1ÖV/ Volleybalsters in voetsporen mannen sportuitslagen voor nt ;eilers Brokking laakt deelnemersveld Veder laag Liverpool erhoogt spanning 'rank van Bakel heeft baat bij „kraker" imipORT CeidócSouocmt MAANDAG 31 DECEMBER 1990 PAGINA 7 manen opent jacht op vierde zege PLERMONT-FERRAND De Fin Ari Vatanen heeft de jacht ■opend op zijn vierde overwinning in de omstreden woestijn- illy Parijs - Dakar. Met zijn Zweedse bijrijder Berglund won hij stèrmorgen de proloog in Périgat-sur-Allier, gelegen op enkele afnilometers van Clermont-Ferrand. Bij de motoren ging de over haal! inning naar de Fransman Laurent Charbonnel. In Clermont- errand meldde zich een uitgebreide karavaan voor de dertien- editie van de monsterrally, die dit jaar ruim 9000 kilometer )oliti ;lt. Ondanks de gevaren blijft de rally in trek bij de snelheids- (Uivels. In de Franse startplaats stonden zondagmorgen 184 au- 's, 113 motoren en 109 vrachtwagens opgesteld. Ari Vatanen, tijd rie keer eerder winnaar, stelde zijn kandidatuur voor de eind- !cht verwinning door met de Citroën ZX de proloog van 3,7 kilome- oorl r als snelste af te leggen. Citroen is gebrand op de eindzege, ver et nam vier coureurs over van Peugeot, dat dit jaar geen fa- is sirieksteams afvaardigde. Bij de motoren zegevierde de Frans- logisian Laurent Charbonnel. De Kawasaki-rijder bleef de Belgi- mirH'he crosser Jacky Martens een seconde voor. Derde werd de we aliaan Medardo, op vier tellen. De Italiaan Eddi Orioli, vorig ar winnaar en opnieuw favoriet, belandde buiten de top-tien. roud n' ^ALAMOS De grote Ne- erlandse delegatie heeft in e vijftiende editie van de iternationale zeilregatta bij iltene Spaanse plaats Palamos en ver het algemeen goed ge- assei resteerd. ier équipes vielen in de me- ailles. Roy Heiner (Soling)'en ohn Stavenuiter (470-klasse) in d)'J Adams zegeviert ondanks verlies GRONINGEN Ondanks een nederlaag in de laatste ronde heeft Michael Adams het inter nationale schaaktoernooi van Groningen gewonnen. De Brit kwam net als Jeroen Piket, de Sovjetrus Alexander Khalif- man en de vorige winnaar, de Australiër Ian Rogers, uit op een totaal van 5 1/2 punten uit negen partijen. Volgens het sy steem van weerstandspunten kreeg Adams de eerste prijs. Piket besloot zijn opmerkelijke inhaalrace met een remise te gen de Duitser Matthias Wahls. Een dag eerder versloeg de Leiderdorper de Amerikaan Boris Goelko. Karpov heeft uitzicht op deling prijzenpot gas(repen zelfs goud. Zilver was r voor de broers Kouwenho- (470) en brons voor de Eu- Zilla Fokke. londscoach Jeroen Peis toon- e sti e zich na afloop bijzonder te- •y reden. Ook over de prestaties i de breedte had hij geen kla- en. In de diverse klassen ein- len elf Nederlandse boten de eerste tien. Voor de it be éelneemsters in de nieuwe j lympische Europe-klasse was j e regatta een goede voorbe- irikl ^ding op de wereldtitelstrijd, ie in januari in Brazilië wordt ehouden. KOERSEN )EN HAAG Onze tips voor koersen van Nootdorp is voensdag aanvang 14.30 uur) nhsfiiden: koers: 1. Evita Jorishof, 2. Frutera istland. 3. Fiona Brasil (4-3-1). koers: 1. Dino de Bloomerd, 2. Da- kash Ashton, 3. Edel Hollandia (4- )- koers: 1. Daphne Aled, 2 Dolf ielinga. 3. Victory (4-7-2). koers: 1 Bianatrans R, 2. Barry ?ven jnstroom, 3. Carllewis Juweel (6-2- koers: 1 JJ 's Joel, 2. Bulhem GH(Ppf°k' 3 Boy B (1-10-5) koers: 1. Ellen Buitenzorg, 2. ,ma Baldwin, 3. Cya van de Lente 1-7). koers: 1, Elias, 2. Earby Alf, 3. isarevento (2-3-7). ikoers: 1 Dora van Ramen, 2. Dy- Buitenzorg, 3. (Cesar Crown). (2- II koers: 1 Billy Vredebest, 2. nd, 3 Irish Boy (2-7-3) Ie koers: 1. Zmanza Princess, 2. riend. 3. Ciao Magnus (11-12-3). Ie koers: 1. Elisabeth Boko, 2. Cro- Way, 3. Bugs Bunny (1-9-7). 2e koers: 1 Draver Boszorg, 2. Ay- mise. 3. Duke Torpedo (3-5- LYON Gari Kasparov heeft ondanks het be houd van de wereldtitel schaken eergisteren ge voelig gezichtsverlies geleden. In de 23e en voor laatste partij liep hij na een kapitale blunder binnen vier uur tegen een nederlaag aan, waar door zijn voorsprong slonk tot één punt: 12-11. Met een overwinning in.de voor vandaag vast gestelde slotpartij kan uitdager Anatoli Karpov alsnog op gelijke hoogte komen en de helft van het prijzengeld van drie miljoen dollar (ruim vijf miljoen gulden) opeisen. Kasparov blijft- hoe dan ook in het bezit van de wereldtitel. Kasparov had voor deze nieuwe tweestrijd, die 8 oktober in New York begon, vol bravoure uitgeroepen dat hij niet zou rusten voordat hij Karpov had vernietigd. Daar is niets van terecht gekomen. De uitdager boekte zaterdag met wit in 29 zetten de snelste winstpartij van de hele tweekamp. Kasparov moet nadat hij woensdag zeker werd van behoud van de titel door op twaalf punten aan te landen in een zorgeloze bui verkeerd heb ben. Anders is zijn flater zonder weerga op de 25e zet niet te verklaren. Hij meende een loper te offeren voor een op het oog gevaarlijke ko- ningsaanval. Het bleek echter al heel snel een hallucinatie te zijn. De witte loper op e3 stond gedekt door een paard en na de 29e zet van Kar pov zag Kasparov met zichtbare walging van verder spelen af. Zettenverloop 23e partij Karpov (wit)-Kasparov (zwart): I.d2-d4, Pg8-f6, 2.c2-c4, g7-g6, 3.Pbl-c3, Lf8-g7, 4.e2-e4, d7-d6, 5.f2-f3, 0-0, 6.Lcl-e3, e7- e5, 7.d4-d5, Pf6-h5, 8.Ddl-d2, Dd8-h4+, 9.g2-g3, Dh4-e7, 10.0-0-0, f7-f5, Il.e4xf5, g6xf5, 12.Pgl- h3, Pb8-a6, 13.Thl-gl, Ph5-f6, 14.Ph3-f2, Kg8-h8, 15.Lfl-e2, Lc8-d7, 16.Le3-g5, Pa6-c5, 17.g3-g4, e5-e4, 18.f3xe4, f5xe4, 19.Lg5-e3, Pc5-a4, 20.g4- g5, Pa4xc3, 21.b2xc3, Pf6-g8, 22.Pf2-g4, c7-c5, 23.d5xc6 e.p., Ld7xc6, 24.h2-h4, d6-d5, 25.c4xd5, Lc6xd5, 26 Dd2xd5, Ta8-c8, 27.Dd5-d6, Tc8xc3+, 28.Kcl-bl, De7-f7, 29.Le3-d4, zwart geeft het op. Ijshockeyers winnen ook tweede duel GELEEN Het Nederlandse ijshockeyteam heeft zaterdaga vond ook de tweede oefen wedstrijd tegen Joegoslavië gewonnen. Na de 6-4 van vrij dag in Tilburg werd het in Ge leen 2-1 Oranje trad aan zon der Mollen, Collard, Homburg en Van Galen Last. Dat was ook de reden, dat Nederland overwegend behoudend speel de. Geesink'slaagde er in Ne derland na ruim acht minuten de leiding te geven. In de tweede periode bouwde Har- togs de voorsprong uit. APELDOORN Peter Murphy kon zich tijdens de slotdagen van het acht tiende volleybaltoernooi in Apeldoorn de ene dag op de borst kloppen na een sensationele zege op de Sovjetunie om een dag later nog een keer terug in de realiteit te worden gezet na een vijfsets-les tegen de Italianen. „Ik heb geen team dat alles zomaar even uit de mouw schudt. Vergeet niet, we zijn maar negende van de wereld. Er moet steeds heel hard gewerkt wor den om dit team in vorm te brengen. Maar deze speelsters zijn uit het goe de hout gesneden, dat zie je", aldus de vrouwen- coach. En juist het Italië van spel- maakster Benelli zal straks ook de grootste drempel rich ting Barcelona vormen. De Europese titelstrijd, juist in Italië, is het hoofddoel van de tweede generatie 'Murphy- meiden'. Samen met Duitsland staan Nederland en Italië vol gende nazomer genomineerd als de achtervolgers van we reldkampioen Sovjetunie. De weg erheen zal - geheel volgens Murphy's 'normen - een keiharde worden. „Ach, het volleybalspelletje lijkt alle maal zo gemakkelijk, maar het vergt zo verschrikkelijk veel arbeid. Dat is keiharde busi ness. Wij hoeven geen schoon heidsprijzen te winnen, als er straks maar een hecht team in het veld staat." En met het proces van 'team building' berijdt Murphy zijn stokpaardje. Er is tijd voor no dig, er zijn speelsters met hart Italiaanse interesse Henriëtte Weersing APELDOORN De Itali- aanse profclub SIP Cassa- no heeft gisteren serieuze interesse getoond in Ne derlands beste volleybal sters Henriëtte Weersing en Cyntha Boersma. Club president Celeste Donini bracht die mededeling gis teravond over in een ge sprek met het duo. voor nodig 'en uiteraard is er een puik programma voor no dig. Murphy: „Ik heb na het WK het programma-eisen in gediend. 'Je bent gek, want dit is veel te duur', zie de bond te gen mij. Mijn antwoord was simpel: 'Zo moet het, anders doe ik het niet'. En nu kunnen we dus een voor Nederlandse begrippen uniek programma gaan draaien. Het kost,bijna zeven ton en is in het vrou wenvolleybal in ons land nog nooit vertoond. Het geeft ons een ideale uitgangspositie. We profiteren volop mee van het effect dat de mannenploeg te weeg heeft gebracht. En als ik me niet vergis kon het publiek hier in Apeldoorn ons spel ook best aardig waarderen", druk te Murphy zich weer eens be scheiden uit. Weg vrij Barcelona gloort voor Oranje. Financieel is de weg dus vrij gemaakt. Met dank aan het pharmaceutische bedrijf Gin- sana Products Limited dat de nieuwe sponsor van het Ne derlandse vrouwen-volleybal team is. Voor het bedrag van 350.000 gulden zal de naam van het bedrijf de komende twee jaar, met nog een optie voor een derde jaar, de shirts sieren. Murphy: „Dus als het niet lukt, dan kunnen wij ook niet zeggen dat het kwam doordat er te weinig geld was. Dan hebben we in ieder geval alle zeilen bijgezet. Dan is het en kel en alleen doordat wij niet de kwaliteit en kracht bezitten om naar Barcelona toe te gaan", verklaarde de bonds coach kort na de onderteke ning van het sponsor-contract in het restaurant van de Ame- ricahal. De Sovjet-muur werd zater dagavond voor bijna vijfdui zend toeschouwers geslecht door de fenomenale slagkracht van Henriëtte Weersing. De door Ginsana uitgeloofde winstpremie ging - misschien ten onrechte - in de teampot. Murphy: „Maar wat Weersing heeft laten zien was echt onge looflijk. Geen enkel team in de wereld kan zoiets impone- rends in het veld brengen. Al les was bingo. Natuurlijk speelt ze niet elke dag zo'n pot, dat is fysiek ook onmogelijk en zou dus ook niet goed zijn", nam Murphy zijn aanvalska- non in bescherming na haar mindere spel tegen Italië. Wankelmoedig Wat bij Murphy niet door de beugel kon was het wankel moedige optreden van Marti- nus-speelster Femke Hoekstra. „Zover wegzakken kan een basisspeelster zich niet permit teren. Twee dagen in hetzelfde omhulsel zitten is te lang. Nu hadden we geen superwissel achter de hand, maar over een paar maanden natuurlijk wel", doelde Murphy op een moge lijke rentree van Kirsten Gleis en de razendsnel op interna tionaal niveau gebrachte Aaf- ke Hament. RONALD WOUDENBERG Ron Zwerver laat Vladimir Alekno (rechts) kansloos. APELDOORN Voor het eerste sinds februari 1988 heeft het Nederlandse volley balteam een internationaal toernooi gewonnen. Onder protest. De selecties uit de Sovjetunie en Cuba waren van dusdanig gehalte, dat Brok king c.s. zich bij voorbaat ver plicht voelden de halve- en „hele" finale met 3-0 te win nen. Dat gebeurde dan ook. Gisteren kreeg de Sovjetunie geen schijn van kans: 15-11, 15-12, 15-7. Een dag eerder had Cuba, dat bij de in oktober gehouden wereldtitelstrijd het Nederlandse topteam in op mars van een medaille afhield, hooguit een set iets in te bren gen. 15-4, 17-16, 15-10. „Ik vind", zei Brokking, „dat we krachtig protest moeten aantekenen. Het Dynamo- toernooi betaalt veel geld voor de beschermde status. Daarom ook kon ik het niet maken te veel met jonge spelers te expe rimenteren. We waren aan onze stand verplicht hier vol uit te gaan. Andere teams heb ben het publiek in de maling genomen. Daar houd ik niet van". Zelfs in de finale, waar aan voorafgaande scheidsrech ter Rob Tammenga de gouden speld van de NeVoBo kreeg, was van een sprankelende show geen sprake. Benne speelde ver beneden zijn stand, Teffer wetd snel ver vangen door Boudrie. Er de den zich misverstanden voor die bij de nationale selectie normaal gesproken tot een zeldzaamheid behoren. In feite werd de ploeg gered door de onstuitbare krachtpatser Zwerver en het brein Avital Selinger. Sport op televisie VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: Veronica Sport in Oostenrijk. TV 5, 21.35 uur: Sport in 1990. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 18.55 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 13.30 uur: Ski springen; 22.50 uur: Studio Sport Journaal. TV 5, 19.15 uur. Sport. Duitsland 2, 13.30 uur: Skisprin gen. BBC 1, 11.35 uur: Kanovaren; 21.00 uur: Sportquiz. BBC 2, 13.30 uur: Grandstand; 19.35 uur: Skiën; 20.10 uur: Cric ket. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport WOENSDAG 8 Nederland 2,16.52 uurrDe bal is Duitsland 1, 12.20 uur: Steffi Graf. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Yep Kramer wint marathon LENINGRAD Yep Kramer is'zaterdag winnaar geworden van de schaatsmarathon op natuurijs in Leningrad. Zijn medevluchter Edward Hagen drong niet aan in de eind sprint. Kramer en Hagen waren zes kilometer voor het einde uit de kopgroep van vijf weggere den. De eerste marathon met internationale deelneming in de Sovjetunie kende een boei end verloop. Het natuurijs in Leningrad had een zachte bo venlaag door dooi. Kort na de start waagde Henri Ruitenberg een solo. Andy van der Pauw en de Sovjet Dimitri Botsjkar- jov brachten het peloton bij de vluchter terug. De wedstrijd bleef levendig. Grote man van de wedstrijd was Edward Ha gen. De jonge Haarlemmer, al tijd sterk op natuurijs, was bij alle vluchtpogingen betrok ken. In de laatste bocht, 200 meter voor de finish, kwamen beiden ten val, Kramer krab belde het snelst overeind en was winnaar. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde wa- Lotto 52: Winnende getallen: 11-17- 18-34-35-41. Reservegetal: 6. Deelne mers: 521.376, prijzen bedrag: 1.106.363,00. Cijferspel 52: Winnend cijfer: 609408. Deelnemers: 258.648, vaste prijzen. Toto 52: Winnende kolom. l-l-3-3i3- 3-1-1-1-3-2-1. Deelnemers: 16.668, prijzen bedrag: 63.532,00. Toto-gelijk 52: Winnende wedstrij den: 2-6-10-15-25. toegevoegd 18. Deelnemers: 2093, prijzenbedrag: 1,00. Duitse Lotto: Winnende getallen: 5- 13-18-29-32-35. Reservegetal: 37. Spiel 77: 6592466. Belgische lotto: Winnende getallen: 4-16-22-30-36-42. Reservegetal: 21. Jokernummer: 6403617 lONDEN De tweede ne erlaag van Liverpool hééft de panning in de Engelse eerste fivisie op de valreep van 1990 iruggebracht. Crystal Palace, immer drie van de ranglijst, iwees met de 1-0 op eigen [eld niet alleen zichzelf een lede dienst in het enige duel [an gisteren, ook Arsenal pro beerde van de misstap van de liders. Zaterdag boekte Arse- |al een ruime zege (4-1) op het ideraanstaande Sheffield nited. De marge is nu nog lechts één punt, al heeft Arse- lal een duel meer gespeeld. L'i 'rystal Palace frustreerde Li- erpool voor ruim 26.000 toe schouwers met een spelletje, waarin de lange pass over- leerste. Aanvallers Mark 'ENHBright en Ian Wright konden p deze manier voortdurend 'oor gevaar zorgen in de buurt 'an Liverpool-doelman Bruce t hobbelaar. De in Zuid-Afrika- [eboren keeper zag in de 42ste riinuut tot zijn afgrijzen een nzet van Bright, na een cros- zipass van Wright, tussen zijn het tenen door in het doel ver- egrelwijnen. Het was de elfde tref- ver van Bright dit seizoen. D°( i talie )e laatste voetbaldag in 1990 a^s iracht glorie voor Ruud Gul- g°«it. De aanvoerder van Oranje naakte in de thuiswedstrijd ikbaegen Juventus het tweede g'loelpunt. AC Milan zegevierde ■°°£iet 2-0 en naderde de leiding 5 n de Serie A tot één punt. mer )e Westduitse internationals ;e".n Italië hadden een slechte cel ij I dag. Inter werd aan de koj van de ranglijst afgelost dooi Sampdoria, dat het recht streekse duel met 3-1 won. De twee toppers in de Serie A zorgden voor records. In het Milanese Giuseppe Meazza-sta- dion zagen 85.000 toeschou wers de overwinning van de wereldkampioen bij de clubs. Zij waren goed voor een recet- të van 3,75 miljoen gulden. In Genua zagen 37.500 toeschou wers de overwinning van Ju ventus op Inter. Sinds het WK werd daar niet meer zo veel publiek geteld. Thomas Hösler speelde een uitstekende wedstrijd voor Ju ventus tegen AC Milan, maar hij kon de nederlaag'niet af wenden. Juventus opende sterk. Na een kwartier bepaal de AC Milan het spelbeeld. Al voor rust was de thuisclub dicht bij een voorsprong. Scho ten van Costacurta en Gullit werden van de lijn gehaald. Gullit werd na de rust de grote uitblinker. Direct na rust zorg de Ancelotti voor 1-0. In de 57e minuut maakte Gullit 2-0 op aangeven van Rijkaard. Spanje Coach Johan Cruijff maakte zich zondag niet druk om het puntverlies van FC Barcelona bij Real Sociedad (1-1). Zijn ploeg kan een stootje velen bo venaan de ranglijst van de Spaanse eerste divisie. De voorsprong op nummer twee, Atletico de Madrid (dat met 1- 0 won bij Logrones), bedraagt vijf punten. ■pé Ruud Gullit in actie tegen Luigi de Agostini van Juventus. De aan voerder van-Oranje scoorde namens AC Milan eenmaal.FOTO: EPA Real Madrid, zonder de ge schorste Mexicaan Hugo San chez, werd op eigen veld ver nederd. Nooit was Osasuna Pamplona, dat dit seizoen uit nog niet had gewonnen, er in geslaagd een overwinning mee te nemen uit het Santiago Ber- nabeu-stadion. Twee gelijke spelen in achttien duels, dat was het hoogste bereikbare tot nu toe. Nu werd het niet min der dan 4-0 voor Osasuna, dat. bij de rust voorstond met 2-0 door treffers van de Poolse in ternational Jan Urban. Direct na de hervatting had Urban andermaal succes en in de 56ste minuut voegde Lar- rainzar nog een treffer toe. opiEGEM Het gros van de ;?ederlandse veldrijders blijft Ploeteren. Ruim een maand foor het wereldkampioenschap Gieten lijkt alleen Frank Bakel1 iji de modder de 'jiiste vorm te vinden. De Bra- fander finishte gisteren in het felgische Diegem, waar de ze- jende Superprestige veldrit het seizoen werd gehou- jen, als derde achter winnaar 4taf van Bouwel en Karei 3amrda. Wereldkampioen Henk Baars moest zich tevreden stellen met de veertiende plaats een eind achter de eveneens onopval lend acterende Martin Hen driks, die als tiende finishte. Baars, vorige week in Overijsse nog vierde, kreeg zijn benen in de klei nauwelijks rond. Hij klaagde na afloop over ver moeidheid. Vier wedstrijden in één week leverden hem 20.000 gulden startgeld op, maar ook lood in de benen. Baars maakt zich niet ongerust, want hij meent dat de vorm groeiende is, ondanks de mati ge prestatie van gisteren. „Ik ken de oorzaak. Daarom maak ik me geen zorgen. Niet voor het Nederlands kampioenschap over veertien dagen en ook niet voor het wereldkampioen schap. Ik maak me alleen zor gen over mijn rug. Ik weet niet precies wat me mankeert, maar het is een lastige blessure", liet' Baars weten. Wellicht dat hij advies kan in winnen bij Van Bakel. Zijn provinciegenoot kreeg de afge lopen week ongevraagd van anonieme supporters uit Ber- geyk een tip over een „kraker" in het Belgische Lommei. Twee dagen voor Diegem liet hij zich behandelen aan zijn rug. Het bleek een goede ruggesteun .„Voor het eerst sinds weken had ik geen pijn", glunderde hij. Marrum, Halve marathon: I.Van Rijthoven (AVR '69 Reusel) 1.08.48, 2 Van Leeuwen (Sparta Den Haag) 1.08.58, 3. Boon (NSL Noordwljkerhout) 1 09 20 Veldlopen Oirschot, 9.150 m.: 1 Van de Wansem (Phoenix Utrecht) 29 17, 2. Punt (FSTC Zuid-Beijerland) 30.18, 3 Brandsma (AV Waterweg Maassluis) 30.26, 4. Van den Pul (Olympia Eindhoven) 30.31, 5. Verbaandert (V&LTC Den Haag) 30.49, 6. Slaats (G.M. Best) 30.52. AUTOSPORT Rally Parijs-Dakar Proloog: Auto's: 1. Vatanen/Berglund (Fin- /Zwe) Citroën 3,7 km in 3 minuten en 45 se- (Zwe/GBr) Citroën Citroën 0.13. Motoren: 1. Charbonel (Fra) Kawasaki 3.56, 2. Martens (Bel) KTM 0.01. 3. Dahhaam. Toto: winnend 2,20 1,90 4,40 3,20 koppel 20,00 trio niet ge speeld, kwartet 1.334,90. 9e koers, 2000 m: 1. Don Gry Romano (C. Kamminga) 2.41,4-1.20,7, 2. Express Up, 3. Double Duty. Niet gestart: Diamond Tonka. "60 plaats 2,30 3,00 koppel II (Spa) Suzuki 0.08. BASKETBAL Haarlemse basketbalweek Halve tinales: Tallinn (Sov)-Commodore Den thon Oil (VSt) 101-85 (52-52). Vijfde^taats: Athletes In Action (VSt)-Olympique d'Anti- bes (Fra) 122-112 (46-42). Derde plaats: Commodore Den Helder-Nashua Lasers 80- 66 (40-32). Finale: WBL All Stars-Tallinn 122-106 (65-59). Internationaal toernooi in Liase vrouwen. Festo (Ned)-BV Llsse (Ned) 62-35, Denemarken-Trudovi (Tsj) 49-51, RZ (Ned)- Den Helder (Ned) 45-79, België-Sparta (Tsj) 56-52 n.v. Den Helder-België 38-40, RZ- Sparta 44-56, Festo-Trudovl 58-60, Dene- marken-BV Llsse 47-31, Belglë-RZ 58-45, Den Helder-Sparta Praag 74-58, Belglë-Fes- to 43-46, Trudovl-Den Helder 46-43. Om de zevende plaats: BV Lisse-RZ 36-41, om de vijfde plaats: Denemarken-Sparla Praag 53- 44i om de derde plaats: Den Helder-België BOBSLEEËN Vierde wereldbekerwedstrijd tweemans bob in Königsee 1. Lochner/ZImmermann (Dui) 138,38 (49,04-49,34), 2. Hoppe/Hannemann (Dul) 1.38,41 (49,07-49,34), 3. Weder/Gerber (Zwi) 1.38,43 (49.17-49.26). 15. Mlnjon- Drost (Ned) 1.40,22. Stand WB: 1 Hoppe 117 punten. 2. Baracchi 95, 3 Appell 91, 4. Gesuito (Ita), Weder 88, 6. Lorl (Can) 81, 13. Overgangsklasse D SDO-De Meervogels 18-8 Eindejaarstoernooi in Dordrecht Deetos-Nederland 14-18, Fortuna-Oost Arn hem 17-19. Eindstand- 1. Oost Arnhem 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Fortune 3-2, 4. Deetos 3-0. PAARDESPORT 1e koers, 2000 m: 1. De 8este Peka (Me). M Neelen) 2.41,4-1.20,7, 2. Elfje van Troje, 3. Ditha O. Toto: winnend 6,90 plaats 5,80 3,60 koppel 18.60trlo 583,20. 2e koers, 2000 m: 1. Early Ricardo (F. Han delaar) 2.42,7-1.21,4, 2. Daniel Hanover, 3. Evergold M. Niet gestart: Escadron. Toto: winnend 1,60 plaats 1,30 1,60 koppel 2,40 3e koers, 2000 m: 1. Strausle (H. Grift) 2.38,5-1 19,3, 2. Dutch Hanover, 3. Eagle G, 4. Björn Pride Niet gestart: Carelyn Space, Crissl Westland. Tolo: winnend 1,70 plaats 1,70 3.70, koppel 7,50 trio 25,90 kwartet 137,80. 4e koers, 2000 m: 1 Cheetah Rider (Mej. M. Mol) 2.42,4-1.21,2, 2. Dave Shoeing. 3. Cha ritable. Toto: winnend 5,70 plaats 1,80 1,30 koppel 4.70 trio 66.70. 5e koers, 1609 m: 1. Benza (Ao. de Wrede) 2.03,4-1.16,9. 2. Claudia Boshoeve, Yko Gold. Toto: winnend 1.50 plaats 1,20 4,90 koppeM 1,00 trio 90,60. 6e koers, 2000 m: 1. Elkeklus (J. Oorthulj- sen) 2.39,3-1.19.7. 2. Dora van Ranum, 3. Duncan Prince. Niel gestart: Collatlo Bro- quio. Toto: winnend 2,20 plaats 1,20 1,20 koppel 2,50 trio 23,10. Koereen van Wolvega 1e koers, (1900 m): 1. Eagle Boshoeve (A. v.d. Wal) 2,36,6-1.22.4, 2 Elssler K, 3. Elma Houberg. Toto: winnend 3,20, plaats 1,80 2,20, koppel 7,40. trio 33,80. 2e koers, (2240 m): 1. Eliazar (Ao de Wrede) 3.03.5-1.21.9. 2. Egon ter Lune, 3. Ever Re ady Niel gestart: nr.3 (Erica K) Toto: win nend. 1.80. plaats 1,30 1,40, koppel 3,10, 3e koers, (1900 m): 1. Daphne Aled (J. Bot) 2.34,3--1.21.2, 2, Esterhazie, 3. Donald Tef- ka, 4. Dandy. Niet gestart: nr. 4 (Cor Speed). Toto: winnend: 6,10, plaats 2,30 1,90, koppel 7,80, trio 143,30, kwartel 1294,90 4e koers, (1900 m): 1, Colorado Pitt (S. Vlaar) 2.35,12-1.21,6, 2. Donar B, 3. Chantal W. Toto: winnend: 1,60, plaats 1,60 1,40, koppel 2,30, trio 7,80 5e koers, (2240 m): 1. Carel Buitenzorg (Ao de Wrede) 3.03,6-1.22,0, 2. Easy Postille, 3. Demerick Star. Niet gestart: nr. 2 (Baren Cartouche), nr. 7 (Cito Ulterdi|k). Toto. win nend 2,20, plaats geen, koppel 3,90, trio 13,40. 6e koers, (1609 m): 1. Evolita Lelystad (A. v.d. Wal) 2.09,2-1.20,3, 2. Daisy Oostland, 3. Chico Rose, 4. Exceptional Man. Niet ge start. Ella Boshoeve en Chlco Scimitar. Toto: winnend 2,20 plaats 1,40 2,20, koppel 5,60, trio 48,90, kwartet 313,00. 7e koers, (2600 m): 1. Dispatch (H. Lange- koppel 3.90, trio 93,90. 8e koers, (2240 m): 1. Bekila Ludwig (A. de Wrede) 3.01.6-1.21,1. 2. Abrogan Veha, 3. Yoco Oostland. Toto: winnend 9,00, plaats 3,10 2,10. koppel 15,30, trio 166,30. 9e koers, (1900 m): 1. Dytha Dear (R. Krom kamp) 2.32.2-1.20,1, 2. Ylius O, 3. Blnky Gerron, 4. Ylbode Spirit. Niet gestart: nr.4 (Cherrif Oldeson). Toto: winnend 2,00, plaats 1,40 5,90, koppel 16,30, trio 92,20, kwartet 340,90. 10e koers, (2600 m): 1. Boko's Dream (H. Langeweg) 3.36,2-1.23,2. 2. Zatopek Junior, 3. Bink Uithuizen. Toto: winnend 2,50, plaats 2,20 2,00, koppel 54,60, trio 40,80 W-5 (5-3-2-4-8): 632,20. Omzet: 229.349. Nationaal concours hippique Weert Grote Prijs, tabel A, 1.50 m. na twee barra ges: 1. Romp met Anaconda 0 strafpunten, 31,97 seconden, 2. Romp-Waldo E 0-43,88, 3. Van de Broek-Anlmo 4-32,16, 4. Van de Broek-Dingemans Rom 4-37,71, 5. Eras- Kwalificatiewedstrljd, i.50 m, mei barrage: 1. Romp-Miss Universe 0-33,03, 2. Van de Broek-Anlmo 0-35.74, 3. Swelheim-Balder- dasch 3-44,77. Finale 1,40 m parkoersen, met barrage: 1. Van Eimeren-Nelslus 0- 31,23, 2. Albert Zoer-Aminka 0-31,31, 3. Eh- rens-Attention R 0-31,65. Masters-sprlngen, 1 40 m: 1. Van der Vleuten-Expo Matchllne 240 punten. 2. Eras-American Dream 230, 3. Van Eimeren-Nelsius 220. SCHANSSPRINGEN Eerste wedstrijd vier-schansentoernee in Oberstdort 1. Weissflog (Dui) 203,9 punten (sprongen: 107-106,5), 2. Felder (Oos) 202 (104-108), 3. Kuttin (Oos) 198,7 (106-106,5). Stand WB na zeven wedstrijden: 1 Felder 107 punten, 2. Kiesewetter (Dui) 99, 3 Thoma 68, 4. Petek (Joe) 62, 5 Nikkola, Zünd. Vervejkin (Sov) 51,8. Ploc (Tsj) 37. Mannen, finales: 500 meter. 1. Bella (Fra). 2. O'Reilly (Eng), 3. Nicoleau (Fra), 5. Hooge- veen (Ned). 800 meter: 1. Veldhoven (Ned), 2. Ingris (Fra). 3. De Ruyter (Bel). 1000 me ter 1 O'Reilly, 2. Blanchart (Bel), 3. Veldho ven. Vrouwen, finales: 1000 meter: 1. Ernst (Ned), 2. Dllella (Ned), 3. Pintens (Bel), Vel- zeboer gediskwalificeerd. 500 meter: 1. Pin tens 2. Dllella. Velzeboer gediskwalificeerd. Regionale kampioenschappen in Den Haag Meisjes pupillen 400 meter: 1. Kitty Groener wegen (Wateringen), 2. Jolanda Wee ('s- Gravenzande), 3. Willemien Gisolf (Den Haag). Jongens pupillen: 1. Otto den Braver 16-22. Osasuna 15-20, Real Madrid Mannen, om de vijfde plaats, eerste wed strijd: Tsjechoslowakije-Polen 0-3 (12-15 5- 15 7-15), tweede wedstrijd Polen-Tsjecho- slowakije 3-2 (15-9 8-15 16-14 12-15 15-7). Halve finales: Finland-Sovjetunle 2-3 (15-5 15-6 7-15 8-15 14-16), Nederland-Cuba 3-0 (15-4 17-16 15-10), om de derde plaats: Fin- land-Sovjetunie, Finale: Nederland-Sovjetu nie 3-0 (15-11 15-12 15-7). Vrouwen: Tsjechoslowakije-Sovjetunle 0-3 (8-15 11-15 10-15), Italië-Cuba 3-1 (8-15 15- 11 15-6 15-10), Nederland-Sovjetunie 3-2 (16-14 8-15 8-15 16-14 15-9), Nederland- Italië 2-3 (15-10 7-15 15-13 13-15 8-15), Cuba-Sovjetunle 3-0 (15-6 15-9 16-14). Eindstand: 1. Italië 4-8, 2. Cuba 4-6, 3. Ne derland 4-4, 4. Sovjetunie 4-2, 5. Ts|echo- slowaklje 4-0. -Danny de Bie 75. 3. Karei Carnrda 58. 4. Hautekeete (Bel) 51. 5. De Roose 48, 6. Frischknecht 47. 7 Baars 45. 8. Hendriks 42, 9. Van Bouwel 40. 10. Thlelemans 39. 11 Van Bakel 35. 12 Lambrechts (Bel). Kools (Ned) 28, 14. De Brauwer (Bel). Veldrit in Rljkevorsel: 1. Vandljck (Bel) 1.07 2. Martens (Ned). 3. Poelvoorde (Bel). 4. Van Santvllet (Bel), 5. Lambrechts (Bel), 6 a (Blelswljk), 1 C/B: 1, Rinsk 2. Mariëlle Boerman (Naaldwijk), C van dén Ende (Den Haag). Jongens C: Ma- nolito Coldenhoff (Den Haag). 2. Maurice Barendse (Honselersdljk), 3. Matthljs van Gaaien (Monster), 800 meter heren B en se nioren: 1. Renè Steljn (Wateringen), 2. San- dor Woldendorp (Zoetermeer), 3. Melle Ste- geman (ZwIJndrecht). h 2-0, Everton-Derby 2-0, Leeds 1 don 3-0, Luton-Chelsea 2-0, Mar United-Aston Villa 1-1, Nottingham Forest- Manchester City 1-3. Quens Park Rangers- Sunderland 3-2, Southampton-Tottenham Hotspur 3-0. Crystal Palace-Liverpool 1-0. Stand aan kop: Liverpool 19-45, Arsenal 20-44, Crystal Palace 20-42, Leeds United 20-39, Tottenham 20-33. Heraklis-Olymplakos 0-2, Panathlnalkos- Serres 2-0, Yannina-Athinaikos 1-0, AEK- Apollon 1-1, Doxa-Panahalka 0-0, lonikos- Arls 0-0, Xanthl-PAOK 1-2, OFI Krela-Larls- sa 2-0, Panionios-Levadla 2-1. Stand aan kop: Olympiakos 13-20, Panathlnalkos 13- 20, OFI Kreta 13-16, AEK 13-15, Athinalkos 13-15. Italië Atalanta-AS Roma 2-2, Cagllarl-Genua 1-0, Cesena-Napoli 0-0, Florentlna-Bologna 1-0, Lazio-Plsa 0-0, Lecce-Barl 1-1, AC Milan- Juventus 2-0, Sampdorla-lnter 3-1, Torino- Parma 0-0 Stand aan kop: Sampdoria 13- 19, Inter 14-19, AC Milan 13-18, Juventus Amadora-Setubal 2-2, Gulmaraes-Porto 0- 2. Belra-Mar-Benfica 0-1, Gil Vicente-Spor ting 2-1, Belenenses-Famallcao 0-0, Boavis- ta-Braga 2-0, Salguelros-Chaves 1-0, Pena- fiel-Tlrsense 1-0, Uniao-Naclonal 1-0. Stand it kop: I 19-29. Bot Cramer (Oudeschoot) 2.40.58, 2. Hagen (Haarlem) 2.41.02, 3. Kooy (Rljsenhout) 2.41.14. 4. Kromkamp (Oldeholtpade) 2.41.27, 5. Henk van Benthem (Ens) 2.41.35, 6. Henri Ruitenberg (Oldebroek) 2.41.40, 7. Renè Ruitenberg (Oldebroek) 2.41.41, 8. Aberdeen-St. Mlrren 1-0 (26/12), Celtic- Hearts 1-1. Dundee United-Glasgow Ran gers 1-2, Hibernlan-St. Johnstone 0-1, Mo therwell-Dunfermline uitg. Stand aan kop: Rangers 19-29, Aberdeen 19-26, Dundee U. 19-23, St.Johnst. 19-23. Spanje Logrones-Atletico de Madrid 0-1, Mallorca- Burgos 0-0, Zaragoza-Sevllla 2-0, Cadiz- Castellon 0-0,- Real Socledad-Barcelona 1-1, Real Madrld-Osasuna 0-4, Espanol-Athletlc de Bilbao 1-2, Betls-Valladolld 0-0, Ovledo- Sportlng 0-0, Valencla-Tenerite 4-2 Stand aan kop: FC Barcelona 16-27, Atletico de Scheidsrechter: Engelsman. Toeschouwers: 700. Strafmlnuten: Nederland 4. Joegoslavië 6. Scoreverloop: 8.47 Geeslnk 1-0, 26.39 Hartogs 2-0. 52.09 Gorenc 2-1. ZWEMMEN Oliebollenwedatrijd WVZ 10 x 100 mater vrijealag dame»: 1 WVZ 11.03.1; 2. Rakel 11.56.1 100 meter vlinder slag heren: 1 M. van den Berg (DSZ) 58.8; 2. L. van Leeuwen (Raket) 1.01.6, 3. G. van Zeggelaar (WVZ) 1.01.6. Idem melajea on der 16 jaar. 1 W. Veldhoen (DSZ) 1.07.1; 2. L. van der Bosch (WVZ) 1.10.3; 3. M. van Hooft (De Gouwe) 1.10 5. Idem dames: 1 D de Bruyn (WVZ) 1.06.6; 2. L. van der Zwart (WVZ) 1.07.3; 3. P. SPaans (DSZ) 1.09.1 100 meter rugalag dame»: 1 D de Bruyn (WVZ) 1.10.0; 2 L. van der Zwart (WVZ) 1.10.3; 3. N. Matheeuwsen (De Gouwe) 1.12.5. Idem meisjes onder 12 jaar. 1 W Timmermans (WVZ) 1.15.0; 2. D Matheeuwsen (DE Gou we) 1.23.1; 3. F van der Pluljm (WVZ) 1.24.6 100 mater schoolslag jongena on der 12 jaar 1. B. de Bruyn (De Gouwe) 1.19.5; 2 M. van der Bosch (WVZ) 1.29.0; 3. S. van Engelen (De Gouwe) 1.30.3 100 me ter vrijealag meisje» onder 12 jaar: 1 W. Timmermans (WVZ) 1.05 4; 2. M. Albers (DSZ) 1.08.1; 3. D. Matheeuwsen) 1.08.7. Idem jongena onder 16 jaar 1 W Steller /VVZ) 54.2; 2. M. Weste Pleljte (Stormvogel) 5 'luygens (Raket) 53.6 (De Gouwe) 54.1; 3. M.L (DSZ) 54 9 Idem jongen» onder 12 jaar 1 B. de Bruyn (De Gouwe) 1.04.8; 2. M Nahon (De Gouwe) 1.06.7; 3. M. van der Bosch (WVZ) 1.06 8 200 meter vrijealag jongena 2*05*2; 2* R* T^mmermans^Vzi'T.OBT7^ F. Vermeulen (Stormvogel) 2.21.2. Idem jongena onder 16 jaar 1 W. Steller (WVZ) 2.00.1; 2. M. Westerduin (DSZ) 2.09.9; 3. T. van Duyn (DSZ) 2.12 3 200 meter wissel slag meisjes onder 14 jaar 1 R. van Brug gen (WVZ) 2.32.1; 2. T. Storm (DSZ) 2.41.7; 3. J. Janssen (WVZ) 2.42.7. Idem melajea onder 16 jaar 1 L van der Bosch (WVZ) 2.27.8; 2. W Veldhoen (DSZ) 2.31.3; 3 C. Ruivenkap (WVZ) 2.33 3 4 x 100 meter wis selslag jongens onder 10 jaar 1De Gouwe 6.14.1 Idem melajea onder 10 jaar. 1 De Gouwe 6.22.9; 2. WVZ 6.29.0 Idem heren: 1. RAet 4.09.2; 2. WVZ 4.14.4; 3. DSZ 4.14.6 100 meter schoolslag meisje onder 14 jaar: 1. R. van Bruggen (WVZ) 1.19.6; 2. E. Lok- kart (DSZ) 1.21.9; 3. S. Stayen (De Gouwe) 1.23.3 Eindstand: 1 WVZ 1620.7 punten; 2 De Gouwe 1726.7; 3.DSZ 1736.0; 4. Storm vogel 1770.7; 5. Rakel 1884 8.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7