwayt om Irak uit te sluiten van deelne ming aan de wereldkampioen schappen zwemmen in Perth af. „De eis is niet ingewilligd omdat geen politieke, racisti sche, religieuze of andere gronden aanwezig zijn", aldus voorzitter Larfaoui. De FINA reageerde negatief op het verzoek van de Balti- sche staten Litouwen, Estland en Letland lid te worden van de FINA. Larfaoui zei de be slissing van het Internationaal Olympisch Comité te willen afwachten. De politie van Perth houdt re kening met terroristische ac ties tijdens de wereldkampi oenschappen zwemmen. De politie heeft sinds gisteren de veiligheidsmaatregelen in de Australische stad verscherpt. Ook met het oog op de Golf crisis en de dreigende oorlog. De bewaking concentreert zich op het Superdome, waar met uitzondering van het wa terpolo voor vrouwen, alle wedstrijden plaatsvinden, de trainingsaccommodaties, lucht havens en de hotels voor de deelnemers.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7