Aanslag Oude Wetering afrekening onderwereld CDA'er Joop Kret: PvdA is minst slechte keus Naam Rijneveld lijkt geen lang leven beschoren „Het was geen overval, maar een bewuste moordaanslag" LEIDEN OMGEVING fieidócSouocuit DONDERDAG 22 NOVEMBER 1990 PAGlfr)E Auto's frontaal op elkaar Het wegwerpen van een sigarettepeuk uit het au toraampje is een 21-ja- rige automobilist uit Koudekerk gisteren duur komen te staan. De man raakte daar door op de Hondsdijk in zijn woonplaats in een slip, probeerde nog te gen te sturen maar ram de frontaal de tege moetkomende auto van een 40-jarige dorpsge- note. De vrouw is met een shock in het AZL in Leiden opgenomen. FOTO: WIM VAN NOORT Inbraak in Nieuwveen NIEUWVEEN Uit een woning aan de Roggeveldweg in Nieuwveen zijn dinsdagavond tus sen acht en elf uur een televisie, stereo, videorecorder en sieraden ont vreemd. De inbre ker was via een uit zetraam aan de ach terzijde het huis binnen gegaan. De politie schat de tota le waarde van de buit op zesduizend gulden. Hulde en diploma's voor brandweerlieden ALKEMADE Aan acht Alkemadese brand weerlieden werden gisteren door burgemeester A.H. Meerburg diverse brandweerdiploma's uitge reikt. De huldigingsceremonie met aansluitende festiviteiten vonden dit keer plaats in het Kaagse restaurant Het Kompas. Bert Akerboom uit Roe- lofarendsveen werd gehuldigd wegens zijn twaal feneenhalfjarig jubileum. Van Ton Bakker even eens uit Roelofarendsveen werd na twintig jaar af scheid genomen. Bakker kan het veelvuldig uit rukken met de brandweer niet langer combineren met de werkzaamheden in zijn drukkerij. De di ploma's „brandwacht" gingen naar Jaap Homan en John Hoogenboom beiden uit De Kaag. Naar Ger van Emmerik uit Roelofarendsveen en naar Ferry van den Bosch en Jan Castelijn uit Rijpwetering. Het diploma „Verkenner Gevaarlijke Stoffen" werd behaald door Leo Olijerhoek en Rob van der Geest uit Roelofarendsveen. Gescheiden ophalen GFT begint in Ridderveld II ALPHEN AAN DEN RIJN De wijk Rid- derveld II wordt het eerste gebied in Al phen waar met het gescheiden inzamelen van groente-, fruit-, en tuinafval (GFT) wordt begonnen. De eerste inzameling is in januari volgend jaar. Vanaf 3 december wordt begonnen met het uitdelen van groene en bruine minicontai- ners. De groene minicontainer van 140 liter inhoud is uitsluitend bestemd voor GFT-af- val. De bruine van 240 liter inhoud is be stemd voor restafval en klein grofvuil. In formatiedagen voor Ridderveld II worden morgen van twee tot tien uur en zaterdag van tien tot drie uur gehouden in Curia I van Zwembad De Thermen. Tijdens deze informatiedagen zijn medewerkers van het Bureau Reiniging en een voorlichter aan- OUDE WETERING Criminelen hebben waar schijnlijk de opdracht ge geven voor de schietpartij in Oude Wetering, waarbij woensdagavond een 58-ja- rige inwoner van die plaats in zijn woning werd neergeschoten. Het sterke vermoeden bestaat dat het gaat om een afreke ning. Het slachtoffer is B. van der Meer, voormalig directeur van het bedrijf HTB kranen en grondverzetmachines BV in Roelofarendsveen. Twee agen ten van het Alkemadese korps rijkspolitie zijn direct na de schietpartij meegereisd naar het ziekenhuis om bij de ope ratie aanwezig te zijn, in het geval het slachtoffer iets zou kunnen zeggen. De man heeft niets kunnen vertellen, maar verkeert inmiddels buiten le vensgevaar. Hij ligt nog op de afdeling intensive care. Het slachtoffer werd bij de aanslag volkomen verrast. Hij opende het luikje in de voor deur nadat er was aangebeld. Op dat moment werd hij vol in het gezicht geschoten. Vier an dere kogels sloegen in de tus sendeur naar de keuken en in de achterdeur, in de trap en in de deur van de kelder. De da der, een tot nog toe onbekende man met een vermoedelijk donkere huidskleur, vuurde met een geweer vijf maal op het slachtoffer en ging er ver volgens vandoor in een groene Saab. Die bleek te zijn gestolen in Utrecht, zo maakte de poli tie gistermiddag bekend. De vrouw van de Oude Wete- ringer belde na de schietpartij onmiddellijk haar zoon, die met zijn vader onder politiebe geleiding naar het Leidse Aca demisch Ziekenhuis reed. Daar werd de man direct geo pereerd aan zijn half wegge schoten kaak. Het onderzoek is nog in volle gang. De rechercheurs die zich met de zaak bezighouden heb ben een spreekverbod gekre gen. Ook politiewoordvoerder P. Nieuwenburg weigert de in formatie te bevestigen, noch te ontkennen. „De zaak ligt zeer gevoelig. We houden het in tern", aldus de politiewoord voerder. OUDE WETERING ,,Ik zou niet weten waar om ze die man wilden vermoorden", luidt de verbaasde en nog opge wonden reactie van de be woners aan de Plantage een dag na de aanslag op hun buurman. Toch zijn zij allen ervan over tuigd dat het een bewuste aan slag moet zijn geweest. „Het was schieten en wegrijden. Ze hebben niet geprobeerd om binnen te komen. Dus geen overval". Stil en verlaten staat de woning aan Plantage 1 aan de oevers van het Braassemer- meer. Rood-witte, plactic lin ten markeren het erf. De gor dijnen zijn potdicht. Vier ko gelgaten en een stuk karton voor'het gat in de voordeur, waar een raampje had moeten zitten, vormen de stille getui gen van het drama dat zich dinsdagavond afspeelde. Automobilisten minderen hun snelheid, als zij de woning pas seren. Fietsers stappen af. Voetgangers lopen een extra ronde om nog iets te kunnen zien. Het eens zo rustige buurtschap Oude Wetering is door de schietpartij danig in beroering geraakt. „Ik hoorde iets en wist meteen dat er werd geschoten", vertel de een buurtbewoonster die dit regelmatig in Mexico-stad had ervaren. „Het was schieten en keihard wegrijden. Toen ik naar beneden ging, zag ik twee politie-agenten rondlopen. Binnen de kortste keren zag het zwart van politie en on derzoeksteams. Net een film. Het is ongelooflijk. Ik woon hier nog maar net. Ik dacht in een rustig dorp te komen, waar nooit wat gebeurt. En dan maak je dit mee". Zij is ervan overtuigd dat het om een moordaanslag ging. „Dit is geen overval. Dan ga je een huis binnen. Dan ga je niet aanbellen, schieten en wegrijden. Dit is gewoon een wraakactie". Een motief voor de aanslag kan zij niet beden ken. „Wie weet heeft die man iets gedaan wat niet in goede aarde viel. Hij is 58 jaar, waar schijnlijk ook geen groentje meer in zijn vak". Verbaasd is zij wel over het tijdstip van de aanslag. „Elf uur 's avonds is toch de stom ste tijd om zoiets te doen. Rond die tijd worden alle hondjes uitgelaten. De daders waren niet bijster intelligent". Zij had nooit contact met die mensen. Ze wist de naam, maar meer ook niet. Wat haar wel opviel bij het huis was dat het altijd zo goed verlicht was. „Als ik 's avonds het hondje van mijn moeder uitlaat en ik loop dicht langs het hek van de voortuin, dan wordt auto matisch de hele woning van buiten verlicht. Ik dacht nog, dat is een goede beveiliging. Dat hoort zo. En dan over komt hen zoiets. Ik vind het hartstikke zielig voor die man. En ook voor zijn vrouw. Wat een angst zal zij hebben. Als je die kogelgaten in die deur ook ziet. Zijn kaak is geraakt. Maar als hij kleiner was geweest, dan had hij het niet overleefd". Een andere buurvrouw dacht bij het horen van de schoten aan vuurwerk. „Ik dacht, ze beginnen er al vroeg mee. Ik heb er in eerste instantie niet op gereageerd. Toen ik zwaai lichten van de politie zag, be sefte ik dat er wel meer aan de hand moest wezen". Verder kan ze er weinig over vertel len. „We hadden nauwelijks contact met die mensen. Ze zijn nogal op zichzelf staand. Maar dat is iedereen hier in de Zandstrooier Weer een andere buurtbe woonster zat met haar man 's avonds rustig televisie te kij ken. Zij zagen wel een licht flits, maar waren in de veron derstelling dat het een zand strooier was. „Er was immers vorst voorspeld", vertelt ze. „En dus konden de wegen wel eens glad zijn". Toen zij nog maals een lichtflits zagen, ke ken zij uit de ramen en zagen toen politie en ambulance. „Ze hadden de weg afgezet. Bin nen de kortste keren was er een hele verkeersopstopping. Mijn buurman kon niet eens meer met zijn auto thuis ko men. Die heeft hem toen bij ons gezet". Ook zij is ervan overtuigd dat iemand het bewust op haar buurman had gemunt, omdat je anders niet door een raamp je heen gaat schieten. Het tijd stip van elf uur vindt ze wel erg vreemd. „Het hele huis is rondom verlicht. En dan hier in de buurt. Niemand gaat voor twaalven naar bed". Een motief kan de bewoonster aan de Plantage ook niet beden ken. „We maakten wel eens een oppervlakkig praatje. Maar meer ook niet". „Het was gewoon een jofele man", meent een andere buurtbewoonster. „Ik zou niet weten wie hem nu eigenlijk zou willen vermoorden. Het zullen geen schooljongens ge weest zijn. Die man is nog in leven. Ik weet niet hoe het zich verder gaat ontwikkelen", zegt zij bezorgd. De schietpartij is haar niet in de koude kleren gaan zitten. Daarbij bedenkt ze ook nog dat ze een kwartier van te voren nog op de on- FOTO: WIM VAN NOORT heilsplek had gelopen om haar hond uit te laten. „Ik hoorde tegen elven schoten en een auto die hard weg reed. Ik dacht dat er wel wat gebeurd zou zijn. Op een gegeven mo ment zag ik een paar zenuw achtige agenten om het huis heen rennen. Van de buur vrouw hoorde ik later dat er op de overbuurman was ge schoten". Hetzelfde ervaarde een andere buurman. Hij wist dat het zijn overbuurman betrof, toen hij hem de ambulance zag worden ingedragen Ook hij weet niet wie een hekel aan het slacht offer zou moeten hebben. Maar net als de andere buurt bewoners had hij weinig con tact met zijn buurman. „Het zijn een beetje op zichzelf staande mensen. We maakten wél eens een praatje over het weer. Meer niet". MARIETA KROFT ALKEMADE CDA- raadslid Joop Kret stemt bij de gemeenteraadsver kiezingen op 28 november op de PvdA. „Ik sta niet principieel achter die groepering, maar op ge meentelijk niveau is het de minst slechte keus! Ik hoop dat de PvdA de kans krijgt in het college mee te draaien", aldus Kret, die door zijn partij op een onverkiesbare plaats werd gezet. Voorafgaand aan het grote de bat tussen de vier lijsstrekkers, vanavond in café Heemskerk aan de Langeweg in Roelof arendsveen, laat Kret zijn licht schijnen over de politiek in Alkemade. Kret blijkt voorstander van de komst van een derde wethou der. Deze zou van PvdA-huize moeten zijn. Kret heeft het in de nieuwe Gemeentewet nage keken: een derde wethouder behoort tot de mogelijkheden. „Ten hoogste twintig procent van de raadszetels mag door wethouders bezet zijn. In Al kemade telt de gemeenteraad vijftien zetels....voldoende dus voor drie wethouders. Finan cieel moet dat op te lossen zijn". Oppositie zal de gemeen teraad niet hoeven te missen, want „dat is er nu toch ook niet". Hij verklaart zijn uitspraak met: „Groen Links brengt in Joop Kret: Alkemade heeft derde wethouder nodig. de raad tot nu toe alleen wat kreten over het milieu, grond eigendom en nog een paar hangijzers en dan heb je het wel gehad. De nieuwe lijst trekker moet zich nog inwer ken". Voor Kret is een derde wethouder overigens alleen van belang als de VVD eraan vasthoudt om per se een wet houder te blijven leveren". Kret vervolgt: „CDA en VVD zeggen de verkiezingen met vertrouwen tegemoet te zien. Algemeen is hun mening dat de uitslag van de verkiezingen wel weer gelijk zullen uitval len als vijf jaar geleden. Ik vind dat ze zo hun kiezers be schouwen als stemvee". Over het CDA-programma, waaraan hij overigens zelf FOTO: WIM VAN NOORT heeft meegewerkt, zegt hij nu: „het is -een algemeen stuk". Het adverteren door alle poli tieke partijen komt volgens hem neer op: „veel beloven en vooral veel zaken naar je toe trekken. Kijk eens naar de VVD-reclame. Daarin staat nota bene „dank zij ons is het nieuwe gemeentehuis tot stand gekomen". Dat kan helemaal niet met drie zetels in de raad. Trouwens ik betwijfel of het gemeentehuis tot voordeel van die partij strekt. Steeds meer mensen vinden dat het oude gemeentehuis had moeten blij ven". Maar Kret heeft meer punten van kritiek. Zo vindt hij het bijvoorbeeld laf dat zoveel be langrijke beslissingen over de verkiezingen heen zijn getild. Daarbij denkt hij aan de loca tie van de landijsbaan, een tunnel onder de Alkemade- laan en de toekomst van het LTS-gebouw. De politicus meent dat het gemeentebe stuur aanstuurt op een andere locatie voor de landijsbaan. „Een tunnel onder de Alkema- delaan komt er echt nooit", zo voorspelt hij. Voor wat betreft de LTS is hij benieuwd wat er gaat gebeuren: slopen of in pandige woningen. „Het CDA suggereert verbouwing: de VVD propageert afbraak". „De programma-punten klin ken allemaal mooi; na de ver kiezingen verdwijnen de par tijprogramma's voor vier jaar in de kast. Geen hond die er meer naar kijkt. Als er echt iets voor de burgers moet ge beuren, komen er actiegroepen op de proppen. Kijk maar naar het comité Onkruid, dat bin nen de kortste keren speel ruimte en een verbindingsweg tussen de Gogh Noord II en III voor elkaar kreeg. De groep Ondertunneling Alke- madelaan presteerde het om süpersnel een kostbare veilige oversteek te krijgen. En wat dacht je van de bevolking van Rijpwetering die massaal en met succes opstond voor be houd van de Ripse kleuter school. Alleen de Stichting Oud-Alkemade die actie voer de voor behoud van het oude gemeentehuis heeft zijn zin niet gekregen". Wat Kret ook opvalt is dat Al kemade wordt bestuurd door ambtenaren. „Van de 15 zit tende raadsleden zijn er acht ambtenaar. Als je de toekom stige raadsleden bekijkt, uit gaande van de huidige ver houding 8 CDA, 3 VVD, PvdA en 1 Groen Links, krijgen we maar liefst 9 ambtenaren in de gemeenteraad. Dat is geen af spiegeling van de bevolking". Op welke partij gaat het bin nenkort aftredende CDA- raadslid Kret stremmen? Hij maakt er geen geheim van. „Het wordt een kwestie van afstrepen. Het CDA valt voor mij deze keer af. Ik kan niet de hand van degene die mij heeft beschadigd, likken. Het is mij gebleken dat in de poli tiek collegialiteit ver is te zoe ken". Groen Links valt voor Kret ook af. „Alleen al omdat zij de belastingen verhoogd willen zien". Het raadslid vindt de VVD ook maar niets. „Er komt nikt uit die partij. Ze volgen in alles het college. Als het CDA ook maar enige be denking tegen een voorstel uit, blijkt de partij niet tegenover het college te staan, maar te genover de VVD-fractie. Voor mij blijft er maar één partij over en dat is de PvdA". ELLEN VERHAAR PvdA Alkemade wil af van prikklok voor ambtenaren ALKEMADE De PvdA in Alkemade meent dat de ge meente de al jaren in gebruik zijnde prikklok moet wegdoen en er geen ander tijdregistra tiesysteem voor in de plaats moet nemen. F. Schoonder- woerd (PvdA) betoogde dat gisteren in de commissie fi nanciën. De commissie behan delde een voorstel om de prik klok voor 25.000 gulden te vervangen door een nieuw sy steem. Dit bestaat uit een re gistratie-eenheid bij de perso neelsingang, waar het perso neel met badges kan in- en uitklokken. Deze signalen worden opgeslagen in de com puter bij de afdeling perso neelszaken. De huidige prik klok moet nog handmatig worden gecorrigeerd. F. Schoonderwoerd (PvdA) vond het allemaal veel te duur. „Het 70 man tellende personeelsbestand van het ge meentehuis is voldoende ge motiveerd en kent zijn verant woordelijkheden. Er wordt ge werkt met kleine afdelingen. Dan is het niet nodig dat men elkaar controleert. Hier is sprake van wantrouwen. Men schiet met een kanon op een mug. Tal van veel grotere be drijven werken" al lang niet. meer met tijdregistratiesyste men en dat gaat prima". Wet houder L. Beelen en de meeste andere raadsleden waren het daar niet mee eens. „Vanwege de huidige variabele werktij den is het ondoenlijk om de werktijden bij te houden", al dus Beelen. HAZERSWOUDE Al leen in het slechtste geval gaat de nieuwe gemeente, die ontstaat na de samen voeging van Koudekerk, Hazerswoude en Benthui zen, door het leven met de naam Rijneveld. Aan de dringende oproep van een actiecomité om de nieuw geborene Hazerswoude te dopen, geven de lijsttrek kers van de CDA, PvdA, D'66 en VVD vooralsnog geen gehoor. Een even tuele volksraadpleging over de naam van de nieuwe gemeente behoort wel tot de mogelijkhede. Dit werd gisteravond duidelijk op een door de werkgroep „Behoud de naam Hazerswou de" georganiseerde bijeen komst in het Anker. Een zes tigtal belangstellenden, voor het overgrote deel verontruste Hazerswoudenaren, drong er bij de toekomstige raadsleden van het gewraakte Rijneveld op aan om de nieuwe gemeen te niet op te zadelen met een of andere gekunstelde naam, maar simpelweg voor Hazers woude te kiezen. „Wii willen niet heten naar een of andere polder die in het bezit is van de concurrent Boskoop", zo luidde een van de bij de werk groep binnengekomen reac ties. De reden om de voorkeur te geven aan de naam Hazers woude is volgens de sympathi santen met de werkgroep vooral gelegen in het feit dat een naam die al eeuwenlang bestaat niet zo maar even door een opgedrongen herindeling van de kaart kan worden ge veegd. „Er is niks mis met de naam Hazerswoude", vond een van de aanwezigen. „Het is kinderachtig van Koudekerk en Benthuizen om liever een algemene naam te kiezen dan die van ons dorp. Wij moesten niet heringedeeld worden, we waren groot genoeg". Om deze bewering kracht bij te zetten werd het voorbeeld van de „inlijving" van het kleine Zwammerdam bij het grote Alphen aangehaald. Alphen piekerde er toch ook niet over om een andere naam erbij te kiezen", zo vonden de Hazers woudenaren. Bij de aanwezige lijsttrekkers van vier grote partijen klonk er twijfel door over het feit of het wel zo verstandig was om Hazerswoude te kiezen. Eens gezind verklaarden de toe komstige raadsleden van Rij neveld dat de bestaande na men van de drie kernen nooit en te nimmer verdwijnen. Al leen onder de eigen naam komt in kleine letters de werknaam van de nieuwe ge meente te staan. De invulling daarvan is een taak voor een nieuwe gemeenteraad. Die heeft daar overigens alle tijd voor, zo bleek gisteravond. Het misverstand dat er binnen een jaar een nieuwe naam moet zijn omdat men anders vast blijft zitten aan de door nie mand gewenste naam Rijne veld werd uit de weg geruimd. De gemeenteraad kan op elke gewenst tijdstip een andere naam kiezen. De „oude" werk naam Rijneveld blijft dan om technische redenen nog een jaar gehandhaafd. VVD'er H. Smit, die wegens afwezigheid van zijn lijsttrek ker M. Vorenkamp haar taak overnam, noemde het argu ment van het Hazerswoudse bedrijfsleven als zou de dorps naam van alle vrachtauto's ge poetst moéten worden met alle kosten van dien, „overtrok ken". G. van der Lecq-de Knikker (PvdA) wilde bij een eventueel referendum niet uit gaan van „de meeste stemmen gelden". De voortrekker van D66, M. Balk, betreurde het dat de discussie over de naam al in zo'n vroeg stadium plaatsvindt. Ook P. van der Werf (CDA) meende dat de bevolking er goed aan zou doen om elkaar de ruimte te geven om met een schone lei te beginnen. „Irritaties over zoiets ondergeschikts als een naam zijn geen goede start". Van der Werf betoogde dat, als er eventueel een enquête zou komen om de nieuwe naam te kiezen, dat er dan wel goede afspraken moeten worden ge maakt hoe er met de uitkomst wordt omgegaan. „Anders wordt het veel te vrijblijvend voor de nieuwe gemeente raad", vond hij. Voor een uitgebreide j ook voor de komende J raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage krant. LEIDEN LUXOR (Stations 'fpr tel. 071-121239): Presumed i|5se' (12); 18.45, 21.15. LIDO en °ut (Steenstraat 39, tel. 124130): raat June (12); 18.45, 21.15. child (12); 14.30. 19.00, 21.1 Woman (al); 18.45, 21.15. m ook 14.30. Die hard II (16 18.45, 21.15. Ghost (al); 14.3 OU 21.15. Asterix en de knaller 14.30. Dick Tracy jgem OM fRraoctraat 31 8ist' J van (li He' TRIANON (Breestraat 31, 123875): Camilla Claudel (1] REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Sweetheartfhei 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstra o- 01720-20800): Back to the ti 18.45, 21.30. Reddertjes r> 14.00. EUROCINEMA II: G| V 18.30, 21.15. wo. ook 13.3 ROCINEMA III: Bird 18.45, 21.30. wo. ook 13.4Lv ROCINEMA IV: Die hard II (i 1 21.15. wo ook 13.30. 1 VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 017 Robocop II (12); wo. 15.45. cy (12); wo. 14.00, 15.45. Wi art (16); zo. t/m do. 20.15. (al); zo. t/m do. 20.45. WASSENAAR ASTRA: Cirano de Begi wo. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN De lady en de tramp; wo. 1 gQ ZOETERMEER PROMENAllin COOP: Chost (al); i wo. 14.00 Die Hard II (12); do. 20.00. Robocop II; ma. 1' 20.00. Asterix en de knaller (al); Ook honden gaan naa mei (al): wo. 14.00. i la; "eb et DEN HAAG ASTA: 1 (Spi 3463500): Ghost (al); 14.01 '21.30. ASTA 2: Good Fe®2 14.00, 20.00. ASTA 3: Ville (al); 14.00. 18.45, 21 BYLON 1 (naast Den Haag m tel. 3471656): Ghost (alflb 19.00, 21.45. BABYLON 2|r island (12); 14.00, 19.0 BABYLON 3: Enemies, a Hin< (16); 19.00, 21.30. CINEA tenhof 20. tel. 3630637): man (al); 14.00. 18.45, 21.30fr AC 2; Die hard 2 (12); 14.0 21.30. CINEAC 3: Robocr 1 18.45, 21.30. ma. di. do. c$"S. METROPOLE 1 (Carnegit 3456756): Henry June (1 18.45, 21.30. METROPOL1 love (al); 14.00, 18.45, 21.3fw TROPOLE 3: Presumed inniSS" 14.00. 18.45, 21.30. METfcel 4: (al); I love you to death n 18.45, 21.30. METROPOLLl Tracy (12); 14.00, 18.45™ ODEON 1 (Herengrachte 3462400): Problem child (iian 18.45, 21.30. ODEON 2 48 hours (12); 13.45, 18.4 ODEON 3: Darkman (lf£ 18 45, 21.30. ODEON thunder (al); 13.45, 18.45, STUDIO 1 (Kettingstraat 3656402): La petite volejal 19.00, 21.15. wo. ook 14.00 2: Kracht (16); 19.00. Eat i tea (16); 21.45. STUDIO 3Sl heart (16); 19.00, 21.30. FILMHUIS: Zaal 1Tilaï; 19. Ava Gabriel; 19.30. Zaal a vende metgezel; 21.45. Zt L dodelci; ma. 19.30, 21.45.', arch; di. 19.30, 21.45. Atel; mant; wo. 19.30, 21.45. Flu v< volutie; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN nt BABYLON 3: Fantasia; 14111 NEAC 3: Asterix en de knal tel; wo. 14.00. STUDI Langkous; De gebroeders hart; wö. 14.30. ta "TC™™" APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIE ZEN LEIDEN Ongeva elke dag Academisch Zieke halve van dinsdag 13.00 u. I dag 13.00 u. (Diaconessenhi nieken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 13 zaterdag 13.00 u. (Elisabe De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenbu in Leiden naar de Crone 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERM GEBOREN KIND Hulpvei ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-896 897762; 033-620244 (dit laa mer is dag en nacht bereik BEZOEKUREN ZIEKENHU Diaconessenhuis: Bezoeku lijks van 14.30 tot 15.15 ui 19.00 tot 19.45 uur. Kind dagelijks van 10.30 tot 1! meer dan twee bezoekers p Op de afdeling special care terecht van 10.30 tot 11.0 van 19.00 tot 19.30 uur. V laatste twee afdelingen bet nen worden dient eerst t overlegd met de dienstdo j pleegkundige.» Sint Elizt kenhuis: Volwassenen dag 14.00-14.45 u. en van 18.30 klasse-afdelingen ook 11.1 Kraamafdeling: dag. van 15 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voo Kinderafdeling dag. 15.00 CCU (hartbewaking) dag. v 14.30 u. en van 19.00-19.3( sieve verpleging: dag. 14.30 u. en van 18.30-19.0( Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuis. Endega vr 13.00-14.30 li en 14.00-15.00 u.; eerste I gehele dag. Jelgersmakli gerenteam: za. en zo. 14.0 Opname: werkdagen 16.45 za. zo en feestdag. 10.00 14.00-16.30 u. Team A, C tot 21.00 u. met uitzonder» handeltljden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor a ten (behalve kinderen) zijn kuren als volgt: Dagelijks 1 u. en 18.30-19.30 u. Avond afdeling verloskunde: 18.0. De Praematurenafdeling: v en familie Is na overleg mei doorlopend bezoek mogeli aan ernstige patiënten: wa ernstige patiënten doorlo I zoek wordt toegestaan kan verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kin i zalen voor peuters, kleuter kinderen 15.15-17.00, ba boxenafdeling: volgens als het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: vo van opgenomen kinderen met verpleegkundig hoofd dere bezoekers van kinds neus- en oorheelkunde e 14.15-15.00 en 18.30-19.30 kunde en heelkunde: 14.1: 18.30-19.00. Rijnoordz Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek har 11.00-11.30 u. Extra bezo kraamafdeling: 19.30-20.30 afdeling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18'.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12