LZ'86 verliest kansloos Philidor 3 stevent op het kampioenschap af TOP „wisselt" naar tweede zege,; Swiftrenners succesvol bij kampioenschappen Tennisresultaat Rogier van Duyn Bataven heersen in N oord wi jkerhout Zwemmers De Zij] laten het afweten SPORT CeidócSommit MAANDAG 26 NOVEMBER 1990 PAGINA LEIDEN De Leidse regio deed het uitstekend bij de districtskam pioenschappen veldrijden. John Kuyvenhoven, Lissénaar Slinger land en,Gerard van Amsterdam pakten de titels bij de liefhebbers, amateurs en veteranen. De renners uit het district Zuid-Holland I en Zuid-Holland II reden hun kampioenschap in Bleiswijk. Voor John Kuyvenhoven was er weinig tegenstand. De Leidse renner finishte met drie minuten voorsprong op de naaste concurrentie. In dezelfde wedstrijd eindig de Wim Bunnik als vierde, vlak voor Hans Wubben. Bij de ama teurs werd Slingerland uit Lisse eerste, voor De Wit uit Delft en Hermans uit Voorburg. John Kuyvenhoven kon gisteren in Val- kenswaard slechts aan de overwinning ruiken. Dick Ariesen, de Ne derlands kampioen en gevaarlijkste concurrent van Kuyvenhoven van dit moment, was hem in de laatste ronde te snel af. LEIDEN Rogier van Duyn boekte op het vier de, zogenaamde A-toer nooi van het landelijk winterjeugdcircuit van de tennisbond een goed resultaat. In de zaterdag in Ede J de tweede ronde van de leef tijdsgroep tot en met 16 jaar won de Leidse jeugdspeler in drie met tiebreaks afgesloten sets van de geplaatste Harry Snel. In de kwart eindstrijd, ditmaal gespeeld in Almere, was Van Duyn het late uur van beëindigen (na 11 uur 's a- vonds) nog niet te boven. Voornaamgenoot Wassen won met '6-4, 6-1. Bij de meisjes ging Renée Crama tegen de zelfde opponente ten onder, als waarvan zij in toernooi drie had verloren, Manon Bus- kens. Bij de twaalfjarigen be reikte Carmen Delsasso twee de ronde. In de kwalifikatie van het Twents Open Professional Tennis Tournement in Hen- felo zegevierde Kees-Jan chuilenburg met 6-3, 6-1 over Rick Blom. De Leiderdorper miste de plaatsing in het hoofdschema van dit met 25.000 gulden gedoteerde eve nement door met 6-3, 6-2 van Rotterdammer Huib Troost te verliezen. Volgens toernooidi recteur Laurens de Wals zal het TOPTT met hulp van hoofdsponsor Balloon binnen drie jaar doorgroeien tot een internationaal 25.000 dollar Challenger. Koudekerker Mi chael van den Berg treedt morgen in de eerste ronde aan tegen de Belgische Tsjech, Li- bor Pimek. Bridgewinst LEIDEN Het open Leids viertallen kam pioenschap kwam af gelopen zaterdag ver rassend op naam van het van Lanschot Ban kiers bridge team. Dit bestond uit Ed Hoogenkamp, Louk Verhees jr, Ron Heins- man en Roel Piket, al len spelend in het eer ste team van de Leidse bridgeclub CRASH. Het team van het bridgemagazine IMP eindigde als tweede en het brons ging naar Warendorf uit Am sterdam. Royale zege dammers RDC en LDG LEIDEN Het eerste dam- tiental van RDC toonde zich zaterdag oppermachtig aan te genstander Zaandam. Een klasse lager ondervindt LDG nauwelijks enige tegenstand. Met de 14-6 overwinning drukt de Rijnsburgse Dam Club niet alleen Zaandam de finitief op de onderste plaats van de tweede klasse C, maar heeft het zich zelf ook uit de gevarenzone gespeeld. Cor van Dusseldorp bleef aan bord 1 topscorer van het team. Ton Noort en Gert Cederhout aan de borden 2 en 5 herstelden zich van een matig optreden in een eerdere competitieronde. Ook Arie Schoneveld (8) boek te winst. Op zijn geboorte grond in Zaandam kon Hans Kreder de winnende combina tie net niet vinden. Jan Slin gerland (4) volgde hem daarin en Cees van de Bosch nam ge noegen met het elfde en win nende punt. Rien Kromhout scoorde de vierde voordelige remise. Invaller Piet van Eg- mond bracht een nadelige stand knap in evenwicht. Jan Schijff kwam aan bord 9 met één punt goed weg. In de re gionale hoofdklasse verloor RDC 2 nipt van het bezoeken de Bodegraafse OGB. In diezelfde klasse hikt het Leids Dam Genootschap aan tegen de achterstand van twee punten op koploper DID uit Zoetermeer, waarvan in de eerste ronde werd verloren. Beide teams blijven grote overwinningen boeken. Vrij dag was LDG met 10-6 win naar over de Hoornse Dam Club uit Alphen. André van de Kwartel (bord 5) boekte al na drie kwartier een overwin ning, doordat Arie Brunt blun derde. De ook met dispensatie bij RDC landelijk spelende Jan Slingerland miste spelregel kennis over de regionale com petitie en leed de enige ver- liespartij. Fred Ong en Harry Dekker zorgden voor een rui me voorsprong, waarna de bij RDG Den Haag ook landelijk spelende Evert Bronstring re miseerde met Tjeerd Harms- ma, die bij Twentes Eerste zijn '>parallelcompetitie afwerkt. Remise was er ook voor Peter Bronstring. Hein van Winkel en Hans Kolfoort. De derby tussen Samen Sterk uit Ha- zerswoude en Katwijk ein digde met 11-5 in het voordeel van de kustbewoners. DIOK maatje te groot voor The Bassets LEIDEN DIOK liet in de derby tegen The Bassets geen spaan heel van de Sassenheim- se opponent: 68-0. Na de te leurstelling over het verlies te gen Castricum, afgelopen woensdag, was het voor de Leidenaars van enorm belang om goed te presteren tegen de mannen uit de Bollenstreek. The Bassets begon sterk en bood, met name in de eerste helft, flink- tegenstand. De Leidse scrum werd keer op keer naar achteren geduwd en in de line-out had Erik-Jan Berendsen het moeilijk tegen de toch een stuk kleinere Wil lem de Jong. De weersomstan digheden leidden er ook toe dat er veel technische fouten gemaakt werden, probleem van de Sassenheimse ploeg was echter dat er een chro nisch gebrek aan fantasie heerste en dat elke veroverde bal door de fly-half werd weg geschopt. De Leidse driek- wartliin, die door het slechte optreden van hun voorwaart- sen weinig tot niet aan de bal was geweest, wist wel raad met de vroege Sinterklaasca deautjes en nam alle tries in de eerste helft voor eigen reke ning. Robert van der Vlist(2x), Ronald Vermeulen, en de ta lentvolle broers Marcel en Ewoud Chaudron bepaalden de stand aan het einde van de eerste helft op 28-0. In de tweede helft brak het Sassenheimse verzet totaal. De DIOK voorwaartsen gingen ook domineren en the Bassets raakten zichtbaar gedesillusio neerd. Dit was misschien wel logisch gezien het feit dat het Sassenheimse verwachtingspa troon voor de wedstrijd heel hoog was. Yves Kummer, Mare Michel- sen, Peter Koenen, Gideon van der Born, Francesco Secci, Frank Beers en weer de ge broeders Chaudron zorgden voor een eindstand van 68-0. LEIDEN LZ '86 ver loor zaterdag van Mer- wede uit Dordrecht met 12-6. Het Oegstgeestse Vivax presteerde giste ren zeer goed door uit gelijk te spelen tegen de koploper in de tweede klasse de Meeuwen uit Diemen 7-7. De dames van de Zijl/LGB wonnen makkelijk van Donk/Di ana 2 uit Gouda 1-4. LZ '86 heeft het erg moeilijk in de eerste klasse. De jonge ploeg van trainer Hans Par rel speelt bij vlagen goed polo en heeft absoluut meer in z'n mars dan de voorlaatste plaats met drie punten uit ze ven wedstrijden. Zaterdag werd er verloren van - Mer- wede. De Leidenaars kamp ten de hele week met zieken waardoor er moest worden teruggevallen op routinier Ruud Muusse. Op het grote veld in Dordrecht werd slecht gepresst door de Lei denaars met als gevolg dat Merwede geen enkel moment tinder druk werd gezet. In de aanval kon LZ ook geen vuist maken omdat de hoe ken niet werden bezet en er niet werd aangesloten. Trai ner Hans Parrel sprak over een zeer verdiend verloren wedstrijd. Periodestanden (5-3, 8-4, 10- 5, 12-6). Doelpuntenmakers: René van der Zeeuw 2, Hans van Hees, Jan Langerhorst, Bas Willemse en Niels Zuid- weg allen 1 Vivax zette een heel goede prestatie neer door met 8-8 gelijk te spelen bij koploper de Meeuwen/Diemen. De ge promoveerde Oegstgeestena- Routinier Ruud Muusse kon ook niet voorkomen dat LZ'86 een verdiende nederlaag leed tegen Merwede uit Dordrecht ren doen het erg goed in de tweede klasse. Tegen de Meeuwen speelde de ploeg van Frits Welling een be heerste wedstrijd, de man meer liep evenals de man minder erg goed waardoor Vivax de wedstrijd in han den had. De Diemense ploeg die grote uitslagen had neer gezet tegen concurenten had tactisch beduidend minder in huis dan Vivax. Een minuut voor tijd miste Vivax de kans op 9-7 waarop de Meeuwen 8-8 maakte, 15 seconden voor tijd was het de Diemense ploeg die uit een man meer de onverdiende overwin ningstreffer miste. Trainer Frits Welling die had gegokt op een vijfde plaats was zeer tevreden over zijn ploeg:,,We hebben zeer goed gepres teerd, we moeten echter niet te vroeg juichen. De eerst ko mende twee wedstrijden zijn derby 's tegen Katwijk en het Wassenaarse WZK, die zijn altijd moeilijk. Daarna kun nen we de balans opmaken. Periodenstanden (2-2,5-4,7- 7.8-8) Doelpuntenmakers: Hans Trijsburg 4, Jack Frauenfel- der 2, Dick van de Bosch en Max de Mooy 1. De dames van de Zijl/LGB wonnen verdiend van Donk- Diana met 1-4. De Goudse dames wisten zich geen raad met de goed lopende zone van de Zijl. De enige kans die Donk kreeg werd ook ge maakt. De Leidse dames hiel- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN pen de talrijke door kansen omzeep waardoor er maar vier kansen werden benut. Trainer Krik Parrel is tevre den en blij .met de derde plaats in de eerste klasse, voor de sprong naar de hoofdklasse acht Parrel zijn ploeg echter nog niet rijp. Periodestanden (0-1,0-1,1-2,1- 4) Doelpuntenmakers; Margreth Duk, Ingrid van Veen, Douce van Beukering en Maaike Parrel allen 1. LEIDEN De wegploeg van Bataven was dit weekeinde in de door NSL opnieuw succesvol georganiseerde 10 Engelse Mijlen actief. Niet minder dan negen Bataven be volkten de top tien, ter wijl ook de damestrofee naar de roodhemden ging. Slechts Anton Hens nestelde zich tussen Jaap Duivenvoor de, Paul Barnhoorn, Henk Ra- vensbergen, Jo Ferket, Ge van Veen (voor hem) en Hans Ra- vensbergen, Henk van den Oever, Martien Hoogenboom en Kees van Manen (achter hem). Tineke van Gerven pakte de winst in de dames ca tegorie. NSL atlete Janny Vis ser bleef haar als veterane dame echter wel een halve mi nuut voor. Na een drieweekse vakantie testte Han Kulker zich giste ren in de Tilburgse Waranda loop, maar moest tot zijn te leurstelling uitstappen. „Het ging gewoon niet". Mare Borg- hans en Joost Lalau kwamen in de korte cross met een der de en een zevende plaats goed voor de dag. Dat kwam ook Holland atleet Theo van der Veer door in de „cross der pro minenten" in de middenmoot van het internationale veld te finishen. In Gouda was een deel van de Bataafse veldlooptrein aanwe zig om daar de vorig jaar vero S verde wisselbeker te verdedi gen. Met Jan Jansen (10e 30.34), Jan Verloop (11e 30.38), Ben Kerkvliet (12e ii 30.38), Vincent van Rijn (14(P| in 30.56) en Nico Plaatzer luk te dat. Dit ondanks de felle te ,r genstand van een coritingen C Hollanders. Cor Brandwijk nam de honneurs van The ij van der Veer als beste Hollan 0]j der meer dan uitstekend waa door als achtste te finishen i je] 30.16 minuten. Met Kees va m Haeringen (15e in 30.58), d n snelste journalist Tim Brouwe ne de Koning (17e in 31.09) a Fred Regeer ontbrak het d |C|e mannen van beide Corre jg Brandwijk nog aan een sterk rj, vijfde loper om een geslaagd ai greep naar de wisselbeker ;t0 doen. De beste regionale atlee |e werd Jan Dirk Hazeleger di j op een vierde plaats over d ;er streep kwam in 29.50 minutei S( met kort achter zich Rob va Schooten. Ook Fred Sluijs va de NSL etaleerde zijn uitsta kende vorm door als negenj te eindigen. Bij de dames he< ste Regina van Duijn als i vorstin, ondanks een pittil training van vrijdag, terw Wim Ravensbergen de bes veteraan uit de regio werd c danks zijn meer dan GÉ Bij de jeugd was er succes vd Tatjana Zwaan (Hollanj meisje pupil A), Frodo Huigi (Bataven jongen pupil B) i' Bas van der Lelie (Batavj jongen pupil A). LEIDEN De Zijl/LGB presteerde slecht tijdens de A-compei tie. Er werd 100 seconden onder de hooggespannen verwachti® §en gezwommen. Er was nog een lichtpuntje voor De Zijl. Rob| prinkhuizen (29.0 rug), Dennis Schouten (31.6 school), Mii van Beukering (28.9 vlinder) en Stan Spijker (25.7 borstcravj realiseerden een nieuw Nederlands record op de 200 meter v selslag-estafette jongens onder de zestien. In de A-competitie zwommen Hanneke Koopmans 2.32.2 i Nancy Kijk in de Vegte 2.34.6 sterk op de 200 meter vlinderslJ1™ meisjes '74. Dennis en Mark Schouten goed op de 200 met 9" schoolslag jongens '74, respectievelijk 2.34.0 en 2.43.8. Jorii Kleywegt scoorde bij de meisjes '78 twee goede tijden op de 1( - meter vlinderslag 1.22.3 en op de 100 meter rugslag 1.20.5. A I drea Hoenselaar werd eerste op de 200 meter schoolslag in 2.52 JL In het algemeen klassement wisselde de Zijl/LGB de tient plaats voor de elfde in. LZ '86 pakte de tiende plaats. De de tienjarige Fleur Bakker was de grote vrouw bij de Leidenaa C Zij zwom de zware damesnummers, 800 meter vrije slag 9.24.9, 200 meter vlinderslag in 2.41.0, 200 meter schoolslag 2.47.5 en de 100 meter schoolslag in de wisselslagestafette 1.19.5. Bianca Hocks won de 200 meter vlinderslag in 2.35.9. I R de jongens '76 was het Robert Jan Bakker die vele seconden vi >r( zijn persoonlijke tijden afzwom; 2.35.8 op de 200 meter wisselsl cis en op de 100 meter vrije slag 1.02.9. Natasja Sierag zwom ojej nieuw sterk, ditmaal op de. 100 meter vlinderslag meisjes 1.13.1.'Karin Stastra zwom de 200 meter wisselslag in 2.33.9. Is" de jongens '74 won Richard van Duivenbode de 200 meter vli )P' derslag in 2.29.6 en Christiaan de Groot de 100 meter rugslag 1.02.9. Een zeer goede prestatie van LZ'86. LEIDEN - In de derde ronde van de LSB-compe- titie staan de schakers van Philidor 3 met 5-1 voor te gen Katwijk. Het Aals- meerse AAS staat tegen Oegstgeest met 5-2 voor en haalt daarmee zijn eer ste matchpunt. Voorscho ten 2 gaat tegen Alphen vermoedelijk met 3V4-4V4 winnen, evenals Leider dorp tegen Daniël Note- boom uit Noordwijk. Philidor 3 staat nu 3 match- punten voor op de rest en lijkt weer recht op het kampioen schap af te gaan. De Heer was als eerste klaar. Hij ronde zijn koningsaanval met een prach tig stukoffer af. Braggaar en Reedijk brachten de stand op 3-0, overigens voornamelijk dankzij vrijgevigheid van hun tegenstanders. Hellenberg zorgde voor het enige Kat- wijkse punt. Philidor stelde de twee matchpunten veilig door goede overwinningen van Vergeer en De Haas. Stikvoort gaat echter verliezen van Daan Binnendijk en Philidor- kopman De Niet heeft hooguit remise tegen Van Starken- burg, zodat 5'/2-2'/2 de te ver wachten einduitslag is. AAS was eindelijk compleet en dat heeft Oegstgeest gewe ten. Aan het eerste bord werd Spaargaren „geofferd" tegen Joop Piket, aangezien de ex- hoofdklasser voor vaste eerste- bordspeler Könst te sterk werd geacht. Deze speelde een spannende remise tegen Veen- huysen. Eveleens en Koren- winder wonnen door overma tig tiidgebruik van hun tegen standers. De Jong en de Vries wonnen geniale partijen. De eerste middels een fantastisch dameoffer; de tweede verraste zijn tegenstander met een win nend paardoffer. Hoogervorst en Noordijk speelden remise. Van Drunick mag in zijn afge broken partij tegen De Leur de eer voor Oegstgeest probe ren te redden, wat de eind stand op 5-3 zou brengen. Voorschoten 2 staat met 21/2-3'/2 voor tegen Alphen en de afge broken partijen lijken duide lijk genoeg: Berg gaat winnen van Passenier; Sluiter staat verloren tegen Mourits. Schoonderbeek was snel klaar en ook Den Herder won ge makkelijk. Lindeboom daar entegen stond minder, maar kreeg plotseling een toren ca deau. Alphenaar De Jong had echter evenmin over geluk te klagen, evenals Van Dijk. Bei den wonnen. Stakenburg en Combé speelden remise. Leiderdorp staat met 3-1 voor tegen Noordwijk en gaat vrij zeker winnen. Boggia heeft te gen Hoek minimaal remise en Serdijn staat een pion voor te gen Scherpenisse. De afgebro ken stelling van Koster tegen Van der Berg is onduidelijk, maar waarschijnlijk gewonnen voor de laatste. Ook Janssen kan tegen Vreugdenhil voor de Noordwijkers scoren. In de al beëindigde partijen won Gi- liams als enige voor Daniël Noteboom. De Leiderdorpse punten kwamen van Timmer man, De Jeu en Van Haastert. Stand na drie ronden (geba seerd op prognoses): 1. Phili dor 3 6 matchpunten/16 bord- punten 2. Alphen 3/14 3. Oegstgeest 3/12'/2 4. en 5. Kat wijk en Voorschoten 2 3/IIV2 6. Leiderdorp 3/11 7. AAS 2/IOV2 8. Daniël Noteboom 1/9. Na drie ronden in het jeugd kampioenschap van de LSB staat Fred Slingerland met drie punten alleen bovenaan. De Philidor-speler won in de derde ronde van medekoplo per Eddy van der Paardt. Slin gerland wordt op een half punt gevolgd door Raoul yan Ketel en Anne Reedijk. Óok in de categorie tot 16 jaar is het een lid van Philidor dat de dienst uitmaakt. Machiel de Heer maakt zijn favorietenrol volledig waar met honderd procent na vier partijen. Het door de jubilerende Schaakvereniging Voorscho ten georganiseerde Rabobank- toernooi is gezamenlijk gewon nen door Erik Knoppert en Marcel Piket. Beiden behaal den 6'/2 punt uit 7 partijen. Het toernooi telde 60 deelnemers, waaronder vijf topspelers: Joop en Marcel Piket, respec tievelijk vader en broer van Nederlands jongste grootmees ter; Nederlands jeugdkampi oen Loek van Wely; Utrecht kopman Erik Knoppert, en de bekende LSG-er Leon Ko- nings. De laatste verloor in de derde ronde tegen Binnendijk zijn tweede partij en trok zich toen maar professioneel terug. Het toernooi was voor Katwij- ker Binnendijk een aparte be levenis. Op de jaarvergadering van de LSB was hij fel tekeer gegaan tegen in zijn ogen door schaakclub LSG gepleegde on regelmatigheden. De computer deelde hem vervolgens 6 van de 7 ronden tegen LSG-ers in. Hij won deze „match" overi gens met 3'/2-2'/2. In de vierde ronde ging van de overblijvende favorieten Van Wely tegen Knoppert als eerste onderuit. In de vijfde ronde namen Marcel Piket en al eid a Knoppert geen risico: drie zetten werd de vrede >m tekend. Joop Piket was daar de enige met honderd proce k, maar werd zoals te verwa<t ten in de zesde ronde door z >n zoon verslagen. In de laai ronde had Knoppert weii moeite met LSG-er Hagend; Van Wely speelde voor laatste kans tegen Marcel ket. In een tot de laatste seco|*J den uitgevochten duel ging te lang remise uit de weg, dat Piket en Knoppert de lil gulden voor de eerste en twi de prijs mochten delen. Grr newoud van Daniël Notebot was met 5Vi uit 7 een verr send sterke promotieklasser Eindstand: 1/2 Knoppert M. Piket 6'/2 3. J. Piket 6 Groene woud 514 5/9 dijk, Van Wely, Hou well (Voorschoten). De Jong (LS 1 en De Leur (AAS) 5 punter nu Ingrid Slingerland van treffen met Hoogvliet. De Danaïden zoekt naar afspeelmogelijkheden in het met 18-12 gewonnen Foto: Henk Spatlese LEIDEN De Leidse korfbalclubs hebben hun goede opening van het zaalseizoen in de meeste gevallen doorgetrokken op de tweede speeldag. TOP, De Danaïden, Fiks én Velocitas wonnen an dermaal en voegden zich zo bij KNS, dat eerder deze week haar tweede zege boekte. Fides Pacta, De Algemene en Tempo leden hun eerste neder laag en eerstgenoemde club incasseerde boven dien nog twee rode kaar ten. Pernix, Zuiderkwar tier en Crescendo moesten zich ook in hun tweede optreden in de zaal de punten aan hun tegen standers laten. Met vier minuten te gaan bracht TOP Aad Wiegerink in de aanval om Ron van der Willik gelegenheid te geven de korf van Groen Geel vaker onder vuur te nemen. De overgangsklasser uit Sassen- heim had in de eerste helft Monique Wiegerink (zweep slag) en een 1-3 en 3-5 voor sprong verloren en moest toe staan, dat de thuisclub tot 17- 17 het score verloop dicteerde. De vermelde wissel bracht echter de beslissing, want Van der Willik maakte zijn achtste goal en Wiegerink scoorde zelf 17-19, waarna de eindstand 18- 19 werd. Fides Pacta verloor in een tu multueuze wedstrijd met 17-16 van Roda, waarbij zij acht strafworpen tegen kreeg en vijf voor, benut door Henny Piket (3) en René van der Vooren (2). De laatstgenoemde kreeg in de reglementaire speeltijd een gele kaart voor commentaar op de leiding en na afloop om dezelfde reden rood, evenals Ilonka van der Steen die na deze tweede terechtwijzing de man in het zwart een duw gaf. De Danaïden leek rondom de rust even haar greep op Hoog vliet te verliezen, want na 7-5 ontstond er tot driemaal toe een kleine achterstand (9-10). Invaller Marcel Keijzer en Heiko Locher, beiden twee maal, en Eric Kromhout brachten een nieuwe voor-1 sprong op het scorebord (15- 10), die nadien nog tot 18-12 uitgebouwd werd. Aanvankelijk kwam Fiks te gen KOAG moeilijk op gang en na een kwartier was een magere 2-1 score bereikt. Theo Vreeken, goed voor vier doel punten, Gwenny de Best en Tanja Huizing (2) zorgden in de volgende tien minuten voor 7-2 en deze voorsprong werd na rust (7-3) moeiteloos verde digd, met als uitkomst een 13-9 zege. Het lengtegebrek van Pernix was doorslaggevend in het duel met Oranje Wit, dat per aanval veel meer schoten kon lossen. Topscorer Robin Arnol- dus (5), Kees Hortensius en in valler Peter Kuipers (2) haal den na 15-11 nog wel op tot 16- 15, maar toen was de officiële speeltijd al bijna voorbij en werd de tweede nipte neder laag een feit. Alleen in de beginfase wist Zuiderkwartier haar wil aan Victoria op te leggen (3-1 en 4- 2), om zich dan te laten mee slepen in het rommelige spel van haar opponent. Aldo Spa don (4), Dirk Jan de Kreek (3), Erik van Lunteren (2) en Theo van Leeuwen lieten de score tot 10-10 gelijkop gaan, waarna zij en hun ploeggenoten de greep op het gebeuren alsnog kwijtraakten en met 12-15 ook beide punten. De Algemene diende drie protesten voor strafworpen in na afloop van het treffen met TOV, dat na 14-11 en 14-14 met 16-14 verloren ging. De Leidenaars, die in Annemieke Molloy (4) en Alfred Lambooy (3) hun beste aanvallers had den, konden door het haastige vertrek van de scheidsrechter deze strafworpen niet ter plaatse nemen zoals de regle menten voorschrijven, waar door het effect van hun dubieus is geworden. In aanvallend opzicht bl^ig Crescendo bijzonder kwe 'Pr< baar, zoals in het 9-11 verl ers tegen DKV (D) nog eU;. bleek. Debbe Blogg (3) Henk Alberts (2) waren enigen die meer dan scoorden tegen de Dordte j' ren, die afgaand eop vier miste strafworpen zeker r imponerend waren maar 1 steeds aan de leiding blevei Tempo ontbeerde vaste stj worpen-neemster Marjan T linga (rugblessure) wel erg bij Atlantis, want vakgenoten bleven op 3-1.1 en 8-8 vanaf de.stip in ge® ke. Joke Boot, die in haar r trick twee strafworpen hadJ Margrie Lemkes (2) hieldenj geelhemden tot 8-8 in de ri maar na de Alphense mil schoot de thuisclub van tvf ëneenhalve meter wél raakj won gelukkig met 9-8. De start van Velocitas 1 NIO was door de naweeën een feestavond in het club! op vrijdagavond als moeiza 1 te typeren (6-2). De form> I uit Leiderdorp herstelde in eerste helft echter al het ev wicht (7-7) en kwam op 10 door Selma Hulst (2), Fem van Nieuwkoop en Ron G01 smit op 10-14, wat voldoei bleek om met 12-14 aan nd goede kant van de score blijven.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18