Martijn Krans kan niet overtuigen ZOEK JE WATANDERS, KOM JE NAAR MIJNDERS TENNIS CIRCUIT Poldercross in Oegstgeest £5 Top-honkbal in Alphen Rabobank O Yan der Velde pakt record Ceidóe Sommit BEVERWIJK, aan de Meubelboulevard, Parallelweg 98 Tel 02510-29062 Donderdag koopavond. Ma.mi. 13.00 u. geopend. Eigen parkeerterrein CAPELLE A/DIJSSEL, Meubelboulevard, Lylantse Baan 8 Tel. 010-4508144 Langs de Rijksweg Rotterdam-Utrecht. Vr koopavond Ma mi. 13.00 u. geopend Eigen park.terr. DIEMEN, Meubelboulevard, Sniep 10. Tel 020-901441 Langs de Rijksweg Amsterdam-Amersfoort. Vr. koopavond. Ma.mi. 13.00 u. geopend Eigen parkeerterrein. LEIDERDORP, Meubelplein 9, naast het Elisabeth Ziekenhuis Tel. 071-412701 Donderdag koopavond. Ma.mi 13 00 u. geopend. Grote parkeerruimte. SLIEDRECHT, Meubelboulevard, Leeghwaterstr. 237. Tel. 01840-19000. Langs de Rijksw. Goririchem-Rotterdam. Afslag Wijngaarden. Do koopavond. Ma.mi. 13 00 u geop UTRECHT, Meubelboulevard, Kaap de Goede Hooplaan 20 (Kanaleneiland). Tel. 030-887007. Do. koopavond. Maandagmiddag 13.00 u. geopend. Eigen parkeerterrein. OEGSTGEEST Een poldercross dwars door de Kamphuizerpolder wordt vanavond in Oegstgeest ge houden. De route loopt dwars door de polder en de deelnemers vinden vele sloten op hun pad. Het Oegst- geester Kanaal wordt tweemaal Zo overgezwommen. Het pal nor( eindigt op het Boerhaavepleii ron; startschot wordt om half acl ,nd( geven bij het buurthuis in de^aa Buitenlust. De inschrijving ondi een uur tevoren in het buurl KOMPLEET INTERIEUR De vier met een sterretje gemerkte meubelen zijn als ^kompleet interieur leverbaar van f. 4524,- voor OPR U I M PRIJS SPORT CetdóeSou/MMit donderdag 12 juli 1990 pagi» LEIDEN Martijn Krans is de vijfentwintigste edi tie van de districtskampi oenschappen allerminst overtuigend van start ge gaan. De Leidenaar, getipt voor een plaats in de finale, won giste ren dan wel in twee sets van Marcel Lolling, maar zijn min dere vorm doet vrezen voor de volgende ronde. Onno van Pa ridon kon bijna vroegtijdig zijn biezen pakken. Tegen Pieter Guyt overleefde de B2-speler echter een matchpoint, om het daarna zelf af te maken. Onte vreden verliet Martijn Krans baan twee van het Unicumse tennispark. De B-speler, die dit seizoen zijn heil zoekt buiten het Leid- se circuit, kreeg van Marcel Lolling heel wat meer tegen stand te duchten dan hij eerder in Lisse had meege maakt. Toen werd het nog 6-2, 6-4, wist Krans zich na afloop te herinneren. Ditmaal stapel den de problemen 2ich met name in de eerste set op. Zo bleef de student natuurkunde regelmatig het antwoord schuldig op de sterke service van Lolling, had hij last van de wind en liep ook zijn back hand niet zoals het zou moeten. „Vorig jaar had ik deze partij, denk ik, nog verlo ren", liet Krans weten. „Om dat ik vaker buiten Leiden tennis, speel nu ik veel meer kritieke potten". Een bewuste keuze. Niet al leen, omdat Krans niet telkens tegen dezelfde namen wil spe len, maar ook omdat hij wil trachten punten te vergaren voor de A-lijst. Buiten zijn wild-card voor het toernooi op zijn eigen thuisbanen, lukte het hem in de overige drie A- Ondanks dat het niet goed ging, won ik daardoor wel makkelijk mijn service-ga mes". Een onderdeel waar hij lange tijd samen met trainer Frank Vahle op geoefend heeft. Desondanks kon hij niet voorkomen dat Lolling op een belangrijk moment door zijn service brak. Op 5-4 kreeg de Unicummer de gelegenheid de eerste set naar zich toe te trek ken. Een feest dat Lolling met een paar goede returns uitstel de. Via de tie-break werd als nog orde op zaken gezet. De tweede set trok de Leide naar met 6-2 naar zich toe. Krans: „Ik was er vandaag ge woon niet bij. Zo had ik bij voorbeeld mijn shirtjes verge ten". De als tweede geplaatste speler gelooft echter niet dat de slechtere vorm van blijven de aard is. „Sinds vrijdag heb ik niet meer gespeeld. Een si tuatie die ook ik tijdens het toernooi bij TEAN meemaak te. Daar ging het na de eerste partij steeds beter, dus verge lijk ik het daar maar mee". Daarbij komt dat Krans nog iets recht te zetten heeft. „Vo rig jaar had ik het gevoel dat ik de districts kon winnen, maar ondanks dat ik in de hal ve finale goed speelde, werd ik gedold door Marcel Vink". Evenals Martijn Krans bereik ten Kees Heemskerk en Leon Damen de volgende ronde. Had Heemskerk nog een derde set nodig tegen Mark Nagel- kerken, Damen deed het in twee delen. Zijn aanvallende spel miste zijn uitwerking te gen Frank Liefbroer niet. „Defensief zijn wij gelijkwaar dig, maar doordat ik achterin wat fouten maakte, kwam Frank toch weer in zijn spel. Hij heeft zijn kansen gehad, maar vergat ze af te maken". In de tweede set brak Damen op het juiste moment door de service van zijn tegenstander heen. Bij een stand van 5-5 maakte hij het met 7-5 uit. Frank Liefbroer had toch al een ongelukkige dag, omdat hij in de dubbel ook nog eens verloor. Met zijn broer Rogier was hij niet opgewassen tegen het duo Herman van der Ca- pellen en Bob van Overbeeke. Eenzelfde lot was Marcel Lol ling, spelend met Onno Gui- nau, beschoren. Slechts vier games kreeg dit koppel cadeau van Ronald Eleveld en Marcel Vink. In HEB2 overleefde favoriet Onno van Paridon een match- punt tegen Pieter Guyt. Ver volgens trok de Katwijker de partij, die alles in zich had wat tennis kan bieden, met 6-1 in de derde set naar zich toe. Een blessurebehandeling kon ook Maarten Kallenberg niet red den. Met 4-6 in het beslissende deel bleef hij uiteindelijk het antwoord op Sjoerd van der Mark schuldig. In de C-categorie legde outsi der Marcel van Gaaien het in drie sets af tegen Mickel Ver kerk. De als vijfde geplaatste speler Jan van Leeuwen werd door Jeroen Vink uit het toer nooi gestoten. Bij de dames had de getipte finaliste Inez Franke een zware dobber aan Carine Smaal. Nancy Faas had uiteindelijk een tie-break no dig om Loes van der Heiden verder spelen te beletten. Arjan Stadt verliet als geplaat ste speler het enkeltoernooi in D. Wouter van Tongeren had hier de langste adem PETER VAN DER HULST Uitslagen HEBl: K. Heemskerk - M. Nagelkerken 2-6^ 7-6, 6-3; M. Krans - M. Lolling 7-6, 6-2; L. Damen - F. Liefbroer 6-2, 7-5. HEB2: C. Asselbergs - M. Mel- lema 7-6, 6-4; O. van Paridon - P. Guyt 4-6, 7-6, 6-1; S. v.d. Mark - M. Kallenberg 6-3, 2-6, 6-4; J.A. Bakker - M. Gerritse 6-2, 6-2. DEB2: S. Paauw - I. v.d. Oudenrijn 6-2, 6-1, M. Kuipers - A. de Kroon 6-1, 6-2. HDB: J. Draulans/Ph. Nagte- geller - E. Bolten/J.P. Hart- wijk 7-6, 6-4; H. v.d. Capel- len/B. van Overbeeke - F. Liefbroer/R. Liefbroer 6-4, 3- 6, 6-4; L. Damen/J.W. Lugt- hart - R. Bouwman/P. Paauw 6-1, 6-2; C. Asselbergs/M. Na gelkerken - J. van Leeu wen/R. van Marwijk 6-2, 7-5; R. Eleveld/M. Vink - O. Gui- •riau/M. Lolling 6-2, 6-2. DEC1: C. Smaal - I. Franke 7- 5, 1-6, 6-1; L. v.d. Heiden - N. Faas 6-1, 3-6, 7-6. HEC1: R. Lammens - E. Langelaan 7-5, 6-4, M. Verkerk - M. van Gaaien 7-5, 4-6, 6-4; J. Vink - J. van Leeuwen 4-6, 7-5, 6-1; G.J. Anker - M. v.d. Schoor 6- 3, 6-3; B. van Overloop - J. Westdijk 5-7, 6-1, 6-2; G.J. Bakker - R. Canter Visscher 6- 1, 6-2. HEC2: V. Goedege- buure - E. Leunisse 6-1, 6-4. HDC: A. Diehl/M. Smit - I. Jonker/M. Lugthart 6-3, 6-4; M. van Doorn/W. Steggerda - H. Lorscheyd/R. Rijnsburger 7-5, 6-4; E. Arbman/M. van Gaaien - M. Noort/M. Spigt 6- 3, 6-2; M. v.d. Schoor/L. van Wijk - J. Manuputty/G.J. On- vlee 7-5, 6-2. GDC: P. Meijs/W. Visser - A. Bon- net/M. Royen 6-3, 6-2; S. Sjaardema/S. Kusters - K. Dirkse/A. Sterkenburg 4-6, 6- 4, 6-4. HED1: R. Hertzen - A. Broek hof 6-2, 3-6, 6-2; R. v.d. Mark - 5, v.d. Beek 6-3, 5-7, 7-6; R. Wijffelman - A. Sterkenburg 6-3, 6-4; J.W. Giliyamse - M. Dahlhaus 6-3, 6-4; W. van Tongeren - A. Stadt 3-6, 6-3, 6- 3; A. Balk - P. Niezen 6-4, 6-0; J. Leunissen - T. Boef 6-1, 6-2; H. v.d. Mark - G. Scheers 6-2, 6-0. DED1: Y. Schoordijk - M. Buys 6-3, 6-0. HED2: O. Kist - M. Serlie 6-4, 6-1; M. Volwater - P. Dirkse 6-2, 6-4; J. Zand bergen - A. Redel 6-0, 6-4; J. Poot - K. Pronk 6-1, 6-3. HDD: T. Boef/R. Wijnveldt - H. van Velzen/M. Volwater 7- 5, 5-7, 6-3; S. Adriaansen/B. Blok - N. Bronsgeest/O. Kist 6-4, 3-6, 7-5; H. Heemskerk/M. de Bruin - J. van Duyn/C. den Hollander 6-3, 6-4; M. Se- lier/W. van Tongeren - R. Gunthardt/G. Verdoes 6-0, 6- 1; P. v.d. Berg/J. Zandbergen - C. Pronk/K. Pronk 6-2, 6-2; E. Dahlhaus/M. Dahlhaus - F. Vrije/W. Mooi Wilten 6-2, 6-1; R. Bakker/S. Bakker - M. Schaling/E. Westerburgen 7-5, 6-2. DDD: N. Castelijn/S. Huisman - J. Knott/I. Maassen 6-0, 6-2. GDD: R. Jansen/B. Logger - K. van Heynin- gen/G. Scheers 6-1, 6-2; J. Ey- maal/O. Huizing - C. Pieter- se/R. Bakker 6-3, 6-4. HE 35+: A.W. van Zoelen - K. van Emmerik 6-2, 6-3; H. Saidi - F. van Aken 6-0, 6-0; A. Ta- lakua - F. van Haver 6-1, 6-1; R. Engel - J. van Duivenboden 6-2, 6-2. DE 35+: T. van Bo- chove - T. van Duyn 7-5, 5-7, 6-3; I. Voskuyl - S. Huiskamp 6-3, 6-1. DD 35+: H. Kallen- berg/M. Meijer - J. Dessing/C. Kroon 6-2, 6-4; E. Gerrese/S. Huiskamp - C. Bank/A. de Bok 1-6, 6-2, 6-2; C. van Hou ten/A. Vink - R. Bakker/Y. Cromheecke 6-1, 6-2. GD 35+: M. Leunisse/V. Leunisse - E. Westdijk/J. Paauw 2-6, 6-4, 6- 1; L. Adriaanse/R. den Boeft - T. Remmerswaal/J. van Haar- en 6-0, 6-0. HE 45+: J. v.d. Maarl - Th. Sanders 6-4, 4-6, 7-6; J. Bekke- ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de tweede keer houdt de Alphense honk- en softbalclub Alphians het Dick van der Klaauw toernooi. Net als vorig jaar komt een team van de Amerikaanse luchtmacht (Top Gun) naar Alphen, waar dit keer het Paris Saint Germain debuteert. Topattractie is het team van de Amerikaanse At- hlets in Action, dat niet alleen de toernooiwinst van vorig jaar wil herhalen, maar ook een week lang clinics geeft. Alsof er niet gewoon een spannen de en krachten vretende competi tie is voor de mannen van het eer ste van de Alphians worden zon dag aan het eind van de avond de prijzen uitgereikt van het tweede Dick van der Klaauw toernooi. Vorig jaar een geslaagd evenement met een sterke winnaar in de Amerikaanse jongeren van de At hletes in Action, met als tweede de Alphians en het Amerikaanse le- gerteam van Top Gun als derde. Deze drie teams komen ook dit jaar weer actie en krijgen als vier de ploeg in de strijd het Franse Pa ris Saint Germain. Vier tean volgens de organisatiecomi garant staan voor spectakula vite spannend honkbal. VanwegjT" competitieverplichtingen vaiid Alphians (de dubbel tegen het >™s sterdamse O VVO staat op he"^® gramma) begon het toernooi ren al met de twee topteam vorig jaar. Zaterdag start d met een demonstratie van Amerikaans honkbal als At tegen Top Gun aantreedt, uur). Alphians werkt dan competitiewedstrijd af om d weer aan de toernooiverplii el< gen tegemoet te komen tegdei Parijzenaars (18.00 uur). Zd-'n begint Athletes in Action opilrer om 10.30 uur, maar dan tegi'9et Fransen. Om 14.00 uur tredej;°N zelfde Franse honkballers ai gen de Amerikaanse milit die op hun beurt weer om uur tegen gastheer Alphians treden. Daar tussendoor wordt het ans complex nog bezocht doe Zweedse nationale jeugdtear zijn op weg naar Antwerpen, volgende week het Europees pioenschap voor junioren afgewerkt. toernooi waar hij aan deelnam een keer door de kwalificatie te komen. De Unicum-speler is niet alleen van mening dat hij daardoor in speltechnisch op zicht beter is geworden, maar dat hem dat ook mentaal goed heeft gedaan. „Hier win je veel partijen toch nog op je naam. Buiten het district kent niemand je. Meestal ben ik dan alleen en als je dan in de derde set wint, terwijl het pu bliek voor je tegenstander is, dan is dat lekker". Krans sloot daarom niet uit dat zijn naam tegen Lolling van doorslaggevende beteke nis is geweest. Maar ook zijn verbeterde service speelde vol gens de Leidenaar een belang rijke rol. „Ik durf de bal nu verder voor me op te gooien. Alpinewitte eethoek. De tafel heeft een struktuurblad. Maat: 120x120 cm. De bijpassende stoelen hebben een stoffen zitting. Prijs per stoel. LEIDEN Op de kunststof- baan in de Leidse Hout heeft Harry van der Velde gister avond het Bataafse clubrecord polsstokhoogspringen verbe terd. AAC-atleet Marc van Rooy gebruikte de 1500 meter voor ,,wat scherpte" en sleurde Rob Zuidwijck en William Au- gustinus mee naar persoonlijke records. De Bataven Hans van Noort en Theo Brusche waren de recordhouders bij het polsstokhoogspringen. Terwijl heel Nederland al over de vier me ter springt, bleef De Bataven stil staan op dit technische nummer. Na dat Harry van der Velde eerst het hoogspringrecord verbeterde van 1.90 meter (Rob Rijskamp) naar 1.98 meter en momenteel ook de tien kamp ranglijst aanvoert, heeft hij gisteravond ook het record m.et de polsstok verbeterd. Nadat Van der Velde in zijn derde poging over 3.80 meter was gegaan nam de jury de moeite de hoogte na te meten en bleek het nieuwe Bataafse record op 3.81 meter uitgekomen te zijn. Theo Brusche, een van de nu oud-record houders, zag het allemaal gebeuren en was kort in zijn commentaar: „Dit inspireert meer dan het frustreert, maar ik gun het Harry wel". Overi gens werd Van der Velde slechts derde in de wedstrijd aangezien AAV'36 junior Rob van Leeuwen weer 4.00 meter sprong en diens clubgenoot Arno Maassen de 3.81 meter in zijn eerste sprong over brugde. Op de 1500 meter was AAC'er Mare van Rooy de snelste met 3.52.2 minu ten. „Alleen om scherpte op te doen voor de NK van dit weekeinde". Zo lopend sleepte hij Rob Zuidwijck (3.54.4) en William Augustinus (3.54.9) naar persoonlijke records. Modern wit gelakt dressoir met zwarte bies. Ook leverbaar in geheel zwarte of witte'uitvoering Net boven „de vier" bleven Boer (AAV'36), Fred Sluys (1 Jan Verloop (Bataven). In d daarna pakte Jan Kortekaas met 4.04.7 minuten vlak vo van Beelen (4.05.6). Op de 1 ter voor dames won Herma 1 in een fraaie 4.48.9 minuti Suze Groen in't Woud (4.50. ten). Fabian Ross scherpte oj meter bij de jongens zijn ree tot 11.2 seconden. Erik Taal snelste van de regionale met 11.5 seconden hoewel dorper Steve Ringeling (uit voor V&LTC) de strijd won seconden. Opvallend was de snelheid meisjes C, die deze Wedstrijd a||°IV pen om in de B-categorie eens !,k®vf laten zien: Bataafse Yildiz vaJthe Zijden was met 13.2 seconden 100 meter de snelste, Else IO Roksnoer (Bataven) en Nienlj^1 genraam (Randstad Sport) met 13.3 seconden even sn^ge meisje A Femke Welvaart en i B Bianca Vermond. Bij het werpen won Rina van der S™ (AAV) de damesstrijd met 32.1 ter voor Bataafse Ghislaine Ho 101 die een record van 29.50 met ain< teerde. De mannenstrijd was* Bataven junior Johan van die tot 51.64 meter reiktijg AAV'ers Rob van Leeuwen Arno Maassen (47.42) en BobM gelmans (47.00 meter) gaven niet veel toe. Bij de jongens I Bataaf Mare de Boer met 49.0 ter. Bij het hoogspringen Holland B meisje Margriet Loo,f uit de beste. Met haar 1.62 niet alleen in haar leeftijdscat S( (waarin opnieuw opvallend meisjes van Bataven en Rs Sport aktief waren) een klasse 5 ook de oudere meisjes A, de n dere dames en de wel heel eiwód veteranen kwamen niet in de 1 Martijn Krans heeft het Leidse circuit dit seizoen rug toegekeerd. Voor de belangrijke toernooien maakt een uitzondering, zoals de districtskampioenschappen. ring - Th. de Mooy 5-5, ret.; H. Meijer - C. van Driel 7-6, 1-6, 6-1; R. Blommendaal - L. van Hoogdalen 6-1, 6-2. HD 45+: J. Bekkering/K. Fasel - M. Bar- kema/L. Lampe 6-4, 6-3. DD 45+: R. van Balen/A. Vink - M. van Balen/K. Ravensber- gen 6-4, 6-1; L. v.d. Bent/N. Vogelaar - I. Boekhoven/E. Zandvliet 6-0, 6-1. Programma Donderdag: HEBl, 19.30 uur: H. v.d. Capellen - W. v de; M. Visser - M. HEB2, 21.00 uur: R - Ph. Nagtegeller. uur: E. van Reeuwijk levert. DEB2, 21.30 Witteman - M. 21.00 uur: S. v.d. Trigt - W. v.d. Krans; 21.30 uur: M. berg/M. Visser - S. man/J. van 21.00 uur: I. van v.d. Capellen - S. Paauw. Speelse wandkombinatie geheel in wit uitgevoerd. Ook leverbaar in staalgrijs/parelgrijs. Komfortabele 3/2-zitskombinatie met sterke stoffen bekleding. Leverbaar in diverse aktuele kleuren en uitvoeringen. ]Q P R U I M P R IJ S Romantische slaapkamer, uitgevoerd in alpine-witte lak en bestaande uit ledikant en 2 nachtkastjes. Maat ledikant 140 x 200 cm. Ook leverbaar in de maat 160x200 cm. k Duurzame 2,5-2 zitskombinatie geheel in stof. Leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Smaakvolle 3/2-zitskombinatie in zwart leer uitgevoerd. Leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12