Gevaarlijke verkeerssituaties Buitenkaag worden aangepakt Mechanisatiebedri jf thuis tussen kassen Handtekeningenactie voor behoud weekmarkt Hoofdstraat Leiderdorp College Zoeterwoude is tegen voorrangsregeling Nieuweweg-Zuidbuurtseweg -iMI -ï -l LEIDEN OMGEVING QeidóüQowtant WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 PAGINA LEIDERDORP De donder dagse weekmarkt in de Hoofd straat moet behouden blijven. Dat is de inzet van een hand tekeningenactie van winke liers en bewoners. Volgens ini tiatiefnemer C. Bos, postagent schaphouder in de Hoofdstraat en voorzitter van de Stichting Festiviteiten Leiderdorp, zijn er inmiddels honderden hand tekeningen verzameld. De petitie wordt maandag 10 december om 10.00 uur aan de wethouder van Financiën en Economische Zaken, C. Hui gen-van Boven aangeboden. De marktkooplieden hebben verscheiden keren te kennen gegeven naar een meer centra le plaats in Leiderdorp te ver huizen. Het oog is daarbij ge vallen op het winkelcentrum Santhorst aan de Laan van Ouderzorg. Volgens Chris Verplancke, voorzitter van de Centrale Vereniging voor de Ambulan te Handel, afdeling Leiden en omstreken is er niet voldoende ruimte aan de Hoofdstraat voor de markt om zich te ont plooien. Voor de kooplieden is de Eikenlaan te weinig inter essant voor een standplaats. De markt in Leiderdorp mist variatie. Ze zou te eenzijdig gericht zijn op voedingsmidde len Bos ziet de noodzaak van ver plaatsing van de markt niet in. Hij ziet de oplossing in een zelfde opstelling van de markt als bij de jaarlijkse braderie die in de Hoofdstraat en Ber- kenrade wordt gehouden. „De brandweer en de politie keu ren die opstelling altijd goed. De marktkooplieden kunnen meer kwijt, waardoor het aan bod kan worden verbreed", al dus Bos Tegelijk met de aan bieding van de handtekenin gen zal hij een plattegrond met daarop de marktkramen inge tekend aan wethouder Huigen overhandigen. Voor het gemeentebestuur van Leiderdorp is een eventuele verplaatsing van de donder dagse weekmarkt een delicate en aangelegenheid. Wethouder Huigen heeft op vragen van het CDA-gemeenteraadslid G. Hogervorst verklaard, pas be reid te zijn de discussie over de markt te heropenen, wanneer de marktkooplieden kunnen aantonen dat de verplaatsing economisch een keiharde noodzaak is. Ook het consu mentenbelang speelt volgens Huigen een belangrijke rol. Verplancke vindt, dat de con sument niet de dupe wordt van verplaatsing van de markt naar een meer centrale plaats in Leiderdorp, „De vrijkomen de. ruimte zal direct worden benut door marktkooplieden die een individuele standplaats innemen", zegt Verplancke Hij noemt een goed lopende markt ook in het belang van de Leiderdorpse consument. Vooralsnog hebben de markt kooplieden hun loop gevestigd op de uitkomsten van een on derzoek, dat wordt gehouden op verzoek van het gemeente bestuur van Leiderdorp. Verder wordt gewacht op de resultaten van een consumen tenonderzoek, dat onlangs is gehouden onder de bezoekers van de markt door leerlingen van het Holtlant College (voorheen RIO). Marktkoop lieden en gemeente zijn samen opdrachtgever. Ook de Neder landse Vereniging voor Huis vrouwen, afdeling Leiderdorp en de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond hebben hun le den geconsulteerd over de ge volgen van een verplaatsing van de markt Wethouder Huigen denkt, dat het nog en kele weken duurt voor de re sultaten van alle lopende on derzoeken bekend zijn. De on zekerheid over de toekomst van de weekmarkt in Leider dorp zal daarom nog even voortduren. Nieuwkoop wil bouw van woningen in Woerdense Verlaat NIEUWKOOP Het eer ste bestemmingsplan dat Nieuwkoop voor Woerd- sense Verlaat heeft opge steld voorziet in de bouw van tien tot 25 nieuwe woningen in het dorp. De bouw zou voor 1993 moeten kunnen beginnen. Woerdense Verlaat werd op bij de gemeentelijke herindeling per 1 januari 1989 aan Nieuwkoop toe- Planoloog Vogelzang lichtte het bestemmingsplan gister avond toe in de commissiever gadering voor algemene za ken. Hij ziet drie locaties voor de nieuwbouw. Globaal weer gegeven liggen die in de Noordwest, Noordoost en Zuidoostrichting vanuit de kern van Woerdense Verlaat. In het plan wordt ook reke ning gehouden met uitbrei dingsmogelijkheden voor de firma Oudenallen op het in dustrieterrein. De heer van de Vaart, woord voerder voor Woerdense Ver laat, was blij was dat er zo snel een bestemmingsplan geko men is. Hij benadrukte dat de bouw van de woningen een ruime opzet moet krijgen. Hij richtte ook de aandacht op veilige fietsroutes nabij de sluis, gelegen bij de korte Meentweg. Commissievoorzitter burge meester W. de Vrey-Vringer zei dat de mensen in Woer dense Verlaat behoefte hebben aan stukjes eigen grond, waar ze zelf kunnen bouwen. Er kan dus niet gesproken wor den van een nieuwbouwwijk. De opzet van het plan is daar tè klein voor, aldus de voorzit ter. Bewoonster De Jong stelde dat bouwen in de Zuidoostrichting een levensgevaarlijke situatie kan opleveren voor kinderen die de provinciale weg moeten oversteken om naar school te gaan. Een andere inwoner voegde hier aan toe dat door daar te bouwen het centrum in tweeën verdeeld wordt, terwijl juist de bedoeling is om één centrum aan te houden. Tijdens de vergadering kwam als nieuwe locatie nog de mo gelijkheid naar voren om ach ter het Nachtegaalpad te bou wen. De vier mogelijkheden worden na de inspraakbijeen komst van gisteren en de mo gelijkheid tot schriftelijke re acties verder uitgewerkt. WONINGBOUW VOOR OUDEREN LANGS VLIET LEIDSCHENDAM Langs de Vliet, naast de historische villa Windlust zullen in Leid- schendam twintig woningen voor ouderen worden ge bouwd. In de richting van de Petrus en Pauluskerk komen voorts nog 55 appartementen in de vrije sector in de prijs van circa 350.000 gulden. Voor het algeheel saneren van de grond van Ankor Handelson derneming en de voormalige scheepswerf Van Dongen stelt de gemeente zes miljoen gul den beschikbaar, inclusief de aanleg van de Vlietpromenade (drie ton) en de bijdragen voor de ouderenwoningen. Omdat de architectuur in ver band met de historische omge ving van hoge kwaliteit moet zijn zullen vier architecten, onder wie het Leidschendamse architectenbureau Van Vliet, worden uitgenodigd ontwer pen in te zenden. De gemeen teraad is met de tegenstemmen van de PvdA, inclusief wet houder IJmkers, en de SP-er P. de Ruiter akkoord gegaan met dit compromis. De tegenstemmers waren van mening dat een bijdrage van zes miljoen gulden nog te veel is voor.de bouw van voorna melijk vrije sectorwoningen die door projectontwikkelaars wordt gerealiseerd. De gemeente verwacht nog wel een flinke bijdrage van de provincie voor de zorgwonin- gen. Deze woningen komen met waarschijnlijk nog een 25- tal andere in de plaats van een door de provincie al jaren ge leden toegezegd algemeen ver zorgingshuis voor ouderen. De resterende woningen worden misschien in de nieuwe wijk De Rietvink gebouwd. DORPSRAAD: GROTE RISICO'S VOOR KINDEREN BUITENKAAG De ge vaarlijke verkeerssituaties in de Buitenkaag worden aangepakt. De gemeente Haarlemmermeer heeft hiervoor 18.000 gulden be schikbaar gesteld. Hoge prioriteit wordt toegekend aan veryanging van de stoplichten bij de pont naar Kaag-dorp. Dit zegt verkeerskundig medewer ker B. Steens van de dienst Ruimte, Wonen en Economie. Begin dit jaar schreef de dorpsraad van de Kaag een brandbrief naar de gemeente Haarlemmermeer. De dorps raad vond het de hoogste tijd dat er iets gedaan werd aan de vele verkeersonveilige situa ties in de Buitenkaag. Een doorn in het oog van de raad is onder andere de verkeerssi tuatie op de Huigsloterdijk bij het pontje naar het Kaagei land. De stoplichten voor het verkeer naar de pont en voor het rechtdoorgaand verkeer zijn niet goed op elkaar afge stemd Het stoplicht voor het rechtdoorgaand verkeer, maar ook voor het afslaand verkeer naar de pont toe, staat wel. eens op groen terwijl de pont niet aan wal is. Het is wel eens gebeurd dat automobilisten die niet bekend zijn met de situa tie het licht op groen zagen en de vaart in reden Offerte Steens zegt zich ook niet zo ge lukkig te voelen met deze situ atie. „Een nieuwe lichtinstalla tie moet voor een betere af stemming zorgen. Afstemming op het rechtdoorgaand verkeer is ook nodig om het rechtsafs- laand verkeer de gelegenheid te geven met een ruime bocht de pont op te kunnen draai en". Het wachten is nu op een offerte voor een nieuwe instal latie. Als tijdelijke maatregel zijn er wel voorlopig grotere lampen geplaatst. Een nieuwe lichtinstallatie moet afstemming van het verkeer bij de pont in de Buitenkaag verbeteren. Om niet via de Zweilandstraat en de Leidsemeerstraat te hoe ven omrijden om weer op de dijk te komen, rijden fietsers en ook automobilisten nogal eens tegen het éénrichtings verkeer op de Huigsloterdijk in. „Helaas hebben we echt geen ruimte voor fietsers in twee richtingen", merkt de verkeerskundige op. Door middel van een extra bord met een verlichte pijl en een belij ning van de dijk naar de Zwei landstraat toe wil hij de weg gebruikers nog eens extra at tent maken op het éénrich tingsverkeer. J. Donkers, se cretaris van de dorpsraad, wil iets verder gaan- „Ze moeten door bijvoorbeeld bloembak ken of opklapdrempels wor den gedwongen om rechts af te slaan, want er zijn veel mensen met weinig zelfdisci- Schoolkinderen Voorts pleit de dorpsraad voor snelherdsremmende maatrege len bij de kruising Hoofdweg- Huigsloterdijk. Donkers: „Voor de ongeveer 40 kinde ren die vanuit de Kaag naar school in de Buitenkaag gaan is dit een levensgevaarlijke kruising. De automobilisten die van de Lisserdijk komen, rijden veel te hard. En dat met kinderen die vaak toch spelen derwijs naar school lopen". Volgens Steens is het aanbren gen van een verkeersdrempel op deze plaats niet mogelijk: ..Het waterschap Groot Haar lemmermeer laat dat niet toe. De grond bestaat uit het zeer trillinggevoelige veen. Een drempel.is voor omwonenden erg irritant en kan scheuren in de woningen, veroorzaken" Ter verbetering van het uit zicht zijn er bij deze kruising anti-parkeerpalen aange bracht. Ook stelt de dorpsraad voor FOTO: HENK VAN DEN ENDE om van de kruising Zweiland straat naar de Leidsemeer straat een voorrangskruising te maken. „Vooral voor schoolkinderen die van de Zweilandstraat komen en links af slaan naar de basis school is dat veiliger", aldus Donkers die ook lid is van de ouderraad Afhankelijk van hoeveel geld er over blijft, is volgens Steens de gemeente bereid om twee drempels aan te leggen. Hierbij is het de be doeling dat het verkeer ko mend van de Zweilandstraat dat links af de Leidsemeer straat in slaat de drempels niet ALKEMADE Na een jarenlange strijd met tal van overheidsinstanties en particulieren heeft Hans van der Poel (28) eindelijk een plekje gevonden voor zijn landbouwmechanisa- tiebedrijf. Dank zij de re constructie van de oude glastuinbouwgebieden in Roelofarendsveen, schoot er precies een geschikt pand met schuren over aan de Geestweg 62 in Roelofarendsveen. De kwekers aan weerszijden hadden er geen belangstelling voor. Voor Hans van der Poel was het echter precies wat hij zocht, namelijk een bedrijfs- terreintje in agrarisch gebied. Van der Poel begon ongeveer zes jaar geleden voor zichzelf met het repareren van tracto ren en andere landbouwma chines in de werkplaats van zijn vader Bram aan de Leid- seweg in Oude Ade. Omdat Hans ook de verkoop van Het echtpaar Van der Poef in gezelschap van een broer van Hans temidden van de tractoren op het bedrijfsterrein aan de Geestweg. FOTO: HENK VAN DEN ENDE nieuwe traktoren ter hand nam groeide zijn bedrijf al spoedig uit de hem toegemeten ruimte. Zijn oom Jan bood eigenaar van boerderij „Mijn ouders wensch" in 't Lage Landi bood hem als oplossing vier jaar geleden een stuk weiland aan. Maar de gemeente wilde voor dat terrein geen bouw vergunning geven omdat het om natuurgebied ging. „Een bedrijf als dat van Van der Poel hoort op een industrieter rein thuis" zo redeneerde men ten gemeentehuize. Nadat HanS had aangetoond dat het Alkemadese industrie terrein niet toegankelijk is voor traktoren, besloot het ge meentebestuur na lang aarze len toch mee te werken. De raad gaf in meerderheid (CDA en VVD) zijn fiat en een lange weg, geplaveid met talrijke be zwaarprocedures, moest wor den afgelegd. Regelmatig 'was de geplande bouw in het be schermde natuurgebied van Oud Ade onderwerp van ge sprek in gemeenteraad en raadscommissies. In mei dit jaar weigerde het provinciebe stuur definitief medewerking aan de bouwplannen. De pro vincie hechtte meer waarde aan de belangen van natuur- en landschap. Twee dagen eerder koos Van der Poel al eieren voor zijn geld. Na over leg met het college gokte hij op vestiging van zijn bedrijf temidden van de kassen in Roelofarendsveen. „We zitten best centraal hier" vertelt Van der Poel. „De vee houders uit Rijpwetering, Hoogmade, Oude Ade, War mond en Woubrugge komen hier met hun tractoren ge makkelijk via de Aderweg of over de andere kant via de Ripselaan en de Floraweg." Hans en zijn echtgenote Caro line wonen alweer een maand of zes aan de Geestweg in Roe lofarendsveen, waar ze al aar dig ingeburgerd raken. Dat bleek onlangs ook toen zij met een fraai versierde traktor met dieplader aan het bloemen- corsco van Roelofarendsveen meededen. Van de zomer hebben ze het huis opgeknapt, de schuren verbouwd en een magazijntje opgezet. Inmiddels heeft Hans een „uitvinding" gedaan. Hij ontwierp een bijzondere veu- rentrekker die vooral geschikt is voor zachte gronden, zoals veengrond. „We hebben er al vier afgeleverd en er is veel belangstelling voor". Woensdag 12 december is de officiële opening van zijn landbouwmechanisatiebedrijf. Op de drie daaraan volgende dagen houden Hans en Caro- lien open huis van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Dan is er op het terrein aan de Geestweg 62 een kleine pre sentatie van land- en tuin- bouwtraktoren, hooibouw- werktuigen en aanverwante machines en mestverwer kingsmaterialen. ELLEN VERHAAR Bulgaarse pers heeft veel aandacht voor hulp uit Hazerswoude HAZERSWOUDE/VAR- NA Het Hazerswoudse trio Ciska de Groot, Theo Wesselingh en Kees den Hollander kreeg gisteren bij het uitdelen van de resterende voedselpakket ten aan 21 gezinnen veel belangstelling van de Bul gaarse pers. Gisterochtend kwamen ze aan op hun eindbestemming, de stad Varna. Dit meldt coördinator Piet Meyer, die gisteren telefonisch contact met ze had. „De emo ties liepen hoog op", weet Meyer. „Ze hebben zelf nog in winkels gekeken, maar er was werkelijk bijna niets meer te koop. Groente en fruit waren helemaal uitverkocht". „De Bulgaarse pers was laai end enthousiast over de huma nitaire hulp op zo'n kleinscha lig niveau", vertelt Meyer, die zelf ook heel enthousiast is. Ook heeft hij van het drietal iets vernomen over de chaoti sche toestanden die momen teel vanwege de politieke toe standen in Bulgarije heersen „Niemand weet waar men aan toe is. Toch gaat de hoop nu leven dat ze op weg zijn naar democratie". Vannacht heeft het trio in een hotel in Varna geslapen en vanochtend zijn ze begonnen aan de terugreis. Vrijdagavond worden zij weer thuis ver wacht. Inmiddels werkt het thuisfront hard aan de organi satie van een tweede voedsel- transport. „We zijn op dit mo ment in onderhandeling met een busmaatschappij. We pro beren in de eerste week van januari een nog groter trans port rond te krijgen. De bedoe ling is dat wij ons dan richten op een ziekenhuis en één of twee kindertehuizen in Var na", aldus Meyer. Hij kan niet nalaten nog even te melden dat hij van de plaat selijke bevolking steeds erg veel spontane reacties krijgt. Velen willen helpen in de vorm van het schenken van voedsel of geld. Het steunt hem in de gedachte dat ook het tweede voedseltransport een groot succes zal worden. Omdat de hele organisatie nu iets groter van opzet wordt, hebben Theo Wesselingh en Piet Meyer afgesproken dat zij het geheel coördineren. Op dinsdag- en donderdagavond zijn zij tussen zeven en acht uur speciaal hiervoor telefo nisch bereikbaar (01714- 12927/13698). Snel duidelijkheid voor personeel van gemeente Jacobswoude LEIMUIDEN Een stuur groep van de huidige gemeen ten Leimuiden. Woubrugge en Rijnsaterwoude zal maandag 11 december haar laatste ad vies uitbrengen over de perso neelsbezetting van de nieuwe gemeente Jacobswoude. De stuurgroep moet nog een be sluit nemen over de vraag waar in de periode 1 januari-1 maart 1991 voordat het tijdelij ke gemeentehuis in Rijnsater woude gereed is, de diverse sectoren gehuisvest worden. Maar het is de bedoeling dat het ambtenarenkorps tijdelijk in de beide gemeentehuizen van Leimuiden en Woubrugge blijven. Tevens zal de stuur groep aan de nieuwe raad van Jacobswoude een voorstel doen over de brandweer. Het is nu zo dat zowel Leimuiden/ Rijnsaterwoude als Woubrugge een vrijwillig korps hebben. Volgens burgemeester M. Boe len van Rijnsaterwoude en Leimuiden is het de bedoeling om één commandant en één ondercommandant te benoe men voor twee blusgroepen van ieder twintig man sterk. Het totale korps telt dan 42 personen. Inbraak bij bejaarde NIEUWE WETERING Die ven hebben gisteren ingebro ken bij een 84-jarige bewoon ster van een woning aan de Achterweg in Nieuwe Wete ring. De vrouw was niet.thuis. Een ruit aan de achterzijde werd ingeslagen, de woning vervolgens doorzocht. Er wer den sieraden, een bontjas en een hoeveelheid geld buitge maakt. Vannacht werd in Oude Wete ring een bestelwagen, een Ford Escort, gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Wa tergang. ZOETERWOUDE Burge meester en wethouders van Zoeterwoude zijn niet van plan een voorrangsregeling in te stellen op de kruising van de Nieuweweg met de Zuid- buurtseweg en de Jan van Banningstraat. Het gemeenteraadslid W. Ooij- endijk van Progressief Zoeter woude had daarom gevraagd. Hij is van mening dat het ver keer dat vanaf de Nieuweweg komt voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Zuid- buurtseweg. Met name voor de schoolgaande jeugd ontstaat dan volgens Ooijendijk een veiliger situatie. Ben W delen die mening niet. Morgenavond zal de commissie openbare werken over dit onderwerp van gedachten wisselen. Het college heeft advies ge vraagd aan de werkgroep In tegrale Verkeersveiligheid. Die werkgroep is tot de slot som gekomen dat het niet ver standig is van de krusing Nieuweweg-Zuidbuurtseweg een voorrangskruising te ma ken. Als gevolg van de ver- keersremmende voorzieningen die onlangs aan het begin van de Nieuweweg zijn aange bracht is de snelheid bij de kruising met de Zuidbuurtse- weg al sterk teruggebracht. De politie heeft geconstateerd dat de verkeerssituatie ter plaatse, Een voorrangsregeling ver hoogt volgens de politie nau welijks de veiligheid voor het verkeer op de Zuidbuurtse- weg. Vóór een uitgebreide agen ook voor de komende dao 1 raadplege men „UIT", de g^l tis wekelijkse bijlage van d krant LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel 071-121239): Flatliners 18.45. 21.15 LIDO en STU ',d (Steenstraat 39. tel. 124130): Sht ring sky (12); 18.45, 21.15 wo as 14.15 Presumed innocent 18 45. 21 15 Problem child 19.00, 21 15. wo. ook 14.30. PiiJ" Woman (al); 18.45, 21.15. 1 14.30. Ghost (al); 18.45, 21.15. ook 14.30 Asterix en de knalle at ketel (al); wo. 14.30. TRIAf (Breestraat 31, tel.071-123875): mille Claudel (12); 20.00. (Haarlemmerstraat 52, tel. 125414): Sweethearts (16); 21.15 rn.q ALPHEN AAN DEN RUN EURC NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Hunt for Red Octc (al); 20.15 Reddertjes (al); wo. 14 EUROCINEMA II: Ghost (al); 18 21.15. wo. ook 13.30. EUROCI MA III Bird on a wire (al); 18 21.30 wo. ook 13.45. EUROCI MA IV Die hard II (al); 18.30, 21 wo. ook 13.30. VOORSCHOTEN GREENW (Schoolstraat 69, tel. 01717-43 Die hard II (16); wo. 15.45 Robot II (12); vr 19.00, 21.15. za. 15 19 00, 21 15 za zo. 15.45. who's talking (al); ma. t/m do. 20 Kracht (16); ma. t/m do. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN De Reddertjes (al); wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Die hard II (12); vi wo 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Ook honden gaan naar de hen wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27. 3463500)- Ghost (al); 14 00, 18.J 21.30. ASTA 2 Good Fellas l< 14.00. 20 00. ASTA 3: Ford Fai r ne (12); 14 00. 18.45, 21.30 BAI 1 LON 1 (naast Den Haag Centraal 3471656): The Sheltering sky n 14.00, 19 00, 21.45 BABYLON Ghost (al); 14.00. 19.00, 21.30. fftl BYLON 3: The last island (12); 19.h 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637): Pretty woman (al); 14. 18.45, 21.30. CINEAC 2; Cadil man (al); 14.00, 18.45, 21.30. AC 3- Die Hard 2 (12); 18.45, 21 ma. ook 14.00 METROPOLEe (Carnegielaan. tel. 3456756): Flair» ners (12); 14 00, 18.45, 21.30. A TROPOLE 2: Henry 8. June 14 00. 18.45, 21.30. METROPO j 3 Presumed innocent (al); 14. 18 45, 21.30. METROPOLE 4 love you to death (al); 14.00, 21 30. METROPOLE 5: Dick Tra,r (12); 14.00, 18 45, 21.30. ODEOif1 (Herengracht 13, tel. 3462400): Pfll blem child (al); 13.45, 18.45, 21. ,1 ODEON 2: Another 48 hours (1 13.45, 18.45, 21.30 ODEON Darkman (16); 13.45, 18.45, 21. ODEON 4 Days of thunder 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO11 (Kettingstraat 12b, tel. 36564Ce Wild at heart (16); 19.00, 21.45 SI r DIO 2: La petite voleuse (al); 19.1 21.15. STUDIO 3: De ondraaglijk lichtheid van het bestaan (12); 20.I c HAAGS FILMHUIS Zaal 1. Soi 19.30, 21.45. Zaal 2: Enemies, i story; 19.30. Strapless; 21.45. Zaa^t De minder gelukkige terugkeer; i 19 30, 21.45. Bienvenido, mr. Mt hall; dl. 19.30, 21.45. Die vier jeep; wo. 19.30, 21.45 New York-B|d tavia; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3: Fantasia; 14.00 NEAC 3: Asterix en de knallende I tel; wo. 14.00. STUDIO Langkous; Sjakie en de chocola fabriek; wo. 14.30. gio Leiden worden waargenom door de apotheken die ook weekei dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENH ZEN LEIDEN Ongevallendiei elke dag Academisch Ziekenhuis t halve van dinsdag 13.00 u. tot woei dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polil nieken tel 155543, afdeling S C U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekf De Geneeskundige Dienst Leiden verhuisd van de Roodenburgerstra in Leiden naar de Cronesteinka 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor n der en kind Bel tel 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar) CENTRALE REGISTRATIE KINDE OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 23 EK Leiden, tel 254810.) Informa over en aanmelden voor klndero vang in Leiden. Geopend: ma t/m dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN Ketelboel steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch I reikbaar van 10.00 tot 16.00 v 120903. Spreekuur ma. 13.00-15 en do. 18 80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Ji disch Adviesbureau, Ketelboete steeg 10. tel. 130775; afdeling bel tingen: alleen op afspraak, klachti bureau: di. en do. 18.30-20.30, af( ling vreemdelingenrecht n en do. 18.30-20.30, afdeling vrou vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag nacht bereikbaar. Telefoonnumrr achterop de telefoongids (01 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, Leiden tel 1239' 01720-72611 Alphen aan den Ri Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULANC DIENST Hulpverlening in Leidt Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsbui Valkenburg, Voorschoten, Warmo en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Kore brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooi ren). Spreekuren ma., di. en v 11 00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichti gezinsverzorging Leiden Aanvrag hulp voor bejaarden en langduri zieken en gezinsverzorging, Re brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u. KINDER- EN JONGERENTELEFOG Dagelijks geopend van 16.00 I 2000 uur. Het nummer is 07 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stic tlng Maatschappelijk Werk, Lang gracht 1b, spreekuur ma. t/m i 9.00-10.00 en volgens afspraak, I 142144 Gezondheidscentrum Mere wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezon heidscentrum Stevenshof. spreeku do 10.00-11.00, tel. 311506. Sect Noord: Herensingel 53, spreeku ma. t/m vr 9.00-10.00, tel. 14604 Sector Zuid: Morsweg 83, spreekt ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens i spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk geval van directe noodsltuatl; 's nachts en in het weekeinde bereü baar onder nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIM NATIE HOMOSEXUALITEIT 07 221008. zo. 20-24.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10