Voor elk wat wils den bewijst het verhaal van Rob van der Zwan, assistent-bedrijfsleider bij een vesti ging van 's lands grootste kruidenier. Toen hij naar de avondschool ging en goede re sultaten behaalde, kreeg hij van zijn werk gever wat extra vrije tijd om te leren. Zo klom hij op van medewerker van de groen teafdeling tot assistent-bedrijfsleider. Zo toekomstgericht hoeft een cursus echter niet altijd te zijn. Veruit de meeste zijn ge richt op lekker creatief bezig zijn. De keuze is enorm groot, voor alle leeftijden en alle interesses. Er bestaat alleen (nog?) geen cursus in luibuizen. De overeenkomst tussen het kweken van Bonsai-boompjes, egyptologie, het ontdek ken van monumentaal textiel en gewoon creatief je handen laten wapperen is groter dan men op het eerste gezicht zou denken: voor deze liefhebberijen en voor nog vele andere bestaan tegenwoordig cursussen en avondopleidingen. Volgende maand, wanneer de vakanties voorbij zijn, barst het seizoen weer los. Maar het gaat daarbij al lang niet meer uit sluitend om het leren-voor-de-lol. Wie er op gezette tijden wat uren voor overheeft, kan met behulp van cursussen en avond opleidingen kennis en ervaring opdoen die in het huidige of toekomstige dagelijkse werk van belang zijn. In deze bijlage een doorsnede van wat er vanaf volgende maand te leren en te doen is. Zoals de cursus van de Bonsai-vereni ging, waarin wordt gepoogd de kennis over het kweken van het Japanse boompje over te brengen. Het is ook een cursus in geduld hebben, want dat is voor wie een Bonsai wil kweken een vereiste. In deze bijlage ook aandacht voor de op maat gesneden cursussen waarmee uitzendbureaus probe ren personeel op te leiden voor moeilijk te vervullen vacatures. Waar het volgen van curussen toe kan lei-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 21