fiv Jurrie Koolhof voelt zich nu pas belangrijk v); Koude schaadt tennisvloer Vitesse treft nu illustere opponent -I Grieperige Ivanisevic mist Masters-toernooi KOERSEN Dammer Clerc ziet zijn vlag vallen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! NL "DRT CeidócSoutont ZATERDAG 10 NOVEMBER 1990 PAGINA 9 n de Luer mag irgen spelen in =t Zuiderpark - T De tuchtcommissie van n ;NVB heeft Eric van de Luer ie Roda JC voor vier duels ge rst. De middenvelder kreeg n &g, tijdens de tumultueuze ise van Feyenoord - Roda JC de rode kaart van scheids ier Reygwart nadat hij een treding maakte op Harry van Laan. Roda heeft inmiddels jp aangetekend, zodat de m -sing voorlopig is opgeheven J an de Luer morgen mag 3 pelen in de uitwedstrijd te- - rc Den Haag. De zaak wordt |ag 27 november mondeling hdeld in Zeist. DIEGO MARADONA IS WEER AFWEZIG NAPELS Diego Maradona heeft zijn club Na pels opnieuw getart. Gisteren verscheen de Ar gentijn zonder opgaaf van reden niet op de trai ning. Twee dagen na de uitschakeling van SSC Napels in Moskou door Spartak liet hij zich door zijn vriend en vertrouwensman Fernando Signo- rini afmelden. Naar het waarom van de afwezig heid mocht trainer Luciano Moggi raden. De wa penstilstand, die woensdag in Moskou was geslo ten nadat Maradona zijn excuses had aangeboden omdat hij niet met de ploeg, maar een dag later met een privé-jet naar Moskou was gevlogen, is door de nieuwe desertie weer verbroken. De be- stuurderen van Napels zitten met het nieuwe voorval duidelijk in de maag. Ze reageerden zichtbaar verward en niemand wist gisteren of de grillige Argentijn vandaag met de selectie naar Bari vliegt, waar Napels morgen een com petitiewedstrijd speelt. Marco van Basten ...een droom.. FOTO: HARRY TIELMAN Pascal Plovie prijst Van Basten BRUGGE Pascal Plovie is bereid voor de tuchtcommissie van de UEFA Marco van Basten vrij te pleiten van schuld voor diens elleboogstoot in het gezicht van de Belgische ver dediger. Plovie, wiens rechter jukbeen woensdag door de elle boog van Van Basten werd gebroken, hoopt dat zijn tegen stander een schorsing door de UEFA ontloopt. „Ik zou het jammer vinden wanneer ik in maart op televisie naar de kwartfinales kijk en Van Basten niet meedoet. Als ik ge vraagd word, zal ik voor hem getuigen". Plovie vond de botsingen tussen hem en Van Basten niet overdreven hard. Hij zegt twee overtredingen te hebben ge maakt tegen Van Basten. „Natuurlijk, ik ben voorstopper en moet kort op de man spelen. Maar de duels van Ancelotti met zijn tegenstanders op het middenveld waren veel harder. Van Basten is een sportieve speler met een ongelooflijk incasse ringsvermogen". Voor de verdediger, bezig aan zijn derde seizoen in Brugge, was spelen tegen Van Basten een droom. „Ik heb nog nooit zo'n goede voetballer gezien. Hij heeft me niet opzettelijk ge raakt. Van Basten moet in Italië elke week zo veel verdragen. Hij is wel wat gewend". MVV contracteert Nigeriaan Agu MAASTRICHT De Nigeri- aanse international Aloisius Agu heeft een contract getekend bij MVV. De Maastrichtse eredivi sievereniging heeft de Afrikaan se doelman aangetrokken, omdat er enige ontevredenheid bestaat over de prestaties van Erik de Haan en Theo van de Boogaard. Agu tekende een contract tot het einde van het seizoen 1991/92. Voorlopig staat Agu nog niet on der de lat; voor hem is een werkvergunning aangevraagd. Het ministerie van Sociale Za ken en de Stichting Arbeidsza ken betaald boetbal moeten eerst toestemming geven voor hij kan spelen. IOETINCHEM Zijn aam wordt door de idy-speaker van De Iraafschap bij thuiswed- xijden altijd met na- ruk uitgesproken. Alsof wil zeggen: „Ik stel u - oor aan Koning Kool- pf. Hij speelt bij ons en re zijn er trots op". De yee lettergrepen liggen Dk lekker in het ge- por, Kool-hof. Dat kan [et kracht worden uit sproken. En hij ver- [ent het ook, want de ad-spits spits van SC eendam, Vitesse en SV is een zeer belang- et jke pion in het elftal s- in trainer Simor^ Kiste- .aker. het begin vroegen de sup- rters zich af wat De Graaf- hap in hemelsnaam moest et een speler die bij Vitesse et mee kon komen. Moest j De Graafschap naar een iger plan tillen? Iedereen Inde hem als pingelaar en lar hadden ze er in Doetin- lem al genoeg van gehad, eende de achterban. Een lar acties van de voormali- international waren ech- r al voldoende. Dat is de an die we nodig hebben, oordeelden de fans. En ze hadden gelijk. Samen met de andere spits. Peter Hofstede, produceerde hij al negentien treffers en een vijftal voor zetten van hem werden doel treffend afgerond. Daarnaast bleek hij helemaal niet de volgevreten vedette waar voor menigeen hem hield. En zijn zelfzuchtigheid was dui delijk zeer overtrokken. Koolhof moet er om lachen. In elk interview met hem komt het woord egoïstisch ter sprake. „Mijn egoïsme, als je het zo wilt noemen, kwam voort uit de speelstijl. Trai ners zeiden altijd: blijf jij maar lekker voorin staan Jurrie. Jij hoeft alleen maar doelpunten te maken. Dus dat deed ik dan maar. Ik moest gewoon scoren. Kiste- maker maakt op een andere manier gebruik van mijn kwaliteiten. Hij wil dat ik anderen laat scoren, doce rend optreed en af en toe een doelpuntje meepik. Hij heeft mij belangrijk gemaakt bin nen het elftal. Heerlijk is dat". Zelfzuchtig In de media werd hij altijd afgeschilderd als zeer zelf zuchtig. De pers heeft vol gens hem dus zeker bijgedra gen aan zijn imago. „De pers heeft heel veel macht. Jour nalisten kunnen je maken en breken. Dat heb ik meege maakt. Ik hoop dan ook altijd dat ik in interviews juist wordt afgeschilderd. Als mijn woorden worden verdraaid en ik geconfronteerd word met dingen die ik niet heb gezegd, denk ik altijd: 'Rot jij effe op.' Met zo iemand praat ik niet meer. We hebben el kaar nodig en ik vind dat je correct met elkaar moet om gaan". Koolhof fleurde helemaal op bij De Graafschap. Bij Vitesse was hij weggekwijnd, had geen plezier meer in het voetbal. En lol is de belang rijkste drijfveer voor de spits. „Zodra je voetbal als werk gaat zien, moet je ermee kap pen. Dat vind ik tenminste. Ik ben helemaal gek van voetbal, het is mijn hobby. Zodra mijn plezier weg is, kan ik niet meer functione ren. Bij Vitesse werd ik door trainer Bert Jacobs als rech- tervleugelspits gebruikt. Dat is absoluut mijn plek niet. Soms speelde ik aardig, maar soms raakte ik geen bal. Daar was geen aardigheid aan. Ik moet veel in balbezit komen, lekker in de voet aange speeld worden. Daar wilde de trainer niets van weten. Kijk, Jacobs doet het natuur lijk goed bij Vitesse. Dat is gewoon zo. Wij verschilden gewoon van mening. Ik vond en vind nog steeds dat mijn sterke punten moeten wor den benut. Dat gebeurde bij Vitesse zeer zeker niet. Ik heb me dan ook vaak afge vraagd waarom ik was ge kocht". Drie jaar „Ik heb hier voor drie jaar getekend, dus zit hier in elk geval nog ruim tweeëneen half jaar. Het bevalt me uit stekend. Het is zeer plezierig hier te spelen. En om even tuele belangstelling van an dere clubs maak ik me niet druk. Dan hadden ze maar eerder moeten komen". Koolhof vermaakt zich dus uitstekend in de Achterhoek. „Dat is bij andere clubs wel anders geweest", zegt hij. Hoezo? „Bij PSV bijvoor beeld, was bijna iedereen een uur na de wedstrijd al ver dwenen. Hadden andere din gen te doen waarschijnlijk of wilden naar huis. Ik houd er van om nog gezellig een bier tje te drinken. Gelukkig denkt het merendeel van de spelersgroep bij De Graaf schap daar ook zo over". Is hij een echte clubman ge worden? „Dat gaat automa tisch. Het is hier bij thuis wedstrijden een gekkenhuis. De spelers zorgen daarvoor. Het is een vicieuze cirkel. Wij laten de vlam overslaan naar het publiek en anders- Jurrie Koolhof in actie voor PSV, in welke ploeg hij het niet redde. om. Het publiek is zeer dank baar als het vermaakt wordt. Bij ons zijn ze dus aan het goede adres, want wij zorgen wekelijks voor spektakel. Het is misschien niet altijd even fraai wat we laten zien, maar de toeschouwers hoeven zich nooit te vervelen". lortuitslagen itieronde voor derde toernooi: Win- 3runssum)-De Vos (Amsterdam) 1-3 •3-49 25-50 30-48), De Jager (Den Dois (Schiedam) 3-1 (32-0 39-16 23- !5). Thijssen (Den Haag)-Laisina lat) 0-3 (32-51 18-47 20-48), Luising Jam)-Holka (Heerlen) 1-3 (33-47 37- I 10-41). ronde Stokkel (Ned)-Van der Wal 1, Beyaert (Fra)-Autar (Sur) 1-1, Van raore (Ivo) 1-1, Macodou N'Diaye src (Ned) 2-0, Tchlcaya (Can)-Sij- (Ned) 0-2, Vatoetln (Sov)-Tsjizjov I, Ba (Mal)-Mamina N'Diaye (Mal) 1- warg (Sov)-Koeperman (VSt) 1-1, (VSt)-Lepslc (Joe) 1-1, Valnerls ecogna (Ita) 1-1 Sijbrands, Van der Wal, Stokkel. I) N'Diaye, Specogna, Ba 3 punten, e, Beyaert, Van Aalten, Gantwarg, tan. Mamlna N'Diaye. Tsjizjov. Val- itoetin 2. 16. Clerc. Autar. Veitsman c 1, 20. Tchlcaya 0. 'koers. 2100 m: 1. Dash of Scot 2.52,7 - 1.22,2, 2. Snowshoe )n, 3. Elfje van Troje. Niet gestart 9 Floyon Toto: winnend 2,00 plaats 15,90. Merz Hanover ien) 2 10,4 - 1.21,0, 2. Ester Bul- 1. Eclair de Soye, 4. Dion. Toto: .90 plaats 1,60 1,50 1,90 koppel !28,00 kwartet 682,80. bers, 2100 m: 1. Danals (J.Caers) Jl.22,6, 2. Eet Hazelaar, 3. Deesse "Niet gestart- Creston Way. Toto- ,10 plaats 1,70 1,30 koppel 4,50 Ta Niet gestart: Edelman Boszorg. IPfAHey Toto: winnend 4,00 plaats ■/t-M koppel 4,20 trio 16,80. oers, 1609 m: 1 Fantall (H.Grift) ld 1.19,6, 2. Ceres van Troje. 3. Diana Zijn! 4 Lord Gold Nie' gestart: Chan- n v/nïe en Vibrato B. Toto: winnend 2,30 tl Vdfeo 12jo koppel 56,50 trio 150,90 i r koers, 1609 m: 1. First of John pan) 2.06,3 - 118,5, 2. Fighting 3 Freder 1 Flascc Toto: I gestart: Fatal I 16,50 10 5,30 koppel 56,30 trio 330,60. oers, 2100 m: 1. Arend (A.de Heer) 1-22,0, 2. Zoomer, 3 Raise a Bid. art: Vanzaa S en Bobby Buiten- o winnend 2,10 plaats 2,40 2,20 (30 trio 20,20 koers, 2100 m- 1. Brigitta R (J. 2 49,8 - 1.20,9, 2. Chris Victory, 3. Pompeii, 4 Amazone Capello. mend 2,00 plaats 1,30 1,40 koppel 13.00 kwartet 33,60 oers, 2600 m: 1 Champ Hallinck uvJrg) 3.33,4 - 1.22,1, 2. Delgado- 3 Carlo Buitenlust Niet gestart. Üenzorg en Commercie. Toto- wln- plaats 1,00 1,00 koppel 4,70, trio f9 - 12-8-9-6, uitbetaling: jizet totalisator: 118.540,00. (kers (Ned) Goldfee ZB. 2. Marie Br) Unique, 3. Bost (Fra) Olslf II en (Zwi) Feuerball, 5. Hendrlx (Ned) Knudsen (Den) Alladln, Voorn ftbi en Kenn (Lux) Larry. les Hlasek (Zwl/7)-lvanlsevii •1. Ivanisevic trekt zich terug, Nar dingMrsson (Zwe) 6-3 3-6 6-3; n Pii^rnooi Haporica nijUes: Wllander (Zwe) - Koevermans ihoe».6"3: HHppini (Uru) - Carbonell RICHARD KRAJICEK ALSNOG IN HOOFDTOERNOOI DEN HAAG De vloer waarop vanaf vandaag in het Haagse Houtrust Sport het Dutch Indoor '90 ten nistoernooi wordt gehou den, heeft ernstig te lijden onder de koude nachten. Doordat de computerge stuurde verwarming in het vernieuwde sportcom plex de temperatuur 's nachts laat dalen tot tien graden, laat de 'tape' on der de gehuurde vloer los en daardoor ontstaan on effenheden in het centre- court. „In overleg met wethouder Dijkhuizen moet het toch lukken dat ook 's nachts de verwar ming aanblijft", meent or ganisator Piet van Eijsden. Ondanks dit ongemak toonde Van Eijsden zich gisteren, voordat er ook maar één bal kon worden geslagen, al con tent met de overstap van zijn Challenger Toernooi van Val- kenswaard naar Den Haag. „De afgelopen drie jaar heb ben we steeds op de laatste da gen in het dorp met kaartjes moeten leuren. Maar voor elk van de laatste drie dagen van dit toernooi zijn al 2500 van de, naast de loges, beschikbare 3200 kaarten (tot 25 gulden; red.) verkocht. En vanaf maandag zijn dagelijks zeker duizend tot 1500 plaatsen 15 gulden; red.) bezet. Een vera deming", meent Van Eijsden. Krajicek Nadat vandaag en morgen in Houtrust Sport (toegang gratis) in het kwalificatie-toernooi door onder anderen Leidenaar Jan Siemerink wordt gestre den om vier beschikbare plaatsen in het hoofdtoernooi, spelen vanaf maandag 32 ten- nisprofs in het met 100.000 dollar gedoteerde challenger- toernooi. Onder hen vier Ne derlanders: Mark Koevermans (nu nog in Brazilië), Paul Haarhuis (momenteel in Mos kou), Jacco Eltingh én Richard Krajicek. De 18-jarige Hage naar kreeg gistermiddag te ho ren dat hij zich toch niet hoeft te kwalificeren, omdat zich bij Van Eijsden een aantal spelers heeft afgemeld. Toch kan Van Eijsden, die 's zomers op het Melkhuisje een hoger aange schreven maar minder bezet ATP-toernooi organiseert, prat gaan op een sterk deelnemers veld. Omdat komende week alleen de ATP-finale in Frankfurt op het programma staat (waar alleen de echte toppers in actie komen), reizen veel spelers die op de wereld ranglijst staan genoteerd tus sen de plaatsen 50 en 110 dezer dagen toch af naar Den Haag. Volgend jaar hóópt Van Eijs den een nog sterker deelne mersveld te kunnen aantrek ken. Omdat hij tot 1992 geen schijn van kans maakt het toernooi in Den Haag op te krikken naar een evenement met ATP-status, heeft hij zich op verzoek van de internatio nale proftennissersbond „in principe" bereid verklaard in '91, '92 en '93 het Masters Challenger-toernooi te gaan organiseren. Dit nieuwe initia tief moet met ingang van vol gende jaar aan het eind van elk Challenger-seizoen tot drie tegelijkertijd te houden toer nooien (in de Verenigde Sta ten, Europa en de rest van de wereld), waarin alle Challen- gertoernooi-winnaars in actie komen. „Dat vergt een budget van minstens één miljoen gul den en daarom heb ik wel mijn voorwaarden gesteld aan het verzoek van de ATP", al dus Van Eijsden. „Zo wil ik dan zes 'wild cards' kunnen verstrekken in plaats van de huidige vier plus daarbij de jeugdkampioenen van Wim bledon en Roland Garros heb ben. Op 8 december zal hier over een beslissing worden ge- Van Boeckel In het toernooi van de komen de week, waarbij Peugeot als hoofdsponsor optreedt, ont breekt de winnaar van de vo rige editie, de Fransman Eric Winogradsky. Hij won vorig jaar het vierde indoor-toernooi van Van Eijsden in Valkens- waard nadat Hagenaar Huub van Boeckel daar in 1986 de 'trend had geset'. De 28 spelers die in Houtrust Sport wel in actie komen zijn: Mark Koevermans, .Paul Haar huis, Veli Paloheimo, Javier Sanchez, Alex Antonitsch, Jim Grabb, Milan Srejber, Christi an Bergstrom, Patrick Ktlh- nen, Francisco Clavet, Jan Gunnarsson, Marian Vajda, Thomas Hogstedt, Tarik Ben- habiles, Brian Garrow, Lars Jonsson, Mark Woodforde, Udo Riglewski, Jens, Wohr- mann, Alexander Mronz, An ders Jarryd, Bryan Shelton, Magnus Gustafsson, Karel No- vacek, Jacco Eltingh, Richard Krajicek, Sergio Casal en Die go Nagiso. Het deelnemersveld zal met vier spelers uit het kwalifica tie-toernooi worden aangevuld tot 32. ROB LANGEVELD DEN HAAG Vitesse heeft in Sporting Lissabon een tegenstander van naam getroffen. De enige overgebleven Nederland se club in Europees ver band mag in de tussen- ronde van het UEFA-be- kertoernooi op 28 novem ber (thuis) en 12 decem ber (uit) proberen de win ter te overleven. Zowel Ajax als Feyenoord werd in de jaren tachtig uitge schakeld door Sporting. De Rotterdammers verloren in het seizoen 1985-1986 voor 70.000 toeschouwers de uit wedstrijd met 3-1. Thuis werd met 2-1 gewonnen dank zij doelpunten van Eriksen en Been. Ajax ging twee jaar ge leden, net als Feyenoord in de eerste ronde, met 4-2 ten on der in het volle gemeentelijke sportpark van de omni-vereni- ging. De thuiswedstrijd werd met 2-1 verloren. Sporting Lissabon schakelde in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker KV Mechelen uit. Nadat de thuiswedstrijd met 1-0 was ge wonnen en de Belgische doel man Preud'homme nog een strafschop had gestopt, werd „Achter de Kazerne" met 2-2 gelijk gespeeld. In de tweede ronde werd Politechnica Timi- soara uit Roemenië, dat toch Atletico Madrid had uitgescha keld, met 7-0 verpletterd. Af gelopen woensdag konden de Portugezen zich dus gemakke lijk een nederlaag van 2-0 per mitteren. Ook in de competitie gaat het goed met Sporting Clube de Portugal, zoals de vereniging officieel heet. De club vergaarde uit negen wed strijden zestien punten en staat tweede. De loting voor de derde ronde is: Vi tesse (Ned) - Sporting Lissabon (Por), Bröndby (Den) - Leverkusen (BrD), Internazionale (Ita) - Partizan Bel grado (Joe), AS Roma (Ita) - Giron- dins Bordeaux (Fra), Anderlecht (Bel) - Borussia Dortmund (Dui), FC Köln (Dui) - Atalanta Bergamo (Ita), Torpedo Moskou (Sov) - AS Monaco (Fra), Admira Wacker (Oos) - FC Bo logna (Ita). LONDEN Göran Ivani sevic heeft zich gisteren teruggetrokken uit de kwartfinales van het ten nistoernooi te Londen. De Joegoslaaf speelde slechts vijf games tegen Jakob Hlasek en staakte de strijd bij een achterstand van 1- 4. „Ik heb last van griep", vertelde Ivanisevic. „Mijn keel is zo droog als woes tijnzand, ik heb koorts. De afgelopen nacht heb ik nauwelijks een oog dichtge daan, vanmorgen toen ik op stond zag ik alles dubbel". Ivanisevic is de tweede topspe- ler die binnen een etmaal om lichamelijke redenen uit het toernooi verdwijnt, de Ameri kaan Pete Sampras stapte don derdag uit met een blessure aan zijn scheenbeen. Ivanise vic kan door zijn papieren ne derlaag in de kwartfinales niet meer voldoende punten halen om zich te plaatsen voor het ATP-finaletoernooi dat vol gende week in Frankfurt be gint en waar een prijzenpot van 3,4 miljoen gulden klaar staat. De enige kans voor de speler uit Split is dat één van de hoger geplaatsten, bijvoor beeld Sampras, niet in Frank furt kan spelen. Boris Becker behoort ook nog tot de moge lijke uitvallers. De Duitse nummer twee van de wereld ranglijst, die in de Parijse fina le vorige week wegens een dij beenblessure moest opgeven, meldde zich vrijdag af voor een fitheidstest. BETAALD VOETBAL Eredivisie Zaterdag Fortuna S-FC Utrecht FC Twente-Volendam Willem ll-NEC Sparta-Heerenveen Ajax-RKC FC Den Haag-Roda JC FC Groningen-Feyenoord Vitesse-MW Eerste divisie Vrijdag FC Zwolle-AZ Zaterdag Dordrecht'90-Heracles Excelsior-Telstar Emmen-Vlissingen Cambuur-De Graafschap Eindhoven-Wageningen Helmond Sp-GA Eagles Zondag RBC-Veendam Haarlem-NAC BW Den Bosch-VW Sport op tv Studio VANDAAG Nederland 3, 22.15 Sport. België Nederlands 1, 22.50 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.30 uur: Match. Duitsland 1, 18.03 uur: Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sportschau. Duitsland 2, 15.45 uur: Schaken; 22.10 uur: Das aktuelle Sport- Studio. BBC 1, 13.20 uur: Grandstand Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. Super Channel, 18.00 uur: Ultra Sport. Sportnet, 00.00-00.00 uur Sport. Rai Uno, 14.30 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur Voetbal Plus. Nederland 3, 18.45 uur Studio Sport. RTL 4, 22.05 uur: Match. België Nederlands 1, 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur: Sport. TV 5, 18.00 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm. Duitsland 2, 15.20 uur: Voetbal en zwemmen. BBC 2, 18.00 uur Rugby. Eurosport, 10.00-02.30 uur: Sport. Sportnet, 00.00-02.00 uur Sport. Rai Uno, 14.05 en 22.40 uur. Sport. MAANDAG Eurosport, 12.00-18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur: Sport. Rai Uno, 15.30 uur: Sport. DEN HAAG Duindigt be sluit morgen (aanvang 12.30 uur) het zomerseizoen met een aardig programma van zeven draverijen, drie rennen en als extra attractie een demonstra tie-ren met maar liefst 21 Ara bische volbloedpaarden. Op laatstgenoemde 'race' is geen totospel mogelijk, op de rest uiteraard wel. De 6-jarige dra ver Benza heeft een goede kans het laatst winnende paard dit jaar op de Wasse- naarse baan te worden. 20 van zijn laatste 23 koersen werden reeds gewonnen. Onze tips: le koers: 1 Speedy Lover, 2 Earl Highland, 3. Daan Wielinga (1-3-7). 2e koers: 1 Racy, 2. Belfort Prinóe, 3. Kentucky (5-1-8). 3e koers: 1 Diego Harvester, 2 Day- dreamer K, 3. Express Up (3-10-2). 4e koers: 1 Major Madinski, 2. Al- bustan, 3. Shirley Day (3-5-1) 5e koers: 1. Dolf Wielinga. 2 Condor Guapa, 3 Diana Tonka (7-5-9). 6e koers: 1 Esprit Nora, 2. Elias. 3 JJ's Joel (11-4-14). 7e koers: 1 Elisabeth Boko. 2 Nick Hoff. 3 Como Queen (2-5-6). 8e koers: 1 Wooing. 2. Arrack Prin cess, 3. Fantasy (5-1-2). 9e koers: 1 Charly Chaplin. 2. Zela- teur B. 3. Crown Chief, 4 Carolus C (3-2-7-8). 10e koers: 1 Benza, 2 Billy Vrede- best, 3. Lorenz G (5-7-10). GRONINGEN Met veel moeite zijn de grootmees ters in de tweede ronde van het WK-damtoernooi in Groningen overeind gebleven. Wereldkam pioen Tsjizjov en de Mali- nees Mamina N'Diaye mochten zich gelukkig prijzen dat hun duels met landgenoten onbeslist ein digden. Van de ontmoe tingen tussen de groot meesters was het duel tus sen de Senegalees Maco dou N'Diaye en Clerc de grootste verrassing. Clerc verloor op de klok. De sensatie kwam van de Se negalees Macodou N'Diaye die tegen Clerc duidelijk op remi se uit was. Dat leverde de Ne derlandse kampioen aanvan kelijk wat beter spel op, maar om tot winst te komen was meer nodig. Clerc nam enige risico's, waarvan Macodou la ter profiteerde. Naarmate de partij vorderde kreeg de Ne derlandse kampioen steeds meer problemen op te lossen, waarvoor hij te veel tijd nodig had. Op de 47ste zet viel zijn vlag in een zeer lastig te han teren positie. Autar en Van Aalten zagen geen kans hun voordeel in winst om te zetten. Alleen Sij brands deelde niet in de malai se, al had hij bijna vier uur no dig om de Canadees Tchicaya te verslaan. De honderden toe schouwers kregen in de twee de ronde al een voorproefje van hetgeen de komende we ken in de Groningse Evene mentenhal op het menu staat. „Zwakkere of niet, een groot meester moet nog altijd de juiste winstvang vinden", blijkt het devies van de zoge naamde „zwakkere" groep te zijn geworden. De Canadees Tchicaya hield het bijna vier uur vol tegen Sijbrands, al gebiedt de eer lijkheid dat de Nederlandse oud-wereldkampioen na 25 zetten al een gewonnen positie innam. Dat er toen al ruim drie uur waren verstreken, deerde de Canadees niet, maar in de beslissende slotfase was Sijbrands superieur. De partij Macodou N'Diaye -Rob Clerc, wit: N'Diaye, zwart: Clerc, verliep als volgt: 1 32 -28. 16 -21; 2. 33 -29. 20 -25; 3. 39 Rob Clerc leed de meest op vallende nederlaag gisteren in de tweede ronde van het WK dammen. FOTO: SP -33. 21 -26; 4. 37 -32, 26 x 37; 5 42 x 31. 19 -23; 6 28 x 19. 14 x 23; 7 41 -37. 10 -14. 8 46 -41. 14 -19; 9 32 -28. 23 x 32; 10. 37 x 28, 18 -23; 11. 29 x 18, 12 x 32; 12. 38 x 27, 7 -12; 13 44 -39, 12 -18; 14. 50 -44, 5 -10; 15. 41 -37, 10 -14; 16 43 -38, 1 -7; 17. 47 -42. 7 -12; 18. 49 - 43, 14 -20; 19. 37 -32. 2 -7; 20. 34 -30, 25 x 34. 21 39 x 30. 9 -14; 22. 30 -25, 20 -24; 23 43 -39. 4 -9; 24. 33 -28. 18 - 23; 25 39 -33. 14 -20; 26. 25 x 14. 9 x 20. 27 44 -39. 11 -16; 28. 40 -34. 17 -21. 29 34 -30. 20 -25; 30 48 -43. 25 x 34, 31 39 x 30, 21 -26; 32. 42 -37, 3 -9; 33 30 -25. 9 -14; 34 45 -40. 12 -18; 35 43 - 39, 7 -12. 36 40 -34. 6 -11; 37 34 -30. 11 -17; 38 27 -22. 18 x 27; 39 31 x 11. 16 x 7 40 28 -22. 23 -29. 41 33 -28. 7 - 11; 42 39 -33. 12 -17; 43 36 -31. 8 -12, 44. 31 -27. 11 -16; 45 22 x 11. 16 x 7. 46 28 -22. 7 -11; 47 33 -28, zwart geeft zich gewonnen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9