Waterwinputten Katwijk dicht vanwege bodemverontreiniging Ccidóc (Bouxcmt ilariënhaven wil afdeling oor religieuzen uitbreiden Afgraven grond in Koningspark begint maandag Vertraging op A4 door aanrijding Ziekte van Weil in Zoeterwoude BURGERLIJKE Onderzoek: geen positieve effecten van sproetenbus Nieuwe school Noord wijk aan Duinwetering of Van Berckelweg Gooweg Koningin opent Space Expo en testfaciliteiten Estec 37c^-% -r v< Zoeterwoude ziet af van sluiting Zuidbuurtseweg Awr H EIDEN OMGEVING fceidóaQowiard ZATERDAG 30 JUNI 1990 PAGINA 17 ARMOND De afdeling voor ychogeriatrische religieuzen in ariënhaven moet worden uitge- eid. H. Schugard, voorzitter an verpleeghuis Mariënhaven i kloosterbejaardenoord Ma- jnweide/Mariëngaarde zei dit steren bij de opening van de euwe keuken van Mariënha- >n en Mariënweide. Volgens >m is er een toenemende be- oefte aan opvang van psychoge- atrische religieuzen. Schugard li dat er mogelijkheden zijn tot tbreiding van Mariënhaven en il hij voor 1994 beginnen met renovatie van Mariënhaven en Mariënweide. P. Pennekamp, di recteur ouderenbeleid WVC, toonde zich bereid medewerking te verlenen. Hij noemde uitbrei ding van de psychogeriatrische afdeling een goed initiatief. Pen nekamp zei tegenstander te zijn van het provinciaal beleid dat voorziet in dependances voor psychogeriatrische patiënten. Zo moet Bernardus in Sassenheim een afdeling met 30 bedden krij gen. Volgens de man van WVC is dat te gering voor een goede zorg. SASSENHEIM De gemeente Sassenheim begint maan dag met de sanering van het het Koningspark. In totaal 7300 kubieke meter verontreinigde grond wordt afgegra ven en op transport gezet naar een opslagplaats in de Maasvlakte. De grond wordt afgegraven om bouw van een nieuw Sas- senheims gemeentehuis in het Koningspark mogelijk te maken. Het werk wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf NBM uit Den Haag, terwijl de milieukundige begeleiding in handen is van adviesbureau Grondmij nv. De verwach ting is dat het werk vrijdag 27 juli klaar is. LEIDSCHENDAM Een 29-jarige man uit Rotterdam is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op rijksweg A4. De man werd van achteren aangereden door een 57- jarige man uit Nieuw-Vennep, die te laat in de gaten had dat de Rotterdammer moest remmen voor een auto die voor hem reed. Een 36-jarige Delfenaar zag de aanrijding te laat en botste op de auto van de man uit Nieuw-Vennep. De drie auto's werden totaal vernield. De Rotterdammer is met een borst- fractuür overgebracht naar een ziekenhuis. Bij de aanrijding was een vierde auto betrok ken, maar die is doorgereden. De botsing ge beurde om half zes tussen het Prins Claus plein en Ypenburg op de rijbaan richting Rotterdam en had een flinke file tot gevolg. Leiderdorper R. Poels krijgt onderscheiding LEIDERDORP R. Poels is gisteren benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem in het gemeentehuis ,van Leider dorp opgespeld door burgemeester A. Bruggeman. De Leiderdorper is gedeco reerd vanwege de bijzondere positie die hij inneemt in de bouwwereld en van wege zijn maatschappelijke activiteiten. Poels (67) werkte tot zijn pensionering in 1988 bij de Stichting Bouwresearch Rotterdam. Hij is onder meer sinds 13 jaar verbonden aan het tijdschrift De Bouwadviseur. Voorts zat hij voor de VVD in de Leiderdorpse gemeenteraad en was hij mede-oprichter van de Lei derdorpse Lions Club. ZOETERWOUDE Een inwoner van Zoeterwoude heeft bij het zwemmen in de Weipoortsevliet de ziekte van Weil opgelopen. Hij is opgenomen in het zie kenhuis. De ziekte van Weil is een in fectieziekte die gepaard gaat met stoor nissen van de lever en de nieren. De ziekteverwekkers zitten vooral in water en worden door ratten verbreid. Bij de gemeente Zoeterwoude is niets bekend over verontreiniging van het water van de Weipoortsevliet. Gemeentesecretaris L. Kruithof: „Juist dit jaar is de Wei poortsevliet uitgebaggerd. Over ziekte kiemen is ons niets bekend". Het Hoog heemraadschap van Rijnland was niet bereikbaar voor commentaar. VADER ONDERZOEK MOET ERNST NOG AANTONEN [ATWIJK De water- inning uit enkele putten de rand van het Kat- irijks duingebied is voor- gestaakt. NV Ener- ie- en Watervoorziening jjnland (EWR) heeft tot leze maatregel besloten anwege aangetroffen bo- lemvervuiling in de na bijheid van de putten. Provincie, gemeente en EWR onderzoeken mo menteel of nadere maat regelen moeten worden genomen. Volgens hoofd milieuzaken van de gemeente Katwijk J. van der Plas kwam de vervui ling aan het licht doordat op een bepaalde plek in de dui nen niets groeide. „Het gaat om een plek met een doorsne de van ongeveer anderhalve meter. Toen wij hierop attent werden gemaakt hebben wij de EWR gewaarschuwd en die heeft een onderzoek inge steld". (verleden Siera geb 24 sept 1895, gehuwd eweest met A. Glasbergen; J. M. Bik eb 29 jan 1907, gehuwd geweest t J. K. Muller; D. Homminga geb april 1971, man; G. A. van Kints 18 feb 1925, man; A. G. A. de rind geb 1 maart 1902, man; H. Ot- - 1903, Wijnnobel; M. H. 1949, echtge- ote van H. J. Mink; J. L. E. Bantje feb 1964, vrouw; P. J. Hooger- geb. 20 feb 1930, man; A.,J. an der Gugten geb. 29 okt. 1914, Wijnhout geb. 22 juli 1907 Neuteboom geb. 19 feb I907 gehuwd geweest met H. Bij; A. i Hemert geb. 12 dec 1936 man; Kooij fgeb 15 mei 1896 gehuwd jeweest met W. Hofstra; C. A. D. ens geb feb 1907, echtgenote van A. P. Wallaard; B. A. M. de Jong geb. 26 april 1955, echtgenote van A. J. Hesselink; D. J. Boef geb 19 feb 1912, man; C. M. K. Heinen geb 23 nov 1945 man; C. C. Berg geb 18 dec 1900 man; P. Storm geb 7 aug 1905 gehuwd geweest met J. Pijl. Gehuwd: P. Salomons en M. A. de Vries; H. Köroglu en J. G. E. van Eden; L. E. J. Vleesenbeek en M. den Hoogen; H. van Rijn en N. Leveraht; J. C. de Jager en H. P. Diseraad; L. S. M. Mooren en K. A. Schenke- veld; S. A. Springer en H. E. Arbouw; M. W. van Nijnanten en J. I. Kiewiet de Jonge; D. A. Wijnans en J. M. Bos; J. W. Blikman en L. A. C. van Koert; H. Kuipers en A. van der Biezen; H. Stavleu en J. M. Turk; M. J. X. Vilé en J. M. G. M. van Kempen; R. Bommelé en M. de Bruin. Ondertrouwd: D. van Delft en P. de Bruijn; C. P. J. M. Boers en I. M. van Trier; G. C. Veen en E. D. van der Schrier; J. F. Raaphorst en L. M. van Marwijk; J. J. Bolle en K. Swanen- burg; R. van Rooijen en M. C. I. By rne; H. M. B. Huisman en M. M. Kra pels; LEIDEN De sproeten campagne van vorig aar op het strand tussen (ijkduin en Noord wijk ïeeft geen enkel meet- >aar effect opgeleverd. )at constateren de derma- oloog dr. F. Rampen en Ie arts G. Casparie-van felsen in het blad Me- lisch Contact. )e strandbus is in de zomer 89 vier zaterdagen inge- et om mensen voor te lichten ver en te onderzoeken op uidkanker. Ongeveer 3000 nensen hebben van die moge- jkheid gebruik gemaakt. Bij ngeveer twee procent van ten zijn serieuze aandoenin- ampen en Casparie hebben ij de pathologisch-anatomi- che laboratoria nagegaan of iet aantal gediagnostiseerde evallen van melanoom (een huidaandoe ning) in de desbetreffende re gio hoger was dan in dezelfde periode van 1987. Als vergelij kingsjaar was 1988 ongeschikt omdat toen de landelijke actie „Zon wijzer" werd gehouden. De sproetenbusactie blijkt geen duidelijke invloed te heb ben gehad op het aantal diag nosen. Er was wel een toene ming, maar die bleef zelfs ach ter bij de landelijke stijging. Vergelijkende cijfers over de dikte van de melanomen wij zen er evenmin op dat afwij kingen dankzij de publiciteit rond de sproetenbus in een eerder - gunstiger - stadium zijn vastgesteld. Rampen en Casparie conclude ren dat het sproetenbus-initia tief geen meetbaar effect heeft gehad op een vroege diagnose van melanomen. Ze vinden dat daar 'ernstig' rekening mee moet worden gehouden bij het lanceren van een even tuele vervolgactie. De vervuiling ligt buiten het eigenlijke wingebied van de EWR, maar binnen het be- schermingsgebied van de wa terwinning. Zoland aard en omvang van de vervuiling nog niet precies vaststaan heeft de EWR voor de zekerheid de winning gestaakt. Volgens A. de Ruiter van de EWR wijst een eerste onder zoek in de richting van een gasfabriek. „Maar dat is nog niet meer dan een vermoeden. In de loop van de volgende week zal meer duidelijk wor den. Als de vervuiling inder daad van de Katwijkse gasfa briek komt, betekent dit overi gens dat de vervuiling al tien tallen jaren aanwezig is. Zo lang namelijk is de fabriek al dicht". NOORD WIJK De nieu we Noordwijkse openbare scholengemeenschap Northgo wordt aan de Duinwetering of aan de Van Berckelweg /Gooweg gebouwd. Dit blijkt uit een notitie die de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente Noord wijk aan burgemeester en wet houders heeft gestuurd. Tijdens een vergadering van de commissie onder wijs en welzijn op donder dag 19 juli komt de loca tiekeuze aan de orde. In de notitie schrijft de afde ling dat de Duinwetering, op de plaats waar nu korfbalclub Fluks is gevestigd, en het ter rein op de hoek Van Berckel weg/ Gooweg de enige twee overgebleven mogelijkheden zijn. Beide locaties worden ge schikt geacht, maar uit de rap portage spreekt toch een lichte voorkeur voor de Duinwete ring. Volgens de opstellers van de nota hebben beide locaties hun voor- en nadelen. Positief bij de locatie Van Berckelweg is dat veel ruimte rondom de school beschikbaar is en dat de bereikbaarheid vanuit omlig gende plaatsen groter is. Voor al met het oog op de regionale functie die Northgo moet gaan vervullen is dat van belang. Voorts is gunstig dat voor langzaam verkeer gemakkelijk een aansluiting gemaakt kan worden op de fietspaden die langs beide wegen liggen. Minder positief is de locatie met betrekking tot de ontslui ting voor autoverkeer. De lig ging van de school nabij de kruising maakt een aanslui ting op zowel de Gooweg als de Van Berckelweg onmoge lijk. Via het Everwijnpark en de Schiestraat zou de school voor auto's bereikbaar ge maakt moeten worden. Een ander nadeel van deze plaats is dat het gebied waarin de loca tie ligt onderdeel uitmaakt van mogelijke nieuwe woning bouwlocaties voor Noord wijk. De school loopt daarmee het risico in de nieuwe nieuw bouwwijk ingeklemd te wor den. Overigens is met de eigenaar van de grond nog geen overleg gevoerd. Het plan valt of staat met de bereidheid de grond te verkopen, omdat een onteige ningsprocedure te lang zou gaan duren. De kosten die aan de bouw van de school op de locatie Van Berckelweg- Gooweg zijn verbonden wor den geraamd op ruim 1.200.000 gulden. Duinwetering Qua ontsluiting is de Duinwe tering volgens de opstellers van de nota gunstiger. Welis waar zijn er langs de weg geen fietsstroken, maar de aanleg daarvan zat al in de planning en was op het investeringsplan voor 1991 geplaatst. De ont sluiting voor autoverkeer zou kunnen worden gecombineerd met die voor het nieuwe poli tiebureau en de brandweerga rage. De bereikbaarheid per openbaar vervoer is voor deze locatie perfect. Bushaltes lig gen op een steenworp afstand, in tegenstelling tot bij de loca tie Van Berckelweg/Gooweg. Tenslotte wordt in de nota de aanwezigheid van de sportvel den als voordeel genoemd. Minder gunstig bij deze locatie is het kostenaspect. Met name omdat voor korfbalvereniging Fluks en handbalvereniging NHC vervangende accommo datie moet worden gezocht, worden de kosten geraamd op een kleine 1.800.000 gulden. Ook het feit dat in het kader van de hinderwet de school minimaal 200 meter van de te bouwen brandweergarage moet komen te liggen, wordt een nadeel genoemd. Overigens is de datum van de opening van de nieuwe scho lengemeenschap voor mavo, havo en vwo, die voorlopig een noodbehuizing betrekt, be kend. Woensdag 12 september van dit jaar is het zover. Staatssecretaris Wallage van onderwijs is gevraagd de offi ciële openingshandeling te verrichten. Binnenkort geeft hij hierover uitsluitsel. Kan Wallage niet dan wordt ex- staatssecretaris Ginjaar-Maas Koningin Beatrix geflankeerd door Amerikaanse en Russische astronauten. Rechts prins Johan Fri- so. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Konin gin Beatrix opende gister morgen de permanente ruimtevaarttentoonstel ling Noord wijk Space Expo. Dit gebeurde in aanwezigheid van promi nente gasten uit de ruim- tevaartwereld, de Neder landse politiek en afvaar digingen van de gemeen tebesturen van Katwijk en Noord wijk. Kort daarvoor had de konin gin, in gezelschap van haar zoon prins Johan Friso, die lucht- en ruimtevaarttechniek studeert in Delft, de aller nieuwste uitbreiding van het testcentrum voor ruimtevaart- tuigen op het terrein van Estec (European Space Technology Centre) in gebruik gesteld. Door de nieuwe testfaciliteiten is Estec nu volledig toegerust voor het testen van de nieuwe grote ruimtevaartprojecten van ESA (European Space Agency). Onderdeel van de opening van de Space Expo vormde een spectaculaire lasershow. Vanaf 7 juli staan de deuren van het ruimtevaartmuseum open voor het grote publiek. Op 5 juli worden de winnaars bekend gemaakt van de „spacewed- strijd" die ter gelegenheid van de officiële opening werd uit geschreven voor de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen van de omliggen de gemeenten. De Nederlandse ruimtevaarder Wubbo Ockels vervult tijdens de pijsuitrei king een prominente rol. De eerste wisseltentoonstelling die in Space Expo is te zien heet Spot Immages. Het is een fototentoonstelling van satelie- topnames van de dampkring, genomen door de Franse „Spot 1 en 2". Ook zijn er beelden van de Amerikaanse „Land- sat-5". Noord wijk Space Expo is op maandagen gesloten. De ope ningsuren zijn van tien tot zes. Voor informatie kan men te recht op telefoonnummer 01719-46460 en voor reserver ingen op 01719-46446. De ten toonstelling is ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Kampioenschap boonaken ZOETERWOUDE Het Zuidhollands kampioenschap boonaken wordt vanavond ge houden in Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwou de. Dit kaartspel is bijzonder populair in de regio. De titel strijd, die voor de negende keer plaatsvindt, begint om negen uur. Titelverdediger is Jos van der Drift uit Zoeter woude. Onder redactie van Ton Pieters. Meneer Wijtenburg had beste waar in de winkel liggen, zo bespeurden wij in de Leidsche Courant van 20 juni 1930. Volgens advertentie van de firma A.H.J.Wijtenburg, Nieuwe Rijn 89/90 en Haar lemmerstraat 2 hoek Turf markt: „Extra aanbieding si garen. Wij hebben momenteel een schitterende partij Miskleur-sigaren. Origineel 8 cent (bekend als „sigaren uit het mandje") welke wij in verband met feestweek rond het lustrum der universiteit als extra reclame aanbieden: 10 Stuks Voor 50 Cent. Kwali teit bekend en beroemd!" Uit Oegstgeest, zaterdag 21 juni: „Morgen zal alhier voor het Patronaatsgebouw een ze gening van auto's plaats hebben. De opening der plechtigheid geschiedt te half 3 in de kerk, waar gezongen wordt het „Veni Creator", waarna de plaketten van St.Christoffel worden geze gend. Vervolgens houdt pas toor De Vette een toespraak. Processiegewijze trekken nu de geestelijkheid, het muziek korps „Triumph" en de geloo- v'8en. gevolgd door de eerste 6 auto's naar het Patronaat. Dan heeft de auto-zegening op het plein voor het voor de toeschouwers is op het terras van het Willibror- dusgebouw. Na afloop der ze gening worden allen verzocht weer in processie naar de kerk terug te gaan, alwaar de plechtigheid met een „Te Deum" en „Tantum Ergo" wordt gesloten". Nieuws uit Alphen a.d.Rijn: „Door een autobus van de M.O.D.A. is op den hoek Zaal- berg- van Dijkstraat een ijze ren bord met opschrift „rij wielpad" tegen den grond ge reden". Dit gaf vooral de katholieke burger moed: „Dancing" was tot dusverre hét lokmiddel dat café's en andere ontspan ningsoorden op het uithang bord schreven. Liefst met zoo groot mogelijke letters. Is er kentering? Deze vraag kwam bij ons op onder 't lezen eener advertentie van Seinpost te Scheveningen, waarin, met als aanhef het woord „Dis tinctie", verkondigd wordt: „gedanst wordt er niet meer". Muziek is er wel: „Louis Wes- tenbergs Symphonie Band", een welbekend gezelschap met een reuzenrepertoire, dat ook al een buitenlandsche tournee achter den rug heeft en dus voor dansmuziek na tuurlijk niet zal terugdeinzen. Maar toch: „gedanst wordt er niet meer" en daarmede blij ven de bezoekers ook bevrijd van de amoureuze narigheden aan het moderne „gedans" verbonden. Dat geeft „distinc tie". Deze zienswijze is alvast een gelukkig verschijnsel. We hopen, het goede vorderingen te zien maken". Bij gelegenheid van het be zoek van de 108-jarige Chief White Horse Eagle, of wel Groot Opperhoofd Wit paard Arend, aan Leiden schreef de huisdichter van de L.C., „Troubadour", het vol gende vers: „Gij, fiere Roodhuid, opper hoofd, Gij Witpaard Adelaar, Al hebben wij uw land ge roofd, Toch groeten wij elkaar. Gij trekt niet meer op 't prai- riepaard Met tomahawk en bijl, De prairie door, gij doet het nu In meer beschaafden stijl. Gij braadt niet meer een her tebout In 't houtvuur aan een spit, Terwijl gij ook geen dagen lang Meer op uw mustang zit. De vreugdedans na zwaren strijd Is thans niet meer uw deel, Gij werpt uw tomahawk niet Den vijand naar de keel. Gij maakt niet meer in heet gevecht Een massa scalpen buit, Neen, groote Witpaard Ade laar, Die grapjes zijn nou uit, Maar wees gerust, van al dat schoons Zijt gij nog niet ontdaan. Hier ziet g' ook „Rooden" bij Sprinkhanenplaag: zelfs de trein bleef steken in Oostenrijk. de vleet Door onze straten gaan. Wel niet met tomahawk en bijl, Met lasso of met speer, Maar somtijds met een groo- ten mond, Dat komt op 't zelfde neer. Maar als gij van ons heenen gaat, Dan hoop ik dat ge zegt, Gij, fiere Witpaard Adelaar: „Dit bleekgezicht sprak recht!" „Na een heftigen regenval kwamen te Handel (N.B.) en omgeving legioenen groote kikvorschen te voorschijn. Zij veroverden stormender hand wegen, akkers en wei den. Duizenden dezer sprin gers werden waargenomen. Het was een ware triomf in kikkerland. Men vermoedt, dat, na de langdurige hittepe- riode, de „HoUandsche nach tegalen" zich weer plotseling in hun element begonnen te voelen en dit door een alge- meene en massale escapade op zeer duidelijke wijze wensch- ten te demonstre'eren". „In Stavoren heerscht, tenge volge van de droogte, gebrek aan drinkwater. De Neder- landsche Spoorwegen voeren per tanks drinkwater aan om in den nood te voorzien". „De bladen melden, dat op den spoorweg Wiener Neus- tadt-Eggendorf op 25 Juni een groote zwerm sprinkhanen is neergestreken, die verkeers- storingen heeft veroorzaakt. Steeds nieuwe zwermen lie ten zich op de lijn neer en werden door de treinen ver pletterd, totdat een trein bleef steken. De opruiming der sprinkhanen had plaats door de rails met benzine te begie ten en in brand te steken. Gistermorgen werd geconsta teerd, dat de sprinkhanen de langs den spoorweg liggende velden hadden kaalgevreten". Uit de Vragenbus. „Vraag. Wanneer ik mij wasch met leidingwater wordt mijn huid geel, terwijl als ik 't met re genwater. doe, deze blank is. Kan ik iets in leidingwater oplossen, zoodat ik daar geen last meer van heb? Antwoord. Wij weten daarvan de oor zaak niet, doch wij raden u aan daaromtrent eens eens een dokter, zoo mogelijk een huidarts, te raadplegen ZOETERWOUDE De Zuidbuurtseweg wordt niet afgesloten om sluip- verkeer tegen te gaan. Burgemeester en wethou ders van Zoeterwoude hebben dat besloten na onderzoek van diverse al ternatieven. Uit tellingen is gebleken dat de omvang van het sluipver- keer gering is. Voorts zullen de provincie Zuid-Holland en de gemeente Zoetermeer geen medewerking verlenen aan de sluiting. Ook zou afsluiting van de weg te veel negatieve consequenties hebben voor de bewoners van de Geerpolder, terwijl de bereikbaarheid van het recreatiegebied Noord Aa voor bewoners van Zoeter woude aanzienlijk slechter zou worden. Er zijn vier alternatieven on derzocht. Ten eerste het plaat sen van een paal in het weg dek bij de Geerbrug. Hierdoor wordt wel het sluipverkeer te gengegaan', maar kunnen de veehouders in de Geerpolder niet bij hun weilanden komen die aan de Zuidbuurtseweg lig gen. Ook zou afsluiting nadeli ge gevolgen hebben voor de verkoop van produkten door geitenkaasboerderij 't Geertje. Een tweede alternatief, net plaatsen van een paal ter hoogte van Zuidbuurtseweg la, lost ook nauwelijks iets op. Het afsluiten van de brug op de grens Zoeterwoude-Zoeter- meer (Aziëweg) betekent wel iswaar dat verkeer vanuit Zoe termeer niet richting Zoeter woude kan, maar tevens dat vanuit Zoeterwoude de bereik baarheid van het gebied Noord Aa moeilijk wordt. Tevens be hoort sluipverkeer Stompwijk- Geerweg-Zuidbuurtseweg en omgekeerd dan tot de moge lijkheden. Vierde en laatste alternatief is afsluiting van de weg gedu rende de spitsuren. Nadeel is dat die afsluiting dan ook geldt voor bewoners van de Geer- weg, terwijl de maatregel al leen effect sorteert als er goe de politiecontrole is. Gelet op de personeelsproblemen bij de politie is dit alternatief niet aanvaardbaar. (ADVERTENTIE) HUIS KOPEN OF VERKOPEN? BEKIJK'TEENS ANDERS Voor het kopen of verkopen van een huis kunt u uiteraard overal terecht Er zijn echter aanzienlijke verschillen. Wat u nodig heeft is een makelaar die uw belangen te allen tijde centraal stelt. Een vakman dus, die zich professioneel en persoonlijk inzet om het beste resultaat voor u te behalen. Met deze vorm van dienstverlening is doorgaans wat langere tijd gemoeid dan met het 'hard doordrukken' van een bepaalde transactie. De praktijk leert echter, dat mijn ambachtelijke manier van bemiddelen in de huizensector uiteindelijk het meeste effect sorteert. Hoe staat u tegengver een vrijblijvend gesprek? Telefoon 071-412411 Aletta Jacobslaan 94.2314 GB Leiden (Waardeiland) OPENT DE JUISTE DEUREN VOORU

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17