Troebele sfeer in ploeg van Cees Priem Wimbledon wordt lucratief voor Mark Koevermans Nieuwe schorsing wacht Theunisse Michel Platini moet een ton boete betalen Johan van der Velde stopt met fietsen 1 Aanbiedingen voor Zeelenberg SPORT CcidócSommvt ZATERDAG 30 JUNI 1990 PAGINA LYON Een rechter in Lyon heeft Michel Platini een boete van 103.000 gulden opgelegd wegens zijn aandeel in de omvangrijke affaire met zwart geld bij Saint Etienne tussen 1978 en 1982. De huidige bondscoach van Frankrijk werd tevens veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. Naast Platini werden tien andere ex-spelers van de Franse eer- ste-divisieclub schuldig bevonden aan de ontvangst van illegale betalingen. De boetes liepen uiteen van 3500 gulden tot ruim een ton, al naar gelang de financiële middelen van de betrokken voetballers. Ook enkele oud-bestuurleden kregen geldstraffen. Roger Rocher, de toenmalige voorzitter van Saint Etienne, werd het zwaarst gestraft. Hij werd veroordeeld tot een gevangenis straf van vier jaar en een boete van 70.000 gulden. BARCELONA Gert- Jan Theunisse zou in de wielerweek van Eibar in Spanje opnieuw zijn be trapt op het gebruik van doping, aldus een bericht gisteren in het sportblad Marca uit Madrid. De official van de Spaanse wielerbond die verantwoorde lijk is voor de dopingcontroles wilde het bericht bevestigen noch ontkennen. „Binnen en kele dagen kan ik u meer ver tellen", was het antwoord van de official. Het toeval wil dat de bewuste controle gehouden werd op de laatste dag dat Theunisse nog op de fiets zat. Na de eerste etappe van de wielerweek van Eibar vernam de wielrenner dat hij alsnog voor zes maanden werd ge schorst vanwege zijn tweede positieve dopinguitslag in twee jaar, dit voorjaar in de Waalse Pijl. Blijkt komende week in derdaad dat Theunisse de be trapte renner is, dan zou hem dat op een nieuwe schorsing van een jaar komen te staan. Het dopinggeval in Eibar is echter nog niet officieel be kendgemaakt, omdat de be wuste renner tot dinsdag de tijd heeft een contra-expertise aan te vragen. Walter Planckaert, de assis tent-ploegleider van Panaso nic, was reeds op de hoogte ge steld van het bericht in Marca, maar beweerde dat de ploeg leiding niet officieel is inge licht. „Wij weten van niets. Mogelijk dat Theunisse per soonlijk is ingeseind, maar hem kunnen we niet te pak ken krijgen", reageert Planc kaert, die bevestigde dat Theunisse in de eerste etappe van de Spaanse koers op do- pinggebruik was gecontro leerd. „Ik was er tenslotte zelf bij", aldus Planckaert. Theu nisse zou wederom zijn betrapt op het gebruik van testosteron. Gert-Jan Theunisse verblijft de komende vier maanden in de Franse Alpen. De geschor ste wielrenner probeert in het hooggebergte zijn conditie op peil te houden en zoveel moge lijk in het ritme te blijven nu hij het zes maanden lang zon der competitie moet stellen. Theunisse is vastbesloten na zijn schorsing terug te komen. Hij wil hoe dan ook zijn con currenten en kritikaster min stens een keer de mond snoe- SPORT OP TELEVISIE Nederland 2, 19.25 uur: De heilige koe; 20.27 uur: Die 2 In Italië; 21.50 uur: Veronica Sport Nederland 3, 11.40 uur: Motorsport (TT As sen). tennis (Wimbledon) en wielrennen (Tour de France); 16.40 en 20.20 uur: WK voetbal. Veronique, 15.00 uur: Match. België Nederlands 2, 15.15 uur: Tour de France. 16.45 uur: WK voetbal; 22.45 uur: Spori op zaterdag. België Frana, 15.30 uur Tour de France. TV 5, 16.15 uur: Sport. Duitsland 1, 19.00 uur: Sportschau. Duitsland 2, 16.30 en 20.25 uur: WK voetbal BBC 1, 13.30 uur: Grandstand; 20.45 uur: WK voetbal; 00.10 uur: Wimbledon. BBC 2, 16.25 uur: Wimbledon. Eurosport, 10.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur: Ultra Sport. Nederland 3, 16.20 en 20.40 bal en Tour de France Veronique, 18.05 en 23.10 uur Match. België Nederlands 2. 16.20 en 19.00 i Frar, 19.00 uur: Sport. TV 5. 16.15 uur Sport. Duitsland 1, 16.05 uur Paardesport; H en 20.30 uur WK voetbal. Duitsland 2, 10.15 uur WK v BBC 1. 16.45 en 00.05 uur WK voetbal BBC 2, 14.25 uur: Sunday grandsta Eurosport, 10.00-02.00 uur: Sport. MAANDAG Nederland 3, 14.00 uur Tennis (Wimbled en wielrennen (Tour de France). België Nederlands 2, 15.00 uur Tour België Frans, 15.00 uur: Tour de Fr; Duitsland 1, 11.03 uur: WK voetbal BBC 1, 15.40 uur: Wimbledon. BBC 2, 13.55 uur: Wimbledon. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Boris Becker had het niet altijd even gemakkelijk tegen de Amerikaan Dan Goldie. FOTO; AP LONDEN Koevermans moest er drie uur en 25 minuten op een rumoerig baantje keihard voor knokken om de achtste fi nales, verbazingwekkend genoeg zonder enige voor bereiding op gras, te ha len. De setstanden gaven aan hoe weinig de twee spelers voor elkaar onder deden: 6-7 (5-7) 6-4 6-7 (2- 7) 6-4 6-3. In de volgende ronde komt Koevermans tegenover de Joegoslaaf Goran Ivanisevic te staan. „Een schitterende prestatie van Mark", zei bondscoach Stanley Franker, die de sfeer gevoelige Zuidhollander voort durend had aangemoedigd. „Hij heeft wilskracht en ka rakter getoond. Natuurlijk heeft hij geluk gehad. Want ei genlijk is het niet normaal, die iemand zomaar van gravel op gras stapt en dan nog de laat ste zestien op Wimbledon haalt. Maar door de droogte zijn de banen erg hard gewor den en Mark heeft de loting natuurlijk enorm mee gehad. Deze Kroon is ook een speler die meer van gravel houdt. Dat was duidelijk te merken". Koevermans heeft nu in het enkelspel aan zijn meer als vrolijk intermezzo bedoelde avontuur op Wimbledon al een bedrag van ruim 53.000 gulden overgehouden. Hij moest er hard voor ploete ren op baan vijf, vlak naast de tent voor de oudere leden van de All England Club, die veel herrie maakten bij de thee en aardbeien. Ook op de gangpa den was het een rumoer van jewelste en bovendien kwam daar het applaus van het na bije centre court overheen. Soms zochten musjes een rust plaats op de netband. In die entourage moesten Koe vermans en Kroon aan de slag. Ze gaven elkaar van het begin geen duimbreed toe. Koever mans werkte in de eerste set op 4-5 drie setpunten weg om toch in de tiebreak te zwich ten. Dat was pas zijn eerste setverlies in het toernooi. In de tweede set sloeg hij aan het slot toe met doorbraken in de achtste en tiende games naar 6-4. Opnieuw kwam het in de derde set op een tiebreak aan, alleen had Koevermans toen op 6-5 een setpunt laten liggen. Ook in deze verlenging was Kroon iets meer bij de les. Koevermans, gesteund door een ijzeren conditie, bleef voor elk punt lopen alsof zijn leven ervan afhang. Hij liet het hoofd ook niet hangen toen Kroon op de eerste game van de vierde set doorbrak. Inte gendeel. Langzaam maar ze ker kreeg Koevermans het initiatief vaster in handen. Met 6-4 en 6-3 trok hij de winst naar zich toe. Met een langgerekte indianenkreet sprong hij over het net om zich onmiddellijk daarna aan een opkomende aanval van kramp te laten behandelen. Geen wonder, want het was pas de tweede keer, dat Koe vermans in zijn loopbaan een vijf sets-duel af moest werken. Koevermans was uiteraard ui termate tevreden met zijn overwinning, maar bleef rea listisch. „Ik vond de winst in de eerste ronde al mooi mee genomen. Wimbledon blijft voor mij in wezen minder be langrijk dan de graveltoer nooien, waar ik toch mijn sei zoen op af blijf stemmen". „Als ik volgend jaar hier weer speel, en waarom zou ik dat niet doen, dan pak ik het op dezelfde manier aan. Puntjes verdienen op gravel en dan zien hoe het op Wimbledon loopt. Nu zat me werkelijk al les voor honderd procent mee. Het weer, de banen, de tegen standers en mijn eigen spel. Zoiets gebeurt maar één of twee keer per jaar". Haarhuis had heel weinig in te brengen tegen Gilbert. De Amerikaan, ook wel de anti held van het tennis genoemd, was uitgekookt genoeg om te profiteren van de onervaren heid van Haarhuis op gras. In een weinig opwindende partij, waarbij het publiek rond baan veertien in tegenstelling tot bij Koevermans muisstil bleef in een weldadig zonnetje, kon Gilbert het zich veroorloven de tweede set aan Haarhuis te gunnen. Op dreef Pat Cash mag maandag laten zien waartoe hij momenteel werkelijk in staat is. Dan speelt de Wimbledonkampioen van 1987 tegen titelverdediger Boris Becker in de achtste fi nales. Cash, die na een operatie in april van het vorig jaar bijna een jaar uit de roulatie was, is in Londen steeds beter op dreef geraakt. Na een uiterst moeizaam begin (vijf sets winst tegen de onbekende Sovjetrus Poljakov) stond Cash geen set meer af aan achter eenvolgens zijn landgenoot Anderson en de Spanjaard Aguilera. De laatste, een gra- velspecialist pur sang, maar wat zegt dat tegenwoordig nog, kreeg alle hoeken van de baan te zien: 1-6 1-6 4-6. Becker had het moeilijker te gen de Amerikaan Dan Gol die, die op gras wel goed uit de voeten kan. De Westduitser won wel (6-3 6-4 4-6 7-5), maar Goldie kon baan één met op geheven hoofd verlaten. Bec ker heeft in zijn loopbaan nu op Wimbledon 33 partijen ge wonnen tegenover drie neder lagen. Ook bij de dames staat na het weekeinde een interessante confrontatie op het program ma. Dan ontmoet Steffi Graf voor het eerst Jennifer Capri ati, met haar veertien jaar de jongste in de historie van Wimbledon bij de laatste zes tien. FUTUROSCOPE TVM begint de Ronde van Frankrijk in een ruziënde sfeer. Het botert aller minst tussen ploegleider Cees Priem en zijn kop man Phil Anderson. De toenemende verwijdering tussen beiden heeft zijn weerslag op de Tourploeg, waarin onder druk van Anderson de Oostduitser Thomas Barth op de val reep werd vervangen door de Belg Patrick Jacobs. Een wissel met diepere achtergronden. Voor Anderson was de uitver kiezing van Barth, een renner die zich een maand geleden zelf bij Priem aanbood en on middellijk werd gecontrac teerd, onacceptabel. Zeker om dat Barth de plaats innam van Jacobs, van wie de Australiër zoveel steun had gekregen in de Ronde van Italië. Anderson dreigde vervolgens niet in de Tour te zullen starten als Priem bij zijn weigering bleef om Jacobs mee te nemen naar Frankrijk. Dat Priem aan die wens vol deed, was zeer wijs. Een ploeg zonder Anderson zou alsnog tot uitsluiting voor de Tour van TVM hebben kunnen lei den. Reglementair zijn de ploegen verplicht om in de sterkste formatie aan te tre den. Dat geldt bij uitstek voor de zes die via een „wild card" tot dé ronde zijn toegelaten De Tourdirectie zou met TVM- zonder-Anderson een instru ment in handen hebben gekre gen om Priem c.s. alsnog naar huis te sturen en een reserve- ploeg op te roepen. Een drei ging die Priem serieus boven het hoofd hing, omdat Tourdi recteur Jean-Marie Leblanc in Johan van der Velde. RIJSBERGEN In over leg met zijn adviseur Rini Wagtmans heeft Johan van der Velde gisteren besloten zijn professionele wielerloopbaan te beëin digen. De 33-jarige Bra bander reed sinds maart dit jaar in dienst van de bescheiden IOC-Tulip- ploeg van José Decauwer. Van der Velde stopt omdat hij zich niet meer in staat voelt tot topprestaties. De laatste ja ren ging het sterk bergaf waarts met de ongetwijfeld ge talenteerde beroepsrenner. Na zijn geruchtmakende vlucht uit de Giro d'Italia in 1989, werd hij door TVM ontslagen. Van der Velde was sinds 1978 professional. Zijn grootste triomfen vierde hij in dienst van de Raleigh-ploeg van Pe ter Post. Onder zijn hoede werd hij tweemaal Nederlands kampioen en was hij de steun en toeverlaat van Joop Zoete melk in 1980 toen deze de Tour won. NOS-radio botst met Peter Winnen FUTURUSCOPE Peter Winnen is gisteren in aanvaring ge komen met een auto van de NOS-radio. Het voertuig reed de Nederlandse wielerkampioen aan op het parcours voor de pro loog in Futuroscope, waar vandaag de 77ste Tour de France be gint. Winnen verkende het 6300 meter lange traject. De chauf feur merkte de Limburger te laat op. De 32-jarige routinier hield aan het ongeval schaafwonden aan zijn linkerbeen en - dijbeen en de handpalm over. Bovendien heeft hij waarschijnlijk een rib licht gekneusd. „Dat doet een beetje pijn. Hoe erg het is zal ik zaterdag pas mer ken, wanneer ik inspanningen moet leveren. Dramatisch is het, denk ik, niet", aldus de montere coureur. de Franse sportkrant L'Equipe reeds zijn ongenoegen over de onrust bij TVM had uitgespro ken. Anderson kent ook de regle menten en was op de hoogte van Leblancs uitspraak. Even eens wist hij dat TVM vooral een „wild card" had gekregen vanwege zijn goede prestaties in de Giro. De sterkst mogelij ke ploeg afvaardigen betekent in het geval TVM inclusief Anderson. De „onderhande lingspositie" van de Australiër was derhalve uitermate riant. Anderson had namelijk ook nog een appeltje te schillen met Priem. In de Ronde van Luxemburg heeft de ploeglei der gepoogd om niet Ander son, maar Eddy Schurer aan de eindzege te helpen. Volgens Anderson is hij „in het pak ge- 1 e etappe 1 juli 138,5 km ochtend FUTUROSCOPE JAUNAY 138.5 km CLAN ^ynsh Bonneuil Matours |LE£tou^ 1.5 km FUTUROSCOPE LE^TOUR 3e etappe 2 juli 228 km NANTES 228 km WoVert0U 206km Vla Bruffière Loudun X 0^76.5 km 73'~ kO«kn ^/t. - ISV Mirebeau Q I 21,5 hm\ XBressuire V. St. Porchaire \J stoken" door zijn ploegmaten. „Priem kwam een avond langs en riep in een teambespreking, dat hoe dan ook iemand van ons de Ronde van Luxemburg moest winnen. Vervolgens ging hij apart zitten met Schu rer, die de volgende dag sa men met Siemons en Ducrot in een ontsnapping zat, terwijl ik als klassementsleider de slag miste", aldus Anderson, die er weinig voor voelt om zijn contract bij TVM te ver lengen. „Als er niets veran derd zeer beslist niet", is hij duidelijk. Anderson bevestigt dat het zijn eis was om Jacobs mee te nemen. „Omdat hij als enige door mij is te vertrou wen", verklaart hij. „Toen ik vernam dat Priem die Barth wilde meenemen ben ik echt boos geworden. Wat is dat nu voor onzin. Als Panasonic en PDM een Oostduitser meene men hoeven wij dat nog niet te doen. En zeker geen renner die amper een maand onder contract staat. Ik vind dat on begrijpelijk". Het verhaal van Priem luidt tegenovergesteld. Hij ontkent voor de druk van Anderson te zijn bezweken. Priem: „Barth werd ziek en Jacobs verbeter de sterk. Om die reden heb ik op het laatst moment tot ver vanging besloten". Priem rea liseert zich echter terdege dat een verlengde samenwerking met Anderson als vrij onwaar schijnlijk moet worden be schouwd. „We willen met hem verder, maar het hoeft niet per se", is zijn veelzeggend taxatie. De Zeeuw heeft in middels zijn maatregelen ge nomen en is in onderhande ling met de Rus Konichev van Alf Lum, die wel oren heeft naar een overgang naar de Ne derlandse ploeg". pc 1 in de Tour de Francs Zo kort voor het begin van 77e Tour de France gaan m gedachten vaak terug naar c proloog van vorig jaar, in Luxemburg. Die allereerste gele trui over je schouders voelen, dat geeft een kick. Over enkele uren moet ik a< het vertrek voor een nieuwt individuele krach tinspannini Als ik kijk naar die schitterende kleurenfoto van me in het Rondeboek, met d kanariegele tricot voor een gewone jongen uit Spanken dan kan ik nóg staan geniete Helaas is het vervolg van di Tour van 1989 minder leuk geweest. Dit jaar, bij een nieuwe ploeg, onder leiding van Jan Gisbers. heb ik me totaal anders voorbereid. Ik voel me heel ontspannen. B klimtijd in de Ronde van Zwitserland heeft me de bevestiging gegeven dat het met de vorm wel goed zit. 0 in het kampioenschap van Nederland kon ik zonder te forceren met de kopgroep mee. In de dagen na dat kampioenschap wilden de mensen van me weten waarom ik niet alles op all heb gezet in de finale. Nou, had compleet geen zin met overmacht van Raas-rennei om me heen. En de energie ik in de Zuidlimburgse heuvels had weggegooid zoi me in La Grande Bouclé bt nog eens goed van pas kunn komen. Waarschijnlijk is mijn lichai nog niet sterk genoeg om ét de Giro én de Ronde van Frankrijk vol gas te geven Vandaar dat ik in nauw overleg met Gisbers de Girt heb laten schieten. Al deed h me wel pijn om te zien hoe gemakkelijk Bugno het rose tricot van start tot finish ha kunnen behouden. Maar ja, drie jaar lang was ik in een goede Ronde van Italië, niet staat om echt met de top mi te kunnen in de Ronde van Frankrijk. Door de andere aanpak heb ik de hoop om i als het even kan met de een tien mee te kunnen doen. H is voor mij de vraag hoe mi lichaam zal reageren op een reeks zware bergetappes. In ieder geval pieker ik daar n over en concentreer me van dag tot dag. De proloog hier Futuroscope lijkt me op miji lijf geschreven. Dat geeft uiteraard geen garantie vooi succes. De Rus Ekimov is in bloedvorm -Peter Post wil n hem gelijk goed uitpakken- je weet maar nooit wat zo'n Stephen Roche allemaal kaï En dan zijn er een handvol anderen die het in zich hebb om het ritje over 6,3 km supersnel af te leggen. Nijd en Fignon bijvoorbeeld. Kijk, ik merk alleen dat he me veel minder verkrampte bij die proloog stil te staan, heb in mijn hele leven alti} iets later topprestaties kunn leveren dan even-ouderen. Wie weet klopt het allemaal en is de beslissing om de Gi links te laten liggen een verstandige. Dan kan ik de komende jaren rustig naar i absolute top toewerken. Bij PDM geven ze me daar alle gelegenheid voor. Dat geeft een lekker gevoel. Tips koersen DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen (zondag aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1. Erric Rijnstroom, 2. El- tossa Ashton, 3. Erica K (6-3-8). 2e koers: 1. Diamond Boshoeve, 2. Dynamite V, 3. Ever Pouw Lease (2- 9-6) 3e koers: 1 Calumet d'Aster, 2. De- hoeve Princess, 3. Eric Clapton IF (6- 3-2). 4e koers: 1. Devon Dear, 2. Armbro Gritty. 3. Don Badi 1-7-3). 5e koers: 1. Edwin David, 2. Vicky Victorious, 3. Dutch Dakota (3-6-8). 6e koers: 1 Yellowa, 2. Count of Hol land. 3. Comtesse (10-2-3) 7e koers: 1 Danmark S, 2 Dutch 01- deson, 3. Brenda Volo (1-7-2). 8e koers: 1. Super EXplosive, 2. Be Quick, 3. Zazou Supreme (5-11-1). 9e koers: 1 Don Berkum, 2. Bliksem V, 3. Chris Victory, 4. D'Eleazar Bel- win (2-15-13-6). 10e koers: 1. Chokey Treen, 2 Bo van de Lente, 3. Chelsea Cede (2-6-1). De Goey en Sabau tekenen bij Feyenoord ROTTERDAM Ed de Goey en loan Ovidiu Sabau hebben bij Feyenoord een vierjarig contract getekend. Beide spe lers signeerden hun verbinte nis in de Kuip, nadat ze door de medische staf van de Rot terdamse dub waren goedge keurd. De Roemeense interna tional Sabau (22) werd op zijn reis uit Italië naar Rotterdam vergezeld door vedette Ghe- orghe Hagi, die volgend sei zoen bij Real Madrid speelt, en bondscoach Emrich Jenei. /sportuitslagen League: Chicago Cubs-Montreal Expos 3-2. Houston Astros-San Diego Pa dres 2-1, New York Mets-Cinclnnatl reds 5- 4. St Louis Cardinals-Pittsburgh Pirates 5- American League: New York Yankees-Mil waukee Brewers 3-2, Texas Rangers-Minne sota Twins 8-6. Cleveland Indians-Baltimore Orioles 7-4, Seattle Mariners-Kansas City Royals 6-4, Boston Red Sox-Toronto Blue 5e koera, 2100 m: 1 Broad Daylight (H. Grift) 2 51,5 - 1.21,7, 2. Dollarbird R. 3. Ewingh Lobell Toto. winnend 5,50._ plaats 2926.60 7e koers, 1800 m: 1. Blue Fire Lady (B. Had- |eb) 1 52.4, 2. Creeker. 3. Bonny Niet ge start: Major Tom, Prerogative. Shannon. 11,20 plaats 6,50 1,60 koppel PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Due de Bloomerd (H Grift) 2.451,5 - 1.21,7, 2. Eddy Slgero. Dolome. Toto: winnend 1,20 4,50, koppel 3,40. trio oa.ou. 2e koers, 2100 m: 1. Dart Groenhof (G. reys) 2.52,0 - 1.21,9, 2. Eef Grift) 2.01.7 - 1 15,6, 2. Yick Buitenzorg. 3. Reunited Toto: winnend 4,90 plaats 3,00 1,00 1.00 koppel 3,40 trio 29,30. 9e koers. 2100 m. 1. Brigitte G (W Veils) 2.46.4 - 1.19,2, 2. Annflne Mountain, 3. Ab- plaats 1,00 bado Toto: winnend 9,30 plaats 2,00 3,10 koppel 100,90 trio 929,60. 10 koers, 2600 m: 1. Delgadotranss (W. Ve- 2.00. 3e koers, 1800 m: 1. Nlnnes Boy (M. Wat- low) 1.53,0. 2 Shamanta, 3. Sartoya. Niet gestart: Angel s Guest en Wellington Boy. 4e koers, 1609 m: 1. Park Kosmos (A. Mol- lema) 2.06,5 - 1.18,6, 2. Queen of Crown, 3. Strausle. Toto: winnend 12.00, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 6,80, trio 50,10. lis) 3 29,7 - 1.20,7, 2. Keystone Pompeii, 3. Calexl Toto winnend 3,20 plaats 1,80 1,40 1,50 koppel 2,30 trio 21,00. W5: 6 - 6 - 3 - 4 - 10 (niet gespeeld). Omzet: 142.556 TENNIS Wimbledon Heren enkelspel, 3e ronde: Ivanisevic (Joe)- Rostagno (VSt) 6-2 6-2 6-4, Volkov (Sov)- Rosset (Zwl) 6-3 6-4 7-5, Gilbert (VSt/7)- HAARHUIS (Ned) 6-1 3-6 6-1 6-2, Becker (BrD/2)-Goldle (VSt) 6-3 6-4 4-6 7-5, Cash (Aus)-Agullera (Spa) 6-1 6-1 6-4, Curren 6-1 6-0 6-4, KOEVERMANS (Ned)-Kro (Zwe) 6-7 (5-7) 6-4 6-7 (2-7) 6-4 6-3. Dubbelspel, 2e ronde: SCHAPERS/Brown (Ned/GBr)-Galbralth/McPherson (VSt/Aus/16) 4-6 7-5 6-2 6-3. Dames enkelspel, 3e ronde: Novotna (Ts|/13)-Faull (Aus) 6-2 6-1, Sukova (Tsj/10>- Dechaume (Fra) 6-4 6-3, Fendlck (VSt)-Ga- valdon (VSt) 6-2 2-6 6-4, Capriati (VSt/12)- White (VSt) 7-5 6-7 6-3, Garrison (VSt/5)- Leand (VSt) 6-0 6-3, Seles (Joe/3)-Minter (Aus) 6-3 6-3. Graf (BrD/1)-Kohde-Kllsch (BrD) 6-0 6-4, Henrlcksson (VSt)-Relnach (ZAf) 3-6 6-3 6-3. VOLLEYBAL Vijflandentoernooi voor dames in Verna Polen-Nederland 0-3 (8-15 6-15 7-15), Tsjechoslowakije-ltallë 0-3 (11-15 8-15 1- 15) Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Italië 2-4, 3 Bulgarije 2-2, 4 Tsjechoslowaklje en Polen WATERPOLO Zeslandentoernool in Sevilla Nederland-Australle 11-11 (5-2 2-5 4-1 0-3). Doelpuntenmakers: j 10-6 (3-0 2-1 1-3 4-2). Doelpun- tenmakers: Stan van Belkum 2, Wagenaar 2, Nleuwenburg en Van der Blaak. Australië - Joegoslavië 11-11, Cuba-Sovjetunle 9-13. Stand: Spanje 2-4 (20-12), 2. Sovjetunie 2-3 (19-15), 3. Australië 2-2 (22-22) 4. Joegosla vië 2-2 (17-17), 5. Nederland 2-1 (17-21), 6. Cuba 2-0 (15-23). ASSEN De aanbiedin gen stromen binnen bij Wilco Zeelenberg. 'De Bleiswijkse motorcoureur heeft concrete aanbiedin gen van andere race-stal len ontvangen, maar wil de namen niet onthullen. Zeelenberg, vierde in de tus senstand om de wereldtitel in de 250cc-klasse, gaat na de Grand Prix van België op 8 juli met zijn huidige sponsor praten over de toekomst. Zijn manager Jan Huberts wordt onderhand ziek van de specu laties over een eventueel ver trek van de coureur. Zeelen berg heeft een contract bij het Sharp/Samson-team tot en met 1991. Huberts zei gisteren, dat er echter wel een ontsnap pingsclausule is. De prestaties van de Zuidhol lander, die dit seizoen voor het eerst over fabrieksmateriaal van Honda beschikt, spreken tot de verbeelding. In mei won hij zijn eerste Grand Prix, op de Niirburgring. Zijn contract werd daarna direkt aangepast. Zeelenberg had voor het sei zoen genoegen genomen met een klein salaris om in bezit te komen van het beste materi aal. Voor Huberts lijkt de coureur een winst-object te worden, omdat de manager ook de per soonlijke begeleider is en een percentage ontvangt van Ze enbergs inkomen. Zeelenberg kwam twee wel geleden ten val op het circ van Rijeka, tijdens de traini voor de Grote Prijs van Joej slavië. In Assen komt hij danks een hinderlijke p< blessure aan de start. Het tr nen voor de TT ging hem o rigens niet gemakkelijk Door de andere houd klaagt de coureur over si heid in de schouders. Met tiende tijd was hij niet on vreden. Zijn angst is, dat vandaag niet de hele wedsD voluit kan gaan. „De P neemt toe. Het blijft een on kere faktor".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8