Afscheid van een auto-apostel CfiidócSomant Belastingdienst tevreden over '89 Fusie Haagse Post De Tijd gaat door CDA-KAMERLID HENNEKAM WORDT TOPAMBTENAAR IN BRUSSEL Knetterende ruzie tussen Kamer en kabinet Nederland Groet na jutters nu van toeristen i Heerma geeft voorbeelden van sociale vernieuwing BINNENLAND VRIJDAG 6 JULI 1990 PAGINA 4, 7- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het goede nieuws kan niet op bij de Nederlandse belastingdienst. Zo liet de opbrengst van de tabaksaccijns voor het eerst in jaren weer een stijging zien. Dank zij scherpere controles van de douane werden maar liefst 2199 wapens bij de Ne derlandse grenzen in beslag genomen, ge noeg om een klein leger mee uit te rusten. En de uittocht van hooggekwalificeerd per soneel naar het bedrijfsleven is een halt toegeroepen. Hoewel de Kamer onlangs nog de rommeli ge gang van zaken bij de herstructurering" van de belastingdienst ernstig aan de kaak stelde, ademt het vandaag gepresenteerde jaarverslag grote tevredenheid. Vooral bij het automatiseringspersoneel was de daling in het verloop opvallend, schrijft directeur Boersma van de belastingdienst. Bij inspec teurs en accountants was sprake van stabi lisering in de uittocht. Een conclusie die door de Centrale van Middelbare en Hogere Functionarissen bij de overheid (CMHF) onmiddellijk van kanttekeningen is voorzien. Volgens de CMHF, die veel hooggekwalificeerde belas tinginspecteurs onder haar leden heeft, roomt het bedrijfsleven momenteel de be lastingdienst af door zich te richten op jon ge veelbelovende medewerkers. Maar als het bedrijfsleven nieuw deskundig perso neel nodig heeft, zal opnieuw een exodus optreden omdat er zulke grote verschillen in beloning zijn, aldus de CMHF. Onderzoek naar relatie meerlingen en vuilverbranding VLAARDINGEN In Vlaardingen worden in verhouding tot het lande lijk gemiddelde (2,6 procent) bijna dubbel zoveel (4,7 procent) meerlin gen geboren. De gemeente Vlaardin gen heeft de Regionale Inspectie van de Volksgezondheid en Milieuhygië ne gevraagd een onderzoek in te stel len naar het verband tussen het aan tal meerlingen, dat in de gemeente wordt geboren, en de aanwezigheid van vuilverbrandingsinstallaties in de omgeving. Dit naar aanleiding van een Brits medisch artikel uit 1988, waarin wordt gemeld, dat in en ge bied bij verbrandindsinstallatiês een verhoogd aantal meerlingen wordt geboren. AMSTERDAM De fusie tussen de weekbladen De Tijd (opla ge: 35.000) en Haagse Post (oplage:' 24.000) gaat door: het eerste nummer van het nieuwe blad 'HP/De Tijd' verschijnt begin dit najaar. De uitgeefster wordt een nieuwe onderneming waarin VNU, de huidige uitgever van De Tijd, De Hollandse Persunie, die nu HP uitgeeft en een redactiestichting deelnemen. De grootaandeelhouder in HPU is de SDU de voormalige Staats drukkerij. De huidige hoofdredacteur van HP Jansen Van Ga len blijft niet aan, Van der Meulen van De Tijd heeft al een an dere werkkring. Men is in gesprek met een nieuwe hoofdredac teur. Van De Tijd gaan tien van de veertien redacteuren mee naar het nieuwe blad. Alle tien redacteuren van HP lijken ook over te gaan, zij het sommigen onder voorwaarden. Beide redac ties staan redelijk positief tegenover de fusie, al verhelen zij niet dat die is ingegeven door economische motieven. Het probleem van HP is het geringe abonnee-aantal, dat van De Tijd het ge brek aan advertenties. de hoogste ambtenaar te worden bij de Economische Unie van de Benelux in Brussel. Een functie buiten de politieke schijn werpers, maar mèt auto met chauffeur. Op dat laatste mag Hen- nekam zich verheugen, want zo heeft hij nooit nagelaten te roepen het particuliere vervoer heeft zijn hart gestolen. Een interview met een politicus die recht in de leer bleef terwijl mi nisters voor een ander geloof kozen. „Ik weiger de auto als grote boosdoener van de maatschappij te beschouwen". DEN HAAG Het is maar hoe je het bekijkt. De lange linten autoblik die dagelijks van en naar de werkplek rijden, vor men die een bedreiging voor het milieu? CDA-kamerlid Ben Hehne- kam denkt in de eerste plaats aan de welvaart. Zijn stem krijgt dat onvast-emotionele als hij vertelt: „Wanneer ik al die auto's door het land zie rij den dan denk ik aan de bloedsomloop van de econo mie. Die auto's zijn er omdat we meer verdienen, meer wer ken en meer handelen. De auto is het gevolg van een ont wikkeling die we zélf willen: meer economische groei". Nu zijn er vermetele geesten die deze wetmatigheid in twij fel durven te trekken. De groei van het autoverkeer moet een halt worden toege roepen, vindt het kabinet. Nee, het autoverkeer moet zelfs ge halveerd worden, roept de mi lieubeweging. Waarom? Van wege het lawaai, de stank, de verkeersdoden en het milieu. Omdat anders straks onze bos sen het loodje hebben gelegd. „We moeten onze koppen niet als struisvogels in het zand ste ken", riep zelfs autokampioene Smit-Kroes vorig jaar mei in Honselersdijk. „Straks staat er een walmende en verstikken de blikmassa waar geen bewe ging in te krijgen is". Hartekreet Ondanks al dat retorische ge weld bleef het CDA-kamerlid Hennekam onverstoorbaar de zegeningen van het particulie re vervoer onder de aandacht van een breed publiek bren gen. Zo slaakte hij dit voorjaar tijdens de begrotingsbehande ling van Verkeer en Water staat nog de hartekreet: „La ten we de auto alsjeblieft niet offeren op het milieu-altaar!" Eerder bracht Hennekam vele pennen in beweging met zijn opmerking dat hij voor geen goud in de trein zou gtappen. „Dan moet de benzine eerst vijf gulden per liter gaan kos ten". Hennekam verklaart zijn ge brekkig enthousiasme voor het meest milieuvriendelijke ver voermiddel op de fiets en benewagen na gedeeltelijk uit zijn opvoeding. „Bij ons thuis werd nooit zo prozaïsch over bussen en treinen gespro ken", vertelt hij. Zijn vader verdiende dan ook het brood in de auto-branche. „We wa ren geen snelheidsmaniakken of autogekken, maar het had wel een bepaalde glans". Wie Hennekam erv^n zou be tichten dat hij eenzijdig de auto propageert maakt volgens hem echter een misrekening. „Je moet zowel het openbaar vervoer verbeteren als wat doen aan de enorme achter standen in het wegennet. Die boodschap heb ik steeds ver kondigd, ook toen het niet zo populair meer was om wegen aan te leggen. Dat ik daardoor bij de autolobby ben ingedeeld zal me eerlijk gezegd worst wezen. Ik heb dat overigens nooit al^ een belediging erva ren, eerder als iets dat mij ple zier deed". Bekering Oud-minister Smit-Kroes had zich met haar publieke beke ring in Honselersdijk voor eens en voor altijd bevrijd van haar blij-dat-ik-rij-imago. Maar, zo moet Hennekam van het hart, op die ommezwaai valt nog wel wat af te dingen. „Ik kan me niet voorstellen dat zij, als ze de kans had ge kregen, écht een ander beleid was gaan voeren. Zij had an dere accenten gelegd, mis schien. Maar een bekering? Daar is het verkeersbeleid vrees ik toch niet religieus ge noeg voor". Maij-Weggen legt in haar ver keersplannen veel meer dan haar voorgangster de nadruk op het openbaar vervoer. De automobilist krijgt een flinke rekening gepresenteerd, via accijnsverhogingen, tol en spitsvignetten moet hij gemid deld 25 procent méér gaan be talen. Via flinke bezuinigingen op het rijkswegenfonds en nog minder parkeerplaatsen in de grote steden wil de minister kilometervreters de pas afsnij den. Het is allemaal niet ge ring voor wie de auto een warm hart toedraagt. Toch veroorlooft Hennekam zich zelf hier enkele relativerende opmerkingen. „De verschuiving in de begro ting van asfalt naar rails loopt CDA-verkeersspecialist Ben Hennekam. over twintig jaar. Als je het over deze kabinetsperiode be kijkt valt het nog wel mee met die trendbreuk van Maij. Ver der vrees ik dat het veel lan ger zal duren dan zij denkt, voor het openbaar vervoer echt verbeterd is. Dat is het grote gevaar: zelfs als we nu al alles zouden mogen vertimme ren, dan nog hebben we er pas over jéren en jaren profijt van". Auto - onvriendelijk De oorzaak van al deze ellende is volgens Hennekam dat de politiek heeft nagelaten nood zakelijke t investeringen 1 te doen. Die werden immers bij de bezuinigingen van de kabi netten Lubbers-I en II het eerst geschrapt. Hij steekt de hand ook in eigen boezem: „Dat verwijt mag je ons ma ken, de regeringspartijen voor op. We hebben het niet aange durfd het mes te zetten in de consumptieve uitgaven. Een autoweg, railtraject öf nieuw riool was daarentegen zó uit de plannen geschrapt, dat deed op korte termijn niemand pijn. De politiek is geneigd naar kortere perioden te kijken dan gezond voor ons is. En nu zit ten we dus met de gebakken peren: files op de wegen en barstensvolle treinen. Overi gens geldt als licht excuus dat de hele politiek zich grandioos heeft verkeken op de groei van de mobiliteit". De verkeersopstoppingen, de smog en het milieubederf heb ben in Nederland langzamer hand een auto-onvriendelijk klimaat doen ontstaan, stelt Hennekam bedroefd vast. En de nieuwe verkeersminister Maij-Weggen laat geen gele genheid voorbij gaan om de automobilist met een streng wijsvingertje op zijn verant woordelijkheid aan te spreken. Hennekam trekt een vies ge zicht als hij vertelt: „Deze mi nister heeft ervoor gezorgd dat het laatste jaar een stemming is ontstaan van: de auto is toch maar een lelijk smerig ding. Daar wordt dan nooit bijver- teld dat een katalysator de uit stoot van schadelijke stoffen al met ruim zeventig procent te rugdringt en dat wij dat appa raat in de EG wel erg laat ver plicht stellen. Maar goed, ik pas er dus voor om de auto als een soort boosdoener van de maatschappij te beschouwen! Het wordt weieens vergeten wat voor een profijt bejaarden van de auto hebben, vooral als ze slecht ter been zijn. Dank zij de auto worden zij uit een isolement en uit hun afhanke lijkheid verlost. We moeten le ren te leven met de auto én het milieu. Dat is mijn bood schap, je kunt het één niet wegstrepen tegen het ander". Zakelijke relatie In de Haagse wandelgangen wordt gefluisterd dat Henne kam en Maij-Weggen elkaar het licht niet in de ogen gun nen. Tijdens Maij's eerste op treden in de Kamer zette Hen nekam al meteen de toon door zijn eigen minister toe te bij ten: „Het gaat niet aan dat u, hier net binnenkomend, de Kamer zó toespreekt!". Gevraagd naar de aard van zijn relatie met de blonde be windsvrouw uit Klazienaveen begint Hennekam onrustig op zijn stoel te schuiven. „Hoe kan ik dat nu het beste formu leren, die relatie met haar?", zo zoekt hij naar woorden. Komt dan tot de conclusie: „Ik zou hem zakelijk willen noe men. Een goede zakelijke rela tie die geen kans heeft gekre gen zich verder te ontwikke- Hennekam ontkent dat hij op stapt omdat hij niet met Maij- Weggen zou kunnen opschie ten. „Ik heb mijn mogelijke vertrek al ruim voor de kabi netscrisis met Ruud Lubbers en Bert de Vries besproken. Zij gaven mij groot gelijk. Het klinkt misschien een beetje, obligaat, maar het was het verhaal van de veertiger die nog een keer de kans wilde grijpen om een> flinke overstap te maken. En omdat ik al twee jaar voorzitter was geweest van de Beneluxraad, zeg maar het parlement van de drie Be- neluxlanden, lag mijn transfer naar Brussel eigenlijk voor de hand". Met minister Maij zijn er wèl flinke confrontaties geweest, geeft Hennekam toe. „Er zijn ook momenten geweest dat ik dacht: ik wilde dat ik in de op positie zat, dan kon ik het nóg scherper formuleren. Maar goed, de minister heeft kenne lijk wat tijd nodig gehad om te wennen, Ze heeft moeten er varen dat ze alleen in een goe de wisselwerking met de Ka mer haar beleid kan realise ren. De lengte van haar pols stok wordt uiteindelijk toch door het parlement bepaald. Maar dat geeft niks. Er zijn wel meer beginnende minis ters geweest die hun mogelijk heden wat overschat hebben". PAUL KOOPMAN (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG Riet Roos- en-Van Pelt zwaaide gis teravond op het spreekge stoelte in de Kamer drif tig met moties tegen het kabinetsbeleid, alsof zij de oppositie in hoogst eigen persoon was. Een rol die het CDA-kamerlid niet echt op het lijf geschreven is. In de Kamer baarde zij tot dusverre immers nog weinig opzien. Maar uitgerekend de verkeersveiligheid, toch een onderwerp dat maar weinig harten in politiek Den Haag sneller doet kloppen, heeft on verwacht aanleiding gegeven tot een knetterende ruzie tus sen kabinet en Kamer. Aan 'veiligheidsspecialiste' Riet Roosen was de eer om het dra ma te regisseren, met coalitie partner en oppositie teksten voor te bereiden en de barrica des te beklimmen. Na een etmaal lang lobbyen, onderhandelen en vergaderen in en buiten de fractie oogde Riet Roosen vannacht nog zo fris als een hoentje. „Het was me de dag wel, maar het doet me deugd dat mijn moties, die toch door de regering ontra den waren, op een flinke meerderheid konden rekenen. Dat is een signaal waar het ka binet niet omheen kan. De uit slag van de beraadslagingen in de ministerraad moeten we nog afwachten, maar ik heb er goede hoop op dat de regering naar ons zal luisteren", vertelt ze, opgelucht dat het allemaal achter de rug is. De moties liegen er niet om. Zo zal er, als het aan de Ka mer ligt, voorlopig niets te- SUSKE EN WISKE DE KLEINE POSTRUITER (c) Standaard Ultgeverlj/Wavery Productions rechtkomen van de eenzijdige invoering van snelheidsbe grenzers in vrachtwagens. Op het oog een onnozel onder werp, ware het niet dat minis ter Maij-Weggen in de trans portsector te pas en te onpas met de snelheidsbegrenzer heeft gedreigd. Als de vracht wagenchauffeurs zich niet voor 1 november vrijwillig aan de maximumsnelheden hou den, krijgen ze er een aan de broek, zo luidde de boodschap. Van het argument van Maij dat de Kamer nu haar 'stok achter de deur' plotseling weg schopt, is Roosen absoluut niet onder de indruk. „Maij is zon der de Kamer daarover te raadplegen op een goed mo ment met die snelheidsbegren zer gaan schermen. Maar in de CDA-fractie zijn we niet zo ge charmeerd van haar methode. Los daarvan hebben we nog allerlei bedenkingen bij de praktische uitvoering. Kan er aan de apparaten gemorreld worden? Is de verkeersveilig heid er wel mee gediend? Het is toch onlogisch als Neder landse vrachtwagens in het buitenland, waar andere limie ten gelden, vanwege zo'n be grenzer opeens tachtig zouden moeten rijden? Daarom zeggen wij: een begrenzer is prima, maar dan in EG-verband. Pro beer in Nederland eerst maar eens via goede argumenten en een strengere controle en sancties het rijgedrag te verbe teren". Dat de snelheidsbegrenzer door alle heisa inmiddels is uitgegroeid tot een prestige kwestie, waar eventueel zelfs het politieke lot van Maij van afhangt, laat Roosen ogen schijnlijk Siberisch. „Maij heeft gezegd dat zij steun gaat vragen bij haar collega-be windslieden", merkt ze zuinig jes op, om er aan to,e te voe gen: „Ik ben benieuwd of ze die steun krijgt. Is dat 'het ge val en wil zij de stok achter deur laten staan, dan zullen we haar in de Tweede Kamer opnieuw bevragen". Of daarbij eventueel ook het heenzenden van de minister aan de orde komt, vindt Roosen een voor barige vraag. „Dat zien we dan wel". Bij het verzet van de Kamer tegen de snelheidsverlaging in de Randstad speelt ook oud zeer een rol. CDA, PvdA, VVD wonden er deze week geen doekjes om: de handha ving van de maximumsnelhe den op de snelwegen is een ab solute flop geworden. De be windslieden Smit-Kroes en Korthals Altes zijn indertijd naief optimistisch geweest over het rijgedrag van de Ne derlandse automobilist. De re geringsfracties zouden het ka binet nu voor een nieuwe fla ter willen behoeden. Roosen: „In de regeringsverklaring is gezegd: eerst goed handhaven, dan pas de snelheidslimieten omlaag. Daar houden we het kabinet nu aan. Het heeft geen zin nieuwe wegvakken aan te wijzen waar 100 gereden mag worden, als je tevoren al weet dat vrijwel niemand zich aan die limieten houdt. Daarom denk ik dat het kabinet wel naar ons zal luisteren. Want met een tweede afgang is nie mand gebaat". Ambtelijke top SVR aan de kant gezet ZOETERMEEE De hele ambtelijke top van de Sociale Verzekeringsraad (SVR) is in het kader van een reorganisa tie aan de kant geschoven. Dat is gebeurd na een zeer kritisch rapport van een extern organi satie-adviesbureau naar aan leiding van onvrede over het functioneren van de leiding. De SVR is op zoek naar drie nieuwe directeuren die onder leiding van een nieuwe alge meen secretaris gaan werken in een nieuwe structuur. Voor malig algemeen secretaris G.J. Van der Hoeven, secretaris ju ridische en wetstechnische za ken J.H. Smits en secretaris fi- nancieel-economische zaken N. van Niekerk hebben inmid dels andere taken binnen de SVR gekregen. Vroeger vochten de inwoners tegen de natuurelementen en indringers uit zee en leefden ze van het strandjutten. Tegenwoordig leeft de bevolking grotendeels van de inkomsten van een andere 'invasie', de jaarlijkse stroom toeristen. Onze verslaggever toog naar Noord-Holland en brengt in deze aflevering van de zomerserie: „Een andere kijk op toeristisch Nederland" de groeten over van Groet. - 77 joeristisch In het Noordhollandse anekdotes de ronde. Zoals dij kustplaatsje Groet is het mooiste souvenir te koop dat je maar kunt beden ken. Geen verguld mo lentje, geen koperen klompje, geen poppetje in klederdracht, maar een ansichtkaart met de originele tekst 'Groeten uit Groet'. Zoiets past helemaal in de sfeer die in Groet heerst. Het dorp, dat tot de gemeente Schoorl behoort, telt een paar honderd inwoners. Elke zich zelf respecterende -Groeter heeft een bordje in de tuin staan met 'Kamers te huur' of 'Zimmer frei'. Toerisme is de hoofdbron waaruit bijna ie dereen put. Toch is Groet geen plaats waar men van massatoerisme kan spreken. Vergeleken met de oude Groetse dorpskern, met z'n witte kerkje en het kleinste raadhuis van Nederland, is het verderop gelegen Schoorl een mondain oord. Groet bestaat al sinds de vroe ge middeleeuwen. Het heeft een eigen gemeentewapen, maar is sinds 1834 geen zelf standige plaats meer. Het raadhuis wordt sindsdien ge bruikt als woning. Niemand, zelfs de herbergier van 'Het Wapen van Groet' niet, weet precies waar de naam van daan komt. Hoogstwaarschijn lijk is het afgeleid van het oude Westfriese 'Groide', dat een minder vriendelijke bete kenis had dan het huidige 'Groet', namelijk 'waarschu wing'. Oppassen Want waarschuwen, daar we ten de echte Groéters alles van. In Groet was het vroeger oppassen geblazen. De strijd tegen wind en water beheers te er eeuwenlang het leven van alledag. Men waarschuw de elkaar tegen de natuurele menten en tegen indringers vanuit zee. En als er voor de kust een schip was vergaan, ging dat uiteraard ook als een lopend vuurtje door het dorp. Dan toog menig Groeter naar het strand om te jutten. „Je vond er van alles. Eten, drin ken, mooie spullen", herin nert Joop Druyven zich. Druyven, een van de weinig overgebleven geboren Groe- ters („Ik ben van 1919") was als jongeman vaak op het strand te vinden. „Wat wil je? Het was crisistijd, dus je kon alles goed gebruiken". Over jutters doen tal van van Peter Vegter, die op Oudejaarsavond de kriebel kreeg toen de westenwind d kop opstak. Hij laadde z' fiets vol met tientallen bijzon dere planken die op he strand lagen, maar kreeg o[ de terugweg pech. Z'n vrach tje wilde hij echter niet latei liggen. Zwoegend en zwetend31 tilde hij de loodzware fiets over de hoge duinen, terwij de klok het oude jaar wegtik te. Pas ver na middernachi kwam hij thuis. De oliebollen waren inmiddels verpieterd net als het humeur van zijr, vrouw. „Tegenwoordig wordl er nauwelijks meer gejut. Al les wordt per container ver voerd", bromt Druyven. Genieten Gelukkig blijft er genoeg over om te genieten. De bezoekei die vanuit Alkmaar de bin nenweg naar Schoorl, Groe en de aanpalende dorpei Camperduin en Hargei neemt, wordt opgenomen een schitterend landschap. D( plaatsjes, met boerderijen ei molens die nog in puike oudi staat verkeren, liggen aan dj voet van de cïichtbeboste dui nen. Met enige trots maakt dl VVV van Groet melding het hoogste duin van Nedei land: 54 meter. In de omgj ving zijn vele wandel fietsroutes uitgezet. Ten nooi den van Groet wordt hi landschap beschermd door de indrukwekkende Hondsbi sche zeewering. „Mijn vrouw en ik zijn n nooit op vakantie gewees vertelt Druyven. „Waarc zouden we? Dit is het moois plekje van de wereld. 1 kind klom ik 's nachts uit bed De wind zat dan zo mooi, dai moést je wel naar het strand", Maar Druyven ziet de toe komst somber in. „Over 25 jaar is het allemaal weg. komen steeds meer mensei van buiten die alles opkopen' Voorlopig is Groet erin ge slaagd z'n eigen karakter te behouden.' Voor de oplettende wandelaar valt er dan ook heel wat te zien en te genie ten: de typische bouw van de boerderijen, de pittoreske ar beidershuisjes, de rust op de Kerkbrink en de verderop ge legen praktijk van de Groetse poppendokter. Overal waar staat zie je de duintoppen d de omgeving een bijna Zuid limburgs aanzicht geven. En heb je behoefte aan wat meer luxe, dan ga je naar Schoorl. Maar daar kun je uiteraard geen ansichtkaart kopen met 'Groeten uit Groet'. ROB SEBES (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Er hangt nog altijd een onduidelijk waas om het begrip 'socia le vernieuwing', de wa penspreuk van het kabi- net-Lubbers-Kok. Als het aan staatssecretaris Heerrha van volkshuisvesting ligt, behoort die onduidelijk heid echter gauw tot het verle den. Alle gemeentebesturen, woningbouwverenigingen en bewonersorganisaties hebben van zijn ministerie een bro chure toegestuurd gekregen met tien voorbeelden van soci ale vernieuwing in oude woonwijken. 'Nu aan de slag', luidt de naam van deze brochure. Een duide lijke hint aan alle geadresseer den om de sociale vernieuwing zo snel mogelijk van het praat- stadium naar het doe-stadium te tillen. Voorbeelden genoeg, want 'sociale vernieuwing is geen volledig nieuw begrip, zoals Heerma in een voor woord uiteenzet. Sommige ge meenten zijn al jaren bezig om oude woonwijken met een hoge score aan werkloosheid, verpaupering, vereenzaming en criminaliteit uit de verloe dering te halen. Eén van de tien voorbeelden uit de brochure gaat over de Haagse Molenwijk, waar de bewoners zich onder professio nele begeleiding actief inzet ten om de buurt een beter aan zien te geven. „Van de Molen wijk is geen modelbuurt ge maakt en dat zal het ook nooit worden. Maar het is ook zeker niet dat perspectiefloze onleef bare getto waar het begin ja ren tachtig op uit leek te draaien", zo luidt de conclusie. Nederland krijgt toch meer politiekorpsen DEN HAAG NederlaJH krijgt geen drieëntwint lij maar toch vijfentwintig regit r nale politiekorpsen. Het kal 1 net heeft zich na „ee I nachtje slapen" over ingediel I de moties neergelegd Y deze wens van de Tweede K» mer. Ondanks tegenwerpingen 1 de ministers Dales van 1 nenlandse zaken en Hirst Ballin van justitie volhardt de Tweede Kamer deze wee met succes in de opvatting de regio's Gooi- en Vech streek (Hilversum) en Zaai streek/Waterland (Zaanstad d in de opzet van de nieuw h> korpsindeling een eigen korp verdienen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4