Oosthoutlaan officieel geopend veel duurder dan geraamd Betaald parkeren-systeem leiden CcidócSomcwit woensdag ii juli 1990 paginjJsF Noordwijk overweegt invoering wielklem Actiegroep openluchtbad overhandigt handtekeningen Veiling bollen komt op gang LISSE Bij beide Lissese bloem bollenveilingen draaien vanaf dins dag de veilingklokken op volle toe ren. De aanvoer van bloembollen voor de te houden veilingen neemt dagelijks in omvang toe en spoedig zal de piekdrukte zijn aangebro ken. Bij het starten van het seizoen bij de coöperatieve Bloembollen Centrale CNB zei de directeur alge mene zaken G. Cardol, dat het vei lingbedrijf de positie verder heeft verbeterd. Uit de aanvoercijfers van de krat ten dat de veiling-cooperatie ook op het terrein van de klokveilingen de positie als marktleider niet al leen heeft weten te handhaven, maar zelfs kans heeft gezien om deze verder uit te bouwen. Er is een stijging van zo'n 27 procent. Grootste uitschieters zijn hyacin then met 66 provcent toename en gladiolen met 70 procent groei. De CNB-directeur constateerde dat de prijzen geen aanleiding tot jui chen geven. Cardol zei over de nar cissen, dat geldt dat er nog heel wat aanbod van eigenaar moet wisse len. „De verwachting is dat de han del de benodigde narcissen kan in kopen. Voor veel soorten is het prijsniveau echter te laag voor een rendabele teelt". De directeur zei over de hyacinthen tenslotte, dat de verkopen van nog niet gerooide bollen meer reden tot tevredenheid geven. „In het algemeen zijn de hy acinthen gqed gegroeid en van goe de kwaliteit". Exibitionist aangehouden NOORDWIJKERHOUT Een 33-jarige Rijnsbur ger is gistermiddag wegens schennispleging aangehou den in Noordwijkerhout. De man werd op het par keerterrein van Solassi aan de Boekhorsterweg in de kraag gevat. De politie kon de exibitionist aan houden omdat getuigen hem aanwezen. De Rijns burger verzette zich hevig tegen zijn aanhouding. Op het politiebureau van Noordwijkerhout sloeg hij een ruit in. De man is weer op vrije voeten. PROTESTEN DOOR WIJKVERENIGING EN KINDEREN Commissie voor warenhui NOORDWIJKERHOUT De firma Van Gijlswijk mag aan de Maandagse Wetering buiten het bouwblok een warenhuis zetten. Dat adviseerde gisteravond de meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening. De gemeen te wil gebruik maken van de ver ruiming van de mogelijkheden die het PAAS-rapport geeft voor glasopstanden van 3000 naar 6000 vierkante meter. Probleem was wel dat het bedrijf ligt in de zoge noemde 'kernrandzone', een ge bied rond het dorp zelf dat is in gesteld door de gemeente met de bedoeling om daar zo weinig mo gelijk bebouwing toe te staan. Vandaar dat Hof (PvdA) en Hul spas (D66) eerst een stedebouw- aan Maandagse Wetering kundig advies wilden voordat ze beslissen. Maar de agrariërs in de commissie, Th. Nulkes (CDA), L. Hogervorst (VVD) en A. van Rui ten (CDA), vonden dat niet nodig omdat er al een positief advies lag van Agrarische Adviescommissie Bouw- en Aanlegvergunningen (AABA). Wethouder C. van Duin was ook van mening dat de ge meenteraad 'ja' mocht zeggen te gen de bouwplannen maar Hul spas benadrukte dat het nu juist om dat 'mogen' ging. „We wijken dus af van het bestemmingsplan en dat doen we altijd alleen als we eerst een stedebouwkundig advies hebben ingewonnen", aldus Hul spas en Hof. De meerderheid van de commissie vond dat allemaal niet nodig. Leiderdorper licht sociale dienst op voor 140.000 gulden LEIDERDORP Een 51-jarige Lei derdorper heeft bekend de sociale dienst in zijn woonplaats voor 140.000 gulden te hebben opgelicht. De man kreeg in de periode 1984-1990 een bij standsuitkering, maar hij werkte er regelmatig zwart bij. De Leiderdorper is eind mei aangehouden. Hij wordt vervolgd door justitie en de gemeente Leiderdorp tracht de schade op de man te herhalen. Dit is het tweede ge val dat door de sociaal rechercheur in Leiderdorp boven water is gebracht. Begin dit jaar werd een fraudegeval van 20.000 gulden ontdekt. De sociaal rechercheur werkt sinds oktober 1989 in Leiderdorp en Waddinxveen. Diefstal van gereedschap ROELOF- ARENDSVEEN Uit een gara gebedrijf aan de Alkemadelaan is in de nacht van maandag op dinsdag gereed schap gestolen. De dieven for ceerden een deur van een loods. Volgens de poli tie gaat het om gereedschap als boormachines en dopsleutels. NOORDWIJK De invoe ring van een betaald parke- ren-systeem op enkele par keerplaatsen in Noordwijk valt 130.000 gulden duurder uit dan geraamd. Gisteren werden de leden van de com missie toerisme, economische zakèn, financiën en grondza ken van deze tegenvaller op de hoogte gebracht. De overschrijding van het ver leende krediet niet 50 procent is het gevolg van fouten die door een ambtelijke project- managementgroep zijn ge maakt. Deze projectgroep on derzocht op welke wijze de ge meente tot de invoering van betaald parkeerplaatsen zou kunnen komen en becijferde wat dit zou gaan kosten. Ach teraf is dit totaal fout gebeurd. Naar aanleiding van het on derzoeksrapport dat de pro- jectmanagementgroep presen teerde, besloot de gemeente raad in september vorig jaar 265.000 gulden uit te trekken voor de realisering van een in ningsysteem met betaling ach teraf in combinatie met slag bomen op alle huidige betaald parkeren-terreinen. Een sy steem van betaling vooraf en slagbomen moesten worden gerealiseerd op de terreinen aan het Wantveld en de Ko ningin Astridboulevard. De 265 mille waren, zo is nu gebleken, bij lange na niet toe reikend. De projectgroep had geen rekening gehouden met een fundering voor de appara tuur. Verder oordeelde men dat aan het Wantveld een tweede uitgang moest komen hetgeen 14.300 gulden meer aan extra apparatuur kostte. Ook was vooraf geen rekening gehouden met een inschake ling van een dure bewakings dienst om storingen snel te kunnen constateren, terwijl ook de kosten voor bekabeling en bestrating veel te laag wer den geraamd. Het falikant foute werk van de projectgroep is een erfenis uit de vorige raadsperiode. Wethouder P. Warmerdam was destijds de eerste verant woordelijk, maar hij heeft zo als bekend inmiddels de ge meentepolitiek verlaten. Aan wethouder P.J. Barnhoorn gis teravond de taak de commissie uit te leggen hoe het zo fout had kunnen gaan. Volgens Barnhoorn was de voornaamste oorzaak van het falen het ontbreken van een projectleider binnen de groep. „De ambtenaren dachten van. elkaar dat ze de zaak goed in het oog hielden, met als gevolg dat men maar wat deed. Ta ken en bevoegdheden waren niet geregeld. Wie bijvoor beeld heeft besloten de bewa kingsdienst een belangrijke veroorzaker van de kredieto verschrijding in te schake len, is onbekend. Daarbij kwam dat niemand het project bewaakte en de kostenover- schrijding veel te laat werd ge rapporteerd", aldus Barn hoorn. De comissieleden hadden wei nig lovende woorden voor het werk van de projectgroep en de daaruit voortvloeiende kre dietoverschrijding over. Niettemin ging men akkoord met een vergroting van het krediet met 130.000 gulden. De hele zaak terugdraaien zou im mers een nog grotere financië le strop betekenen. Op zeer korte termijn worden de voor zieningen, betaalautomaten, slagbomen en dergelijke, ge plaatst. Noordwijkerhout geeft te makkelijk geld uit NOORDWIJKERHOUT „Als we financieel niet anders gaan denken dan we nu doen, zijn we binnen twee of drie jaar een 'artikel-12-gemeente' aldus sprak wethouder Heemskerk gisteravond de Noordwijkerhoutse commissie financien somber toe. Nu zijn de raadsleden ferme taal wel gewend van de wethouder te gen de tijd dat hij de nieuwe begrotingen begint gereed te maken. Al jaren blijkt Noord wijkerhout dan uiteindelijk toch een aardig overschot te hebben. Maar duidelijk is dat Heemskerk signaleert dat er te gemakkelijk geld wordt uitge geven zonder dat er gekeken wordt waar dat geld vandaan moet komen. „We worden te royaal", aldus Heemskerk en hij noemde als recente voor beelden het vervoer met de zwembus voor alle basisscho len en de kinderopvang waar de gemeente meer dan een ton op zal moeten gaan toeleggen. NOORDWIJK Noordwijk wordt de gelijkheid overwogen wielklem in te voeren wapen tegen de foul keerders. Dat bleek teravond tijdens een vf gadering van de comro sie toerisme, economise zaken, financiën grondzaken. Op verzoek van enk raadsleden heeft de gemel te Noordwijk bij collega-b plaats Zandvoort geïnfi meerd naar dè ervarinj met de wielklem aldaar, teren werd de commissie de hoogte gesteld van I geen men van Zandvoort de weet kwam. In de Noo hollandse kustplaats, sinds Pasen een proef het gebruik van wielkle men draait, blijkt de met! de prima te werken om aantal verkeersovertred gen terug te dringen. Belai rijk nadeel is dat het gebn van de klem; ondariks i feit dat het aanbrengen di een particulier bedrijf wo gedaan, voor dé politie extra werk met zich brengt. Met name de comissielei A. Ouwehand (GL) en Voorham (PvdA) drongen bij wethouder P.J. Ba hoorn op aan, invoering* de wielklem in Noord** eens serieus te bekij Barnhoorn vertelde dat momenteel al gebeurt d een werkgroep die zich het terugdringen van keero verlast in Noord** bezighoudt. „We willen echter goed onderzoeken de zaak in een breed band bekijken. Ad hoe wielklem invoeren lijkt geen verstandige beslissi In elk geval willen we wa ten tot de wielklemmen! gelegaliseerd, want in Neó land worden ze tot nu tot feite illegaal gebruikt. De galisering ligt nu bij de ste Kamer. Als die akko gaat, springen wij er dii op in", aldus Barnhoorn. dj grai U* kan Aanhoudinge vernielen van Duitse auto's KATWIJK wijkse politie vannacht twee ners van die van 18 en 28 ja aangehouden vernielingen ten aan Duitse Een getuige had tweetal gezien antennes en afbraken en trapten. De politie hield tweetal rond een aan. ninklijk Besluit betekende een extra vertraging van een half jaar. Toen de formaliteiten ge regeld waren en het startsein voor de aanleg was gegeven, verliepen de werkzaamheden vlot, mede door een goede sa menwerking tussen de bouwer en de gemeente Voorhout. Een stuk van de nieuwe weg ligt op het grondgebied van Sassenheim. Burgemeester De Goeij kondigde aan dat burge meester De Jonge zich geen zorgen hoeft te maken over een eventuele drang van Voorhout naar het oosten. „Wij willen geen stuk grond gebied van u, wij willen alleen maar naar de A44. In het convenant, dat tot stand is gekomen tussen Voorhout en Sassenheim, is afgesproken dat Voorhout het eigendom en het onderhoud van het wegge deelte zal hebben en de ge meente Sassenheim het be heer. Dat niet ieder reikhalzend naar de voltooiing van de Oosthoutlaan heeft uitgekeken bleek door de demonstratie van de wijkvereniging Oost hout en de schoolkinderen. Eerder al stuurden scholen en wijkvereniging al brieven aan de gemeente. Om een juiste beoordeling van de verkeerssi tuatie te kunnen maken bracht burgemeester De Goeij de genodigden nog even onder de aandacht dat elders in en buiten de gemeente aan wegen gewerkt wordt en zolang deze nog niet zijn voltooid, kan tij delijk de druk op de Oosthout laan toenemen. Om een juist beeld van de verkeersintensi teit en de snelheden op de Oosthoutlaan te verkrijgen zijn in het verleden verkeer stellingen en radarcontroles gehouden op de Oosthoutlaan en aansluitende wegen. Deze worden in de komende tijd herhaald om te zien hoe het verkeersaanbod zich ontwik kelt. Direkteur C. Vis van Noorlan- der Beheer boodt na afloop de beide burgemeesters een cheque aan van elk 2.500 gul den, besteipd voor de gezins vervangende tehuizen in de beide gemeenten. Voor De Goeij was er een fraaie boeket bloemen. Tot slot viel er voor de geno digden nog een stuntvliegtuig te bewonderen met daarop de naam „Noorlander Bouw", waarmee de Sassenheimse pi loot Dick van Altena fraai stuntwerk vertoonde boven Oosthout. OEGSTGEEST In Oegstgeest heeft zich een actiegroep gepresenteerd die opkomt voor het be houd van een openlucht 50-meter buitenbad. Gis teren bood de groep hand tekeningen aan aan bur gemeester S. Scheenstra. De dames Lever en Vlas veld, fervente zwemsters, hebben de 400 handteke ningen in het zwembad verzameld. De plannen om van het over dekte Poelmeerbad een recre- atiebad te maken en het open- luchtbad af te stoten heeft bij vele zwemmers het besef ge wekt dat zwemmen in een dergelijk bad in Oegstgeest tot het verleden gaat behoren. Eerder zond de actiegroep een open brief aan Scheenstra en de gemeenteraad waarin van verontrusting werd blijk gege ven. Het 50-meter buitenbad waarom men vraagt behoeft niet persé het huidige bad te Scheenstra schetste in het kort dat de gemeente 3 jaar geleden begonnen is met plannen uit te werken om de jaarlijkse ex ploitatielasten van beide baden (ruim 7 ton) te gaan terugdrin gen. Vier projectontwikkelaars kwamen met een ontwik lingsplan voor de gehele Ov veerpolder. Dit op vera van de Provincie die om 1 totaal-visie had gevra; „Plots is er een kwestie 1 ruimtelijke ordening gaan s len. De vraag doet zich voot 1 er geen andere oplossing vonden kan worden voor® uitvoering van de zwem» plannen die uitgaan vanll dekken van de kosten dooil bouw van woningen", aldi» burgemeester die voortsill weerde dat dit wel kan. „H l J dan moet de gemeente bijl 1 bank 5 miljoen gaan leneniJ j het later allemaal weer tei te betalen.". Wens van Noordwijker „Wat ik dacht daar boven aan die trap, toen ik in de auto stapte? Nou, niet veel eigenlijk. Ik had het idee dat het een mak kie zou zijn. Eenmaal op weg wist ik wel beter. Toen ik de onderkant van de auto zo over de stenen hoorde bonken bij elke tree, dacht ik, als dat maar goed gaat". Voor Noordwijker Martin Duiker ging gis teren een lang gekoesterde wens in ver vulling. Dankzij de Steen en Been-show van VARA-radio. Zijn vriendin, Carolien in vervulling Bunt, eveneens afkomstig uit Noordwijk en op 20 juli zijn bruid, had de VARA in ken nis gesteld van het feit dat de trap, die het Vuurtorenplein met de Wilhelminaboule- vard verbindt, op Martin een onweerstaan bare aantrekkingskracht uitoefende. Die trap moest en zou hij eens met een auto uitproberen. Het idee sloeg aan bij Steen en Been, waar wensen voor andere men sen, zo mogelijk, in vervulling gaan." De ge meente gaf toestemming voor de stunt, de politie was bereid tot medewerking en zo kon het gebeuren dat Martin, in een door een plaatselijke autodealer beschikbaar gestelde Fiat Panda, onder luid applaus van het toegestroomde publiek, de trap pen af hotsebotste. Vriendin Carolien bleef solidair met haar Martin en maakte de rit over de trap als bijrijder mee. Wat wit om de neus stapte ze beneden uit, maar ver klaarde toch het spektakel 'onwijs te gek' te hebben gevonden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT Twee oude stoomwalsen date rend uit 1907 en 1924 en bemand door de burge meester van_Voorhout en Sassenheim reden gister middag naar elkaar toe op de Oosthoutlaan. Op de grens van beide gemeen ten werd een groot rood- wit-blauw lint op het mo ment dat de beide stoom walsen elkaar bijna ont moetten doorgeknipt door gedeputeerde T. Jansen. Hij kreeg „hulp" van S. Noorlander, de projek- tontwikkelaar van de wijk Oosthout, waartoe ook de nieuw ontsluitingsweg be hoort. Daarmee was de ontsluiting - waar jaren op is gewacht - eindelijk een feit. De openingstoespraak van T. Jansen werd twee keer onder broken. De eerste keer door de fluiten van de beide stoomwal sen. De tweede keer waren het leerlingen van de Oosthout- scholen die onder leiding van hun leerkrachten en over- steekmoeders die aandacht van het gemeentebestuur wil den trekken. Ze willen ver- keersremmende maatregelen op de Oosthoutlaan, die door vele automobilisten vak als ra cebaan wordt gebruikt. Met spandoeken waarop en gewa pend met deksels en toeters kwamen de schoolkinderen met hun leiding tot bij de in gang van de feesttent en ver- stoorden de bijeenkomst op onsympathieke wijze. Burge meester M. de Goeij-Smulders toog daarop naar buiten en meldde: „Wij willen best naar jullie luisteren, maar we heb ben jullie nu gehoord!". Nadat zij een doos met honderden handtekeningen in ontvangst had genomen ging de ope ningsplechtigheid in alle rust verder. In zijn toespraak memoreerde Jansen hoe twee „stoomwal sen", oud-burgemeester Kret van Sassenheim en oud-burge meester Van de Wouw, enige jaren geleden elkaar de rug dreigden toe te keren in een conflict rond de ontsluitings weg. „Ik werd toen te hulp ge roepen en vandaar dat ik waarschijnlijk vandaag hier ben om deze weg te openen", zei Jansen. Belangrijk noemde hij deze nieuwe oost-west verbinding voor de wijk Oosthout maar ook voor de streek. „De streek heeft slechte oost-west verbin dingen", stelde Jansen „De oost-west verbindingen zijn erg belangrijk voor de econo mie van de Bollenstreek". Om de wegverbindingen in de Bollenstreek te verbeteren heeft de provincie 100 miljoen gulden op tafel gelegd de afge lopen jaren. Jansen vindt dat er wat aan de files en het verlies aan geld, tijd en brandstof moet worden gedaan. „De provinciale over heid gaat het openbaar ver voer verbeteren op termijn, in het kader van de ruimtelijke ordening worden goede bouw locaties gesitueerd die goed be reikbaar zijn". Dat zeker in deze streek aan de aanleg van fietspaden veel aandacht wordt besteed liet Jansen ook nog even de revue passeren. Langs de Oosthout laan is aan twee zijden een fietspad aangelegd door de fir ma Noorlander. Geschiedenis De Oosthoutlaan was reeds op genomen in het globale be stemmingsplan dat in 1982 werd vastgesteld en zo'n veer tien maanden later door Gede puteerde Staten werd goedge keurd. Het oorspronkelijke tracee, zoals opgenomen in het bestemmingsplan, is later ge wijzigd om rekening te hou den met belang van betrokke nen. Door Noorlander Beheer Nederland B.V. zijn daarna de nodige gronden verworven, op het laatste, belangrijke stuk grond van Maarten Verschoor te Sassenheim na. Dat stuk is via een onteigeningsprocedure verworven. „Een vertragende factor" zo noemde burgemees ter de Goeij dat in haar toe spraak. Een fout in het Ko- T. Jansen (met hesje) en S. Noorlander (met bril) knipten het lint door bij de opening van de Oosthoutlaan. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Fervente zwemsters boden Scheenstra 400 handtekeningen aan. foto: wim van no< Commissie verdeeld over hoogte subsidie werkgroep LISSE Tijdens de vergadering van de commissie van finan cien in Lisse bleek gisteravond dat niet alle raadsleden zich in het collegevoorstel kunnen vinden om de Werkgroep Gemeente en Ontwikkelingssamenwerking zeshonderd, inplaats van de ge vraagde twaalfhonderd gulden subsidie te verlenen. De heer B. Kortekaas (CDA) zei zich in het college-voorstel te kunnen vin den. „Wel heb ik een probleem als zou blijken dat de werkgroep door gebrek aan financien in de moeilijkheden zal komen, want dat is natuurlijk niet de bedoeling". Fractiegenote H. Bosman was het niet helemaal met hem eens, hetgeen aangeeft dat bin nen het CDA ongetwijfeld nog over dit onderwerp wordt ge praat. W. Loos (VVD) zei geen probleem te hebben met het col legevoorstel. Duidelijk anders is daarentegen het standpunt van de fraktie PvdA/D'66. H. Broeke vertelde dat deze fractie het volledige aangevraagde subsidiebedrag wil geven.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12