^emond vindt vorm >p het juiste moment TENNIS CIRCUIT Breukink mikt op de toekomst Pedro Delgado voelt zich nog niet kansloos lark Gaemers schakelt eplaatste Jeroen Vink uit Rabobank Q Martijn Krans stelt kandidatuur ^GINpRT EaidónOowiarit WOENSDAG 18 JULI 1990 PAGINA 7 lenbaar Ministerie J|t in hoger beroep fraudezaak Ajax STERDAM Het Openbaar Mi- ^ie in Amsterdam gaat in hoger ;p tegen de zes vonnissen in de [zaak. Het O. M. kan zich, volgens jsen, niet verenigen met de over- hgen die in sommige gevallen tot Hige vrijspraak en in andere ge- h tot gedeeltelijk vrijspraak leid- &n grote lijnen komen de uitspra- kran de Amsterdamse rechtbank neer dat zowel Ajax, als (ex)be- ders en de voetballer Lerby wer- vrijgesproken van fraude met tters. Wel volgden er voor sommi- [eroordelingen wegens valsheid in Irifte en belastingfraude. LUZ ARDIDEN Pedro Delgado verspeelde gisteren ruim anderhalve minuut op Greg LeMond. Zijn achter stand op de Amerikaan is opgelopen tot 2.44. De Tour winnaar van 1988 bleef tot halverwege de beklimming naar Luz Ardiden in het wiel van Indurain en Lemond. De uitval van Parra was teveel voor de Spanjaard, hoe wel hij als excuus aanvoerde dat zijn versnellingsapparaat weigerde. „Ik kon niet meteen reageren. Ik heb gepro beerd aan te klampen, de inspanning was te zwaar. De kloof was al te groot. Ik had vandaag een slechte dag. Ja, op een verkeerd moment in de Tour". In tegenstelling tot Erik Breukink en diens ploegleider Jan Gisbers be schouwt 'Perico' de Ronde van Frankrijk nog niet als af gelopen. „Ik heb nog niet verloren, al moet ik toegeven dat het moeilijk zal worden de ronde te-winnen". BLAGNAC In Blagnac starten 161 voor de zestiende etappe van de Ron de van Frankrijk, die de renners over 215 kilometer door de Pyrene eën naar de streep in Luz Ardiden voert. De rit telt één berg van de eer ste categorie (Aspin, na 150 km) en twee van de buitencategorie (Tour- malet na 180 km en de aankomst op Luz Ardiden). De slotklim bedraagt 13 kilometer Weer: warm, peloton doet het de eerste 100 km kalm aan. 20 km, le tussensprint: 1 Museeuw (6), 2. De Clercq (4), 3. Ludwig (2). 78 km, 2e tussensprint: 1. Museeuw (6), 2. Ludwig (4), 3. De Clercq (2), 112 km, top Cöte de Monlong, 3e cat: 1. Claveyrolat, 2. Duclos-Lassalle, 3, Bagot. 140 km: aan de voet van de Aspin versnelt TVM'er Muller. Zwitser krijgt klassementsleider Chiappucci, Jerome Simon, Bagot, Martinez Tor res, Bruyneel en Palacio mee. Hal verwege sluiten Konisjev en Hernan- Van kilometer tot kilometer 150 km: top Aspin, le cat: 1. Chiap pucci, 2. Hernandez. 3. Bagot, 4. Mül- ler, 5 Bruyneel, 6. Claveyrolat, 7. Je rome Simon, 8. Palacio, 9. Martinez Torres, 10. Konisjev. Conti op 16 se conden. Groep Lemond, Delgado, Breukink 0.34. In afdaling ontsnapt Milller uit kopgroep. 163,5 km: voorsprong Muller 0.16 op zestien achtervolgers, 2.25 peloton. 176 km: uitval Martinez Torres tij dens beklimming Tourmalet. Breu kink kan tempo Lemond, Delgado, Indurain niet meer volgen. Neder lander wisselt twee keer van fiets. 180,5 km: Top Tourmalet, buitencate gorie: 1 Martinez Torres, 2. Palacio op 1 24, 3. Conti 1.42, 4. Chiappucci, 5. Bruyneel, 6. Jerome Simon, 7. Cla veyrolat op 2.04, 8. Indurain op 2 50, 9 Lemond, 10. Montoya. 11 Delgado. Groep Breukink/Alcala op 3.40. op achtervolgende groep Lemond 3.15, Breukink en Alcala volgen op 4.35. 207 km: tijdens beklimming Luz Ar diden versnelt Parra. Lemond klampt aan en gaat door. Alleen In durain en Lejarreta kunnen Ameri kaan volgen. Lejarreta valt later weg. 212 km: Lemond en Indurain passe ren leeggefietste Martinez Torres. 215 km: Indurain laat Lemond achter en wint. Amerikaan mist op 5 secon den de gele trui, die om de schouders van de verrassende Chiappucci blijft. -Breukink verliest 4.16 op Lemond en verspeelt tweede plaats in de rang schikking. Lemond wordt tweede in algemeen klassement, Delgado derde, Breukink vierde. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 20.55 uur. Wereld- spelen Gehandicapten. Nederland 3, 19.15 uur: Tour de België Frans, 20.05 uur: Tour de BBCC2, 00.20 uur: Cricket. Eurosport, 18.00-02.30 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur: Tour de France. België Nederlands 2, 15.00 uur: Tour de France. België Frans, 15.00 uur: Tour de BBCM, 15.20 uur: Golf. BBC 2, 10.30 uur: Cricket; 11.10, 14.35 en 17.00 uur: Golf. Eurosport, 10.00-18.00 uur: >oks nu zeker n halen Parijs |z ARDIDEN Op bij- veertien minuten van jjuel Indurain drukte Ven Rooks zijn fiets r de streep in Luz Ardi- In gezelschap van jbenens, Kelly, Bagot en |nnelli had de Nederlan- de klim van 13,5 kilo- fer naar een hoogte van 1(5 meter voltooid. „Dit is t achter de rug. Ik heb >r een dag overleefd", 4en de eerste woorden de kopman van Peter 11 30-jarige Noordhollan- I zei dat hij zich beter gevoeld dan in de jrgaande dagen. Vervol- Is kwam de renner, die jr Panasonic aangetrok- is voor een top-positie t Jiet Tourklassement, tot j conclusie: „Ik twijfel ft meer. Parijs haal ik. 1t mag geen probleem pks was na Breukink de fcede Nederlander aan de jsh. Zijn landgenoten ar- 'berden allen binnen de Jslimiet. Als laatste werd Paul van Poppel ge- i Olaf Ludwig. De Oost- Jtser behield de groene i. Zijn voorsprong op jseeuw slonk echter tot punten. LUZ ARDIDEN De kritische opmerkingen van de sceptici verstom den gisteren. De snerende geluiden over Greg Le mond vervaagden tegen de flanken van de Pyre neeën. De Amerikaan gaf de kritische volgers een vlijmscherp antwoord. De wereldkampioen lijkt op nieuw op het juiste mo ment ih' een superieure vorm te verkeren. Op weg naar Luz Ardiden de monstreerde de Tourwinnaar van een jaar geleden een over macht, waaraan alleen 'su perknecht' Miguel Indurain kon tippen. Het machtsvertoon was net niet voldoende om de dappere Claudio Chiappucci uit de gele trui te rijden en In durain van de ritzege af te houden. Het deerde de Ameri kaan niet, want hij deelde Del gado en Breukink gevoelige tikken uit. Of ze hard genoeg waren om zondag voor de der de keer in zijn loopbaan de Ronde van Frankrijk te win nen? „Of ik vandaag de Tour heb gewonnen? Dat zien we zon dag in Parijs wel", was het la- konieke antwoord van de Amerikaan. Net zo nonchalant als hij de afgelopen maanden reageerde op het geklets over zijn gewicht, zijn vorm en de schande die gesproken werd over zijn wanprestaties. Tel kens predikte Lemond: „Ik BORDEAUX |Le£rou» O2™"" 'oSaucatsiw- 18e etappe ^gumos heb één doel: de Tour. In de Ronde van Frankrijk moet ik er staan. Niet eerder". Gisteren, in de mooiste etappe tot dusver, stond Lemond op eenzame hoogte. Hij legde, op Indurain na, alle concurrenten zijn ijzeren wil op. Zoals hij za terdag bij wijze van voorproef je op weg naar Saint Etienne al had gedaan. Tussen Blagnac en Luz Ardiden controleerde en heerste de Amerikaan met de stevige ruggesteun van zijn ploegmakkers Cornillet, Boyer en Jerome Simon. Het leverde de Amerikaan bijna de gele trui op, het kledingstuk waar in nu vrijwel iedereen hem zondag op de Champs Elysees gekleed ziet. Op de flanken van de col naar Luz Ardiden opende Lemond als een mitrailleur de aanval. Chiappucci pareerde tot twee keer toe de tempoversnellin gen van de Amerikaan en ging, zoals het een echte leider betaamt, aan het hoofd van het pelotonnetje rijden. „Dat was bluf. En niet zo slim. Ik merkte dat hij zijn mogelijkhe den overschatte", aldus Le mond later. „De laatste week is voor mij altijd de beste in de Tour. Ik groei iedere dag. Ik ben tevreden, ondanks dat ik de gele trui nog niet heb. Maar vorig jaar heb ik die ook pas op de laatste dag in Parijs ver overd. En dat telt". Chiappucci behield dus het kostbare stukje textiel om zijn schouders. Van de grote marge op Lemond bleef slechts vijf seconden over. Het was de be loning voor het gedurfde en moedige koersen. Zonder angst immers had de 27-jarige Italiaan het initiatief genomen. „Het klinkt afgezaagd, maar aanvallen is de beste verdedi ging. Ik ben op kop gaan rij den, omdat ik me de afgelopen dagen vernederd voelde. Nie mand nam me eigenlijk se rieus. Dat zal na vandaag wel anders zijn". Overzicht van het slot van de etappe van gisteren, waarin Greg Lemond zijn slag sloeg en de gele nog net op een paar seconden miste. FOTO: ANP reukink kijkt achterom naar de ploegleidersauto om een nieuwe fiets te bemachtigen^ LUZ ARDIDEN Erik Breukink moest even slik ken, maar lang treurde hij niet na. Tegenover de we tenschap dat hij de Tour vrijwel zeker niet zal win nen, stond immers een reeks goede ervaringen. De Tourbalans van Breu kink slaat uit naar de po sitieve kant. De Nederlan der keert volgende jaar gesterkt terug in de Ron de van Frankrijk. Met de intentie na Jan Jansen en Joop Zoetemelk Neder lands derde Tourwinnaar geworden. De winst van Breukink ligt voor een belangrijk deel op het mentale vlak. Zijn capaci teiten als ronderenner zijn aan geen enkele twijfel onderhe vig. Hij heeft nu de weten schap dat het laatste stapje naar de gele trui niet ver meer is en bovenal de moeite van een extra investering meer Van onze V_J verslaggever dan waard is. De bescheiden Breukink houdt zich op de vlakte, maar zijn ploegleider Jan Gisbers heeft minder reserves als naar de kansen op een Tourzege van Breukink worden ge vraagd. Gisbers: „Breukink in deze vorm moet alleen nog le ren zijn pijngrens te verleggen. Dat lichamelijk proces is bij hem nog niet voltooid. Hij moet nog harder voor zichzelf worden. Als Breukink die drempel neemt en hij blijft ge zond, is hij een regelrechte kandidaat voor een Tourzege in de één van de eerstkomen de vijf jaren. Bedenk wel, dat de generatie Lemond en Del gado rond de dertig jaar is. Breukink behoort, met Miguel Indurain en Gianni Bugno, tot de groep opvolgers". Deugd Zelf wil Breukink niet hoog van de toren blazen. Hij is te vreden met zijn prestatie en het doet hem vooral deugd dat de traditionele zwakke dag tot op heden is uitgebleven. „Hoe wel ik nog niet weet hoe ik herstel, want ik ben bijzonder diep gegaan", bouwt hij reser ves in. „Ik kon het tempo van Lemond niet volgen, maar van een echte inzinking was geen sprake. Lemond wint de Tour, dat lijkt me zeker. Ik richt me nu op een podiumplaats. Dat is al meer dan waarmee ik voor af rekening had gehouden. Al cala vertrok immers als kop man en ik had in zijn schaduw een vrije rol. Na de Alpen zijn die posities gewijzigd. On danks de teleurstelling ben ik beslist niet ontevreden". Eén van de redenen voor Breukink om content op deze Tour terug te kijken, is dat hij zijn ploeggenoten kan vertrou wen. Gisteren reed Sean Kelly in zijn dienst, stond Jos van Aert zijn fiets aan hem af toen de derailleur brak en offerde Raul Alcala, ondanks een goe de vorm, zijn kansen volledig voor de Nederlander op. Dat is voor een nieuweling in de ploeg een prettige gedachte. Zijn uitspraak, dat hij zich op zijn gemak voelt bij PDM is daarom zwak uitgedrukt. Breukink is gewoon op zijn plaats onder de hoede van Gis bers, die hem tevens de gele genheid geeft een programma af te werken dat helemaal op de Ronde van Frankijk is af gestemd. Die loyaliteit om hem heen heeft Breukink zijn zelfvertrouwen volledig terug gegeven. En bovenal nieuw elan gegeven. De geboren Gel derlander wordt namelijk voor het eerst serieus genomen door alle Tourfavorieten. Daar was de afglopen drie jaar geen sprake van, zijn goede klasse ringen in de Ronde van Italië ten spijt. CcidóG Somotu ;amme ïnileve nk d< DEN - Het sterk be- tennistoernooi in |egom is reeds beroofd enkele kanshebbers. lukte Mark Gaemers HEC niet alleen de als [de geplaatste Jeroen uit te schakelen met jj 7-6, maar ook om in D 0re Willemse een voet te zetten. de C-partij voor Gae- nog een vervolg, na de ïrkelijke zege op Willem end hij wel zijn Waterloo j). Niels Couvreur zette te- hem een 6-7 setverlies in Mgende twee delen recht, ïn 6-1. Daarnaast plaatste 'reur zich, evenals Bert lema en Jelle Rinzema, de kwartfinale in C2. ?1 Swart bereikte dezelfde le in Cl middels een twee overwinning op Remo 'man. De dames die op ïlfde niveau actief zijn, men vandaag pas aan hun ijen. Iers is dat in B, waar Mir- meer in de beslissende set bracht Bouwhuis in de volgen de ronde. Stadt haalde zijn gram in het D-toernooi door favoriet Maarten Buys met twee maal 6-4 verder spelen te beletten. Ook de als tweede geplaatste Nijhof kon vroegtij dig zijn racket in de hoes stop pen. Minder goed verging het eveneens de wedstrijdleiding op het sportieve vlak. Zo ver loor niet alleen Martijn v.d. Hoorn, maar ook Hank Glans beek. Een voorbeeld dat Wil lem Renee tezamen met Loek Koek in HDD 30+ volgde. In twee sets werd dit als eerste geplaatste koppel door Gerard Bakker en Hein Chrispijn ver slagen. Har Walenkamp en Dennis v.d. Water, van wie werd verwacht dat zij tot de halve finale zouden reiken, kwamen eveneens niet verder. Het herenenkelspel D30+ raakte eveneens de favoriet kwijt. Herman van Ruiten bleek niet opgewassen tegen Ruud Klint, die inmiddels al is doorgedrongen tot de kwartfi nale na een zege op Kees van Bostelen, 6-0, 6-2. De krachts jam Siemerink en Jeanine Ge- levert door simpele zeges een ronde verder kwamen. Dat kan niet van Onno Guinau ge zegd worden. Bij de heren moest hij zijn meerdere erken nen in Gert Jan Egberink met 7-6, 3-6, 6-4. Ook Perry Paauw en Bartel Swart vochten een driesetter uit, met de eerste als winnaar. Zee en Duin-speler Leon Damen werd een voet dwars gezet door Marcel van Rijn, terwijl Marco Mattke sneuvelde tegen Rob Jansen. Onno van Paridon, de kers verse districtskampioen in B2, kende geen medelijden met Johan Draulans. De geplaat sten begingen geen fouten. Zo kwam niet alleen Kees Heemskerk een ronde verder, maar zag ook Guido Tijbosch kans om van Edwin de Vries te winnen. Robert Paul Hartwijk heeft tij dens het toernooi van Alke made in HEC nog geen fout begaan. De getipte finalist ze gevierde met 7-6, 6-3 over Yvan Jonker. Arjan Stadt speelde een spannende pot te gen Ton Bouwhuis. Een break verhouding was beter in de partij tussen Jan van Galen en Fred Vrijen, waarbij eerstge noemde in drie delen won. De dames hebben tot op dit mo ment nog niet al te veel partij en afgewerkt. In DEC noteer den Anouk Wanders en Linda v.d. Mey het enige resultaat, 4- 6, 5-7 voor Linda v.d. Mey. Riet Akerboom en Joke Kralt, als derde geplaatst in DDD30+, stonden Riet Hoog- enboom en Rini v.d. Wereld vijf games toe. I LEIDEN Het LC Master- stoernooi vormt dit seizoen dan wel niet de belangrijkste doelstelling voor Martijn Krans, winnaar van vorig jaar, toch stelde de Leidenaar in het afgelopen weekeinde duidelijk zijn kandidatuur. Krans, die pogingen onderneemt om op de A-lijst te komen, profiteer de optimaal van de extra pun ten die nu eenmaal bij de dis trictskampioenschappen wor den vergeven. In de rang schikking volgt de student na tuurkunde zijn verliezende op ponent in de districtsfinale, Jan Willem Lugthart op de B-speelster Bionda Zonderop gebruikte datzelfde toernooi om Angelina Rammers op rui me achterstand te zetten. De Unicumse voegde 5 punten aan haaf totaal toe en komt daarmee op 15, terwijl Ram mers op 7 bleef staan. Ben de Bruin verstevigde zijn positie bij de eerste acht, die allen recht hebben op deelna me aan de Masters, door HEC op zijn naam te schrijven. Bij de dames nestelde Sandra Faas zich aan kop van de C-lijst, omdat Ingrid Kruit eveneens puntloos bleef. In D konden Jan Willem Giliyamse en Yvonne Schoordijk de meeste punten op hun conto bijschrij- kerken (Unicum) 7; Wouter Heyde (Unicum) 6; Elmar Gerth (Leeu- wenbergh), Onno van Paridon (Uni cum) 5; Tom Bulters (Merlenhove), Onno Guinau (TEAN), Frank Liefbroer (TEAN), Rogier Liefbroer (Nieuw Ven- dXmes b: Bionda Zonderop (Uni cum) 15; Angelina Rammers (De Mun- nik) 7; Petra Wessels (Hillegom) 6; Jac queline Paauw (Unicum), Elly Reeuwijk (Lisse). Irma van Seeters (De Meren- wijk), Mirjam Siemerink (Unicum) 5; Cindy Berkhout (Hillegom) 4; Carola Geerlings, Jeanine Gelevert-Jünger (Unicum), Saskia Paauw (De Munnik), Claudia Witteman (De Munnik) 3. heren c: Robbert-Paul Hartwijk (Unicum) 19; Ben de Bruin (De Boek horst) 17; Patrick Kleian (Lisse), Mickel Verkerk (Unicum) 13; Jan van Leeu wen (TEAN), Oscar Schoordijk (De Me- renwijk) 10; Jeroen Vink (Hillegom) 9; Willem Visser (Hillegom) 7; Xander Hertzmann (Casino), Martin Hoekstra (Hillegom) 6 dames c: Sandra Faas (Lisse) 14; In grid Kruit (De Merenwijk) 13; Kim Dirkse (Unicum) 11; Cariene Smaal (De Munnik) 10; Joan Zonnevylle (De Mun nik) 7; Judith Verhoeff (Zee en Duin) 6; Ingrid Bavelaar (De Munnik), Berna- dette Kortmann (Unicum), Nancy Faas (Lisse), Inez Franke (TEAN), Marijke Kramer (Forescate) 5. heren d: Alexander Balk (Casino) 23; Sipko Adriaansen (De Munnik) 22; Jan Willem Giliyamse (Hillegom), Ar jan Stadt (De Munnik) 15; Jeroen Leu- nisse (De Munnik) 12; Maarten Buys (Alkemade) 10; Ronald Rijsdorp (Uni cum) 8, Sander Geerlings (De Boek horst), Leon van Leeuwen (Zevenhui zen), Hanno van der Mark (Artesia), Ramon Otto (Ter Aar), Patrick Wijffel- man (De Leidse Hout) 7. dames d: Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 27; Judith Pietersen (De Munnik) 13; Céline Froma (Artesia) 12; Lisa Colson (Hillegom), Ruby Pennings (De Boekhorst) 9; Sonja Sjaardema (Lis se) 7;, Renske Jonkeren (De Munnik) 6; Karin van den Berg (De Merenwijk), Nicole van Stein (Hillegom), Manon Terpelle (De Woerd), Erica Vink (Dek ker) 5. herendubbel d30+ Johan Duyn (Unicum)/Bob Logger (Unicum); Henny van Kampen (Hazerswou- de)/Chris van der Klugt (Hazerswoude); Dick van der Neut (Lisse)/Jan Lang straat (Lisse); Loek Koek (Alkema- de)/Sjaak van Veen (Alkemade); Ferry van Haver (De Munnik)/Ron de Vos (De Munnik), Lex Dittmar (Artesia- )/René Holman (Schapekolk), Han Sal man (Gevers)/Jaap van der Bent (Ge vers), Bob Logger (Unicum)/Henk Feu- nekes (Unicum), J. de Boer (Zoeter- meer)/J. Grootjans (Zoetermeer), Wil lem Crama (TEAN)/Wim Schreuder (TEAN), Paul Graafland (Hoogmade- )/Carel Wijdeveld (Hoogmade). damesdubbel d30+: Marlies Kruit (De Merenwijk)/Traudi Witte- veen (De Merenwijk); Alie Snellenberg (Artesia)/Hennie Verhage (Artesia); Wil der Meer (Huis ter Duin)/Dorien de (Alkemade); Ineke Knol (De Munnik- )/Hanny Verwoert (De Munnik), Inez Geus (TEAN)/Marianne Zuidam (TEAN), Door de Ruyter (Huis ter Duin)/Joke Bechtum (Casino), Marian Kesteloo (De Munnik)/T. Boxsel (Dé Munnik), G de Bruyn (Forescate)/Ma- rian Fillié (Nieuwe Sloot), Wil Boom (Be Fair)/Matja Kuiper (Be Fair), Hilde de Vries (Artesia)/Joke Meeuwse (Arte- in de Tour de France „Voor mijzelf was het een ontgoocheling. Uiteraard heb ik er steeds rekening mee gehouden dat ik een terugval zou krijgen. Je gaat daar uiteraard niet op zitten wachten. Het zat er een beetje aan te komen toen ik in de aanloop naar de Aspin het wiel van Lemond niet kon houden. De genadeklap kreeg ik bij het beklimmen van de Tourmalet. Tot twee keer toe een kapotte fiets. Het heeft me volledig uit mijn ritme gehaald. Maar het zou flauw zijn om daar alles aan toe te schrijven. Kijk, Alcala heeft me de Tourmalet opgeholpen en ook nog een stuk naar die pesterige Luz Ardiden. Daarna waren zijn krachten ook op en is hij nog een minuut op mij achtergebleven. Inmiddels staat voor mij vast wie deze Tour gaat winnen. Dat wordt een herhaling van vorig jaar. Alleen zal het verschil met de concurrentie veel groter zijn in Parijs. Zelf hoop ik dat vandaag geen mindere dag volgt. Als de koers niet te hard wordt en ik bij kan blijven dan zit er wellicht nog een plaatsje op het podium in. We hebben ons allemaal verkeken op die Chiapucci. Wat een karakter heeft die kerel! Eerst initiatief nemen, daarna op het tandvlees bij Lemond in de buurt blijven en vervolgens ook nog eens, als alle energie uit het lichaam is, de reserves aanspreken om vijf seconden voorsprong op de Amerikaan te houden. Petje af. Ook hij zal wellicht de tol moeten betalen. Vandaag de Aubisque en die is ook niet voor de poes. Heel misschien krijgt ook Lemond een tik en dan komt de hele zaak op de kop te staan. Verwachten doe ik het eerlijk gezegd niet. Je zoekt bij jezelf naar oorzaken. Daar moet ik nog eens diep over nadenken. Ze zullen wel weer met verhalen komen over die ene zwakke dag die Breukink altijd heeft. Ze doen maar. Voor mij is de Tour nog altijd geslaagd als ik bij de eerste tien in Parijs eindig. En dat wil ik koste wat kost bereiken sportuitslagen WIELRENNEN Tour de France Zestiende etappe, Blagnac - Luz Ar diden: 1. Indurian (Spa) 215 km in 7.04.38 (gem. snelheid: 30,379 km/u), 2. LeMond (VSt) 0.06, 3. Lejarreta (Spa) 0.15, 4. Martinez Torres (Spa) 0.59, 5. Parra (Col) 1.18, 6. Conti (Ita) 1.24, 7. Criquielion (Bel) 1.36, 8. Del gado (Spa) 1.38, 9. Boyer (Fra) z.t., 10. Delion (Fra) 2.00, 11. Chozas (spa) z.t., 12. Philipot (Fra) 2.00, 13. Hamp- sten (VSt) 2.13, 14. Chiappucci (Ita) 2.25, 15. Rodriguez (Col) 2.42, 16. Bruyneel (Bel) 3.21, 17. Fuerte (Spa) 3.33, 18. Palacio (Col) 4.06, 19. Jara- millo (Col) z.t., 20. Bugno (Ita) 4.07, 21. Jerome Simon (Fra) 4.17, 22. Breukink (Ned) 4.22, 23. Rondon (Col) 5.03, 24. Claveyrolat (Fra) 5.09, 25. Lino (Fra) z.t., 26. Ruiz Cabestany (Spa) 5.13, 27. Alcala (Mex) 5.24, 28. Konisjev (Sov) 5.45, overige Neder landers: 48. Rooks 13.57,62. De Vries 16.08, 83. Van der Poel 23.04, 93. Ducrot 24.24, 104. Schalkers z.t., 110. Mottet (Fra) z.t., 114. Maassen z.t., 120. Van Aert 25.15, 121. Solle- veld 25.26, 126. Poels 26.28, 129. Manders z.t., 141. Tolhoek 27.48, 142. Siemons 28.11, 144. Jakobs 29.03, 152. Nljdam 29.34, 154. Van Poppel 29.47, 156. Ludwig (DDR) 30.20, 161. en laatste Fidanza (Ita) 31.33. Algemeen klassement: 1. Chiappucci 69.27.50, 2. LeMond 0.05, 3. Delgado 3.42, 4. Breukink 3.49, 5. Lejarreta 5.29, 6. Bugno 7.48, 7. Chozas 7.49, 8. Criquielion 8.40, 9. Hampsten 9.34, 10 Pensee 11.12, 11. Parra 11.30, 12. Alcala 11.48, 13. Indurain 13.09, 14. Philipot 13.33, 15. Delion 14.58, 16. Ruiz Cabestany 15.44, 17. Palacio 17.03, 18. Claveyrolat 17.26, 19. Con ti 18.03, 20. Boyer 18.46, 21. Bruy neel 23.05, 22. Jerome Simon 24.00, 23. Martinez Torres 24.37, 24. Muller (Zwi) 26.09, 25. Lino 26.14, 26. Ron don 26.49, 27. Fuerte 27.17, 28. Rooks 28.30, 29. KvSlsvoll (Noo) 28.31, 30. Kelly 32.06, 42. Roche 46.56, 45. Mottet 48.19, overige Ne derlanders: 62. Maassen 1.09.17, 65. De Vries 1.11.36, 67. Ducrot 1.13.17, 106. Manders 1.39.00, 116. Solleveld 1.41.43, 117. Van der Poel 1.41.50, 123. Poels 1.45.16, 127. Schalkers 1.50.28, 130. Tolhoek 1.51.42, 136. Nijdam 1.57.35, 137. Van Aert 1.57.48, 138. Jakobs 1.57.50, 146. Siemons 2.06.13, 148. Van Poppel 2.10.23, 150. Ludwig 2.11.44, 161. en laatste Massi (Ita) 2.58.13. Dagploegenklassement: 1. ONCE (Saiz) 21.17.08, 2. Z (Legeay) 2.47, 3. Banesto (Echavarri) 3.27, 4. Postobon (Mesa) 11.45, 5. Lotto (Vandenbrouc- ke) 17.51, 6. Kelme (Carrasco) 18.46, 7. PDM (Gisbers) 20.29, 17. Panaso nic (Post) 42.49, 21. TVM (Priem) 48.15, 22. Buckler (Raas) 1.02.44. Algemeen ploegenklassement: 1. Z (Legeay) 208.31.43, 2. ONCE (Saiz) 9.35, 3. Banesto (Echavarri) 24.59, 4. PDM (Gisbers) 38.05, 5. RMO (Vallet) 56.34, 6. Postobon (Mesa) 1.10.06, 13. Panasonic (Post) 2.12.06, 20. TVM (Prlem) 2.42.09, 21. Buckler (Raas) 2.57.56. Puntenklaaaement: 1. Ludwig (DDR) 208 punten, 2. Museeuw (Bel) 176, 3. LeMond 101, 4. Kelly 95, 5. Chozas 78, 6. Delgado 77. 7. Indurain 75, 8. Lejarreta 75. 9. Colotti (Fra) 74, 10. Fidanza (Ita) 74. 11. Breukink 73 Bergklassement: 1. Claveyrolat 318, 2. Chiappucci 165, 3. Indurain 153, 4 Conti 149, 5. LeMond 135, 6. Lejarre ta 94. 7. Chozas 90, 8. Martinez Tor res 84. 9. Parra 84, 10. Bugno 83, 11. Breukink 83. 12. Delgado 74. Algemeen jongerenklaaeement: 1. Delion (Fra) 69.42.48, 2. Martinez Torres (Spa) 9.39, 3. Lino (Fra) 11.16, 4. Konisjev (Sov) 18.25, 5. Mejia (Col) 45.34. 6. De Vries (Ned) 56.38.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7