Stuurmanskunst kan Hans Spaan nog ver brengen P Laatste plaats in verschiet voor Nederlands honkbalteam Faldo onverstoorbaar naar Britse golftitel Stojkovic helpt Marseille aan zeg NEC boe grootste oefenzeg SPORT CeidaeSoMO/nt MAANDAG 23 JULI 1990 PAGI1 Softbalsters in de fout NORMAL Het Nederlands softbalteam heeft bij de wereldtitelstrijd in Normal, in de Amerikaanse staat Illinois, een mogelijkheid op een uitstekende eindklassering laten liggen. Tegen het sterke China verspeelden de dames een voorsprong van 3-0. Door één slechte in nings werd het 5-3 voor de Chinezen, die in de halve finales op Australië stuiten. De andere halve eindstrijd gaat tussen de Verenigde Sta ten en Nieuw-Zeeland. Nederland startte goed. Door honkslagen van Diana Verhoef en Isca Everts bereikte Neder land een voordelige marge van drie punten. In de vierde innings ging het fout. Werpster Me- reille Hammink kreeg drie opeenvolgende honkslagen tegen. Een daaropvolgende veld- fout bracht China met 5-3 de zege. Door de on gelukkige nederlaag eindigde Nederland op de vijfde plaats in groep B. Nipte zege Rob Barel triathleet op de kwart afstand. Dit jaar had hij zware concurrentie. Vooral van Pim van den Bos, maar ook van Jan van der Marei. Het trio zette zaterdag in Veenendaal de toon voor een opwindende nationale titel strijd. Pas op het laatste onderdeel besliste de 31- jarige Barel de strijd. Halverwege de 10 ki lometer-loop ondernam hij een geslaagde vluchtpoging. Met zeventien tellen voor sprong bereikte hij de streep in zijn woon plaats. Van den Bos werd tweede door in de eind sprint Van der Marei net voor te blijven. Bij de dames was Thea Sybesma oppermachtig. Zij ondervond nauwelijks tegenstand. De nationale titel vormde voor de Groningse de negende zege in dit seizoen. World League volleybal straks met tien deelnemers OSAKA De tweede editie van de World League volleybal zal volgend jaar uit tien ploegen bestaan, twee meer dan bij de première. Volgens de voorzitter van zowel de Nederlandse als Europese bond, Piet de Bruin, hebben twaalf landen zich aangemeld. In vergelijking tot dit jaar worden Canada en Zweden waarschijnlijk aan het schema toegevoegd en vervangt Zuid-Korea het te leurstellende China. In oktober, na de wereldtitel strijd, wordt het deelnemersveld vastgesteld. Be halve het aantal landen zal ook het prijzengeld worden aangepast. De FIVB, dat met grote tevre denheid terug kijkt op de eerste World League, heeft het te verdienen geldbedrag verdubbeld: 3,8 miljoen gulden volgend jaar oplopend via 10 mil joen gulden over vier jaar tot het uiteindelijk ge wenste bedrag van 20 miljoen gulden. PSV completeert selectie met Roemeen Popescu EINDHOVEN PSV heeft de selectie voor het nieuwe rond. Gisteren bereikte de Brabantse club in Eindhoven overeen stemming met de Roemeense centrale verdediger Gheorghe Popescu en zijn club Universitatea Craiova. De 22-jarige international tekent deze week een vierjarig contract bij de bekerhouder. De Roemeense overheid en voetbalbond en de Stichting Arbeidszaken moeten aan de overgang van Popescu, die ruim twintig interlands achter zijn naam heeft staan, nog goedkeuring verlenen. Met de transfer is een bedrag van enkele miljoenen guldens gemoeid. Een deel van dat be drag betaalt de Brabantse club met electronica-goederen van het moederbedrijf. Popescu, die met zijn broer Adrian jarenlang bij Craiova speelde, stond in de belangstelling van vele buitenlandse topclubs. Al voor het begin van het eindtoernooi om de wereldtitel in Italië had PSV de Roemeen in het vizier. „Na het WK moesten we snel handelen", verklaarde voorzitter Ruts, die de transfer afrondde zonder de hulp van zijn vakantie vierende manager Kees Ploegsma. Ook Marcel van Buui kampt met heupbless GRONINGEN FC Groninge voorlopig af van Marcel van Bt die het afgelopen seizoen voetbal?! SC Veendam. Voormalig DHC'er Van Buuren derzocht door professor Marty, hem een ernstige heupblessure teerde. Een jaar geleden wer broer Wilco, die toen in dienst wj FC Den Haag, om dezelfde (heupblessure) afgekeurd voor b voetbal. Ook Wilco van Buurei^j onderzocht door Marty. Marcel van Buuren wil de kor fa maanden revalideren in Zeist. P hij volledig is hersteld, wil FC Gi gen de speler opnieuw keuren. V< yÉ transfer is tot die tijd geen sprak GAT NAAR WERELDTITEL WEER OVERBRUGBAAR LE MANS De wereldti tel is voor Hans Spaan in de 125 cc-klasse dus weer nabij. Na zijn pech op As sen, waar hij in tweede positie door een scheurtje in de uitlaat zeventien „zekere" punten verspeel de, beschouwde Spaan elke verwijzing naar de wereldtitel als een volko men misplaatste gedach- tenkronkel. Als grootste favoriet gestart, keek hij na de TT tegen een naar zijn mening onmogelijk te dichten gat aan. Na de gewonnen openingsrace in Japan had hij louter kom mer en kwel meegemaakt. „Ik richt me alleen nog maar op het winnen yan wedstrijden. De wereldtitel zit er niet meer in". Woorden van berusting, die hij echter na zijn overwin ning in Le Mans weer kon in trekken. Het gat van 24 pun ten is met vijf wedstrijden overbrugbaar, zeker omdat er nog een circuits komen die Ca- stricummer Spaan goed liggen en waar hij de geringere top snelheid van zijn machine kan opvangen met zijn fabelachti ge stuurmanskunst. In België, twee weken gele den, en Frankrijk moest Spaan afrekenen met Italianen. Op Francorchamps had hij een millimeter over op het zeven tienjarige talent Capirossi, die hem in een chaotische slotron- de nog passeerde maar door een gebrek aan ervaring weer keurig door Spaan naar de tweede plaats werd verwezen. Op Le Mans verliep de wed strijd bijna identiek, alleen had de tegenstander een ande re naam. Dit keer wilde Doria- no Romboni, die hem in de training van de eerste startpo sitie beroofde, niet van wijken weten. Enerverend Het tweetal zette het deelne mersveld al in de beginfase op grote achterstand en vocht daarna tot de laatste meter een enerverend duel uit om de hoofdprijs. De dertigjarige Ne derlander laat zich echter de laatste weken niet meer gek maken. Ze mogen allemaal aan zijn wiel meerijden maar als de strijd echt gevaarlijk wordt, buit de pupil van Jan Huberts zijn vakkennis maxi maal uit. De nummer twee van het WK van vorig jaar stuurde zo pre cies, dat er zelfs geen tocht- stripje aan de binnenkant ont stond. Hij incasseerde daar voor een dikverdiende belo ning. Pech voor Spaan was dat de Westduitser Stefan Prein, leider in het tussenklassement, het duel om de derde plaats met Capirossi, de Spanjaard Martinez en de Japanner Une- moto in zijn voordeel besliste. Prein beperkte daardoor zijn verlies op Spaan tot vijf pun- Blij „Allemachtig, wat ben ik blij", riep Spaan na afloop, waarna hij op de slotfase van de race terugblike: „Ik ging de laatste ronde op kop in, maar Rombo ni kwam voorbij. In totaal wis selden we vier keer van posi tie, maar ik wist dat ik op top snelheid iets meer in huis had en hield het gas voor de laatste chicane het langst open. Ik Hans Spaan (rechts) schudt zijn Italiaanse concurrent Romboni na de Grand Prix van Le Mans de hand. drukte mijn motor ernaast en wist me nagenoeg verzekerd van de overwinning omdat het in de laatste bochtencombina ties bijna niet meer mogelijk was te passeren". Ook het zijspanduo Streuer en De Haas heeft weer kansen op de wereldtitel. De Drentse techneut Streuer stuurde be kwaam naar de tweede plaats, achter wereldkampioen Web ster. Omdat concurrent Michel de streep niet haalde, rukte de Nederlandse combinatie in de algemene rangschikking op naar de tweede plaats. Na ne gen GP's heeft Streuer nog 21 punten achterstand op Web ster: 136 om 115. Michel staat op 111. Waar het met Hans Spaan steeds beter gaat, maakt Hon- da-teamgenoot Wilco Zeelen- berg een moeilijke periode door. Net als twee weken gele den in Francorchamps kwam de 23-jarige Bleiswijker ten val in de door de Spanjaard Car- dus gewonnen race. Zeelen- berg had zoals vaak de beste start, maar werd nog voor het einde van de eerste ronde ach terhaald door Carlos Cardus uit Barcelona, die extra fa- brieksmateriaal van Honda had gekregen. In de vierde ronde werd het Nederlandse talent ook gepas seerd door klassementsleider John Kocinski, in de vijfde omloop schoof hij in een snelle bocht onderuit. „Ik ging iets te laat in de remmen", aldus Zeelenberg. „Al het gewicht kwam op het voorwiel, waar door het achterwiel begon te stuiteren. Voordat ik het wist, buitelde ik in de grindbak". Ondanks de twee valpartijen op rij bleef Zeelenberg positief. Voor de GP op het circuit van Donington Park (Eng, 5 augus tus), krijgt hij hetzelfde fa- brieksmateriaal als Cardus. In de WK-stand staat Zeelenberg vierde met 93 punten. Leider is Kocinski met 149. Overigens kwam de Amerikaan eveneens ten val. Zelfs Cardus viel par does, maar won toch. Kevin Schwantz en Wayne Rainey bestreden elkaar in de 500cc-klasse, hoewel de Au straliër Wayne Gardner als tweede eindigde. Schwantz won, Rainey werd derde en blijft klassementsleider. Suzu- ki-coureur Schwantz nam de leiding in de achtste ronde, om die niet meer af te staan. Zijn vierde GP-zege van het sei zoen. De Texaan dicht zich nog kansen toe op de wereldti tel. „Niets is beslist. Er zijn nog vijf races te gaan en ik probeer ze allemaal te win- Nick Faldo met de beker van de 119e Brits Open. FOTO: ST ANDREWS De finale van het 119e Brits Open in St Andrews is een ereronde ge-, worden voor golfer Nick Fal do. De Engelse golfer had de titanenstrijd op de „Old Cour- se" zaterdag al beslist. Met een derde ronde van 67 slagen, volgend op zijn 67 en 65, sloeg hij de Australiër Greg Norman van zich. De Witte Haai ging plotseling staan stuntelen op de greens, terwijl Faldo onver stoorbaar bleef scoren. Aan het einde van de derde dag was Norman opgeslokt door.de middenmoot en moes ten diens landgenoot Ian Ba- ker-Finch en de Amerikaan Payne Stewart de uitdaging overnemen. Stewart had drie ronden van 68 staan. Baker- Finch rukte zaterdag op door een kaart van 64 in te leveren. Dat was overigens niet eens de beste van het toernooi, want bijna tegelijkertijd maakte de, verder niet meetellende, En gelsman Paul Broadhurst een ronde van 63 slagen, één slag boven het baanrecord van de Amerikaan Curtis Strange. Stewart ging gisteren de uitda ging aan. Hij liep bepaald niet zijn kleurrijke plusfours te de monstreren. Met nog zes holes te spelen had hij zijn achter stand van vijf slagen terugge bracht tot twee door birdies op de 5e, 6e, 10e en 12e hole. Fal- co liet zich niet door de veran deringen op de scoreborden afleiden. Hij speelde op safe. „Ik mocht wel rustig lijken, maar mijn hart ging als een razende tekeer". Stewart werd in het zicht van de titel nerveus. Op de 13e hole verloor hij het contact met een bogey. Precies daar maakte Faldo geen kwartier later een birdie, waardoor hem niets meer kon gebeuren. Hij kon op zijn gemak het applaus van de enorme menigten over zich heen laten komen voor zijn tweede overwinning in het Open na zijn winst in 1987. Faldo's winnende score van 270 slagen betekende een re cord voor de Open op St An drews. Dit was sinds 1984 met 276 slagen in handen van de Spanjaard Severiano Balleste- ros. Zijn vijf slagen voorsprong betekende een evenaring van het Open-record van Norman uit 1986. PARIJS Twee van de uitge sproken favorieten voor de Franse voetbaltitel zijn de competitie gestart met een zege. Kampioen Olympique Marseille, na de rust gestuurd door de Joegoslavische aan koop Dragan Stojkovic, won met 1-0 van Nice. Monaco, te genstander van Roda JC in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, versloeg Toulon in het vorstendom met 2-1. Montpellier, tegenstander van PSV in het evenement van de bekerwinnaars, ging bij Can nes in de laatste minuut on deruit: 1-2. Voor 10.000 toe schouwers opende de thuisclub na een half uur de score, maar na een uur maakte Blanc uit een strafschop gelijk namens Montpellier. Guerit scoorde in de laatste minuut de fatale treffer voor de club van Su- vrijn en de Colombiaan Val- derrama. In tien duels, waarvan zes in een gelijkspel eindigden, vie len slechts zestien doelpunten. Frankrijks beste schutter, Jean Pierre Papin, was meteen scherp. De topscorer vi laatste twee competities i te zeventien minuten voi de enige treffer tegen Stojkovic, voor wie voo Tapie zeventien miljoen den over had, kwam i rust het veld in. De kom: de Joegoslaaf, wiens g(fiRL strafschop drie weken gt in tijdens het WK de uitsc >n ling tegen Argentinië inl ain}3 bracht verbetering. Paris Saint Germain, p eveneens profijt van zijr n foslavische werknemers. IC"" usic uit een strafschc Zlatko Vujuvic bogen dfourv terstand van 0-1 tegen p vendus Nancy -met de 'amQ ondi kende Zavarov- in de tien minuten om tot 2- deaux, de nieuwe club Wim Kieft, kwam thuis Lyon niet verder dan 04,ncu De uitslagen van de eerst tieronde in Frankrijk zijn: Nantes-Caen 0-0, Metz-Lille Nancy 2-1, Sochaux-Brest 1 C((erw] 2 rak: Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 29: 2-7-8-27-29-39. Reservege tal: 23. Aantal deelnemers: 512.719. Inleg: f 2.123.136,00. Prijzengeld: 1.080.683,00. Cijferspel 29: 0 7 6 5 7 5. Aantal deelnemers: 250.155. Inleg: 375.233,00. Prijzengeld: 158.893,00. ROBERT NIGGEBRUGGE MEET ZICH STER ALLURES AAN Taiwan 1-0-0-0-0-1-2-0-0=4 Nederland 0-0-0-0-2-0-1-0-0=3 Werpcijfers: Taiwan. Chao-Lo (9): 4-4-10-2. Nederland. Koster (5): 4-0-4-1, Kohl (3): 2-0-5-1, Lommerde (1): 0-0-2-0. Nederland 1-0-0-0-0-0-0-0-0=1 Cuba 0-2-0-0-0-0-0-1-x=3 Werpcijfers: Callenbach (6+1): 2-1-6-0, Van Gorkum (1 1/3+1): 1-0-1-0, Adam (2/3) 1-1-1-0. Cuba: Arocha (9): 5-3-5-0. Ho merun: Faneyte (Ned). HAARLEM Het Neder landse honkbalteam is slechts één keer in het bij na dertigjarige bestaan van de Haarlemse Honk- balweek op de laatste plaats geëindigd. Dat was in 1982 toen het deelne mersveld onder meer uit vier Amerikaanse ploe gen, waaronder het supe rieure en dus ongeslagen winnende nationale VS- amateurteam, bestond. Twee jaar later werd de Oranjeploeg gedeeld eer ste in het Pim Muiier sportpark, waarbij de winst „op doelsaldo" aan Canada moest worden ge laten. Dat waren de twee uiterste verrichtingen van de vader landse honkballers, die in de editie 1990 alle zeilen zullen moeten bijzetten om niet weer laatste te worden. Twee neder lagen in het eerste weekeinde van het evenement in Haar lem zorgden er al wel voor dat Oranje eventuele aanspraak op een toppositie direct kon ver geten. Maar dat was bij aanwe zigheid van een Cubaans team en de formatie van de Sulli- vans ook al nauwelijks ver wacht. In dat licht bezien was de klei ne verliespartij (3-1) van gis termiddag tegen Cuba een re delijk resultaat voor de forma tie van manager Jim Stoeckel. Maar het feit dat de afvaardi ging uit het land van Fidel Ca stro een dag eerder met 1-0 in het gravel had gebeten tegen Sullivans was al wel een indi catie van het niveau van de deze week in Haarlem actieve Caribiërs. In een overigens op hoog niveau staand (pitchers- )duel boekte Sullivans de eer ste triomf uit de historie op de Cubanen, die ook gistermiddag tegen Nederland niet de in druk konden wegnemen dat „Castro" lang niet zijn beste formatie naar Europa heeft ge stuurd. 1 Zoveelste Door de immer wisselende be- Robert Niggebrugge staat op het punt Wen Yu Wu uit te tikken in het duel Nederland-Taiwan. Rechts Erik de Bruin. foto: anp zetting van bijvoorbeeld de Cubaanse honkbalploeg ont breekt in feite reëel vergelij kingsmateriaal voor het ni veau van de Nederlandse honkbalploeg, die zich vanaf 4 augustus in Edmonton in een zoveelste WK-avontuur stort. Die expedities vormen al sinds jaar en dag niet veel meer dan een verplicht nummer voor de vaderlandse knuppelaars, die steevast op het mondiale podi um in de achterhoede eindi gen. Op een enkele uitschieter na vormt Nederland, met de eeuwige en enige Europees concurrent Italië overigens, doorgaans niet meer dan pro gramma-vulling; alle ambi tieuze bedoelingen van wie dan ook in de honkbalbond ten spijt. De Europese titel strijd, de Haarlemse Honkbal- week en tegenwoordig het Rotterdamse Havensteden- toernooi vormen de podia, waarop het Oranjeteam nog wel eens voor succesjes kan zorgen; vooral omdat daar de oppositie binnen redelijke pro porties blijft. Helaas voor lief hebbers van de zo veelzijdige honkbalsport, die echter de nationale evenementen door gaans wel redelijk massaal be zoeken. Recordhitter naar Haarlem HAARLEM De man die in zijn loopbaan het onwaar schijnlijk hoge aantal van 868 homeruns sloeg, zal woensdag de Haarlemse honkbalweek bezoeken. De komst van Ja panner Sadahara Oh is een initiatief van de Japanse tele visie. Oh, die 113 homeruns meer sloeg dan de Amerikaan Hank Aaron, vestigde een re cord dat naar alle waarschijn lijkheid nimmer zal sneuvelen. Zo ook tijdens het eerste weekeinde in Haarlem, waar bij het toch enigszins opval lend was dat de eerste wed strijd van de Nederlandse ploeg, zaterdagmiddag, nog geen vol huis trok. Taiwan was de opponent in het ook eerste duel van de „Week", een tegenstander die klopbaar leek. In de praktijk pakte dat anders uit. Nederland verloor het duel met 4-3, vooral de konsekwentie van wisselingen op de heuvel, waartoe mana ger Stoeckel opdracht had ge geven. De voor het tweede jaar de scepter zwaaiende Amerikaan haalde na vijf in nings Harrie Koster van de plaat en vanaf dat moment ging het mis met de Neder landse ploeg. Kosters opvolger en clubgenoot Geoffrey Kohl moest drie runs toestaan en daarmee overbrugden de Tai- wanezen de achterstand van 2- 1, die ze in de vijfde slagbeurt hadden opgelopen. Dat Stoec kel Kohl daarna nog verving door Erik Lommerde kreeg verder geen cijfermatige kon- sekwenties, hoewel het geluid van de metalen knuppels van de Aziaten, die vrijwel elke (op)gegooide bal van Lommer de raakten, ook Stoeckel be paald niet als muziek in de oren moet hebben geklonken. Droomstart Gisteren tegen Cuba beleefde Nederland een droomstart. Openingsslagman Rikkert Fa neyte koos de tweede bal van pitcher Rene Arocha al direct uit om een home-run te produ ceren en die marge leek een aardige basis voor het ditmaal gemotiveerder acterende Ne derlandse team. Peter Callen bach had de defensie in han den en de Amsterdammer, die vorig jaar in Rotterdam zijn debuut had gemaakt en toen Cuba lang aan banden had ge legd, kweet zich zeer verdien stelijk van die taak. Op het moment dat Stoeckel hem liet inrukken had Callenbach pas twee runs en zes hits behoeven te incasseren. Het zal, net als in het geval- Koster van zaterdagmiddag, altijd onduidelijk blijven hoe de Nederlandse werper zich verder had gedragen, maar ook Callenbach maakte be paald niet de indruk te zijn „versleten" op het moment dat hij werd vervangen. Van Gor kum en Adam hielden met hulp van hun velders Cuba af van het meer scoren dan de ene run in de achtste innings, waardoor Nederland een eer volle (en de kleinste ooit) ne derlaag met 3-1 in de boeken kon laten bijschrijven. Te vroeg Het is misschien nog wat te vroeg om conclusies te verbin den aan het tweevoudige op treden van het Nederlandse team. Maar, alle factoren in aanmerking nemend, echt overtuigend was het toch alle maal niet. Er slopen met name zaterdagmiddag te veel slor digheden in het ook offensief zwakke spel, waarbij vooral Nederlands beste man van dit moment, Robert Niggebrugge, zich in beide opzichten een aantal malen onderscheidde. De ex-speler van ADO, die zo als bekend vorig jaar gewoon kwam langswaaien en zich ontpopte tot een nuttige inter national, lijkt zich zijn star-sta tus iets te veel bewust. Het geen wat zegt over hemzelf, maar ook over het niveau van de overige leden van de Ne derlandse ploeg, van wie thans eigenlijk alleen Faneyte er nog een beetje bovenuit steekt. De overigen getuigen hooguit van degelijkheid, een stempel dat wel eeuwig van toepassing lijkt op het Oranjeteam. Of het ditmaal genoeg is om in Haar lem de laatste plaats te ontlo pen is de vraag, die vanavond wellicht al wordt beantwoord. Dan speelt Nederland tegen het Amerikaanse team Pac Ten. FRANK WERKMAN DEN HAAG De grfeg oefenzege van het afge weekeinde is op naam men van NEC. De Nijmi ren won met 13-0 van e de onderbond uitko SVHA. Ajax (7-0) en t noord (5-0) kwamen er genstelling tot FC Twen )jt, zonder tegentreffers van Bij Tukkers verloren met 3 een selectie uit Hongkonan ine ARL i Gerven. 2, Moniz, Van Hoogdalen: punten Den Bosch: Nijhuis, Hoeven. Netten. Varsseveld (2e klasse zondag noord 0-5 (0-3). Doelpunten. T 2. Griga 2, Plomp Sparta Nijkerk (le klasse zai arijs Ajax 0-7 (0-5). Doelpunten: et, 1 Ronald de Boer 2, Willems. UI upjj, he n Doelpunten Van der Brom 3, in, I1 ers 1 (strafschop). Van Bremen t heru, Thijssen, Beekers (ed). SVN (le klasse zondag)-Willei (0-3). Doelpunten: Van Geel searts 2, Sylla. SVHA (le klasse onderbond)-! jkt. 13 (0-6). Doelpunten: D'Vray 5 e(er sen 3, Faber 2, Wijnhoven Beringen (2e klasse Belgie)-1 ler(^' ven 1-2 (0-1). Doelpunten Eini rijpe Kicken en Willems. flng r rekt. Regio-elftal Stedum-FC Grc Br v 1-3 (1-0). Doelpunten Groi Meijer 2, Kuskinski. FC Nürnberg-Fortuna Sittard Yerseke (3e klasse zaterdag)-! ij 1 4 (0-2). Doelpunten: Dries oede Smeets, Thai ancj laas Pfaff zit zonder werk ''Hue ISTANBUL Jean- Pfaff is zonder werk. He ;en- tract van de Belgische '8n^ man bij Trabzonspor wei®" rige ontbonden. Pfaff ha één seizoen te gaan. VooiB to Hilmas stapte op. Dat Pfaff noodlottig. Hilmas garant voor zijn salaris kan Trabzonspor zelf nii 'eeui hoesten. Dus verdween van de werknemerslijst. Tomas Brolin naar Par PARMA De Italiaanse balclub Parma, in juni ,ian moveerd naar de serie A, ,era] de Zweedse spits Tomas I len gecontracteerd. De twin rige aanvaller maakte ii tijdens de Mondiale. Hij de elegant tegen BraziliÊ lin speelde afgelopen ja. Norköping. Parma eerder de Braziliaanse man Taffarel vast. Lupescu bij Leverkuse LEVERKUSEN Bay( leef verkusen heeft zich vei ïaru met de Roemeense intei ;jng nal Ion Lupescu. De 21 >ar(j verdediger van Dinamo rest verhuist voor drie s >en nen naar de Bundesligbew die in de eerste ronde v leen UEFA-bekerstrijd op etap Twente stuit. Leverkuse een gedeelte van de tra som, 1,7 miljoen gulden medicamenten betalen, Roemeense club heeft pjaa1 over nog geen beslissing <Qgei eiker aai p i< tap

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12