Mimiek legt basis voor nieuwe Katwi jkse traditie Honderd bokken op provinciale keuring Paul van Winkel held van de Bloemenmarathon LEIDEN OMGEVING fctidwQowuvnt MAANDAG 13.AUGUSTUS 1990 PAG Minder patiënten in Antoniushove LEIDSCHENDAM In ziekenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam is het aantal patiënten vorig jaar met 568 ge daald tot ruim achtduizend (8006) en het aantal verpleegda- gen met ruim 12.500 tot 90.754. Het bezettingspercentage daalde hierdoor met ruim tien procent tot 76,1, overigens nog altijd ruim boven het landelijk gemiddelde van 73,5 pro cent. Als eerste oorzaak wordt in het dezer dagen versche nen jaarverslag over 1989 van het 350 bedden tellende zie kenhuis de kortere gemiddelde verpleegduur van 11,4 dagen tegen 12 in 1988 aangewezen. Maar ook speelt de ingebruik name van het Lage Land Ziekenhuis in Zoetermeer een rol. Het aantal uit Zoetermeer afkomstige patiënten daalde in twee jaar met meer dan de helft, van 3431 tot 1590. Vanuit alle omliggende overige gemeenten was iuist sprake van een toename van patiënten. Uit Leidschenaam zelf kwam 27,5 procent van alle opnames. Het aantal operaties bleef met 6333 bijna gelijk aan dat van 1988 (6437). In het jaarverslag wordt een lichte stijging ge constateerd van het aantal bezoeken aan de polikliniek (130.334) en een toename van bijna tien procent voor eerste bezoeken (31.147). 3.000 bezoekers bij Paardendagen Lisse LISSE „We hebben in alle opzichten alles meegehad. Prima weer, zeer veel belangstelling, veel deelnemers, goede prijzen en veel en gevarieerde paardenevenementen", dat zei Hein Hen driks lid van het Concours Comité na afloop van de Paardenda gen die op en rond het Ruitercentrum in de Rooversbroekpolder in Lisse dit weekeinde voor de vijfde keer werden gehouden. Hendriks schat het aantal bezoekers op 3.000. De landelijke rij- vereniging St. Hubertus en de ponyclub Poeleway hadden het Grote Zilveren Kruis Concours Hippique georganiseerd. Aan de Paardendagen deden tachtig verenigingen mee. Op zaterdag werd de Rabo-afdelingscompetitie verreden. Bij de viertallen werd het team van de Ponyclub Poeleway eerste, bij de achttal len dat van de Beemsterruiters. Bij de dressuur ging zondag de Juffermans Wisselbeker naar mv. Zorge van de Vennepper Rui ters uit Nieuw Vennep en bij het springen werd J. de Bruin van de Vuurtorenruiters uit Huisduinen eerste en veroverde deze de grote Zilveren Kruis Prijs. Ook werden prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd aan Joyce Kooij uit Lisse, Angela Kloot uit Hilegom en Elise de Heer uit Lisse. Het origineelste resultaat was dat van Manon Oosterhof uit Lisserbroek. AANLEIDING UITSTEL RENOVATIE FLATS Secretaris PvdA-Leidschendam weg uit onvrede met beleid LEIDSCHENDAM De gang van zaken rond de sloop van de flats aan de Delflandstraat en Rijnlandstraat is voor secretaris Wim Meere van de PvdA-Leid- dchendam aanleiding om op te stappen. In zijn ontslag brief schrijft hij echter ook in meer opzichten onvrede met het be leid te hebben. Meere consta teert dat een ander beleid wordt gevoerd dan in het verkiezings programma staat. Hoewel een aantal keren is aangedrongen op koerswijziging, heeft dat niets uitgehaald. Hij hekelt de laconieke houding van de frac tie tegenover de bewonerscom missie van Delflandstraat en Rijnlandstraat. Voor hem was dat de druppel die de emmer deed overlopen. Het PvdA-bestuur vond dat de fractie het voorstel tot renovatie van de flat had moeten steunen. In plaats daarvan werd voor een voorstel tot uitstel gestemd. De bewoners die al twee jaar in het ongewisse verkeren, wor den daardoor nog langer in on zekerheid gelaten. Meere wenst daar niet langer medeverant woordelijk voor te zijn. Hij zegt in andere functies (FNV, ANBO) te zullen trach ten de bewoners zoveel moge lijk bij te staan in hun streven de woningen te behouden. Na veertig jaar lidmaatschap, waar van twintig in vertegenwoordi gende functies, zegt Meere „te leurgesteld en machteloos" af scheid te nemen van de politiek. „Voor zover de werkzaamheden door deze gemeenteraad aan spraak mogen maken op deze betiteling". Volgens Wim Meere is politiek bedrijven „goed luis teren naar mensen en organisa ties en hun belangen zoveel mo gelijk mee laten wegen bij be slissingen. Socialisten doen dit dan ook nog met open vizier, zich houdende aan beloften. Waarvan akte", zo besluit de PvdA-secretaris. Bezwaren tegen bouw tankstation Roodemolenpolder VOORHOUT De stich- ting Het Zuidhollands Landschap heeft bij de ge meente Voorhout bezwaar aangetekend tegen de bouw van een benzine- en LPG-station aan de Oost- houtlaan in de Roodemo lenpolder. Volgens de stichting gaat het voornemen van de gemeente om een vergunning te geven voor de bouw van het tank station in tegen het geldende bestemmingsplan en worden de belangen van weidevogels en doortrekkers geschaad. Volgens Het Zuidhollands Landschap heeft het perceel waar het benzinestation ge bouwd moet worden een agrarishce bestemming. Dat staat volgens de stichting in het nu geldende bestem mingsplan Landelijk Gebied van 1973. Ook in het voor ontwerp bestemmingsplan Landelijk Gebied heeft de gehele Roodemolenpolder een agrarische bestemming volgens de stichting. Gecon cludeerd wordt dat de bouw van een tankstation strijdig is met het geldende en in voorbewreiding zijnde be stemmingsplan. Het tweede bezwaar tegen de aanleg van de installatie is de schade die wordt ^.aange daan aan weidevogels en doortrekkers. Het gebied is volgens Het Zuidholland Landschap rijk aan broeden de weidevogels en doortrek kers. Ook in het geldende bestemmingsplan wordt daarvan melding gemaakt. Volgens de stichting draagt ons land, de provincie en ook de gemeente Voorhout „bo vennationale verantwoorde lijkheid: open weidegebie den, met name in het Neder landse kustgebied, zijn van essentieel belang voor deze dieren als broed-, rust-, fou- rageer- en doortrekgebied". De aanleg van de Oosthout- laan heft volgens de stichting al tot gevolg gehad dat het voor weidevogels als broed gebied geschikte deel van de Roodemolenpolder aanzien lijk is geslonken. Door aan leg van het benzine- en LPG-station zou dat nog ver der inkrimpen. STRAATFESTIVAL TREKT DUIZENDEN BEZOEKERS KATWIJK Het straat toneelfestival heeft alle mogelijkheden om een nieuwe traditie te worden in Katwijk. Het festival lokte zaterdag duizenden mensen naar het badcen- trum. Mimiek's Theater nam hiermee een feeste lijk voorschot op de Kat- wijkse Visserij week, die maandag officieel van start gaat. „Volgend jaar willen wij dit weer orga niseren en dan iets gro ter", aldus Harry de Reus van Toneelvereniging Mi miek. Het festival bood voor elk wat wils. Op acht plaatsen in de Princestraat gaven twaalf ar tiesten en groepen voortdu rend voorstellingen. Kinderen konden voorstellingen van Mi miek's poppentheater bekijken of zich laten grimeren in de kinderworkshop van de to neelvereniging. Wethouder H. van Mierlo opende het festival. Hij had zich daarvoor in een clown spak gestoken. „Het gemeente bestuur laat eindelijk zijn ware gedaante zien", zei de bijna onherkenbare Van Mierlo daar zelf over. Zijn toespraakje werd gevolgd door een optre den van de Pavarotti van Kat wijk, Jan de Reus. De dichter en zanger bracht enkele van zijn eigen liedjes over Katwijk ten gehoren, waaronder het nieuwe „Jij bent mijn dorp". Zedeloos De spraakmakende opvoering van La Dolce Vita zorgde, zo als te verwachten was, voor een grote toeloop van nieuws gierigen. Na de protesten van het SGP-raadslid M. van Rooyen tegen het vermeende zedeloze karakter van het stuk, wilde de Katwijkse be volking zelf wel eens oordelen. Het organiserende Mimiek sprak in de aankondiging van een kostelijke parodie op de peepshow. En dat was het ook. Drie dik geschminkte dames probeerden nieuwsgierigen in een kleine tent te lokken, waar ze tegen betaling van een gulden in een pilaarvormige kast mochten gluren. De grij zende gezichten van de eerste toeschouwers haalden de meeste andere mensen over om ook te gaan kijken. Dege nen die naar binnen gingen, werd het uitzicht op het ach terwerk van een man of vrouw beloofd. Wie de moed had de luikjes aan de andere kant van de kast te openen werd geconfronteerd met een spiegel. Onder de belangstel lenden ook burgemeester B. van Montfrans en wethouder W. van der Plas. Erg geschokt leken ze niet te zijn. Tegen standers van de act werden niet in de tent gesignaleerd. La Dolce Vita deed zaterdag middag in ieder geval goede zaken. Goochelen Een artiest die het zaterdag niet meezat, was Willy Groe- neveld, in Katwijk beter be kend als Willy Alberto. De oudste goochelaar van Neder land hij is 84 kon een deel van zijn trucs niet uitvoe ren vanwege de frisse zuid westen wind. Zijn kaarten waaiden weg. Sjeik Ali Ben Glasscherf bleek een blonde Hollandse jongen, maar zijn fakir-act was er niet minder om. „Een show voor sadisten", noemde hij zijn op treden, dat bestond uit het lo pen, liggen en kauwen op glas, het liggen op een spijkerbed met twee mensen bovenop hem en het spelen met vuur. Jonas Friends brachten een gevarieerde acrobatische act, waarmee ze dezelfde ochtend nog op Veronique te zien wa ren. Veel toeschouwers zagen de clowns Mulder Dol, die tot de top van het Nederlandse straattoneel behoren. De Stichting Cardan viel ook op. De drie leden liepen on dermeer als een mini-fanfgare door de Princestraat en zelfs over het strand. Nog meer droge, absurde humor bracht Johan Rebergen, die in de stijl van Tommy Cooper vergeefs acrobatische toeren probeerde uit te halen en daarbij het pu bliek betrok. I Bombetti had meer succes met zijn acrobati sche acts. De slagwerkgroep Puls trok de hele middag door het centrum. Tevreden Toneelvereniging Mimiek was na afloop van het eerste Kat wijkse straattoneelfestival dik tevreden. Voorzitter Harry de Reus: „De publieke belangstel ling was buiten onze verwach ting groot. Dat kwam ook wel door het weer". Tevredenheid was er volgens Mimiek ook onder de artiesten die te ken nen gaven graag terug te ko men. De Katwijkse vereniging heeft ter voorbereiding van dit festi- al diverse soortgelijke evene menten in Brabant bezocht. Daar werden ideeën opgedaan, die mede tot het succes van het festival hebben bijgedra gen. Voor het festival hebben ongeveer 35 vrijwilligers veel werk verzet. Maar ook zij wa ren enthousiast, ook al konden zij daardoor niet zelf optreden. Vissen (1) De jaarlijkse viswedstrijden in Sassenheim worden dinsdag gehouden. De jeugd van vier tot negen jaar kan van 10.00 tot 11.30 vissen in de vijver bij de Kagerdreef. De jeugd van negen tot zestien jaar vertrekt om 13.30 uur vanaf de Oost haven om te vissen in de Ringvaart onder begeleiding. Deelname gratis. Vissen (2) Vissers kunnen dinsdagmid dag deelnemen aan een vis wedstrijd in de Leidsevaart in Lisse. Gevist wordt langs de recreatiestrook bij station Lis se. Aanvang twee uur. Deel name kost niet-leden f5, le den van HSV De Arnóud be talen f3,50 evenals de jeugd tot 16 jaar. De maximale hen- gellengte bedraagt elf meter, er wordt gevist op gewicht. Snoek en paling tellen niet. Concert Everhard Zwart uit Rotter dam bespeelt morgenavond het Batz-orgel in de Vredes- kerk in Katwijk. Het concert begint om kwart over acht. Op het programma werken van Jan Zwart, Joh. L. Krebs, Joh. Seb. Bach, Georg Fr. Handel, Sam de Lange en Feike Asma. Zang Aan de woensdagavondzang in de Oude Zeekerk in Noordwijk, overmorgen van af half negen, wordt meege werkt door het christelijk ge mengd koor Hosanna in Ex- celsis uit Rijsenhout. De sa menzang wordt begeleid door Taeke Bijlsma op het orgel. Bij de bokkenkeuring wordt bekeken of het dier geschikt is voor verdere fok. FOTO: WIM VAN NOORT HAZERSWOUDE On geveer honderdvijftig be langstellenden hebben af- gelqpen zaterdag de pro vinciale bokkenkeuring bijgewoond. Het ging vooral om liefhebberij fokkers die kwamen kij ken welke bokken in het komend jaar voor de fok kerij gebruikt gaan wor den. De provinciale keu ring werd gehouden in boerderij Kerkvliet aan het Spookverlaat in Ha- zerswoude. Er werden bij na honderd bokken, alle afgkomstig uit Zuid-Hol land, gekeurd. De bokkenkeuring is een jaar lijkse aangelegenheid waaraan de fokverenigingen uit Zuid- Holland deelnemen. Ditmaal was de organisatie in handen van Geitenfokvereniging Eensgezindheid uit Zoeter- woude. Voorzitter van het dis trict Zoeterwoude L.T. Heme- rik vond het aanbod van te keuren bokken goed. „Er zijn er hier ongeveer honderd. Maar er is al een selectie aan vooraf gegaan. In een jaar worden ongeveer tweehon derd bokken gefokt. Alleen de besten staan hier". Tijdens de keuring werden de aangevoerde bokken er zijn drie klassen: wit, zwartbont en Toggenburgers door keur meesters beoordeeld. Hemerik: „Daarbij wordt er gekeken naar de buitenkant, het exte rieur. Verder of er goede be nen onder staan, of er een goe de stevige rug op ligt, of het dier een mannelijke kop heeft en of de bok goed ontwikkelde geslachtsorganen heeft. Dat zijn allemaal belangrijke din gen. Samengevat zou je kun nen zeggen dat je op een me- tertje of vijfhonderd afstand moet kunnen zien dat het een bok is". Daarnaast is het van belang dat de bok geboren is uit een moeder van goede her komst. Hemerik: „Een geit die op tentoonstellingen in de prij zen is gevallen". Het is de bedoeling om bij de keuring te bepalen welke bok ken het neest geschikt zijn voor de fokkerij. „Van de nu aanwezige honderd bokken bleken er ongeveer vijfen twintig geschikt voor verdere fok", aldus de voorzitter van het district. Man verdacht van heling en diefstal ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense po litie heeft zaterdagmiddag rond vier uur een 28-jari- ge Alphenaar aangehou den. De man wordt verdacht van heling, diefstal en valsheid in geschrifte. Ook wordt hij ver dacht van het stelen van che ques uit een auto en een in braak in een woning. Hij werd aangehouden bij het struikge was bij de kerk De Goede Herder. Kort ervoor had hij met gestolen cheques gepro beerd kleding te kopen in een sportzaak. Die cheques waren op 18 juli door een kennis van hem gestolen. De man wordt ook verdacht van een autoinbraak in de Prinses Marijkestraat, waarbij hij cheques en autopapieren buit maakte. Verder werden in de berging van zijn woning cheques gevonden die bij ewen inbraak op 23 juli werden ge stolen. Tobbevaren op Noord Aa geslaagd evenement Het tobbevaren op de Noord Aa in Zoe terwoude is een geslaagd evenement geworden. Ongeveer honderd mensen woonden het zonovergoten „water- sport"-festijn bij. De 32 deelnemers moesten in een kaastobbe peddelend twintig meters overbruggen naar een paal in de Noord Aa en vervolgens zo snel mogeljk weer terug naar de kant. Sjaak van der Hoeven liet een aantal malen zien hoe het niet moest. Hij kwam volgens de organisatoren in aanmerking voor de pechprijs, want telkenmale als hij in de tobbe probeerde weg te varen kieperde hij om. Van der Hoeven had echter dubbel pech, want een pechprijs was niet in de prijzenpot opgenomen. Monique Berg viel wel in de prijzen. De junior liet Annemiek van der Poel achter zich. Bij de jongens-junioren ging Marcel Berg er met de eerste prijs vandoor. Bram Onderwater realiseerde de op een na beste tijd. Bij de dames en heren bleek Kees van Velsen de snelste. Hij versloeg Saskia van der Werf (tweede) en Kees Straathof (derde). FOTO: WIM VAN NOORT SUSKE EN WISKE DE KLEINE POSTRUITER UltgeverlJ/Wavery Productions NOORDWIJK Paul van Winkel uit de sterke Sopur-ploeg is de held van de Bloemenmarathon 1990. De Belgische Amerikaan reed vele dagen in de gele trui en behield die op de slotdag. Ook won hij het puntenklassement en het bergklassement en bleek zijn ploeg het ploegen- klassement op haa naam te schrijven. De finish van de Bloemenmarathon was in Noordwijk, waar op de Konin gin Wilhelmina Boulevard rond de finish een groots spek takel was georganiseerd. In de voorlaatste etappe vergrootte Van Winkel de kleine voor sprong die hij had op zijn Duitse ploeggenoten. Zaterdag had hij die marge in de laatste krachtmeting hard nodig. In de laatste etappe, een criteri um over de Koningin Wilhel mina Boulevard in Noordwijk, finiste hij als zevende. Zijn grootste concurrent, M. Pilz, liep daarbij 47 seconden op hem in. Met een voorsprong van slechts zes seconden won Van Winkel daardoor het al gemeen klassement. In de loop van het criterium was Van Winkel een tiid lang het geel „kwijt", toen hij op 57 secon den achterstand op Pilz rond reed. Een sterk eindschot was net aan voldoende voor de eindoverwinning. Michel Jonkman uit Oude Wetering bezette in de eindklassering de achtste plaats. In de B-catego rie behaalde T. van Meyel de eerste plaats, met bijna zes mi nuten voorsprong op nummer twee F. Waque die de slotetap pe winnend afsloot. In het puntenklassement was het verschil tussen Van Win kel en Pilz ook zes. Weer zes punten daarachter eindigden K. van Breukelen en R. Figl. Jonkman werd in dat klasse ment zevende. In het berg klassement tenslotte had Van Winkel slechts twee punten over op de Duitser Robert Figl. Voordat alle klassementen konden worden opgemaakt werd er door de wheelers eerst dertig kilometer „ingereden". Gestart werd in Wassenaar bij motel De Bijhorst. Vervolgens werd een puntje van Den Haag (Hofzichtlaan) en een hoekje van Voorburg (Mgr. Van Steelaan) aangedaan, al vorens het dwars door Leid schendam ging. Via de Veur- seweg ging de stoet vervolgens door naar Voorschoten, waar ook het centrum werd door sneden. Over de Voorschoter- weg ging het daarop aan op Leiden. Na een pauze bij UVS legde de stoet de laatste etappe via Oegstgeest en Voorhout af naar Noordwijk. In tegenstel ling tot voorgaande dagen had de stoet ditmaal minder last van illegale meerijders in de stoet. Daarvoor reden de offi ciële volgers van de wheelers met een speciaal bord. Ook over de begeleiding van de po litie waren de organisatoren erg te spreken. In Noordwijk stonden inmid dels enkele duizenden mensen te wachten op de wheelers en vooral de resultaten die he laatste criterium zou opleve ren. Woordvoerder Lex van Vliet: „De mensen stonden bij de start- en finish-plaats wel zes rijen dik. Dat was natuur lijk ook het gevolg van het spektakel dat werd aangericht. Met publiekstrekkers als Frank Masmeijer en René Froger weet je gewoon dat er een massa mensen op de been zal zijn". Vlak voor het criteri um, om twee uur, werd boven dien gestart met een playback- show en een soundmix-show. Het geheel stond onder leiding van de Leidse entertainer George Julien. De deelnemers aan de mara thon kregen rond zes uur een diner aangeboden in de North- go sporthal. Daarna was er voor hen een feestavond met vuurwerk in Hotel Oranje. Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage v; krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraa 01720-20800): Total recall t/m do. 13.45, 18.45, 21.15. CINEMA II: Total recall (16); do. 13.45, 18.45, 21.15. Ook gaan naar de hemel (al); EUROCINEMA III: Gremlin let ma. t/m do. 13.30, 18.45, A EUROCINEMA IV: Pretty t/m do. 13.30, 18.45 GRE ii. oi7iin al): ma.i He min«^J (al): LEIDEN LUXOR (Station: tel. 071-121239): Total re< 19.00, 21.15. LIDÓ en (Steenstraat 39, tel. 124130): lins 2 (al); Back to the futui Bird on a wire (al). Look wl king (al); 19.00, 21.15. Pretty (al); 14.30, 18.45, 21.15. Ook gaan naar de hemel (al); 14. ANON (Breestraat 31, 123875): Bull Durham (al); 19 of the rosea (12); 21.15. (Haarlemmerstraat 52, tel 125414): Heister als Lava (16 VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. Look who's talking (al); 15.45, 20.15. De gulle ma. t/m do. 15.45. The fabul ker boys (al); ma. t/m do. 20 KINDERVOORSTELLINGEN Honey, I shrunk the kids; ds De reddertjes; dag. 14.00. WASSENAAR ASTRA: She's out of con ma. t/m wo. 20.00. I KINDERVOORSTELLINGEN She's out of control; v DEN HAAG* ASTA: 1 (Spul 3463500): Gremlins 2 (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: She' control (al); 14.00, 18.45,- ASTA 3: Cyrano de Bergi Si 14.00, 18.45, 21.30. BAB' R. (naast Den Haag CentrU 3471656): Pretty woman (al)Rot 19.15, 21.45. BABYLON Baby (al); 14.00, 19.00, 21.30 BYLON 3: Filmzomer '90. C 19.00, 21.30. Round midnigl in Zelig; dl. Spoorloos; wo. Do U thing; do. CINEAC 1 (Buite c Total Recrple 21.30. CINEAC 3: Heart ci_ (al); 18.45, 21.30. METRO (Carnegielaan, tel. 3456756) i woman (al); 14.00, 18.45,P METROPOLE 2: Bird o 14.00, 18.45, 21.30. METlf 3: Back to the future III (aljL 18.45, 21.30. METROPOL| The fabulous Baker Boys (all 21.30. METROPOLE 5: L<H talking (al); 14.00, 18.45,1 ODEON 1 (Herengracht 3462400): Total Recall (16H 18.45, 21.30. ODEON 2: the Future III Look who's tall| 13.45, 18.45, 21.30. Black rainbow (12); 13.45,1 21.30. ODEON 4: Wild Orel 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettlj 12b, tel. 3656402): Un m< pitié (16); 19.15, 21.30. parts (16); 19.00, 21.15. STÖ Dead poets society (12); 19.0nen DIO 3: Trop belle pour f 21.15. HAAGS FILMHUIS:!1 Ariel; 19.30, 21.45. The ..113; 22.30. Zaal 2, Kaoil Zaal 3: dag. 19.30, 21.45. d( 22.00. Shame; ma. Kleine Een scherzo furioso; v KINDERVOORSTELLINGEN J11? CINEAC 3: Ook honden ga tej. de hemel; 14.00. METROPtei; Ook honden gaan naar de J 14.00. ODEON 4: Oliver 13.45. APOTHEKEN De avond- eipx diensten van de apotheken ièar gio Leiden worden waargl door de apotheken die ook wf dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKfna ZEN LEIDEN Ongevalléme: elke dag Academisch Ziekeni^t halve van dinsdag 13.00 u. tolL dag 13.00 u. (DiaconessenhuiP nieken tel 155543, afdeling SI 175639) en van vrijdag 13.0T gc zaterdag 13.00 u. (Elisabethhifi De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenburgf v' in Leiden naar de Cronestpm 18a in Leiden. anl VERENIGING BESCHERMINfod GEBOREN KIND Hulpverld ongewenste zwangerschap vol der en kind. Bel tel. 071-8963 897762; 033-620244 (dit laat! mer is dag en nacht bereikbi BEZOEKUREN ZIEKENHUI Diacones8enhuis: Bezoekuu lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kindei dagelijks van 10.30 tot 19. meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care I terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur laatste twee afdelingen bezoi nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoer pleegkundige.* Sint Elizab kenhuis: Volwassenen dagel 14.00-14.45 u. en van 18.30- klasse-afdelingen ook 11.15- Kraamafdeling: dag. van 15.1 u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen vc Kinderafdeling dag. 15.00-1 CCU (hartbewaking) dag. vai 14.30 u. en van 19.00-19.30 i sieve verpleging: dag. 14.30 u. en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Sj ma. 19.30-20.30 u. in I beth-ziekenhuis. Endegees vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00- en 14.00-15.00 u.; eerste kli gehele dag. Jelgersmaklini gerenteam: za. en zo. 14.00» Opname: werkdagen 16.45- za. zo en feestdag. 10.00-' 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondb: afdeling verloskunde: 18.00- De Praematurenafdellng: voor en familie is na overleg met p doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wann ernstige patiënten doorlopfl zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kind&'Qi zalen voor peuters, kleuters f1"41 kinderen 15.15-17.00, babyï boxenafdeling: volgens afspre |Q£ het verpleegkundig hoofd. B( sey den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na ea'£ met verpleegkundig hoofd. Vf-— dere bezoekers van kindere«| neus- en oorheelkunde en nei^P 14.15-15.00 en 18.30-19.30. <f|» kunde en heelkunde: 14.15-11^ 18.30-19.00. Rijnoordziektt^ Dagelijks 14.30-15.15 u. enK 19.30 u. Extra bezoek hartbef^ 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdellng: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE K w OPVANG (Koornbrugsteeg i fr'c EK Lelden, tel 254810.) Infan E over en aanmelden voor vang In Leiden. Geopend: i dag 9-12.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6