tletiekploeg overtuigt Brenda Schultz is al uit de strijd 13 2Q Bedanken Rijkaard op conto van Zeist .onder low INKORT fteidwQowuvnt DINSDAG 28 AUGUSTUS 1990 PAGINA 7 )lleybalsters lar nederlaag NGYANG Het Nederlands vrouwen vol- alteam heeft gisteren in de tussenronde van WK in China met 3-1 verloren van Zuid-Ko- |De setstanden waren 15-9, 8-15 8-15 en 9-15. jdoor miste Nederland een plaats in de finale- p. waarvoor Cuba, Verenigde Staten, China en etunie zich als eerder, als groepswinnaars, len geplaatst. Brazilië, Peru, Japan en Zuid- ia kwamen daar bij. Nederland speelt nu ver boor de plaatsen 9 tot en met 12 met Italië, Tai- jen DDR. Oranje moet vandaag tegen de DDR, Ivoor dit evenement een galgemaal is, de pas Lorven status van nummer twee, van Europa ledigen. Lukt dat, dan volgt morgen tegen de laar van Taiwan - Italië de strijd om de negen- ïaats, het hoogst haalbare voor Nederland. FC Twente speelt tegen FC Den Haag ENSCHEDE De competi tiewedstrijd FC Twente-FC Den Haag zal ondanks de dood van Tom Krommendijk morgenavond normaal door gang vinden. In overleg met de familie van de veronge lukte aanvaller, die donder dag in besloten kring in Wa- geningen wordt begraven, is afgesproken het duel toch door te laten gaan. De Nederlandse Spoorwegen zetten morgenmiddag een ex tra trein in op het traject tus sen Den Haag en Enschede. Deze vertrekt om 16.15 uur van het Hollands Spoor. Brenda Schulz. NEW YORK Brenda Schultz, de eerste i Neder landse die gisteren op de baan kwam tijdens de strijd om de open Amerikaanse tennistitels op Flushing Me adow, bleek weer eens in het dal achter de golf te ver keren. Nog geen anderhalve maand ge leden bereikte ze op Wimbledon via overwinningen op Temesvari, McQuillan en Betsy Nagelsen voor de derde maal in haar car rière de laatste zestien van een Grand-Prixtoernooi. Nu verloor zij met 6-2, 6-4 van Julie Halard; foto: dijkstra een Francaise die zonder service van enig belang toch tot de eerste dertig van de wereld is doorge drongen. Miriam Oremans deed het - fris uit het kwalificatietoer nooi - beter. De bijna 18-jarige speelster uit Berlicum versloeg de Amerikaanse Stacey Martin met 6-3 2-6 6-2 en kwalificeerde zich daarmee voor de vuurproef: een ontmoeting met de als achtste ge plaatste Mary Joe Fernandez. Vooropgesteld dat de Ameri kaanse door de eerste ronde komt. Titelverdediger Boris Becker is op Flushing Meadow tegen zijn gewoonte in indrukwekkend ge start. De als tweede geplaatste Westduitser had in Juan Aguile- een sterk ingeschatte tegen stander. Becker veegde de Spaanse nummer 19 van de we reldranglijst in drie sets van de baan: 7-5 6-3 6-2. Beckers vrouwelijke evenknie maakte, gewoontegetrouwvan de eerste ronde een oefenpartij tje. Binnen 41 minuten stoomde ze langs Canadese Maureen Dra ke: 6-1 6-1. Maar de nieuwe gene ratie maakte in de persoon van Monica Seles een stormachtige entree. De Open Franse kampi oene stond op het stadion-court de Bulgaarse Elena Pampoulova geen game toe (6-0 6-0) en nam in de zenuwenoorlog met Steffi Graf resoluut het initiatief. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 17.40 uur: Surfen. Nederland 3, 17.00, 19.15 en 22.30 uur: EK atletiek. Duitsland 1, 23.00 uur: Atletiek. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. BBC 1, 00.00 uur Atletiek: 00.40 uur Cricket. Super Channel. 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. MORGEN België Nederlands 2, 16.45 uur Atletiek. Duitsland 2, 16.45 uur: Atletiek BBC 2, 10.30 uur Cricket; 11.00 uur Atletiek. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. Rai Uno, 16.00 uur: Sport. peningsceremonie van het toernooi om de Europese atletiektitels in Split liep gisteren uit op politieke manifestatie. F0T0; ANP Opening atletiek wordt politieke demonstratie SPLIT De officiële ope ning van de Europese ti telstrijd atletiek in het Joegoslavische Split werd gisteren voor zo'n dertig duizend toweschouwers in het Gradski-stadion niet verricht door de (wel aan wezige) Joegoslavische president Dr. Jovic Bori- sav, maar door de presi dent van Kroatische deel staat Franjo Tudman. De plechtigheid kreeg het ka rakter van een politieke demonstratie. Terwijl het Kroatische volkslied luid keels door de 25.000 toe schouwers werd meege zongen, klonk bij het ten gehore brengen van het Joegoslavische volkslied gefluit. Ook de vroegere Europese recordhouder verspringen Nened Stekic viel een fluitconcert ten deel, toen hij aan het hoofd van de ploeg van de gastheren met de Joegosla vische vlag in de hand het stadion binnenmarcheer de. i Mota is blij met haar marathontitel. Rosa Mota levert unieke prestatie SPLIT Rosa Mota heeft voor een unieke prestatie in de ge schiedenis van de marathon gezorgd. Op de openingsdag van het vijftiende toernooi om de Europese atletiektitels in Split werd de 31-jarige Portugese voor dé derde achtereenvolgende maal kampioene. Nog nooit in de geschiedenis van de atletiek is een vrouw of een man erin geslaagd drie maal het langste loopnummer op haar/zijn naam te brengen. ■IT Bij de 15e EK tiek in Split zonder er- i de namen als Cooman, laard en Beurskens Oranje slechts figure- zo klonk het vooraf diverse hoeken, de Ne- andse atletiekwereld rop. Er waren zelfs tpuntjes: Van Langen elde zich brutaal tus- de Europese top op de meter en Ten Kate lapse" van wereld- ïpioene Elly van Hulst een tegenvaller. rti ten Kate ging bijvoor- ld absoluut niet af op de kilometer. Dat was het le dat hij wilde voorko- m. Alles wat meer zou wor- was mooi meegenomen, ideneerde hij vooraf. Met achtste plaats in 28.12,53 hij derhalve dik tevreden. Speerwerpster in eigen speer SPLIT De Oostduitse speerwerpster Silke Renk is tijdens de training voor de Europese kampioen schappen gewond geraakt. Na een worp viel de 23-ja- rige studente in haar ei gen, in het gras stekende speer. Zij liep een vrij die pe wond in het scheen been op. Het is twijfelach tig of Renk zal kunnen deelnemen aan de kwalifi catieronde, die morgen plaats vindt. „Niet slecht voor een mara thonloper op zijn gewone loop schoenen temidden van de specialisten op hun spikes. En ik blijf erbij dat dit een ideale voorbereiding is op de mara thon. Het was. een perfecte tempotraining in dezelfde weersomstandigheden die we zaterdag krijgen', aldus de bij zonder fitte Ten Kate. De stemming van de compu terprogrammeur stak wel af bij het humeur van Elly van Hulst. Na haar ronduit tegen vallende achtste plaats in de tweede serie van de 3.000 me ter moest ze even met rust worden gelaten. Stuk en ge desillusioneerd kwam Van Hulst met het hoofd tussen de benen op adem. Toen ze minu ten later vernam dat ze als laatste tijdsnelste alsnog de fi nale was binnengedrongen, kwam er slechts een matte re actie. Of ze er blij mee was? „Oh, ik geloof het wel". Van de glimlach waarmee Van Hulst de afgelopen dagen door Split stapte omdat ze verlost was van haar pijnlijke rug, was niets meer over. „Ik heb door de trainingsachterstand toch te veel snelheid ingele verd. Als het een race met één tempo is lukt het wel, maar ik kan plotselinge versnellingen gewoon niet aan. Maar toch ben ik blij dat ik heb gelopen. Had ik niet gelopen dan was ik altijd met twijfels blijven zitten. En waarom zou ik de gok niet nemen. Als ik nu zwak loop heeft dat voor vol gend seizoen geen consequen ties". Medaillekansen koestert Van Hulst na gisteravond in elk geval niet meer. Ook niet op de 1500 meter, die ze er wellicht toch ook nog aan vast knoopt. „Daar kom ik in deze vorm niet voor in aanmerking. Dat is wel jammer, want nog eens drie jaar naar een EK is wel erg lang". Jolanda Homminga moest na de 42 kilofneter en 195 meter door het glooiende landschap rond Split met haar voeten in een bak met ijsblokjes, een ijs- zak in de nek en één op het hoofd op verhaal komen: rede lijk tevreden met de 14e plaats, temidden van Europa's beste 21, maar ontevreden met haar 2.43,04, ruim vier minu ten boven haar beste tijd. Maar het was dan ook haar zwaarste marathon ooit. „Normaal kun je in een marathon altijd wel een keer herstellen. Hier niet. Dit was steeds klimmen en da len, daar ga je kapot aan". De onderwijzers uit Weesp had wellicht nog iets beter kunnen eindigen, maar daarvoor miste ze ervaring. Het was haar eer ste marathon op een interna tionaal toernooi. „Ik had me voorgenomen behoudend te starten, maar ik heb me in het begin door de sfeer toch mee laten slepen. Ik begon nog niet behoudend genoeg. Een leer voor de volgende keer". Ellen van Langen moest er op de 800 meter fors aan trekken in haar serie. Maar daardoor bereikte ze wel met een vierde tijd (2.00,69) de halve finale, die vanmiddag rond zes uur wordt gelopen. En ze had weer bijgeleerd in haar eerste EK- race. „Het was alleen maar du wen. Ik dacht dat ik aardig hard was geworden het afgelo pen jaar, maar ik was nog veel te netjes. Maar dat is een les voor de halve finale. Dan gaan mijn ellebogen er ook in". Oog naald Robin van Helden besefte dat hij door het oog van de naald was gekropen, nadat hij als nummer drie uit zijn serie een plaats in de halve finale van de 800 meter veilig had ge steld. Tweehonderd meter voor de streep leek Van Hel den geklopt, omdat hij volledig ingesloten als vijfde in de bin nenbaan liep. Twee keer viel er een gaatje en tweemaal kroop Van Helden bliksemsnel binnendoor. Een forse verrassing op de openingsdag van het EK was voor Oranje de finaleplaats van speerwerper Johan van Lieshout, die direct 77,60 no teerde. Jeroen van der Meer, nota bene de leermeester van Van Lieshout, die dank zij Van der Meer pas sinds enkele maanden weet hoe hij zijn speer het beste vast kan hou den, was de enige dissonant in de Oranje-equipe. Hij kwam niet verder dan een schamele 67.76 meter en was daarmee allerlaatste der speerwerpers. Gretha Tromp tenslotte maak te van haar 400 meter een trai ningsrondje. RENE VAN HATTUM portuitslagen ibo (Ita) 27.41,27, 2. fn(Noo) 28.04.04, 3. Mei (Ita) 28.04,46, e (Ned) 28.12,53. on: 1. Mota (Por) 2.31.27, 2. Jegoro- -■•it (Fra) 2.35.51. irnuss (DDR) 20.38 2M, 2. Llsovskala (Sov) 20.06, 3. Nelmke s (SovFSalomè (Ned) 1-1, Ukken (Ned)-Bosjenkov (Sov) 2-0, Noorman (Ned)-Wanders (Ned) 0-2, Huizinga (Ned)- Jansen (Ned) 1-1, lewina (SovRBoezInskl (Sov) 0-2, Bies (Ned)-Eggens (Ned) 2-0. hoofdgroep: National League: Montreal Expos-San Die- go Padres 4-2, Cincinnati Reds-Pittsburgh Pirates 6-2, Atlanta Braves-Chicago Cubs 4- 3. Houston Astros-St Louis Cardinals 4-2, Los Angeles Dodgers-New Hoekman Philadelphia Phillies-San Francisco Giants i (Sov) 2-0, Wesselink (NedRHeusdens (Ned) 1-1, Stand. 1. Clerc 4 punten. 2. Jansen en Baljakln 3. HONKBAL WK junioren Havana (Cuba) Cuba-Nederland 11-0, Nederland-Mexlco 1- 8 American League: New York Yankees-Mil waukee Brewers 4-3 (11 innings), Cleveland Indians-Baltimore Orioles 8-3, Boston Red Sox-Toronto Blue Jays 1-0, California An gels-Chicago White Sox 4-1, Kansas City Royals-Seattle Mariners 8-2, Detroit Tigers- Oakland Athletics 7-3, Texas Rangers-Mln- 5-1. PAARDESPORT Koersen Alkmaar 1e koe ra: 2040 m 1 Eifelperle (J.E van Dooyeweerd) 2.50.9-1.23,8, 2. Evita Steen- wljk, 3. Dutch Queen Toto: winnend 7,80, plaats 1,60, 1,40, 1,70, koppel 9,70, trio 2e' koera: 2040 m 1. Evita Kievitshof (H.W. Langeweg) 2.49,4-1.23,0, 2. Damon Mira, 3. Ella Buitenzorg. Niet gestart: Elton Buitenzorg. Toto: winnend 4,30, plaats 1,40, 1,70, 2,50, koppel 10,10, trio 176,30. 3e koera: 2380 m 1. Errogate Way (J.H.M. van der Pijl) 3.14,0-1.21.5. 2. Cadllac Bos- hoeve, 3. Daisy Maid. 4 Carryon Mendel Toto: winnend 9.-, plaats 2,40, 3,10, 2,40, koppel 58,10, trio 630,30, kwartet 2171.- 4e koera 2040 m 1 Ellen Buitenzorg (T Jonkman) 2 48,9-1.22,8, 2 Demetrius, 3. Dorkas. Toto; winnend 4,30. plaats 1,70, 2,20, koppel 5,80, trio 123.90 5e koera: 2380 m 1 Ceder du Bois (B.J. Crebas) 3.15,5-1.22,1. 2 Alysses. 3. Duran. Niet gestart: Zarenco. Toto: J 1,30. koppel 4,70, trio n (A. v 20,60. 6e koer Klaveren) 2.44,2-1 20,5, 2. Al Patron. Chantal Loo, 4. Duke Baker Toto: winnend 9,80, plaats 2,40, 2,40, 2,40, koppel 24,90, trio 773,10, kwartet 1641,40. 7e koera, 2040 m: 1 Ascot K (M. Poort) 2.43.5-1.20,1. 2. Allard Morgan, 3. Zyca More Bluft. Niet gestart: Caly Westfrisia. Toto: winnend 6,70 plaats 3,70 3,10 koppel 67,70 trio 2851,50. 9e koers. 2040 m 1 Crissi Westland (G van Eykelenborg) 2 47.1-1.21.9. 2. Bardana. 3. Bo Bo Batavus. 4 Zegneur Toto: win nend 3,10 plaats 1,60 1.80 2,80 koppel 25,20 trio 285.40, kwartet 6685,20 10e koera. 2380 m 1. Yoco Oostland (J. de jr) 3.10,0-1.19,8. 2. Be Quick, 3. Les- tage Egekaer 1 2.20 3,70 1,80 k j 913.3 W5° 32-4-V8°2P Uitbetaling: 64995!90. Omzet: New York (Flushing Meadow) Vrouwenenkelspel. 1e ronde: Cioffi (VSt)- Sloane (VSt) 7-6 (10-8) 6-3, Graf (BrD/1)- Drake (Can) 6-16-1 Mannenenkelspel, 1e ronde: Gilbert (VSt/8)-Wilander (Zwe) 6-4 3-6 6-3 7-5, Bec ker (BrD/2kAguilera (Spa) 7-5 6-3 6-2, Sam pras (VSt/12)-Goldle (VSt) 6-1 7-5 6-1, An- nacone (VSt)-Kuhnen (BrD) 7-6 (7-4) 7-5 6- 4. VOLLEYBAL WK vrouwen China Groepswinnaars uit voorronde: Beijing: Cuba-Verenigde Staten 3-0 (15-13 15-12 15-10), China-Sovjetunle 3-0 (15-13 15-13 16-14) Tussenronde voor een plaats bij de beste acht: Shengyang: Brazilië-ltalië 3-0 (15-5 15-4 15-11); Peru-Talwan 3-0 (15-3 15-5 15-7), Japan-DDR 3-0 (15-4 15-11 15- 12. Nederland-Zuid-Korea 1-3 (15-9 8-15 8- 15 9-15). DEN HAAG Bestuurs lid technische zaken van de sectie betaald voetbal van de KNVB Rinus Mi- chels heeft er na het be danken voor Oranje van Frank Rijkaard een niet gering probleem bij. Het gebrek aan standvas tigheid (inzake Libregts) en slagvaardigheid (Hid- dink) zorgde er al voor dat er een impasse ont stond omtrent de bezet ting van de functie van bondscoach, een positie die zoals bekend tijdelijk werd bekleed door Leo Beenhakker. Nu deze vacature nog steeds niet is ingevuld en de voorbe reiding op de reeks kwalifika- tieduels voor het toernooi om het Europees kampioenschap 1992 al enigszins in gang zou dienen te worden gezet haakte één van de pijlers van het Oranjeteam af. En als de voor tekenen niet bedriegen defini tief. Zaken die elkaar raken zogezegd. Een slechte ontwikkeling voor het Nederlands elftal, dat na het WK-echec niet alleen op eerherstel zou moeten uit zijn, maar met het oog op de toe komst tevens hier en daar wat jong bloed zou kunnen gebrui ken. Indien de technische staf, uit welke personen die ook zou gaan bestaan, zou beslui ten om spelers als Adri van Tiggelen (ook) om leeftijdsre denen op een zijspoor te ran geren zijn voetballers van het kaliber en de leeftijd (27) van Rijkaard meer dan broodno dig. Het gehannes met Oranje heeft Frank Rijkaard kenne lijk meer kopschuw gemaakt dan men van de wat flegma tieke Amsterdammer zou mo gen verwachten. Waarbij het feit dat er met een schipperen de interim-coach moest wor den gewerkt in de aanloop naar en tijdens het toernooi om de wereldtitel een minder grote rol lijkt te hebben ge speeld dan de invloed die met name nota bene ploegmaats als Gullit en Van Basten in het hele Oranje-beleid gaandeweg kregen; een vinger in de pap, die onder een andere coach mogelijk niet zo stevig zou zijn geweest. Dat de hele gang van zaken rond Italia '90 Rijkaard zeer in het verkeerde keelgat was geschoten bleek wel uit de spuw-partij contra Rudi Völ- ler, waarvan de middenvelder van AC Milan altijd heeft be weerd dat die niet werd ver oorzaakt door een racistische voorgeschiedenis. Incidenten De historie van Frank Rijk aard toont ook aan dat het weinig aannemelijk is dat de Amsterdammer terugkeert op zijn schreden. Ooit verklaarde hij na een reeks incidenten bij Ajax nooit meer voor de club uit De Meer te spelen. Rijk aard verkoos zelfs een periode van non-activiteit alvorens via omzwervingen in Portugal en Spanje in Milaan te belanden. Bij Gullit en Van Basten, met wie hij nu in meer of mindere mate in onmin leeft. De beslis sing van Frank Rijkaard is ook in een ander opzicht een betreurenswaardige, omdat het toch al niet meer zo florerende Nederlands elftal er nog ver der door verzwakt. Inmiddels heeft namelijk Gullit te horen gekregen dat hij weer terug moet naar bijna af, omdat zijn knie opnieuw is gaan opspe len. De veelzijdige Milanees mag op medisch advies slechts een duel per week spelen en moet na elke speelbeurt een dag volstrekte rust houden. Berichten die voer zijn voor de sceptici, die er toch al een hard hoofd in hadden bij de vraag of Gullit ooit nog hele maal op het oude niveau zou terugkeren. Het is onder deze omstandigheden twijfelachtig of het duo Sacchi/Berlusconi zijn dure vedette nog wel wil uitlenen aan Nol de Ruiter c.s. De laatste lijkt overigens de meest serieuze kanshebber om voorlopig de scepter te zwaai en over Oranje, zoals hij in de periode december-maart Thijs Libregts verving gedurende diens hernia-operatie. Als Mi- chels tot een dergelijke, her nieuwde interim-constructie zou adviseren (en wat kan hij anders?) is dat opnieuw het be wijs dat de KNVB met het ontslag van Libregts een over haaste beslissing heeft geno men. Een stap, die Frank Rijk aard overigens nooit noodza kelijk heeft gevonden. Boven dien laadt „Zeist" internatio naal weer een portie hoon op zich omdat het zich als voor aanstaand voetballand be schouwde Nederland er niet eens in slaagt een bondscoach aan te stellen. Een blamage voor een Europese kampioen en een situatie die met name Michels had kunnen voorko men als hij een half jaar gele den bijvoorbeeld voor de op- tie-Hiddink had gekozen. Van de nu bij het Turkse Fener- bahce zijn zakken vullende oud-trainer van PSV was al in een vroeg stadium bekend dat hij Eindhoven zou gaan verla ten. De KNVB/Michels miste echter een kans voor open doel, een dure fout zoals nog wel eens zou kunnen blijken. Want het is niet onaanneme lijk dat Frank Rijkaard bij een consistenter beleid vanuit Zeist en een capabele, onge bonden bondscoach als Hid- dink bij het WK volgende maand in Palermo tegen Italië nog wel degelijk het oranje shirt om de schouders zou heb ben gehad. Wat het ontbreken van de allrounder voor het Nederlands elftal betekent bleek wel eerder dit jaar in Milaan tijdens het duel met Westduitsland. FRANK WERKMAN heb me vreselijk vergist het vakmanschap van de •etbalcoach Bobby Robson. iar ben ik heel eerlijk in. had mijn oordeel over m veel te snel klaar. Een igelsman bij PSV, dat past ?t, dacht ik. Wat moeten met iemand die stijfkop- zal gaan vasthouden aan t verouderde Engelse sy- iem en ons zou benaderen de manier van mouwen «tropen en gaan. Die voor- J irdelen slik ik bij deze vol- dig in. Ik wil het zelfs om- ■aaien. Als Bobby Robson PSV niet zou slagen, dan de schuld daarvan bij de elersgroep en dus ook bij lij". lans van Breukelen in De elegraaf van Marle heeft w^ar- ïhijnlijk voor een groot ge- ?lte gelijk. Het is moeilijk het bestuur van nationale igfcortbonden jonge mensen te inden. De meesten van hen jn bezig met de opbouw van 2n maatschappelijke carriè- en dan blijkt dat het bestu urt van een nationale bond anzienlijk meer tijd vergt dan verwacht was. Vervol gens is de logische conse quentie dat zij stoppen". Voorzitter Henk Mannen van de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond in het Turnblad. „Het verschil tussen mij en andere atleten is, denk ik, dat zij te veel trainen. Ze be leven de sport niet zoals ik, ze genieten niet van het le ven en van het lopen. Ik denk wel eens dat ze een soort Japanse kamikaze-filo sofie hebben. Ze lopen en trainen omdat het moet. Te veel atleten doen precies wat de dokter of de trainer zegt, zonder dat ze hebben geleerd te genieten. Terwijl je eerst moet doen waar je zin in hebt. Misschien is het wel een beetje de Portugese men taliteit, dat gemakkelijke". Marathonloopster Rosa Mota in NRC/Handelsblad „De clubs worden dol van de tussenpersonen. Het ver schijnsel van de illegale ma kelaar steekt weer sterker de kop op. Van de Nederlandse makelaars xlie duidelijk weer actiever zijn gaat het om Nico Jongen, Bart Carlier, Ruud Bonewit en Humphrey Nijman. Wij brengen nie mand weg. De speler geeft zelf aan dat-ie weg wil. Dan komt hij bij ons. De clubs moeten zich realiseren dat Nederland het slechtst beta lende voetballand ter wereld is. Het gemiddelde inkomen in de eerste divisie ligt tussen foto. anp de 30.000 en 35.000 gulden, in de eredivisie tussen de 60.000 en 75.000 gulden. Een ama teur in België en Duitsland verdient al meer". VVCS-voormannen Karei en Rob Jansen in het Alge meen Dagblad ,,Ik ben (...door voetbalmake- laarsbedrijf Refa...) aange trokken met het oog op de WK in de V§ in 1994. Ik heb een dagboek bijgehouden van wat er allemaal mis was met het voetbal in de VS. Mijn taak is het adviezen uit te brengen, contacten te leggen met clubs en geldschieters. De voorzitter van het organi satie-comité 1994, Rothenber- ger, ken ik personlijk uit de tijd dat ik bij de Los Angeles Aztecs speelde". Oud-voetbalinternational Wim Suurbier in het Alge meen Dagblad „Belt er een of andere maf kees naar Nederland om door te geven dat er bij het ver springen zevenhonderdste meter per seconde te veel rugwind stond. Vervolgens werden die 8.000 punten zo van tafel geveegd, net of zo'n prestatie niks voorstelt. Dan denk ik, wat zijn we toch al lemaal lekker voor ons zelf bezig. Als mensen over dit soort dingen vallen, zijn ze niet met sport bezig". Tienkamper Rob de Wit in Trouw „Sommige mensen vinden het prachtig om te vissen. Ik geniet van een goede verga dering. Het is prachtig om van de eerste tot de laatste minuut aandachtig te luiste ren naar een vent die wat zinnigs heeft te zeggen. Het gebeurt niet vaak dat je con stant wordt geboeid. Er zijn ook sprekers die niet om aan te horen zijn. Zoals ook voet balwedstrijden niet altijd ne gentig minuten boeiend zijn. Maar bij een goede spreker heb ik hetzelfde gevoel als bij het kijken naar een goede voetbalwedstrijd Voorzitter Jo van Marle van de KNVB in de Volks krant „Kijk, Den Bosch heeft na vorig seizoen voor 1,7 miljoen gulden verkocht om de schuldenlast weg te werken. Daarvan is vrijwel niets in de ploeg geïnvesteerd. Daar heb ik me bij neer te leggen, ze ker omdat ik een doorlopend contract heb. Mijn opdracht is nu een aardig voetballend elftal neer te zetten, daar moet ik mijn eer mee beha len. Met de vuist op tafel slaan bij het bestuur voor versterkingen heeft onder deze omstandigheden geen Trainer Rinus Israel van BW Den Bosch in de Tele graaf Sportwereld Honkbal Nederland ver sloeg in Rotterdam een overja rig Major-Leaguesterrenteam (Alumni) voor 2400 toeschou wers met 5-4. In de laatste twee innings nam coach Char les Urbanus zelf op de heuvel plaats. Softbal Met vier nieuwe lingen, Petra en Madeion Beek (beiden HCAW/Tijgers), Fran cis Handgraaf (Terasvogels) en Agnes van den Heuvel (Bloe- mendaal) treedt de Nederland se softbalselectie aan tijdens de Europese titelstrijd, die van 30 augustus tot 2 september wordt gehouden. De Haagse Yolanda Droog (Onze Gezel len) maakt als catcher deel uit van de selectie. Voetbal Na Pierre Litt- barski heeft ook Thomas Höss- ler afgezegd voor het West- duitse voetbalelftal, dat mor gen in Lissabon een vriend schappelijke wedstrijd tegen Portugal speelt. Voetbal Steve Wasiman is ook de komënde maanden niet inzetbaar bij Feyenoord. De vorig seizoen van Excelsior overgekomen middenvelder werd gisteren in Rotterdam opnieuw aan zijn enkel geope reerd. Wasiman, die tot dusver door blessures zelden voor Feyenoord speelde, houdt re kening met afkeuring voor het betaalde voetbal. Monique Knol. foto: pr Hoekstra kiest Knol UTSUNOMIY A Monique Knol maakt morgen haar op wachting in de Oranje-forma tie, die in Utsunomiya een gooi doet naar goud bij de vrouwen ploegentijdrit. De olympische kampioene kreeg van de bondscoach in Japan definitief te horen dat zij in het kwartet wordt opgenomen. Agnes Loohuis-Damveld blijft aan de kant. De bondscoach heeft verder gekozen voor Leontien van Moorsel, Astrid Schop en Cora Westland. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: 34: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 x 150.000 gulden; derde prijs: 76 x 2787,50; vierde prl|s: 3.263 x 64,90; vijfde prijs: 51.343 x 5.00. Toto 34: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 x 4545,10; derde prijs: 103 x 220,60. Cljterspel 34. 6 cl|fers goed: 1x; 5 cijfers goed: 2 x; 4 cijfers goed: 23 x; 3 cijfers goed: 245x, 2 cijfers goed: 2.241x. DEN HAAG De renliefheb- ber komt morgen op Duindigt goed aan zijn trekken. Liefst vier rennen prijken er op het programma. In het derde on derdeel vertrekken zelfs vijf tien volbloeds uit de startblok ken. De eerste start is om 14.30 Onze tips; 1. Hockey-prijs (2000): 1. Incredible Cons. 2 Chantalle. 3 Diana Tonka, 4 Nigito (9. 6. 1. 4). 2. Deauville-prijs (1e afdeling) (ren) (1800): 1. Arrack Princess, 2 Sundan- cer Sue, 3. Watermill Une. 3. Fantasy. (1. 7, 8, 5). 3. Biljart-prijs (kwartet) (2000): 1. Do- ris Vryennesse, 2. Earl Torpedo, 3. Cis- ke Buitenzorg, 4. Zeus Alkestis. (3, 2, 9, 7). 4. Deauville-prijs (2e efdeling) (ren) (1800): 1 Shalimar, 2. Comingh Through, 3. Watermill Deux. 4. Bryan's Mandy (1. 6. 8. 5). 5. Voetbal-prijs (ren) (w5-1) (2000): 1 Earby Alf, 2 Esther Victrix. 3. Edwin Mendei, 4 Eva Kievitshof. (9. 4, 2, 4). 6. Longchamp-prijs (ren) (w5-2) (kwartet) (1800): 1 You Sure. 2 Agile. 3. Lets Be Great. 4. Running Home. (4. 6. 9. 3). 7. IJshockey-prijs (w5-3) (2000): 1 Dard Hanover. 2. Roger Flight, 3 Cok- kes. 4 Adam Buitenzorg (2. 5. 6. 3). 8. Chantilly-prijs (ren) (w5-4) (1300): 1. Tequila's Reef, 2 Vagely Raaphorst, 3. Kentuckey, 4. Sammy Jo. (1, 2, 4, 3). 9. Handbal-prijs (w5-5) (kwartet) (2600): 1. Derrek Baker, 2 Callfornlan Boy, 3. Dream Mereveld, 4. Carlo Bui- tenlust. (3. 6. 2. 8). 10. Rugby-prijs (1609): 1 Daan S„ 2. Erik Tornado, 3 Demlniec Star, 4 Dream Pearl. (8, 7. 3. 6).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7