Home-run redt Oranje en Marcel Kruijt zelf Heerenveen wint, Hindelooper verliest Clavet ook te sterk voor Jaite Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT QeidóaQowuvnt ZATERDAG 28 JULI 1990 PAGINA 9 lessure maakt eind an seizoen Joyner ATTLE Voor Jackie Joyner-Kersee is het letiekseizoen voorbij. Bob Kersee, haar man ji trainer, verklaarde gisteren dat de Ameri- zevenkampster twee weken geleden een in het rechter bovenbeen verrekte. De re verergerde tijdens de Goodwill Games i| Seattle, waar de Olympische kampioene (ze- mkamp en verspringen) op de zevenkamp ze- •vierde. „Ze zal in oktober de training weer ||ervatten", aldus Bob Kersee. arl Lewis is niet erg populair bij zijn landge- ILten. De Amerikaanse sprinter bleef tijdens de jfcodwill Games weg bij de huldiging van het jbrspringen. De sprinter vond het belangrijker ;ens in het land zijn autobiografie te promo- Bij de uitreiking van de medailles werd de i Lewis met gejoel en gefluit begroet. Lemond naar Roosendaal ROOSENDAAL De organi satoren van de Draai van de Kaai, een profcriterium in Roosendaal dat maandag wordt afgewerkt, zijn er in ge slaagd Tour-winnaar Greg Le mond te contracteren. Lemond kan volgende week zijn gele trui behalve in Roos endaal ook nog te gelde maken in Helden-Panningen, Linne en Emmen. Voor zijn Neder landse debuut in de Draai van de Kaai ontvangt Lemond een startpremie van 30.000 gulden. Hij brengt twee ploegmaats van Z mee, onder wie de Noor Atle Kvalsvoll. DDR-sport staat voor faillissement OOST-BERLIJN De sport in de DDR moet drastisch inleveren. Het ministerie van sport moet het doen met 99,699 miljoen marken, ruim 110 miljoen gulden. Een korting van meer dan dertig procent. De begroting was vastgesteld op 153,6 miljoen marken, 170 miljoen gulden. De DTSB, het overkoepelend sport-orgaan in de DDR, laat het er niet bij zitten. Het heeft gisteren na bekendmaking van de cijfers direct protest aangetekend. Het vindt dat de regering De Mai- ziere haar verplichtingen niet nakomt. „Ons ge duld is op", zei Jochen Grilnwald, secretaris-ge neraal van de DTSB. „De regering belooft van al les, maar komt die beloften niet na. Na maanden geheimzinnig doen wordt de begroting ineens bij na gehalveerd. Dat kunnen wij niet tolereren. Op deze manier gaat de sport in ons land failliet". Ontslag rugby-coach na brief aan Gorbatsjov SYDNEY Een brief van een gebelgde Australische rug by-supporter aan president Gorbatsjov heeft geleid tot het ontslag van de bondscoach van het Sovjetrussische rugby- team en de schorsing van twee spelers. Op 28 maart werd Nick Farr-Jones, de aanvoerder van de Australische ploeg, met een gebroken kaak in een zieken huis opgenomen na een klap van een niet nader geïdentifi ceerde Sovjet-speler in een wedstrijd tegen een ploeg uit Sydney. De briefschrijver was op de tribune getuige van het incident en zo verontwaardigd over het voorval, dat hij een brief schreef. To Mr. Gorbatsjov, Kremlin, Moscow. Moran kreeg antwoord van Vladimir Iljoesjin, voorzitter van de Sovjetrussische rugbybond. „Wij delen u hierbij mede dat wij bondscoach Masioera ontheven hebben van zijn post als coach van de nationale ploeg van de Sovjetunie en dat wij de spelers Igor Kjokjlov en Aleksandr Bitsjkov hebben ge schorst". Rentree Aouita naar Hengelo HENGELO Said Aouita zal op 12 augustus in Hengelo zijn rentree op de atletiekbaan ma ken. Hij start tijdens de Adrian Paulen Memorial op de 5000 meter. De Marokkaan was ge ruime tijd geblesseerd. In het voorjaar werd hij geopereerd aan een achillespees. Na een vrij langdurige periode van her stel hervatte hij begin juni de training. Drie weken geleden begon hij met de looptraining. In Hengelo vindt hij een lopers- veld met ondermeer El Massou- di, Erixson, Vera, Lahlafi en de Nederlanders Ten Kate, Dirks, Vermeule en Gommer. Mig» 2 Jport op tv rland 3, 19.15 uur: Studio fêronique, 14.00 uur: Match met Haarlemse Honkbalweek; 17.30 Duifsland 2, 21.50 uur: Das Ak- luelle Sport-Studio. Eurosport, 10.00-02.30 uur: Sport. Super Channel, 18.05 uur: Ultra Sport. BBC 1, 11.55 uur: Grandstand; 22.50 uur: Nieuws en sport. BBC 2, 17.40 uur: Cricket; 19.15 Paardesport; 00.45 uur: Cric- MORGEN Nederland 2, 13.0 Melkhuisje Veronique, 15.00 i België 2, 13.45 uur: Sport Extra ilechts twee olfers onder laangemiddelde ANDVOORT Na de twee- g van het Dutch Open, et internationaal golfkampi- inschap van Nederland, zijn nog maar twee spelers over net een „negatieve score". Al- Stephen McAllister (-4) m Colin Montgomerie (-1) verkten 36 holes op de Ken- lemer af onder het baange- niddelde. Drie anderen de Ingelsen Poxon en Hare en de iweed Forsbrand voldeden toe aan het Zandvoortse noyenne. Kostbare spelers als lumbo Ozaki, die de eerste onde nog op par afrondde, en Maria Olazabal, die met ?n moeite hetzelfde pres- eerde in de tweede omloop, landhaafden zich slechts. Een indere speler uit de top-tien, jleed wel hard van het duin, naar met een goed gevulde lortemonnaie. De dure Ameri can Mark Calcavecchi had 79 lagen nodig. De positieve sco- e van beste Nederlander !hris van der Velde stak gun stig af. Ook Roel Timmermans [147) verwierf zich nog het recht mee te mogen doen op ie slotdag. KOERSEN 2e koers: 1. Moon Child, 2. Count Nikki. 3. Astrakan Lad (1-2-3). 3e koers: 1. Da Silva Diepnow, 2. 6e koers: 1. Cann De Bloomerd, 2. Bink Uithuizen, 3. Cita De Bloomerd (10-6-5). 7e koers: 1. Averax, 2. Mr.Tequila, 3. Wise Boy (3-4-2). 8e koers: 1. Comtesse. 2. Amy David, 3. Zyca More Bluff (3-6-2). 9e koers: 1. Meac Dusty Star, 3. Daj schi Fibber (6-15- 10e koers: 1. E Devon Dear, 3. Clareina Hanover (6- 3-1). Alkmaar le koers: 1. Fatal Buitenzorg, 2. Flits Lucswolle, 3. Flushing Marco (4-7-1). 3e koers: 1. Dear of Thijssen, 2 Car- ryon Mendel, 3. Cesar Crown (3-1-8). 4e koers: 1 Cindy Yvoo, 2. Emma Baldwin, 3. Diamondpride N (2-1-4) 5e koers: 1. Cronic Way, 2. Cuddy Volann, 3 Donna Dennehof (10-5-4). 8e koers: 1. Atomic Power, 2. Zo Boy 'Rose, 3. Björn Haule (7-4-1). 9e koers: 1. Allard Morgan, 2. Bobby R, 3. Zivo V (8-2-9). 10e koers: 1. Lestage Egekaer, 2. Yoco Oostland, 3. Crebas Bas (8-5-2). 11e koers: 1. Dutch Victrix, 2. Cere al, 3. Arie S (4-2-10). HAARLEM Jack Dunn maakte gistermid dag rond een uur of vier een geweldige stampij in het redelijk bezette Pim Mulierstadion. De manager van het all star team van de PAC Ten North honkbalcompetitie, een gezel schap aanstaande studenten uit de omgeving van Was hington en Oregon, klaagde zeer luidruchtig over het toe kennen van een home-run aan Nederland. En niet zo maar eentje, want de tik van Marcel Kruijt in de gelijkma kende achtste innings over de hekken betekende in één klap een scoreverandering van 1-1 naar 4-1 voor Oranje en daarmee in feite de winst. Dunn was woest over het fiat van hoofdscheidsrechter Fred de Kramer en derde-honkar- biter Jan-Maarten Kuipers. „Ik zou die actie nog wel eens in de herhaling willen zien", verklaarde een later tot rust gekomen Dunn, die de teleur stelling had verbeten en zelfs zijn grote tevredenheid uit sprak over de eerste kennis making met Nederland. „We hopen nog een keer terug te komen. Nu waren we net steeds zo'n klein stukje ver wijderd van een overwinning hier, een gevolg van een niet zo brede werpersstaf. Maar het was toch een mooie erva ring hier te zijn" kei speelt vanmiddag eerst tegen Taiwan en bij winst zelfs nog vanavond. Hetgeen grotendeels de financiële red ding voor de „Week" bete kent, want op Oranje komen nu eenmaal meer toeschou wers af dan voor de buiten landse ploegen. Verantwoordelijk daarvoor was dus Marcel Kruijt, die ge durende de hele week nog geen deuk in een pakje boter had kunnen slaan. De 27-jari- ge routinier van Neptunus, normaal aan slag toch voor geen kleintje vervaard, stond tot gisteren met een bijna lachwekkend moyenne van 0.154 bijna onderaan de toer- nooi-lijst van slagmensen. Om dus gisteren in zijn vier de slagbeurt, na een uitge- vangen tikje in het binnen veld, een vrije loop en een maal drie-slag de bal over het verre hek te ranselen. Met Faneyte en De Bruin reeds op de kussens betekende dat meteen drie punten en de zege. Een klap, waarover de geleerden het niet eens wa ren of die nu rechtsgeldig was of niet. De reactie van Stoeckel, die direct na het verdwijnen van de bal protes terend naar De Kramer ren de om zich tijdens het inmid dels ingezette rondje van Kruijt maar weer schielijk naar de dug-out te begeven, sprak wat dat betreft boekde len. Waarop het protest van Dunn dan volgde. Geen twijfel Marcel Kruijt kende uiter aard geen enkele twijfel over de rechtsgeldigheid van zijn verre tik. „Natuurlijk was het een goeie", sprak de Haar- Pac Ten (VSt) 0-0-1-0-0-0-0-0-0=1 Nederland 0-0-l-0-0-0-0-3-x=4 Lommerde (1): 0-1-1-i Homeruns. Pac Ten: Mialovich (3e solo). Nederland: Kruyt (8e+2). Cuba 0-4-0-1-1-0-0-1-0=7 Sullivans 0-0-0-3-0-1-0-1-0=5 Werpcijfers: Cuba. Alvarez (5 2/3 1): 4-5-6-1, Arocha (3 1/3): 5-0-1-0. Sullivans. Cooper (9): 4-3-12-7. Niet terug lemse Honkbalweek, althans binnen de lijnen, want door de nederlaag van gistermid dag tegen Nederland werden de daardoor uitgespeelde Amerikanen veroordeeld tot de laatste (vijfde) plaats. Het team van manager Jim Stoec- Coach Jim Stoeckel. lemmer, die vooral opgelucht was over het feit dat hij ein delijk uit de slump was ge kropen. „Het begin van het seizoen was voor mij heel goed, waarna ik door omstan digheden wat ben terugge zakt. Ik heb een kind gekre gen en dat vroeg ook de nodi ge aandacht. Vlak voor dit toernooi leek ik weer in vorm te zijn, begon het aan slag weer te lopen. En vervol gens gaat het in de wedstrij den van geen kant. Je speelt de eerste wedstrijd slecht en in de tweede maak je ook niks klaar. Dan ga je toch aan jezelf twijfelen. Voordeel is wel dat Stoeckel je laat staan, dat geeft toch wel weer een goed gevoel". Marcel Kruijt, in deze spe lersgroep recordhouder met zeventig interlands, heeft wel een verklaring voor zijn min dere periode. „Vorige week vrijdag kwamen we bij el kaar, maar een dag later zat ik al al weer thuis; mijn oma was overleden en pas een uur voor de eerste wedstrijd arri veerde ik in het stadion. Ik ben de dagen daarna gewoon blijven werken, bij mijn schoonvader die een zaak in horeca-benodigdheden heeft en ik moest tussendoor ook nog naar de begrafenis van mijn grootmoeder. In de com petitie was het al elke dag haasten geblazen, maar ook tijdens deze week moest ik dat nog doen". Een weinig florissante manier om top sport te bedrijven derhalve voor Kruijt, die desondanks nog graag twee jaar doorgaat om de Olympische Spelen in Barcelona mee te maken. „Ik hoop dat ik nu een beetje uit de problemen ben", sprak de Haarlemmer gisteren hoop- Koster niet Maakt Marcel Kruijt dus van af eind volgende week deel uit van de Nederlandse ploeg, die in Edmonton gaat deelne men aan het toernooi om de wereldtitel, dat beleeft Harry Koster niet. De beste werper van Nederland krijgt van zijn baas geen vrij, herhaalde po gingen van bondsofficials ten spijt. Bovendien is hij gebles seerd en kan hij nu zijn arm door rust laten genezen. Door het wegvallen van Koster (vervangen door clubgenoot/ verrevelder Patrick Viel- voye) heeft Stoeckel nu geko zen voor de mogelijkheid om René Rijst van Kinheim aan de werpersstaf toe te voegen. Rijst, die als linksvelder en slagman in Haarlem een slechte indruk maakte, stond gistermiddag al in de relief. Maar Stoeckel koos later in het nogal tamme duel met Pac Ten, toen Peter Callen- bach werd vervangen, voor Erik Lommerde. Die zag in de negende slagbeurt bij 4-1 de honken nog wel vollopen, maar werd gered door zijn velders. De clubgenoot van Rijst lijkt nog een maatje te klein voor het echt grote werk, waaraan Marcel Kruijt in zijn stiel nu weer hoopt toe te komen. FRANK WERKMAN I -;.v Schipper Tjitte Brouwer blijft met het Heerenveenster skütsje (rechts) in het kielzog van zijn concurrent Jelle Reijenga uit Lem mer. FOTO: ANP SNEEK Schipper Tjitte Brouwer en zijn beman ning van het Heerenveen ster skütsje mogen zich kampioen Skütsjesilen voor 1990 noemen. Brou wer kwam gisteren op het Snekermeer weliswaar als zesde over de finish, maar kan niet meer van de eer ste plaats van het klasse ment worden gestoten door zijn naaste concur renten. Met name Jelle Reijenga van Lemmer had nog een kans om de eerste plaats van Brouwer over te nemen. Maar de vijfde plaats op het Snekermeer reikte voor deze schipper niet ver genoeg. Beide skütsjes hadden een slechte start, maar wisten gedurende de wedstrijd hun positie stukje voor stukje te verbeteren. Dagwinnaar voor eigen pu bliek werd Douwe Visser van De Sneker Pan. Na een prima start wist hij de dertien andere schepen achter zich te houden. Rechtbank Klaas Adema, de Hindelooper skütsjezeiler, mag niet mee doen met de open Friese kam pioenschappen skütsjezeilen die vandaag beginnen op het IJsselmeer. Deze uitspraak' deed mr. W. van den Berg van de arrondissementsrechtbank in Leeuwarden gistermiddag in het kort geding dat Adema had aangespannen tegen de IFKS, die de wedstrijden orga niseert. De IFKS sloot Adema uit van deelname aan de kam pioenschappen na zijn uitlatin gen in het Algemeen Dagblad van 14 juli. In een interview beschuldigde hij de bestuursle den van omkoping en schold hij hen uit voor smeerlappen. Mr. Van den Barg is van me ning dat Adema zich te hou den heeft aan het wedstrijdre glement van de IFKS. Daarin staat dat het beledigen en aan vallen van bestuursleden niet is toegestaan. In het vonnis zegt de rechter dat Adema tij dens het interview had moeten beseffen dat zijn bele digende uitspraken in de krant konden komen. Mr. Van den Berg vindt de uitlatingen vooral ernstig omdat ze de be stuursleden in hun privéleven aantasten. Dressuurploeg zakt naar achtste plaats STOCKHOLM De Neder landse dressuurploeg is in vier jaar tijd van de tweede plaats in de wereld naar de achtste plek geduikeld. In 1986 veroverde Nederland in Cedar Valley zilver, in Stockholm bleek de interna tionale concurrentie zó in de breedte gegroeid, dat er niet meer in zat dan een plaats in de middenmoot. Tineke Bartels-De Vries liep met de nog maar nauwelijks van een virusziekte herstelde Olympic Courage de beste proef van het Nederlandse kwartet. Met 1315 punten kreeg ze zelfs meer dan ooit in een internationale wed strijd. HILVERSUM Francis co Clavet beleefde giste ren op 't Melkhuisje een primeur. De 21-jarige Spanjaard kwalificeerde zich in Hilversum voor het eerst in zijn korte loopbaan voor de halve fi nales van een ATP-toer- Na titelverdediger Karei No- vacek en Neerlands Hoop Paul Haarhuis bleek ook de als tweede geplaatste Argentijn Martin Jaite niet opgewassen tegen de „lucky loser": 5-7 6-1 6-2. Opponent van Clavet in de halve finales is de eveneens ongeplaatste Italiaan Omar Camporese. Hij bereikte zijn eerste halve finale in een aan sprekend toernooi door een zwaar bevochten zege op Ro nald Agenor. Een blessure aan zijn rechterknie bracht de kansen voor de Haitiaan in de tweede set eigenlijk terug tot nul: 5-7 6-7. Dat successen voor Francisco Clavet nog iets onbekends zijn, werd gisteren wel duidelijk. Vooral na de persconferentie toen hij al weglopende stamel de: „Ik moet toch mijn Engels verbeteren, sommige vragen begreep ik niet helemaal". Het paste allemaal perfect in het plaatje van de speler die voor het eerst van zijn leven in de schijnwerpers stond. In zijn derde jaar als professional, maakte de jongste van twee broers vooral naam als speler in de kwalificaties. Clavet zag de overwinning op Jaite, die hem in ieder geval een plaats bij de beste honderd van de wereld en 20.000 gul den oplevert, als het resultaat van een jaar hard werken. „Vijftien maanden geleden vroeg Pato Alvarez, de coach van onder anderen Emilio Sanchez, mij of ik mee wilde trainen met zijn groep. Voor mij was dat een soort erken ning van mijn talent en ik ac cepteerde dat graag. Sindsdien is het eigenlijk steeds beter ge gaan. Ik trainde voor die tijd niet zo vaak, en zeker niet zo hard. Het blijkt gewoon dat veel oefenen toch de beste ba sis is voor het behalen van re sultaten". Alvarez moet bij het vragen van Clavet twee dingen voor ogen hebben gehad. Hij vond het waarschijnlijk ideaal een linkshandige speler bij de trai ningen te hebben, en kreeg er met Clavet ook nog één die onwaarschijnlijk veel „win ners" directe punten, slaat. Te gen Jaite waren het ook die slagen die de beslissing brach ten. Niet alleen vlogen er veel van het racket van de Span jaard, de Argentijn faalde vol komen in zijn poging Clavet te evenaren. Liefst 58 keer sloeg Jaite een eenvoudige bal fout, iets waarop de Spanjaard in zijn halve finale tegen Campo- Francisco Clavet op weg naar de halve finales op 't Melkhuisje. ste ontmoeting met Camporese echter met vertrouwen tege moet ziet, verbaasde niemand. „In principe ontmoet ik liever niet iemand die veel service volley speelt. Maar zijn spel komt veel beter tot zijn recht rese niet op behoeft te reke nen. De Italiaan is namelijk gewend ook veel risico in zijn slagen te leggen. Vooral in de forehand, die hij eigenlijk het liefst van elke hoek op de baan slaat. Dat Clavet de eer- En daar komt bij dat je beter speelt als je veel zelfvertrou wen hebt. Dat is bij mij nu ze ker het geval". sportuitslagen c Wirni-Koyfman 1-1, 1, Gantwarg-Grotenhuis (Ned) 2-0, Zas- lavski-Goloebjeva 0-2, Katz-Van der Pal (71 68), 3. Forsbrand (Zwe) 140 (69 71), Hare (Eng) 140 (69 71). Poxon (Eng) 140 (71 69), 6. Chapman (Eng), Persson (Zwe), Fernandez (Arg), Grant (Eng), Wa ters (Eng) en Mijovic (Can) allen 141, 12. Van der Velde (Ned) 142, overige Neder landers: Saxton 146, Timmermans en Woof 147, Vogel 149, Goslings 150, Van Waesberghe, Muntz en Van den Berg (74 77 69), 2. Hageman (Ned) 221 (76 73 72), 3. Bertilskold (Zwe) 223 (77 72 74). 3. Allmark (Zwe) 223 (76 75 72). 3. Koch (BrD) 223 (74 76 73), 6. Doolan (Aus) 224 (77 77 70), 6. Fischer (BrD) 224 (72 78 74). 50. De Vries (Ned) 240 (77 79 84), 60. Huijgen-De Reus (Ned) 243 (78 86 79), 66. Van Rinkhuyzen (Ned) 245 (81 83 81). 69. Croockewit (Ned) 246 (83 83 80). 70. Vidor (Ned) 248 (84 84 80). HONKBAL American league: Seattle Mariners- National league: New York Mets-St. Louis Cardinals 6-1, St. Louis Cardinals- New York Mets 3-1, Montreal Expos- Chicago Cubs 3-2, Philadelphia Phillies- Pittsburgh Pirates 12-4, San Diego Pa dres-Houston Astros 8-2, San Francisco Giants-Cincinnati Reds 4-3, Los Angeles Dodgers-Atlanta Braves 8-1. Voltige, teams: 1. Zwitserland 8,772 pnt, 2. Bondsrepubliek 8,574, 3. Vere nigde Staten 8,192, 12. Nederland 9,332 punten, 2. Mlchelberger (BrD) 9,137, 3. Schönlan (BrD) 8,932. Heren: 1. Lehner (BrD) 9,379 punten, 2. Lensing (BrD) 9,378, 3. Otto (BrD) 9,202. Dressuur, Grand Prix: 1. Uphoff (BrD) Rembrandt 1517 pnt, 2. Stückelberger (Zwi) Gauguin de Lully 1468, 3. Kyrklund (Fin) Matador II 1458, 18. Bartels-De Vries (Ned) Olympic Courage 1315, 23. Van Grunsven (Ned) Prisco 1297, 28. Rutten (Ned) Zirkoon RM 1265, 33. Van de Velde (Ned) Olympic Chevalier 1245. Eindstand landenklassement: 1. Bondsrepubliek 4389 punten, 2. Sovjet unie 4124, 3. Zwitserland 4091, 8. Ne derland 3877. Military, stand na de dressuurproef: Individueel: 1. Loheit (BrD) Sundance Kid 45,40 strafpunten, 2. Plumb (VSt) Chagall 45,60, 3. Blanco (Fra) Ostrobo 46,20, 10. Lips (Ned) Olympic Rüttchen Prelude 50,00, 27. Eddy Stibbe (Ned) Olympic Kilmacthomas 56,60, 28. Man- dy Stibbe-Jeakins (Ned) Olympic Bronze 57,00, 36. Van Leeuwen (Ned) Olympic Otterburn L 59,20, 49. Bleekman-Stra- chan (Ned) Delphy Dazzle 62,00. Landen: 1. Verenigde Staten 142,40, 2. Groot-Brittannië 149,80, 3. Bondsrepu bliek 152,40, 6. Nederland 163,60. Koersen van Schaesberg 1e koers, 1609 m: 1. Frakee du Bois (G. van Eykelenborg) 2.06,5-1.18,6, 2. Figh ting Champ, 3. Family Sunshine. Toto: winnend 4,10, plaats 1,30 1,40, koppel plaats 1,60 1,80, koppel Toto: winnend 1,20, plaats 1,20 1,90 2,40, koppel 4,70, trio 29,70, kwartet 92,10. 4e koers. 1609 m: 1. Cash (A. Dengis) 2.08,7-1.20,0, 2. Evelyn Ganesh, 3. Edel (A. de Vries) 1.46,7, 2. Bono, 3. Lisaro. Toto: winnend 2,60, plaats 1,30 2,00 1,30, koppel 16,40, trio 163,60. 6e koers, 2100 m: 1. En Route Spin (J. Omzet totalisator: f. 144.092,00. TENNIS Open Nederlandse kampioenschap pen op 't Melkhuisje (Spa)-Jaite (Arg/2) 5-7 6-1 6-2. Herendubbelspel, kwartfinales: Emi lio Sanchez/Casal (Spa/1)-Engel/Pimek (Zwe/Tsj) 6-4 6-3. Federatiebeker (dames) in Atlanta (Vst) Spanje-Frankrijk 3-0; Nederland-Sovjet unie 1-2 (Schultz-Mesjki 6-7 (1-7) 6-4 6- 3, Bollegraf-Zvereva 1-6 3-6, Schultz- /Bollegraf-Zvereva/Savtsjenko 6-7 (7-9) 3-6). Roelofsen, De Meijer (2) en De Gier (2). Middelburg (2e klasse zondag)-Ajax 0-7 (0-2). Doelpunten: Bergkamp (4). Kreek (2) en Frank de Boer. WIELRENNEN Parijs-Bourges Dames, 3e etappe: 1. Werckx (Bel) 60 km in 1.36.49, 2. Rouleau (Fra), 3. Maxi- menko (Sov) zelfde tijd als Werckx, 4e etappe: 1. Vandevijver 50 km in 1.18.20, 2. Haringa (Ned) op 1.12, 3. Werckx zelfde tijd als Haringa. Eind klassement 1. Haringa 6.25.07, 2. Werckx 0.02, 3. Vandevijver 1.50, 4. Slos 3.02, 5. Odln zelfde tijd. (Bel) c 0.30, 3. De 3.50, 2. I Block (Bel 9. De Vos (Ned) ZEILEN Zeilweek Travemünde Tornado: 1 Van Teylingen/Manuel (Ned), 2. Wolf/Ahrberg (BrD). Eindstand: 1. Van Teylingen 6.0. EK Star Laredo (Spa) 1. Koretski/Tsoejev (Sov), 2. (Noo), 3. Way. SKS-wedstrijden Laatste wedstrijd: 1. Douwe Visser, Sneek; 2. Teake van der Meulen. Woud send; 3. Jeen Zwaga, Eernewoude; 4 Ef- dert Meeter, Huizum; 5. Jelle Reijenga. Lemmer. Eindstand: 1. Tjitte Brouwer. ZWEMMEN EK junioren in Duinkerken >s, 200 m vrij: 1 Gutsche (DDR) WK Vaurien (jeugd) Rosignano Sol- Nederland (Wijering/Guldemond/Tlm- burg), 2. De Vries (Heemstede), 3. Van Moorsel (Boekei). (Spa), 3. Blazer, 8. Bron, 13. (Sov) 1.04,09 (er), 2. Van Brummelen vrije slag: 1. Sovjetunie 7.32.00 (er). 2. Frankrijk 7.32,33, 3. Finland 7.39,37, 7. Nederland 7.50,48.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9