Onno Guinau verrassing Alphens titelstrijd TENNIS CIRCUIT EMM mag rustig wennen aan Aalsmeerse veilinggigant Menno Jansen loopt snelle 800 meter, maar haalt finale niet Voorschoten noemt route rijksweg 11-west Nee Pad Rabobank Q Ccidóc Gowuvnt NIETS TE DOEN VANWOND HEB JE MISSCHIEN ZIN OM NAAR DE FILM TE GAAN GOED IDEE MAAR NAAR WELKE ZULLEN WE GAAN 't staat in de krant iedere dag weer SPORT CeidóeGou/umt zaterdag 30 juni 1990 pagina Brochure ove begraafplaats Groenesteeg ROELOFARENDSVEEN „Wij krijgen alle gele genheid om rustig aan het VBA-bedrijf te wennen. De fusie is plezierig verlo pen. Ik heb alle vertrou wen in de toekomst. Jullie hoeven niet bang te zijn om ondergeschoffeld te worden door de Aals meerse veiling-gigant". Deze woorden kwamen gisteravond uit de mond van directeur H. van Zaal van de Veense veiling. De aanvoerders van deze vei ling waren gisteravond bijeen voor hun jaarverga dering. De omzet van het VBA-veil- punt in Roelofarendsveen, de voormalige EMM-veiling, nam vorig jaar toe met 6,6 procent. Dit is 1,3 procent boven het landelijk gemiddelde. Dit jaar bedraagt de toename van de omzet al weer 10,6 procent. Dat liet L. van Heiningen, voorzitter van de adviesgroep van Roelofarendsveen gister avond weten. Het bestuur en de raad van toezicht van EMM hielden op te bestaan. Daarvoor in de plaats werd de adviescommis sie in het leven geroepen. Deze commissie bestaat uit L. van Heiningen, A. Wubben, K. Hogenboom, E. Klein en H. van Zaal. Sinds kort zit ook het CDA-bestuurslid J. Straa thof uit Lisserbroek in de ad- vorig jaar veel. Vroeger was EMM een echte tulpenveiling; 35 procent van de omzet werd in drie maanden tijd met tul pen gerealiseerd. Nu wil de Veense veiling een 'volledige' veiling met een breed assorti ment zijn en dat streven krijgt steeds meer vorm. EMM groei de ver boven het landelijk ge middelde aan veilingomzetten uit. Ook het koperspubliek veran derde en dat beïnvloedde on der meer het aantal transacties (+32 procent) en de transactie- grootte. De veilsnelheid nam toe met twaalf procent tot rond de 900 transacties per Ondanks dat zagen de veiling medewerkers kans om alle bloemen en planten te verde len binnen tien minuten nadat de veilingklok kwam stil te staan. Deze snelle verdeeltijd was mede te danken aan een anderhalve ton kostende reno vatie van de vloer en de ver lichting in de verdeelhal. Het aantal kopers bij de Veen se veiling nam vorig jaar toe met 12 procent. Tot nu toe meldden zich 40 nieuwe ko pers aan; zij waren verant woordelijk voor de aankoop van drie procent van het to taalpakket. Getracht zal wor den nog meer zogenaamde kleine kopers te werven met behulp van een nieuwe geïl lustreerde folder over het veil- punt Roelofarensveen. Het VBA-bestuur heeft inmiddels haar fiat gegeven aan een in vestering van 80.000 gulden om 60 tribuneplaatsen extra aan te sluiten op de computer en de veilingklok. Bij de fusie ging het EMM-ba- lanstotaal van 9,4 miljoen gul den inclusief vorderingen en schulden over naar de VBA. Het terrein, de gebouwen en de inventarissen waren op dat moment getaxeerd op 7,8 mil joen gulden. In plaats van de ledenrekening is in Roelof arendsveen de in Aalsmeer ge hanteerde participatiereserve ingevoerd. Het verschil is dat het geld op die rekening niet tussentijds opeisbaar is. Het geld kan alleen door de indivi duele leden worden opgeëist bij beëindiging van het lid maatschap als men minimaal 55 jaar is. In geval van faillis sement geldt een aparte rege ling. De verschillen tussen de klokprijzen van Roelofarends veen en Aalsmeer blijken tot nu toe te verwaarlozen te zijn. Voorzitter L. van Heijningen en directeur H. van Zaal lieten weten plannen te hebben om een half uur vroeger te starten met veilen. Als de veiltijd wordt vervroegd, wellicht in september al, zal dat de nodige consequenties hebben voor al het personeel. Het einde van de aanvoertijd, nu half zeven, zal dan moeten worden ver vroegd naar zes uur. Ook be staat de kans dat besloten wordt alleen nog avondaan- voer toe te staan. Het veiling- bestuur overweegt een tweede veilingklok te installeren. De entree van het kantoor zal ge lijk met de kloksituatie wor den gemoderniseerd. De VBA- vlag zal voortaan in de Veen wapperen en het oude EMM- embleem op het kantoorge bouw wordt binnenkort ver vangen door dat van de VBA. BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Kampioenschap boonaken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het Zuidhollands kam pioenschap boonaken wordt vanavond gehou den in Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwoude. Dit kaartspel is bijzon der populair in de regio. De titelstrijd, die voor de negende keer plaats vindt, begint om negen Titelverdediger is Jos van der Drift uit Zoe terwoude. jarige Erica Vink speelden zich in de halve eindstrijd in het damesenkel D, waarin Cé- line Froma zich eerder reeds een plaats had verworven. Gerrit-Jan van Geen verloor de eerste set op tiebreak aan Walter Brand. Van Geen was daarna echter niet meer van de halve finaleplaats af te hou den, twee maal 6-1. Bij de D met 35+ beperking heeft de organiserende vereniging in Bram van Leeuwen nog een vertegenwoordiger, Van Leeu wen versloeg met 4-6, 7-5 en 7-6 en na zeer veel spanning opponent Kales. Bij de dames gedijt Ceciel Weerheim het beste op eigen grond. De Te- HaDo-speelster bereikte de halve eindstrijd, waarin met tegenstander Van de Wereld moet worden uitgemaakt, wie de finale tegen Hennie Aarts mag spelen. De Weerheimen hebben toch een goed toernooi. Vader Koos en zoon Joost speelden zich in het HDD2 op zelfde hoogte als moeder bij de plussers. KLTV Katwijk Wedstrijdleider Loek Verhees kon voor Ruby Pennings twee finales melden. Zowel in C te gen de grote favoriete Judith Verhoeff, als in D tegen Lisa Colson zal op de zaterdagse fi naledag aangetreden moeten worden. In D is Pennings, die in C al van Colson won de kanshebster. Bij de mannen moet Jeroen Westdijk in de C- finale wachten op de winnaar van het treffen tussen de jeug dige Armando Paoloni en even jeugdige Xander Her- tzmann. In het HED dezelfde situatie. Alexander Balk staat in de finale en kan vandaag rustig bekijken, wie van het tweetal Adri Freke en Martijn Serlie de tegenstander zal worden. De dertig-plus finale heren- dubbel zal bestreden worden door Martin Kraska en Rob Hoek enerzijds en het koppel Van de Bent/Salman ander zijds. Bij de dames zijn Joke van Bechthum en Door de Ruijter de favorieten voor de op eigen harde grond spelende Mar van Beelen en Christel Zaubitzer. Het jeugdtoernooi van De Boekhorst, dat kandidaat staat voor een plaats op de nationale lijst van jeugdtoernooien kent een zeer voorspoedig verloop. Jolanda Mens speelde zich in de categoriën tot en met 14 en 16 jaar in de halve eindstrijd. De twaalfjarige topper is in de twee jaar oudere groep favo riete en kan in de hoogste leeftijdsgroep tegen Tessa Hil- laert hoge ogen gooien. Eigen troef Annemarije van Over schot staat in de andere halve finale tegen Alphense Hester Stehouwer. Julia Knott van OLTC en Heddy Boers van Hillegom verrasten bij de twaalfjarigen, waar Maaike Zonderop eveneens de halve finale bereikte. Bij de zestienjarige jongens houden Arjan Broekhof en Sander Geerlings de eer van De Boekhorst hoog. Wouter Koop doet hetzelfde bij de groep tot en met 14 jaar, waar Harold van Schie zijn plaat sing als eerste bevestigde. Broer Walter van Schie be reikte de halve finale in tot en met 12 jaar. Bart Zuydervaart is hiet echter de opmerkelijk ste (Boekhorst)-speler na de 6- 1, 6-1 tegen Laurens Cramer. PETER KLEIN LEIDEN „Eeuwige rust aam Groenesteeg" is de titel v een brochure over de begrai plaats aan de Groenesteeg. D wordt woensdag door de g meente gepresenteerd. De br chure beschrijft een wandi route langs een aantal kante graven die tijdens 1 Lakenfeesten kan worden g lopen. Een van die graven dat van de moeder van Vi Gogh. De route leidt verd langs grafmonumenten v hoogleraren, fabrikanten 1 stadsbestuurders. De aula v de begraafplaats die is ontwo pen door Salomon van d Paauw moet nog worden g restaureerd. Veel graven h vinden zich in een slech staat. De komende jaren wo den ook die opgeknapt. De h graafplaats die uit de nege tiende eeuw dateert is relati goed in stand gebleven en daardoor alleen al bijzonder. Wespen maken nesl in nis van woning LEIDEN Een kolonie pen heeft zich genesteld in i nis bij een woonhuis aan Bleek. De bewoonster van! huis meldde gisteren dat een bijenkorf in het porti hing. Bij nader onderzo bleek dat het ging om een vt gens politiewoordvoerder Gravenland „schitteren wespenest. Wat er met I bouwsel van de insekten beurt, is nog niet geheel duit lijk. Graveland: „De vrouwi het nest meldde heeft er ge, last van. Het kan blijven h gen, de bewoners hebben geen last van. Zolang er n naar het nest en de dieren slagen wordt, is er niks aan hand". „Uitverkoop van migrantenbeleid' DEN HAAG De Adviesn Buitenlanders vreest een „1 verkoop van het migranten! leid" in Den Haag als gev van de gemeentelijke reoi nisatie. Het coördinatiebun voor migrantenbeleid v dwijnt als zelfstandige orga satorische eenheid, terwijl vendien minder personeel flV schikbaar komt. Secretaris» Lyra schrijft het college vM en W dat daardoor de mn dacht voor het migranteft leid verslapt. „Dat is onae vaardbaar in een situa waarin duidelijk is gewon dat een toenemend aantal granten nauwelijks of niet aanmerking komt voor 1 vaste baan en de results van de leerlingen op de ba scholen niet tot optimis stemmen". Lyra is verbaji dat een man is aangewezen 1 de leiding na de reorganisa op zich te nemen. De Advi raad Buitenlanders vindt een vrouwelijke kandidaat, 1 kan bogen op tien jaar en ring en grote deskundighi bezit, moet worden benoen Door haar niet aan te steil zou de gemeente het vo keursbeleid (meer vrouwen migranten in hogere fundi met voeten treden. Boetes Juventu en Fioretina LEIDEN De eerste dag van de nationale atletiek- kampioenschapen voor de jeugd hebben Menno Jan sen niet veel meer dan een goede 800 meter-tijd opgeleverd. Toch baalt de snelle Hollander omdat hij naast de finale van za terdag grijpt. De wedstrij den werden gehouden op de atletiekbaan in de Leidse Hout. Op de 800 meter had Menno Jansen in zijn achterhoofd ge rekend op een finaleplaats vanwege zijn drie wedstrijden van 1.56 minuut achter elkaar. In een serie met Danny Neel- en en Ted Smit was er echter voor hem geen eer te behalen aangezien slechts de twee snel- sten over zouden gaan naar de finale van zaterdag. Ondanks een bijzonder fraaie 1.56.82 was hij uitgeschakeld voor de finale. Voor de finale van zaterdag plaatsten zich wel de 300 me ter horden-lopers Marco Kort- leever, Theo Brave, Eefke van der Drift en Jolanda Aanhane. Kortlever toonde aan opval lend sterk hersteld te zijn van een slepende blessure met zijn seriewinst in 39.97 seconden. Ook Theo Brave van AAV'36 won zijn serie (in 40.88 en mag zich opmaken voor de finale kwam Bataaf Johan van Vel- zen bij het speerwerpen. Met een beste afstand van 50.28 meter werd hij achtste. Op de 800 meter voor jongens B ble ken Spartaan-atleet Mare Stoel (2.02.72 minuten en AA V-er Jeroen Jansen kansloos voor de finale. Oud Hollander Bas Wullems, tegenwoordig uitko mend voor Nijmegen, is daarin wel actief door zijn tweede plaats in de vierde van zaterdag. Eefke van der 2.00.75 minuten. De wedstrijd Drift had een uitermate scherp beginnen zaterdag om 10.00 laatste stuk en plaatste zich uur e.n f»aa1} t0* zeker 20.30 daardoor nog vrij simpel voor de finale van zaterdag door als tweede over de streep te ko men in 45.94, de derde tijd in totaal. Als een van de twee tijdsnelstan kwalificeerde zich ook het Spartaanse meisje Jo landa Aanhane met 46.74. Op de 400 meter horden voor de oudere meisjes A haalde Marianne van Cuilenburg het niet ondanks een nette 1.08.23 minuut. Wel in de finale uur door, alvorens een feest voor de kamperende atleten en medewerkers wordt gege- BERN De tuchtcommis van de UEFA heeft de Iti aanse clubs Juventus en T rentina bestraft met et boete van 20.000 Zwitsei frank, ongeveer 28.000 guldi In de tweede UEFA-bekeii nale werd vuurwerk afges! ken. De UEFA stelde daarvo beide clubs verantwoordelijk De commissie behandelde l vens de beschuldiging V Marseille-voorzitter Bernh< Tapie. Volgens Tapie was Belgische scheidsrechter Mi cel van Langenhove in het b kerduel tegen Benfica omj kocht. Nadat Tapie is gehooi meent de commissie echter de bewering niet gegrond Het onderzoek wordt even* voortgezet. VOORSCHOTEN Wet houder J. van der Poel en CDA-raadslid W. Zoete melk-van der Hulst heb ben gistermiddag het bord „Rijksweg 11-west Nee Pad" geplaatst bij het fiets- en wandelpad dat loopt door het gebied dat is gereserveerd voor rijks weg 11-west. Wethouder Van der Poel zei teleurgesteld te zijn in minis ter Maij-Weggen omdat de be twiste rijksweg niet is ge schrapt uit het deze week ge presenteerde Structuurschema Verkeer en Vervoer. „Het is ongepast en in juridische ter men spreken we van onl hoorlijk bestuur om de i meente Voorschoten al n» dan dertig jaar in het onzekt te laten verkeren over de i- leg en er dan op dit mon* nog eens twintig jaar aan I plakken voor een nader derzoek", aldus de wethoud Hij wil direct een onderzo naar de mogelijke schadeli gevolgen die Voorschoten rijksweg 11-west zou ond' vinden. Rijksweg 11-west n# ten zuiden van Leiden de sn wegen Amsterdam /Wassen! (A44) en Amsterdam/I Haag (A4) verbinden. raadslid Zoetemelk deed n aan de plaatsing van het lx omdat het haar voorstel het pad Rijksweg 11-west H Pad te noemen. Utrechter Arnoud den Ouden. Ditmaal wacht Mark Flei- scheuer, terwijl Onno Guinau weer op de winnaar van dit treffen zal stuiten. In de ande re halve eindstrijd weet de fa voriet van de trouwe wed strijdleiding, Maurice van der Donk inmiddels ook zijn te genstrever in de halve eind strijd. Marco Visser bleef via een tiebreak en een 6-3 setje Marcel Lolling de baas. Jeanine Gelevert-JUnger en Marquérite Patiwael spraken vooraf en na afloop van de eerste twee sets van hun eerste ronde-single van een merk waardige loting. Spannend waren de eerste twee sets wel degelijk. Beide sets eindigden in een tiebreak en beide sets had door één van beiden ge wonnen kunnen worden. Na matchpoints voor Gelevert ging de tweede tiebreak toch naar Patiwael en werd de ver lenging naar gisteren verscho ven. Opnieuw eindigde de set op 6-6 in het voorgeschreven einde, de tiebreak. Na 39 spel len, 56 tiebreakpunten en vijf matchpoints bleek Jeanine Gelevert-Jlinger de gelukkig ste, 7-6 (11-9), 6-7 (7-9), 7-6 (12- 10). In het herenenkelspel C gaf Mickel Verkerk met de 6-1, 6- 0 overwinning op Torsten Kroese duidelijk aan, dat er tussen de top-C en de D, waar in Kroese reeds de halve fina le bereikte nog een groot gat bestaat. Hanno van der Mérk, het ene deel van het bekende dubbel met Patrick Niezen, speelde zich met twee maal 6-2 eveneens in de halve finale. Niezen moest proestend toe staan, dat Maarten Buijs na een met 6-0 verloren eerste set, via een tiebreak in de tweede en 6-3 in de derde set hem de mogelijkheid op een halve finale tegen zijn dubbel- maatje ontnam. Sipko Adri- aansen kwam zover ten koste van Ramon Otto, die de 1-6, 6- 7 erg nuchter opvatte. „Ik heb hem gestrikt voor ons Aarlan- den toernooi in Ter Aar en dan speel ik ook dubbel met hem", meldde de verliezer blijmoedig. Bij de dertigplussers geen ver rassingen, de favorieten, Bert Withaar en Teus van de Ton- nekreek speelden zich moeite loos in de halve eindstrijd. Een ronde, die in het herendubbel B werd behaald door de broers Van der Donk, het koppel Marco Visser en Maarten Kal lenberg en het duo Mare Na gelkerken (revanche) en Char ley Asselbergs. Van het B2-front bij Dekker valt enkel de 'walk over' van Bartel Swart te melden, die daarmee de halve finale tegen Marco Mattke bereikte. Paolo Polio, de revelatie van het Dekker C-toernooi speelde zich via een zege op Van Tee- felen in diezelfde ronde, waar in nu Jeroen Vink wacht. In de onderste helft bewijst Pa trick Kleian zijn hoge klasse ring op de Mastersranglijst, Oscar Schoordijk bleef met 4 en 1 kansloos voor de zege. In de C2 bereikten Eric van Oei en Frits Kantebeen de halve finale tegen elkaar door Ger van Zandwijk met ruim verschil, respectievelijk Tal- bert Boef met juist het meest minimale verschil van 7-6 in de derde set voor te blijven. De routiniers Peter Bauw en Hans Olivier kregen in het HDC meer tegenstand van het koppel Koen Stroo en Ruud Rieuwers dan verwacht. Van ALPHEN/LEIDEN Een aantal jaren mocht Mare Nagelkerken zich Alphens sterkste tennisser noemen. Op de Open Al phense Kampioenschap pen liep de naar Unicum overgestapte TEAN-ner een eerste deukje op. Uit gerekend zijn opvolger bij de Alphense derdeklasser, Onno Guinau, was er de oorzaak van. Jeanine Ge le vert-Jtinger en Marqué rite Patiwael besloten hun donderdag afgebroken wedstrijd met een derde set, die opnieuw via de tiebreak werd beslist. „Mare speelde duidelijk niet in zijn beste vorm, en bij mij ging vanaf de tweede set vooral mijn service byzonder goed", gaf Onno Guinau als commen taar op zijn overwinning op de heersende Alphens kampioen Mare Nagelkerken. Voor het verwerken van de opslag van Guinau moet je inderdaad op scherp staan en juist die scherpte ontbrak bij Nagelker ken. Niet helemaal verwon derlijk, want de naar het twee deklas team van Unicum over gestapte Alphenaar ronde met succes zijn eindexamen aan de MEAO af en bereidde zich door een korte vakantie nau welijks voor op het belangrijk ste tennisévenement van Al phen. Onno Guinau stak in goede vorm, verloor nog wel de eerste set door enkele slor digheidjes, maar daarna kwam toch de periode met het servi- ceoverwicht. Met 6-3 werd de tweede set met dezelfde cijfers gepakt als de eerste verloren. In de derde set kwam met 6-4 het goede einde voor Onno Guinau en daarmee tevens de uitschakeling van de als vier de geplaatste Mare Nagelker ken. „Ik heb kansen gehad, niet normaal, ik stond in de tweede set met 3-0 en 5-3 voor en ik verloor toch", klaagde Gerard Kroese na zijn partij tegen Martijn Krans. De Boskoper had inderdaad duidelijke kan sen de vanwege de hoofdprijs van het Masterstoernooi 1989 uit Wimbledon teruggekeerde Unicummer aan zijn zegekar te binden. Krans doorstond de ouverture op de Open Alphen se en bereikte de kwartfinale. Dezelfde stek, waarin hij vori ge week in het B-toernooi van Gooiland struikelde over tennisleraar Stróo niet vreemd, van leerling Rieu wers, die een D2-pasje heeft des te meer. De Katwijkse winnaars stuiten in de halve finale op de jeugd van Ben de Bruin en Bartel Swart, die met 6-3, 7-6 Edwin van Benschop en Ronald Dix de baas bleven. Het kwartet, Monfils, Marinel- li, Klumper en Berkhout speelt vandaag om twee plaat sen in de finale op zondag. Een eindstrijd, die bij de da mes geen doorgang zal vinden. Gitta de Clerck gaf niet op matchpoint op, won haar partij in de halve finale wel en ver trok met vakantie. D2-speler Ron Philips en E-speelster Ma rian van Dalen behoren tot de opvallendste deelnemers bij Dekker. Philips staat in een kwartfinale en daarnaast nog in drie halve finales. Wat be treft die halve finales doet Van Dalen in E niet onder. Evert van Weeren, via een moeizame tweesetter tegen Paul Stolwijk, en Ron Hoogen- doorn met een soepele 6-2, 6-0 tegen Taco Stoppels maken bij TeHaDo het kwartet halve fi nalisten vol. Ruud van der Voort en Tim Ba velaar speel den zich eerder in de week reeds zo ver. Voor Unicummer Stoppels resteert de halve fi nale in de C2, waarin favoriet Richard Zevenhoven wacht. Hamid Saïdi en Marcel van Willigenburg bevolken de an dere halve eindstrijd. Ron Hoogendoorn kan de man van het toernooi worden. De speler uit Langeraar kwam met Iwan Jonker inmiddels ook in de fi nale van het HDC. Bij de da mes speelde Ingrid Bavelaar zich met een 7-5, 6-2 zege op de Maastrichtse Artesiaan Hes ter de Vries in de finale. Renske Jonkeren met een 'walk over', Yvonne Schoor dijk na een 6-4, 6-2 zege en de Onno Guinau heeft in de strijd om de Alphense hegenomie voor het eerst een partij tegen Mare Nagelkerken winnend afgesloten. FOTO: HENK SNATERSE

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10