Zenga rekent op iteun heel Napels Havelange weerlegt kritiek op arbiters "Vi. Gemiste kans .onder eopORT EeidócSouoont DINSDAG 3 JULI 1990 PAGINA 9 Door Herman Kuiphof Nu Italië-Argentinië en West-Duitsland- Engeland de halve finales vormen, mag voorzichtig de vraag worden gesteld wie er in dit rijtje van vier misstaat. Ik denk Engeland. En het is dat Maradona er in speelt, anders zouden velen van ons ook Argentinië beschouwen als een ploeg die ten onrechte zo ver is gekomen. Het goede voetbal kwam maar zelden van dit elftal en het lijkt tevens hoog tijd te worden dat de kleine man uit Buenos Aires een stapje terug doet uit bescheidenheid of uit zin voor realiteit. Maradona heeft ftet voetballen niet plotsklaps verleerd en hij zal blijven voortbestaan als een grootmeester, maar de manier waar hij die strafschop miste tegen Joegoslavië deed mij bijkans stotteren van verbazing. De bal lag doodstil op de elf- meterstip. Geen tegenstander mocht tussenbeide komen en desalniettemin telegrafeerde het Argentijnse fenomeen waar hij de bal heen ging sturen om vervolgens zachtjes en voorzichtig, alsof hij, zich bezeren Jcon, de bal richting hoek te sturen. Wie in lager voetbal een strafschop dermate onbekwaam behandelde, kon rekenen op de reservebank of spelen in een lager elftal. De man die zo vaak „de hand van God" bij zich in de nabijheid wist, moest het nu doen met de voet van de duivel. Ook afgezien van die ene moeilijk te begrijpen misser van Diego Armando heeft Argentinië tot heden weinig opmerkelijks geboden. Caniggia is een soort Argentijnse Klinsmann, al duikt hij minder spectaculair dan de Duitser, die de overtredingen voortdurend opzoekt. Klinsmann heeft de manier van passeren die eigenlijk gëen passeren genoemd mag worden. Eenmaal op snelheid stoomt hij rechtdoor en tuimelt de strafschopgebieden binnen. Ik zou er niet zo gauw een penalty voor geven, maar wie ben ik? Erger is dat de fluitisten het wel doen, want al is Jürgen buiten het veld een aanhankelijke jongen die veel sociaal werk doet, in een wedstrijd is hij met andere, minder nobele zaken bezig. Hiermee wil niet gezegd zijn dat de mannen van Beckenbauer ten onrechte tot de halve finales zijn doorgestoten. In hun eerste twee ontmoetingen scoorden ze negenmaal. Daarna kwam er een tikje de klad in en tegen Oranje konden ze de onvrijwillige medewerking van Frank Rijkaard best gebruiken, terwijl zij tegen de Tsjechoslowaken wel het meest in de attaque waren, maar toch niet echt overtuigend opereerden. Vandaar dat hun teamchef de milde glimlach van zijn gelaat had geveegd en bijna ordinair brullend zijn Mannschaft terecht wees. Duitsers zijn formidabele volhouders en hun ploeg steekt niet slecht in elkaar, maar soms hebben ze - vaak tijdelijk - iets hulpeloos over zich. Dan weten ze het niet meer en lijkt hun voorraad ideeën uitgeput. Toch kan ik me niet zo best voorstellen dat zij zich morgen door Engeland uit het toernooi laten wippen. De Engelsen hebben zich volstrekt leeg moeten spelen contra de Leeuwen van Cameroun, die bij een voorsprong van 2-1 een schitterende mogelijkheid op een derde en beslissende goal uit pure achteloosheid lieten lopen. Als er toch eens een nuchter Europees hoofd op die schitterende, geoliede lichamen zou kunnen worden geplaatst: Cameroun zou wereldkampioen worden. Maar misschien ook niet, want onze nuchterheid zou waarschijnlijk verhinderen dat ze zulke fantasierijke dingen met de bal zouden doen. Ik bedoel dus te zeggen dat West-Duitsland Bobby Robson eindelijk terug naar Albion zou kunnen sturen, terwijl de Italianen met de Argentijnen afrekenen. Alleen: die wedstrijd wordt vanavond in Napels gespeeld. Dat is iets anders dan Rome. Aan de voet van de Vesuvius is Maradona immens populair. De vraag is dus tweeledig. Kan hij nu eens een topwedstrijd spelen en is hij in staat zijn middelmatige clubgenoten mee te slepen naar zijn eigen maximale hoogte? Ik denk het niet, maar gooit u alstublieft mijn ruiten niet in als het anders uitpakt. Tel.l JL IOME Met het rijzen tn de ster van Salvatore bhillaci is de uitstraling jjfci de man aan de „ande- j oib kant" van het veld, rJ°-falter Zenga, een beetje j7ol de verdrukking ge kakt. Toch is de doelver- ||êdiger mèt de boeventro- fie bezig aan een min- tns zo indrukwekkend ^p°">ernooi. Zenga heeft na- kelijk in vijf wedstrijden :>M-og geen enkel doelpunt 8|noeven te incasseren en pu vanavond wel eens tot IyK-recordhouder kun- jen uitgroeien. 450 minuten heeft Zenga kooi kunnen vrijwaren in een doorboring en hij Deft het slechts zeven minu- n vol te houden om de Brazi- aan Leao (1978) te evenaren 26 minuten om de West- uitse recordhouder Sepp Mai- ('74 en '78) te onttronen. ;n niet onmogelijke opgave, ndanks het feit dat Zenga anavond in Napels oog in oog omt te staan met wereldkam- oen Argentinië en Diego Ma- idona. Ifalter Zenga (al dertig overi- ens) lijkt de doelverdediger te I unnen worden die eindelijk einde heeft gemaakt aan malaise, die in de „squadra :zurra" bestond na het af- icheid van de legendarische Dino Zoff. Deze vertrok als veertig-plusser, maar liet let- erlijk en figuurlijk een ga- end gat achter. De opvolger an Enzo Bearzot en huidige Door onze verslaggever in Italië Frank Werkman bondscoach Azeglio Vicim probeerde verscheidene doel wachters, maar achtereenvol gens Franco Tancredi en Iva- no Bordon konden niet hon derd procent overtuigen. Slechts Giovanni Galli, mede aan de basis van de Italiaanse wereldtitel in 1982, bewees be trouwbaar te zijn, maar bouw de nooit een reputatie op als Dino Zoff. Op weg Zenga lijkt wel op weg om een zekere naam te vestigen. Mis schien niet vanwege zijn ge weldige sportieve staat van dienst of zijn enorme uitstra ling, maar wel puur om statis tische redenen. Een eventuele wereldtitel van Italië zou een wel heel bijzondere dimensie krijgen als de gastheren er in zouden slagen die slag te slaan zonder een tegendoelpunt. Waarmee dan de naam van Zenga voor eens en altijd zal zijn gevestigd. Zoals het een goed sportman betaamt wuift Walter Zenga alle complimenten weg als hij wordt gewezen op het feit dat hij nog steeds op „nul" staat. „Dat is vooral het werk van de verdedigers", verwijst hij sim pel naar de mannen vlak voor hem in het veld. „Ik ben geen held, dat willen anderen van me maken. Ik maak gewoon deel uit van een prachtig Het zijn bijna ontroerende woorden uit de mond van de vlak voor het WK wat slordig gecoiffeerde reus uit Milaan die bij Inter al sinds 1982 on der de lat staat. Zenga, wiens verschijning eerder angst in boezemt dan ontzag vanwege zijn wat slordig geboetseerde voorkomen, heeft inderdaad in de vijf wedstrijden van Ita lië tot dusver weinig te doen gekregen. Het incidentele werk, bijvoorbeeld een paar reddingen tegen Ierland zater dagavond, knapte hij echter met verve op, zodat zijn staat van dienst ook wel degelijk aan hemzelf kan worden toe gerekend. Toewijding „Mijn voornaamste kwaliteit is toewijding", is ook al zo'n uit spraak van Zenga die een beetje in tegenspraak lijkt met zijn verschijning. „Ik concen treer me enorm in het veld en dat is waarschijnlijk mijn ster ke punt". Over zijn zwakke punt, het door critici nogal eens gesignaleerde gebrekkige uitlopen, wil Walter Zenga iet wat overmoedig niets kwijt. „Dat moeten anderen maar uitzoeken", vindt de doelver dediger, die wel wat wil zeg gen over een ander wat min dere kwaliteit, het (weer) in het spel brengen van de bal. „Daarover praat ik veel, ook Walter Zenga is kan vanavond WK-recordhouder worden. in het veld, met Tacconi (de reserve-doelman; red.). Hij wijst mij dan op bepaalde din gen, waar ik m'n voordeel mee kan doen". Zenga noemt de kameraad schap in de Italiaanse selectie één van de pijlers waarop het Italiaanse succes tot dusver is gebouwd. „We zijn een vrien dengroep", overdrijft hij. „De enige fout die tot dusver wordt gemaakt is dat Vialli niet speelt. Die zou echt in de ploeg moeten staan". Zenga geeft niet aan voor wie de vergeten vedette van Sampdoria zou moeten worden ingezet, maar uit zijn verhaal valt af te leiden dat Vialli het best met de nu onaantastbare Schillaci een koppel kan vor men, hetgeen Baggio zijn plaats zou moeten kosten. Maraldona Walter Zenga kijkt met span ning en vertrouwen uit naar het treffen van vanavond in Napels met Argentinië. „Die ploeg behoeven we niet te vre zen", meent hij. „De enige waar we voor moeten oppas sen is Diego Maradona. On danks het feit dat hij veel last heeft van zijn enkelblessure, dat kun je zien, kun je van hem altijd iets speciaals ver wachten. Ik heb een rugge steun: het afgelopen seizoen heb ik tweemaal tegen Mara dona gespeeld en hij heeft niet één keer gescoord". Pikant gegeven bij Italië-Ar- gentinië is het feit dat het duel wordt gespeeld in de thuisha ven van Napoli, de ploeg die Maradona naar de landstitel leidde. „Maradona heeft de steun van heel Napels ge vraagd", vertelt Walter Zenga. „Dat heeft hij gedaan om de temperatuur een beetje op te jagen. Maar ik ben er zeker van: heel Napels is voor ons". iwindon blijft in weede divisie ONDEN Swindon Town, ruggezet naar de derde divi- vanwege illegale betalin- m aan spelers, mag komend izoen in de tweede divisie in de Engelse league voetbal- n. De club van de Argentijn- trainer Osvaldo Ardiles pro- loveerde oorspronkelijk naar e hoogste klasse. De verzach- ng van de straf werd gisteren tgesproken door de beroeps- ömmissie van de league. Door beslissing blijft Tranmere overs, dat de opengevallen a*ts in de tweede divisie zou >vullen, in de derde divisie, inderland, dat in plaats van windon promoveerde naar de irste divisie, behoudt zijn cheidsrechters e Fransman Michel Vautrot de Braziliaan José Wright )n door de FIFA aangewezen scheidsrechters bij de halve tales. autrot komt vanavond in ac- bij het duel Argentinië-Ita- in Napels, Wright fluit orgen in Turijn het duel ondsrepubliek Duitsland-En- tland. loravcik Tsjechoslowaakse interna- onaal Lubomir Moravcik, die >ndag een rode kaart kreeg de .wedstrijd tegen de ondsrepubliek Duitsland, eeft een contract getekend bij Franse club Saint Etienne. loemenië et Roemeense ministerie van tortzaken verklaarde zondag at de grenzen voor alle voet- allers open gaan en niet zoals orige week werd vermeld al ien voor de toppers Hagi en meatus. Middenvelder loan abau mag daarom, als het Ne- erlandse ministerie van soci- le zaken een werkvergun- ing afgeeft, uitkomen voor Vyenoord. ■ha rit on ack Charlton heeft bij zijn ertek uit Rome laten weten og ten minste twee jaar ondscoach van Ierland te wil- :n blijven. „Ik ga zeker door >t het EK van 1992 in Zwe- en. 'laatsen we ons voor dat toer- ooi, dan valt er te praten ver contract-verlenging". Ier- »nd speelt in de kwalificatie- uels voor het EK tegen Enge- ind, Polen en Turkije. „SCHEIDSRECHTERS LEIDEN DE WEDSTRIJDEN ZOALS DE FIFA DAT WIL" MILAAN Joao Have lange is één van de zeer weinigen, die geen mo ment wakker ligt van het optreden van de scheids rechters bij Italia '90 en de kritiek die allerwegen is losgebarsten. „De scheidsrechters leiden de wedstrijden zoals de FIFA dat wil", zegt de 74-jarige voorzit ter van de wereldvoetbalbond in een interview in het Zwit serse blad Sport dat de Brazili aan overigens sprak vóór het optreden van' de Oostenrijker Kohl tijdens de Bondsrepu bliek Duitsland-Tsjechoslowa- kije en de Zwitser Röthlisber- ger gedurende Argentinië-Joe- goslavië. Maar het is de vraag of de prestatie van deze twee fluitisten het oordeel van de „De scheidsrechters passen de regels en aanwijzingen zodanig aan dat de waarde en grandi oosheid van de wedstrijden worden beschermd. Men ziet en beleeft dat bij dit WK. Het toernooi is geen slagveld. Deze konsekwente houding van de scheidsrechters heeft onder meer tot gevolg dat de discipli ne bij de ploegen is gewaar borgd. Het publiek kan daar door genieten van goed voet bal". De normaal gesproken geens zins wereldvreemde Brazili aanse oud-industrieel, al vanaf 1974 president van de FIFA, lijdt misschien een beetje aan het euvel dat hij bijna alle wedstrijden live heeft aan schouwd. Hij laat zich in Italië per helikopter van het ene sta dion naar het andere vervoe ren en bezoekt tussendoor ook nog de nodige representatieve bijeenkomsten. Een plaats voor een televisie-scherm, met daardoor de mogelijkheid om wandaden van spelers en mis grepen van scheidsrechters nog eens in de herhaling te zien, zou Havelange wellicht tot een iets genuanceerder standpunt kunnen brengen. De Braziliaan houdt echter, misschien wel tegen beter we ten in, vast aan de houding van de positivo. Problemen „Er zijn bij dit WK in nog hiet één stadion problemen met de toeschouwers geweest", gaat Havelange in „Sport" verder. „Ook dat voer ik niet in de laatste plaats terug op het op treden van de scheidsrechters. Hij brengt de wet goed tot uit voering. Italia '90 is zeer posi tief en belangrijk, kortom een voorbeeld van hoe men het verder moet doen". Maar zegt de kritiek op de scheidsrechters Havelange dan helemaal niets? „Wat voor mij als FIFA-president telt, is niet de mening van de media uit het één of andere land, maar de cijfers die de scheidsrech ters van onze inspecteurs krij gen. Die liggen op een schaal met een tien als maximum ge middeld op 8,5 punten en bij de top-scheidsrechters zelfs tussen de 9,0 en 9,4 punten. Dat zijn voor mij beslissende feiten. Waar rekening mee moet worden gehouden is dat je één geval niet tot maatstaf moet nemen. De uitzondering maakt voor mij niet de regel". FRANK WERKMAN Joao Havelange. foto: afi „Niets is leuker dan het zelf vertrouwen van je directe tegenstander te ondermij nen. Daarvooor zijn er meer middelen dan een sierlijke schijnbeweging. Gullit irri teerde me. Hij probeerde over me heen te vallen om een vrije trap te versieren. „Get up you longhaired yeti" (sta op, langharige sneeuwman), heb ik hem toen toegebeten. En het zelf verzekerde en arrogante ge drag van Koeman stoorde me eveneens. Toen weer een pass van hem niet aan kwam, heb ik hem gevraagd hoeveel Barcelona voor hem heeft moeten betalen". Engels voetbal international Paul Gascoigne in het Algemeen Dagblad. „Er zijn momenten dat ik zo intens van het leven geniet, dat ik niet naar bed ga. Zon de vind ik dat dan. Als ik me werkelijk heel senang voel, vind ik niets te dol. Dan kan ik dansen, sprin gen. Eindeloos aan het strand zitten, zonder dat ik iets nodig heb. Dat herinner ik me ook uit mijn jeugdja ren. Dat we met het gezin op het strand zaten met niet meer dan een bakje rijst en droge vis". En: „Mijn jeugd (geboren in een interne ringskamp bij Semarang en als veertienjarige naar Ne derland, red.) is voor mij heel traumatisch verlopen. Hoewel ik nu donker ben, was ik vroeger blond. En ik was dus symbool voor alles wat het blanke Nederland was. Ik werd uitgescholden, nagewezen. Hele nare erva ringen". V oetbalscheidsrechter Ignace van Swieten in De Telegraaf. „Ook nationaal heb ik geen enkele kans gehad. Ze von den me niet serieus genoeg, ik was een te vrolijke ion gen. Nu ben ik inderdaad ook niet zo'n somber typje, maar op de baan kon ik ijse- lijk serieus zijn. Fred de Jong was destijds waarne mend bondscoach. Het was een rottige tijd. Er was toen geen geld, Sörensén was net weg. Fred zei: jij verdient een kans. Ik mocht meedoen tegen Engeland en Schot land. Een groot succes was dat niet. Daarna was ik weer snel uit de selectie ver dwenen. Diverse VELO'ers zijn in die tijd in hun ont plooiing afgeremd. Ik heb er Ignace van Swieten: dansen, springen. foto: dijkstra toch wel verschrikkelijk van gebaald. Het was alle maal vriendjespolitiek". Dennis Tjin-Asjoe in Badminton Revue. „Als je aan de top staat, neem je alles voor lief. Jij bent de ster en je wordt ge leefd door pers, publiek en sponsors. Je hebt de tijd en de rust nietom het leven te waarderen. Je vergeet te ge nieten. Eén van de weinige dingen waarvan ik spijt heb in mijn leven is dat ik in 1987 zo weinig heb genoten van mijn successen, die ik nauwelijks tót me heb laten doordringen. Ik heb veel te weinig bij de hoogtepunten stilgestaan. Dat is iets wat ik geleerd heb toen ik uit beeld was". Wielrenner Stephen Roche in de Volkskrant. „Er zijn drie dingen die mijn leven hebben bepaald, mijn hisgezin, mijn carrière en de oorlog. Als een rode draad loopt daar het handbal door heen. Ik ben zeventien jaar geleden afgekeurd. Ik kreeg wat je noemt een tik voor mijn kop. Het oorlogsverle den speelde steeds vaker op. Mijn omgeving heeft mij toen door deze moeilijke pe riode heen geholpen. Ik ge niet en daar ben ik nu trots op, van een staatspensioen. Het waren vijf oorlogsjaren, maar vanaf het moment dat ik ben gestopt met werken heeft het me nog eens vijf jaar gekost om tot rust te ko men. Als je werkt denk je dat dat heilig is, maar je moet opppassen niet door te draaien. De sport heeft mij enorm geholpen, werk komt zo ongeveer op de tiende plaats". Ex-radioverslaggever Arnold den Hartog in Handbal. „Op de televisie was niet te zien dat de bal met de hand wordt gespeeld. Als je het beeld stilzet zie je een arm, maar die kun je niet in rela tie brengen tot het doelpunt. De treffer is door de com mentatoren achteraf een handsbal geworden. Bij de eerste herhaling zegt nie mand iets, bij de tweede zou het weieens een handsbal kunnen zijn en bij de derde is het een handsbal". Belgische voetbalscheids rechter Van Langenhove in NRC Handelsblad (over Europa Cup-duel Benfica- Olympique Marseille). „We zijn op de goede weg, maar dat laatste stukje naar de top is erg zwaar. Je hebt in de FD-klasse te maken met hele goede zeilers, die bovendien veel langer dan wij in deze klasse varen. Voordat je de gedragingen van de boot helemaal kent, ben je zo een paar iaar ver der. Voor Kiel hebben we een nieuwe boot in gebruik genomen. Het beslag (ka trollen, schroeven etc, red.) hebben we er naar eigen goeddunken zelf op gemon teerd. Helaas hadden we op de slotdagen tijdens de Kie- ler Woche een paar keer met materiaalpech te kam pen. Normaal overkomt ons nooit wat, maar ja aan de andere kant hebben we het liever in Kiel dan straks in Laredo". Zeiler Willem Potma in de Haagsche Courant Toch A-accreditatie voor Youp van Hek MILAAN Youp van 't Hek heeft uiteindelijk toch een A-accreditatie voor het WK voetbal ge kregen. Gisteren overhan digde één van de mede werkers van perschef Tognoni de cabaretier/co lumnist die badge, een kleine week voor het ein de van het toernooi. Volgens Van 't Hek zou Tog noni uiteindelijk door de bocht zijn gegaan voor een dreige ment van zijn advocaat een rechtszaak aan te spannen te gen de FIFA. Dat geding zou, volgens Van 't Hek gisteren in Milaan, vandaag in Nederland hebben gediend. „Er zou een dwangsom zijn geëist van 250.000 gulden", vertelde een glunderende Van 't Hek. „Eventueel, zo had mijn advo caat laten weten, zou er beslag worden gelegd op KNVB-geld voor de FIFA; bijvoorbeeld met de boete van Rijkaard. Youp van 't Hek, die zoals be kend na een eerder kort ge ding via de Nederlandse Sport Pers (NSP) een A-accreditatie had bewerkstelligd, maar deze in Italië nooit kreeg, heeft de voorbije wedstrijden kunnen bezoeken op een zogenoemde VIP-card. Vanwege het principiële ka rakter van het meningsver schil met de FIFA, waar Van 't Hek een boze invloed veron derstelde van oud-secretaris van de NSP, Joop Niezen, zet te hij zijn pogingen een A- kaart te krijgen tot gisteren voort. En dus met succes. „Dit is 'm", sprak de cabaretier gis teren met onverholen trots wijzend op de perskaart om zijn nek. „Toch mooi gelukt". lal Ik kan me de wens nog goed herinneren van een aantal stewards en hostesses in Palermo. Zij spraken - is het al weer bijna drie weken geleden? - de wens uit dat het perscentrum naast stadion La Favorita zou blijven staan en eventueel zou kunnen worden gebruikt als indooraccommodatie voor sport en dergelijke. Op dat moment bestond daar nog geen zekerheid over. Dat bedroefde die studenten, want Palermo kon best een goede hal gebruiken in de stad, die wemelt van de indrukwekkend oude gebouwen, maar nauwelijks over goede faciliteiten beschikt voor bijvoorbeeld binnensporten. In Milaan zal dat ongetwijfeld beter zijn. In de noord-Italiaanse industriestad bestond er dan ook geen behoefte aan een tot sporthal omgebouwd ex- perscentrum. Dat was gisteren goed te merken. Op de laatste dag, dat de werkplaats voor de internationale pers in gebruik was, werd de zaak bijna onder je handen afgebroken. De plantenbakken in de centrale hal waren al opgeruimd, hetgeen de aanblik van het geheel een tikje treurig maakte. Maar daar was mee te leven. Anders was het met de speciale credit-cardtelefoons die ook al 's morgens waren weggehaald van de werkplekken. Lastig voor die nog slechts tientallen persmensen, die vanaf die plaats hun kopij zo gemakkelijk naar het thuisfront hadden kunnen doorsturen. Ook de grote koelkasten met frisdranken waren verdwenen, evenals de vaak fraaie jongedames in het rode kostuum. Die de bekwaamheid hadden de deur van het ding, de dop van de fles en de sluiting van het blikje met een elegance te openen, die een lange voorstudie verraadde en steeds weer bewondering oogstte. Dat het perscentrum in Milaan, dat zondagavond uitgebreid werd gecomplimenteerd door COL-directeur Luca de Montezemolo, aan het afbouwen was, bleek verder uit de karige voorraad van de krantenkiosk en de snackbar. Zo 'n soort afbraak, die gisteren zelfs gepaard ging met het doorslaan van een stoppenkast, stemt ietwat tot triestheid. De grote zaal, waar het getik op een ouderwetse schrijfmachine steeds meer tot de uitzonderingen gaat behoren, is toch gedurende enige tijd een beetje je thuis geweest. Je zweette er, je zwoegde er, je keek, luisterde, telefoneerde, lachte soms. Eén ding betreur je zo'n dag na die laatste wedstrijd in het er naast liggende stadion San Siro niet: je bed stond er niet. FRANK WERKMAN KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen om 14.30 uur) en Wolvega (morgen om 18.45 uur) luiden: DUINDIGT le koers: 1 Ever Capello. 2 Condor Guapa, 3 Donar Uithuizen (8-1-9). 2e koers: 1. Satagoras, 2. Ming Fortu ne, 3 Expensive Dreams (2-3-6). 3e koers: 1. D'Uschi Fibber. 2. Nick Hoff, 3. Duco Belvedere (3-5-2). 4e koers: 1. Arrack Princess, 2. Co ming Through. 3. Fryslan Boppe (1- 6-8). 6e koers: 1 Brahms Melodie, 2. Yoco OOstland, 3 Valco van Hulsel (6-3-1). 7e koers: 1 June's Darling, 2 Spain Raaphorst. 3. Dschuna (2-7-3) 8e koers: 1. Cervino Montana. 2 Zor- ba Ossewaard, 3. Ariba (1-7-6) 9e koers: 1 Carlos S. 2. Dutch Hano ver. 3. D'Ouragan (3-1-2). WOLVEGA le koers: 1. Elian Claire, 2. Erik G, 3. Co Vorstenburg (5-10-4). 2e koers: 1. EUa Boshoeve, 2. Edon Prince. 3. Donja Westcorner (3-7-5) 3e koers: 1. Fantail, 2. De Bles Prin cess. 3. Charly Chaplin (1-3-6). 4e koers: 1 Dilanaa Norg, 2 Enter tainer W. 3. Ever Pouw Lease (7-6-4). 5e koers: 1. Dynalinde, 2. Yamba- laya, 3. Dakadvies (10-4-1). 6e koers: 1 Dave Scimitar. 2. Doortje Scimitar, 3. Digitalis (4-8-1) 7e koers: 1 Dutch Victrix, 2. Celest Greenacre, 3. Cedam D (2-5-3). 8e koers: 1 Zanja. 2. Reunited. 3. Alfa Nora (6-5-7). 9e koers: 1 Djashin, 2. Yrus du Bois, 3. Zuncasindra (5-8-10). 10e koers: 1 Dagobert Duck. 2. Sea of Galilei. 3. Donaldnora (3-5-7)

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9