Sportzaal Ter Aar heropend NAAL „Hazerswoude had beter wat armer kunnen zijn" Katwijk presenteert „Afvalkalender '91" Sassenheim kiest sporter van 1990 Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.* Sint Elizabsth-zia- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa- beth-ziekenhuls. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14 00-17.00 u. Opname: werkdagen 16 45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie Is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30 Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordzisksnhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 30- 19.30 u Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15 30 u alleen voor ouders 18.00-18.30 u. )EN OMGEVING CcidócSouocmt WOENSDAG 2 JANUARI 1991 PAGINA 13 braak in kgebouw ierdorp kgebouw Zijl aan de Ie Marckstraat .eiderdorp is cht rond half igebroken. De Ker kwam n door aan de rzijde een ruit gooien. Ver- ns werden de ïndeur en de van de opslag- opengebro- Het is nog niet wat er is KATWIJK De gemeente Katwijk heeft van daag de „Afvalkalender 1991" gepresenteerd. Op de kalender, die is gemaakt door de afdeling voor lichting van de gemeente, staat informatie over hergebruik van afval en over de wijzen waarop afval kan worden aangeboden. Ook de data waar op de Ecocar langskomt en informatie over de soorten afval die met de Ecocar meegegeven kun nen worden, ontbreken niet. De kalender zelf is op een milieuvriendelijker manier gefabriceerd. Het papier is minder gebleekt en meer houthou dend dan normaal papier. Een pentekening van het duingebied Berkheide moet er mede toe bij dragen dat de Katwijkse burger de kalender be waart en gedurende het jaar raadpleegt. De kalen der wordt de komende dagen huis-aan-huis in Katwijk verspreid. Ruilbeurs in Leiden LEIDEN Ruilver- eniging Koningskerk houdt vrijdagavond een ruilavond in buurthuis 't Spoortje. Verzamelaars van onder andere mun ten, suikerzakjes, prentbriefkaarten, en postzegels kunnen tussen zeven en tien uur uitwisselen in het buurthuis aan de Bernardkade 40 in Leiden. Voor infor matie: 01729-8422. SASSENHEIM Sassenheim kiest deze maand de sporter van het afgelopen jaar. De Sportfederatie Sassenheim heeft het initiatief genomen tot deze verkiezing. Vrijdag 11 januari wordt tijdens een bijeenkomst in het clubhuis van Teylingen en Ter Leede de uitslag bekend gemaakt. Alle bij de Sportfederatie aangesloten verenigingen is gevraagd aan te geven wie bin nen de club in aanmerking komt om „Sporter 1990" te worden in een van de volgende catego rieën: sportiviteit, inzet voor de vereniging, persoonlijke prestatie of teamprestatie. De bij eenkomst op 11 januari begint om acht uur 's a- vonds. Naast de verkiezing staat ook een twee tal inleidingen over sportieve onderwerpen en een verloting op het programma. Nieuwkoper met auto in de sloot ALKEMADE De auto van een inwoner van Nieuwkoop is vannacht zwaar beschadigd bij een ongeval op de Vriezeweg in Alkemade. Ter hoogte van de provinciale weg 7 raakte de bestuurder door onbekende oorzaak met zijn rechtervoorwiel in de berm. De auto was niet meer te corrigeren en be landde in de naast de weg gelegen sloot. De automo bilist bleef ongedeerd, maar de auto liep grote schade aan de voorzijde op. Adest Musica viert 40-jarig jubileum met uniformenactie SASSENHEIM De Sassenheimse drum- en showband Adest Musica bestaat op 31 januari veertig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum worden diverse acties gehouden. Onder andere wordt geld ingezameld voor nieuwe uniformen. Een grote loterij met 15.000 loten in inmiddels gestart. Loten kosten een gulden per stuk en zijn verkrijgbaar bij de leden van Adest Musica en bij H. Hoogervorst, Marijkestraat 29. Don derdag 10 januari is de trekking van de 25 prij zen: toegangsbewijzen voor twee personen, in clusief vervoer, voor het optreden van André van Duin in het Circustheater in Schevenin- gen Binnenkort wordt in het centrum van Sas senheim een zogeheten geldthermometer ge plaatst Daarop is de financiële stand van zaken met betrekking tot de geldinzameling voor de uniformen af te lezen. imveebedrijf duidelijke rvoorschriften HAAG/ZOETERWOU- - E. den Hertog BV wil lijke voorschriften voor aximale stankuitstoot van pluimveebedrijf aan de nctieweg in Zoeterwoude. om vroeg het bedrijf dag aan de waarnemend ;itter van de afdeling de geschillen van bestuur ie Raad van State, staats- wm mr. M.D. van Wolferen, P voorschriften in de ver ing op te nemen. gemeente Zoeterwoude erde de voorschriften in ■ergunning op te nemen it die wil dat Den Hertog ;eheel nieuwe vergunning raagt. Dat zou nodig zijn it het bedrijf de laatste ja il sterk gewijzigd is. Hertog meent dat de e geurnorm nodig is om iorkomen dat het bedrijf de gemeente een dwang- krijgt opgelegd. De huidi- rergunning geeft immers j zeer onduidelijke norm i stankoverlast. Het bedrijf aan de landelijke geur- hen te kunnen voldoen, pluimveeslachterij en fok- van Den Hertog, waar g mensen werken, ligt in labijheid van een nieuwe fiwijk. Uit deze wijk wordt e gemeente veel geklaagd stank van het pluimvee- lijf. waarnemend voorzitter i spoedig uitspraak. TER AAR Wethouder A.J.M. Otto heeft op oude jaarsdag sportzaal De Wip officieel heropend en be schikbaar gesteld aan de gebruikers. Het dak en de vloer van De Wip zijn in vijf maanden tijd ingrij pend gerenoveerd. Het was de laatste officiële handeling van de CDA-wet- houder. Vandaag wordt het nieuwe bestuurscollege geïn stalleerd. Otto maakt daarvan geen deel uit. Na de officiële woorden van de wethouder mocht de keurgroep van de gymvereniging Advendo met een demonstratie het gebouw als eerste in gebruik nemen. In zijn toespraak memoreerde Otto dat reeds in 1986 signalen de beheerscommissie bereik ten dat de vloer van De Wip aan betonrot onderhevig was. De bouwer van de zaal had voor de vloer een speciale har der gebruikt om de betonspe- cie sneller te laten drogen. On der invloed van deze substan tie was de bewapening gaan roesten en was het betonijzer losgekomen van het beton, waardoor de vloer ernstig dreigde te verzwakken. Tijde lijk heeft men stempels onder de vloer aangebracht, maar het werd duidelijk dat niet aan een algehele restauratie was te ontkomen. Op 7 juni stelde de gemeente raad 465.000 gulden beschik baar voor dit doel en kon de uitvoering van het werk star ten. Het gedeelte onder het na bij gelegen Open Huis is met een speciale onderkabeling Wethouder Otto en de keurgroep van gymvereniging Avendo openden sportzaal De Wip. foto.- henk van den ende verstevigd en de sporthal kreeg een geheel nieuwe vloer. Tegelijkertijd heeft de beheerscommissie ook het dak van de hal onderhanden geno men en alles voorzien van een nieuwe verflaag. Een en ander is zeer strak binnen de geplan de tijd tot stand gekomen, zo dat de zaal sinds gisteren weer volledig beschikbaar is voor de verenigingen. BURGEMEESTER VAN LEEUWEN BIJ AFSCHEID: Beeld van een voorgaande editie van het Noordwijks nieuwjaarsconcert. foto: van kampen bijzondere acteertalent van Nicolas Cage. De voorstelling begint om 20.30 uur. Toegang f7,50, CJP/Pas65f6,50 Receptie Drum- en showband Adest Musica houdt vrijdag in On derdak aan de Hoofdstraat 167 in Sassenheim de nieuwjaarsreceptie. Van acht uur tot half tien is men wel kom. Ook wordt afscheid ge nomen van slagwerk-instruc teur G. Donner. Nieuwjaarsfeest Jongerensociëteit Ex-Votö in Voorhout houdt zaterdag een groot nieuwjaarsfeest. De avond komt in de plaats van de nieuwjaarsbijeenkomst die Ex-Voto gedurende de jaar wisseling had willen houden, maar waarvoor burgemeester en wethouders zoals bekend geen toestemming gaven. Tij dens het feest op 5 januari treden de bands Be Quiet en Low Down Chili op. De zaal opent om half negen. De toegang is voor leden gratis, anderen betalen vijf gulden. Jazz Gea Griek her Trio treedt zaterdag op tijdens het culi nair jazz festijn dat in restau rant De Duinpan in De Zilk wordt gehouden. De aanvang is om half zeven. Ondersteboven Kevin Brooking brengt za terdagmiddag de kindervoor stelling „Ondersteboven" in de Muzenhof in Leiderdorp. Het gaat om een clownesk optreden voor kinderen van af vier jaar. De aanvang is om half drie, de entree be draagt f5. Kerstboom (2) Noordwijk verbrandt zijn kerstbomen op zaterdag 6 ja nuari. De Noord wijkse vrij willige brandweer organi seert en begeleidt de ver branding van de sparren. De bomen kunnen van elf tot vier uur worden ingeleverd op de volgende plaatsen: het parkeerterrein achter de Northgo-sporthal aan de Duinwetering, de Hoogwa- kersbosstraat nabij de Wa- kersduinschool, het parkeer terrein aan het Jan Kroons- plein en aan de Dr. Hadriaan van Neslaan nabij de Vin ken laan. Op de laatste plaats vindt ook de verbranding plaats. Voor iedere ingelever de boom krijgen de kinderen een lot, waarmee VVV-ca- deaubonnen en ritjes in de brandweerauto gewonnen kunnen worden. De trekking van de loterij is om half vijf uur in de brandweergarage en wordt verricht door bur gemeester Van der Sluijs. Om vijf uur precies gaat de fik in de bomen. Concert Het vijfde Noordwijks nieuwjaarsconcert vindt dit jaar zondagmiddag plaats in Hotel Oranje aan de Konin gin Wilhelmina Boulevard. Medewerking wordt ver leend door harmoniekapel Crescendo, Mozaïek Operette en het dames- en herenkoor van Sint Jeroen. Er wordt een gevarieerd programma gebracht. Omdat in 1991 de tweehonderdste sterfdag van Mozart wordt herdacht, wor den enkele werken van deze componist ten gehore ge bracht. Aanvang half twee, toegang is gratis. Opbrengst De boekenmarkt in Zoeter woude heeft fl.258 opge bracht. Dit bedrag komt ge heel ten goede aan een schooljeugdprojcet op Haïti. De belangstelling voor de markt was iets minder dan vorig jaar. IJsclub De Warmondse IJsclub viert zaterdagmiddag het 100-jarig bestaan in het clubgebouw in de Veerpolder in Warmond. Men kan daar van half twee tot half vijf terecht. Computers Computervereniging Bollen streek houdt zaterdag 5 janu ari haar maandelijkse bijeen komst. Dat gebeurt van elf tot vier uur in 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beinsdorp. De toegang is voor leden gra tis Anderen betalen f3 (tot 16 jaar) of f5. Cursus De VOS-werkgroep (Vrou wen Oriënteren zich op de Samenleving) in Leidschen- dam begint half januari een avondcursus over het thema „Hoe zeg ik wat ik denk". In acht a tien avonden leren de deelnemersters zich beter uit te drukken zodat ze hun zelf vertrouwen vergroten. De cursus kost f25 en begint maandag 14 januari in het kantoor aan de Dobbelaan 1. De cursus is bestemd voor vrouwen van elke leeftijd, ook ex- VOS cursisten zijn hartelijk welkom. Kinderop pas is in overleg te regelen. Voor inlichtingen en aanmel ding telefoon 070- 3279347 of -3279787. kerstboom Sassenheimse kerst- <omverbranding is dit jaar [p vrijdag 4 januari. De spar- >n kunnen tussen twee en ur 's middags worden geleverd op het terrein aan Vliegeniersweg in Post- 'ijk. Als het weer dat toe- haat wordt de stapel om vier iur in brand gestoken. Voor 'de re ingeleverde boom 'ordt een lot verstrekt waar- ee een aantal cadeaubon en is te winnen. De trek ing is op 16 januari. Schaatsen E'en groot aantal leden van pclub Zoeterwoude gaat morgenochtend naar de Uit hof in Den Haag. Het gaat om de trainingsgroepen van ie maandag-, dinsdag- en vrijdagavond. Het gezamen lijk vertrek is om negen uur vanaf het parkeerterrein van ie Christus Dienaarkerk. Het vervoer zal zoveel mogelijk met particuliere auto's gebeu ren. Ouders en andere auto bezitters zijn dan ook van harte welkom. Film De film „Wild at Heart" is vrijdag te zien in het Park- 'ilmhuis in Alphen aan den Rijn. Deze produktie onder- cheidt zich vooral door een vervelende montage en het Burgemeester Van Leeuwen: „Hazerswoude heeft te veel geld opgepot. foto: milan konvalinka HAZERSWOUDE Te veel geld in de gemeente- pot, veel achterstallig on derhoud en het econo misch belang als onderge schoven kindje. Dat wa ren de kritische noten die interim-burgemeester H. van Leeuwen van Hazers woude afgelopen zaterdag bij haar afscheid liet ho ren. ken, zo zei ze. Zo heeft Hazers woude volgens Van Leeuwen bijvoorbeeld te veel geld opge pot. „Het is beter als Hazers woude wat armer was geweest. Nu hebben we geld, maar zit ten we met achterstallig on derhoud. Zo denk ik aan de renovatie van het winkelcen trum aan de Rijndijk, de re constructie van het Westeinde en de herinrichting van de Dorpsstraat". Mislukt Het vertrekkende raadslid B. Poot (CDA) trok zich deze mislukte herinrichting per soonlijk aan. „Toen ik in 1986 gekozen werd, wilde ik me in zetten voor de Dorpsstraat. Als ik dan nu door die straat rij, zie ik dat mijn missie is mis lukt", aldus een teleurgestelde Poot. Volgens de burgemeester moeten de nieuwe raadsleden erop toezien dat de gereser veerde gelden daadwerkelijk worden omgezet in de projec ten waarvoor ze bestemd zijn. Verder waarschuwde de schei dende burgemeester Hazers woude haar inspraakprocedu re te verbeteren. „Inspraak ge ven is geen kunst. Maar alles draait om de vraag wat je met die inspraak doet. Burgers moeten een klaar en duidelijk antwoord krijgen. En dat was tot nu toe vaak niet het geval". H. Kapaan (PvdA) zei dat Ha zerswoude het voorbeeld van Benthuizen moet volgen. Daar kunnen de burgers na afloop van de raadsvergaderingen vragen stellen aan burgemees ter, wethouders en raadsleden. Kapaan zal dat echter zelf niet meer meemaken. Hij is niet gekozen in de nieuwe raad. Als laatste merkte Van Leeu wen op dat bestaande bedrij ven niet voldoende „gekoes terd" worden. Koplopers uit de industriële sector zoals de firma Fasson aan de Rijndijk zouden niet genoeg aandacht krijgen. Het weghalen van de knelpunten op de industriege bieden en het flexibeler op stellen van streekplannen zijn volgens de burgemeester goe de oplossingen. Al had Van Leeuwen kritiek op het huidige beleid, haar ei gen beleid ontving niets dan lof. Wethouder P. van der Werf: „Niemand had gedacht dat ze in zo weinig tijd zo veel kon doen. Maar ze heeft Ha zerswoude naar de gemeente lijke herindeling geleid en ze kwam tot een overeenkomst over rijksweg 11. Ze is als een witte tornado". Slechts vijftien weken is Van Leeuwen waarnemend burge meester geweest. Ze volgde J.W. van der Sluijs op, die on langs plotseling naar Noord- wijk vertrok om daar waarne mend burgemeester te wor den. Met het verdwijnen van Hazerswoude als zelfstandige gemeente, ruimt Van Leeu wen het veld voor haar opvol ger M. Boelen. Hazerswoude vormt sinds gisteren één ge meente met Koudekerk aan den Rijn en Benthuizen. Nieu we burgemeester van deze plaats, die voorlopig Rijneveld heet, is M. Boelen. Hij wordt vandaag geïnstalleerd. Van Leeuwen keek zaterdag kritisch om. Tijdens de afgelo pen vijftien weken is ze van een paar zaken echt geschrok

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13