Zoeterwoude falikant tegen uitbreiding industrieterrein VYD en CDA Leiderdorp ruziën over verhogen reinigingsrecht LEIDEN OMGEVING SaidóaQowumt D DINSDAG 19 JUNI 1990 PAGIN, - Peuterspeelzaal Woubrugge niet welkom in basisschool WOUBRUGGE Peuterspeelzaal Ukkepuk en hobbyclub Woutje Brugge kunnen niet terecht in basisschool Esselijc- kerwoude in Woubrugge. Dat schrijft de directeur van de openbare bassisschool in een brief aan de gemeente. Naar aanleiding van de sloop en nieuwbouwplannen rond het pand Jeugdland II werd ge suggereerd om beide verenigingen voorlopig in twee niet ge bruikte leslokalen van Esselijckerwoude onder te brengen. Volgens de directeur worden de lokalen echter gebruikt voor godsdienstig en humanistisch onderwijs, muzieklessen en handenarbeid. Bovendien verwacht het schoolbestuur op grond van de lan delijke tendensen in de nabije toekomst een stijging van het aantal leerlingen. Als er een klas extra geformeerd kan worden, moet daarvoor binnen het huidige gebouw van de school wel een lokaal beschikbaar zijn, zo schrijft de direc teur. Fietsvierdaagse in Leidschendam LEIDSCHENDAM Toerclub De Tol houdt van maandag 25 tot en met vrijdag 29 juni in Leidschendam weer de avond- fietsvierdaagse. Deelnemers kunnen op vier avonden naar verkiezing 25 of 40 ki lometer afleggen of alleen op woensdaga vond aan de puzzeltocht deelnemen. Als hoofdprijzen zijn door plaatselijke hande laren voor de puzzeltocht twee fietsen be schikbaar gesteld. Men kan zich inschrij ven bij Thijs Brand aan de Venestraat en bij Van Haastrecht aan de Damlaan. Het inschrjfgeld is vijf gulden per persoon. Wie zich vlak voor de start nog aanmeldt betaalt vijf gulden vijftig. Het startpunt is Ons Tolhuis aan De Horre 1 (achter de Nieuwstraat). Tussen half zes en half acht kan worden vertrokken. Bibliotrailer Hoogmade na 1 januari elke week HOOGMADE De bibliotrai ler die Hoogmade nu nog eens in de veertien dagen aandoet, komt waarschijnlijk vanaf 1 januari volgend jaar elke week. Wel worden de sta-uren verminderd van zes uur in de veertien dagen naar tweeën eenhalf uur per week. De bi bliotrailer blijft wel op woens dag naar de Van Alcmaerlaan komen en behoudt de staan plaats nabij de RK-school. Aanleiding voor de verande ring van het sta-schema is een bezuinigingsmaatregel van de gemeente. Vernielingen in nieuw raadhuis ROELOFARENDS- VEEN Onbekenden hebben in het in aan bouw zijnde gemeente huis van Alkemade in Roelofarendsveen ver nielingen aangericht. Drie verwarmingsbui zen zijn dusdanig ver bogen dat ze moeten worden vervangen en een gasdrukmeter is losgehaald en meegeno men. De vernielingen wer den gistermorgen door de bouwvakkers ont dekt. Gratis parkeren aan Paradijslaan ALPHEN AAN DEN RIJN Automobilisten die hun auto wil len parkeren in de parkeervak ken aan de Paradijslaan in Al phen aan den Rijn hoeven daar voorlopig niet voor te betalen. Dart heeft het college van burgemees ter en wethouders besloten. Aan leiding voor de maatregel is dat de noodbrug over de Rijn nog niet is geplaatst. De winkeliersvereni ging De Hooghe Zijde had om de maatregel gevraagd om het weg blijven van de cliëntèle te beper ken. Voor de overige parkeer plaatsen aan de Hooghe Zijde moet wel gewoon betaald worden. Aanleg wandelpad acht Ridderhof niet voor 19j KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het wandelpad! het zwembad en De Ridderhof wordt dit jaar niet mejj gelegd. Alle aandrang vanuit de Koudekerkse bevolkl spijt, ziet het college van burgemeester en wethoudea kans om het pad op andere wegen aan de westzijde! sluiten. Aansluiting is onmogelijk omdat de nabezinl van de rioolwaterzuiveringsinstallatie dwars ligt. In hf ten bestaat die mogelijkheid wel door het wandelpad! sel van het Hofstedepark. Bij de uitbreiding van de n tuin is daarmee ook rekening gehouden. Volgens am ren is het ondoenlijk om voor de ontsluiting van het (1 delpad aan de westzijde een tijdelijke brug te plaatse zou relatief onveilig of te duur worden. B en W wil besluitvorming nu uitstellen tot na de gemeentelijke gp deling op 1 januari 1991. De nieuwe gemeenteraad vj neveld moet dan de knoop doorhakken. „GEDRAG KAMER VAN KOOPHANDEL IS ASOCIAAL" ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse wethouder R. Hogenelst (CDA) ver wijt de Kamer van Koop handel asociaal gedrag. Hij komt tot deze uit spraak omdat de Kamer van Koophandel meer in dustrieterrein wil in Zoe terwoude. „Daar zijn wij falikant tegen en het is voor Zoeterwoude vol strekt onbespreekbaar. Wij proberen de groene buffer tegen de verstede lijking te behouden. El ders zijn nog best moge lijkheden", aldus Hoge nelst die sinds 1 mei van dit jaar onder meer ruim telijke ordening in zijn portefeuille heeft. De Kamer van Koophandel heeft het gemeentebestuur van Zoeterwoude verzocht de mo gelijkheid open te houden in het bestemmingsplan Lande lijk Gebied bedrijfsterrein mo gelijk te maken. Het gaat dan met name om een bedrijfsbe- stemming in het Landelijk Ge bied niet op voorhand onmo- Wethouder Hogenelst: „Groe ne buffer behouden". FOTO: PR gelijk te maken. Een dubbel- bestemming met wijzigingsbe voegdheid in het bestem mingsplan is, aldus de Kamer van Koophandel, een eerste stap. De Kamer denkt daarbij Realiteit Wethouder Hogenelst vindt de aanpak van de Kamer van Koophandel buiten alle reali teit. „In de regio is best nog plaats voor bedrijfsterrein. Roomburg is nog niet vol en ook tussen de spoorlijn Lei- den-Alphen en de Hoge Rijn dijk richting Hazerswoude is nog ruimte. Ook in de richting Oegstgeest/Voorhout zijn nog mogelijkheden. Als het aan Zoeterwoude ligt is rijksweg 11 straks de absolute grens van het industriegebied',' zo stelt Hogenelst vast. Zoeterwoude weet zich in ie der geval gesteund door rijk en provincie die ook veel waarde hechten aan het be houd van het Groene Hart. Wat dat betreft is Zoeterwou de ook als bouwlocatie steeds buiten schot gebleven. Een be wuste keuze waar zeker Zoe terwoude vrede mee heeft. Hogenelst is van mening dat Zoeterwoude is uitgepraat als het gaat om méér industrie. „Onze bijdrage is toch al erg groot. In de Barre en Grote Polder zijn veel bedrijven ge vestigd en werken duizenden Extra industrie bete kent ook een nog grotere ver keersdruk. Dat aspect verliest de Kamer van Koophandel volledig uit het oog. Maar dat geldt voor meer zaken want ook op het terrein van de her scholing zou de Kamer meer moeten doen", zo zegt Hoge nelst. Niet logisch De Zoeterwoudse wethouder vindt tevens dat er meer sa menhang moet zijn in het ruimtelijk beleid. „De relatie woningbouw werk recreatie is op dit moment niet logisch. Er zal meer samenhang moeten komen. Is dat goed op elkaar afgestemd heeft dat gunstige gevolgen voor het verkeer. Daar is tot heden nauwelijks echt aan gedacht. We moeten ook denken aan een leefbare omgeving", aldus Hogenelst. Alternatieven De Kamer van Koophandel richt zich op het landelijk ge bied van Zoeterwoude omdat in de ontwikkeling van de Leidse Oostvlietpolder geen schot zit. Als belangenbeharti ger van het bedrijfsleven ziet de Kamer het als haar plicht naar alternatieven te zoeken. ira8»5oS>«s 50% NATUURLIJK gaat de KORTING nog af van de LAAGSTE prijs op het prijskaartje! M. van Gorkum-Koet en C. Talens uit Hazerswoude hebben gis termiddag uit handen van burgemeester J.W. van der Sluijs een draagmedaille met jaarteken en oorkonde ontvangen voor hun jarenlange verdiensten bij de vrijwillige ambulancedienst. Me vrouw Van Gorkum-Koet (links op de foto) is al twintig jaar actief als chauffeuse en ambulancebegeleidster. Doordat ze vlakbij een van de kruisingen van rijksweg 11 woont waar regelmatig zware LEIDERDORP Tussen VVD en CDA bestaat ver schil van mening over de afspraken die bij de colle gevorming zijn gemaakt over de verhoging van de reinigingsrechten. Daar over ontstond tijdens de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering van Leiderdorp een fikse ruzie tussen VVD-fractie- voorzitter J. de Waard en CDA-fr&ctievoorzitter A. Roest. De raad besloot overigens wel tot verho ging van de reinigings rechten. Aanleiding voor het conflict was de doorberekening van de hogere kosten die de op han den zijnde sluiting van de vuilverbrandingsinstallatie in Leiden met zich brengt. De barst in de samenwerking tussen de beide fracties die met D66 in het college van B en W zijn vertegenwoordigd, openbaarde zich eerder in de commissie financiën. Daar sloot het CDA zich bij de oppo sitiepartijen PvdA en Groen Links aan die zich niet bij een 100 procent doorbreking wil den neerleggen. Zij toonden zich een voorstander om het huidige dekkingspercentage van 80 procent aan te houden. Liberaal De Waard beschul digde Roest gisteravond ervan een „selectief geheugen" te hebben. Volgens De Waard is er bij de college-onderhande lingen afgesproken, dat alle extra kosten die uit hogere mi lieukosten voortvloeien volle dig aan de burger zullen wor den doorberekend. De Waard bleek echter niet in staat de beschuldiging hard te maken. Hij moest toegeven dat er niets over in het college-programma is opgenomen. Desondanks constateerde De Waard dat het vertrouwen in het CDA was beschaamd. Roest legde zich overigens node neer 'bij de voorstellen om de kostenstijging tot eind 1991 voor 88 procent aan de burgers door te berekenen. Het door het college uitgedok terde compromis werd door Roest als „optisch bedrog" uit gelegd. Wethouder C. Huigen van Boven (VVD) van finan ciën moest erkennen, dat alle extra kosten worden doorbere kend. Daar een sluiting van de vuilverbrandingsinstallatie eerst op 3 september van dit jaar te verwachten is is er sprake van een meevaller. Zowel de fractie van de Partij van de Arbeid als Groen Links weigerden mee te wer ken aan de verhoging. Volgens J. Hermans (PvdA) worden met name de lagere inkomens getroffen. Een voorstel van Hermans om niet meer dan 85 procent door te berekenen (ex tra last voor de gemeente dit jaar 25.000 gulden) werd door de andere fracties van de hand gewezen. Ook zijn voorstel de verhoging tot uitsluitend dit jaar te beperken haalde het niet. Met de stemmen van PvdA en GL tegen besloot de raad de afvalstoffenheffing meerper- soonshuishoudens met ingang van 1 juli te verhogen van 13.25 tot 18.75 gulden per maand. De kosten voor een eenpersoonshuishouden gaan van 9.12 naar 11.87 gulden per maand. In welke mate de tarieven vol gend jaar zullen worden ver hoogd zal een nadere discussie moeten uitwijzen. Een verho ging is op handen vanwege de plannen om in geheel Leider dorp het groente-, fruit- en tuinafval gescheiden te gaan inzamelen. Roest kbndigde aan, dat wat het CDA betreft een hoger dekkingspercentage dan 85 procent niet bespreekbaar is. Noorden wil snelle opknapbeurt Voorweg en Simon van Capelweg NOORDEN De Voorweg en Simon van Capelweg in Noor den moeten zo snel mogelijk worden opgeknapt om ae voortdurende overlast van verzakkende weggedeelten in te dammen. Dat was het meest indringende verzoek dat de bevolking van Noorden vorige week deed aan het college van burgemeester en wethouders van Nieuwkoop, dat in Noor den een werkbezoek bracht. Gezocht wordt nog naar subsi diegelden van de provincie Zuid-Holland om een structu rele aanpak te kunnen bekos tigen Het voortdurend opho gen met lagen asfalt heeft vol gens CDA-wethouder D. Boonstra van ruimtelijke orde ning weinig zin, omdat het toenemende gewicht van het verkeer steeds voor nieuwe verzakkingen zorgt. Een spoe dige opknapbeurt voor de Si mon van Capelweg zit er niet De inwoners van Noorden wil len voorts dat het college haast maakt met de verbreding van wandel- en fietspaden, zoals de Kerklaan in Noorden en het Meijepad in Nieuwkoop. De inwoners van Noorden lij ken zich wel te hebben neer gelegd bij de sluiting van het postkantoor in hun dorp. De meeste inwoners zijn van me ning dat een postagentschap waarschijnlijk meer service kan bieden dan een slechts bij tijd en wijle geopend postkan toor. Yerontreinigii Zuidweg Rijpwetering valt mee RIJPWETERING Eet grond aan de oneven zij<fr de Zuidweg in Rijpweja blijkt bij nader onderzoe?§| niet verontreinigd te zijri Het bewuste terrein is F' dom van het voormaligf™ bestuur van Rijpwetering1^ altijd verhuurd geweest F het houden van kippen het terrein wil Alkemadl woningen bouwen. Na vr rustende berichten is eer derzoek ingesteld. Daan nu gebleken dat tegef bouw van de huizen g lieubezwaren bestaan. Momenteel worden c Regionale Inspectie Vofc zondheid ook bodemond&k ken uitgevoerd voor stfer grond langs Zuidweg lOjkt 14 in Rijpwetering in hejde der van de Interimwe|r0 demsanering. Op sommige plekken zijifcri ontreinigingen geconstajei met fenolen, minerale olft het zware metaal cadmiifc het grond- en oppervlak] ter. Er zijn voorlopig gr gesteld aan het gebruik grond. Het grond- en vlaktewater mag niet getf worden voor menselijk<vé dierlijke consumptie of beregening of besproeiing Airbrush De jeugd van 12 tot en met 16 jaar kan donderdag avond in Scum aan de Helmbergweg in Katwijk terecht voor Airbrush, of wel het spuiten met verf. Een specialist geeft uitleg. Aanvang zeven uur, toegang kost fl. Oud Rijnsburg Wethouder C. Vianen van Rijnsburg opent donderdag de tentoonstelling „Midden in de 19e eeuw". Deze expo sitie is georganiseerd door het Genootschap Oud Rijn- burg en is gewijd aan Rijns- burg rond 1840. Foto's en ander materiaal geven een beeld van de gemeente van 150 jaar geleden. „Middenin de 19e eeuw" wordt gehou den in het museum van het Genootschap aan de Oude Vlietweg 6. De opening is donderdag om half acht 's a- Voorspeela von d De christelijke harmonie Crescendo houdt donderdag voorspeelavond in de aula van het Rijnlands Lyceum in Sassenheim. Aanvang half acht, toegang is gratis. Leerlingen en gevorderden krijgen dan de gelegenheid om te laten horen wat ze op muzikaal terrein hebben bereikt. Sara Clara Sikking van Galerie de Pomp aan de Dorpsstraat in Warmond wordt dit jaar 50. Zij wil van 11 augustus tot 6 september een exposi tie organiseren waarin al leen Sara'sworden ten toongesteld. Iedereen die in staat is iets te produceren dat samenhangt met dit symbool voor de 50-jarige vrouw wordt uitgenodigd dat te doen: een tekening, een schilderij, een plastiek, een gedicht, een verhaal, al les is welkom. Informatie en aanmelden bij Clara Sik king: telefoon 01711-11109, op dinsdagavond van 19-21 Volleybalnach t Voor de vierde keer in suc cessie wordt in Katwijk een volleybalnacht gehou den. Sport- en wijkvereni- gingen, bedrijven en vrien denclubs doen mee. Zowel geoefend als ongeoefend, in heren-, dames- of gemengde teams. Het toernooi wordt in de nacht van vrijdag op zaterdag gehouden in sport hal Cleyn Duin. Kasteelpop De Alphense popgroepen Stirring en Mainstreet tre den 22 juni op tijdens Kas teelpop in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Len teklokjes Kinderkoor De Lenteklop jes geeft vrijdag een zomP ravondconcert in de /jett vormde kerk van Sasse? heim. De uitvoering l om half acht, toegang kof 3,50 Huishuur De Leidschendamse afi ling van de Algemene Nt derlandse Bond voor oudi ren (ANBO) wil voorliet ting geven over de verhi ging per 1 juli met 3 procel van de meeste huishure Voor de verhoging geldi voorwaarden die de A bekend zijn en die de boi zal proberen individueel te handelen. Als er veel i acties komen wil de ANBi een bijeenkomst of spreekuur instellen, voorlichting wil kan bellei 070-3273908 of 3275954. Kindervrijmarkt De tweejaarlijkse braderifi* die dinsdag 10 en woensd 11 juli wordt gehouden het Watertje in Zoeterwoi de, biedt ook kinderen d gelegenheid hun koopwar1 aan de man te brengen. woensdag kunnen zij tuss drie en zes uur hun spulli tjes uitstallen. Kinderen i Zoeterwoude die hiervi gebruik willen maker moeten zich wel voort melden bij de secretaris vi het braderiecomité Th. vaj Steijn, Watertje 8. f~

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12